Eerste plaats LDWS in uniek zaal-veldtoemooi van ASC Versterking voor Parker F0REH0LTE VERDIEND LANGS ATHENE: 8-11 86» 4» j Kampioenschap voor Forescate Barbara de Jong en Harald Punt vooraan Nieuwkoop blijft vierdeklasser SPORTTRIBUNE PIET DE |BRUIN GEHULDIGD LEIDSE COURANT PAGINA 17 Van onze sportredactie LEIDEN LDWS Is giste ren op het ASC-terrein de grote winnaar geworden van het unieke zaalvoet- ger- bal-toernooi dat voor de jubilerende Ajax Sportman Combinatie in samenwerk- ing met de SV Krant/Wout Bergers op het veld werd georganiseerd. In de finale klopten de veelvoudig Lelds kampioen ..De Noordwljkers" met 2-0. De derde plek ging naar De Taverne. Het organiseren de ASC werd In de troostfi nale met 3-1 verslagen. Swfit/'t Winkeltjes en Godyla Uni ted stelden in deze unieke, door het zonnetje gesponsorde strijd enigszins teleur. Swift eindigde als zevende, de Nederlandse beker houder uit Lisse overigens ver zwakt uitkomend als achtste en laatste. Het mede-organiserende FC Krant legde overigens beslag op de vijfde plaats. In dat duel om de vijf noppen (ook de prijzen bleken gisteren redelijk uniek...) werd de RCl-UVS-combinatie „De Uitslagen: halve finales: LOWS De Taverne 1-1, LDWS w.n.a.; ASC De NoordwIJkers 1-4; Ana le: LDWS De Noordwl|kers 2-0; om de derde plaats: ASC De Taverne 1-3; om de vijfde plaats: FC Krant/Wout Bergers De Lei derdorpers 3-2; om de zevende plaats: Godyla United Swlft/'t Winkeltje 1-3. Een zaalvoetbaldoel op het ASC-terrein... ASC-doelman Herman Roedoe verdedigt een van de vier goaltjes tegen de aanstormende Noordwijker Jan „Dirk de Doordouwer" Vieveen. De Noordwijkers wonnen dit treffen overigens met 4-1. (Van onze tennlsmedewerker) LEIDEN Gisteren toog het team van Forescate naar Amsterdam om daar Festina te bestrijden. Winst zou Forescate het kam pioenschap opleveren. Bram Ma dera had In het eerste heren-en kelspel geen enkele moeite met zijn tegenstander, Rob Berend- sen. In minder dan geen tijd stap te Madera met een overwinning van 6—0, 6—1 van de baan. Heel wat meer moeite had Henny Koe mans met Jos Swart Koemans kwam zelfs In de derde set met 5—3 achter, maar stelde toch net op tijd orde op zaken en besliste de partij met 7—5 In zijn voordeel. Ook Robby Hagendoorn had een drie setter nodig om Ad Dijkstra te kloppen. Bij de dames werden de puntjes gedeeld, want Tine Langeveld versloeg mevr. Budeau 6—4, 5-7, 2-6, terwijl Uselot v.d. Bijl de eer met 6—4, 3—6, 6—2 aan mevr. Van Oers moest laten. Het herendubbel werd gemakkelijk met 46, 16 door Henny Koe mans en Robby Hagendoorn ge wonnen. Het dames-dubbel en het tweede gemengd-dubbel eindigden in het voordeel van Festina. Bij de stand 5—7, 2—3 moest Rob Be- rendsen de wedstrijd staken van wege een blessure, waardoor ^e uitslag op 6—3 voor Forescate bepaald werd en het kampioen schap in de overgangs klasse A een feit was. Ook voor Roomburg was er giste ren volop spanning. Helaas ging het er voor de Roomburgers niet om of ze kampioen zouden wor den, maar of ze zich veilig voor degradatie zouden stellen. Aan twee puntjes hadden ze voldoende in de ontmoeting met Deventer. Dankzij overwinningen van Hans Keizer, Jurgen Peters en Milou Penseel in de enkelspelen, een overwinning van Jurgen Peters en Bob v.d. Zee in het herendubbel en een gedeelde mixed werden de twee punten in de wacht gesleept. Hiermee stelde