CDA-parlementariérs voerden wervelende voetbalshow op Minister Lubbers wil Metaalsector in Alphense regio niet verder saneren Brug over Noord AA geblokkeerd Tentoonstelling ontwerpen tweede overdekt bad in Alphen Sportfondsenbad met jeugdfestijn geopend H. Eckl overleden Sint Jorismars trok 4000 v deelnemers Geraniummarkt werd groot TeHaDo neemt tennispark in succes gebruik STAD/REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 16 MEI 1977 PAGINA 4 ALPHEN AAN DEN RIJN - Een grote schare CDA-suppor- ters is afgelopen zaterdag getui ge geweest van een wervelende voetbalshow die CDA-kopstuk- ken opvoerden. Het RTV (Ra- dio-TVMeam uit Hilversum was op het voetbalveld van Alphense Boys een dankbare tegenstander. Het CDA-team, geformeerd zonder dat er een Burger aan te pas was geko men, begon met Hanny van Leeuwen, „op" defensie, Ruud Lubbers in de spits terwijl Nico Buijsert de rechtervleugel voor zijn rekening nam. Hoewel de CDA-elf nog duidelijk aan el kaar moesten wennen, bleek sluitpost Hanny een geslaagde greep. Het eerste gevaarlijke werk kreeg ze op. te knappen in de zesde minuut. Het op haar afge vuurde projectiel kwam tot stil stand tegen haar knieën Al die tijd zwoegde Ruud Lubbers in de spits, waar hij alle mogelijk heden, links, rechts en door het midden, uitprobeerde, op zoek naar een unieke kans het CDA op winst te zetten. Hij sprong daarbij allerminst economisch om met zijn krachten. Dat bleek ook niet nodig gezien zijn com mentaar na afloop: „Ik hockey nog elke week. Met mijn condi tie heb ik dan ook geen proble men". Problemen kreeg Martin van Rooyen andermaal op een voet balveld. Hoewel hij dit keer de gehele wedstrijd op het veld mocht blijven, was een foutieve uittrap met zijn linkerbeen de indirekte oorzaak van het eerste CDA-verlies. Oscar Harris ving de bal op de haalde van ver uit Hanny van Leeuwen trachtte nog met een alleszeggende blik het naderende onheil uit haar heiligdom te weren maar het mocht niet baten. 0—1 Defensiespecialist Joop van Ei sen, toegevoegd om langs de lijn Hanny van Leeuwen van advie zen te voorzien, achtte uitbrei ding van de defensie in deze fase van de strijd onvermijde lijk. Als een generaal overzag hij het slagveld en stapte daar op kordaat in het wit en met laarzen aan, het veld in, zonder zich te melden bij de allerhoog ste instantie: scheidsrechter Van der Kroft. De generaal kon dan ook prompt de eerste groene CDA-kaart in ontvangst nemen. Na zijn inspectietocht had Joop ziin strateeie beoaald. Hanny van Leeuwen kreeg een offensieve taak en werd de steun en toeverlaat van spits Lubbers. Van Eisen zelf beman de de defensie. Nog orde op zaken stellend werd hij evenwel direct verrast door een aanval, voordat hij zijn strategische wa pens in stelling had kunnen brengen 0—2. Toch zou de Van Elsenstrategie vruchten gaan af werpen. Hanny van Leeuwen werkte zich razendsnel in als alternatieve spits en liet iede reen in haar omgeving merken dat men niet zo maar langs haar heen kon. Ze stichtte daarbij zoveel verwarring dat Ruud Lubbers meer kansen kreeg. Een verzilverde hij. Door links weg te draaien van een tegen stander bracht hij het CDA te rug in de lift. 1—2. Het CDA-spel enigszins gehan dicapt door een niet goed func tionerende linkervleugel won langzaam maar zeker aan kwali teit. De aantrekkingskracht werd zo onweerstaanbaar dat Kees Jansma zijn oranje RTV- shirt verwisselde voor het groe ne van het CDA. Dit bleek het sein voor enkele reserve-krach- ten om het CDA-team nog ver der te gaan versterken. Een wat HOOGMADE De brug over de Noord AA werd zaterdagmorgen plotseling geblokkeerd. Al jaren klagen de omwonenden over de slechte kwaliteit van de brug. Door de dienst gemeentewerken was nu een bord met het opschrift „voor alle verkeer afgesloten" aangebracht. Dit was voor enkele Hoogmadenaren aanleiding hun auto voor de brug te plaatsen. Hierdoor was het voor de aanwonenden en woonbootbewoners onmogelijk de brug over te gaan. Na overleg met de politie werd rond het middaguur de blokkade opgeheven, maar het bord bleef gehandhaafd. Het is te hopen dat de gemeente op korte termijn de brug, die door sommige Hoogmadenaren noodzakelijk moet worden gebruikt, een grondige opknapbeurt zal geven. Lubbers (tweede van links) tracht Kees Jansma (links) de bal afhandig te maken onduidelijke formule was het resultaat. 