Alphen stelt prioriteiten Nog geen uitspraak G. S. over plannen V.U.Yoorhout Leidsenhage kroont bloemenkoningin WENSENLIJST MET 72 PROJECTEN Volkstuinen Oud Raadwijk Uitbundig plezier om „Zijne prinselijke hoogheid EHTERPIRAAT WARMOND GEPAKT 1Bromfietser I gewond Politie Voorschoten maakte vergeefs jacht op valse duizendjes STAD/REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 9 MEI 1977 PAGINA 5 ALPHEN AAN DEN RIJN Het colle ge van B. en W. heeft een „wensenlijst" gepubliceerd voor de periode 1978—1982. Deze wensenlijst, samenge steld door de wethouders, is een eerste aanzet om te komen tot een nieuwe prioriteitenstelling door de leden van de gemeenteraad. De raadsleden kun nen tot 23 mei aanvullingen op de wensenlijst bij het college kenbaar ma ken. De mogelijke aanvullingen zullen dan in de gecombineerde commissie vergadering van algemene zaken en financiën op woensdag 1 juni worden besproken. Daarna krijgen de raadsle den bericht in hoeverre deze aanvullin gen van invloed zijn geweest op de wensenlijst. Tot slot kan ieder raadslid op een scoringsformulier door het toe kennen van maximaal 10 punten per project (totaal te verdelen per raadslid 360 punten voor 72 projecten) zijn voor keur uitspreken. De toegekende punten van alle raadsleden worden van ieder project opgesteld waardoor de priori teitenstelling automatisch tot stand komt. Het college die de projecten heeft inge deeld in 7 klassen, zegt in haar toelich ting dat vooral de wettelijk voorge schreven en technisch noodzakelijke voorzieningen wederom op een belang rijk deel van het gemeentelijke budget beslag zullen leggen. Het college „denkt hierbij aan": onderwijsvoorzieningen, vernieuwing en aanleg van rioleringen, waarbij men verplicht is te voldoen aan de eisen van het Hoogheemraadschap van Rijnland, en vervanging en uitbrei ding van voertuigen en materieel van de verschillende gemeentelijke diensten. Het college is ten aanzien van de finan ciële positie van het ziekenhuis Rij noord weinig optimistisch. „Hoewel in de toekomst een sluitend exploitatie tot de mogelijkheden kan worden gere kend, zal voorshands met belangrijke tekorten ten laste van het gemeentelijke budget rekening moeten worden gehou den. In de klasse A zijn door de wethouders de volgende projecten ingedeeld: Uit breiding van het raadhuis, Gemeentelij ke geneeskundige en gezondheidszorg, overdekt zwembad in Ridderveld, reha bilitatieplan Emmalaan, Fietspaden Gnephoek, Volkstuinen tussen Zegger- baan en Ridderbuurt, Oeververbinding Stationsweg Aarlandereen, De Kom in clusief Streekmuziekschool, Accommo daties voor Sociaal culturele voorzienin gen en de nieuwe huisvesting voor Mi- das. Klasse B Reconstructie Emmalaan, Wilhelmina- Klasse E laan, Leliestraat, Lauraplein, verder as falteren Julianbrug, overname oever- verdediging Oude Rijn, Groenvoorzie ningen Zegersloot, reconstructie plant soen Aarkade, renovatie speeltuinen, trainingsveld Aarlanderveen, nieuw bouw sociale dienst, voorzieningfen voor stadsbusvervoer en streekvervoer. Klasse C Verkeersinstallatie Nieuwkoopseweg/- Klasse F Dorpsstraat, reconstructie Prinses Ire- nalaan met fietspaden, woomomgeving Zwammerdam, reconstructie Swaden- burgerdam, fietsvoorzieningen Dijk- slootgebied, uitbreiding aktiviteiten Cul turele Raad en het wensenpakket van de Jeugdraad. constructie wijk Nabij, wijk Vorselen- burg en omgeving station, speelvoorzie- ningen tussen Zegersloot en Ridder- buurt, instructielokalen bij schoolwerk- tuinen, uitbreiding openbare leeszaal, sporthal Ridderveld, ijsbaan, honkbal- veld, vier voetbalvelden. Klasse D Radio-installatie portofoonverkeer poli tie, open zwembad Zegersloot, bedrijfs gebouwen, recpnstructie Prins Hendrik- straat/Prinsenlaan/Hazeveld, uitbrei ding voetgangersgebied Hooftstraat, re constructie Molenstraat, 's Molenaars- weg langs de Heimandswetering, Zwa- luwstraat/Nachtegaalstraat, vrachtwa- Klasse G genparkeerterrein Zwammerdam, open baar groen