Nacht van Koudekerk: 24 uur voetbal, 61 teams en 15 scheidsrechters SJA krijgt nog niet voldoende erkenning Ongemakken in Voorhof-Zuid Pas op, trillingen Katwijk verbetert roodlicht- camera Boekje over Noordwijkse voorouders Platform Bejaardenwerk Grondverkoop in raad Alphen Sassenheim opgericht EIGEN REVUE VOOR KATWUK REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 26 MEI 1977 PAGINA 4 Een nachtelijke actie van de teams van de Alphense en Hazerswoudse Boys tijdens de „Nacht" van vorig jaar. KOUDEKERK AAN DEN RIJN De Nacht van Koude kerk zal morgen om exact ze ven uur 's avonds van start gaan. Aan deze inmiddels roem ruchte „Nacht" die vrijdag voor de vierde achtereenvolgende maal van start gaat, komt za terdag eveneens om zeven uur 's avonds een einde. De Nacht betekent evenals de drie voor gaande malen 24 uur achtereen voetbal op de velden van de v.v. Koudekerk. Dat niet alle bewoners aan de Rijndijk in Hazerswoude bij zonder zijn ingenomen met het voorbij denderende vrachtver keer tussen Leiden en Alphen zal inmiddels genoegzaam be kend zijn. Maar dat tegenwoor dig ook mensen die langs de autoweg aan het werk zijn hin der ondervinden van het langs- snellende verkeer is een totaal nieuw aspect van deze zaak. Een tweetal schilders die de laatste dagen druk doende zijn het verveloze benzinetanksta tion aan de Rijndijk van een nieuw verflaagje te voorzien trilden bij het passeren van iedere vrachtwagen welhaast van de opgebouwde stelling af. Dat werd de beide heren wat te gortig. „Pas op, er zijn al zo weinig schilders", schilder den zij op een grote hard boardplaat. Of het wat zal hel pen zal de komende dagen moeten blijken. Aan de vooravond van het tra ditionele spectakel tracht v.v. Koudekerk-voorzitter L. P. H. Schrier een verklaring te vinden voor het enorme succes dat de „Nachten" tot nog toe zijn ge bleken. „Het zal inderdaad voor namelijk het doorgaan tijdens de uren dat andere mensen sla pen zijn dat garant staat voor het succes", meent de voorzitter van de plaatselijke voetbalver eniging. Verbroedering Voorzitter Schrier stelt dat het voetbalspec takel gezien moet worden als een regionaal ver broederingsfeest, waaraan geen geld verdient behoeft te worden. „Als de opbrengst maar kosten dekkend is", aldus de heer Schrier. Naast een te winnen wedstrijd bal bekampen de voetbalvereni gingen Bernardus uit Hazers woude, Hazerswoudse Boys, Woubrugge en gastheerclub Koudekerk elkaar teneinde een negentig centimeter hoge bokaal in de wacht te slepen. De vier genoemde verenigingen krijgen in de loop van de zaterdag, om precies te zijn vanaf twee uur 's middags, verse tegenstanders in de vorm van de teams van de v.v. Alphen, de Alphense Boys, Alpia en SVOW. Vanaf dat moment zal de strijd niet langer gaan om de beschikbare bokaal en wedstrijdbal, maar zijn er onder de acht teams weer vier andere prijzen te ven delen. Deze prijzen zijn evenals de bokaal en wedstrijdbal door de plaatselijke middenstand en andere ondernemingen beschik baar gesteld. Loterij avond van start zal laten gaan zal de Koudekerkse schooljeugd met oplaten van enkele honder den ballons het spectakel feeste lijk inleiden. Naast het volgen van de wed strijden kunnen bezoekers van het jaarlijks gebeuren zich ook op andere wijze vermaken. Zo zullen evenals in voorgaande ja ren op de terreinen van de Kou dekerkse voetbalvereniging een boerenblaaskapel. een disco theek en een patatwagen staan opgesteld. Om precies middernacht zal burgemeester Swaan de trek king van de loterij verrichten, waarvan de eerste prijs