14+ voor het CDA, 12- voor het RTV-team. Het onop houdelijke aandringen van het CDA had succes. Op slag van rust bracht een voltreffer van Guido Haleen en partijen in evenwicht. 2—2. Vlak na het begin van de twee de helft kreeg Ruud Lubbers de groene CDA-kaart geoffreerd van Van der Kroft toen hij het aan de stok kreeg met zijn di- rekte tegenstander Hein Tros van Nieveld. De Oen van de Dikvoormekaarshow, Ferry de Groot die wat handtastelijk werd mocht twee minuten lang tegen het rood aankijken. Ver frissingen op het veld bracht de gemoederen weer tot bedaren. Gouden Hanny stichtte na deze ingelaste extra pauze, ander maal zoveel verwarring dat mid dels een scrimmage het CDA op winst kwam te staan. 3—2. Joop van Eisen die zich grandioos had hersteld van zijn ongeluk kig begin, ranselde alles, vooral als zijn linkerkant belaagd werd, uit het doel. Uiteindelijk ging hij toch op de knieën voor een verraderlijk schot van de tegenstanders. 3—3. Penalty's waren er tenslotte voor nodig om het CDA aan de felbegeerde winst (7—6) te helpen. RICHARD VAN AMSTEL WASSENAAR Het is een traditie geworden bij het Sportfond senbad jaarlijks de opening van het buitenbad te accentueren met een gezellig feest voor de jeugd. Dat was ook zaterdag weer het geval. De heer R. Verroen, assistent van de bedrijfsleider in het zwembad, had met veel zorg een aantrekkelijk programma opge steld. Een programma dat uit twee delen bestond: een puzzelvoet tocht langs historische opjecten in het dorp, waarover diverse vragen moesten worden beantwoord, en in het buitenbad en op de speelweide een serie „recreatiespelen", die van veel vinding rijkheid getuigden. In en rond het buitenbad werd de handigheid en sportiviteit van de jeugd op proef gesteld. Er moest geklommen en gegooid en gehinkeld en geduikeld en rondgedraaid, gehockeyd, zakgelopen, gebalanceerd worden en wat niet al. Elke prestatie werd aangete kend op de deelnemerskaart en aan het eind van de rit was er een flesje limonade als beloning en de kans op 10 baden-kaart of op een seizoen-abonnement. Het zwembad in Duinrell werd gistermiddag geopend door de clown Relly. Hij zorgde voor de nodige hilariteit door te trachten zijn tent op het water op te zetten. Natuurlijk ging alles mis. Na deze vrolijke opening kregen de toeschouwers de gelegenheid kuipje te steken, wat de nodige natte pakken opleverde. I llv maakte er een vrolijke show van oo Duinrell gS8| s ALPHEN AAN DEN RIJN - Vier ontwerpen van het toe- I komstige overdekte zwembad in Ridderveld, zullen vanavond i zijn te aanschouwen in De Bron. De ontwerpen zijn af- I komstig van het architektenbu- ■I reau De Bier uit Gorinchem, het architektenbureau Baan- j ders, Frenken, Wilgers en Ver- I hey uit Amsterdam, de Neder- I landse Maatschappij voor Be- tonwerken uit Eindhoven en i Kompleetbouw uit Leerdam. Deze vier, uitgekozen uit tal van aanbiedingen, hadden van de commissie „Zwembad Rid derveld" opdracht gekregen een zwembad te ontwerpen dat ge baseerd moest zijn op de voor waarden die in de eind van het vorig jaar verschenen nota over het overdekte zwembad zijn vervat. De commissie is mede tot haar keuze gekomen door bezichti ging van een aantal overdekte zwembaden in andere plaatsen. De ingediende ontwerpen zijn inmiddels door de commmissie bestudeerd waarbij men tot de conclusie is gekomen dat alle ontwerpers er in geslaagd zijn een plan te maken waarin alle eisen en voorwaarden zijn ver werkt. Voordat de commissie tot een afgerond advies zal komen, dat uitgebracht gaat worden aan het bestuur van dé Alphen se Sportstichting, wil zij iede reen de kans geven van de plan nen kennis te nemen. De vier ontwerpen zullen daarom vanaf 20 uur in zaal 7 van De Bron worden