tussen Zegerbaan en Rid derbuurt, multiveld en oefenveld. Stads- en industriebewegwijzering, doortrekking Conradstraat/Maasstraat- Rietveldsepad, reconstructie Prins Bernhardlaan, Stationsplein-Anna van Burenlaan, afbouw Burgemeester Bruins Slotsingel, reconstructie Prins Hendrikstrrat, Prinsenlaan-Zeilmaker straat, wijk Heulkamp, aanpassing krui sing President Kennedylaan/Oranje Nassausingel, reconstructie Eikenlaan, met aanleg fietspaden en een wandel pad langs omleidingskanaal, uitbreiding vrachtwagenparkeerterrein, kinder boerderij Zegersloot, uitbreiding Bos- park, waterspeelplaats in Ridderveld II. Bochtaanpassingen Gnephoek, aanleg ontsluitingsweg 's Molenaarsbuurt, re- Redvoertuig brandweer, jachthaven aan de Heimanswetering en aan de zand- winplas en de Rijnomlegging. In de commissievergaderingen en raadsvergadering van augustus zal de uitslag van de prioriteitenstelling be sproken worden. VOORHOUT Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben nog steeds geen ant woord gegeven op de plannen van de Volks universiteit Voorhout (VUV) voor een So ciaal Educatief Centrum. Verwacht wordt dat G. S. negatief zullen antwoorden. Bur gemeester M. T. V. van de Wouw van Voorhout sprak zaterdag zijn teleurstelling uit over het uitblijven van het antwoord. Hij deed dit tijdens de opening van de expositie van de VUV. Het is inmiddels een jaar geleden dat de Volksuniversiteit haar plannen voor een So ciaal Educatief Centrum verstuurde. Het plan omvatte de huisvesting van de Volksu niversiteit alsmede de peuterspeelgroep, een openbare bibliotheek en een ontspannings ruimte waar tevens de broeders van Broe derhuis Nieuw Schoonoord, die de grond op hun terrein ter beschikking hadden gesteld, zouden kunnen verpozen. Lichtpunt voor de diverse belangengroepen noemde de burgemeester het nieuwe plan aan de Boekhorstlaan waar de V.U.V. de peutergroep en de Jeugdclub gezamenlijk een onderkomen zouden zijn, daar de nieuw-- bouw financieel veel meer van de gebruikers zou eisen dan zij tot nu toe gewend zijn te betale voor hun onderkomen in de B.N.S. Burgemeester Van de Wouw vond dat Voor hout een streeffunctie vervult al was het maar door middel van de Volksuniversiteit. Aan twee dames W. A. v,d. Veld en M. C. Keemink, die al vijf jaar in een bestuurs functie de belangen van de V.U.V. beharti gen overhandigde de burgemeester een fraai boeket bloemen waarna hij door het verwij deren van een stuk papier de expositie van handvaardigheidsproducten geopend ver klaarde. De geëxposeerde voorwerpen zijn vervaar digd door de cursisten van de V.U.V. Fraai pottenbak -werk, waar opnieuw na een jaar weer duidelijk vorderingen worden gecon stateerd, schilder en tekenwerk, weefpro- dukten en van de kinderen vanaf zes jaar ook vaak heel kunstzinnige uitingen van kreatieviteit zijn te bewonderen tot en met woensdag, 's Middags van 2.30 tot 4.30 uur en 's avonds van 7.30 tot 9.30 uur. HONDEN AAN DE LIJN KATWIJK Bij de toegangen naar het Katwijkse strand zijn weer de borden geplaatst met regels voor het gebruik van het strand. Belangrijk is dat van 9.00 tot 19.00 uur honden niet los mogen lopen. Deze maatre gel geldt tot 15 september. Wie overdag zijn hond niet aan lijnt, riskeert een fikse boete die tot 300,- kan oplopen. Het ge meentebestuur heeft namelijk onlangs besloten strenger te gaan optreden tegen de vervuil ing van het strand, vooral ook omdat er jaarlijks meer klach ten binnenkomen over de hon- devuil zowel in het zand als in het water. Hondenbezitters wordt ge vraagd, als hun dier stopt „om iets te laten vallen", een kuiltje te graven waar de hoop in kan vallen. Maar dan wel een zoda nig diep kuiltje, dat een ander later niet argeloos in het vuil trapt of grijpt. Voorzitter Bakker van de winkeliersvereniging „kroont" de bloemenkoningin Henny Bosmeyer. Links Sésiré Bouter en rechts de nummer drie Jenny de Rooy. LEn)SCHENDAM De 17-jarige Henny Bos- meijer, wonende aan het Damplein in Leidschen- dam