in de vorm van een zwart-wit televisie zal vallen. In totaal zullen van de verschil lende verenigingen maar liefst 61 teams onder deskundige lei ding van 15 scheidsrechters de strijd aanbinden. KATWIJK Aangezien de roodlichtcamera's op de kruis punten Hoorneslaan/Biltlaan en Molentuinweg/Rijnstraat op het ogenblik maar één rijstrook be lichten willen b en w van Kat wijk de apparatuur op deze bei de kruispunten uitbreiden. Er is onlangs een mogelijkheid ontwikkeld om met één camera twee rijstroken gelijktijdig te belichten, waardoor dus een groter aantal overtreders kan worden „betrapt". Voor de financieëring van deze voorzieningen vragen b en w de raad een bedrag van 20.000 ter beschikking te stellen. Bovendien is er een krediet no dig voor de beveiligde over steekplaats op de Boulevard ter hoogte van de Voorstraat De installatie die daar staat dateert van 1967 en verkeert in slechte staat, vooral doordat de klima tologische omstandigheden op die plaats erg ongunstig zijn. Bij de vervanging van dit verkeer slicht wil men meteen de rege ling zogenaamd verkeersafhan- kelijk maken, wat inhoudt dat de voetganger in veel gevallen (namelijk als het verkeer niet zo intensief is) sneller kan overste ken. Met deze voorziening is een bedrag van 21.000 gemoeid. Dierendienst Lisse opgericht LISSE In Lisse is onlangs de Vereniging Dierendienst Lisse opgericht De vereniging zal zich met name inzetten op het gebied van de zwerfkatten, ter wijl ook aandacht wordt be steed aan andere dieren. Vooral het probleem van de zwerfkatten is erg groot De ver eniging wil proberen de katten te vangen en door middel van sterilisatie en castratie uitbrei dingen te voorkomen. De gevan gen katten zullen in sommige gevallen weer in hun oude om geving worden geplaatst waar zij bijvoorbeeld een functie ver vullen als ratten- en muizenbe strijders. Katten die geen func tie vervullen zullen een ander „onderdak" krijgen. De vereni ging wil zich ook inzetten voor de dieren die niet lapger door de eigenaar zijn gewenst. De vereniging roept mensen op die vakantiedieren in huis willen nemen. Zij die hiervoor interes se hebben kunnen zich wenden tot de telefoonnummers 14792 of 10821. Vijftig mensen meldden zich reeds aan als ondersteunend lid van de vereniging. Personen die de activiteiten van de vereniging willen steunen, kunnen dat doen (als lid of als donateur) door gelden beschikbaar te stellen. Het gironummer van de vereni ging is 110.210 ten name van Vereniging Dierendienst Lisse ONDANKS TOEGENOMEN INTERESSE ROELOFARENDSVEEN De stichting Jeugd Alkemade, het overkoepelend orgaan voor alle Alkemadese verenigingen op het gebied van sport, jeugd, kuituur en recreatie constateert dat de erkenning voor de stichting zowel van de kant van de verenigingen als van de kant van het gemeentebestuur groter aan het worden is. Het bestuur van de stichting meent desondanks dat de erkenning nog steeds onvoldoende is. Uit het jaarverslag van de activiteiten van de uit het katholieke jeugdwerk voortgekomen stichting blijkt dat 1976 een jaar is geweest waarin de stichting nieuw leven is ingeblazen. De stichting was voorgaande jaren weinig actief en daardoor was de belangstelling voor de stichting afgenomen en was er van vele kanten kritiek over de SJA-ac- tiviteiten te beluisteren. Een nieuw bestuur dat begin vorig jaar werd gekozen heeft de activiteiten uitgebreid en volgens het stichtingsbestuur is dat de reden dat de SJA weer in de lift zit. Toch is de SJA nog steeds een bundeling van kleine verenigingen. Twintig verenigingen in