tentoongesteld. Daarbij krijgt iedereen de gelegenheid vragen te stellen, aan- en op merkingen te maken en sugge sties te doen. De geluiden uit de burgeerij zullen mede bepalend zijn voor de uiteindelijke keuze. ZOETERWOUDE RIJNDIJK - Op 68-jarige leeftijd is vrijdag Hans Eckl overleden. De heer Eckl was erebestuurslid van voetbalvereniging „Meerburg". Gedurende ongeveer drieënvijftig jaar zorgde hij er bovendien voor dat de Leidse Courant bij de Rijndijkbewoners in de bus werd gedeponeerd. Voor zijn vele verdiensten ontving hij de zilveren medaille in de orde van Oranje-Nassau en de ere-medaille van de K.N.V.B. en de N.K.S. Onlangs werd hem op zijn ziekbed nog het gouden erekruis „Pro Ecclesia et Pontifice uitgereikt Morgenochtend om half elf wordt een plechtige uitvaartdienst opgedragen, waarna de stoffelijke resten van de Heer Eckl ten grave worden gedragen. Vanavond om kwart over zeven is er een avondmis ter nagedachtenis aan de overledene in de Meerburgkerk. ALPHEN AAN DEN RIJN Demissionair minis ter R. Lubbers van Economische Zaken heeft zaterdag in Alphen gezegd dat hij bij een sanering van de scheepsbouw rekening zal houden met de hoge werkloosheid in de metaalsector in de regio Alphen. De kleine scheepswerven hebben goede kans om niet onder te worden gesaneerd. De ontwikkeling rond De Industrie noemde de minister tragisch. „De fusie met de Brons-groepe ring is een grote tegenvaller geworden". Minister Lubbers ziet weinig mogelijkheden om in Alphen nieuwe industrieën in de metaalsector aan te trekken. Hij vindt dat er ten aanzien van dit probleem verder gekeken moet worden dan Alp hen. Mochten er evenwel in de Alphense regio bedrijven zijn die door de realisering van bepaalde plannen een aantal van de toekomstige werklozen (145) van De Industrie aan werk zouden kunnen helpen, kunnen bij hem aankloppen voor financië le steun. „Als het om massale ontslagen gaat is er ons erg veel aan gelegen daar veel voor te doen", aldus de minister, die verder meent dat het arbeidsbureau voor een „actieve bemiddeling" moet gaan zorgen. „Bij een langdurige werkloos heid", aldus Lubbers, „gaat de werkgever aarzelen en de werkloze wordt lusteloos. De taak van het arbeidsbureau is om dit te verhinderen". De minis ter wilde ten aanzien van de oplossing van het hoge werkloosheidspercentage (30% als De Indus trie is gesloten red.) in de metaalsector in de regio Alphen „schone beloftes" doen. Nieuwkoop heeft een weekmarkt Nieuwkoop Zaterdag is met enig plechtig vertoon de eerste weekmarkt van Nieuwkoop van start gegaan. Twintig kramen met evenzoveel marktkooplui zullen zaterdags tussen 9 en 3 uur trachten op het Reghthuys- plein in Nieuwkoop hun waren aan de man te brengen. Met het mooie weer als steuntje in de rug zag het er erg gezellig uit en vele Nieuwkopers reageer den op de vriendelijke uitnodi ging, welke via een geluidswa gen tot hen werd gericht en kwamen een kijkje nemen op dit geheel nieuwe koopcentrum. Zowel de Nieuwkopers als ook de marktkooplui toonden zich niet geheel ontevreden over het verloop van de eerste dag. De marktkooplui zullen echter weer wat moeten wennen aan de koopgewoonten van de bevol king terwijl vele Nieuwkopers zich, als het op kopen aankwam, nog wat schoorvoetend opstel den. Voorlopig geldt een en an der als een proef van een half jaar. Burgemeester Van Montfoort verrichtte de officiële opening. Op het grasveld voor kasteel Oud-Poelgeest konden de wandelaars rusten na het volbrengen van de mars. OEGSTGEEST - Duizenden scoutingleden stroomden zater dagmiddag samen op het terrein van kasteel Oud-Poelgeest om deel te nemen aan de 31ste Sint Jorismars. Niet alleen Neder landse scouting leden, maar ook leden uit het buitenland; kinderen van in Nederland woonachtige buitenlandse families. Ongeveer 4000 jongeren waren aanwezig op het kasteelterrein, in leeftijd variërend van 7 tot 18 jaar. Onder zeer fraaie weersomstandigheden hield mr. W. J. van Dorp, voorzitter van Scouting Nederland rond twee uur een openingstoespraak, voorafgegaan