Goudse dissidenten wijken niet H I S/oos helpt bruiden en gevolg een heel eind op weg der wret 1 912.5% wa Vijftien maanden voor rovend trio Alphense Boys-Meerburg bij VVO A MARKTEN BURGERLIJKE AD DUSEE: „WIJ GAAN DOOR" Roodenburg verliest twee spelers Actie in Oegstgeest tegen aansluiting op net kabeltelevisie NEE! in dit huis komt geen Multivisie. Schoppend trio aan de kaak gesteld S Z0MERK0RTING M STADSREGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 24 MEI 1977 PAGINA 5 Wat „glittering prices" vandaag, de aankleding van de toekomst bij de start van een beslissen de periode. Wie in Lei den of daaromtrent het huwelijkse leven wil aangaan, komt allicht bij (het kan ook best ergens anders zijn) het Bruidshuis Sloos te recht. Dit huis is sinds een jaar of drie geves tigd aan de Haarlem merstraat, maar de drang is zo groot gewor den, dat zaterdag een noodzakelijke uitbrei ding officieel aan de openbaarheid wordt prijsgegeven. Eigenaar Jan Sloos en zijn vrouw Ingeborg staan te pope len om hun clientèle op een adequate manier te ontvangen. Hier werden en worden bruiden aan gekleed. Zoals Jan Sloos zegt: „De bruid slaagde leuk, maar de mensen eromheen, het gevolg, vroegen: en nu wij". Die klemmende vraag heeft geleid tot een fikse uitbreiding van het bruidshuis met een aanvullende gelegenheid voor avond- en cocktailkleding. Van de gemeente Leiden werd een stukje grond gekocht, deel uit- i.iakend van de oude Eltax-ga- ra,*e tegenover het Elisabeth Gas .huishof in De Camp. Jan sloo. „Wij hebben erg veel medewerking van de gemeen telijke instanties gehad; geen negatief woord hierover. We zaten om ruimte te springen. Welnu, de gemeente heeft die garage voor ons afgebroken. Tengevolge daarvan kunnen wij nu een nieuwe lijn erbij voeren, buiten de bruidsjapon nen om. Het is vanzelf ge groeid; het publiek vroeg er zelf om". Het oude atelier is omge bouwd tot koffiebar, waar alle klanten in een prettige sfeer kun kopje koffie kunnen krij gen. Beneden is ook de nieuwe verkoopruimte voor de avond jurken. Boven is het nieuwe atelier. Rekken vol bruidsjur ken, die maanden tevoren wer den gekocht en tegen de grote dag worden opgehaald, gestre ken en wel, behalve misschien die ene „robe" met het briefje eraan „Huwelijk gaat niet door". Een uitzondering, vol gens Jan Sloos, die met vrouw Ingeborg zijn collectie samen stelt uit de producten van ate liers over heel Europa'; „Daar voor gaan we een paar keer per jaar op reis, op zoek naar exclusief goed, op zoek naar de zekerheid dat onze bruiden kunnen schrijden in een kleed je dat een ander per se niet heeft". Het echtpaar Sloos betrekt zijn in vol ornaat aangeklede bruiden uit een groot gedeelte van het land. De toiletten wor den gedragen tot in Indonesië, en aan de Perzische Golf. Van de week gaat er weer een bruidsjurk naar Roemenië. De gelukkige bruiden hebben nooit hun mond gehouden, maar vertelden overal de roem van Sloos, wiens voorgevel aan de Haarlemmerstraat lan LANGS Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertel len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldi ge telefoon is 071-122244; u kunt dan naar toestel 18 vragen. delijke vermaardheid heeft ge kregen met als visitekaartje „de winkel met de boogjes". Ingeborg Sloos: „De mode op het moment zijn de gekleurde japonnen, met name in pastel tinten: lila. rose, blauw, groen. Maar ook de witte bruidsjurk zonder enig kleurtje begint weer terug te komen, veelal in soepele