Ambulante handel luidt noodklok voor behoud toeristenmarkt Katwijk Nieuwbouw school in Voorhof begint pas in september Commissie hekelt financieel beleid van Voorschoten „MEER FINANCIËLE ARMSLAG EERSTE VEREISTE' UVS tegen Roodenburg KORTWEG Verbetering j wegen Voorhout BEZWAREN TEGEN PRAKTIJKRUIMTE TANDARTS KLEEN AANKOOP VAN DEEL JOODSE BEGRAAFPLAATS REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 20 MEI 1977 PAGINA 4 IBB bouwt stadskantoor van Leiden LEIDEN - De IBB-Kondor groep in Leiden heeft de op dracht gekregen voor de nieuwbouw van het Stads kantoor in Leiden. Op drachtgever is de gemeente Leiden. De bouwkosten be dragen ongeveer 11 miljoen gulden. Het nieuwe stads kantoor moet in juli 1978 opgeleverd worden. Voor het project hadden zich in totaal zes aannemingsbedrij ven als hoofdaannemer voor de uitvoering aangemeld. De IBB-Kondorgroep Leiden heeft dit meegedeetd. Verkiezingsavond in Scheppingskerk LEIDERDORP De verkie zingscampagne van het CDA- Leiderdorp wordt op dinsdag 24 mei besloten met een openbare bijeenkomst in de kapelzaal van de Scheppingskerk. De samen werkende besturen van ARP, CHU en KVP hebben als spre ker uitgenodigd mr. G. van Mui den, algemeen secretaris van het Nederlands Christelijke On dernemers Verbond (NCOV). De heer Van Muiden heeft een ver kiesbare plaats op de CDA-lijst. Degenen die het TV-debat tus sen Van Agt en Den Uyl willen volgen behoeven hiervoor niet thuis te blijven. Het verkiezings comité van het CDA-Leiderdorp heeft als service aan de bezoe kers televisietoestellen in de za len van de Scheppingskerk la ten plaatsen. Men wil van de bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, een ongedwongen ge beurtenis maken. Het CDA-verkiezingscomité heeft nog medewerkers nodig voor het rondbrengen van ver kiezingsfolders en voor het ver voer van kiezers voor wie dat noodzakelijk is. Men kan zich hiervoor opgeven bij J. de Boeft, Van Effendreef 15, tel. 893908 en bij P. v.d. Kwaak, Munnikenpark 3, Leiderdorp. I KATWIJK „Als we in het vervolg niet méér financiële armslag van de gemeente Katwijk krijgen, trek ik mijn handen af van de toeristenmarkt. We moeten nu alles op een koopje doen en op allerlei l attracties beknibbelen omdat er geen geld is. De I gemeente moet zich realiseren dat het niet gaat om een gewone weekmarkt, maar om een markt die wat extra's moet bieden!" Aldus een verontwaardigd betoog van de heer H. H. Zonderop, vertegenwoordi- ger van de ambulante handel, tijdens de wonsdag- i avond gehouden vergadering van de raadscommissie voor financiën en economische zaken. De heer Zon derop is lid van de subcommissie „voorbereiding I Katwijkse toeristenmarkt" welke commissie onder voorzitterschap staat van het raadslid M. A. de Vries I (Vrije lijst). Voor de wekelijkse toeristenmarkt, die deze zomer van 16 juni tot en met 18 augustus weer elke donderdag van 14.00 tot 21.00 uur in de Princestraat zal worden gehouden, had de subcommissie vorig najaar een subsidie-aanvraag ingediend voor het huren van oud- Hollandse kramen. Het ging om een bedrag van een paar duizend gulden, maar de raad willigde het verzoek niet in. Integendeel: de meerderheid van dit college vond dat de markt self-supporting moest zijn en keurde slechts node een subsidie ad 8.000 goed, zijnde het, tekort van vorig jaar. Overigens waren de inkomsten van het evenement vorig jaar 24.000. Aan kramen, prijzen voor de