Hazerswoudse Bovs eindelijk op de eerste plaats Nederlaag LMHC in promotiecompetitie Kampioenschap kan ARC bijna niet meer ontgaan RESERVES PHILIDOR IN VEILIGHEID Woubrugge klopt MVKV in doelpuntrijk duel SPORTTRIBUNE Tonegido eerste in LFC-toernooi VICTORIA TE STERK: 0-2 LEIDSE COURANT PAGINA 19 Van onze sportredactie LISSE Hazerswoudse Boys is kampioen van de eerste klasse van de afdeling Leiden. Afgelopen zaterdag behaalde de formatie van de Zoetermeerse oefenmeester Wiek Hermans bij Sportclub Lisse, de enig overgebleven concurrent, een 2—0 overwinning. Dat betekende dat de vierhonderd Hazerswoudse supporters hun team na afloop konden huldigen vanwege die titel én de promotie naar de vierde klasse van de KNVB. Natuurlijk waren er bloemen voor de „Boys", die de afgelopen drie jaar steeds op de tweede plaats eindigden. En, uiteraard, waren er lovende woorden voor de kampioenen. Die werden gesproken door Boys voorzitter Bert Poot en door de voorzitter van de afdeling Leiden Ad Dusée. Rob de Roo, de gelukkige captain, na afloop: „We verdienden met deze wedstrijd geen schoonheidprijs, dat geef ik toe. maar onze inzet zegevierde. We waren sterk in de mandekking. Zeker, dat kostte ons nogal eens wat vrije trappen tegen. Vergeet niet. dat we via snelle uitvallen succes, dus doelpunten, konden aantekenen". Rob de Roo's theorie klopte overigens als een bus. De Lissenaren, vechtend voor hun laatste theoretische kans. wilden wel aanvallen. De mannen uit de Bollenstreek waren soms zeer gevaarlijk, vooral wanneer het leer hoog voor het Hazerswoudse doel werd gebracht en de Lissenaren hun lengte konden uitbuiten. Helaas voor hen stak de Boys-goalie Kees van Tol in een blakende vorm en was er voor de thuisclub slechts de desillusie. Een van de snelle uitvallen, het was na een half uur spelen, bezorgde de (toen nog) Hazerswoudse titeljagers een treffer. Eddy Harkes schoot onverwacht uit een bijna „onmogelijke" hoek. Thuisclub-doelman en houtwerk „hielpen" eraan mee. dat het leer in het Lissense doel belandde (0—1). Deze stand bleef tot de pauze gehandhaafd. In de tweede helft hetzelfde spelbeeld: de thuisclub gretig in de aanval en de Boys loerend op een kansje om uit te breken. Dat geschiedde inderdaad. Dit keer kon de snelle Cees de Gelder op het vijandelijke doel afgaan. De Lisserdefensie bleef staan, overtuigd als ze ervan was dat Cees van Tol. geblesseerd in buitenspelpositie lag. Scheidsrechter Piet van de Raadt, die de zaak zeer kort hield, bleef echter bij zijn beslissing (0—2). Daarna kon de Boys-formatie niets meer gebeuren. En kon Jan Vondeling het zich permitteren voor open doel te missen. Rob de Roo nog eens: „Als Lisse tweemaal had gescoord hadden we niets kunnen zeggen". Maar dan nog hadden de Hazerswoudenaren, die slechts één winstpunt nodig hadden, de vlag kunnen uitsteken. Trouwens, zaterdag tegen Woubrugge wil Rob de Roo c.s. nog één maal vlammen. Rob: „Want we willen de beker voor de beste (prestatie)- ploeg van Midden Holland ook hebben". Een spelmoment uit de kampioenswedstrijd van Hazers woudse Boys tegen Lisse. (Van onze schaakmedewerker) LEIDEN De Nederlandse schaakcompetitie heeft toch nog een zeer spannend slot gekregen. Het grootmeesterteam van Volmac Rotterdam lijkt na een Interessante strijd tegen Deslsco/Watergraafsmeer niet verder te komen dan een gelijkspel hetgeen hen dan toch het kampioenschap op zal leveren. Voor de Leldse teams was alleen Eindhoven II - Phllidor II van belang. Phllldor stelde zich met 6 1/2-3 1/2 veilig. Phllidor Een verzwakt Leids tiental moest de laatste ronde naar Eindhoven. Het team van die naam was al zo goed als gedegradeerd, de meeste partijen stonden niet op zo'n heel erg hoog peil. Theo Piket gaf a! in de opening een toren weg terwijl Van Helderen al snel een foutief stukoffer mocht weerlegden. De