Jos Renne imponeert op Leidse titelstrijd AFSTRAFFING VOOR SPORTPERS „Staart" redt Ajax „Dubbels" voor Tine Langeveld en Cornel Schrama Onverwacht succes voor De Munnik Wisselbeker voor DOCOS SPORTTRIBUNE I.F.IDSE COURANT PAGINA 23 DOK MARK VAN VLIET OP EENZAME HOOGTE Van onze atletlekmedewerker LEIDEN De Leidse atletlekkamploenschap- >en zijn dit jaar een groot succes geworden roor de Holland-heren. Zij waren het namelijk tie de meeste titels In beslag namen. Bij de lames was er een heel ander beeld. Daar was iet een strijd tussen AV Lelden en de Bata ren. Tineke de Groot (B), Sandra Dorlas (B), ludie Kerkman (H) en Marjan Brulnsma (L) lamen elk vier of meer titels mee naar huls. Heren De meest opvallende verschijning bij de heren was Jos Renne van Holland. Vrijdagavond al liep hij een zeer indrukwekkende eerste vijf kilometer. Alleen Clemens van Rooden (Bata ven) hield hem enige tijd bij maar moest uiteind elijk toch afhaken: 15.28 tegen 15.52. Zondag deed hij het nog eens dunnetjes over op de 1500 meter. Na een langdurige solo, die hem bijna geen inspanning leek te kosten, finishte hij als eerste in 4.05.8. Een andere prestatie van formaat werd geleverd door Mark van Vliet (Holland). Bij het polsstok hoogspringen verbleef hij op eenzame hoogte: 4.30. Alle andere springnummers verliepen heel wat spannender. Peter Visser (Holland) schreef na een langdurige strijd het hoogspringen op zijn naam met 1.85. Niet minder dan vijf atleten ■wipten over 1.80. Aya van Gemeren (Holland) versloeg zijn clubgenoot Dick van der Vijver bij het verspringen met een centimeter: 6.44 tegen 6.43. Rob Rijskamp (Bataven) hield bij het hink-stap-springen de concurrentie op iets gro tere afstand: 13.07. Op de krachtnummers waren het drie atleten die telkens de belangrijke rollen speelden: Bram v.d. Mey (H). Gerrit Verdoes (B) en Theo Brus- sche (B). Alleen bij het speerwerpen werden zij verslagen door Kees Riemens (H): 55.57. Het kogelstoten en het discuswerpen waren voor Bram van der Mey met 13.32 en 39.64. De sprintnummers gaven dit jaar een spannen der verloop te zien dan de vorige jaren. Op de 100 meter flitste Dick van der Vijver (H) nog vlak voor de nog altijd niet geheel herstelde Alfred Verhoef (H) door de finish: 11.2 tegen 11.3. Op de 200 meter werd Dick weer net verslagen door Frank Mingelen (H): 23.1 tegen 23.5. De 400 meter was evenals de 800 meter voor Frans Kroone (H). Zijn tijden waren respek- tievelijk 52.2 en 2.04.1. Theo Brussche (B) was op de 110 meter horden zijn clubgenoot Rob Rijskamp net iets te vlug af: 16.1 om 16.2. Heel wat groter was het verschil op de 400 meter horden waar Bert Paauw (H) zegevierde: 56.9. De laatste titel, op de 3000 meter steeple chase, was voor Henk van Leeuwen (B) in 10.24.0. Dames Marjan Bruinsma (Leiden) en Tineke de Groot (Bataven) maakten bij de dames volledig de dienst uit. Beiden namen zij vier titels in beslag waardoor er voor de rest maar drie overbleven. Tineke de Groot was vooral oppermachtig op de loopnummers. Zij nam naast het verspringen namelijk ook de 100, de 200 en de 400 meter mee. Haar prestaties waren hier respektievelijk: 5.05,12.9, 26.5 en 62.0. Marjan Bruinsma zocht het meer in de richting van de krachtnummers: kogelstoten, speerwer pen, hoogspringen en de 100 meter horden. Haar prestaties op deze nummers waren respek- tievelijk: 9.33, 26.30,1.60 en 17.5. Mies Kuipers (H) was een van de