Noordwijk overbluft door Zwart Wit '28 ES- Quick Boys laat zege liggen Lisser Boys haalt titel binnen in nerveuze slotfase RCL krijgt bijna teveel IN SLECHTSTE WEDSTRIJD VAN HET SEIZOEN LEIDSE COURANT PAGINA 18 (Van onze sportredactie) ROTTERDAM De opmerking van Noordwljks linkerspits Jan Willem Bogers kwam eigenlijk niet eens onverwacht De anders zo relative rende Alphenaar in Noordwljk-dlenst, kende geen goed woord voor tegenstander Zwart Wit '28. Eens een hoogvlieger In de zaterdag eerste klasse, nu teruggezakt naar een beden kelijk niveau In diezelfde afdeling. „Wat een schoppers. Voor mij mogen ze eruit Dit Is geen voetbal meer", stelde verontwaardigde Bogers. Bijgevallen door aanvoerder Cees Spaanderman. „Of die bal nu In de buurt Is of niet, getrapt wordt er. Daar kan je toch niet tegen spelen?" Een begrijpelijk hard oordeel over een elftal dat inderdaad zaterdag nauwelijks voetbalde. En tot overmaat van ramp Noordwijk ook nog eens een kostbaar punt (0-0) afsnoepte. Met voetbal waar oprechte „Zwartwitters" eveneens de rillingen van over de ruggen moet hebben gelopen. Twee spitsen liet het Rotterdamse thuisteam opdra ven; de negen andere spelers bepaalden zich voornamelijk tot het betere, en erg hoge trap- werk. Een strijdwijze die Noordwijk voor te grote problemen stelde. Geïrriteerd door de geringe bewegingsvrijheid, kwamen de rood-witten eveneens nauwelijks aan voetbal toe. Overbluft door het „nieuwe" Zwart Wit '28 speelde Noord wijk de slechtste wedstrijd van het seizoen. En mocht de Eelman-equipe zelfs nog blij zijn met de 0-0 eindstand. Want de beste kansen waren zaterdag wel voor dat bij vlagen counterende Zwart Wit. Slechts attent grensrechterswerk (twee buitenspelgoals van Arnold Lobman wer den ongeldigverklaard en een vrijwel foutloos opererende Noordwijk-doelman Ab van derNiet voorkwam een grotere deceptie. Van der Niet, die al in de negende minuut zijn ten koste van Cees van der Wiel heroverde plek onder de lat moest „waarmaken". Lobman werkte zich langs Siem van Beveren; tijdig uitlopen van Van der Niet voorkwam een treffer. Noordwijk mocht vervolgens een 2-5 voorsprong op hoekschoppen veroveren in die eerste helft; kansen waren er slechts voor Zwart Wit. Cees Wander, Ben Roestenburg, en Rob Smaal von den evenwel Van der Niet op hun weg. Noord wijk, al spoedig met Sjaak van Dorp in de ploeg voor de geblesseerd uitgevallen Jaap Plug (oor zaak: één van de vele, door arbiter Van Asselt nauwelijks bestrafte overtredingen), kon ook na rust het spel niet naar de hand zetten. Bogers kwam niet los van vaste bewaker Joop Schllperoort, Suttorp soleerde aardig maar nutteloos en Brörlng was en bleef onzichtbaar. Welgeteld één kans zou Noordwijk In die periode nog krijgen. Adrle Wander speelde foutief terug, Rob Suttorp kon onderscheppen. Het „tikje terug" op Bogers mislukte echter; Zwart Wit-doelman Ben de Berg kon Ingrijpen. Terecht overigens. Evenals Zwart Wit '28 ver diende ook Noordwijk zaterdag de zege niet... GERT-JAN ONVLEE zaterdag KNVB Van onze sportredactie LEIDEN Een oppermachtig Quick Boys heeft tegen Huizen piet een gelijkspel genoegen moe ten nemen. De Katwijkers hebben voortdurend druk uitgeoefend op het Huizense doel. Door onzuiver schieten aan de ene kant .en pech aan de andere kant kon Huizen de rust met 0-0 ingaan. Kees van Rooyen had in de eerste periode een keer tegen de paal geschoten. Jaap Hoek en Teun v/d Plas wisten uit kansrijke posities eveneens niet te scoren. De tweede helft gaf een zelfde spelbeeld te zien. Een aanvallend Quick Boys en een