rest was pas veel later beslist. Joop Piket en De Graaff waren goed op dreef en wikkelden goed af. Heel wat minder deed John v.d. Wiel het maar de tegenstander strafte de boel niet af: remise. Ook invaller Wilfred Binnendijk haalde een halfje binnen terwijl Bert Jongsma pas in de slotfase verloor tegen Peter Egmond. Henk van Maaren kwam er tegen Kuijpers niet aan te pas terwijl ook Brinkers niet tot scoren kwam. Van Reek bracht de partijen met een zege op gelijke hoogte. Naast Eindhoven is ook Utrecht gedegradeerd. Charlois/Europoort mag zich dit jaar amateurkampioen noemen. LSG en Philldor II Voor LSG was er geen belang meer bij de laatste wedstrijd tegen SMB. Zij konden allen hun tweede plaats veilig stellen hetgeen zij ook deden met een 7—3 zege. Voor Philidor II stond er heel wat meer op het spel. Er moest tegen Eindhoven gewonnen worden. Dit gebeurde waardoor Eindhoven II samen met Spangen naar de tweede klasse afdaalde. LSG trad met niet minder dan vier invallers aan maar dit deerde hen niet. De reserves brachten drie punten binnen. Heemskerk en Poelstra wikkelden goed af en Wiebes en Ossewaarde bereikten de veilige remisehaven. De enige nederlaag werd door Wichers geleden: hij gaf in gelijke stelling een toren weg. Baart en Dobbellaar veroverden beiden een halfje. Tolenaar en Konings wonnen na een schwindel en Kuypers veroverde het punt regelmatig. Philidor II is in de laatste wedstrijd geen moment in gevaar geweest. De twee nederlagen van Van Steenwijk en Berg waren niet nodig geweest daarentegen kregen Pols en Stam met hun overwinningen iets te veel. Zeer fraaie zeges werden geboekt door Gelpke, Van Loon en Oei. Kohlbeck kwam al snel remise overeen met zijn tegenstander. Smit behaalde op degelijke wijze het zelfde resultaat terwijl ook Visser het punt deelde om de zege veilig te stellen. Voorschoten Een theoretisch degradatiegevaar werd tegen Het Oosten op degelijke wijze afgewend. Door de 64 zege kwam het team zelfs op een gedeelde vierde plaats terecht. Van Schaik kreeg al snel een stuk cadeau. Wouters en Both kregen een aanval op hun dak die niet doorsloeg waarna zij de partij konden beslissen. Bongers en Brouwer rolden hun tegenstander op. Huizer en Houweling wisten een dreigende nederlaag op het laatste moment toch af te wenden en een half punt te scoren. Wise, Thieme en Schuckinck Kool moesten hun hoofd voor de tegenstander buigen. (Van onze sportredactie) LEIDEN Het nacht-veteranen- toernooi van LFC is gewonnen door de „oudjes" van het Voor- burgse Tonegido. „Tot Ons Nut En Genoegen Is Deze Opgericht" klopte in de finale het Leidse Sleu tels op strafschoppen. Daarvoor had Tonegido, uitkomend met in ternational-scheidsrechter Charles Corver onder andere Randstad Sport uitgeschakeld. Lugdunum eindigde overigens als derde. Het organiserende LFC veroverde de sportiviteitsprijs. (Van onze sportredactie) LEIDEN Na jaren lang de pro motie steeds misgelopen te heb ben is Hazerswoudse Boys er eind elijk in geslaagd het kampioen schap te behalen. Naaste concur rent Lisse werd met 2—0 geklopt. Woubrugge boekte in een aantrek kelijke wedstrijd een 4—3 overwin ning op MVKV. KRV won met 3—1 van Leiden. Het reeds gedegra deerde WSB verloor met 2—1 van Valken 68. GWS en Kagia deelden de punten: 11. Woubrugge klopte MVKV in een doelpuntrijk duel: 43. Aanvanke lijk zag het er niet naar uit dat Woubrugge het moeilijk zou krij gen tegen MVKV. Binnen een mum van tijd stond Woubrugge met 2—0 voor door treffers van Hennie de Klerk en Kees Boer. Voor de rust scoorde Sjaak Lens tegen. Na de hervatting begon MVKV sterk. Via doelpunten van Rob de Kolk en Henk Murer namen de Valken burgers zelfs een voorsprong. Woubrugge zette toen alles op alles hetgeen in de gelijkmaker resulteerde. Jan Burggraaf gaf het beslissende tikje. Invaller Cor Brunt scoorde na een