weinigen die de hegemonie van voornoemde dames doorbrak en wel bij het discuswerpen: 31.72. De 400 meter horden werd gewonnen door Marièt Boot (L) in 70.0 en Jeanette Hendriks (B) was de snelste op de 800 meter, die zij liep in 2.25.1. Aslunioren Door een gebrekkige deelname moesten er diverse nummers van het programma geschrapt worden. Vooral bij de meisjes bleef er een zeer, klein programma over. Heieen Haverkort (B) liep de 400 meter in een winnende 63.5 terwijl zij de kogel 8.84 meter wegstootte. Alice Saat (H) sprong 4.82 meter ver en liep de 200 in 27.2. Barry van Haarlem (H) won de 100 meter in 13.5 en het hoogspringen was voor Maartje Weeda (L) met 1.30. Bij de jongens waren er zelfs maar twee loop nummers. De 100 meter was voor Peter Konter (B) die met 11.9 nog net de winnaar van de 200 meter, Eelco Berghuis (L), voorbleef. De tijden van Eelco waren 12.0 en 24.3. Bij het springen was Hennie Hakker (H) oppermachtig: 5.90 ver en 1.80 hoog. Op de krachtnummers was er een tweestrijd gaande tussen Kees Gerretse (H) en Frits Stoffers (H). De eerste won het kogelstoten (10.58) en het discuswerpen (29.92) en de laatste het speerwerpen (37.40). B-Junioren Ook hier weer bij de meisjes een zeer gebrekki ge deelname. Wel waren er meer jongens aan wezig. Bij de meisjes stonden er zelfs maar vier nummers op het programma. Hiervan won Celi- na v.d. Meer (H) er drie: 100 (13.1), ver (5.01) en hoog (1.50). Het kogelstoten werd een victo Het Bataventalent Sandra Dorlas op weg naar haar vijfde kampioenschap bij de C-meisjes. rie voor Linda Krouwel (B) met 10.84 meter. Verreweg de beste prestatie bij de jongens werd geleverd door Peter Florijn (H) die de kogel niet- minder dan 11.24 meter wegstootte. Verder won hij de 100 en de 200 in 12.3 en 25.0. Twee titels waren er verder voor Henny van Egmond: speer (37.74) en discus (28.68). Van goed gehal te waren verder de 400 van Hans Goudsmit (H) (58.0), het ver van Luuk Redel (H) (5.74) en het hoog van Walter Botman (H) (1.75). De 800 was voor Ben Kerkvliet (B) in 2.11.9 en Frank van der Linden (B) was met 17.2 de snelste op de 100 meter horden. C-Junioren Kerkman (H) kon alleen op de loopnummers niet winnen. Daar waren het namelijk Yrrep Corel (B) en Paul Omen (B) die hem te vlug af waren. Zijn prestaties waren: 5.27 ver, 12.09 kogel. 1.65 hoog en 39.66 discus. Andra Dorlas (B) nam bij de meisjes zelfs vijf titels in beslag. Deze waren: 80 in 10.6, 600 in 1.42,2, hoog 1.50, ver 4.56 en 11.1 op de 60 m horden. Carine Dammer doorbrak de monotonie bij het spweerwerpen (21.88) en het discuswerpen (22.96). D-junioren en pupillen. Bij de D-meisjes was het voornamelijk een AV Leiden aangelegenheid. Alleen Wilma Boom (H) zorgde voor de enige concurrentie. Zij pakte twee titels mee: 60 (8.6) en ver (4.31). Anne Kooistra won hoog (1.30) en kogel (7.70) terwijl Hella van de Graaf de 600 meter won in 1.55.7. Ook bij de D-jongens waren er maar drie die in staat waren een eerste prijs te winnen. Mark van Velzen (B) won de 80 meter vlak en horden met 11.2 en 15.6. Marcel Hondsbeek (B) won ver (4.70), kogel (8.25) en de 1000 meter (3.05.2). Frank Haverkate (H) ten slotte was de sterkste bij speer (21.58), discus (19.68) en hoog (1.45). Hedy Anneeze (L) was een klasse apart bij de meisjes-pupillen. Zij won niet alleen de meer kamp maar ook de 1000 meter in 4.12.2. Bij de jongens overtuigde Menno Swier (H) die dankzij