mededelingen gemeentebestuur leiden 23tlm27mei77 12.350.- 12.499.- 549.- BETER UIT MET TOYOTA TOYOTA Schoenhandel BOONS, Eén op de drie middelzware bedrijfswagens is overal herkenbaar VRIJDAG 20 MEI 1977 LEIDSE COURANT PAGINA #Ontwerp algemene garantie bepalingen van de gemeente Leiden. #Investeringen 1978. Verkiezingen tweede kamer op woensdag 25 mei a.s. Woensdag 25 mei a.s. worden de verkiezingen v Commissie voor onderwijs, recreatie, sport en samenlevingsopbouw. Dinsdag 24 mei a.s. om 20.00 uur in kamer 125 van het stadhuis. Agenda:p t Zwembad Boshuizerlaan. Eindadvies Commissie Partiële Leerplicht Nota: „Maakt Leiden School?" r de tweede kamer gehouden. «Huisvesting Louisc de Coligny Sgs. ------Iyien ^ezen welkemogehjkhe- Huisvesting Pedologisch Instituut. den er allemaal zijn om op de voor u makkelijkste manier gebruik te maken J Oprichting school v00r aeke kinderen, van uw stemrecht Misschien vraagt u zich al waar de gemeente zich nou «Concept Wetsontwerp „Wet op het basisonderwijs", zo druk om maakt. Het zijn toch tweede kamerverkiezingen en geen verkiezin-Subsidieverzoek Nederlands Instituut voor Preventie Geneeskunde, gen voor de gemeenteraad? Bestuursvorm Reinwardt Academie. Dat klopt Maar vergeet u dan met. Voorzieningen Openbare Scholen. -dat de uitslag van de tweede kamerverkiezingen beslissend is voor de «Verzoek p ,C .-schoolbestuur om medewerking, samenstelling van het kabinet dat daarna ons land gaat besturen. J Mutaties onderwijzend personeel openbaar lager en voortgezet onderwijs. - dat zo n mauw kabinet voor u persoonlijk, voor uw gezin, voor uw wonen,Toetreding tot het Recreatieschap Noord-Zuidhollands Plassengebied. werk en welzijn allerlei maatregelen gaat nemen, die wel degelijk belangrijk stichtillg van een R.K.-G.L.O.-school Zijlwijk. zijn voor u. - dat de gemeente voor bijna al haar plannen en activiteiten sterk afhankelijk Commissie Volkshuisvesting. is van wat de regering wil en doet. Dinsdag 24 mei ij. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Zo heeft Leiden bijv. in de afgelopen jaren veel kunnen doen dankzij de extra Agenda: miljoenen van de regering voor de bestrijding van de werkloosheid. Denkt Overdracht van woningwetwoningen aan bewoners. u bijvoorbeeld maar eens aan de bouw van het nieuwe zwembad De Zijl en {Krediet t.b.v. aankoop pand Prinsenstraat 66. de grote opknapbeurt van de schouwburg. {Aankoop perceel Willemstraat 44. Maar ook op het gebied van de stadsvernieuwing kon de gemeente meer gaan J Algemene garantiebepalingen in de gemeente Leiden. doen dankzij nieuwe en betere subsidieregelingen van het rijk. ^Vernieuwing riolering, verbetering verhardingen en straatindeling, en de De renovatie in Leiden-Noord, De Kooi en het Haagwegkwartier kon dankzij aanpassing van de openbare straatverlichting in de Celebesstraat en omgeving de actieve medewerking van het rijk flink op gang komen. Ook de wederop- m gedeelten van de Kooüaan, Javastraat en Sieboldstraat. bouw van het gebied Herengracht-Zijlsingel is een sprekend voorbeeld. Duizenden Leidenaars profiteren van de nieuwe verbeterde regelingen voor Commissie voor economische aangelegenheden. individuele huursubsidie en van de huurgewenningsbijdrage. Allemaal zaken Dinsdag 24 mei a.s. om 21.00 uur in de koffiekamer van het stadhuis. die regering en parlement regelen. En het zou geen enkele moeite kosten om Agenda: deze lijst van voorbeelden nog veel langer te maken. Ontwerp-bestemmingsplan Leiden-Morssingel. Maar de hoofdzaak is dat de komende verkiezingen zowei voor u persoonlijk •Resultatenoverzicht Openbaar Slachthuis le kwartaal, als voor de inwoner van Leiden, die u ook bent, van groot belang zijn. ^Aanschaf dienstauto Openbaar Slachthuis. U kunt als