HVS ongeslagen kampioen na zege op JongAde Maasdijk verbetert vier kringrecords Winst Leiden „All Stars" Geslaagd volleybal toernooi van gymnastiek vereniging Excelsior Tweemaal winst voor Forescate Beslissend duel voor Swiftrt Winkeltje De Spartaan verspeelt toernooizege IN TWEEKAMP MET DIE WASSERFREUNDE LEIDSE COURANT MAANDAG 9 MEI 1977 PAGINA 20 LEIDEN - Het Stompwijkse HVS behaalde middels een verdiende 67 overwinning op concurrente en streekgenote Jong Ade onge slagen het kampioenschap van de regionale tweede klasse B. Gemakkelijk is die zege door de geweldige tegenstand van Jong Ade beslist niet tot stand geko men. De eerste helft verliep voor de Stompwijkse ploeg geheel naar wens. Na het openingsdoel punt van Jong Ade trok HVS ge decideerd het spel naar zich toe. Jong Ade werd in de verdediging gedwongen en kon slechts met veel moeite en dank zij de op dreef zijnde doelverdedigster Wil van der Geest redelijk overeind blijven. Als excuus voor het matige optre den van Helma van der Geest c.s. moge wellicht gelden dat een drie tal speelsters op zaterdagavond in het kader van het Jong Talenten Toernooi drie wedstrijden moesten afwerken (overigens eiste Jong Ade in genoemd toernooi de derde plaats voor zich op). Via de weer trefzekere Ank van de Bosch liep HVS naar een 1—3 voorsprong. Toen Cobia Goemans vlak voor rust 14 op het scorebord bracht leek HVS op rozen te zitten. Jong Ade kwam in de tweede helft ech ter sterk terug. Er kwam nu zowel aanvallend als verdedigend duide lijk meer lijn in het spel van de ploeg van trainer Bram Obbes. HVS kreeg het bijzonder moeilijk. Via de tussenstanden 2—4, 35, 3—6 en 5—6 kwam Jong Ade zo'n drie minuten voor tijd door een fraai doelpunt van uitblinkster Hel- LEIDEN Het Leiden All Stars basketbalteam (de Mercasol-jeugd) heeft afgelopen zaterdag in Vlis- singen beslag gelegd op de eerste plaats in een seniorentoernooi. Het Leidse team klopte in de finale het in de tweede divisie uitkomende Jugglers uit Enschede met 24—10. Mercasol bleef overigens ongesla gen. Van onze sportredactie LEIDEN Leids en Zuidhollands zaalvoetbalkampioen Swift/'t Win keltje, moet vanavond de eerste stap gaan zetten op weg naar het Nederlands kampioenschap. De Leidenaars treden om negen uur in het verre, Limburgse Brunssum aan tegen Ambassadeur de titelhouder van District Zuid II. De Leidenaars zullen in dit treffen zeker een gelijkspel moeten ver overen om de kans op het natio nale kampioenschap niet te ver spelen. Ambassadeur heeft na melijk de eerste wedstrijd in deze poule (in poule B spelen de titel houders van de districten West I, Noord en Oost om één finale plaats) tegen het Zeeuwse Bram- metje Dump al in winst omgezet: 5-3. Donderdag komt Swift, dat van middag overigens om half vijf al is vertrokken, voor het tweede duel in actie tegen „Brammetje Dump". Plaats van handeling is dan de Vijf Meihal. Aanvangstijd 8.15 uur. Voor deze wedstrijd zal Swift uit handen van Afdelingsvoorzitter Ad Dusèe de Districtsbeker zaalvoet bal overhandigd krijgen.- Gewichtheffen Van onze sportredactie LEIDEN/DORDRECHT Een jeugdteam van LKV De Spartaan is gistermiddag in Dordrecht derde geworden in een door de kracht sportvereniging Hercules georgani seerd toernooi. Het Leidse vijftal verspeelde een eerste plaats, door dat Ton de Groot op het onderdeel stoten drie maal achtereen faalde. Nu was die eerste plaats wegge legd voor Atlas Nijmegen, terwijl het organiserende Hercules zich op een tweede plaats nestelde. Peter Keijzer ontving tijdens dit toernooi, dat geldt als een revan che voor de Nederlandse jeugd kampioenschappen de stijlprijs. Persoonlijke resultaten: Adrie Bentvelzen: trekken 40 kilogram - stoten 55 kilogram: Jan Nieuw- ooort 57, 5-70; Peter Keijzer 85- ~°.5; Ton de Groot 70-0,0; Rob nk 67.5-80. ma van der Geest zelfs op gelijke hoogte. 