maakt plaats voor bungalows Oude zwembad Sassenheim Raad Iisse in teken van onderwijsproblemen Weinig weerstand tegen zwembadplan Oegstgeest UNANIEM VERZET TEGEN PLAN VOOR REMBRANDTSCHOOL Extra lokaal Koopavond Leiderdorp op vrijdag REGIO LEIDSE COURANT PAGINA 4 f (Van een onzer verslaggevers) SASSENHEIM Het oude zwembad in het zogenaamde bestemmingsplan Noord in Sassenheim moet toch plaats maken voor vier fraaie woningen, ondanks het feit dat tegen het bouwen van bungalows op dit terrein dertig bezwaarschriften zijn ingediend. Aanvankelijk leek tij dens de gisteravond gehouden vergadering van de Sas- senheimse gemeenteraad het onbebouwd blijven van het oude zwembad nor een kans te maken, toen met name Progressief Sassenheim erbij het college van burgemees ter en wethouders op aandrong om het terrein te bestemmen tot beschermd gebied ten behoeve van het aanwezige groen en de waterpartij. Een motie in die richting werd verworpen met 8 tegen 5 stemmen. Dat betekent dat het terrein is bestemd voor de bouw van vier bungalows. Er zal naar worden gestreefd op bomen en gewassen in Noord zoveel mogelijk te behouden. De gemeente Sassenheim ver dient een grote hoeveelheid geld door deze grond te be stemmen en te verkopen voor de bouw van vier vrijstaande huizen. „Geld dat aan andere zaken kan worden besteed, on der meer aan gemeenschappe lijke voorzieningen", meende de heer Van Breda CA. De heer Cigaar van de WD toon de zich in eerste instantie voorstander van het opnieuw bezien van de bebouwings plannen op het terrein van het oude zwembad. Binnen het CDA heerste overigens nogal wat onenigheid over een be zwaarschrift dat was inge diend door mevrouw Van Vliet-Van Grieken. Zij protes teerde tegen het feit dat haar perceel grond aan de Nachtel- gaallaan de bestemming „tuin" had gekregen in het bestemmingsplan Noord. De heer Wagner van het CDA RIJNSBURG vond dat het terrein vanwege haar ligging in het plan best bestemd kon worden voor woondoeleinden. Een motie in die richting, die in zijn fractie nogal verdeeld werd ontvan gen, werd verworpen met 9 tegen 4 stemmen. Uiteindelijk ging de raad unaniem akkoord met het voorstel van burge meester en wethouders het be stemmingsplan Noord vast te stellen met ongegrond verkla ring van de in totaal 40 be zwaarschriften, die tegen het plan waren ingediend. De belangrijkste doelstelling van dit plan is het beschermen en waar mogelijk het verbete ren van het woonklimaat in de wijk. Het gemeentebestuur wil verder ongewenste ontwikke lingen oor middel van dit plan voorkomen. Waarschijnlijk nog dit jaar zullen verkeerslichten worden geplaatst op de gevaarlijke Sassenheim verhoogt belastingen SASSENHEIM Met opvallend weinig tegengas ging de Sassenheimse raad gisteravond tijdens de gemeenteraadsver gadering akkoord met de verhoging van de riool- en straatbe lasting en de opcenten op de hoofdsom personele belasting van 50 procent binnen twee jaar. Tijdens de behandeling van het agendapunt heerste alom de mening dat wat noodza kelijk was, maar moest geschieden. En noodzakelijk is deze rigoreuze verhoging van de plaatselijke belastingen zeer zeker volgens de Sassenheimse raad, omdat extra gelden bijeengebracht moeten worden voor de realisering van het ambitieuse investeringsprogramma van de gemeente Sassen heim. De raadsleden putten moed uit het feit, dat deze belastingen sinds 1966 niet meer zijn verhoogd en daartoe werd onder meer aangevoerd dat Sassenheim eigenlijk al jarenlang een goedkope gemeente is geweest wat betreft de heffing van plaatselijke belastingen. De belastingverhoging wordt overi gens in fasen ingevoerd. Dit jaar worden de genoemde plaatselijke belastingen verhoogd met 25 procent en bij de invoering van de onroerendgoedbelasting (die ondermeer genoemde belastingen zal vervangen) op 1 januari 1979 nog eens met 25 procent. Dat levert de plaatselijke overheid op dat moment een meeropbrengst op van ongeveer 250.000 gulden, de helft meer dan de gemeente Sassenheim thans incasseert. De aldus verkregen gelden zullen onder meer worden besteed aan de sanering van de diverse straten in Sassenheim. kruising nabij het postviaduct, senheim plannen in die rich- waar jaarlijks tientallen onge- ting. Die plannen zijn 2 1/2 lukken plaatshebben. Reeds 2 jaar blijven liggen bij Rijks- 1/2 jaar geleden ontwikkelde waterstaat, de belangrijkste het gemeentebestuur van Sas- subsidiënt. Hoekitraat De huurprijs van de in aan bouw zijnde woningwetwonin gen op het terrein aan de hoekstraat blijkt aanzienlijk hoger uit te vallen dan in eer ste instantie is geraamd door het gemeentebestuur. Als oor zaak daarvan noemt het colle ge onder meer de verhoging van het b.t.w.