stemgerechtigde Nederlander op 25 mei a.s. door het uitbrengen van uw stem meepraten over uw toekomst, die van uw gezin en die van Leiden. Commissie sociale zorg, maatschappelijke aangelegenheden, gezondheidszorg Laat u die kans niet ontgaan en breng uw stem uit en cultuur. Hieronder volgt tenslotte nog een maal een overzicht van de mogelijkheden Donderdag 26 mei a.s. om 19.00 uur in kamer 263 van het stadhuis, voor het uitbrengen van uw stem. Agenda: Subsidiëring restauratie Pieterskerk. Oproepingskaart Verordening houdende algemene garantie bepalingen van de gemeente Leiden. Alle stemgerechtigde Leidenaars hebben een oproepingskaart voor de verkiezin- Aanstelling meubelrestaurateur voor het Stedelijk Museum „De Lakenhal", gen ontvangen. Daarop staat aangegeven in welk stemdistrict en stemlokaal u uw stem kunt uitbrengen. De stemlokalen zijn op 25 mei gbopend van 8.00 Commissie voor onderwijs, recreatie, sport en samenlevingsopbouw en de - 19.00 uur. Hebt u nog geen oproepingskaart ontvangen, dan kunt u er een commissie sociale zorg, maatschappelijke aangelegenheden, gezondheidszorg halen op het stadhuis bij de afdeling Bevolking, loket 5, of op de dag van en cultuur. de verkiezingen zelf in het stemlokaal. Donderdag 26 mei a.s. om 20.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Stemmen bij volmacht Investeringen sector welzijn. Bent u op 25 mei a.s. verhinderd om persoonlijk uw stem uit te brengen, Herstructurering culturele sector, dan kunt u iemand anders machtigen om dat voor u te doen. Dat gaat als volgt Gezamenlijke vergadering van de commissies voor Op elke oproepingskaart bevindt zich een gedeelte waarop u iemand anders - volkshuisvesting en kunt machtigen om voor u te gaan stemmen. Als u dit gedeelte hebt ingevuld, - ruimtelijke ordening en openbare werken moet het door u en uw gemachtige worden ondertekend. Met deze ingevulde Op donderdag 26 mei a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis, en ondertekende oproepingskaart kan uw gemachtigde gewoon op de dag van Agenda: de verkiezingen voor u gaan stemmen in uw stemlokaal. Aan deze eenvoudige •Vertoning film over de Leidse rioleringen, manier van stemmen bij volmacht zijn echter twee voorwaarden verbonden. •Vaststelling bestemmingsplan Haver en Gortbuurt 1. u en uw gemachtigde moeten beide staan ingeschreven in een en hetzelfde {interim-saldoregeling. stemdistrict. Intensiveringen en investeringen 1978. 2. uw gemachtigde moet uw stem gelijk uitbrengen met zijn eigen stem. Basisuitgangspunten voor het volkshuisvestingsbeleid/Ontwikkeling van de Stevenshof. Kiest u voor deze vorm van volmacht, dan hebt u het stadhuis niet nodig en kunt u alles zelf thuis regelen, tot op de dag van de verkiezingen toe. Commissie voor ruimtelijke ordening en openbare werken. Wel is er een beperking in het aarttal volmacht-stemmen dat een gemachtigde Donderdag 26 mei a.s. in de raadzaal van het stadhuis, aanvang na afloop mag uitbrengen. Een gemachtigde mag nl. in totaal maar twee volmacht-stem- van de gezamenlijke vergadering met de commissie voor volkshuisvesting, men uitbrengen. Agenda: Verkoop van de opstal Hartesteeg 3 en uitgifte in erfpacht van de bijbehoren- Inlichtingen de grond. Voor inlichtingen over het vorenstaande kunt u terecht bij loket 5 van de •Uitgifte in erfpacht van de percelen Oranjegracht 81, 85, 87 en 91 en verkoop afdeling Bevolking op het stadhuis. Deze afdeling is dagelijks geopend van van opstallen. 