loterij, volksdansgroepen, oude ambachten en de visserijdagen werd 21.000 besteed. De markt zou zichzelf dus inderdaad kunnen bedruipen, ware het niet dat aan openbare werken 11.000 moest worden betaald voor schoonmaakkosten en vervoer en plaatsing van dranghekken. Wethouder Van Raalte, die de commissievergadering woensdag- avqnd voorzat, stelde na de discussies vast dat er bij de raad op moet worden aangedrongen de subsidie op tekorten te handhaven en eventueel meer geld ter beschikking te stellen. Hij raadde de voorbereidende commissie aan niet te schromen om voor volgend jaar wat meer te vragen, zodat er ter gelegenheid van het eerste lustrum van de toeristenmarkt bijvoorbeeld wel gebruik zou kun nen worden gemaakt van de oud-Hollandse kramen. De commissie voor de Katwijkse toeristenmarkt streeft er naar met oud-Hollandse kramen, zoals op deze foto, de markt attractiever te maken. Schipper Plug zorgde voor de beste haring KATWIJK - De heer F. Plug, schipper van de KW 15 „Rijn- mond I", krijgt zaterdag 28 mei in het Congresgebouw in Den Haag een prijs uitgereikt van het Produktschap voor vis en visprodukten. De heer Plug, die vaart voor de rederij en haring- handel N. Parlevliet jr. B.V. uit Katwij, krijgt de prijs voor de best verzorgde zoute haring bij een hoeveelheid van ten minste 2000 kantjes, aangevoerd in 1976 in minimaal acht reizen. Twee andere schippers, een Vlaardinger en een Schevenin- ger, zullen dezelfde prijs ont vangen. De bijeenkomst begint om 12.00 uur. K&O huldiging mevr. Daems OEGSTGEEST - De kreatieve cursussen van K. en O. Oegst- geest zijn enorm populair. Elk jaar melden zich honderden deelnemers en degene die dit in goede banen leidt is Mevrouw Daems. K. en O. voorzitter Pro fessor Landsmeer memoreerde dit in een toespraak die hij hield in de hal van het ver pleegtehuis Wijckerslooth ter gelgenheid van een expositie van werkstukken van cursisten. Wethouder O. C. van Belle (fi nanciën en culturele zaken) on derstreepte de inzet van mevr. Daems en bood haar een boek werk aan met tevredenheidsbe tuiging van B en W. De expositie toont resultaten op het gebied van boerenschilden, kantklossen, macramê, potten bakken, poppen maken oude stijl, wandkleden, kledingstuk ken etc. Men is bijzonder tevre den over de expositieruimte. Za terdag is men welkom van 10.00 uur tot 20.30 uur. Tijdens de openingsavond werden demon straties boerenschilderen (dhr. Zuidema) kantklossen (mevr. Van Belle), Ikebana (mevr. de Jong) en spinnen (Ingrid Rijk mans) gegeven. ZOETERWOUDE - In het dit seizoen door SJZ georganiseer de nederlagen-toernooi om de Guus v.d. Geest-trofee, hebben j de Leidse verenigingen UVS en i Roodenburg de Zoeterwoudena- ren een evengrote nederlaag we- I ten toe te brengen. Om nu een eindbeslissing te for ceren, spelen UVS en Rooden- i burg vanavond op Haasbroek. tegen elkaar. Aanvang 20.00 C. Filippo wint Hanepoel- loop De Leidenaar C. Filippo heeft gisteren de traditione le Hanepoelloop in Rijpwe- tering gewonnen. De Leidse atleet had ruim een halve minuut voorsprong op F. Koeleman. Filippo had voor de negen wedstrijdkilome ters 31 minuten en 20 se conden nodig. De zesde Ha nepoelloop werd gisteren onder vrijwel ideale weers omstandigheden gelopen. Toch waë de organisatie enigszins teleurstellend door het opgekomen aantal deelnemers: slechts 128 renners waren naar het Her togspark in Rijpwetering ge komen. De heren en vetera nen liepen