Alke made zijn bij de SJA aangesloten. Een aantal, vooral „rijke" verenigingen en vrijwel alle cultuur verenigingen houden zich evenwel afzijdig van de SJA. Het bestuur van de SJA stelt in zijn jaarverslag dat de stichting een „luchtballon blijft zolang de gemeente geen bevoegdheden aan de stichting wil delegeren. Alle activiteiten, die de SJA ontwikkelt zijn voordelig voor de gemeente Alkemade; ze derft tijd en geld ten gunste van de gemeente. Het probleem waar het SJA volgens zijn bestuur mo menteel het meeste mee kampt, is de discrepantie tussen verantwoordelijkheden en bevoegdheden. De gemeente weigert voldoende bevoegdheden te delegeren. „De aktiviteiten zijn hierdoor gebonden aan een zekere willekeur, opgelegd door de nood zaak aan geld te komen en de geïnteresseerde verenigingen te vriend te houden; een alles behal ve ideale situatie", stelt het SJA-bestuur in het jaarverslag. De activiteiten die de stichting dit jaar wil ontwik kelen liggen vooral in de gemeentelijke sfeer. In overleg met het gemeentebestuur wil de SJA de subsidieverordening onder de loupe nemen, die niet geheel rechtvaardig is. Verder wil de SJA medewerking en subsidie van de gemeente éjfce- made om nieuwe verenigingsstatuten te laten ont werpen. Dergelijke nieuwe statuten zijn door de invoering van het nieuwe verenigingsrecht noodza kelijk en een poging van de SJA om zelf een oplossing te vinden voor het statuten probleem is vorig jaar mislukt. Tenslotte wil de SJA niet langer als intermediair optreden tussen de ge meente en Our House en Ranonkel. Per 1 januari 1978 moet de gemeente de gebouwen van de vereniging rechtstreeks aan de verenigingen ver huren. NOORDWIJK Omdat veel mensen het leuk vinden zich te verdiepen in hun afstam ming, kwam de Voorburgse ingezetene G. Uijttenhout op het idee de Noordwijkers daarbij een handje te helpen. Reeds eerder maakte hij stu die van de volkstellingen tus sen 1830 en 1860 in dit dorp en daarmede verkreeg hij in teressante gegevens omtrent de samenstelling van de Noordwijkse bevolking van ruim een eeuw geleden. Van het een kwam het ander en toen Uijttenhout toch in de stoffige archieven gedoken zat, verzamelde hij alle ge boorten te Noordwijk in de jaren 1832-1842, uiteraard met de namen en geboortedata van de kinderen, maar ook met de namen van de ouders, het be roep van de vader en het huis nummer. De Voorburger heeft de verzamelde gegevens opge nomen in een boekje, waarin een kaart van Noordwijk aan Zee en een van Noordwijk- B innen, beide van anno 1830, zodat ook nagegaan kan wor den waar het voorgeslacht heeft gewoond. Vele oude Noordwijkse fami lies vindt men in dit geschrift terug, zoals de Alkemade's, Barnhoorns, de Van Beelen's, Van den Berg's, de Caspersen, Van Duin's, de Duijndammen, Heemskerken, de Hoeken, Lindhouten, Passchiers en Pe- schiers, de Pluggen, Smitten, Vinken, Van der Wiel's, en reeksen andere bekende na men uit Binnen en Zee. Geïnteresseerden in de ge schiedenis van het oude dorp en hun voorouders zullen in het boekje heel wat wetens waardigs kunnen vinden. Uijt tenhout heeft trouwens nog meer pijlen op z'n boog, want hij wil z'n studie over een nog grotere periode van de 19e eeuw gaan uitbreiden. Zijn boekje is te verkrijgen bij boekhandel Van der Meer aan het Vuurtorenplein. Sportdag voor jeugd Oud-Ade OUD-ADE Drieluik, de over koepelende jeugdraad van drie Oud-Adese sportverenigingen, organiseert zaterdag 28 mei een sportdag voor de leerlingen van de lagere school. Het festijn vindt plaats op het Hertog spark en begint om 13.00 uur. De