Leiderdorp verkoopt grond nog niet aan Vleeschmeesters Brandweer Leiderdorp in nieuw onderkomen Raad Warmond buigt zich weer over illegale tuinkast Reconstructie ïioordeinde Boulevard Katwijk Zwanenzang KORTWEG Afsluiting Voorweg opgeschort Northa wil blijven spelen m hal Penmngs j Nico Hulgbo8 clubkampi0en Effect '54 Bezwaar veehouders tegen streekplan REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 24 MEI 1977 PAGINA iS' -■ ZOEKEN NAAR ALTERNATIEVE VESTIGING VOOR KANTOORPAND LEIDERDORP Na een langdurige discussie en een schorsing werd, tijdns de gemeenteraadsvergadering van gisteravond, een voorstel van het CDA-raadslid J. Tieken aanvaard, om het voor stel van het college van B. W. tot verkoop van grond aan de Leidsedreef aan de Vleeschmeesters B.V. voor de bouw van eer kantoorpand aan te houden en intussen met de Vleesc hm eesten te onderhandelen over een alternatieve vestigingsplaats. Wethou der E. Drenth (PvdA), die de vergadering als loco-burgemeestei voorzat, verklaarde namens het college op dit moment geen bezwaar tegen het voorstel te hebben. Intussen was echter duide lijk geworden, dat het voorstel tot verkoop van de grond het niet zou halen, omdat ook de fracties van de VVD en de PvdA moeite met de verkoop hadden. De bezwaren van de raad richt ten zich vooral tegen het feit, dat door de verkoop van de grond aan de Vleeschmeesters het nabij gelegen Rijnlands In stituut voor Ondernemersonder wijs (voorheen Leidse scholen voor de Detailhandel), de moge lijkheid tot uitbreiding werd onthouden. Ook de commissie voor ruimtelijke ordening en openbare werken had zich in meerderheid tegen het voorstel uitgesproken. In eerdere instan tie had wethouder Drenth het voorstel tot verkoop vurig ver dedigd. Hij wees op het aspect werkgelegenheid door de komst van de Vleeschmeesters en vond overigens de plannen van het instituut voor uitbreiding bij zonder vaag omdat het ministe rie van onderwijs wegens ge brek aan financiële middelen nog geen toestemming had kun nen verlenen. Onder druk van de raad zegde hij echter toe met de Vleesch meesters te gaan praten over een andere vestigingsplaats in de gemeente. Daarbij wordt ge dacht aan een terrein ten noord en van het St. Elisabeth Zieken huis waar de Vleeschmeesters oorspronkelijk belangsteling voor hadden getoond. Van Leeuwenpark De raad besloot voorts unaniem over te gaan tot sloop van de woningen aan het Van Leeu wenpark. Een onderzoek had uitgewezen, dat deze uit 1915 daterende woningen in zodanig slechte staat van onderhoud verkeren, dat renovatie niet ver antwoord werd geacht. Op de plaats van de gesloopte wonin gen zullen nu nieuwe woningen worden gebouwd. Aan dë huidige bewoners wordt de garantie verleend, dat zij in de nieuwe woningen kunnen te rugkeren. Overigens bleken niet alle bewoners van het Van Leeuwenpark even enthousiast tfoor het plan tot afbraak en nieuwbouw te zijn. Een door B. W. ingestelde enquête had uitgewezen dat van de 24 huur ders, er 8, merendeels ouderen, voor handhaving van de wonin gen zijn. Ook -besloot de raad het ont- werp-bestemmingsplan „Oude Rijn" te aanvaarden. Het college was tot dit voorstel gekomen, omdat er voor het gebied dat begrensd wordt door de Hoofd straat, de brug in rijksweg 4, de Oude Rijn en de Leiderdorpse brug geen enkele stedebouw- kundige regeling is vastgesteld. De Middenstandsvereniging Lei derdorp had tegen het plan be zwaar gemaakt omdat het on mogelijk zou zijn woningen als winkelpanden te bestemmen. Hieraan werd tegemoet geko men door aan het college van B. it W. de bevoegdheid te ver lenen zo nodig wijzigingen in het plan