negen kilometer: dames en jeugd tot veertien jaar kreeg een afstand van vijf kilometer voorgescho teld. Bij de dames werd winnares Lenie v.d. Hoorn uit Ter Aar, gevolg door H. Molkenboer en Karin Kerkvliet. Sjors Ho- genboom uit Roelofarends- veen was de snelste van de jeugdige lopers, gevolgd door Paul Oomen en Marcel Honsbeek. In de middag gingen ruim 400 recreatielopers van start, eveneens over negen en vijf kilometer. Na het beëindigen van het par cours ontvingen zij allen een herinneringsmedaille. LEIDERDORP Bij de aanvraag van het komen de schooljaar is er in het Voorhof nog geen lokaalruimte beschikbaar voor het openbare en protestants-christelijke onderwijs. De start van het nieuwe schoolgebouw wordt pas rond septem ber verwacht. Het raadsbesluit van 31 januari om een nieuwe school in het Voorhof te stichten is nog steeds niet door Gedeputeerde Staten goedge keurd. Oorzaak hiervan is, dat de hoofdinspecteur van het lager onderwijs zich niet met de gekozen formulering van het raadsbesluit kan verenigen. In de gemeenteraadsvergadering van 23 mei wordt daarom een aan de inzichten van de inspecteur aangepast besluit genomen, waardoor geen proble men meer zijn te verwachten. Een gevolg van de vertraging is, dat de voorgenomen dependance vestiging van de Vogel weid nog geen doorgang kan vinden. Het gemeentebestuur denkt er nu aan voor de kinderen uit het Voorhof een pendeldienst met een busje te organiseren naar de oude Vogelweid- school aan de Vronkenlaan. Het kleuteronderwijs wil men laten beginnen in een lokaal van de Montessorischool of in één van de Binnenhof scho len. Met de plannen voor de nieuwbouw van het bureau van de rijkspolitie, die de te krappe huis vesting aan de Acacialaan moet vervangen, wil het evenmin vlotten. Het rijk heeft hiervoor reeds de nodige gelden uitgetrokken, maar de voorberei ding vordert minder snel dan men had gehoopt. De groepscommandant van Leiderdorp adjudant R. Slofstra heeft de Rijksgebouwendienst ge vraagd de schietbaan uit het plan weg te laten en zodoende vertraging in de bouw te voorkomen. Sporthal Nu wegens het niet doorgaan van de dependance vestiging van de Louise de Colignuij scholenge meenschap de plannen voor een gemeentelijke sporthal in Leiderdorp op de lange baan zijn geschoven is de wethouder voor sportzaken mevr. D. W. Tichler—Moerman met de tennisvereniging De Munnik in overleg getreden voor een meervou dig gebruik van de tennishal die binnenkort ge bouwd gaat worden. Het bestuur van De Munnik is bereid mede te werken de hal op bepaalde tijden af te staan aan verenigingen die tot nu toe in Leiderdorp voor het beoefenen van hun sport niet terecht konden. Zo behoeft de korfbalvereniging Velocitas niet meer naar de Leidse Groenoordhal voor het spelen van microkorfbalwedstrijden en kan Alecte voor zaalhockey van de hal gebruik gaan maken. Men hoort direct na de bouwvakva kantie met de bouw te beginnen. Naast de tennis hal worden nog eens acht banen voor buitentennis aangelegd. De tennisvereniging zal een aparte stichting in het leven roepen die de hal gaat exploiteren. |Man bekent reeks inbraken SASSENHEIM Met de arres tatie van een 36-jarige man zon der woon- of verblijfplaats heeft de rijkspolitie in Sassenheim een reeks inbraken weten op te lossen. De man bekende ondei meer inbraken in de Don Bosco- school, TOP en Teylingen. Voorts kraken in Gouda, Reeu- wijk, Rijswijk en Wassenaar. De