Lammertink maakte succes Amstel compleet Mansveld boos FC Den Haag op KNVB ook rond met Club Brugge G\ebaMI uvuuiSf tatóoór.* HOCKEY-DAMES MET ZEGE VAN START Grote Prijs van Den Haag topnummer op Duindigt Arie Hassink winnaar Olympiads Ronde ILport I.EIDSE COURANT ZATERDAG 28 MEI 1977 PAGINA 9 [ADVERTENfiËST ierne- ap de dheid recht, groot J t het •ikan- direct f i van (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM De jongste deelnemer van Olympia's Ronde is als tweede geëind igd. Dat was eigenlijk het meest opzienbarende nieuws van de laatste dag van deze amateur klassieker, want dat Arie Hassink zijn oranje trui niet meer prijs zou geven, stond eigenlijk na de etappe van zondag al vast. Jos Lam mertink, de 19-jarige streekge noot van Hassink, kwam een paar dagen geleden tot de ver rassende ontdekking dat hij achter zijn kopman tweede zou kunnen worden. Door in Nibbixwoud te bewijzen dat hij ook een voortreffelijke tijdrijder is, maakte Lammer tink het succes voor Amstel helemaal compleet. De coureur uit Wierden was overigens niet de snelste tijd rijder. Jan van Houwelingen uit Heesselt was precies acht seconden sneller, al werd het verschil door de bonificaties iets groter. Veel belangrijker voor Lammertink was echter dat zijn grote concurrent Frits Schilr op twee seconden na liefst twee minuten op zijn jongere collega verspeelde, waardoor de tweede plaats veilig binnen was. Schür werd in het algemeen klassement zelfs nog gepasseerd door Ad Prinsen, Leo van Vliet en Piet van Leeuwen. Groot waren de onderlinge verschillen echter niet. Tussen Van Vliet en Van Leeuwen bijvoorbeeld slechts een seconde, tussen Van Leeu- wen en Schilr twee seconden. De enige die aan de top van het klassement tenslotte nog een aardige sprong maakte, was Hans Langerijs, de win naar van Olympia's Ronde in 1975. De coureur uit Blokker, ziek in Scheveningen gestart, was nog op tijd hersteld om te bewijzen dat hij nog altijd tot de topamateurs behoort. Werd hij in de etappe van donderdag tweede, ook in de Eerste van Swindenstraat in Amsterdam ging de Noordhol lander als tweede over de fi nish, waarmee hij oprukte De triomf in de allerlaatste etappe was echter terecht voor Herman Ponsteen, die in de buurt van Hoorn uit de hoofd macht weg sprong, later gezel schap kreeg van Langerijs en tot zijn eigen verrassing door het peloton met rust werd ge laten. „De hele ronde is nu goed voor mij", aldus de win naar van het zilver op de ach tervolging in Montreal. „Ik heb veel steun van Langerijs gehad, maar de laatste twintig kilometer moest ik toch bijna alles alleen doen". De Nijver- daller liet het echter niet tot een sprint aankomen, demar reerde 500 meter voor de fi nish met een geweldige krachtsexplosie en werd daar mee de zoveelste Oostelijke coureur, die in deze editie van Olympia's Ronde de toon heeft aangegeven. De uitslag van de individuele tij drit is: 1. Van Houwelingen (Bsb) 23,2 km in 31.16, 2. Lammertink (Ams) 31.24, 3. Mak (Bsb) 31.25, 4. Ooster bosch (Erp) 31.26, 5. Schipper (Bat) 31.50, 6. Ponsteen (Sok) 32.01, 7. Van Est (Erp) 32.05, 8. Hassink (Ams) 32.12, 9. Langerijs (Elm) 32.15, 10. Goloebnitsji (Sov) 32.16. De uitslag van het tweede deel van de achtste etappe is: 1. Herman Ponsteen (Sok) 1 uur, 49 minuten en 31 seconden, (met bonificatie 1.49.16), 2. Hans Lange rijs (Elm) 1.49.37 (met bon. 1.49.37), 3. Geert Oosterbosch (Ula) 1.53.37, 4. Erik Visschers (Elm) z.t., 5. Bert Oosterbosch (Erp) z.t, 6. Rhett van Trigt (Ula) 1.54.04. Het eindklassement luidt: 1. Arie Hassink (Ams) 28 uur, 19 minuten en 55 seconden, 2. Jos Lammertink (Ams) op 3.00, 3. Ad Prinsen (Sok) op 3.59, 4. Leo van Vliet (Ams) op 4.20, 5. Piet van Leeuwen (Erp) op 4.21, 6. Frits Schür (Elm) op 4.23, 7. Hans Lan gerijs (Elm) op 5.27, 8. Bart van Est (Erp) op 7.51, 9. Jan Spijker (Ams) op 8.03, 10. Guus Bierings (Mil) op 9.26, 11. Anton van der Steen (Mil) op 10.09, 12. Bert Oosterbosch (Erp) op 10.17, 13. Martin Havik (Elm) op 10.35, 14. Barend Huve- neers (Oly) op 12.37, 15. Joop Rib- bers (Uni) op 13.25, 16. Marcel van Leeuwen (Bsb) op 16.51, 17. Ortaire Goossen (Bel) op 17.13, 18. Johan Schuitemaker (Ula) op 17.48, 19. Piet van der Kruys (Erp) op 18.46, 20. Ebert Koersen (Bat) op 27.20. Maertens zes uit zeven FORLI Freddy Maertens heeft gisteren in de Ronde van Italië zijn zesde ritzege ge boekt. De wereldkampioen toonde zich in de eindsprint van de rit van Gabicce naar Forli de snelste in de eind sprint Hij ging juist voor de Italiaan Francesco Moser als eerste over de streep. De Belg staat hierdoor nog steeds zestien seconden achter op Moser, die in de rose leider strui rijdt. Vijf kilometer voor de finish stelde Pollentier, team genoot van Maertens, zich aan de kop van het groepje teneinde een verrassing van Moser te voorkomen. Die opzet slaagde, doch Maertens zag geen kans tijdwinst ten opzichte van de leider in het algemene klasse ment te boeken. De uitslag van de zevende etappe is: 1. Maertens (Bel) 4.43.17. 2. Moser (Ita), 3. Panizza (Ita), 4. Pollentier (Bel), 5. Gianbattista Baronchelli (Ita), 6. De Witte (Bel) allen in 4.43.17., 7. Francioni (Ita) op 1 min 11 sec., 8. Gimondi (Ita), 9 Baroni (Ita), 10. Ceruti (Ita) allen in dezelfde tijd. Algemene rangschikking: 1. Moser, 2. Maertens op 16 sec., 3. Baronchelli op 22 sec., 4. Panizza op 26 sec., 5. Pollentier op 49 sec., 6. De Witte op 1 min 30 sec., 7. De Muynck (Bel) op 1 min. 38 sec. Arie Hassink tijdens de Ronde van Nederland dikwijls in de buurt van ronde Miss Gea van der Werf. Suljan naar Hamburger SV IAMBURG - Hamburger SV, Ie Westduitse winnaar van de Europese beker voor bekerwin naars, heeft zich versterkt met Ie Joegoslavische international (van Buljan. Gisteren bereikten le besturen van Hamburger SV en Hajduk Split een overeen komst over de transfer van Bul- De Hamburgse ploeg zal een bedrag van ruim 560.000 gulden moeten betalen. Buljan zal bin nenkort een contract voor twee jaar tekenen. Nog deze week hoopt HSV ook de Engelse spits Kevin Keegan nan Liverpool aan te trekken. Z)e Italiaanse Voetbal Bond heeft de eerste divisieclub Na- poli het recht ontzegd om drie thuiswedstrijden op eigen ter rein te spelen. Bovendien werd de aanvoerder van Napoli, Qui- liano, voor vier wedstrijden ge schorst. De bond nam deze maatregelen omdat Napolitaanse spelers in de ontmoeting Napoli—Fiorenti- na de scheidsrechter hadden be ledigd. Bovendien waren van de tribunus allerlei voorwerpen op het veld gesmeten. Theo Verlangen geslaagd voor A.