stoffen, niet meer zo dat zware satijn van tien jaar geleden. Ook de sluier, kort en lang, zien we weer terug en de hoeden met voile. Een beetje nostalgisch allemaal. Ook de hippe juffrouw, die overdag in jeans rondloopt, komt hier voor een puur witte stijlvolle bruidsjapon". Het gaat nog onverminderd om een meestal even geheim zinnig als heilig artikel, dat na de grote dag in een doos wordt verpakt: dat was van „toen", van die dag. En de bruidsja pon wordt dan bewaard tot in lengte van dagen. Volgens In geborg Sloos worden veruit de meeste japonnen niet verknipt of vermaakt tot uitgaansjur- ken: „eenmaal een bruidsja pon, blijft een bruidsjapon, al wordt-ie nooit meer gedragen. Dat geldt als regel. Wat ze daar voor over hebben, voor die dag, verbaast me nog da gelijks. Mijn indruk is, dat kosten noch moeite worden gespaard. Ongelooflijk vaak". Jan Kloos ziet dat als een „compensatie van het gemis aan romantiek"; „misschien probeert men daar bewust of onbewust een dag doorheen te breken". Het bruidshuis Sloos kan er in elk geval weer een eind mee vooruit. Het echtpaar Sloos: professionele aankleders van bruid en bruidegom. (ingezonden mededeling) EUROPACUP I EN VERKIEZINGEN Morgenavond in de grote zaal van de Stadsgehoor zaal te Leiden finale Europacup I op 24 m2 groot scherm t.v. Tevens op 6 kleuren t.v.-toestellen en in rechtstreekse telexverbinding met het ANP verkie zingsuitslagen en -commentaren. Einde ca. 01.00 uur. Vrij toegang. LEIDEN/DENHAAG HAAG Vijftien maanden gevangenisstraf was het vonnis dat twee Leidse inbrekers gisteren over zich hoorden uitspreken door de Haagse politierechter. Deze vonniste een derde inbreker tot tien maanden celstraf Het drietal werd veroordeeld wegens een grote reeks diefstallen gepleegd in de laatste maanden van vorig jaar en de eerste maanden van dit jaar. Tot de lange reeks inbraken behoorden onder meer de diefstal van antiek uit De Lakenhal, de inbraak in het bijkantoor van een bank aan het Leidse Rozenburg waar Perzische tapijten, twee klokken, Chinees aardewerk en schilderijen werden ontvreemd. Ook stond het drietal terecht voor diefstallen uit het Academiege bouw en een woning aan de Witte Singel. Het drietal zocht vooral naar antiek, waarbij klokken een duidelijke voorkeur hadden. Men ging niet voor een vervaarlijke klimpartij uit de weg. Dit bleek wel uit de wijze waarop in het Academiege bouw was ingebroken. Het drietal werd gevormd door een 32-jarige straatmaker uit Leiderdorp een 25-jarige film-operator en een 38-jarige metselaar beiden uit Leiden. De straf werd allen opgelegd met aftrek van voorarrest. ECONOMISCH WEL EN WEE Aan de Brahmslaan 21 is Fa. Janmaat-van der Luit, schoon maakbedrijf, gevestigd. Aan de Kiekendiefhorst 137 is D. Pardon, voegersbedrijf in onderaanneming, gevestigd. Aan de Agaatlaan 291 is J. W. C. Holleman, uitvoering van bestratingswerkzaamheden in onderaanneming, gevestigd. Aan de Hoflaan 205 is C. Rijsbergen, tegelzettersbedrijf in onderaanneming, gevestigd. Aan de Kiekendiefhorst 127 is W. Pardon, voegersbedrijf in onderaanneming, gevestigd. Aan de Papengracht 22 is het Adviesburo „L.E.F. Comp", het geven van adviezen over de toepassing van computers, gevestigd. Aan de Zijldonk 38 is naast de reeds aanwezige artsenpraktijk v. Leeuwen en Groeneveld, ook Th. van Olphen, fysiotherapeut, gevestigd. Aan de Haarlemmerstraat 279 is in de v.m. winkel van Radio van Zijp, Swaak Bruingoed, T.V., Hi-fi installaties, radio's en grammofoonplaten, gevestigd. 