Keegan aan basis triomf Liverpool fiUivi Strafschop juiste beslissing99 SÊBim I Ocx; Storfjfc; BORUSSIA KAN NORMALE NIVEAU NIET BEREIKEN BERTI VOGTS: SmmSm SPORT LEIDSE COURANTDONDERDAG 26 MEI 1977 PAGINA 23 'erry McDermott zet Liverpool op 1—0. Berti Vogts en doelman Kneib zijn kansloos. Smith (geheel rechts) kopt fraai uit een hoekschop de tweede treffer van Liverpool Emlyn Hughes torst geluk kig lachend het meest be geerde kleinood" in de Europese voetbalwereld. Van onze speciale ver slaggever) ROME Heel lang bleef Berti Vogts in de kleed- tamer. Met de handen yoor de ogen geslagen, iet hoofd diep gebogen verwerkte hij, toen alle kameraden al lang waren vertrokken, in diepe stil te de 3—1 nederlaag van Borussia Mönchenglad bach. Een nederlaag die speciaal voor hem extra tragisch was. De kleine Duitse verdediger met ten geweldige carrière, vermaard om zijn venno ten gevaarlijke tegen standers te elimineren, was nergens geweest. In Keegan vond hij voor de tweede keer in zijn car rière zijn absolute meer- lere. Uiteindelijk kon de beroemde Duitse interna tional niet anders meer fan van van tijd tot tijd laar de noodrem te grij- jen. Zes keer liep dat [oed af. De zevende keer werd het fataal. Kevin Keegan, die besefte nu de tans van zijn leven te lebben om zich in de kij- ser te spelen, zette acht ninuten voor het eind signaal van deze ontmoe ting zijn tegenstander op- ïieuw voor schut en wachtte vervolgens ge laaid op het moment dat bij onderuit zou worden jehaald. De terecht toe- tekende strafschop werd loor Neill benut en iracht de stand op 3—1. foor Borussia Monchenglad- iach was het afgelopen. Voor ie derde keer moest een tra- pseh hoofdstuk aan de rijke Ïeschiedenis van deze club wor- en bijgeschreven. Jaren gele ien, om precies te zijn in 1971 von de Duitse kampioensforma- ae in het Europa Cuptoernooi ran Inter Milaan met de dave- •ende cijfers 7—1. Een bierblik- ie deed de U.E.F.A. indertijd Besluiten die strijd te laten over spelen. Dat werd fataal want de Italianen gingen toen verder, orig jaar was Borussia op nieuw op weg naar de totale internationale erkenning maar hu werd de weg naar de roem floor Real Madrid geblokkeerd Hl waren daarvoor wel enkele fouten van de Nederlandse arbi ter Van der Kroft voor noodza kelijk. Opmerkelijk detail, de Nederlandse scheidsrechters blijken Borussia Monchenglad- bach toch weinig voordeel te bezorgen. In 1971, tijdens het beroemde Boninsegna-bierblik- duel tegen Milan nam Sjef Dorpmans de later zo betreurde beslissing dat gevecht niet te staken Nieuwe glorie In het aloude Rome zou Borus- jsia Mönchengladbach echter or- !de op zaken stellen. Dat is niet gebeurd. Liverpool had besloten (het zo dikwijls verguisde Engel- (Van onze speciale verslaggever) ROME Nuchter als altijd riep manager Bob Pais ley de verzamelde internationale sportpers toe tij dens de chaotische persconferentie na afloop van de boeiende finale om de Europa Cup. Grinnikend vertelde hij uiteraard blij te zijn met het geweldige succes en voegde er desgevraagd aan toe: „Nu moe ten we maar afwachten of Keegan weggaat. Ik weet het nog niet. Als het van mij afhangt hoop ik dat hij zal blijven. Maar het geld zal moeten beslissen. En als hij inderdaad weg zal gaan, dan weet ik toch één ding zeker, ook over dat verlies zullen we zeker wel heenkomen". Trainer Lattek van Borussia Mönchenglad bach was uiteraard veel minder opgetogen. Sober vertelde hij dat zijn dub in met name de eerste helft duidelijk onder zijn normale niveau was gebleven. „Dat kwam ook omdat Wimmer, Heynckes en Simonsen niet hele maal fit waren. Ik heb Simonsen pas kort voor de wedstrijd kunnen opstellen, we heb ben hem een spuit gegeven, daar had hijzelf om gevraagd. In het begin had hij nog wat pijn maar na verloop van tijd ging het wel maar toch heeft het natuurlijk wel een stempel gedrukt op de wedstrijd." Lattek vond het echter zelf ook opmerkelijk dat zijn club in de eerste helft veel balverlies leed. Daarom