Roomburg zich vei lig voor degradatie. De Leldsehout heeft een druk weekeinde achter de rug, want op zowel zaterdag als zondag moest er gespeeld worden. Zaterdag werd het een 4—4 gelijkspel tegen Leimonias en zondag werd Toeg Hillegersberg met 6—2 verslagen, waarbij Peter Pauwels de meest succesrijke speler werd met een maximum-score van 6 overwinnin gen. Hiermee behoudt de Leidse' Hout zijn kans op het kampioen schap. Unicum moest „uit" spelen tegen Oud-Wassenaar, waarvan het vier weken geleden met 6— verloren had. Gisteren kwam helaas dezelf de stand voor de Unicum-spelers op het scorebord. De twee over winningen kwamen op naam van Ton Creighton en Marion v. Boekei in hun enkelspelen, waarbij de laatstgenoemde duidelijk revanche nam voor haar nederlaag vier we ken geleden tegen Ina Onnes. Ver meld kan nog worden, dat Har Meyer een set afsnoepte van de oud-hoofdklasser Hans Haxs. Bijna zorgden Har Meier en Arnold v.d. Capelle voor een verrassing in het heren-dubbel, want zij verover den een matchpoint, maar verloren toch nog met 2—6, 7—5, 5—7. De Munnik verraste iedereen door Zandvoort, waarvan eerder met 7—1 verloren was, nu met 5—3 te verslaan. Jan Theunissen was gis teren goed voor drie punten, even als zijn mixed-partner Joke v. Sas. Na de singles was de stand 2—2, zodat de dubbel spelen de beslis sing moesten geven. De beproefde combinatie Van Leeuwen/Theunis- sen won de heren-dubbel met 64, 6—4, terwijl de dames Jokë v. Sas en Carien Heestermans nog één game minder tegen kregen in hun partij. De mixed Joke v. Sas/Theunissen bracht de volle winst bij de Leider dorpers, die hierdoor zelfs nog kans op het kampioenschap heb ben. Van onze sportredactie LEIDEN Parker, de naam waaronder het oude Mercasol Lelden de komende basketbalcompetltle In zal gaan, heeft zich weer duchtig geweerd op deNederlandse transfermarkt Drie spelers werden definitief gecontracteerd. Arthur Collins komt over van Buitoni, Sid Bruinsma en Harrie Kip verlaten Kinzo en komen eveneens naar Leiden. Tevens is Parker rond met Vic Bartolome en Roy Leysner, terwijl ook een andere Nederlandse Amerikaan „goed voor 20 punten per wedstrijd" vrijwel zeker de Parker-gelederen zal komen versterken. Van onze roeimedewerkerkster LEIDEN Voor de eerste keer In dit seizoen konden de roel(s- t)ers hun krachten beproeven op de Bosbaan. Meestal vinden de eerste Bosbaanwedstrijden pas begin juni plaats, maar de nog geen half Jaar oude Zuid-Holland- se-Roelbond zag zijn traditionele Gewestelijke gaarne promoveren tot een wat grootser gebeuren. Deze Randstadregatta, die organi satorisch gezien beslist de kinder schoenen nog niet geheel en al ontgroeid was, gold voor de da mes en lichte heren als eerste selectie en daarbij waren ook de nodige Leidse ploegen present. Zaterdag moesten de lichte heren en de dames van Njord zo moge lijk voor de dag komen. In de vroege morgen verspeelde Barbara de Jong haar kansen in de skif, maar later op de dag ging het beter in de dubbeltwee. In gezel schap van de zeer geroutineerde Liesbeth Vosmaer werd na een aanvankelijke achterstand op het jeugdige Spaarne/De Hoop de koppositie bereikt. De leidende po sitie wist het Leids-Amsterdamse tweetal te behouden, ondanks hardnekkige pogingen van Ska- di/Argo, dat te laat het tempo verhoogde. Deze plaats betekent, dat het tweetal het in het Duitse Ratzeburg mag