FC Köln 210 minuten toch nog succesvol Rheden favoriet voor amateurtitel HERTHA BSC GRIJPT NAAST DUITSE BEKER Duitse lotto Supertrio Griekenland verslagen Belgische t jeugd wint m UEFA-toernooil Argentinië verslaat Polen Programma Toto Donderdag 2 Juni VolendamPEC Zwolle en Exoelsio- r—MW. Zondag 5 jünl PEC Zwolle—Volendam en MW—Ex- Alle wedstrijden beginnen om 19.30 28 t/m 30-5-197722 1 2 3 Hongarije-Griekenl. B0 0 N. Icrland-Engcland 2 80 Wales-Schotlind 3 Hulicn-P.O.V.O. 4 0B0 Noordwijk-Quick B. 5 K0 Kozakken B.-S.H.O. 6 800 Excelsior-C.S.V.D. 7 80 R.C.L.-Zwart Wit "28 8 De 7wt-rvcrs-Nimsp. 9 100 Go Ahead K.-A.C.V. 10 800 Ysselmeerv.-Bcnnek. 11 800 O.W.I.O.S.-Heefj'sd. 12 80 V.V.O.G.-D.E.T.O. 13 B00 Het aantal deelnemers aan toto 22 bedroeg 111.411. Zij zorgden voor een inleg van 319.922.-, waarvan een eerste prijs 60.785.-. tweede prijs 37.991.-. derde prijs 53.187, 21. Het aantal deelnemers bedroeg 817.260. Zij zorgden voor een inleg van 3.365.004.-, waarvan een eerste prijs 670.929.-, tweede prijs ƒ159.838.-, derde prijs 239.757.-, vierde en vijfde prijs ƒ319.675.-. De winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 12 - 13 - 22 - 39 - 45 - 48. Reservegetal: 38. Het winnende getal in Spel 77 is: 1990047. De uitslag van het supertrio is: 4 - 2 - 7. (Olga Pluto-prijs). 1. nummer 4 Nescio (M. Vergay). 2. nummer 2 Netzer Spencer, 3. nummer 7 Oh You Win. Omzet: ƒ88.991.-. Uitbetaling: 124.90. LEIDSE COURANT DINSDAG 31 MEI 1977 PAGINA 18" BOEDAPEST Hongarije Is door in de laatste wed strijd voor de eer- voorronden Griekenland met 3-0 te verslaan win naar van groep 9 geworden. De Hongaren zullen nog eenmaal de krachtproef moeten doorstaan om de eindronden in Ar gentinië te berei ken. De Magyaren dienen namelijk zich in twee wed strijden de meerde ren te tonen van het land dat als der de eindigt in het kwalificatie-toer nooi waan/oor Bra zilië, Bolivia en Pe ru zich hebben ge plaatst. De num mers een en twee van dat toernooi nemen eveneens BRUSSEL België is voor q eerste maal winnaar geword» van het UEFA-jeugdtoernooi. de finale versloeg het organist rende land zaterdagavond in h|V0( Heysel stadion te Brussel vo^einc 7.000 toeschouwers de jeugi naa ploeg van Bulgarije met 2—1. Qhet de rust was de stand 1—1. van Al in de negende minuut ga gipar1 Ronny Martens de Belgen de leniei ding. Gaandeweg werden de BuPe'1 garen, die reeds driemaal het toe tem nooi hebben gewonnen, sterkei var De gelijkmaker die Velitsjkov na 3zal minuten maakte, was dan ook vo komen verdiend. rer Ook na de hervatting beheerste) de Bulgaren het veld. Een uitvj jn zou de ploeg echter noodlottig worden. De Belgische linksbuitej aai Eddy Voordeckers verraste de ve( bjj, dediging van de tegenstanders U ,ra een counter en zorgde voor h# abl beslissende doelpunt. 0 In de ontmoeting voor de bezettinl |ar '«Ha Pusztai kopt de eerste treffer achter de Griekse doelman in het treffen Hongarije—Griekenland van de derde plaats was de Sovji Unie veel te sterk voor de Wes duitsers. De Russen wonnen mi 7—2. De ruststand was 40. Eindstand: 1. Belgie, 2. Bulgarije, 3. Ruslanij 4. West-Duitsland. (ie HANNOVER Hennes Weisweiler heeft zijn eerste faar als trainer bl| de FC Köln toch nog succesvol kunnen afsluiten. Kon de Keulse ploeg in de strijd om het landskampioenschap geen belangrijke rol spelen de ploeg eindigde op de vijfde plaats slaagde hij er wel In de Westdultse beker te winnen. Daarvoor hadden de mannen van Weisweiler, die zonder Overath („Ik zat onvrijwillig op de tribune") speelden, de tweede wedstrijd nodig: 1—0. In de eerste ontmoeting, zaterdag In Hannover tegen Overath zijn laatste wedstrijd voor FC Köln speelde, kon geen van beide ploegen een