met hand en tand verdedigend Huizen. Vijf minuten voor tijd werd het Quick Boys-offensief met een doelpunt beloond. Jaap Heerikhuisen schoot knap raak. Twee minuten later was het echter alweer gelijk. Via een half mislukte kopbal verdween het leder in het Katwijkse doel. Voordat Rljnsburgse Boys er erg in had stond het tegen De Zwervers met maar liefst 4-0 achter. De Rijnsburgers verdienen een compli ment om daarna toch nog de volle winst te pakken. Toen de wedstrijd ten einde was stond de opmerkelijke 6-4 uitslag op het scorebord. Binnen veertig minuten had De Zwervers een geflatteerde 4-0 voorsprong opgebouwd. Via Piet Haasnoot en de jeugdige Hennie Heems kerk kwam de formatie van Frans v.d. Zeeuw nog voor de rust terug tot 4-2. Na de hervatting was hef aleen maar Rijnsburg- se Boys dat de klok sloeg. Jac. den Heyer verkleinde de achterstand na voorbereidend werk van Anne Ouwersloot. Door twee doelpun ten van Cor Vreugdenhil namen de Boys voor de eerste maal een voorsprong. De ploeg uit Kiderdijk raakte hierdoor geïrriteerd. Dit kwam ook tot uiting in een strafschop van Piet Haas noot onderuit was gehaald. Anne Ouwersloot velde het vonnis: 64. Wie gedacht had dat IJmuiden op revanche was belust tegen Ter Leede (dinsdag had Ter Leede IJmuiden uit de beker gewipt) kwam bedrogen uit. Daar de Sassenheimers ook niet erg gemoti veerd in het veld verschenen ontstond er een uiterst gezapig partijtje zomeravondvoetbal. Het enige lichtpunt bij Ter Leede was het goede debuut van Hans Oudshoorn. Beide ploegen verdienden eigenlijk ook niet het behaalde punt: 0-0. In de eerste rondgang liet Piet v.d. Heiden enkele doelrijpe kansen liggen. Na de hervatting bleef het spelpeil van een bedenkelijk laag niveau. Alleen Benno Kooy liet nog een redelijk schot los. Katwijk kwam tegen het nog steeds in degrada tiegevaar verkerende Lyra niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Katwijk speelde niet erg geïnspi reerd. Het spel was onsamenhangend. Na tien minuten nam Lyra de eiding. Een voorzet werd door doelman Koelewijn verkeerd beoordeeld. Hij stompte de bal voor de voeten van de Lyra-spirts, die hard uithaalde. Vijf minuten later bracht Adrie Koelewijn met een schuiver Katwijk langszij, reek Rienks liet de beste mogelijkheid op de overwinning liggen. Nadat Wim Guyt 2 in ideale scorinosoositie was aevloerd miste Rienks vanaf elf meter. In de tweede rondgang liep het bij de Katwijkers iets beter, maar echt gevaarlijk werd de equipe van Verkuylen niet meer. Het reeds gedegradeerde SIZO boekte een ver dienstelijk belijkspel tegen ASWH. In het aan trekkelijke duel kwamen beide ploegen niet tot scoren. Vlak voor rust kwam SIZO goed weg toen de bal via beide doelpalen weer het veld in caramboleerde. Ook na de rust bleef het spel heen en weer golven. Bij Sizo kregen Eltjo Fijn en Gerard Hoogervorst een redelijke scorings kans. De situatie is er bij TAW niet veel beter op geworden ondanks het 1-1 gelijkspel tegen Zevenhoven. De mede-degradatiekandidaten kwamen eveneens tot puntenwlnst De ploeg uit Aarlanderveen ging furieus van start Met een tomeloze Inzet werd het Zevenhovense doel belaagd. In de eerste minuut resulteerde dit al In een doelpunt Kees Bons legde de bal terug op Kees Koopmans, die vernietigend uithaalde: 1-0. Na dit doelpunt bleef TAW domineren. Rob van Veen liet enkele riante mogelijkheden onbenut In de tweede helft kwam Zevenhoven terug, maar TAW behield het initiatief door een grotere werklust Na twintig minuten moest TAW toch de gelijkma ker incasseren. Kees van Veen beroerde de