is zaterdagmorgen door voorzitter J. Th. Bakker van de Vereniging Winkelcentrum Leids enhage tot bloemenkoningin van Leidsenhage gekroond. Tweede van een twintigtal mededing sters werd De&risrée Bouter (19 jaar) uit het Voorburgse Essesteijn en derde Jenny de Rooy, 16 jaar en wonende aan de Gevers Deynootweg in Scheveningen. Henny Bosmeier, die een jaar lang tevens een soort gastvrouw in Leidsenhage zal zijn, doet dit jaar haar MAVO-examen aan de Dalton-scholen gemeenschap en doet al 5 jaar aan jazz-ballet. Haar hobbies, zo verklaarde zij in een ter plekke afgelegd interview voor de Ziekenomroep Anto- niushove zijn paardrijden, dansen, tekenen, lezen en mode. In de toekomst zal daarbij waarschijn lijk ook televisiekijken gaan behoren want zij kreeg als eerste prijs van voorzitter Bakker een portable TV-toestel -toestel benevens de toezeg ging dat zij door Corinne Rotschaeffer zal worden opgenomen in de mannequin-carthotheek van Co rinne. Voor de op een na mooiste was een amke- up beautycase beschikbaar en voor de winnares van de derde prijs een leren tas. De uit vijf personen bestaande jury waarin ook mevrouw C. L. Meijer, echtgenote van de Leidschendamse wethouder voor culturele zaken, zitting had en waarin Croinne Rotschaeffer voorzitter was had punten gegeven voor houding, make-up en origi naliteit van kleding terwijl bovendien de bijval door middel van een applausmeter van het pu bliek bij de waardering werd betrokken. De bloemenkoningin en haar zes begeleidsters waren gekleed in romantische weense kleding, de kroning werd muzikaal begeleid door een „Wiener schrammeln Kwartett" onder leiding van Jacky Kemp. In Leidsenhage dat royaal met bloemen en tuinen was versierd concerteerden verder nog het trio „Kees Schouten" en de groep „Colour". Voor de kinderen was er een drukbezochte show, de Jeugdrevue Hocus Pocus. De volkstuinvereniging Oud Raadwijk heeft zaterdagmiddag het complex aan de Miening in Zoeterwoude officieel in ge bruik genomen. Burgemeester Detmers hees hiertoe de vlag in top. De belangstelling voor de Zoe- terwoudse volkstuinen is zeer groot. Aanvankelijk had men ruimte voor 24 tuinen, later werd dit uitgebreid met 27 een heden. Ook na deze uitbreiding moet de vereniging nog een wachtlijst hanteren. Gewonden bij botsing Weipoortseweg ZOETERWOUDE Twee jeug dige bromfietsers uit Bleiswijk en Zoetermeer zijn gisteravond om zes uur ernstig gewond ge raakt bij een verkeersongeval op de Weipoortseweg in Zoeter woude. Het tweetal verzuimde op de kruising met de Nieuwe- weg voorrang te verlenen aan een personenauto. Beide brom fietsbestuurders zijn opgeno men in het AZL. De auto werd zwaar beschadigd. 99 OEGSTGEEST Als een jongeman rijk huis waarts keert omdat hij de voetbalpool heeft ge wonnen en daarom zijn moeder wil gaan verwen nen, steken in zijn geboorteplaats geruchten de kop op dat hij een prins zou zijn. Een freule die hem achterna loopt schijnt dit te bevestigen en als er bovendien een gravin ten tonele verschijnt is het feest kompleet Hét ogenblik waarop een kamermeisje de zoon des huizes gaat aanspreken met „hoogheid". Het gebeurde allemaal op het toneel in het Oegst- geester Willibrordgebouw waar de Grunerie zater dagavond een opvoering gaf van de klucht „Zijne prinselijke hoogheid". Het gegeven bleek te gek om los te lopen en dat was ook de bedoeling. Jaap Wassenaar had de regie en hij had zijn tonelisten duidelijk de opdracht gegeven het een lekker „dik" te spelen. Dat gebeurde prompt en daardoor werd het een kostelijke avond. de pseudo-prins werd gespeeld door Henk Imt- horn een aanwinst voor de Grunerie evenals Annet Imthom en Wilbert Streng. Velen hadden het gevoel dat Rob Heemskerk nog even moest wennen aan een optreden op de planken, maar later op de avond ging het steeds beter. Tot grote vreugde van de aanwezigen die'alles zeer konden waarderen. Verdere medespelenden waren Bea Mooij, Anita en Berend Heemskerk, Toos van der Meer, Rie Wassenaar en