-diploma DEN HAAG De tweede trai ner van Feijenoord, de Hage naar Theo Verlangen, ex-speler van ADO en Holland Sport is geslaagd voor zijn A-diploma en mag daarmee betaald voet bal gaan trainen. De Hagenaar blijft echter bij Feijenoord. "'V BRUGGE De onderhande lingen tussen Mr. Jacques Ho- gewoning en Ton Zwikstra enerzijds en het bestuur van Club Brugge anderzijds over het beschikbaar stellen van Ernst Happel als interim- bondscoach voor de KNVB zijn gisteren in Brugge met succes bekroond. De voorzit ter en financiële deskundige van het betaalde voetbal, die al eerder met Happel tot een accoord kwamen, hebben nu ook in principe overeenstem ming met de werkgever van de Oostenrijker bereikt. Dit houdt in dat Happel be schikbaar is als tijdelijk bondscoach voor het Neder lands elftal voor de kwalifica tiewedstrijden die nog moeten worden gespeeld en dat hij oranje ook kan leiden als de ploeg zich plaatst voor de eindronden van 1978 in Argen tinië. Alle partijen zijn het er voorts over eens dat de wedstrijd Ne derland - België, die op 26 oktober wordt gespeeld, een probleem op zich vormt Voor dat ten aanzien van deze ont moeting beslist zal worden dat de Oostenrijker de verant woordelijke man bij oranje is zullen Club Brugge en de KNVB overleg plegen met de Koninklijke Belgische Voet balbond. Bepaald is voorts dat Happel's activiteiten voor het Neder landse Elftal in geen geval de belangen van Club Brugge mogen schaden. U vergeet de tijd als u X rondkijkt in de showroom van CIEBA Begrijpelijk, want op 750 m2 vindt u zóveel interes sant nieuws op 't gebied van kantoorinrichting, meubilair voor directiekamers, enz Daarom krijgt iedere bezoeker onze kleurige ClEBA-cata- logus mee. Om alles nóg eens op z'n gemak te bekijken en dan een weloverwogen keus te doen. Ook u bent van maandag tot en met vrijdag tijdens de kantooruren welkom I i I L Willem Barentszstraat 35 1A i""-! 4 I—if Industrieterrein "de Waard" LwV Leiden. (071)14 90 44* van 27 mei tot en met 5 juni Ideaal voor het hele gezin De sportbeurs in de Ton Menken Ijshal in Leiden (vlakbij het station) Openingstijden: werkdagen: 14-22uur weekends en 2e Pinksterdag 10 -18 uur Entree Volwaseenen 4. Kinderen van 4 -12 jaar f 2,50 C tal van attrakties om naar te kijken èn zelf te doen UEFA-elftal BRUSSEL Het Nederlands UEFA-elftal is voor het toer nooi 1977/78 ingedeeld bij Finland en Ierland. Wanneer Nederland groepswinnaar wordt, speelt de ploeg van 4 tot en met 14 mei in Polen in finalegroep B. Daarin ontmoet Nederland dan eventueel de winnaar van Griekenland Oost-Duitsland, de winnaar van Rusland Oostenrijk en Noorwegen, dat geen voorronde hoeft te spelen. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Aad Mansveld is verbolgen over de in zijn ogen starre houding van het bestuur van FC DenHaag in zake zijn mogelijke transfer naar Feyenoord. Gisteren kreeg de Haagse ver dediger van manager Fred van Hal van FC Den Haag te horen dat er verschil van 40 a 50.000 gulden bestaat tussen het bod van Feyenoord en het bedrag dat FC Den Haag wil hebben (250.000 gulden). „Ik kan weinig waardering op brengen voor de houding van het bestuur van Den Haag", aldus Mansveld gisteravond. „Na zoveel jaar me voor de club te hebben