solo 4—3. GWS en Kagia kwamen een remi se overeen: 1—1. Het was duidelijk te merken dat er voor beide ploe gen niet veel meer op het spel stond. Na een half uur nam Kagia de leiding. Een schot van Adriaan Oosterhof werd door doelman Martin Braam verkeerd beoor deeld. GWS kwam door toedoen van Jan Couperus op gelijkte hoogte. In de eerste rondgang bood WSB Valken 68 goed partij. De beste kansen waren zelfs voor WSB. Tettero en Van Winsen wisten in kansrijke positie echter niet te sco ren. Na de hervatting nam Valken de leiding via Maup Spaargaren. Henk Pennings bracht beide ploe gen weer op gelijke voet. Het was opnieuw Spaargaren die de Val- kenburgse ploeg de volle winst bezorgde. Een gehandicapt KRV heeft weinig moeite gehad met het dit seizoen zo slecht acterende Leiden. Bij de rust hadden de Katwijkers al een 20 voorsprong genomen. In de tweede helft herstelde de jeugdige Leidse ploeg zich enigszins. Al moest het eerst wel toezien hoe Ron Verheul de stand op 3—0 bracht alvorens de traditionele eer te kunnen redden. In de tweede klasse blijft de nek aan nek race tussen SVLV en Abbenes onverminderd doorgaan. De Voorschotense ploeg behaalde een verdiende, maar krappe 1—0 zege op Bernardus. Alphia en Stompwijkse Boys kwamen tot een puntendeling: 0—0. Unitas L won met ruime cijfers van Meerburg: 3—0, VNL en SJZ boekten beide een 2—0 winst tegen respectieve lijk LSW en Kickers 69. SVLV blijft door de 1—0 overwin ning op Bernardus een reële kans op de titel behouden. In de eerste periode liet de Voorschotense ploeg erg veel kansen liggen. Jelle Kramer kopte tegen de kruising. Na de pauze bleef SVLV een over wicht houden. Na twintig minuten kwam dit tot uiting in een doelpunt van Jan Witteman. Bij Bernardus kreeg invaller John Eibers nog een mooie mogelijkheid. Meerburg is tegen Unitas nauwe lijks aan de bak gekomen. In de eerste helft was de tegenstand nog van enig kaliber. De Leidenaren kwamen toen ook tot een doelpunt van Jan Keijser. Na rust overheer ste Unitas op alle fronten. De 3—0 eindstand werd bereikt door tref fers van Frans Smithuysen en Jan Willem v.d. Voort. Ondanks dat er in het treffen tus sen Alphia en Stompwijkse Boys geen doelpunten vielen was de wedstrijd het aankijken zeker waard. Het spel golfde heen en weer. Bij de Stompwijkers miste Gerard Soinium een droomkans. Alphia had pech bij enkele gevaar lijke schoten. VNL behaalde een verdiende 2—0 zege op LSW. In de eerste helft bracht Ton Siecker VNL aan de leiding. LSW had weinig geluk met schoten die tegen het hout werk belandden. Na de hervatting maakte opnieuw Ton Siecker aan alle onzekerheid een einde. Kickers 69 heeft het tegen SJZ niet kunnen redden: 2—0. In de eerste periode zette Joop de Jong na aangeven van Gé van Wetten SJZ op 1—0. Na rust vergrootte SJZ de voorsprong dank zij Guus de Koning. Na dit doelpunt kreeg SJZ nog goede mogelijkheden op een ruimere zege GOUDA Lijstaanvoerder Sportief heeft met een ongekende inzinking te maken. Ditmaal werd met 1—0 van Floreant verloren. Rohda maakte hier uitstekend gebruik van door Zwammerdam met 10 te kloppen. Aarlanderveen leed een 5—2 nederlaag bij Bergambacht. Oudewater en Rijnstreek deelden de punten: 1—1. Gouda gaf Siveo Rohda lijkt door het puntenverlies van Sportief onverwacht toch weer uitzicht te krijgen op het kam pioenschap. In het treffen met Zwammerdam was het Gerard Aal- ders die de winnende treffer pro duceerde. Sportief had tegen Floreant een voortdurend veldoverwicht, maar doelman Bertus Hoogendoorn bleek in een blakende vorm. Keer op keer stuitte Sportief op de Floreant-doelman. Tien minuten voor tijd scoorde Hans Key de beslissende goal. Bij de rust stond Aarlanderveen al voor een onoverkoombare 3—0 achterstand. In de tweede periode liep het wel wat beter bij Aarlan derveen. De twee doelpunten van Gerard Slof