Doelenterrein in najaar 1978 vrij voor nieuwbouw LCC in beroep tegen afsluiting Breestraat Groeiend aantal deelnemers voor landelijke fietsdag „HE, NIET VOOR DE MERKWAARDIG KINDERTONEEL ^MMrSiprrtÉiiii Rijnsburgersingel wil parkeerverbod houden Leids bedrijf vertrekt naar Roosendaal MAANDAG 9 MEI 1977 LEIDSE COURANT PAGINA 3 LEIDEN Het Leids City Cen trum is bij de Kroon in beroep gegaan tegen het besluit van b en w van Leiden het doorgaand autoverkeer in de Breestraat te weren. Dit besluit hangt samen met het voornemen van het Leids gemeentebestuur de Bree straat tussen Koornbrugsteeg en Gangetje te reconstrueren. De gemeenteraad is in januari akkoord gegaan met een proef- afsluiting voor een periode van zes maanden. De advocaat van het LCC, de heer Teekens, heeft tevens de voorzitter van de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur bij de Raad van State verzocht de b en w-besluiten te schorsen. Als hoofdargument voert de ad vocaat aan dat de uitvoering van de besluiten voor de winkel stand in de binnenstad van Lei den een onevenredig nadeel met zich zou brengen in verhouding tot het door een onmiddellijke uitvoering van die besluiten te dienen belang. Dit verzoek aan de Afdeling voor de Geschillen wordt maan dag 23 mei behandeld. De voor zitter van de afdeling zal dezelf de dag nog beslissen of de uit voeringsmaatregelen betreffen de de gedeeltelijke afsluiting di rect moeten worden geschorst totdat de Kroon uitspraak heeft gedaan over het vernietigen van de besluiten tot afsluiting van de Breestraat Het secretariaat van de Raad van State heeft b en w inmiddels in overweging gegeven om in afwachting van de beslissing van de voorzitter van de Afdeling voor de Ge schillen van Bestuur dfe verde re uitvoering op te schorten. Ook de advocaat van het LCC heeft een soortgelijk verzoek aan b en w gericht. Schrijfavond Amnesty International organiseert vanavond een schrijf avond voor de Argentijnse gevangenen in het SSR-gebouw, Ho ge woerd 108 in Leiden. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Belangstellenden kunnen op dexe avond brieven schrijven aan de politieke gevangenen in Argentinië. Amnesty Inter national beeft onlangs een Argentinië-rapport uitgebracht waarin verslag werd gedaan van een Amnesty-missie van november 1976 naar dat land. In Argentinië is sinds maart 1976 een militaire regering aan bet bewind die onder leiding staat van generaal Videla. Het rapport komt tot de conclusie dat in 1976 veiligheidstroepen en para-politionele eenheden verantwoordelijk zijn geweest voor voor de dood van meer dan 1000 personen. Daar zouden zich mogelijk ook veel onschuldige burgers bij kunnen bevinden. Politiek Forum CDA, PvdA en WD organiseren vanavond een forumdiscus siebijeenkomst in de Pelikaanhof aan de Pelikaanstraat. Voor het CDA spreekt het Tweede Kamerlid J. van Eisen, voor de PvdA het TweedeKamerlid K de Vries en voor de VVD de heer Ch. Aptroot. De bijeenkomst begint om kwart over acht Directeur HCG Ir. J. H. Dickhoff treedt met ingang van 15 mei af als directeur van de Hollandse Constructie Groep b.v. De heer Dickhoff zal zich na die datum geheel wijden aan zijn functie als lid van de Raad van Bestuur van de Hollandse Beton Groep n.v. De beer G. van Leeuwen, than.c mededirec teur van de HCG, zal na 15 mei alleen de directie voeren. De beer Dickhoff treedt teveneens uit zijn functie van general manager van HCG-Offshore Division. Hij zal wor den opgevolgd door Ir. R. Ni colaas. Adoptie De studentenvereniging SSR en Terre des Hommes houden maandag 16 mei een bijeenkomst over financiële adoptie van kinderen in Bangladesj. De bijeenkomst is in het SSR-ge bouw aan de Hogewoerd 108 en begint om acht uur. Gwen Haykens van Terre des Hommes zal op vragen over deze organisatie in gaan. Tevens zal naar