proberen, indien het goede niveau van dit week einde tenminste over twee weken ook op de ARB wordt bereikt. De selectiewedstrijden voor de da mes gingen over twee kilometer, in tegenstelling tot de gebruikelij ke afstand van duizend meter. In de vier met stuurvrouw startten voor het merendeel tweede-derde jaars ploegen. De overwinning ging mede door een bliksemstart naar Nereus. De tweede plaats was voor Njord, dat Aegir net voor bleef, maar de rest .concurrentie de concurrent op ruime achter stand zette. Bij de dubbelvieren verdween de favoriet Het Spaarne/ De Hoop van het strijdtoneel in de voorste gele deren. Eindexamenzorgen de dames hebben vandaag weer eni ge vakken leken hier toch wel gedeeltelijk debet aan te zijn. De eerste plaats werd betwist door De Hunze/Okeanos en Njord (Barbara de Jong), Nereus. Willem III, Phoc- cas. Eerst genoemde combinatie won met ruim een lengte voor sprong. Asopos de Vliet kon zich, Roeien ondanks de ervaring aan boord helaas niet in dit veld handhaven. De lichte heen moesten viermaal vijftienhonderd meter trekken op zaterdag. Harald Punt van Njord, die momenteel toch wel een enke le kilo te veel weegt om officieel licht te kunnen starten, bleef de lichte concurrentie voor. Hoewel volgens de geruchten Aegirman Dooren en nieuwbakken Orca-skif- feur grote plannen hadden. Slechts in de derde manche kon den zij in de buurt blijven. Het Njorddeel van de lichte acht. die vorig jaar aan de wereldkam pioenschappen deelnam, had zich (noodgedwongen) in tweeën op gesplitst. Dit tweeën lijkt de Leidenaren niet te liggen, want wat de traingstijden al deden vrezen werd waarheid: Ebeling, Schaafsma, Klaassen en Louwerens moesten met klasserin gen in de middenmoot genoegen nemen. Zondag vonden de roeiers troost in de vier zonder stuurman. Mede door het uitwegen van naar aanleiding van de TAC-test ge vormde combinaties, kon de Njord- formatie het zelfvertrouwen weer wat opvijzelen. De zware toproeiers verbleven voor een groot deel op wedstrijden in Mannheim. Slechts de race in de skif verdiende enigszins het etiket „elite". Rob Robbers (Die Leythe) en Ed Maan (Asopos de Vliet) mochten het na een overbo dige voorwedstrijd, die zij voeren in tempo 24 (I) in de finale opne men tegen Stegeman van Willem III. Stegeman ging er als de beken de derde met de eerste plaats van door. Maan werd op vier seconden tweede. Robbers moest genoegen nemen met de derae plaats. Hij krijgt donderdag op de TAC-test voor zware roeiers echter een her kansing. In de andere nummers vielen inci dentele Leidse successen te note ren. De jeugdige Die Leytheskiffeur Florijn won overtuigend het 1516 veld. Volgende week mag hij het in een jeugdinterland tegen Duits land in de 17—18 categorie probe ren. Verder won de tweedejaars lichte acht van Njord en boekte de jonge acht van deze vereniging de eerste zege. Van onze sportredactie LEIDEN Nieuwkoop heeft zich door de 1-0 winst op SOA verzekerd van het behoud van de vierde klasse. Op het terrein van LFC waar de beslissingswedstrijd gespeeld werd toonde Nieuwkoop zich vooral in de tweede helft het sterkste. SOA faalde op taktisch gebied volledig. SOA drong te sterk aan waardoor er vele gaten in de defensie vielen. Joop van Lamme ren buitte een van die fouten goed uit. LEIDEN In de landelijke eerste klasse behaalde Plantenhoek/Foreholte een verdiende 8—11 zege