beslissing forceren: 1—1. BUENOS AIRES De Argentijnse nationale voetbalploeg heeft gis teren in Buenos Aires een oefen wedstrijd tegen Polen met 3-1 gewonnen. Lato opende in de 30e minuut voor Polen de score, maar Bertoni (twee keer) en Luque brachten de thuisclub In het met 60.000 toeschouwers bezette sta dion van Boca Juniors de over winning van 3-1. Rechterspits Daniel Bertoni van In- depenediente was bij Argentinië de beste speler. Polen heeft zich vrij wel, zeker geplaatst voor het eind- toerno,oi,om het wereldkampioen schap-dat in 1978 In" Argentinië plaats vindt. De organisatoren, au tomatisch geplaatst, versloegen enkel&: maanden geleden in eigen land reeds Hongarije met 5-1 en spelen binnenkort nog oefenwed strijden tegen West-Duitsland, En geland, SchotlarYd; Frankrijk, Joe goslavië en Oostt)uitSland. Ooit werd hij door Feyenoord inge haald als een mo gelijk toekomstige vedette. Maar na drie kwart jaar ver dween hij met stille trom uit Rotterdam- Zuid met zijn broer in zijn kielzog. Ineens duikt hij weer op in Amerika, het land van de goud zoekende voetballers: Steve Wegerle, die in een duel tussen de Tampa Bay Row dies en Cosmos niemand minder dan Franz Becken- bauer uitspeelt. De laatste komt voor het New Yorkse C&smos uit en speelde zijn eerste wedstrijd. DEN HAAG Na de twee wed strijden, die In het Plnksterweek- einde gespeeld zijn, heeft Rheden de beete uitgangspositie voor het behalen van de landstitel bij de zondagamateurs. De formatie van trainer Ben Zweere, die zaterdag avond In stadion de Vliert in Den Bosch met 0-1 van BW wist te winnen, heeft in de laatste wed strijd thuis tegen DWV uit Am sterdam aan een gelijkspel voldoende om het landskam pioenschap van Umburgia over te nemen. BW heeft in het vaak rommelige duel met Rheden vergeefs storm gelopen op de Gelderse defensie. De verdiende 0-1 achterstand, die de Brabantse thuisclub in de eer ste helft opliep tegen de vooral fysiek sterkere gasten, kon men na rust niet meer wegwerken. Het moeilijk tot scoren komen brak de Bossche formatie wederom op. Het robuuste Rheden kwam in de 23ste minuut van de eerste helft aan de winnende treffer via Frits van de Berk. Hij verzilverde alsnog een inzet uit een hoekschop van Berti van Bindsbergen. Mede door het uitvallen na rust van ausputzer Willy Melchers kreeg Rheden het alsnog zwaar te verduren. Aan de andere kant bleef men bij counters nog zeer gevaarlijk. De tweede wedstrijd in de nacom- petitie werd gisteren in Amsterdam gespeeld. DWV en BW kwamen hierbij niet verder dan een doel puntloos gelijkspel, waardoor de Bossche formatie nu definitief is uitgeschakeld voor het kampioen schap. Bij DWV bleek men ook al zeer moeilijk tot het maken van doelpunten te kunnen komen. In de wedstrijd tegen BW bijge woond door 3000 toeschouwers werd spannend en aantrekkelijk voetbal geboden. De beste mensen van het veld werden zonder enige twijfel de beide keepers Jaap Bloem aan Amsterdamse zijde en Henny Spierings van BW. De stand is: 1. Rheden 3 2 0 1 4 2-1 2. DWV 3 1113 1-1 3. BW 4 112 3 1-2 O E NIET ZICHTBARE Die- ter Müller heeft raak ge schoten. De beker is FC Köln. De tweede ontmoeting, eveneens in Hannover, was in kwaliteit verre van gelijkwaardig aan de eerste. De vermoeidheid was bij de mees te spelers merkbaar, nadat ze za terdag tot het uiterste van hun krachten hadden moeten gaan. FC Köln was als winnaar da n ook niet de betere, maar meer de gelukki gere ploeg. Dat geluk leek Hertha BSC echter in de eerste instantie toe te lachen. De Berlijnse ploeg, met oud-Feye- noorder Jörgen Kristensen slechts als invaller, slaagde er na een kwartier in de tweede helft te sco ren: Erich Beer was de maker van het doelpunt, dat