zeges op de 60 (9.0) en het ver (4.12) de meerkamp won. Bas in "t Veld won het kogelstoten met 8.15 terwijl Steven Veldhuizen (L) in 1000 meter liep in 3.35.8. (Van onze tennlsmedewerker) Voorschoten Tine Langeveld en Comel Schrama ontpopten zich dit weekeinde tijdens de districtsjeugdkampioenschappen op tennis park Forescate als de grote winnaars. Bekten legden zowel beslag op de titel in de leeftijdscategorie t/m 16 Jaar als in die t/m 18 Jaar. tweede titel: 6—0, 6—0. Henny had het in deze afdeling op weg naar de finale alleen moeilijk gehad in de kwart-finale, toen zij alle zeilen moest bijzetten om Carolien ten Bosch van zich af te houden: 6—7, 7-6," 6-4. Bij de jongens was het de jeugd uit Hillegom, die de touwtjes in handen had. In de twee oudste leeftijdsgroepen waren de finales een verenigingsaangelegenheid. In de eindstrijd t/m 18 moest de favoriet Dick Hylkema capituleren voor Comel Shrama, die een veel completer tennisspel toonde: 6—3, 6—3. Bij de 15- en 16-jarigen rekende Cornel via 6—4, 6—1 af met Niels Geraerts, de zoon van de nieuwe tennistrainer van Hillegom. Beide spelers sloegen hun drive in hoog tempo over het net, doch Niels nam hierbij net wat teveel risico. Comel had het voordeel van de wind, doordat het voor hem ge makkelijker is de bal binnen de De vijftienjarige Tine kwam alleen gisterochtend in lichte moeilijkhe den, toen zij de zaken in de halve finale bij de meisjes t/m 18 wat al te makkelijk opnam. Henny Feh- ling uit Sassenheim maakte hier meteen goed gebruik van en liet Tine niet meer in haar spel komen. Slechts na drie moeizame sets, 64, 5—7, 6—3, stapte Tine de finale binnen, waarin zij tegen Ca- rien Heestermans van De Munnik geen twijfel liet bestaan over de werkelijke krachtsverhoudingen: 6—2, 6-1. Aan het eind van de dag stond zij in de finale meisjes t/m 16 op nieuw tegenover Henny Fehling. Henny, uiteraard op revanche be lust, kwam er ditmaal absoluut niet aan te pas. Een van meet af aan geconcentreerde Tine speelde zich in een mum van tijd naar haar lijnen te houden. Hij speelt name lijk met veel topspin, die nog ver sterkt wordt door zijn buitenissige bespanning, die tot nog toe alleen in Duitsland op de markt is. De grote verliezer bij de jongens t/m 16 was de als tweede geplaatste Johan Vis. Met 7—6 en 6—1 had hij het onderspit moeten delven tegen Geraerts. Bij de meisjes t/m 14 maakte Mir jam v. Gemert haar plaatsing waar door met 2—6, 6—4, 6—3 te zege vieren over Petra Wessels. Bij de jongens liet Peter Leyten zien, dat ook op deze leeftijd tennis van hoog niveau al mogelijk is. Hij hield opponent Peter Schrama goed onder druk en liep vlot door naar een 6—2, 6—2 overwinning. In de jongste leeftijdscategorieën waren het twee ongeplaatste spe lers, die de titel veroverden. Ellen Wnkel van Forescate bleef Paola Kaaien uit Hillegom net voor: 6—2, 5—7, 6—1 en Roy de Groot uit Noordwijk toonde zich sterker dan Jasper v. Marwijk: 6—3, 6—2. Aan alle winnaars van deze kam pioenschappen valt de eer te beurt mee te mogen doen aan de Natio nale jeugdkampioenschappen in de betreffende leeftijdsgroep. Dhr. Wassink reikt Cornel Schrama de eerste prijs uit voor zijn overwinning in de leeftijdsgroep t/m 18 jaar op Dick Hylkema (midden). Schrama werd ook districtskam pioen in de categorie t/m 16 jaar. Nadat vorige week Forescate, Sassenheim en Noordwijk het af delingskampioenschap In de terv nlscompetitie