op het Haagse Athene. In de fensief opzicht deden beide ploegen weinig voor elkaar onder, aanvallend waren de Voorhoutse dames duidelijk sterker. Vooral de acties uit de tweede lijn sorteerden veel effect. Via 2—2 liêp Foreholte vrij gemakkelijk naar een ruime 2—6 rust stand. Ook in de tweede rondgang controleerde de Voorhoutse ploeg de wed strijd, al liet men begrijpelij kerwijs de touwtjes wat vie ren. Athene kon zodoende op 7—9 komen, maar een kleine tempoverhoging was voldoende om de Haagse dames definitief op verlies te zetten, 8—11. Bij Plantenhoek/Foreholte nem aanvoerster Hannie Boskamp het merendeel van de treffers voor haar rekening. De dames van MMO die zonder Adrie van Leyden moesten aantre den. hebben in een aantrekkelijk duel de punten gedeeld met Her cules. 6—8. De Hoogmadese da mes kregen daarmee, gelet op bet vertoonde spel, beslist minder dan zij verdienden. In de eerste helft scoorden beide teams om en om. met als resultaat een 33 rust stand. Na rust werd de Rijswijkse ploeg door het vooral conditioneel goed draaiende MMO onder druk gezet. Via de tussenstanden 4—4. 47 en 57 liep MMO met nog zeven minuten te gaan naar een ogenschijnlijk comfortabele 5—6 voorsprong. Hercules kwam échter Handbal sterk terug. Vlak voor tijd was het verschil nog maar één doelpunt, 7—8. In de spannende slotfase kwam Hercules zelfs nog langszij. 8—8. Hierbij dient te worden opge merkt dat de scheidsrechter ver zuimde de wedstrijd tijdig af te fluiten. Nu werd er twee minuten doorgespeeld en juist in die perio de viel de Rijswijkse gelijkmaker. Voor de Hoogmadese doelpunten zorgden: Margrè Volwater 4x, Nic- olien van Leeuwen 2x, José Eist- geest en Coby Salm. De heren van MMO doen door hün 61 overwinning op het derde team van AHC '28 nog volop mee in de strijd om de titel in de afdelings tweede klasse A, al moet worden aangenomen dat concur rent Hellas 2 in de resterende wedstrijden geen fouten meer zal maken. Tegen het vrij zwakke AHC '28 deden de Hoogmadese heren het voor hun doen rustig aan. De tegenstand werkte nu niet direct inspirerend. Na een 2—5 ruststand werd de eindstand probleemloos op 6—11 bepaald. Voor MMO scoorden: Hans Eist- geest 3x, Gerard Elstgeest 3x, Piet Bank 2x, Cor de Jong, Gerard Goeman en Doris Borst. De dames van Northa konden het niet bolwerken tegen de kampioe ne in de regionale tweede klasse A het Haagse Wingst. Na een reeds veelzeggende 10—3 ruststand wer den Noordwijkerhoutse dames ui teindelijk verpletterd met 26—7. Ook de heren van Northa werden met een nederlaag geconfronteerd. In Kwintsheul bleef het tweede team van Quintus met 13—10 in de meerderheid. Door deze neder laag valt waarschijnlijk aan de dreigende de|radatie niet meer te ontkomen. In het begin van de wedstrijd leek Northa nog op een positief resul taat af te stevenen. De Noordwij- kerhouters namen resoluut een 1—3 voorsprong. Defensieve mis sers verschaften Quintus echter de gelegenheid de achterstand om te zetten in een geflatteerde 8—5 voorsprong. In het begin van de tweede helft kwam Northa knap terug tot 10—9, Quintus liet zich echter niet verrassen en via onder meer twee dubieuze strafworpen trok de Kwintsheulse ploeg met 1310 aan het langste eind. Bij Northa was voornamelijk Aad Lan geveld verantwoordelijk voor de score. Kampioene HVS kwam in de regio nale tweede klasse B tegen het Goudse