aan te brengen. Op het laatste moment was ook het om streden punt van de verkiezing van de derde tijdelijke wethou der aan de agenda toegevoegd. In de vorige raadsvergadering had de raad besloten geen kan didaat uit de fractie van de PvdA te kiezen en te wachten tot wethouder Drenth van va kantie was teruggekeerd. Als zo danig werd niet de fractieleider van de PvdA J. Bezemer geko zen - hij kreeg slechts twee stemmen - maar zijn fractiege noot T. Willems. De raad stelde kennelijk in hem zoveel vertrou wen, dat er niet eens een kandi daatstelling voor nodig was. VWO-school Op vragen van het CDA-raad slid Jos Verdier deelde de wet houder van Onderwijs mevr. D. W. Tichler-Moerman mede, dat met de gemeente Alkemade overleg zal worden gepleegd over het voorstel van die ge meente een gemeenschappelijke school voor voortgezet onder wijs te stichten of de vestiging van een dependance van de Bo- naventurascholengemeenschap mogelijk te maken. Over de realisering van die plannen was zij echter zeer pessimistisch. „Technisch zie ik het niet als een haalbare kaart en van het ministerie is ook geen mede werking te verwachten", was haar mening. Felle kritiek leverde de heer Verdier ook nog op wethouder Drenth omdat deze aan de pers had medegedeeld dat de bouw van het nieuwe gemeentehuis in het Winkelhof aan Noorlan- der Bouw B.V. zou worden ge gund, zonder dat de raad hier van in kennis was gesteld. De heer Verdier die duidelijk de rest van de raad achter zich wist, sprak over minachting van de raad en loslippigheid van de wethouder. De heer Drenth verdedigde zich met de opmerking, dat hij in de veron derstelling verkeerde dat een brief van het college de raad sleden eerder dan een bericht uit de krant zou bereiken. Hij beloofde in het vervolg attenter in deze zaken te zijn. WARMOND In de raadsver gadering van donderdag komt nogmaals de door dhr. Kotte gebouwde tuinkast aan de orde. De raad besloot op 26 mei 1976 geen bouwvergunning te verle nen voor het plaatsen van een tuinkast tegen de woning van dhr. Kotte aan de Kloosterwei. Na ongegrondverklaring door de raad van zijn beroepschrift ging dhr. Kotte in beroep bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State in Den Haag. Inmiddels was de kast wel ge bouwd zonder vergunning. Een aanschrijving om de kast af te breken heeft dhr. Kotte in no vember ontvangen. De uitvoe ring daarvan is echter uitgesteld om de uitspraak van de Raad van State af te wachten. Dhr. Kotte noemt zijn bouwwerk geen gebouw omdat de afmetin gen te gering zouden zijn nl. 3 x 0,90 m. en ruim 2 mtr. hoog. gebouw omdat het overdekt, ge> Een bouwwerk geen gebouw heel omsloten met wanden en zijnde en ten dienste van de toegankelijk voor mensen is. De bestemming „tuin" zou niet in raad zal daarom donderdag een strijd zijn met het bestemmings- verweer moeten opstellen tegen plan. het beroepschrift dat dhr. Kotte Het college van B en W echter heeft ingediend bij de Raad van noemt het bouwwerk beslist een State. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII KATWIJK De voormalige parkeerplaats aan het noord- einde van de Boulevard, die enkele jaren terug is opgeheven en vervangen door een breed trottoirplateau, wordt vooral in het toeristenseizoen toch steeds weer gebruikt om er auto's te parkeren. Uit een oogpunt van verkeersveiligheid achten b en w het onrechtmatig gebruik van dit trottoirgedeelte echter ontoelaatbaar. Als oplossing voor dit probleem stellen b en w de raad nu voor akkoord te gaan met een zoda nige reconstructie van dit stukje Boulevard dat parkeren onmo- lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll gelijk wordt en het plateau bo vendien wordt verfraaid. De veranderingen kosten 51 mil le, zullen bestaan uit het ver smallen van het trottoir bij het pand Boulevard 3, waarna de aldus vrijgekomen grond met helm zal worden beplant. Bo vendien zal er aan de noord oostzijde van het plateau een strook helm komen. Langs de rijweg zullen op een afstand van drie meter van elkaar acht lage palen van sierbeton worden ge plaatst, waardoor er geen auto's meer op het trottoir kunnen rij den. Om diezelfde reden komen er aan de zuid-oostelijke punt van het plateau stenen bloem bakken. De aanwezige zitban ken zullen gehandhaafd blijven; er komen voorts vier lichtmas ten van 3,50 meter op het pla teau te staan. Het hoofdelement van dit nieuw te construeren Boulevard-ge deelte wordt gevormd door een zgn. windroos die de vier win drichtingen aangeeft. Op de windroos wordt, met de steel naar het noorden, het scheep- sanker bevestigd dat enige tijd geleden door de KW 145 „Tiny" uit zee is opgevist. (Van een onzer verslaggevers) LEIDERDORP Het nieue nieuwe van de dienst gemeente werken en de brandweer van Leiderdorp wordt donderdag 26 mei geopend. Het pand aan de Simon Smitweg, nabij het Elisabeth Ziekenhuis, is in een periode van ruim acht maanden gebouwd. Met de realisering van dit gebouw is een einde gekomen aan het nijpende ruimtegebrek van de dienst gemeentewerken en aan de problemen van de gemeentelijke brandweer. nodig aan vervanging toe: „De' de Kerklaan, met daarbij een De brandweer was tot voor kort gehuisvest nabij het raadhuis in het oude dorp. Onder meer in verband met de wekelijkse markt in de Hoofdstraat van Leiderdorp werd het voor de brandweer steeds moeilijker om uit te rukken. Niet alleen die markt was een hindernis ook de kleine straten naar de hoofdwe gen toe. Thans ligt de brand weergarage centraal ten opzich te van het oude dorp en de nieuwbouwwijken die zijn ge realiseerd of nog gerealiseerd zullen worden. Leiderdorp beschikt thans over twee brandweerwagens, waar van er één meer dan vijftien jaar oud is. In de brandweerga- selijke brandweermaterieel rage is plaats voor drie wagen. De heer Van Vliet, directeur gemeentewerken verklaart dat plannen bestaan om een derde wagen aan te schaffen. Dat ge schiedt pas als de oude brand weerwagen iis vervangen door wagen. Die vervan- brandweer heeft veel ruimte ge kregen in het nieuwe pand aan de Simon Smitweg (Simon Smit was een van de eerste vervoer- gende wagen moet tevens uitge- ders van zieken naar het Elisa- rust zijn om te assisteren bij beth Ziekenhuis), ook de dienst verkeersongelukken, voorzien gemeentewerken beschikt thans opslagterrein dat nauwelijks be reikbaar was voor vrachtwa gens. Het ministerie stelde enige jaren geleden een jaarlijks te rugkerend bedrag beschikbaar voor werkverruiming ten behoe ve van de gemeenten. Het ruim o1,8 miljoen gulden kostende maar zijn inmiddels opgescho- pand aan de Simon Smitweg is naar dit jaar. Niet alleen de onder meer met dit geld gereali- Leiderdorpse brandweer be schikt over vijf persluchtappa raten, waarvan een aantal typen zijn afgekeurd". Grote investeringen in de plaat- de auto's te halen. Een voorstel dienst zelf worden onderhou- voor de aanschaf van een derge lijke wagen is thans in behande ling bij het college van burge meester en wethouders van Lei den. Tot voor kort werd het onderhoud van het wagenpark van de dienst gemeentewerk ge pleegd door particulieren. derdorp. Volgens de directeur Meer dan tien jaar geleden was seerd. Het gebouw is neergezet door Bouw- en Aannemings maatschappij J. de Water b.v. uit