door een toespraak van de heer Van Agt, die voorzitter is van de stichting Scouting Oegstgeest. De meeste animo bestond voor de 7 1/2 kilometermars (vooral voor de kleinere padvinders). De route van deze mars lag geheel binnen de grenzen van de gemeente Oegstgeest, terwijl de routen van de langere marsen (10 en 15 kilometer) via Sassenheim liepen. Terwijl honderden jongeren aan het wandelen waren, werd op het kasteelterrein een padvindersbandconcours gehouden, waar aan zes bands deelnamen. De eerste prijs werd gewonnen door de scoutingband uit Amsterdam. De beste prestaties op de 7 1/2 kilometerloop werden geleverd door de Klimopgroep uit Waddinxveen. Als tweede eindigde de Puntenburggroep uit Lisse en als derde de Kaninefaten, eveneens uit Lisse. Op de 10 kilometermars werden de beste prestaties geleverd door de Bostrenogroep uit Noordwijkerhout. Tweede werden de Kanine faten uit Lisse; derde de Upepogroep uit Noordwijk en vierde Sagara Satrias uit Oegstgeest. Op de 15 kilometer behaalde de Bim Bakenesergroep uit Haarlem de hoogste score. De padvin- dersgroep met de meeste deelnemers was de Sinte Sitagroep uit Boskoop. VOORSCHOTEN Geraniums en politici schijnen goed samen te kunnen werken. Zaterdag was in het oudste deel van Voorschoten, de Voorstraat de jaarlijkse geraniummarkt, ter wijl in de Schoolstraat politici van diverse partijen een poli tieke markt hielden. Voor beide evenementen bestond grote be langstelling. De geraniummarkt werd al om 9 uur geopend door twee burge meesters, de burgemeesters van Aalten en Voorschoten. Uit Aal ten waren zestig dorpelingen naar Voorschoten gekomen. Zij' vormden een boerenkapel, een folkloristische dansgroep „De Klepperklumpjes", demon streerden oude ambachten zoals schapen scheren, spinnen en ko perslagwerk. De gehele zaterdag zorgden de Aaltenaren voor veel zang, dans, muziek en vooral plezier op de drukke geranium markt, die ditmaal ter gelegen heid van het 100-jarig bestaan van de Koninklijke MaatschaD- pij.voor Tuinbouw en Plantkun de afdeling Leiden en omstre ken extra uitgebreid was. Afgewisseld voor een draaiorgel streden politici in de School straat om de gunst van vele potentiële kiezers. Aanwezig wa ren staatssecretaris Brinkhorst (1^66), Dolman (PvdA), an Eisen (CDA), mej. Kappeyne van de Copello (VVD) en Kuyen (PPR). Het werd een gezellig debat zon der dat de normale orde ver stoord werd. HAZERSWOUDE TeHaDo, de tennisvereniging uit Hazers- woude die op 19 augustus 1976 werd opgericht, nam zaterdag middag het nieuwe tennispark, officieeel in gebruik. Burge meester J. ten Heuvelhof schoot het park open. Dat wil zeggen: hij stelde de ballenschietmachi- ne in werking. Gemeentesecre taris J. Verlare op zijn beurt hees de vlag van TeHaDo. En omdat de feestcommissie be paald vele openings-ideeën had, werden ook nog duiven gelost om de Hazerswoudenaren kond te doen van de aanwezigheid van een nieuwe sportaccommo datie ter plaatse. TeHaDo'voorzitter Herpertz stelde dat zijn vereniging geen concurrent beoogd te zijn van HTC, de tennisclub aan de Rijn dijk. Er is in het dorp een drin gende behoefte aan een accom modatie in eigén omgeving. Dus bevinden zich nu nabij de Land- vliethal vijf tennisbanen, een oe- fenkooi, een clubhuis én speel- gelegenheid voor kinderen. De Zaterdagavond vond politiek Voorschoten zich weer in „De Lindehoeve" waar namens de PvdA de oud-Voorschotenaar minister Van der Stoel aanwezig was. Verder waren er acht poli tieke partijen met belangrijke kandidaten. In stalletjes in de grote stad kreeg ieder de gele genheid zich volledig te infor meren over partijen program ma. De politieke avond in „De Lindehoeve" werd besloten met een nachtconcert door de Jazz band „The Basic Train." vereniging, die nu 320 leden telt, denkt nu trouwens al aan uit breiding. Herpertz: „Binnen een jaar graag nog drie banen!". Al met al kijkt men bij TeHaDo ook naar het verleden: menig dame en heer was zaterdagmor gen gekleed in het tennistenue anno 1900.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4