Hilde Baasten. Het decor was keurig verzorgd. Waarom men ongeveer een half uur te laat startte met de uitvoering werd niet geheel duidelijk. Er was uiteraard veel con currentie van de televisie met het songfestival. Jammer dat er minder belangstellenden waren dan anders. De hele uitvoering had béter ver diend. Maar misschien wordt alles nog een keer herhaald. ANTOON KOCH WARMOND Zaterdagavond werd met medewerking van de opsporingsdienst van de PTT een amateurzender in Warmond opgespoord. De zendapparatuur van een 16-jarige inwoner van Warmond werd in beslag genomen en er werd proces verbaal opgemaakt. f ALPHEN AAN DEN RIJN j Zaterdagavond omstreeks half twaalf vloog de 20-jarige Alphe- I naar M. V. in de buurt van het Aarplein met zijn brommer uit I de bocht, raakte de trottoirband en kwam tegen een boom tot stilstand. Met hevige pijnen in I de borststreek werd hij per am- j bulance naar het Academisch j Ziekenhuis in Leiden vervoerd. I Daar constateerde men enkele gebroken ribben en een ge- I kneusde long. VOORSCHOTEN Valse briefjes van duizend gulden zorgden het afgelopen weekeinde voor extra aktiviteit bij de Voorschotense politie, teleurstelling bij een garagebedrijf en het klem rijden van een andere garagehouder. Een heer zocht een auto uit, er werd overeenstemming bereikt met de garagehouder Toen het op betalen aan kwam werden enige briefjes van duizend gulden op tafel gelegd. De garagehouder wil de de briefjes op echtheid controleren, maar daar had de klant niet van terug. Hij vertrok met zijn oude auto. De politie kreeg het verhaal te horen en tevens een signa lement van de auto. Het duurde niet lang of in Voor schoten werd de auto gezien en klem gereden door de po litie. In de auto zat garage houder P. Baak, die aan het proefrijden was met twee klanten. De inzittenden kre gen de schrik van hun leven, maar zij bleken totaal on schuldig. Alleen het type au to was gelijk aan de man, die met waarschijnlijk valse dui zendjes wilde betalen. De po litie heeft nog geen valse dui zendjes opgespoord en ook de man niet, die probeert j deze bankbiljetten uit te ge- LEIDEN/VOORSCHOTEN - De mei-markt die de werk groep Leiden en omstreken van Terre des Hommes afgelo pen zaterdag in Voorschoten heeft gehouden is een groot succes geworden. De netto-op brengst bedroeg 5000 gulden. ROELOFARENDSVEEN De vergadering van de com missie financiën van de ge meente Alkemade, die van avond zou plaats vinden is verplaatst naar morgenavond. De aanvang van de vergade ring is acht uur. De onderwijs commissie, die woensdag 4 mei bijeen had moeten komen, vergadert nu donderdag 12 mei. De vergadering begint om 17.00 uur in het gemeentehuis in Roelofarendsveen. LISSE De Pluimvee- en Ko nijnensportvereniging Lisse en omstreken houdt dinsdag 10 mei een ledenvergadering in het clubgebouw van de Lucht- klievers aan de Gasstraat. Aanvang 20.00 uur. RIJNSBURG De jaarlijkse Rijnsburgse paardenmarkt wordt dit jaar gehouden op woensdag 11 mei. De markt heeft plaats langs de Vliet en Graaf Florislaan. In de Voor hof wordt 's middags een jubi- leumbazar gehouden. De op brengst van deze bazar is be stemd voor de restauratie van de grote kerk, waarvoor on langs een tweede verzoek voor restauratie is afgewezen. RIJNSBURG De gezamen lijke afdeling van de WD uit Valkenburg, Katwijk en Rijns burg beleggen donderdag 12 mei een politieke bijeenkomst in de aula van de Tuinbouw school aan de Sandtlaan 96 in Rijnsburg. Spreker is de heer Keja, lid van de tweede kamer voor de WD. Aanvang 20.15 uur. VOORSCHOTEN - Het Voor- schotens Kamerkoor onder lei ding van Rita firiks geeft za terdag 14 mei een concert in de Laurentiuskerk. Muzikale medewerking verlenen Sander van Marion, orgel en Han Ka- paan, hobo. Het concert begint om half negen. Op het pro gramma staan werken van Des Prés, Schütz, Pachelbell en Georg Handel. VOORSCHOTEN - De jaar lijkse geraniummarkt wordt zaterdag 14 mei gehouden. In de Voorstraat zullen liefheb