-tarief en hogere grondkosten. De huren van de ze woningen met vijf kamers werden in eerste instantie ge raamd op ruim 350 gulden per maand, exclusief brandstof verbruik en vergoeding voor het gebruik van de boiler. De huren worden bijna 400 gul den per maand. De raad hechtte zijn goedkeuring aan het voorstel van burgemeester en wethouders om de huren te verhogen. De rijksoverheid draagt overigens een groot deel bij in eeen in de kosten. Post Tijdens de rondvraag leverden een aantal raadsleden kritiek op het feit dat een aantal brie ven door het gemeentebestuur als sgevolg van de verbouwing en de uitbreding van het Sas senheimse raadhuis nog niet zijn beantwoord. Bewoners van de Floris Schoutenstraat hebben bijvoorbeeld op een in het begin van januari gestuur de brief omtrent de aanleg van woonerven in deze straat nog steeds geen antwoord ontvan gen. VIERDE FEEST Rijnsburg heeft zijn jaarlijkse paar denmarkt gehouden. Weliswaar liet het weer het een beetje afweten, maar dat mocht de pret niet druk ken. In alle vroegte waren de Rijnsburgers al naar de Vliet en de graaf Florislaan gekomen, om de paarden, ezels, pony's en veulens te aanschouwen. fn het begin van de ochtend was de aanvoer niet zo denderend, maar dat verbeterde wat later op de morgen. Rond tien uur was het aantal paarden gestegen tot even over de honderd, hetgeen ge slaagd genoemd kan worden, 's Middags om 15.00 u opende mevr. van Niel (echtgenote van een van de twee hervormde predikan ten) de druk bezochte jubileumba- zar. (zie foto). Het was in Rijnsburg de vijfde in successie. De op brengst van de bazaar is bestemd voor de restauratie van de Grote Kerk. Voor de tweede maal is er een subsidie voor het herstel van deze kerk van de hand gewezen. Oegstgeest De bouwplannen voor een overdekt bad te Oegstgeest zijn thans drie raadscommissies gepas seerd. Over het algemeen staan de commissieleden positief tegenover een zo snel mogelijke aanvang van de bouw. Allen hebben echter hun stem nog voorbe houden voor het voeren van fractieoverleg. De afspraak het zwembadplan pas dan goed te keuren als de toestemming van G.S. met betrekking tot het uitbreidingsplan Haaswijk binnen is, staat echter nog steeds overeind. Maar de zekerheid dat de goedkeuring er komt is er in ieder geval. Tijdens de bijeenkomst van de commissie onderwijs en maatschappelijke aan gelegenheden werd dit gisteravond nog eens door de voorzitter, wethouder Gmelich Meijling bevestigd. „Als in september met de bouw van het bad begonnen kan worden betekent dit een aanzienlijke financiële bespa ring voor Oegstgeest". De liberale vertegenwoordigster, mevr. Rörsch, was nog steeds niet overtuigd waarom men reeds nu al tot een besluit wil komen. Zij neemt een ander standpunt in binnen de WD-fractie en is van mening dat een overdekt bad in de toekomst een te zware wissel trekt op de gemeentelijke financiën. Wethouder Gmelich Meijling: Men moet niet in de eerste plaats kijken naar Woonwagenkampje Er is mondeling bericht ontvangen van Provincie en Rijkswaterstaat dat het grootste gedeelte van het ter rein tegenover de Groene Kerk mag gebruikt worden voor de inrichting van een woonwagenkampje. Als de officiële bevestiging binnen is zal opdracht worden gegeven aan de Grontmij voor een ontwerp. Tevens wordt er een hoorzitting gehouden. Voetballen tegen leraren Leerlingetjes van de Sassenheimse Anto- niusschool (voorheen Pancratiusschool) hebben in het kader van het 75-jarig be staan van de school een partijtje voetbal gespeeld tegen hun onderwijzers. Die wed strijd werd gespeeld op de ijsbaan in Sassenheim achter de Menneweg. LISSE De gemeenteraadsvergadering van Lisse, stond gister avond voornamelijk in het teken van het onderwijs. In de eerste plaats kwam de aanstaande