66. Tot grote opluchting van de talrijke Stompwijkse aan hangers maakte aanvoerster Ank van de Bosch met nog één minuut te gaan met een sprongschot aan alle onzekerheid een einde. Een duidelijk opgetogen trainer/- coach Jan Mackaay na afloop: „Ik geloof wel dat gezegd mag worden dat de titel is terecht gekomen bij de ploeg die dit veldseizoen het meest constant voor de dag is gekomen. En nu maar afwachten hoe de promotiewedstrijden (pro motie naar de landelijke eerste klasse, red.) tegen het sterke Haagse Wings uitvallen". Doelpuntenmaaksters aan Jong Ade-zijde: Helma van der Geest 4x. Plony Olyerhoek en Margret van Leeuwen; voor HVS scoorden: Ank van de Bosch 5x. Cobia Goemans en Leny van de Bosch. In de landelijke eerste klasse moest Plantenhoek/Foreholte na een gelijkopgaande wedstrijd met 7—8 de eer aan het Rotterdamse Ancora laten. Hierbij moet worden opgemerkt dat arbitrale koppel Zandvliet/Van Zomeren nu niet di rect ten voordele van de Voorhout- se dames heeft gefloten. De harde charges van de Rotterdamse da mes werden of niet of te licht bestraft. Foreholte raakte daardoor wat uit haar spel. Ancora profiteer de daar dankbaar van. Via 43 liep de Rotterdamse club in één ruk naar 46. Foreholte kwam nog wel terug naar 5—6 maar toen even later Anske Broekhuyzen bij een vermeende overtreding voor vijf minuten de strafbank moest opzoeken kon Ancora definitief af stand nemen 5—8. In de laatste minuten kwam Foreholte toch nog knap op 7—8. De Voorhoutse doelpunten kwa men op naam van: Hannie Bos kamp 4x, Marian Mens 2x en Ineke Slobbe. De dames van Northa kwamen vooral door een sterke tweede helft tot winst tegen het Rijswijkse Hercules. Na een 7—5 ruststand werd het uiteindelijk een ruime 149 overwinning. Zo spelend moet de Noordwijkerhoutse ploeg in staat worden geacht zich in de regionale tweede klasse te hand haven. Monique Heemskerk 3x, Leydy Vink 3x, Thea ter Heide 3x, Mary van der Berg 2x, Rienie Heems kerk, Nelleke de Jong en Anita van Dam tekenden voor de Northa-sco- De heren van Northa hebben nog een kleine kans om aan de drei gende degradatie te ontkomen. Maar dan moeten de laatste twee wedstrijden wel worden gewon nen. Tegen mededegradatiekandi daat Indus maakte Northa geen fout. Na een zwakke eerste helft, die met een 3—6 voorsprong voor Indus werd afgesloten, ging Northa in de tweede rondgang op volle toeren draaien. Vooral de break out werd veelvuldig en meesten tijds met succes toegepast. Indus kon niet verhinderen dat Northa bij het eindsignaal de achterstand had omgebogen in een 149 voor sprong. Bij de Noordwijkerhouters waren vooral Aad Langeveld en Hans van Rijn goed op schot. De dames van MMO trokken tegen het Leidschendamse EHC met 40 aan het kortste eind. Bij rust had EHC al een verdiende 3—0 voor sprong opgebouwd. Toch hebben de Hoogmadese dames niet eens zo slecht gespeeld. Met wat meer geluk zou zelfs een positief resul taat tot de mogelijkheden hebben behoord. Het geluk zat MMO ech ter niet mee, niet alleen belandden diverse scnoten op paal en lat, maar ook moest MMO het na vijf minuten ook nog zonder de ge blesseerde Margré Volwater (toch altijd goed voor een aantal treffers) doen. De dames van Sanocel/Saturnus konden het ook tegen het tweede team van Northa niet bolwerken. Na een van beide zijden zeer mati ge vertoning ging de winst met 5—2 naar Northa. Monique Plou- vier was verantwoordelijk voor de Leidse doelpunten. De heren van Olympia behaalden een ruimé 1813 overwinning op de reserves van hoofdklasser DW/- Hermes. Bij rust had de Wasse- naarse ploeg nog maar een mage re 97 voorsprong. In de tweede helft was een tempoverhoging vol doende om het Haagse team defi nitief op afstand te spelen. Door de regenval konden de overi ge wedstrijden geen doorgang Van onze zwemmedewerker Leiderdorp Tijdens een internationale tweekamp tussen de zwemploegen van De Zijl/LGB en Die Wasserfreunde uit Wup- pertal is Edward Maasdijk er weer in geslaagd een viertal records voor de Kring Gouwe/Rijnstreek te verbeteren. Zaterdag middag, tijdens de eerste ontmoeting, leg