man had vooral kantines van verenigingen op het oog. Hij is vandaag bij de officier van Jus titie voorgeleid. „AMBTENAREN ZOUDEN TE LAKS ZUN" Voorschoten „Wethouder Oosterbaan voert geen enkel beleid. De commissie financiën mag blijkbaar niets anders doen dan besluiten van andere commi- sies goedkeuren." Dit zei woensdag avond drs. Meershoek (CDA) tijdens een vergadering van de commissie finan ciën in Voorschoten. De gezamenlijke commissie haalde vervolgens fel uit naar de secretarieafdelingen. Zo zouden hoofdambenaren slechts weinig uren doorbrengen op het gemeentehuis en meer tijd spenderen aan hun hobby's. De commissie viel met name over het ontbreken van enig inzicht in de toekomstige financiële situa tie van de gemeente. Wethouder Oosterman verde digde zich door te wijzen op het gebrek aan mankracht op de secretarie. Mede daardoor zou een opdracht van de commissie om een nota over de grondpolitiek gedeeltelijk te herzien nog niet zijn uitgevoerd. Alle commissieleden steunden drs. Meershoek. Zij zagen hun afkeuring over de weinig interessante commissievergaderingen niet zo (ïeer als een af keuring ten aanzien van de wethouder maar meer over de laksheid van de secretarie-afdelingen, waardoor thans geen enkel raadslid ook maar enig zicht heeft in de financiële toekomst van de ge meente Voorschoten. De commissie financiën moet niet achter de feiten van de andere commissies aanlopen, maar juist deze commissie op voorhand de zekerheid kunnen geven of iets inderdaad wel geldelijk bezien mogeüjk is. De heer Iestra (PCC) was bereid om toe te staan dat de behandeling van de gemeentebegroting voor 1978 wordt uitge steld tot het voorjaar van 1978. Uit het verhaal van de wethouder Oosterbaan kwam naar voren dat eigenlijk alleen enige ambte naren precies weten hoe de komende begroting moet worden samengesteld. Wethouder Ooster baan kon het met de kritiek van de voltallige commissie wel eens zijn en deed de toezegging zo mogelijk nog voor de vakanties enig inzicht te verstrekken over de komende financiële mogelijk heden. (Dat de reservebode alle kopjes van de trap liet vallen was slechts een toevalligheid). Ir. Van Dalen (WD) wilde graag weten hoe het nu met de kabeltelevisie staat in Voorschoten. Eerst nadat de wethouder Oosterbaan geconfron teerd was met een uitspraak van zijn collega uit Wassenaar kwam duidelijk uit dat Voorschoten overweegt om een eigen kabeltelevisienet via de NATO-mast op het MOC-terrein te realiseren. Dit in opdracht van de PTT. i VOORHOUT Het col- lege van burgemeester en wethouders van Voor- j hout wil ruim 200.000 gulden beschikbaar stel len voor verbetering van I het wegdek van de Berch van Heemstedeweg, de Loosterweg, Engelseweg en van de Jacoba van Beierenlaan. Het wegdek in de verschillende straten heeft nogal wat te lijden gehad van de extreem hete zo mer van vorig jaar, terwijl het dek ook verslechterd is als ge volg van het steeds intensievere en zwaardere verkeer. Een ge deelte van het bedrag wordt be steed om op enkele plaatsen scheurvorming in het wegdek te voorkomen. KATWIJK De aanvraag tot verbouwing van het pand Berken laan 18 in Katwijk, die is ingediend door tandarts D. J. Kleen, bleek woensdagavond tijdens de vergadering van de raadscommis sie voor sociale zaken en volksgezondheid van de agenda ge schrapt te zijn. Nog vóór de zg. artikel 19-procedure werd ingezet welke procedure o.a. inhoudt dat omwonenden