ook heeft hij Wimmer vervan gen. Ook Wohlers haalde hij uit de wedstrijd om dat deze middenvelder ook niet het normale prestatieniveau kon benaderen. BV De knappe treffer van Alan Simonsen in beeld. Doelman Clemence kan aan de inzet van de Duitser weinig doen. Uit het Engelse kamp waren de kreten natuurlijk louter opgetogen. Hughes, voor stopper en aanvoerder van Liverpool riep uit: „Dit was echt een avond van Liverpool, dat was onze wedstrijd. Borussia'Mönchen gladbach is er eigenlijk niet aan te pas gekomen". Keegan, de ster van het veld, drukte zich wat minder ferm uit. Hij zei: „Eerlijk gezegd ben ik persoonlijk wel even bang geweest, met name na die gelijkmaker van Simonsen hebben wij tien minuten het initiatief verlo ren. In die periode hebben onze tegenstan ders de kans gehad om toe te slaan, maar dat is toch niet gebeurd." En over Vogts wilde hij nog wel kwijt: „Berti is een tegen stander tegen wie ik al vier keer gespeeld heb, twee keer heeft hij mij in bedwang gehouden, maar ik geloof dat ik nu weer de stand gelijk getrokken heb." „We hadden vanavond onze beste vorm nodig om een club als Liverpool te ver slaan". Dat zei een teleurgestelde Berti Vogts. „Die vorm hadden we helaas niet. Natuurlijk had alles er anders uit kunnen zien als het schot van Rainer Bonhof in de eerste helft niet tegen de paal was geko men. HSV mag zich gelukkig prijzen roet een man als Kevin Keegan, want dat is een hele sterke speler. De beslissing Liverpool een strafschop te geven was juist" Allan Simonsen zei: „Tijdens de hele wed strijd heb ik wat pijn gehad. Na mijn gelijk maker dacht ik dat we het nog zouden redden. Minstens één van mijn latere kop ballen had een doelpunt kunnen worden". Rainer Bonhof sprak namens zijn teamgeno ten: „We zijn wel wat droef gestemd, maar treuren er verder toch niet zo heel erg om. Ten slotte zijn we de op één na beste ploeg van Europa en hebben we tegen een iets sterkere tegenstander geflatteerd verloren". se voetbal nieuwe glorie te be zorgen. Vastberaden werd de fa voriete Duitse ploeg tegemoet getreden. En vooral Ray Kenne dy en Kevin Keegan zorgden ervoor dat het optreden met succes werd bekroond. Met name Keegan speelde de wedstrijd van zijn leven. Het besef dat HSV-manager dr. Krohn aanwezig was om te zien of de Engelse ster twee miljoen gulden waard zou zijn, gaf Kee gan vleugels. Hij speelde zo goed dat Liverpool eigenlijk niet kapot kon gaan. En zo ontstond er eigenlijk een koddige situatie. Keegan: „Van avond wil ik eigenlijk niet te veel zeggen over mijn transfer naar Hamburg. Het is nu Liver- poolnight. Maar ik hoop inder daad in de wedstrijd om de supercup met Hamburg (win naar europese beker voor be kerwinnaars) tegen Liverpool te kunnen spelen Gouden letters En dat is mogelijk geworden na een finale die in de rijke histo rie van de Europa Cup voor landskampioenen met gouden letters zal worden bijgeschre ven Liverpool—Borussia Mön chengladbach was weer eens een van de betere gevechten. Een sportieve confrontatie tus sen twee ploegen die niet te beroerd waren het succes voor al via de aanval te zoeken. Liverpool boekte daarmee de beste resultaten. De spelers van trainer Udo Lattek bleven met name in de eerste helft duidelijk onder de maat. Lattek zou later verklaren:„Alleen na de rust heeft Borussia Mönchenglad bach even zijn oude niveau ge haald". Dat was terecht gecon cludeerd. Balverlies en vooral het verliezen van vele persoon lijke duels deden de Duitsers de das om. Alleen Simonson had misschien de zaak nog kunnen redden. Na zijn grandioze ge lijkmaker kort na de hervatting kreeg hij nog een mogelijkheid, maar toen lukte het hem niet de bal opnieuw de juiste richting mee te geven. Dat gebeurde in een periode waarin de ruim 55.000 toeschou wers van de ene sensatie in de andere rolde. Voor de rust had Liverpool de lakens uitgedeeld. Ook al omdat het tactische con cept van de Duitsers in alle opzichten faalde. De toegepaste mandekking mislukte volko men. Met