veroverden, heeft afgelopen zaterdag ook het Lei- derdorpse De Munnik zich in de rij der kampioenen geschaard. Samen met Lucky Stroke moesten Jan Theunlssen c.s. in Den Haag gaan uitmaken, wie er die dag in het bezit van de titel zou komen. Het treffen begon voor De Munnik niet bepaald kansrijk. Olaf v. West bleek te sterk voor Ad v.d. Berg: 6—2, 6—2, terwijl Carien Heester mans het net niet kon redden tegen mevr. Blans: 1—6, 63, 46. Joke v. Sas bracht De Mun nik via een 6—2, 64 zege op Ineke de Vries weer wat dichter bij en in de vierde single leek het erop. dat Jan Theunissen beide partijen weer op gelijke voet zou brengen. Bij de stand 64, 46. 5—2 in zijn voordeel, schakelde ex-hoofdklassespeler Frans Boe lens in een wanhoopspoging nog net op tijd op een langzamer spel type over. waarna Theunissen geen game meer scoorde. Een 31 achterstand na de enkelspe len dus. In het herendubbel wal sten Jan Theunissen en Munnik- trainer Adri v. Leeuwen in vlot tempo met 6—3, 6—1 over hun tegenstanders heen. Toen tegen de verwachting in ook de dames het er via een 6—2, 5—7, 6—2 zege goed vanaf brachten, was de strijd plotseling weer open. De Munnik, dat ook bij een gelijkspel de vlag zou mogen uitsteken, be hoefde dus nog maar een van de twee gemengddubbels in winst om te zetten. Joke v. Sas en Jan Theunissen slaagden hier het eerst in: 7—5, 6—3. Ook Carien Heester mans en Adri v. Leeuwen boekten evenwel winst. Nadat zij in de eerste set kansloos ten onder wa ren gegaan, zorgden ze er toch nog met 7—5, 6—3 voor. dat De Munnik met glans het kampioen schap behaalde. Nu moeten zij met het Amsterdamse Dash II en een afdelingskampioen uit het zuiden gaan strijden om een plaats in de Overgangsklasse A. Pernix kampioen Van onze sportredactie LEIDEN Het Leidse Ajax heeft zich gisteren knap hersteld van de nederlaag die het vorige week tegen de reserves van Quick Haag leed. Tegen het tweede team van HBS bevochten de Leidse crickettero een knap 2—2 gelijkspel. Een remise die Ajax voornamelijk aan het betere „staartwerk" van jeugdigen Meindert Jan Taalman Kip, Evert Brouwer en Johan Langerhorst te danken had. Bij een score van 55 runs voor acht wickets zag de situatie er voor Ajax bijzonder slecht uit. Brouwer (11), Johan Langerhorst (21) en Taalman Kip (5) laatsten not out redden de Leidse innings. Met een totaal van 102 voor negen werd ook het bonuspunt nog verdiend. HBS startte overigens sterk. Met 90 runs voor drie wickets kon de lunch worden aangevangen. Toen echter sloeg een sterk fieldend Ajax toe. Frank Snieder, Taalman Kip en Frans Woortman hielden alle drie twee vangen vast. waar door de bowlingcijfers van Frits de Jongh (3 v 43). Johan Langerhorst (2 v 12) en Ton Eldering (3 v 19) uiteindelijk niet al te duur uitvielen: HBS 123 a.o. Aan bat toonde Ajax zich evenwel weer zwak. Op De Jongh (20) en Snieder (12) na, bleken de dubbele cijfers onbereikbaar. Totdat de Leidse staart zich begon te roeren. LEIDEN Het is Pernix dan toch gelukt het kampioenschap binnen te halen. Na een enerverende be slissingswedstrijd tegen Tjoba, eindstand 9—8, kon Pernix feest gaan vieren. Ondanks een continu overwicht keek Pernix bijna de gehele wedstrijd tegen een achter stand aan. Pas in de laatste minu ten nam Pernix een voorsprong. De punten werden gescoord door: Kees Brokaar (3x), Jan van Segge- len (3x), Janco Breedveld, Jacob Bakker en Willy v.d. Kooy. Pernix-toernooi