Leiderdorp, naar een ont werp van architectenbureau Joh. Visser b.v. uit Alphen aan den Rijn. Het kantoor van de dienst gemeentewerken blijft gevestigd aan de Van Diepenin- genlaan. Personen werkzaam bij de onderhoudsdienst van we gen, bij gemeentereiniging, plantsoenendienst en verlichting zullen opreren vanuit het nieu we pand. Het nieuwe complex van de Leiderdorpse gemeentewerken en de brandweer. In mei leggen alle vogels een ei. Zo ook dit zwanenpaar op de Zevenhovense weg net buiten Ter Aar; dat best even voor de fotograaf wilde poseren. De argwanende blikken die hem echter werden toegewor pen deden de fotograaf toch maar besluiten om zijn sluiter veilig achter een slootje te laten klikken; „ik riskeer liever niet dat deze foto mijn zwanezang wordt", aldus de voorzichtige plaatjesafdrukker. cup-wedstrijd wordt op woens- Avifauna. Per schip gaat de dag 25 mei een open avond verder via Gouda naar gehouden in 't Mallegat, die Rotterdam, waar gekeerd het jongerencentrum aan de prijs voor deze toch bedraagt Voorstraat. Entree 1,—. Za terdag 28 mei treden de Veul- poedsers op in 't Mallegat Ze brengen volgens het program ma „geëlektrikoteerde volks kunst". Aanvang 21.00 uur; en tree 2,—. De disco-avond die op maandag 30 mei vanaf 45,— per persoon. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VW aan de Boulevard. Warmond. Zaterdagochtend zal niemand in Warmond kun nen uitslapen. Om 6.00 uur zal de zgn. Luilakkentocht in ere 20.00 uur gehouden wordt, is worden hersteld en trekt een toegankelijk k 1,—. KATWIJK - Het comité „Au- luidruchtige stoet voorafge gaan door St Matthias door het hele dorp. Dit lawaai is het startsein voor de voorbereidin- totocht Katwijkse ouden van gen voor het volgend jaar te dagen" organiseert een uit- vieren 60 jarig bestaan van de stapje op donderdag 9 juni. muziekvereniging St. Matthias. Uitbouw raadhuis Leidschendam Leidschendam gaat het fraaie raadhuis uitbreiden. Er is een plan gemaakt om' het pand, ontworpen door de befaamde architect Kropholler, geheel in stijl te vergroten. Daartoe wordt een (rechter)vleugel aange bouwd en verrijst een twee verdiepingen hoge achter- bouw rond een binnenplein aan de achterzijde. De kos ten van het plan worden geraamd op vijf miljoen gul den. Schijnoverval Zuidmolukkers op benzinestation (Van een verslaggever) AMERSFOORT Vijf Zuid molukkers hebben gisteravond tegen negen uur bij wijze van grap een schijnoverval uitge voerd op een benzinestation aan de rijksweg Apeldoorn- Hoevelaken bij Amersfoort Eén Zuidmolukker sprong uit een Volvo en liep met een jas over het hoofd in de richting van het kantoortje, terwijl een ander achter de auto zat en deed of hij een wapen hanteer de. Een automobilist zag dit en waarschuwde de politie in Amersfoort. Onmiddellijk wer den omliggende politiekorpsen gealarmeerd. Het lukte enkele van de tien surveillancewagen! die aan de zoekactie deelnamen op de Stichtse rotonde onder Amersfoort de auto met de Zuidmolukkers klem te rijden. De daders kwamen uit Barne- veld, Vaassen en Nijverdal. Ze waren tussen 21 en 24 jaar oud. STOMP WIJK De Raad van State heeft het provinciaal be stuur van Zuid-Holland laten weten, dat de voorgenomen af sluiting van de Voorweg moet worden opgeschort. Dit op grond van het feit dat particu lieren erdoor geschaad zonden worden. Wethouder H. L. van Dongen van Leidschendam verklaarde dit gisteravond in de commissie Openbare Werken. Hij noemde het een betreurenswaardige zaak. De beslissing tot afsluiting was gekomen om het sluipver- keer vanuit Zoetermeer uit Leidschendam te weren. De aanwezige commissieleden vroe gen het