0,072 8810; snijbloemen 0,351 196; di verse 0,191 1420; diversen 0,381 4154; potplanten 1,236 2383; perkplanten 0,106 3097 Achilleè 0.080 500; aconitum 0,983 2110; allium 0,083 31770; alstroemeria 0,263 9810; amatyllis 0,215 4690; ane moon 0,060 5850; anjer gr. bl. 0,204 28600; anjer tros 0,250 10830; anthu- rium 1.350 9; antirrhinum 0,342 1960; asparagus 2,144 305; brodea 0,122 23010; calla 0,329 338; campanula 0.589 980; korenbloem 0,047 96945; chrysant tros jr 0,639 41860; chrysant tros jr 2,315 768; chrysant gepl jr 0,570 230; margriet 0.065 97689; lelie der dalen 1,943 469; duizendschoon 1,884 1987; doronicum 0.085 1040; freesia dubbel 0,115 38390; freesia enkel 0,091 182470; gerbera 0,250 300; gladiolen 0,330 22560; glad colvillei 0,263 7760; glad manus 0,233 79754; gypsophila 1,913 905; iris 0,220 109350; ixia 0,820 6694; lathyrus 0,811 1834; lelie tak 0,236 123290; Matris 0,280 12340; cymbidium aan tk 1,625 592; imp-anjer gr bl 0.174 8900; imp-anjer tros 0,240 200; impor- chidee tak 0,632 4390; imp-protea 0,933 750; imp-ruscus 1.752 107; imp-statice 1,642 895; imp-snijbloemen 0,090 400; imp-diversen 0,063 3100; imp-diversen 0,822 1555; pioenen 0,540 760; pyreth- rum 0,080 800; rozen gr bl 0,265 11640; rozen kl bl 0,129 10040; statice 4,010 435; stephanotis 0,040 300; strelitzia 2.400 10; tulpen buiten 0.061 22000; violieren dubbel 0,311 37930; watsonia 0,204 330; zinnia 1.385 65; snijbloemen LEIDEN Geboren: Merel P.C. d.v. V. J. L. M. G. Kessels-R. A. Nelissen; Marijn z.v. P. A, M. Krijgsman-H. A. Brocatus; Batholomeus C. z.v. C. B. de Tombe-A. Ova; Jacoba A. J. d.v. M. de Jong-N. Ouwehand; Rogier. z.v. R. Hel mus-C. M. Pesschier; Arjen M. z.v. P. B. M. Went-I. J. M. Sikken; Tineke J. d.v. F. Sanches-T. Huisman; Gerrit J. z.v. G. W. H. Heusinkveld-J. A. C. Flo rijn; Johan C. z.v. G. F. van Pijkeren-E. G. Koole. Overleden: J. A. L. van Oudenhoven geb. 1907 man; W. A. Hoogervorst geb. 1920 man; M. H. Zaligman geb. 1920 geh. geweest met D. Groen; J. Blijleven geb. 1905 geh. gew. m. A. Molenaar; M. Franse geb. 1930 gehuwd met P. J. Rombout; J. C. Beurse geb. 1907 man; J. Wiggers geb. 1896 geh. gew. m. W F. Kaapaan; A. Kruit geb. 1920 man; IE. J. Biermann geb. 1920 man. Gehuwd: L: F. van den Berg-E. Luiten; P. Haighton-M. E. A. Kilian; R. Bom-M. C. de Ruiter Zijlker; G. Nieuwenhuis-E. H. Smal braak. (Van onze sportredactie) LEIDEN De zes Goudse ver enigingen, die een einde willen maken aan de Gouds/Leidse sa menwerking in de gecombineer de competitie voor standaard teams, blijven rotsvast op hun standpunt staan. Gisteravond hadden de afdelingsbesturen van Gouda en Leiden een ge sprek met de groep, waarin dui delijk werd, dat deze verenigin gen nogsteeds met ingang van het nieuwe seizoen de scheiding willen afkondigen. Volgens de gemaakte afspraken (onder an dere ten aanzien van de promo tie/degradatieregeling) zou dit pas met ingang van het seizoen '78-'79 het geval kunnen zijn. „Het was voor mij teleurstel lend" aldus voorzitter Ad Dusée van de afdeling Leiden. „De ver enigingen waren niet bereid om over wat voor argumenten ook te praten." De groep van zes wil nu dat de commissie van beroep van de afdeling Gouda een uit spraak doet over het al dan niet verbreken van de samenwerk ing met ingang van augustus aanstaande. „Die commissie van beroep staat boven de partijen, maar alleen voor Gouda", aldus de heer Dusée. „Haar uitspra ken gelden niet voor Leiden. Ik