Vires et Celeritas niet ver der dan een 9—9 gelijkspel. Voor de toeschouwers was het een bij zonder matige vertoning, mede in de hand gewerkt door het optre den van scheidsrechter Van Wie- ringen. Van goed handbal kon dan ook geen sprake zijn. Bij rust keek een duidelijk geïrriteerd HVS tegen een 3—5 achterstand aan. In de tweede helft ging HVS orde op zaken stellen. Via 5—5, 7—6 en 8—6 drukte HVS door naar 9—7. De volle winst leek binnen het bereik. Scheidsrechter Van Wierin- gen had echter nog wat verrassin gen voor HVS achter de hand en wel in de vorm van twee, uiteraard aan Vires toegekende, aanvechtba re strafworpen. De HVS-doelpunten kwamen op naam van: Cobia Goemans 5x, Sjaan Waayer 2x, Ank van de Bosch en Leny van de Bosch. In dezelfde klasse hadden de da mes van Jong Ade geen enkel probleem met de reserves van Quintus. Bij rust had Jong Ade al een ruime 1—7 voorsprong. In de tweede helft werd deze voorsprong bekwaam uitgebouwd naar een 3—13 zge. Door deze overwinning heeft Jong Ade definitief beslag weten te leggen op de tweede plaats in deze klasse (achter het Stompwijkse HVS). Voor de doelpunten van Jong Ade tekenden: Lydia van de Poel 3x, Ida Koek 2x, Helma van der Geest 2x, Riet van de Poel 2x, Plony Olyerhoek, Margret van Leeuwen, Ria Straathof en Loes van der Geest. De heren van Sanocel Saturnus moeten ondanks de 19—16 over winning op HMSH, het kampioens feest nog even uitstellen. Want ook concurrent HEC maakte geen fout. Nu moet een beslissingswedstrijd op zondag 22 mei a.s. uitmaken welke ploeg zich kampioen mag noemen en een gooi mag doen naar een plaats in de regionale tweede klasse. Saturnus startte in de wedstrijd tegen het Haagse HMSH sterk. Binnen vijf minuten keek HMSH al tegen een 40 achterstand aan. Een ruime Leidse zege leek in het verschiet. De „onbegrijpelijk" fluitende scheids rechter gooide echter roet in het eten. Niet alleen stuurde hij op gegeven moment de naar zijn me ning te veel pratende Leidse coach (Frank Bonte) van het veld maar ook „tracteerde" hij de Leidse ploeg op diverse vreemde beslis singen. HMSH profiteerde dank baar van deze onverwachte hulp, via 9—9 bij rust liep de Haagse ploeg in het begin van de tweede helft weg naar 13—16. Saturnus veerde echter tijdig op, en met een geweldige inzet werd de achter stand punt voor punt ingelopen en in de slotfase zelfs omgezet in een verdiende 19—16 zege. Bij Satur nus kunnen vooral Alwin Jansen, Benno Nieuwenhuyzen, Stefan Schrader en keeper Cor Bakker terugzien op een voortreffelijke wedstrijd. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllll A. Koel en fris als't B. Slank en jong in ~V weer warm is. Deux khakiofécru. 100% J I I L_~| O piècesafgezet met katoen. Maat 36 d army ruit 100% t/m46. j S t/m°48.'Maat36 moHp - H; Meer dan 40 vestigingen door heel Nederland, t- Lelden: Haarlemmerstraat 163a (donderdag-koopavond) S Leidsenhage: Jasmijnhof 8 (donderdag-koopavond) ricia >3.2:Ter Leede-speler Piet de euwBruin werd gisteren voor de aanvang van het duel tegen '°"dDe Geuzen gehuldigd voor ariiihet spelen van zijn 500e „„wedstrijd voor de Sassen- Azcheimse formatie. De Bruin Dehad waarschijnlijk wel op ""een prettiger jubileum gere gend. Zijn ploeg leed een "2—1 nederlaag. Bovendien aarcwas De Bruin min of meer i enschuldig aan het eerste ir indoelpunt. leeft

Leidse Courant | 1977 | | pagina 17