gelegenheid krijgen be zwaren in te brengen zijn er namelijk bij b en w al diverse bezwaarschriften van mensen uit de Berkenlaan binnengekomen. De commissie wil nu eerst een gesprek hebben met de heer Kleen. De onderhavige aanvraag heeft betrekking op een woning die de heer Kleen wil verbouwen tot praktijkruimte. B en W hebben de vergunning daartoe in eerste instantie geweigerd. De tandarts tekende daar bezwaren tegen aan en had vervolgens twee gesprek ken met de commissie van beroep. Deze commissie bracht over de kwestie geen advies uit, maar hoorde alleen de belanghebbende. In de raadsvergadering van 28 april is de aanvang wederom besproken en werd de zaak terugverwezen naar de commissie van openbare werken èn naar de commissie voor sociale zaken en volksgezondheid. De voorzitter van de laatstgenoemde commissie, drs. A. J. van Raalte, deelde woensdag mee dat de verbouwingsaanvraag in de eerstvolgende commissievergadering aan de orde zal komen. WASSENAAR Het gemeentebestuur van Wasse naar overweegt een deel van de Joodse begraaf plaats in het buurtschap Kerkehout te kopen. Dit om te voorzien in een noodzakelijke uitbreiding van het aantal begraafplaatsen binnen de ge meente. De commissie Technische Diensten buigt zich maandagavond over dit voorstel. De uitbreiding van de begraafcapaciteit is voor Wassenaar urgent geworden. Vooral uitbreiding van de r.k. begraafplaats in de Kerkstraat is gewenst; beide andere kunnen aan de behoefte blijven voldoen. Het bestuur van de Israëlische begraafplaats in Den Haag heeft laten weten niet onwelwillend te staan tegenover een eventuele verkoop. Het gemeentebestuur raamt de kosten van aankoop OP ongeveer 8,5 ton. LISSE Godylla Godyla United heeft gisteren het Hoogkamer Assurantiënzaalvoetbaltoernooi in Lisse gewonnen. Godylla ver sloeg in de finale het team van SRV met 8-5. Met deze overwin ning sleepte Godylla de wissel- prijs definitief in de wacht. KATWIJK De visserij-proble matiek is het onderwerp van een openbare vergadering op maandag 23 mei in de kleine zaal van sporthal Cleyn Duin. Het Tweede Kamerlid H. P. H. Waalkens komt op uitnodiging van de Katwijkse afdeling van de WD spreken en discussiëren over de recente gebeurtenissen in Ierland waarbij, zoals be kend, ook drie Katwijkers wa ren betrokken. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. LEIDERDORP In gebouw Sjelter aan de Heemraadlaan in Leiderdorp wordt van dinsdag 24 mei tot en met vrijdag 26 mei een expositie gehouden van wandkleden, keramiek, macra mê en weeframen. De werken zijn gefabriceerd door Janny Smit, Joke Huybens, Liesbeth van Esveld en Ineke v.d. Burg. De expositie wordt dinsdag avond omstreeks 20.00 uur geo pend. Die avond is Sjelter toe gankelijk tot 22.00 uur. Woens dag, donderdag en vrijdag is de expositie van 10.00 tot 11.30 uur, van 14.00 tot 15.30 uur en van 20.00 tot 22.00 uur. WASSENAAR Dinsdagavond 24 mei om 20.15 uur zal er in de Dorpskerk een concert wor den gegeven door het Wasse- naarse Kamerkoor en Kameror kest onder leiding van Jan van Biezen, terwijl Norbert Roozen- burg het virginaal zal bespelen, Hans Wolff fluit en Swannie Wielenga en dirigent Jan van Biezen clavecimbel. Er staan werken op het programma van Cornelis Thymansz, Padbrué, G. F. Handel, Leopold Mozart en A. Scarlatti. Van Bach wordt uitgevoerd een concert voor twee clavecimbles en orkest in

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4