hab dan ook gezegd, dat ze be ter in beroep kunnen gaan bij de sectiecommissie afdelingen. Die staat boven de afdelingen. Ik heb er het volste vertrouwen in, dat het gunstig voor ons zal aflopen. We gaan het komend seizoen in ieder geval door met de vijf Goudse verenigingen, die wel willen meedoen en ik heb gewezen op de sportieve plicht van de andere zes om dan ook mee te doen. Maar de mogelijk heid is er dat de zes zich niet voor het volgend seizoen in schrijven." Nu de groep van zes haar stand punt niet wil wijzigen, ziet het er in ieder geval naar uit, dat de samenwerking tussen Leiden en Gouda na afloop van het komend seizoen zal worden af- gesbroken. „Er moet nu nog heel wat gebeuren, wil de com petitie '78-'79 zo doorgaan", al dus de heer Dusée, die er niet veel voor voelde om de vijf „welwillende" Goudse vereni gingen blijvend van de dissiden ten af te scheiden en te laten integreren in Leiden. „We heb ben als alternatief nu contacten gelegd met Den Haag en Haar lem voor een eventuele samen werking. In Den Haag is giste ren al een hearing gehouden onder de clubs om te kijken hoe ze hiertegenover staan." (Van c e sportredactie) LEIDEN Alphense Boys en Meerburg spelen zaterdag 28 mei aanstaande hun beslis singswedstrijd op het WAO- terrein. In deze wedstrijd zal een beslissing moeten vallen over promotie naar de KNVB. Gisteravond besloten de twee verenigingen het lot te laten be slissen over plaats en tijdstip van de wedstrijd. „We wilden een derde partij, het bondsbe- stuur, er niet onnodig bij halen en vonden het reëel om te loten. De andere mogelijkheid was het veld van Kickers '69, maar dan op tweede pinksterdag", aldus de heer De Groot van Meerburg. Mocht er in het duel van zater dag geen beslissing vallen dan zal de wedstrijd op tweede Pinksterdag worden overge speeld op hetzelfde terrein. Het beslissingsduel tussen Esto en Stolwijk om de Goudse plaats in de vierde klasse wordt eveneens zaterdagavond ge speeld en wel op het terrein van Floreant De aanvang van deze wedstrijd is 19.00 uur. ADVERTENTIE (ingezonden mededeling) VERKIEZINGSAVOND STADSGEHOORZAAL ledereen is wolkom morgenavond in de grote zaal van de Stadsgehoorzaal te Leiden waar politiek en sport hand in hand gaan. Verkiezingsuitslagen en Europacupfinale via 24 m2 grootscherm t.v. en 6 kleurentoestellen. Voorts recht- streekse telexverbinding met het ANP en commenta ren van diverse politieke partijen. Einde ca. 01.00 uur. Vrij toegang. LEIDEN Twee spelers van het eerste elftal van voetbalvereniging Roodenburg zullen de Leidse club de rug toekeren. Doelman Frits van Berge Henegouwen speelt het volgende seizoen in het eerst elftal van voetbalvereniging „Aalsmeer". Jeugdspeler John van der Watering gaat de geledingen van FC DenHaag versterkea OEGSTGEEST Bewoners van de flats aan de Lijtweg, Aert van Neslaan en Irislaan in Oegstgeest gaan actie voeren om de aansluiting op het kabel televisienet van Multivisie te boycotten. In een brief aan alle flatbewoners wordt men ver zocht zich bij de actiegroep aan te sluiten. Reden van de actie: de door de verhuurder opgedwongen kost bare aansluiting. Thans betaalt men 2,50 gulden per maand voor ontvangst van radio FM- zenders en televisie-ontvangst van Ned. I en II, alsmede België Vlaams. Na aansluiting op het kabeltelevisie-net van multivisie moet men voor dezelfde ont vangst 11 gulden per maand betalen. De actievoerders noe men de „televisie-coup" een nieuw incident met de