verhuizing van De Wildeling aan de orde en verder lag ter tafel het voorstel van B. en W. om aan de Rembrandtschool de gevraagde medewerking te weigeren met betrekking tot de uitbreiding van de school door het bijplaatsen van een lokaal. De diverse afgevaardigden vanuit het onderwijs waren duidelijk op de tribune vertegenwoordigd en zelfs ontmoet te men een aantal jeugdige leerlingen in de raadszaal. Het college van B. en W. stelde Poelpolder de nodige noodloka- de raad voor, de definitieve plaats van De Wildeling en De Pluizebol te bepalen op het ter rein aan de Sportlaan/Tromp- straat. De nieuwe integratie- school zal, als het enigszins mo gelijk is, in augustus 1978 in gebruik worden genomen. Raadslid Smith (CDA) voelde zich wel gelukkig met de plaats bepaling van de Wildeling, maar hij wilde wel weten of er een alternatief gevonden is voor het gedeelte van het terrein dat wegvalt. Wethouder Meulemans zei dat het zinnig zal zijn, om het resterende gedeelte bij de zonneweide van het zwembad te betrekken. De heer Osephius merkte op zich voor te kunnen stellen, dat er ouders bezwaren hebben tegen het feit dat hun kinderen nu verderweg naar school moeten. De heer Kalis (PvdA) tenslotte miste in de cijfers van mevrouw Meulemans de bouw van 109 woningen in de Poelpolder. Naar zijn mening is het nu niet het moment om nabij het zwem bad te gaan bouwen en in de len aan te slepen. Bij de vervol gens gehouden stemming was het ook alleen de heer Kalis, die zich tegen het voorstel keerde. Rembrandtschool Bij het voorstel omtrent de Rembrandtschool droeg men uitvoerig cijfers aan. Het be stuur van deze school had zich tot het college gericht met het verzoek medewerking te willen verlenen bij de uitbreiding van de school met een containerlo kaal. Het college adviseerde de raad in te stemmen met een weigering op dit verzoek en stel de voor, om als tijdelijke voor ziening de gemeenschapsruimte van de school om te turnen tot klaslokaal, tot het moment dat de klassen van de oude Wilde ling beschikbaar komen. De raad keerde zich krachtig tegen dit voorstel en er lagen dan ook al snel twee moties op tafel met andere voorstellen. De heer Smith merkte op, dat hij nu helaas een sfeer in het advies Zoeterwoude Het bestuur van de Stichting rJc scholen heeft het gemeentebestuur medewerking gevraagd voor uitbreiding van de Aloysiusschool met een extra lokaal. Dit is noodzakelijk geworden door de aanmelding van het grote aantal leerlingen (45) voor de eerste klas in het nieuwe schooljaar. Bovendien zal dan ook een 9e leerkracht worden benoemd. Er komen ook nog twee vacatures door het vertrek van Mevr. M. Onderwater-v.d. Salm en de heer P. Akerboom die beiden zes jaar aan de school waren verbonden. De heer Akerboom is benoemd tot hoofd van de Willibrordusschool te Oegstgeest. De oorspronkelijke vijfklassige Aloysiusschool heeft in de na-oor- logse jaren diverse aanpassingen gekend. In 1959 vond een uitbrei ding plaats aan de zijde van de Jan van Banningstraat met 3 lokalen waarbij één lokaal van de bestaande verbouwing kwam te vemllen. In 1965 werd een grote gymzaal gebouwd waarvan ook de leerlingen van de twee andere basisscholen in het dorpsge deelte gebruik maken, van maken. Enkele jaren maakte de stijging van het aantal leerlingen de bouw van een houten lokaal noodzake lijk. Het ligt in de bedoeling om naast dit „Buitenbeentje" het nu aangevraagde lokaal te plaatsen. Medio juni wordt het 40-jarig onderwijsjubileum van mej. C. Schouten aan de Aloysiusschool gevierd. proefde, zoals men dat in Lisse niet gewend is. Naar mening van het CDA is het verzoek van het schoolbestuur redelijk. Het omzetten van de gemeenschaps ruimte in een lokaal wordt door het CDA afgewezen. Deze ruim te is noodzakelijk voor het on derwijs, wat zeker geldt in een 11-klassige school. Het CDA pleitte voor een huurlokaal, tot het moment dat de lokalen van de Wildeling vrijkomen, om ver volgens dit huurlokaal weer weg te nemen en twee lokalen van de Wildeling bij de Rembrandt school te plaatsen. Raadslid Osephius merkte op, dat het advies grote verontwaar diging heeft opgewekt bij de betrokkenen en ook de VVD is niet voor de inwisseling van de gemeenschapsruimte voor een leslokaal. Wethouder