PEC ZWOLLE OOK TE STERK VOOR EXCELSIOR N0TERMANS VRIJWEL ZEKER NAAR AZ '67 Brokamp leidt MW langs Volendam Hamburger voetbal Goedhart naar de amateurs Nieuwe arbiters betaald 1 PAGINA 17 f; Juri Banhoffer (18) neemt de felicitaties van Koko Hoekstra in ontvangst na het eerste doelpunt van PEC Zwolle Rotterdam Excelsior kan de hoop om het 75-jarig bestaan te vieren met een terugkeer in de eredivisie wel opgeven. De Rotterdammers, die in de competitie van de eerste divisie sedert half november niet meer verloren hadden, moesten gisteravond in de tweede wedstrijd tussen de periodekampioenen, opnieuw een nederlaag incasseren. In een vooral in de twee de helft bikkelhard duel verloor Excelsior met 1—2 van PEC Zwolle, dat nu uitstekende uit zichten heeft op de hoogste afdeling. Trainer Hans Alleman toonde zich na afloop uiteraard tevreden. „We waren met de nodige zorg naar Rotterdam gegaan. Excelsior is in de competitie een moeilijke tegenstander voor ons gebleken. En dat kwam er ook nu weer uit". Excelsior, dat na het verlies tegen Volendam de punten hard nodig had, startte bijzonder agressief, maar stond na nauwelijks een minuut al bijna op achterstand toen Van de Munnik de bal op eenvoudige wijze verloor aan Banhof fer. De Zuidamerikaan treuzelde echter waar door Kievit nog net kon redden. Excelsior, dat in een hoog tempo combineerde, drong PEC daarna steeds verder terug. Er ontstonden kansen voor de thuisclub maar de afwerking liet meestal te wensen over. Na een kwartier kregen achtereenvolgens Van Diggele en Roggeveen een schitterende mogelijkheid om hun ploeg aan de leiding te brengen. Van Diggele schoot alleen voor Nieuwenhout naast en Roggeveen zag zijn schot net langs de verkeerde kant van de paal gaan. Het verdedi gend ingestelde PEC kwam kort voor de rust door een misverstand in de Rotterdamse defen sie op 0—1. Na een verre uittrap van Nieuwen hout had vrije verdediger Roggeveen de bal gemakkelijk kunnen wegkoppen. Hij bukte ech ter omdat doelman Van de Roer buitenspel riep. De slimme Banhoffer, die achter de Rotterdam mers stond,had toen geen moeite om Van de Roer te passeren. In de tweede helft speelde Excelsior voluit op de aanval. PEC kwam weer onder druk te staan en mede daardoor werd het spel aanmerkelijk harder. In de 62ste minuut kwam Excelsior toch langszij. In een zeer onoverzichtelijke situatie, waarin overtredingen aan de lopende band werden gemaakt, gaf Pot na een voorzet van Roos het beslissende tikje: 1—1. Daarmee keerde de spanning weer volledig terug. Excelsior miste echter de kracht om door te drukken. De Rotterdammers waren vrijwel voortdurend op de Zwolse helft te vinden, maar echt gevaarlijk werd het nooit Bij één van de uitvallen van PEC stopte Van de Munnik Ban hoffer nogal stevig af. En toen trok scheidsrech ter Van Dijken de gele kaart voor de Rotterdam se voorstopper. PEC-trainer Alleman verving daarop de Zuidamerikaan voor de Deen Peders- en. Deze speler besliste acht minuten voor tijd het duel. Uit een vrije trap, veroorzaakt door Tabbemee die Ronald Hendriks hard afstopte. kopte Pedersen in: 1—2. Excelsior probeerde daarna nog wel terug te komen, maar had geen succes. „We kunnen de eredivisie, nu wel vergeten", was het realistische commentaar van Excelsiors trainer Libregts. „We hadden tenmin ste èèn punt moeten pakken om nog een kans te hebben". De stand in de nacompetitie om een plaats in de eredivisie: PEC/Zwolle 2 2 0 0 4 4—1 Volenam 2 10 12 4—4 MW 2 10 12 3—4 Excelsior 2 0 0 2 0 2—4 MAASTRICHT De eerste helft heeft Volendam de bekende das omgedaan. Het ontzag was met name In die periode groot voor MW. Vooral voor Willy Brokamp die gisteravond persoonlijk revanche nam op zijn ploeg en trainer George Knobel, die aanvankelijk „de witte" naast de basis wilde zetten naar aanleiding van Brokam- p's kritiek op MW-doelman Baetsen. HAMBURG Het is bijna zeker dat Kevin Keegan, de 26-jarige sterspeler van Liverpool, het vol gend seizoen voor Hamburger SV zal uitkomen. Tijdens het afgelo pen weekeinde zijn de drie partijen (Hamburger SV. Liverpool en Kee gan) vrijwel tot overeenstemming gekomen over de materiële kant van de zaak. Liverpool ontvangt van Hamburger SV een afkoopsom van 1,4 miljoen mark. Het jaarsala ris van Keegan zal rond de 350.000 mark komen te liggen. Keegan bindt zich voor minimaal twee jaar aan de houder van de Europa Cup voor bekerwinnaars. Een driejarig contract behoort ook nog tot de mogelijkheden. Naar alle waar schijnlijkheid zal komende woens dag in Londen het contract onder tekend worden met de hoogste transfersom ooit door een West- duitse club betaald. Biljartzege ALKMAAR De kampioen van Nederland in de topteamcompetitie van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond, Stella Artois uit Goor, heeft in het Pinksterweekeinde in Alkmaar de Europese beker voor topteams gewonnen. In de finale te Alkmaar werd het Westduitse Bochum, met onder meer Kraus Hose, met 4—2 verslagen. Het succesvolle team van Stella Artois bestond uit Hans