weerhield Bergam bacht er toch niet van om met grote cijfers te zegevieren: 52. - £5 T-fe -V X \ifS0: m S i Spelmoment uit het door Leiden verloren duel met Victoria. (Van onze hockeymedewerker) Leiden LMHC trad voor de promotiecompetitie voor twee plaatsen in de hoofdklasse aan tegen het Rotterdamse Victoria. Belde ploegen hadden tegen de Groningse Studs gelijkgespeeld: Leiden thuis met 1—1 en Victoria uit met 6—0. Leiden begon zenuwachtig, maar was al snel in haar spel. De Rotter dammers speelden fel en oefenden een sterke druk op het Leidse doel uit. Door een snelle counter van Willem Ledeboer over links werd oud-Leiden speler Seven Smulders in een unieke kans positie gema noeuvreerd, die hij dankbaar be nutte: 0—1. Leiden was aangesla gen en heeft de hele eerste helft, ondanks een grote inzet, onder een grote druk gestaan. Victoria kreeg de eerste 35 minuten niet minder dan tien strafcorners te nemen. Leiden probeerde zo af en toe eruit te komen maar kreeg weinig kansen, en toen Rob Feen- stra vijf minuten mocht afkoelen na een harde actie was het alle hens aan dek in de Leidse achter hoede. Vooral keeper Martijn Drij ver onderscheidde zich toen, door drie zekere doelpunten uit zijn doel te houden. Pas vijf minuten voor rust kwamen de Leidenaren onder de druk uit. De tweede Leidse strafcorner werd echter op de lijn gestopt, waardoor de rust stand 0—1 was. De tweede helft was Leiden duide lijk beter dan de eerste, maar mis te het greintje geluk wat ieder nodig heeft. Het werd vooral feller, maar doordat LMHC zoveel op de aanval speelde kregen de Rotter dammers kansen door de counter. Vijf minuten voor tijd strafte Wil lem Ledeboer een fout af en liet het doek voor Leiden vallen: 0—2. Volgende week zal Leiden om in de race te blijven, moeten winnen van de Groningse Studs, vooral wanneer het de kansen in eigen hand wil houden. Van onze sportredactie LEIDEN Door een 4—0 over winning op Hermandad is ARC weer dichter bij het kampioen schap van de vierde klasse geko men. Met nog drie wedstrijden te spelen hebben de Alphenaren vijf punten voorsprong op de naaste concurrentie. Volgende week kan de titel In de uitwedstrijd tegen Die Haghe veilig gesteld worden. ARC, dat Jan van Leyden in de basisopstelling miste, is tegen de Rotterdamse politie geen moment in gevaar geweest. Al na vier minu ten was het raak. Nico Stenfers kreeg een voorzet op maat en rondde de aanval af. Pas een kwar tier later werd het eerste schot op het ARC-doel gelost. De bal ging echter hoog over. Na deze aanval kwam Hermandad nog slechts zel den over de middenlijn en zelfs nooit tot een schot op het doel van ARC. Het duurde echter nog lange tijd voordat het overwicht in duidelijke cijfers werd uitgedrukt ook al wa ren de kansen hiervoor continu aanwezig. Miel Monsanto trof ech ter de paal, terwijl Gerard Gesman de lat zijn schot zag keren. Tien minuten voor rust was het dan toch raak. Monsanto mocht een vrije trap nemen op de rand van het strafschopgebied. Hij gaf de bal door aan Gerard Gesman, die wel het net wist te vinden. Op slag van rust vergrootte Hugo Sch- lette de voorsprong tot 3—0 toen de vijandige verdediging te laat eenzelfde Spelbeeld' to zlen.^Her> Hu9° Schlette ,?nelt d°°r de verdediging van Hermandad. Hij zou het derde doelpunt mandad kwam niet aan.de bak en van ARC VOOT zijn rekening nemen. ARC kon al snel de voorsprong uitbreiden. Rob Kooistra kon op aangeven van Gerard Gesman 4—0 wel' De wedstnid verzandde lang- Gesman gewisseld werd voor Jan voor het doel, maar hij sprong te aantekenen. 'aam maor ,oitor n° Mor,onc onte"'nHo" or nn" m"r Met deze voorsprong op zak ge- zaam maar zeker. De Rotterdam mers konden steeds vaker uit de looiden de Aphenaren het verder »e;dediglng komen. Toen Gerard Marlens kwam nog een keer vrij kaars uit

Leidse Courant | 1977 | | pagina 19