voren worden gebracht wat Terre des Hommes met haar adoptie-actie beoogt. Politiek café In het gebouw van studentenvereniging Catena aan de Kolfmakersteeg is vanavond een politiek café ingericht Het woord wordt onder anderen gevoerd door de beer Zee val- king, demissionair staatssecretaris van justitie. De bijeen komst begint om acht uur. Astronoom benoemd Prof. dr. H C. v.d Hulst is benoemd tot foreign associate van de Amerikaanse Academy of science. Prof. Van de hulst is hoogleraar in de theoretische sterrenkunde aan de Leidse Universiteit De nieuwe status is tot dusverre slechts aan tien-niet-Amerikaanse astronomen verleend, onder wie prof. dr. J. H. Oort, emeritus hoogleraar in de sterrenkunde. Gratuit Deze week verschijnt „Gratuit" eenboek van bet Leids Academisch Kunstcentrum. Ter gelegenheid hiervan is in het centrum vanavond een literaire workshop ingericht „De geboorte van Grafuitis een klein programma samenge steld met onder meer teksten en muziek, uitgevoerd door twaalf leden van bet LAK Voorts krijgt iedereen de gelegen heid eigen werk te declameren. Het geheel wordt muzikaal omlijst door de jazz-improvisatiegroep van bet LAK De activiteiten gaan om kwart over acht van start. Toneelgroep Baal speelt zaterdag 14 mei .JletKoninkrijk" in de Leidse Schouwburg. Baal zelf over bet stuk: „We hebben niet de pretentie met ,JIet Koninkrijk" dé geschiede nis van Nederland te vertellen, bet geen poging tot weten schappelijk verantwoord geschiedschrijving. Vanuit de he dendaagse politieke realiteit kijken we met de Hoofdper soon terug in bet recente verleden. In één grote flashback trekt zijn leven van 1940 tot nu aan hem voorbij Acteurs: Trudy de Jong, Hidde Maas, Herman Naber, Élja Pelgrom, Els Ingeborg Smits, Jack Vecht en Elsje de Wijn. Tekst: Ruud Engelander en Leonard Frank met de groep. Muziek: Willem Breuker. Regie: Leonard Frank. Aanvang: 20.15 uur. Uyttendijk De nieuwbouw van de interkerkelijke school voor middelbaar sociaal pedagoghisch onderwijs „Uytterdijk" aan de Tur kooislaan bereikt vrijdag 13 mei het hoogste punt. Naar aanleiding daarvan is er vanaf half drie een ontvangst. Majoretten Festival Zaterdag namen twee Leidse majorettegroepen deel aan het Majoretten Festival '77 in het Sportcentrum Overbosch in Den Haag. Er was een indeling gemaakt in een A- en B-divisie. De Leidse groepen The Golden Green Stars en Majoretten Korps Aktief eindigden in hun Divisie resp. op de 2e en 3e plaats, gezien de deelname in hun afdeling, geen onverdienstelijke notering. Het leverde hun bovendien extra- prijzen op. Ook bij de waardering voor de beste Miss-majorettes van zowel de A- als B-groep kwamen Golden Green Stars en Aktief resp. op de derde en vierde plaats. Op de eerste plaats eindigden Seven Source uit Dordrecht In de A-divisie eindig de Fentissy uit Den Haag als nummer 1, terwijl Arma (Zeist) met een bijzonder opvallende show terecht op de 2e plaats kwam. Totaal namen 19 groepen deel aan dit concours. LEIDEN Enige bewoners van de Rijnsburger singel hebben bij het college van b en w ernstig bezwaar gemaakt tegen het voornemen het par keerverbod op de Rijnsburgersingel in te trekken. In een brief aan het college stellen zij dat wan neer parkeren weer wordt toegestaan op de Rijns burgersingel zij in beroep bij de Kroon zullen gaan. De bewoners beklagen zich erover dat thans auto's vaak dagenlang voor hun huizen staan, zonder dat f de politie daar tegen optreedt. Die auto's blijken overigens niet van bewoners te zijn. Zij stallen hun voertuigen doorgaans op het Schuttersveld. In hun brief wijzen de bewoners erop dat het illegale parkeren van nu al tot onveilige situaties leidt. Zij achten het voorstel tot intrekking van het parkeerverbod in strijd met het streven van het huidige gemeentebestuur de woonfunctie