mevrouw Meulemans stelde, dat ook het college niet gelukkig is met het opofferen van deze ruimte, maar het is slechts voor een jaar. Burgemeester Berends merkte op, dat de school zich best voor een jaar kan behel pen. De vergadering werd voor korte tijd geschorst. Het voorstel van het college werd daarna door de gehele raad unaniem afgewezen. Het geharrewar betreffende de beide moties werd door de bur gemeester opgevangen met de belofte, dat men na verkrijging van de volmachten van de raad te werk zal gaan in de geest zoals de zaken er thans voor staan. Daarbij kan men nu niet zeggen hoe een lokaal bij de Rembrandtschool er precies uit zal gaan zien en wat dat za) kosten. ADVIES COMMISSIE: LEIDERDORP Wanneer de nieuwe Winkelsluitingswet 1976 zal worden ingevoerd, verwacht wordt dat dit 1 januari 1978 het geval zal zijn - wordt de koopavond in Leiderdorp op vrijdag avond gehouden. Dat is tenminste het advies van de commissie Middenstandsaangelegenheden die gisteravond onder voorzitter schap van wethouder C. Gordijn (CDA) over dit onderwerp vergaderde. In een vorige vergadering was aan de Middenstandsvereniging Leiderdorp gevraagd een enquête onder het winkelende publiek te houden, teneinde op deze wijze de mening van de consument te vernemen over de instelling van een koopavond. De wijze waarop de enquête was georganiseerd kon niet de instemming wegdragen van de raadscommissieleden Irma Gehner (WD) en Joop Tieken (CDA). In tegenstelling met de suggestie van de heer Tieken in een vorige vergadering gedaan om formulieren bij de kassa's uit te reiken om zodoende doende een groot publiek te bereiken, had men gekozen voor een advertentie in het Leiderdorps weekblad. Hierop werden slechts 26 formulieren terugontvangen, waarvan 46% op vrijdag-, 31% op donderdagavond en 23% helemaal geen koopavond wilden. Beide commissieleden vonden de response wat aan de magere kant en niet voldoende representatief voor de mening van de consument. Het feit dat 80% van de Leiderdorpse winkeliers zich voor een koopavond op vrijdag heeft uitgesproken deed beide commissiele den overstag gaan. De commissie besloot er een proefperiode van een jaar aan te verbinden. Motorhuis Verhuur het autoverhuurbedrijf met een oude. vertrouwde die borg staat voor kwaliteitsverhuur: alle auto's met autoradio, zeer gunstige voorwaarden bij verhuur op langere termijn, snel een auto voor u klaar, ook met automatische versnellingsbak verhuur met zekerheid: volgens de voorwaarden van het nieuwe BOVAG- verhuurcontract; kosteloos reserveren. nieuwe Opeis die te huur zijn: Kadett Special, Kadett City enAscona Motorhuis Verhuur Vondellaan 80/Postbus 44 Leiden/lel. 071-769313 vragen naar de heer Th. W. de Goede (na 18.00 uur 071-891195) Voer voor toeristen Het jaarlijkse leger van bui tenlandse toeristen (ooster-, zuider- en wie weet wat nog meer voor buren) kan ge nieten van de in volle bloei staande bloemenpracht van onze bollenvelden. De bol len hebben zich door het bedenkelijke gedrag van de Nederlandse weergoden (de natste, koudste maanden in wie zal het zeggen hoeveel jaar) niet van de wijs laten brengen en steken, weer en wind trotserend, hun kopjes op. Zie hier een bollenveld bij Lisse. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Wassenaar in beroep tegen besluit G.S. Wassenaar Het college van b. en w. van Wassenaar willen in beroep gaan bij de Kroon tegen de beslissing van Gedeputeerde Staten om gedeeltelijk goedkeu ring te onthouden aan het be stemmingsplan „Landelijk Ge bied". Het college is het onder meer oneens met de wijziging van de bestemming van de grond naast het dierenpark. B. en W. willen deze bestemming formuleren als „voor dagrecreatie en natuurge bied". G.S. toonde zich voor stander van de omschrijving „uitbreiding dierentuin". Ook bestaat onenigheid over de grootte van een ambassadeurs woning van Korea op het land goed Ter Veken. Tevens wil Wassenaar vasthouden aan het belang van de natuurhistorische waarde van het waterwingebied. De gemeente Den Haag meent, dat dit laatste belang voorop moet staan of tenminste gelijk waardig is. =*tto<Jfrurn= HEERSTRAAT 12 OUDE-WETERIRG TEL. 01713- 2260

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4