prijsuitreiking is gepland om 17.00 uur. De schooljeugd, die onderver deeld wordt in zes groepen (meisjes klas 1 en 2, 3 en 4 en 5 en 6, jongens 1 en 2, 3 en 4 en 5 en 6) zal onder elkaar strijden op de volgende onder delen: hardlopen (60 meter klas 1 t/m 4, 80 meter klas 5 en 6), klompenrace, dweilwringen en poortjeslaan. De beste indivi duele totaalprestatie van elke groep wordt beloond met de titel sportman/vrouw. De dag wordt besloten met een slinge restafette. Dit onderdeel wordt per groepje van zes kinderen gespeeld. De groepjes worden samengesteld uit één leerling van elke klas. I ROELOFARENDSVEEN - Op de Johannes XXIII-mavo zijn gisteren alternatieve verkiezin gen gehouden. Winnaar werd het CDA met 41 procent van de stemmen. De PvdA kreeg 21 procent van de stemmen op zich en de WD 16 procent Verder werden stemmen uitgebracht op de PPR, de PSP en de boeren- partij. KATWIJK Voor de grote rommelmarkt die op 19 juli ten 1 bate van het Katwijkse mannen- koor Jubilate zal worden gehou- den, zijn zoveel goederen bin- i nengekomen, dat men besloten heeft tot „voorverkoop" van de ontvangen spullen. Op de eerst komende zaterdagen worden van 10.00 tot 12.00 uur bankstel len, tafels, stoelen, gaskachels e.d. verhandeld in de schuur I van de gebr. Hoek, v/h „Kenne- merland" aan de Tramstraat 20. Voor bezorging wordt 10,- in rekening gebracht. Kleine din- i gen, zoals boeken, kinderspeel goed, glaswerk enz. zijn nog steeds welkom en ook oud pa- j pier wordt graag in ontvangst genomen. Inlichtingen tel. no. I 14377 of 13345. i HAZERSWOUDE -De werk- j groep Hazerswoude/Koudekerk aan den Rijn van Amnesty In- KORTWEG temational verzorgt morgen avond om 20.00 uur in Het An ker een bijeenkomst \vaar voor lichting wordt gegeven over de situatie in Argentinië. Amnesty International houdt, zoals be kend, deze maand een Argenti- nië-actie, omdat, zo stelt zij in dit Latijnsamerikaanse land de rechten van de mens op grote schaal worden geschonden. In Het Anker bestaat gelegenheid tot discussie, het stellen van vra gen en het opstellen van brieven naar de desbetreffende autori teiten in Argentinië. ALPHEN AAN DEN RUN Piet van Egmond, organist van de Grote Kerk in Apeldoorn, geeft morgenavond een orgel concert in de Adventskerk in Alphen aan den Rijn. Het con cert heeft plaats als laatste in het kader van een serie orgel concerten in deze kerk. De nieu we serie concerten gaat 26 au gustus met een uitvoering van de plaatselijke organist Simon Stelling van start Het orgelcon cert begint om 20.15 uur in de Adventskerk aan de Juliana- straat en is zoals gebruikelijk gratis toegankelijk. IN ALKEMADE Bewoners blussen brandje ROELOFARENDSVEEN - Een keukenbrand in een woning aan de Pieter van der Velde- straat in Roelofarendsveen is gisternacht door omwonenden bedwongen. Buurtbewoners ont dekten in het holst van de nacht de brand in de keuken. Met tuinslangen werd het vuur be streden. Toen de brandweer ar riveerde, was het bluswerk vrij wel voltooid. De bewoners wer den pas wakker toen de brand weer arriveerde. VRAGEN AAN GEMEENTE LEIDERDORP LEIDERDORP Het raadslid voor de PPR en D'66 J. A. M. Gordijn heeft door middel van vragen aan het college van b. en w. de aandacht gevestigd op de klachten die uit de in aanbouw zijnde wijk Voorhof-Zuid en wel met name van de Kerveltuinbe- woners komen over de zeer slechte woonomstandigheden, waarme de men al sinds tien maanden te kampen heeft. „Het gaat om onbegaanbare toegangswegen en het ontbreken van voldoende straatverlichting hetgeen al de nodige schade tengevolge