ingezet had ik meer medewerking verwacht. Door deze ervaring ben ik wel behoorlijk uitgekeken op de club. Ik wil nu liever dan ooit weg. Als het met Feyenoord niet doorgaat, dien ik mijn contract (nog twee jaar, red.) uit Maar de lol is er wel af." Vandaag om twaalf uur tref fen Van Hal en directeur Guus Brox van Feyenoord elkaar opnieuw om over de transfer van Mansveld te praten. Mansveld: boos. Noor opvolger Hennie Roos PARIJS De Noor Aat Poul- sen is gisteren tijdens het con gres van de Internationale Schaats Unie (ISU) in Parijs gekozen tot voorzitter van de sectie hardrijden. Hij wordt de opvolger van de Nederlander Hennie Roos. De scheidende president van de sectie hardrij den werd benoemd tot ere vice- voorzitter. Poulsen, die reeds zitting had in het bestuur van de sectie wordt op zijn beurt opgevolgd door de Oostduitser Dragunski, die reeds plaatsvervangend be stuurslid was. Als nieuw plaats vervangend bestuurslid werd de Zweed Petterson gekozen. In de technische commissie hardrij den werd de heer Petterson ver vangen door de Amerikaan George Howie. Oud —KNSB—voorzitter Her man van Quarles Ufford, die door de KNSB kandidaat ge steld was voor een functie in het bestuur van de sectie hardrijden werd niet gekozen. De Zweed Eklund werd tenslot te voorzitter van de sectie Short track schaatsen als opvolger van de Engelsman Matthews. Stan Smith slechts drie sets PARIJS - De als vijfde ge plaatste Mexicaan Raoul Rami rez en de als elfde geplaatste Amerikaan Stan Smith hebben beiden slechts drie sets nodig gehad om de derde ronde te bereiken. Ramirez hoefde in zijn partij tegen Jeff Borowiak (Am) nooit tot het uiterste te gaan om de winst binnen te halen. De set standen waren: 6—3, 63, 6—2. Alleen in de derde set had Stan Smith het even moeilijk tegen de Westduitser Jilrgen Fassbin- der. Hij had toen bijna tegen een 5—3 achterstand aangeke ken, maar op het beslissende ogenblik herstelde de lange Amerikaan zich en maakte er 44 van. Met de setstanden 64, 6—3 en 7—5 plaatste ook Stan Smith zich bij de laatste tweeëndertig spelers. WENEN Het vierde toernooi om de Europese beker voor dames-landskampioenen is voor de hockey-dames van Amsterdam teleurstellend be gonnen. De tweevoudige bekerhouder en titelver dediger won weliswaar zijn eerste poule-wed strijd, maar vermocht met de schamele 1—4 zege op de Franse kampioen Stade Francais geen enkele indruk te maken behalve die van onmacht. Precies als in de competitie en de recente strijd om het kampioenschap van Nederland kon Am sterdam ondanks de meest opgelegde kansen voor Miriam Gerritsen, Kiki de Wolf en Nannie van den Eist het doel niet vinden. Pas toen Nannie van den Eist rond de 41e minuut de score had geopend, leek de ban even gebroken. Coach Hans Jorritsma, die de ziek thuisgebleven Bob Hillen verving, paste in de rust een fortuinlij ke wissel toe door Desiree van Haaster in te zetten voor Joke Adriaanse. Een aanvalster voor een middenvelder, terwijl Nannie van den Eist kon uitwijken van de rechtervleugel naar de haar meer vertrouwde linksbuitenplaats. Uit de pressie, die Amsterdam vanaf de aanvang al op de hechte verdediging van de Fran^aises had uitgeoefend, kwamen toen zoveel schotkansen voort dat de Franse keeper verschillende