bers weer allerlei geraniums en andere tuinplanten kunnen kopen. Het evenement krijgt dit jaar een extra feestelijk accent door het optreden van „De Boerenkapel" uit Aalten met de folkloristische dans groep „De Klepperklumpkes". Ook worden oude ambachten gedemonstreerd, zoals scha pen scheren, spinnen en ko perslaan. De markt duurt van negen tot vijf uur. Ter gele genheid van het 100-jarig be staan van de afdeling Leiden van de Koninklijke Maat schappij voor Tuinbouw en KORTWEG Plantkunde worden vrijdag 13 mei de bejaardenhuizen in Voorschoten bloemen aange boden. SASSENHEIM De WD-re- gio Bollenstreek houdt 12 mei in moxel Sassenheim een bij eenkomst. De heren D. Tuyn- man, L. Giljaar en Th. Jansen zullen respectievelijk spreken over „de toekomst van de lan delijke gebieden", „ruimtelijke ordening" en „sport en recrea tie". De bijeenkomst begint om half negen. KATWIJK Op dinsdag 10 mei wordt er van 13.00 tot 17.00 uur in Huize „Salem" een verkoop-tentoonstelling gehouden van diverse hand werken. De artikelen zijn on der leiding van Welfare-mede werksters van het Roode Kruis, afdeling Katwijk/Val kenburg, vervaardigd door ge handicapten, langdurig zieken en bejaarden. KATWIJK Het Katwijkse comité „Maaltijden aan huis" zit dringend verlegen om me dewerkers en verzoekt iede reen die op maandag, woens dag of vrijdag van 11.30 tot 12.30 uur daartoe in de gele genheid is, zich beschikbaar te stellen voor het rondbrengen van maaltijden aan bejaarden en zieken. Ook voor de afwas na 12.30 uur op de genoemde dagen komt men handen te kort. Inlichtingen kunnen tele fonisch worden ingewonnen op nr. 15068. HAZERSWOUDE Dinsdag avond 10 mei en vrijdagavond 13 mei wordt in de Landvliet- hal te Hazerswoude een de monstratiewedstrijd peanut- ball gegeven. Op 10 mei begint de „show" om 19.00 uur, op 13 mei om 20.00 uur. Tijdens de sportweek, die wordt gehou den van 4 tot en met 10 juni aanstaande, zal eveneens pea- nutball op het programma staan. Daarom dan ook bieden Hazerswoudse leraren licha melijke oefening de aanstaan de deelnemers aan de peanut- ball-wedstrijden de gelegen heid om nader kennis te ma ken met deze tak van sport. Hou Vast, de turnvereniging, organiseert zaterdag 14 mei, vanaf 13.00 uur, onderlinge wedstrijden voor de leden van zes tot en met vijftien jaar. Degenen die zich in de ver schillende categorieën bij de eerste drie weten te plaatsen, weten zich verzekerd van een medaille. Alle deelnemers ont vangen trouwens een diploma. WARMOND De afgelopen week zijn de laatste badmin- tonwedstrijden van dit seizoen gespeeld. Steeds vooruit uit Warmond behaalde hierbij grote successen. Het eerste team in de herenkompetitie werd kampioen. Het junioren- team mocht zich eveneens kampioen noemen met slechts 2 verliespunten. Het tweede team in de gemengde distrikts- kompetitie tenslotte werd ook kampioen en promoveert naar de derde klasse. WASSENAAR De onlangs in Wassenaar gehouden inza meling voor de SAKOR, de samenwerkende organisaties op het gebied van de kinderbe- scherming heeft een opbrengst van ongeveer 10.000,— opge leverd, dat is meer dan in enig ander jaar. Zoals bekend komt de helft van die opbrengst di rect ten goede aan twee Was- senaarse kindertehuizen. Dat betekent, dat zowel het St An- toniushuis als het provinciaal gereformeerd kindertehuis „Sonnenburgh" ieder 2500,— zullen ontvangen. ./ASSENAAR De komende dagen worden er in Wassenaar verschillende verkiezingsbij- eenkomsten gehouden. Van avond spreekt voor de WD- afdeling in het NPB-gebouw aan de Lange Kerkdam te 20.15 uur mevrouw Haya van Someren-Downer. Dinsdag avond 10 mei spreekt in de Schaapskooi voor D'66 staats secretaris mr. L. J. Brinkhorst (aanvang 20 uur). Woensdag avond 11 mei te 20 uur is er in de Schaapskooi een samen komst van het CDA met als spreker drs. M. W. J. M. Peij- nenburg, financieel-econo- misch deskundige yan de CDA-fractie in de Tweede Ka-

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5