name Vogts en voor stopper Schaffer werden volle dig uit de wedstrijd gespeeld. Ook een wissel van Kulik voor Wimmer kon het tij niet doen keren. Wellicht zou het allemaal anders zijn gelopen als het da verende afstandsschot van Bon hof niet door de paal zou zijn gekeerd, maar toen het met een zone-dekking opererende Liver pool via Mc Dermott op 1—0 was gekomen, leek het pleit ei genlijk al beslecht Liverpool beheerste de wedstrijd. Pijnlijke fout Na de hervatting leken de za ken voor de Engelsen nog even uit de hand te lopen, toen de Duitsers plotseling met direct spel het Engelse bastion pro beerden te ondermijnen. Toen de Deen op werkelijke grandio ze wijze de gelijkmaker had laten aantekenen veteraan Callaghen maakte een pijnlijke fout leek Liverpool alsnog het slachtoffer te worden van de Duitse dadendrang. Het pakte echter anders uit. De vijfde hoekschop die aan Liver pool werd toegekend, werd ge nomen door Heighway. De bal kwam op het hoofd van de op gerukte voorstopper Tommy Smith die met een buitenge woon fraaie kopstoot voor het grote keerpunt zorgde: 2—1. Li verpool was er weer helemaal. Aangemoedigd door het fanatie ke legioen werd de strijd weer helemaal gecontroleerd en ui teindelijk was het rechtvaardig dat Neill na die knappe actie van uiteraard Keegan via een strafschop voor 3—1 zorgde. Het Engelse voetbal had een nieuwe stimulans gekregen. Scoreverloop: Mc Dermott 1—0; Si monsen 1—1; Smith 2-1; Neal 3-1 (strafschop). Scheidsrechter: Wurtz; Toeschouwers: 57.000. (Borussia): Kneib; Vogts, Schaeffer, Wittkamp, Klinkhammer; Bonhof, Wohlers (Hannes), Wimmer (Kulik), Stielike; Simonsen en Heynckes. (Liverpool): Clemence; Neal, Smith, Hughes, Jones; Kennedy, Keegan, Case, Callaghan; Heighway en Mc Dermott. Zieke Clerc naar huis BRUSSEL In het toernooi om de Europese damtitel te Brussel heeft de Nederlandse deelne mer Rob Clerc zijn partij in de achtste ronde gisteren niet meer gespeeld en is ziek naar huis teruggekeerd. De tegen hem behaalde drie pun ten werden vervallen verklaard. De twee koplopers Vigne en Verpoest speelden hun onderlinge duel remise. De Belgische kam pioen kreeg geen enkele kans. De Ruiter kwam door een zege op Lepsic op twee punten achter de leiders die hij beide nog ontmoet. Deze wed strijd kan dus nog de Nederlandse zege opleve- Uitslagen achtste ronde Letsjmski <Sov>-Fanelli (Ita) 1-1, Vigne'(Fra)—Verpoest (Bel) 1-1, De Ruiter (Ne- ^epsic (Jsl) 2-°. Sjawel (Sov)—Bottero (Mon) 2—0, Clerc (Ned)Mahs (Tsj) afgelast wegens ziekte van Clerc, Delhom (Fra)-Borochov (Isr) 0—2, Marini (Ita)— Guignard (Zwi) 2—0. Stand: 1. Verpoest en Vigne 14 punten, 2. De Ruiter 12 (uit 7 partijen), 4. Letsjinski 11 (uit 7), 5. Sjawel 10 (uit 7), 6. Fanelli 7, 7 Delhom, Borochov en Malis 6 (uit 7), 10. Marini 4 (uit 7), 11. Bottero 3, 12. Guignard 2 (uit 7), 13. Lepsic 1. Pilic eruit PARIJS Ook de derde dag van het toernooi om de open Franse kam pioenschappen in Parijs heeft geen echte verrassingen opgeleverd. Nog steeds worden de partijen in de eerste ronde van de enkelspelen afgewerkt en dat betekent, dat alleen het kaf van het koren wordt gescheiden. Slechts één belangrijke speler sneu velde gisteren. De Joegoslaaf Niki Pilic moest zijn meerdere erkennen in de Australiër Phil Dent, die in vijf sets won. Pilic leek simpel op de zege af te gaan (6—1, 6—4) maar de zware derde set (7—6) werd het best door Dent overleefd, die de partij via twee keer 64 naar zich toe trok. Heren enkelspel, eerste ronde: Rolf Norberg (Zwe)—Jan Slozil (Tsj) 6—2, 6—3, 6—7, 6—7. 7—5; Raul Ramirez (Mex>--Georges Goven (Fra) 64, 6-1. 7—5; Stan Smith (VS)— Dick Crealy (Aus) 7—6, 6—1, 6—2; Wojtek Fibak (Pol)—Sherwood Stewart (VS) 6—3, 62, 75; Brian Fairlie (Nz>—Yannick Noah (Fr) 6—1, 6—3, 6-7, 6-7, 6-2; Phil Dent (Austr)—Niki Pilic (Jsl) 1—6, 4—6, 7—6, 64, 6—4; Ismael el Shafei (Eg)—Colin Hagey (VS) 6-4, 6-2, 6-2; Jeff Borowiak (VS>—Bob Hewitt (Z.A.) 6—4, 51 opgege-

Leidse Courant | 1977 | | pagina 23