verhuur der makelaardij Hopman b.v., die de bewoners heeft laten we ten de oude overeenkomst t.a.v. de televisieontvangst ongedaan te maken. Niet alleen de bewoners van de Hopman-flats maken bezwaren tegen aansluiting op het c.aj. net. Tijdens een algemene ver gadering van de bouwvereni- De sticker, die de actie voerende be woners heb ben uitge deeld. ging Buitenlust in Oegstgeest werden gisteravond meer be zwaren gehoord. Indien Buiten- lust een contract met Multivisie aangaat, dienen de aangeslote nen 7,25 gulden per maand plus investeringskosten en kosten voor het onderhoud te betalen. De aanwezige bewoners wilden liever het bestaande abonne ment van twee gulden gehand haafd zien. Na een stevige discussie besloot men eerst een enquête te hou den onder de 300 flatwoningen van Buitenlust. De belangrijkste bezwaren tegen aansluiting bij Multivisie noemt men de hoge kosten. „Te hoog in vergelijking met andere gemeenten", aldus een belangrijk deel van de ver- gadering. LEIDEN „Dat is dan kennelijk de manier om naar huis te gaan na een avondje uit", was het kritische commentaar van de officier van justitie, mr. Van Veen op het doen en laten van drie Noordwijkers op de zitting van het kantongerecht. Het drietal was enige tijd gele- den op de Zeewei Vavönds h,em vera*erd had dat de be- bezig wat vrolijkheid af te rea- ™p^w«Slf£ melde "Ltais^kken^larSÏ d^v™ "van^officiefhS meters, lantaarn en meer van m de vorm van de officier het dat soort spul. Al fietsend werd IT zo tegen het een en ander aan- nu tegen hem, rekening hou- reageerde en het trio van een hpt £h enkele reis politiebureau voor- tT^t zo J'[r ^L kent. „Een grof schandaal", aldus mr. me^e e?le! op dp 1 Van Veen die het ten zeerste betreurde dat de maximumstraf voor dit soort opzichtige vergrij- schuldigverklaring zonder straf toe. De verkeerspijlen die voorz- pen maar op 30 gulden is ge- vciacwsjiutch uic steld. Dat eiste hij dan ook voor 7*-* j - a-daar op de Leidse straten zijn H»hriifli aangebracht schijnen voor ver. i keersdeelnemers én politie nc 52LXSÏ?1 gal wat moeilijkheden op te le- pende activiteiten- en de ande- iemand 'veroordeeld SSL'S moest worden vrijgesproken. De rechtdoor was ge- anrfprp morrion m «apenpurg recntaoor was ge gaan daar waar het met mocht. andere twee werden conform veroordeeld. Dat het verhuren van kamers in Leiden behalve een zeer altruis- weest, de officier zag er echter usche met het oog op de een „ongeoorloofde slimme ma- duizenden woningzoekenden noeuvre" m en ging niet door ook een strafbare bezigheid kan zijn ondervond een Morsstraat- winkelier, die gisteren terecht stond voor het verhuren van kamers zonder vergunning. De de knieën, net zomin als rechter Sprey. In het geval, dat zich op het Leidse Levendaal afspeelde bleek dat verdachte volgens het winkelier kocht enige jaren te- proces-verbaal een paar rijrich- rug het bovengedeelte van het pand waarin hij neringdoende is toen het hem te koop werd aan- tingen tegen verschillende pijlen in had opgezocht die in het ge heel niet mogelijk waren ter geboden. Om de hypotheek af plekke. Rechter en officier wa- te lossen besloot hij echter zes ren het toen over het vonnis vrijspraak al snel eens. ADVERTENTIE Nogt/m28mei op 3 Suisses breigarens, op sokken, kousen, ankiets |i of Fitalon gezondheidsondergoed. UW LAATSTE KANS OM 2 NOG TE PROFITEREN! LEIDEN - Botermarkt 13 H3 SUISSES traruhuvrk speciaaUaok

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5