in de binnenstad te herstellen. LEIDEN HFS Adressen Direct Mail b.v. keert op korte termijn Leiden de rug toe. Het bedrijf dat onder meer advie zen geeft aan bedrijven over postale verwerking en direct mail, is thans gevestigd aan de Willem Barentszstraat. Door een stijgende belangstel ling voor het werk van HFS is een chronisch gebrek aan ruim te in het huidige bedrijfspand ontstaan. Volgens de officiële verklaring van de directie zijn de mogelijk heden om het bedrijf te ver plaatsen binnen de Leidse regio te gering. Hierdoor heeft de di rectie zich genoodzaakt gezien GEEN MOGELIJKHEDEN VOOR UITBREIDING naar een andere streek in het van de aannemers van de land te verhuizen. De keuze is nieuwbouw, zal het in gebruik gevallen op Roosendaal. „Door nemen van de nieuwe bedrijfs- een adequate handelwijze van ruimte reeds in juli een feit het Roosendaalse gemeentebe- kunnen zijn", aldus de directie stuur en een snelle realisatie van HFS. LEIDEN De Landelijke Fietsdag 1977 van de ANWB is afgelo pen zaterdag een groot succes geworden: alleen al bij het Leidse VVV-kantoor aan het Stationsplein vertrokken 1781 fietsers aan de hand van de uitgestippelde route. Vorig jaar waren er even meer dan 1000 deelnemers. De start werd zaterdagmorgen in Leiden opgefleurd door het lichtvoetige werk van het Majo- rettenpeloton „Fourty Four De grees" dat in stralende zon het deelnemende fietserspeloton een hart onder de riem stak. De zon verschool zich de rest van de dag onder hardnekkige wolken formaties maar dat kon de goe de opkomst niet meer teniet doen. Rond twaalf uur keerden de eerste wielrijders al weer terug na het afleggen van de 35 kilometer lange route die langs Leiderdorp, Hoogmade, Roelo- farendsveen, Oude Wetering, Nieuwe Wetering, Rijpwetering, Oud Ade en de Watertuin liep. In het kader van de Nationale Molendag waren, om de draaiende beweging te stimule ren, de molens op de route aan het draaien gebracht De deelne mende kinderen waren aan het begin van de dag door het VW- kantoor van een ballon voor zien. De bemanning van het kantoor zag zich voor deze dag gesterkt door twee employé's van het Leidse ANWB-kantoor. Burgerlijke Stand LEIDEN Geboren: Johanna W. M. dr. v. J. C. H. van der Star-W. J. M. Meeuwenoord. Jêroen, zn v. D. C. Schröder-H. A. van der Niet Andrea N. M. dr. v. A. van Gelderen-G. van Vliet Eduardus C. A. zn v. C. J. J. Oostdam-M. H. J. den Elzen, Luuk W. zn v. R. G. Jurriëns-T. M. T. Campman, Bianca dr. v. J. J. A. de Heij-A. P. van Baarlen. Sven T. F. zn. A. P. T. Wassenaar j. C. Visser, Antonio zn. v. A. Manzanares-A. J. Oostdijk. Gehuwd: W. J. Koree-J. P. van den Broek, W. J. Vijlbrief-1. Schlagwein, E. J. van Nieukerken-M. A. de Groot L. J. C. van den Broek-M. J. van Klink, C. P. C. Breemer ter Stege-L Spaargaren, J. H. Hermans-P. Joos- Ondertrouwd: R. Breedveld en P. M. T. de Kong, H. J. C. van Es en C. M. Krispijn, B. A. Eveleigh en P. C. Houtman, A. F. van Garling en J. M. R. Neuteboom, J. Janson en R. van der Velde, D. D. Kirkaldy en J. M. W. Matthee, P. H. Persoon en M. J- E. Droogh, D. J. de Reus en A. A. Cijsouw, W. J. van Scheijndel en A. M. C. van Rossum, C. G. van Schooten en S. Sloos, P. J. Swinkels en M. M. van Kampen, A. C. Verweij en M. Huijsman. LEIDEN Het is al bijna tradtie gewor den, dat de ENVE-drama-sectie- van het LAK eenmaal per jaar een kindertoneelpro- ductie presenteert Na „Krent en Bol", JHet grootste goed op aarde", „Uiforensoep met Biegeltjes" was het gistermiddag in het LAK-theater de beurt aan „Hé, niet voor de TV". Bijna een jaar lang heeft men onder leiding van Niek Pancras aan deze productie ge werkt Daarbij is men uitgegaan van impro visaties. Bij de eerste aanschouwing gisteren moet ik zeggen, dat het een merkwaardig stuk is geworden. Het eerste bedrijf is één hele lange