heeft gehad", aldus het raadslid. In antwoord hierop heeft wet houder E. Drenth (PvdA) van ruimtelijke ordening en openba re werken in de afgelopen raadsvergadering medegedeeld, dat door omstandigheden buiten schuld van de gemeente de af bouw van het eerste deel van het Voorhof niet volgens de planning is verlopen. Zo hadden bijvoorbeeld de twee flatgebou wen die nu nog in aanbouw zijn, al klaar moeten zijn voordat de eerste paal voor de woningen aan de Kerveltuin de grond in gingen. De wethouder tilde overigens niet zo zwaar aan de problemen die de bewoners nu ondervin den. Hij merkte laconiek op, dat ongemakken zoals door de heer Gordijn gesignaleerd inherent zijn aan een nieuwbouwwijk. De heer Drenth voegde hier nog aan toe, dat het vroegtijdig ge reed komen van de koopwonin gen een financieel voordeel voor de bewoners hadden opgeleverd waar tegenover wel enige onge makken mochten staan. Hij ver wachtte, dat ook de bewoners van de Boekweitkamp en de Vlaskamp met onbegaanbare wegen te maken zullen krijgen, omdat in de directe nabijheid nog flatwoningen moeten wor den gebouwd. ALPHEN AAN DEN RIJN verwezenlijkt kunnen worden. Tijdens de raadsvergadering van vanavond staan een aantal verkopen van bouwgrond op de agenda. Het college stelt onder meer voor grond te verkopen aan Bouwbureau Brandwijk B.V. tegen een prijs van ruim zeven miljoen gulden. Als de raad er mee akkoord gaat zal het omstreden bouwplan Arena Aan de Woningbouwvereniging Alphen aan den Rijn wordt ruim 83 aren aangeboden tegen een prijs van ruim 1 miljoen gulden. Het college stelt verder voor 24 aren bedrijfsterrein te verkopen aan een in Hoofddorp gevestigde groothandel in boe ken, voor een bedrag van ruim twee ton. Het college heeft ver der met de fa. Poot overeen stemming bereikt over de ver koop van bedrijfsterrein voor een bedrag van ruim drie ton. Voorgesteld wordt verder be drijfsterrein te verkopen aan het Alphense bouwedrijf Maas- Dijken voor een bedrag van ruim 160.000,-. De raadsverga dering van vanavond begint om 19.30 uur en wordt gehouden in het gemeentehuis. SASSENHEIM De besturen van beroeps- en vrijwilligersor ganisaties, kerkgenootschappen e.d. in Sassenheim hebben be sloten op het brede terrein van bejaardenwerk te gaan samen werken. Dit samenwerkingsver band heeft de naam „Platform Door de bundeling hoopt de nieuwe organisatie behalve een betere samenwerking, ook ver snippering van gelijkgerichte activiteiten te kunnen tegen gaan. „Met behoud van ieders zelfstandigheid verkrijgt men meer afstemming op elkaar", al dus de organisatie in een pers bericht, „bovendien kan er een breder pakket van mogelijkhe den voor zinvolle vrijetijdsbeste ding ontstaan". KATWIJK K en O Katwijk wil een eigen revue gaan produceren. Het is de bedoeling dat inwoners van Katwijk en omgeving, die geïnteresseerd zijn in zang, muziek, dans, toneel en cabaret, maar ook degenen die werk achter de schermen belichting, decorbouw willen verrichten, zich voor 1 juni schriftelijk melden bij de Stichting K en O Katwijk, Postbus 234. Voor regie en deskundige begeleiding is intussen -Frank Sanders aangetrokken. Sanders is cabaretier, regisseur en artistiek leider van „Tekstpierement" en heeft al eerder met amateurs gewerkt. Zo stelde hij onder anderen diverse malen een cabaretprogramma samen met studenten van de Leidse universiteit. Bij voldoende aanmeldingen zullen alle reflectanten worden uitgenodigd voor een eerste werkbespreking om de plannen van K en O nader uit te werken.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4