Het het monstertoernooi dat nu voor de zesde keer werd gehouden gaf dit jaar bijna hetzelfde beeld te zien als vorig jaar. Weer waren HKC en De Algemene de finalisten maar ditmaal was de uitslag we zenlijk anders. HKC nam met 2—1 revanche voor de vorig jaar gele den grote nederlaag. Voor De algemene was dit de enige nederlaag dit jaar, want in de poule won dit team alles. HKC moest in zijn poule een punt af staan aan Pernix en aan VES. De meest succesvolle teams waren dit jaar HKC (6 eerste prijzen), De Algemene (4 eerste prijzen), Fides Pacta (3 eerste plaatsen) en Pernix (3 eerste plaatsen). (Van onze sportredactie) LEIDEN De reeks |eugdtoer- nooien van de RKSV DOCOS is op Tweede Pinksterdag besloten met het toernooi voor de Leidse A1-junioren. Nadat de wedstrijden in de poules afgewerkt waren kwamen DOCOS, VTL en UDO als winnaars naar voren. Van deze drie ging de jeugd van de organiserende vereniging uiteindelijk met de Motorhuis-wis selbeker strijken, aevolad door VTL en UDO. voor de vereniging met de meeste door UVS en DOCOS. Roodenburg Roodenburg ontving de sportivi- punten over alle categorieën ging toonde zich ook de beste van de teitsprijs. Dit elftal leverde ook de E2-junioren. UVS werd tweede, beste doelman van het toernooi. met 26 punten naar UVS. Lugdunum derde. Bij de E3-elftal- DOCOS-speler Martin van der Well Afgelopen zaterdag kwamen de D- len eindigde UVS als eerste vóór werd uitgeroepen tot beste speler en E-junioren in actie. Bij de D2- Roodenburg en DOCOS. DOCOS van het toernooi. De Wisselprijs jeugd won Roodenburg, gevolgd E2 ontving de sportiviteitsprijs. Broederlijk bijeen voor de afstraffing. De Sportpers kan h'^r no9 lachen. Het „lesje" kwam echter hard aan. Leidse oefenmeesters winnen traditioneel duel met 7-0. vallenJ°n9h Va" Ai3X Z'6t zoveelste wicket van .dit seizoen met genoegen Van onze sportredactie LEIDEN Hans Verkuylen, de ood-trainer van Katw!|k die het komende seizoen zaterdag-vierdeklasser Sleutels onder zijn hoede neemt, bleef galant Sprak na afloop van zeventig minuten voetbal vol lof over de enkele kansjes die de verzamelde Leidse Sportpers dan nog wel had gekregen en noemde de uitslag geflatteerd. Zoals ook LFC-oefenmeester MelbJ Raboen vriendelijk bleef. „Er zit wel talent In Jullie team", lachte hij het verslagen groepje sportjournalisten toe. Talent of niet, feit was gisteren op het DOCOS-sportpark wel dat de Leidse oefenmeesters de Sportpers een gevoelig lesje hadden gegeven." Een „lesje" dat in deze kan worden vertaald met „afstraffing". Zevenmaal maar liefst vonden de oefenmeesters het net achter Sportpers-doelman Onvlee. Zeven-nul was dan ook de uitslag. In tegenstelling tot het eerste treffen vorig jaar toen kon een doelpuntloos gelijkspel worden genoteerd waren de krachtsverhoudingen in dit traditionele treffen volledig zoek. Kon de Sportpers geen moment imponeren, waar juist de door Ton Kantebeen gecoachte trainers-elf moeiteloos steeds maar weer de juiste voortzetting koos. En ook in de afwerking nauwelijks zwakke momenten kende. Gast Jan van Duyn (2x), DOCOS-trainer Ger Linkerhof (2x). Hans Verkuylen. Freek Filippo en Roodenburger Pieter Versteegh scoorden. Haarlems Dagblad-redacteur Jan Preenen middenvelder van het overigens zonder gastspelers opere rende Sportpers-team, tenslotte: „Gelukkig hebben we weer een heel seizoen om revanche te nemen. 2

Leidse Courant | 1977 | | pagina 23