scene, waarin het gezin van .Hé" voortdurend naar de televisie zit te kijken en „Hé" er op aanziet dat ze leest De scène berust op de nogal intellectuele grap van de omdraaing van de normale waardering van iets. Ook andere leuke dingen in deze scène zijn nogal verstandelijk, zoals de dubbelzinnigheid in de uitroep: „Hé, niet voor de tv". Op het moment, dat je echt bang wordt dat het te lang gaat duren, komen tweede en derde deel, waarin de kinderen lustig de mogelijkheden worden geboden mee te doen en mee te spelen. Dat dat uitstekend werkt, bleek gisteren al Misschien dat spelers in de loop van de tijd nóg adequater gaan reageren op het publiek. „Hé, met voor de tv" is bij tweede en derde deel een bonte mengeling van allerlei, vaak zeer leuke ideeën geworden; daarbij geeft men veel dingen aan, die niet echt opgepakt worden. In zijn totaliteit is „Hé" een soort anti-tv stuk. Maar heel duidelijk is dat niet. Wat verder opvalt, is de afwezigheid van spanning in het spel zelf. Ook wordt iedere op zich spannende scène niet spannend ge speeld en is er voor de kinderen geen „lek kere" angst. „Hé, niet voor de tv" wordt volgende week zondag nog eens in het LAK gespeeld. Daar na gaat men de scholen langs. PAUL VAN DER PLANK Auto over de kop LEIDEN Een 31-jarige Leide- naar is afgelopen vrijdagavond op de Oegstgeesterweg over de kop geslagen. De man bleek dronken te zijn. Zijn auto werd flink beschadigd. De man zelf werd licht gewond. Hij hoefde echter niet te worden overge bracht naar een ziekenhuis. Bromfietsen in brand gestoken LEIDEN Een 18-jarige en een 19-jarige Leidenaar zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag aangehouden. Het tweetal werd betrapt op het in brand steken van bromfietsen. In totaal gin gen drie brommers in de omge ving van de Mors door orand verloren. Het duo a ia vernoor heengezonden. ,,Het Koninkrijk" LEIDEN Het Doelen terrein komt definitief in het najaar 1978 vrij. Het ministerie van Defensie heeft beslo ten de Koksschool van de Koninklij ke Landmacht tijdelijk onder te brengen in de Ripperdakazerne in Haarlem. Uiteindelijk gaat de Koks- school naar Vlagtwedde. Het zoeken naar een tijdelijk onderkomen voor de school was noodzakelijk aangezien de Rijksuniversiteit plannen heeft met het Doe lenterrein. De nieuwbouwplannen van de uni versiteit zijn onlangs door de ministerraad goedgekeurd. Het ministerie van Onderwijs levert aan de ontruiming een bijdrage van drie miljoen gulden. Zoals bekend zal een deel van de Doelenkazer ne worden afgebroken ten behoeve van nieuw bouw van de universiteit Alleen het .Arse naal" met de hoofdpoort aan de Groenhazen- V gracht blijft gedeeltelijk overeind behalve uni versitaire gebouwen, zullen op het Doelenter rein ook enige woningen verrijzen. Overigens is er van een groep binnenstadsbe woners fel verzet tegen de nieuwbouwplannen van de universiteit De vereniging Pieters- en Academiewijk is in beroep gegaan bij de Kroon om de plannen voor het Doelen terrein op te schorten. In 1975 werkte de vereniging een plan voor het terrein uit waarin de be staande gebouwen werden gehandhaafd op het houten kantinegebouw na. In dit plan werd de nadruk op de woonfunctie gelegd, die het Doelenterrein kan vervullen. Voorts is er een verzoek naar het ministerie van CRM gegaan om het gehele terrein op de monumentenlijst te plaatsen. De bezwaren van de bewoners richten zich vooral op de toenemende verkeersdruk in de steegjes, en straatjes rond het Doelenterrein, wanneer hierop universiteitsgebouwen verrij zen. Het „Arsenaal" met de hoofdpoort aan de Groenhazengracht. In de universiteits bouwplannen is het Arsenaal het enige gebouw, dat althans gedeeltelijk, bewaard zou blijven. De binnenplaats wordt wel volgebouwd.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 3