8.30 tot 12.00 uur en van 13.45 tot 15.00 uur. Telefonische inlichtingen kunt •Verlaging van de erfpachtcanon voor een perceel grond aan de Waardkerk- u krijgen onder nummer 145344 (stadhuis) toestel 327. steeg t.b.v. de Stichting Huisvesting Werkende Jongeren. •Beschikbaar stellen van een krediet voor de aankoop van het pand Prinsen- Gratis autovervoer naar de stembureaus straat 66. Door diverse politieke groeperingen is aangeboden op woensdag 25 mei a.s. #Aankoop van het pand Willemstraat 44. gratis vervoer te verzorgen naar de stembureaus in Leiden voor degenen die •stichting van een gebouw voor kleuter- en lager onderwijs aan de PC niet in staat zijn op andere wijze het stembureau te bereiken. Hooftlaan hoek Vondellaan bestemd voor de Eerste Leidse Schoolvereniging. U kunt zich hiervoor wenden tot een van de navolgende adressen of telefoon- •Vaststelling instructie voor ambtenaren van Bouw- en Woningtoezicht. C.D.A.: Thorbeckestraat 10 tel. 123807 P.v.d.A.: G. Doustraat 49 tel. 140397 Park die Leythe 11 tel. 122035 V.V.D.: Pelikaanhof 137D tel. 124734 C.P.N.: Da Costastraat 32 tel. 125103 Lage Rijndijk 99 tel. 132827 Kiekendiefhorst 135 tel. 121194 Oude Varkenmarkt 8 tel. 134194 D'66: Rijn- en Schiekade 8 tel. 130879 Soc. Partij: Apollolaan 646 tel. 763713 Pr. Frederikstraat 4 tel. 134640 Groencsteeg 31 tel. 149369 P.P.R.: De Mey van Streefkerkstr. 19 tel. 123928 G.P.V.: Cobetstraat 89 tel. 142315 Apollolaan 210 tel. 764285 Verkiezingsuitslagen avond in Stadsgehoorzaal Op de avond van de a.s. verkiezingen, woensdag 25 mei, zal vanaf 19.00 uur in de grote zaal van de Stadsgehoorzaal voor iedereen gelegenheid bestaan de landelijke en plaatselijke stembusuitslagen te volgen via o.m. grootscherm- tv.-projektie en diverse monitors. De diverse politieke groeperingen zullen die avond eigen „hoeken" in de zaal bezetten en de geïnteresseerde bezoekers van commentaren en informatie voorzien. De uitslagen van alle Leidse stembureaus zullen daar verder bekend worden gemaakt en de totale Leidse uitslag zal in relatie worden gebracht met de bestaande politieke verhoudingen in Leiden. De toegang is gratis. Indien die avond Lv.-voetbal wordt uigezonden dan zal de grootscherm tv. (24 m2) daarvoor eveneens worden benut. Commissievergaderingen Commissie algemene en bestuurlijke aangelegenheden. Maandag 23 mei a.s. om 20.00 uur in de B. en W. kamer van het stadhuis. Agenda: Instructie ambtenaren Bouw en Woning toezicht. Aanschaf noodstroom installatie voor het politie-bureau. Aanschaf zonwering voor het politie-bureau. Ontwerp statuten School voor zieke kinderen. Voorstel aan de gemeenteraad tot vaststelling van een verordening, regelende de taak, de bevoegdheden en de inrichting van een commissie voor de hogere beroepsopleiding voor museummedewerkers te Leiden. Beleidslijn inzake bestuursvorm van het openbaar onderwijs. Voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling Recreatieschap Noord-Zuidhollands Plassengebied. '/\v Diversen Informatie-avond „Projektgroep Binnenstad" Donderdag 26 mei a.s. organiseert de projektgroep Binnenstad in de stadsge hoorzaal een informatieve avond over de tussentijdse stand van zaken bij de voorbereiding van een struktuurplan voor de binnenstad. De avond begint om 20.00 uur en is voor iedere belangstellende vrij toeganke lijk. In de nota „Berichten uit de binnènstadswinkel" geeft de projektgroep niet alleen een overzicht van het tot nu toe verrichte werk en onderzoek, maar ook van de resultaten van de gesprekken met inspraakgroeperingen. De nota „Berichten uit de binnenstadswinkel" is vanaf 1 juni verkrijgbaar bij Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis en kost 2,50. Voorlichtingsavond onderzoek baarmoederhalskan ker. Op maandag 23 mei a.s., om 20.00 uur, wordt in het club- en buurthuis „Morschwijk" aan de Topaaslaan een voorlichtingsavond gehouden over het lopende onderzoek naar baarmoederhalskanker. Mevrouw P. Rietveld-Scheffers van het Leids Cytologisch Laboratorium zal daar aan de hand van dia's iets vertellen over deze ziekte en het tijdig ontdekken ervan. Ontwerp-bestemmingsplan „Morssingel" De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat met ingang van 23 mei 1977 gedurende één maand in het stadhuis, kamer 316 voor een ieder ter inzage zal liggen het ontwerp-bestemmingsplan „Morssingel" voor het gebied tussen het Stationsplein, de Stationsweg en de Morssingel. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen het ontwerp indienen. Informatie-avond verkeersproblemen Morsweg Clubhuis „Morschwijk" Topaaslaan Dinsdag 24 mei a.s. om 20.00 uur wordt in Clubhuis „Morschwijk", Topaaslaan een informatie-avond gehouden over de verkeersproblemen in en rondom de Morsweg. Bedoeling van deze avond, die onder voorzitterschap staat van de heer J. Kamphuis, directeur van de Welzijnsraad, is dat vertegenwoordigers van de gemeente en bewoners er van gedachten wisselen over een aantal in deze buurt sterk levende problemen op verkeersgebied en de mogelijkheid tot oplossing daarvan. Vergelijk eens zo n Corolla 30 met andere wagens in die prijsklasse. Dan ontdekt^ u dat u met Toyota veel beter uit bent. Omdat u nergens anders zó veel auto krijgt voor uw geld. Zó veel kwaliteit en kompleetheid. Zó veel fijne a Corolla 30 Automatic 1)a. u leest het goed: al voor dié prijs hebt u bij Toyota een echte volautomaat. Ontspannen rijden, zelfs in druk stadsverkeer en files. Maar wél in een echte Toyota. Corolla 30 de Luxe 4-deurs De ideale gezinswagen. Erg ruim en komfortabel.Tegelijkertijd lekker sportief. Om te zien en om te rijden. En te kompleet om te beschrijven. U moet het zien en ervaren. Corolla 30 5-deurs Stationwagon Alle luxe en alle komfort van de Corolla 30 de Luxe. Maar dan met die forse, hoog openslaande vijfde deur en die enorme berg ruimte, die u door 't neerklappen van de achterbank vergroot tot een lengte van anderhalve meter! MAAKT UW KEUS WEL HEEL EENVOUDIG GARAGE DIJKSMAN BV Oegstgeesterweg 17-23 Rijnsburg. tel. 01718-20500-20941 B.V. LIAM LEIDEN Vondellaan 45, Leiden, tel. 071-769303 B.V. LIAM ALPHEN Gouwestraat 60, Alphen a/d Rijd, tel. 01720-73344 B.V. LIAM Hoofdstraat 81, Sassenheim, tel. 02522-19124 ALGEMENE VERGADERING VAN DE RABOBANK „OUDEWETERING" W.A. Hierdoor roept de Coöperatieve Raiffeisen-Boeren- leenbank „OUDEWETERING" W.A. te Oude Wetering haar leden op tot het bijwonen van de algemene vergadering die gehouden wordt op maandag, 6 juni 1977 des avond om 8 uur, in Restaurant „De Woelige Baren", Langeweg 16 te Roelofarendsveen. Verkorte agenda: Opening en notulen Goedkeuring Balans en Winst- en Verliesrekening over het boekjaar 1976 Vervulling vacatures Mededelingen Rondvraag en sluiting De volledige agenda alsmede jaarrekening 1976 lig gen vanaf heden op het kantoor van de bank voor de leden ter inzage. AUTOM.BEDR. J J. VAN DER GEEST Westkanaalweg 37, Ter Aar, tel. 01722-2132 AUTOM.BEDR. VLASVELD Haarlemmerweg 49A, Leiden, tel. 071-134689-142855 GARAGE HEEMSKERK Schenkelweg 109, Zoeterwoude, tel. 01715-1220. De grootste sortering kinder schoenen vindt u bij ons speciaalzaak in kinder schoenen Rijnstraat 3, Utrechtse veer 15, Leiden, tel. 071-124162 s-Maandags gesloten tussen de middag van half een tot half tw^e. Kies het zekere voor het onzekere.- kies Mercedes-Benz® 't ïs ccn Mercedes-Benz. Keuze uit een 4 cilinder 85 DIN pk, of 6 cilinder 130 DIN pk dieselmotor. Uitmuntende vering, korte kabine, lange laadlengte. Bruto laadvermogen van 4-6 ton. GVW's van 6.000-9.000 kg. Geschikt voor binnen en buiten de bebouwde kom. Door laag brandstofverbruik, gunstige ton/km prijs. Informaties worden u gaarne verstrekt Autobedrijf LICHTENHORST B.V. Rijnsburgerweg 88 RIJNSBURG Tel. 01718-2 26 54

Leidse Courant | 1977 | | pagina 10