de hij de 200 meter vrije slag af in 2.02.7. Dit betekende een verbetering van zowel het adspiranten als het herenrecord met 1,4 seconden. Daarnaast bracht hij het 100 meter rugslagrecord voor jongens onder de 16 jaar op 1.07.2, hetgeen een verbete ring met 0,5 seconde betekende. In de tweede ontmoeting, die gistermiddag eveneens in De Does in Leiderdorp plaats vond, verbeterde hij het 200 meter vlinderslagrecord, dat reeds met 2.24.75 op zijn naam stond, met 2.8 seconden en legde hij de 100 meter vrije slag af in 55,2. Ook deze records gelden zowel voor adspiranten als heren. Ondanks deze goede tijden van Maasdijk en ook van verschillende andere leden van De Zijl/LGB selectie, heeft de in de breedte zeer sterke Duitse vereniging een ruime overwinning behaald. Estafettes, vaak een sterke troef van de Leidse vereni ging en in het bijzonder wanneer het gaat om de wat ongewone 30 x 25 meter vrije slag of 16 x 50 meter vlinderslag, werden alle gewonnen door Die Wasser freunde. Daarnaast bleken de Duitse jongens en meis jes over enkele duidelijke school- en vlinderslagtalen ten te beschikken. De 100 meter schoolslag bijvoor beeld werd gewonnen door Helmuth Meyers, die hier slechts 1.09.3 voor nodig had, terwijl zijn clubgenoot Mario Zimmerman finishte in 1.10.9, Op de 100 meter vlinderslag voor de meisjes onder 14 jaar kwam Heike Niller tot een uitstekende 1.10.7. Carsten Bruckhof was sterk op de 200 meter schoolslag, die hij in slechts 3.03.3 aflegde. Bij de meisjes onder de 12 jaar werd de schoolslag gewonnen door Patricia van Walderveen van De Zijl/LGB in 1.29.6, de 200 meter wisselslag werd eveneens door Patricia van Walderveen gewon nen in 2.53.4. Marc van Belkum werd winnaar op de 100 meter rugslag voor jongens onder 12 jaar in de tijd van 1.21.2. De rugslag voor deze leeftijdsgroep bij de meisjes werd eveneens gewonnen door. Patricia van Walderveen met 1.20.2. Clubgenote Renee Dijks hoorn finishte hier met 1.25.1 als tweede. Naast het zwemmen heeft de uit 80 deelnemers bestaande Wuppertalse zwemploeg, die dit weekeinde bij leden van De Zijl/LGB was ondergebracht, zich kunnen vermaken op een in het clubgebouw van De Zijl/LGB georganiseerde discoavond en met een op gistermorgen gehouden strand- en duinwandeling. Van onze sportredactie LEIDEN De Leidse gymnastiek vereniging Excelsior organiseerde zaterdag een volleybaltoernooi ten bate van het gehandicapte kind. Een succesvol toernooi waaraan geen volleybalverenigingen, maar wel voetbalclubs, een korfbalver eniging (De Algemene) en zwem- clubs deelnamen Het toernooi werd gewonnen door UVS. De Leidse voetballers, met Mattie Kantebeen in de gelederen, bleven zowel in de eerste als in de finalepoule ongeslagen. De Al gemene eindigde als tweede, Van der Plas werd derde en Excelsior 3 vierde. Inclusief een verenigings- bijdrage van Excelsior werd overi gens vijftienhonderd gulden inge zameld voor het gehandicapte kind. Leiden Het Voorscho- tense Forescate heeft een uiterst succesvol competi- tieweekeinde achter de rug. Zaterdag kwamen zij als een van de weinige teams aan de wens van de tennisbond tegemoet om de vorige week zondag verregende ontmoeting op deze dag in te halen. Zij kregen Zaandam op be zoek en wonnen met 6-3. Gisteren klopten zij Toeg Hillegersberg verrassend gemakkelijk met 8-1, zodat het kampioenschap voor Forescate zeer nabij is. Het andere Overgangsklas- se-A-team, dat van Room burg, kwam niet verder dan een 7-2 nederlaag. In de Overgangsklasse B be haalden Noordwijk, Sas- senheim en Unicum de vol le winst, terwijl de Leidse Hout met een puntendeling genoegen moest nemen. Forescate kwam zaterdag met maar liefst 5-0 uit de enkelspelen. Alleen Madera en Tine Langeveld hadden drie sets nodig om lot winst te komen. Madera moest een set prijs geven aan Booy: 6-3, 3-6, 6-3 en Tine kreeg goed partij van Anneke Jelsma: 3-6, 7-5, 6-1. De dubbelspelen brachten de span ning volledig terug. Zowel het he ren- als