keren op de doellijn hulp van haar defensie nodig had en Nannie van den Eist ook nog een keer het houtwerk trof. Veel geluk was Amsterdam overigens niet bescho ren op de kurkdroge en springerige grasmat van het tot hockey-veld uitgeroepen voetbalveld van het nationale sportcentrum „Sildstadt", nabij We nen, waar een Franse verdedigster zelfs een maal de bal met de hand uit het doel mocht slaan zonder dat dit een zwaardere straf dan een straf- corner opleverde. Een strafcorner, die net als de andere drie van Amsterdam op niets uitliep. De andere uitslagen van de eerste dag zijn: AHTC Wien - Royal Uccle Sport Brussel 0—3 (0—0); Eintracht Braunschweig - Slavia Praag 4—1 (4—0); Basel Dybli - Real Campo Madrid 0—3 (0—2). De Ruiter op achterstand Brussel Na de tiende ronde in het toernooi om de Europese damtitel te Brussel gaat Oscar Ver- poest alleen aan de leiding met 16 punten ait 10 partij en. Hij wordt echter direct gevolgd door de Nederlan der De Ruiter en Letsjinski (Rus), die beiden een punt minder hebben maar uit slechts negen partijen. De uitslagen: Letsjinski (Rus.) - Vigne (Fra) 2—0; De Ruiter (Ned) - Fanelli (Ita) 2-0; Sjawel (Rus) - Verpoest (Bel) 1—1; Del hom (Fra) - Bottero (Mon) 2-0; Marini (Ita) - Malis CTsj) 0—2; Guignard (Zwi) - Borochov (Isr) 0-2 De stand ziet er als volgt uit: 1. Verpoest 16 punten uit 10 partijen; 2. De Ruiter en Lets jinski 15 uit 9; 4. Vigne 15 uit 10; 5. Sjawel 13 uit 9 6. Delhom en Borochov 10 uit 9; 8. Meilis 8 uit 9; 9. Fanelli 8 uit 10. 10. Marini 4 uit 9; 11. Bottero 3 uit jan de Ruiter: slechts een punt 9; 12. Guignard 2 uit 9; 13. Lepsic (Joe) 1 uit 9. achter stand. (Van onze sportredactie) DEN HAAG De Grote Prijs van Den Haag en de Grote Pinksterprijs zijn twee topnummers eerste pinksterdag op de Wassenaarse renbaan Duindigt Negen volbloeds komen voor een prijzenbedrag van bijna 31 mille aan de start in de Grote Prijs van Den Haag. Elan met de Scheveningse jockey John Smith maakt de meeste aanspraak op de eerste prijs van bijna achttien duizend gulden. Bij de negen volbloeds slechts één paard met een groot vraagteken en dat is Warbeck. Een Engels paard in Nederlands bezit dat voorheen uitkwam op de banen in Frankrijk en Engeland en zondag de steun krijgt van Henk van der Kraats. Van der Kraats de kampioensjockey van 1975 is weer in grote vorm en won afgelopen donderdag in Brussel. Gevaarlijke outsiders zijn er genoeg. Derby-winnaar Frances Hope, met de kleine Toni Treanor, de uitstekende Domitor met Frans Vandeuren en de aanwinst van de Haagse stal Monique, Chewalker met Alan Jones. De eerste start van de zeven draverijen en drie rennen is om half twee. Onze tips: MALAGAPRUS: Orlow Eberhof, Overtax en Ona van Neerbeek. LAS PALMASPRUS: Narko Buitenzorg, Odette Ossewaard en Okoa. PRINCE POONAPRUS: Alayka, Phantom Major en Jet Flight BALEARENPRUS: Mike H, Liberto en Hanneke Hanover BENIDORMPBUS: Olga uit Laren, Nike Volann en Noranda. ^an- Frances Hope en Domitor. TORREMOLINOSPRIJS: Never Worry, Leanne Fortuna en GROTE PINKSTERPRIJS: Nubar van Echten, Orma Pride vrvnrrrADD.ic. TV»r_ Up Une de Roj W, Perino S en Pauken Maaldrift 'fifraleH. John Smith kansrijk met Elan op Duindigt.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 9