gemeentebestuur zo snel mogelijk stappen te nemen om de opschorting van het besluit ongedaan te maken. COLLEGE STEUNT SUBSIDIE-AANVRAAG WASSENAAR Veehouders van Wassenaar, Voorschoten en de kring Duinstreek hebben be sloten te protesteren tegen het nieuwe streekplan Zuid-Holland West. Door het streekplan zou de ontwikkeling van de veehou derij en het agrarisch onderne mersschap onmogelijk gemaakt worden. Tot deze conclusie kwamen de j veehouders gisteravond tijdens I een hoorzitting van de landbou- I worganisaties in Wassenaar. In het protest zullen de veehouders "I"! j er het provincieel bestuur op ken. „Wij verwachten geen wijzen, dat men maatregelen maatregelen, die het weidege- verwacht om het functioneren bied bevriezen en de ontwikke- van weidegebieden te ver ster- ling belemmeren. NOORDWIJKERHOUT - De handbalvereniging Northa zal het volgende seizoen waar schijnlijk toch subsidie krijgen.- Voor de beoefening van de in- door-handbalsport heeft de ver eniging verschillende mogelijk heden onderzocht. Ter sprake zijn geweest de aanschaf van een ballonhal en het huren van geschikte bedrijfsruimte bij Jansen's bloembollenbedrijf. Het aanbod van de Fa. Pen- nings tot verhuur van haar ge hele sporthal, inclusief bar, voor de prijs van 50.000,— per seizoen is als het meest reali seerbare naar voren gekomen. De exploitatiebegroting levert een tkort van ongeveer 15.000,— op. De vereniging vraagt de gemeente de huur prijs te garanderen tot een be drag van het begrote exploita tie-tekort. In de raadsvergade ring van donderdag stelt b. en w. voor de vereniging een ga rantie te verlenen ten bedrage van 10.000,— (mits aan enkele voorwaarden wordt voldaan). De hoogte van het bedrag wordt opnieuw bezien, wanneer buiten de schuld van de vereniging het exploitatie-tekort het gegaran deerde bedrag overschrijdt. Het college gaat ook akkoord met de subsidie-aanvragen van de plaatselijke VW (een aan passing van het subsidiebedrag ZOETERWOUDE - De door tafeltennisvereniging Effect '54 gehouden clubkampioenschap pen trokken een grote publieke belangstelling. In de voorron- van 68 tot 2,15 per inwoner) i den, die verreweg de gehele dag nameDi Werden 150 partijen gespeeld. Om 20.00 uur en van het vormingscentrum „De Mast" 15.000,— ter finan ciering van het vormings- en ontwikkelingswerk). Daar de gemeente Sassenheim zich wil aansluiten bij „Het Sa menwerkingsorgaan Bollen streek" moet de raad akkoord gaan met een wijziging van de gemeenschappelijke regeling Samenwerkingsorgaan Bollen streek. Het college wil daartoe overgaan. gingen de finales van start. Ni- Gerrie van de Voet, die daarmee co Hulsbos werd clubkampioen de eerste plaats voor zich opeis- '77, nadat hij in een enerverend te. duel jeugdkampioen Ger van Jaap Dorrepaal wist de eerste Mossel had verslagen. plaats bij de pupillen te beha len. Hij wist tevens beslag te Bij de dames moest Alie Huls. leggen op de door de Jeugdraad bos haar meerdere erkennen in beschikbaar gestelde Jeugdcup. Landbouwschap tegen bouw op Vinkeveld Noordwijk De gewestelijke raad voor Zuid-Holland van het' Landbouwschap wijst woning bouw in het Noordwijkse Vin keveld af. Men noemt de beoog de bouw „niet noodzakelijk en niet verantwoord". De raad meent, dat de Noord wijkse woningbouw op een aan merkelijk kleiner gebied kan worden opgetrokken. Men be strijdt tevens de juistheid van de woningbehoefte. Tevens wijst men op de nota Alternatie ven en Varianten van de provin cie waarbij het belang van het bloembollenareaal in de zuide lijke bollenstreek wordt onder schreven.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4