damesdubbel werd in drie sets door Zaandam gewonnen, ter wijl Madera en Liselotte v.d. Bijl in de mixed kansloos verloren. Het gemengddubbel van Koemans en Tine Langeveld werd echter met 6-3, 3-6, 6-2 gewonnen, zodat Fo rescate drie punten incasseerde in plaats van de twee punten, die men bij een 5-4 overwinning krijgt. Gisteren tegen Toeg I verliepen de zaken voor Foresccate onverwacht gunstig. In de uitwedstrijd was de zege met 5-4 naar Toeg gegaan, dus een zware strijd mocht worden verwacht. Wederom werden alle enkelspelen echter in winst omge zet. Madera en Tine hadden net als de vorige dag een derde set nodig, terwijl nu ook Rob Hagen doorn tegen Hendnx een beslis sende set nodig had: 6-4, 1-6, 6-4. In de dubbelspelen bleef Forescate geconcentreerd op winst spelen, hetgeen twee vlotte zeges in het heren- en damesdubbel opleverde. Hierna werden de gemengddub- bels gedeeld. Het kampioenschap kan Forescate volgende week nau welijks nog ontgaan. Roomburg ontving gisteren zonder al te veel illusies, gezien de 9-0 nederlaag in het eerste treffen, het Amsterdamse Jaagpad L. Behalve het herendubbel van Peters en v.d. Zee, dat met 3-6, 6-3, 7-5 werd gewonnen, viel er voor Roomburg ook dit keer weinig eer te behalen, Een tweede winstpunt kregen zij nog doordat de gemengddubbels gedeeld werden. Ook bij Unicum en Sassenheim werden de gemengddubbelspelen gedeeld om nog enigszins op tijd klaar te zijn. Op alle parken in de regio moesten de wedstrijden "s morgens namelijk een a twee uur wegens de regen gestaakt worden. Unicum behaalde winst in alle en kelspelen en in het damesdubbel, zodat de eindstand tegen de Gra- vellers op 6-2 kwam. Sassenheim verloor geen enkele van de ge- 'speelde partijen en kwam zo op een ruime 7-1 overwinning op Lok horst 2 uit Leusden. Bij Noordwijk was er weer volop spanning. Pas om half negen kon de laatste partij van de baan af. Over het uiteindelijk resultaat kan ,men tevreoen zijn, want KSW I uit Schiedam werd met 6-2 verslagen, terwijl de eerste ontmoeting in een puntendeling was geëindigd. De Noordwijkers hebt^en er wel voor moeten vechten, want zes van de acht partijen kwamen van Blom- mendaal tegen Verkerk: 7-5, 2-6, 5-7 en van Josien v.d. Koogh tegen A. de Mol: 3-6, 7-5, 3-6. Uit de Bogaard zegevierde met 6-4, 6-1 over v. Vliet en Ineke v.d. Meer was via 6-2, 6-4 te sterk voor L. Sigmond. Hierna wonnen de routi niers van Noordwijk alle dubbels in drie sets. De Leidse Hout stelde teleur in de strijd tegen DTB I. Evenals in de eerste ontmoeting zorgden de he ren Pauwels en Gelevert voor pun ten in de enkels en het herendub bel. Mirjam Mulder en Maya de Boer zagen echter geen kans om een puntje te pakken, waarna de gemengddubbelspelen de beslis sing moesten brengen. De mixed Gelevert/de Boer werd gewonnen, doch Pauwels en Mirjam Mulder redden het niet, zodat de Leidse Hout niet verder dan 44 kwam. De Munnik heeft een wel zeer pechvol weekeinde achter de rug. Ook zij gebruikten de zaterdag als inhaaldag en moesten daardoor voor de tweede maal naar Hilver sum reizen. Wederom werden de Leiderdorpers echter door de re gen getroffen. Jan Theunissen en Ad. v.d. Berg hadden toen inmid dels hun singles gewonnen. Joke v. Sas moest de eer in drie sets aan de speelster van Gooiland la ten, terwijl Ellen Gerrese, die voor Carien Heestermans inviel, te wei nig vastheid in haar spel legde om een gunstig resultaat te kunnen behalen. In het damesdubbel na men de dames revanche via een mooie 7-6. 3-6, 5-7 overwinning. Met een 3-2 voorsprong en een 6-5 voorsprong in het herendubbel zullen de Munnikers een derde keer naar Hilversum moeten. Giste ren was het weer raak. In Den Haag aangekomen bleken de ba nen van Lucky Stroke onder water te staan. Ook deze wedstrijd zal ingehaald moeten worden. Helma van der Geest van Jong Ade (links) schiet op het doel van HVS. Cobia Goemans (11) kan slechts toekijken.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 20