door scheids rechter Ohmsen evenwel werd geannuleerd. De aanvoerder van Hertha zou eerst een overtreding tegen Gerber, de laatste man van Köln, gemaakt hebben. Tien minu ten later werd aan de andere kant wel gescoord. Dieter Müller kopte de bal, uit een voorzet van Konop- ka, onhoudbaar langs Norbert Nig- bur. Een overwinning van Köln bete kent gelijktijdig dat Bayern "Mun- chen niet in het diepste dal der ellende zal terechtkomen. De Beierse club, die drie maal achter een de Europese beker voor lands kampioenen won en het volgend seizoen van internationaal voetbal verstoken dreigde te blijven, mag nu alsnog deelnemen aan het toer nooi om de UEFA-beker, maar dat heeft het uitsluitend aan FC Köln te danken. BELGIË De Belgische voetbalkampioen Club Brugge heeft zich gistermid dag op eigen veld geplaatst voor de finale van het toernooi om de Belgische voetbalbeker. In de hal ve finale werd streekgenoot Wa- regem met 4—2 verslagen. De wedstrijd tussen Brugge en Waregem was een boeiende partij voetbal. De landskampioen leek aanvankelijk een gemakkelijke overwinning te gaan behalen. Na drie minuten was het al 1—0 door Krieger. Nog voor de pauze ver hoogden Cools en Lambert de score tot 3—0. Na de pauze kwam Waregem echter sterk terug. Door Giba en Haleydt werd het 3—2. Met een tweede doelpunt stelde Julien Cools de Brugse zege veilig. De tweede halve finale van het Belgische bekertoernooi wordt dinsdag gespeeld tussen Ander- lecht en Cercle Brugge. De win naar van die wedstrijd is verzekerd van deelneming aan het toernooi om de Europese beker voor beker winnaars omdat Club Brugge zal uitkomen in het toernooi der landskampioenen. OOST-DUITSLAND Dynamo Dresden, reeds nationaal kampioen, heeft zaterdag ook de Oo8tduit8e voetbalbeker opgeëist In de eindstrijd versloeg Dynamo voor 50.000 toeschouwers FC Lo- komotive Leipzig met 3—2. Alle treffers vielen na de rust. Dynamo zegevierde ook in de bekerfinale in 1952 en 1971. Voor de doelpun ten zorgden: Dynamo, Sachse (46e en 87e minuut) en Weber (85e minuut). Lokomotive: Löwe (56e) en Sekdra (63e). FRANKRIJK Kampioen Nantes speelde gelijk tegen het op de derde plaats zetelende Lens met 1—1. Onder aan de ranglijst versloeg Lille verrassend Lyon met 3—0. Ook het op de laatste plaats staan de Rennes won. Angers werd ver slagen met 4—2. TSJECHOSLOWAKIJE Voor de negende keer sinds 1951 heeft Dukla Praag zich meester gemaakt van de Tsjechische titel. De kampioen verloor op de laatste speeldag weliswaar met 41 van Kosice, maar behield toch de vier punten voorsprong op de ranglijst, omdat ook de achtervolgers verlies leden. Dukla werd opvolger van Banik Ostrau dat dit seizoen in de middenmoot eindigde. JOEGOSLAVIË Landskampioen Rode Ster verloor dit weekeinde (verrassend) met 2—0 van het op de 14e plaats staande Beograd. Dinamo behaalde een krappe zege van 32 op Olimpija, terwijl num mer drie op de ranglijst, Sloboda, Belgrado versloeg met 3—0. SPANJE In de kwart-finale van de Spaanse beker versloeg Espanol Celta met 3-0. Hercules verloor met 2—1 van Real Betis en Real Zaragoza won met" 1—0 van Salamanca Athletic Bil bao toonde geen medelijden met Sevilla, 5—0. De returns worden op 5 juni afgewerkt. PORTUGAL Landskampioen Benfiva blijkt nog steeds onverslaanbaar. Gisteren werd van Atletico gewon nen met 2—0 in de laatste compe titie-Wedstrijd. Porto eindigde op de derde plaats via een ovenwin ning van 4—2 op Guimaraes. GROOT-BRITTANNIË Voor- het toernooi om het Britse voetbalkampioenschap zijn zater dag twee wedstrijden gespeeld. De uitslagen zijn: Belfast; Noord Ierland—Engeland 1—2 (ruststand 1—1). Wresham: Wales—Schotland 0-0.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 18