Vultink, Jos Bongers. Frans Tusveld en Jan Brunnekreef. ZWOLLE Chris van Laar uit Enschede en Jan Severeln uit Deventer treden het volgend sei zoen op als scheidsrechter in het betaalde voetbal. Zaterdag werd besloten dat de twee vacante plaatsen in het arbi terscorps van het betaalde voetbal door de twee vertegenwoordigers van het district Oost worden inge nomen. „Een erkenning van het ho<J§ peil waarop de arbitrage in hét géiten staat", stelde commissievoofcftter Jan Godding tevreden vast. Van Laar en Severein treden nuJ voetsporen van J. Manuel ui penheim die vorig jaar t<J betaalde voetbal werd t "7-11 Van onze sportredactie GRONINGEN Jan Notermans neemt vanmiddag afscheid van FC Groningen. Vanmorgen vroeg is hij voor de laatste maal vanuit het verre Zuid Limburg naar de Martini-stad gereisd om zich nog eenmaal aan de poort van het Oosterpark-stadion te melden. Alhoewel Notermans' overgang naar AZ '67 nog altijd niet voor de volle honderd pro cent rond is, bestaat er toch eigenlijk weinig twijfel meer dat vandaag definitief een akkoord wordt bereikt tussen de clublei ding van beide genoemde clubs. Notermans gisteravond: „Zelf ben ik helemaal rond met AZ 67. Zoals bekend heb ik echter nog een contract voor een jaar bij FC Groningen. En over de afwikke ling daarvan praat Hans Kraay vanmiddag met het bestuur van FC Groningen. Ik verwacht wei nig problemen. Het bestuur van FC Groningen heeft mij bewust aangegeven alle medewerking te zullen verlenen aan mijn over gang naar Alkmaar. Ik ga er dan ook volledig van uit dat ik het komend seizoen bij AZ '67 werk". Hans Kraay zal in ieder geval niet met een fors gevulde centenzak de Afsluitdijk over rijden om het contract van Jan Notermans eventueel af te kunnen kopen. „AZ koopt de spelers, maar niet een trainer. Ik denk eerder aan het spelen van een vriendschap pelijke wedstrijd, kort voor het begin van de nieuwe competitie. Op die manier kunnen wij FC Groningen misschien tegemoet komen", aldus Hans Kraay die reeds in Deventer bij Go Ahead Eagles met Jan Notermans heeft samengewerkt. Wat de spelers voor AZ '67 be treft het volgende. Alhoewel de club van de gebroeders Mole naar en Johnny Rep elkaar in eerste instantie nog niet gevon den hebben, blijft het toch goed denkbaar dat de huidige speler van Valencia komend seizoen in Alkmaar zal voetballen. „De ei sen van Rep zijn erg hoog. Ik betwijfel of hij in Nederland een club zal kunnen vinden die dat wenst te betalen. Wanneer Rep tenminste wat water bij de wijn doet. valt er weer te praten. Ver moedelijk is hij nu in het buiten land bezig", aldus Hans Kraay. Bonfrère van MW omspeelt doelman Frans Hoek van Volendam en zal Leo Kerstges (niet zichtbaar op deze foto) vervolgens in staat stel ten om de Limburgse ploeg aan een 1—0 voorsprong te helpen. Een ontketende Brokamp derhalve en dat betekende voor Volendam een extra handicap. Brokamp pro fiteerde van de vele vrijheid die hij kreeg in die eerste helft en stond aan de basis van vele Maastrichtse aanvallen. MW kende een snelle openingstreffer. Een voorzet be reikte de op de rand van buiten spel staande Bonfrère, die er in eerste instantie niet in slaagde Volendam-doelman Frans Hoek te verschalken. In de rebound echter bleek Kerstges wel te scoren (1-6). Volendam bespeelde MW te lief en leek ontzag te hebben. De Maa strichtse formatie profiteerde 7 mi nuten later andermaal van de des organisatie in het Volendam-kamp. Het afstandsschot van Chris Dek ker kaatste via de rug van Hans Mol in het Volendamdoel. Frans Hoek stond volkomen op het ver keerde been door het van richting veranderde schot (2—0). Brokamp bleef ongrijpbaar en liet verschillende staaltjes van echt voetbal zien die niet in dank wer den afgenomen door de Volen- dammers. Met name Wim Kwak man had daar last van en kreeg na vasthouden van „de witte" een gele kaart van scheidsrechter Mul der voor de neus gehouden. Na tien minuten in de tweede helft leek de strijd volkomen beslist. Een 1—2 combinatie tussen Bro kamp en Dekker leidde er toe dat Jaap Jonk Brokamp vasthield in het 16-meter gebied. De strafschop werd benut door Jo Bonfrère (3-0). De MW-verdediging maakte ech ter na dit doelpunt fout op fout. Volendam kon hier van twee maal profiteren, want al na een minuut na de derde treffer van MW zette Guijt Volendam op 3—1, nadat laatste man Johan Derksen volle dig mis tastte. Tien minuten voor tijd was de spanning volkomen terug. Sem Wokke, ingevallen voor Cor Zonne veld, scoorde na een dieptepass van Billy Bond. 3—2. De apathie in de MW-gelederen was zeer groot en Volendam kreeg zelfs nog enkele riante scoringsmogelijkhe- den, maar de stand kende echter geen veranderingen meer. (Van onze correspondent) EINDHOVEN De 25-jarrge aan valler Aart Goedhart zal het vol gend seizoen niet meer spelen voor het uit de eredivisie gedegra deerde Eindhoven. Goedhart keert terug naar zijn geboorteplaats Sliedrecht en gaat daar waar schijnlijk amateurvoetbal spelen.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 17