bal op ongelukkige wijze met de hand. De strafschop werd door Rob Uytewaal verzilverd. TAW heeft hierna nog van alles geprobeerd om alsnog de volle w|nst te grijpen. Zevenho ven liet het echter niet zover komen. SVOW heeft een goede stap gedaan in de richting van het behoud van de vierde klasse. In Hoek van Holland werd Hoekse Boys met 2-1 teruggewezen. SVOW kwam uitstekende uit de startblokken. Met snelle aanvallen via Jaap Rietdijk werd het doel van Hoekse Boys onder druk gezet. Rietdijk schoot eerst een keer tegen de lat. Even later werd Rietdijk op onregelmen- taire wijze afgestopt. Cock Gortzak zou het vonnis vellen, maar vanaf de elf meter-stip schoot hij tegen de lat. Tegen de verhouding in nam Hoekse Boys met een afstandsschot de leiding. In de tweede periode bleef SVOW in een goed resultaat geloven. Na een kwartier wierp dat zijn vruchten af. De defensie van Hoekse Boys bleef voor vermeend buitenspel staan waarna Piet Peoht eenvoudig kon scoren. Drie minuten voor tijd bezorgde Rinie v.d. Wetering de ploeg uit Oud-Wetering de volle winst. Alleen voor de Hoekse Boys-doelman maakte hij geen fout. De Sleutels verraste door SVPTT op eigen veld niet verder te laten komen dan een 1-1 remise. Dit gelijkspel betekende voor Lisser Boys, dat de vlag zaterdagmiddag reeds kon worden uit gehangen. Vooral in de eerste helft boden de Leidenaars goed partij. Na een half uur nam De Sleutels de leiding. Fred Huis bereikte Bert Montangne, die goed afrondde: 6-1. In de tweede rondgang stond De Sleutels voortdurend met de rug tegen de muur. In de counter kreeg Sjaak Bavelaar nog een reële mogelijkheid, maar hij liet de bal van zijn schoen springen. Vier minuten voor tijd kwam PTT verdiend op gelijke hoogte. Van onze sportredactie LEIDERDORP - Bijna had RCL nog teveel gekregen. Pas toen Leo Holt tien minuten voor tijd de gelijkmaker had geprodu ceerd, legde de Lelderdorpse formatie de berustende houding van zich af en begon een slot periode, die de roodwltten zelfs nog een niet verdiende zege op Kozakken Boys leek op te leve ren. Een attente arbiter Dam mers vond het wat teveel van het goede om RCL In die rumoe rige minuten een penalty te ge ven. Johan van Duin, die even te voren voor Henk Braat was komen opdraven, werd door Leo Leegemmers In de rug gelopen. De Indlrekte vrij trap was al een zware scheidsrechterlijke straf: Jan van Duyn tikte opzij, maar het schot van Ruud de Groot was niet helemaal perfect; ook Ben Heemskerk kon de bal Juist niet verlengen. Maar met 1-1 mocht RCL eigenlijk al tevreden zijn. Dat was Kozakken Boys-trainer Ton de Hoop duidelijk niet. „We hadden toch zeker met 5-0 moe ten winnen", overdreef hij na afloop. En, reëler even later: „We hebben RCL vandaag op fysieke kracht gepakt". Het was inder daad naar later bleek beslissend voor het verdere verloop van de wedstrijd: Kozakken Boys ging fel, geconcentreerd van start, vastbesloten RCL niet in zijn spel te laten komen. Dat lukte vrij goed. John Huguenin, RCL's oe- fenmeester legde ook de nadruk op die beginfase: „Als je zo laconiek speelt als wij in die fase, dan verdien je een pak slaag te krijgen. We hielden het tempo veel te laag. En pas na 0-1 gingen we voetballen. Het werd door die achterstand wel krampachtig". Dat verkrampte bleef het spel van RCL de rest van het duel typeren. De achterstand, die na twintig minuten werd opgelopen was er beslist niet de oorzaak van, eerder een symptoom. Het was voor invaller doelman Cees van der Zwan een trieste speling van het lot, dat hij het falen van RCL in die fase moest uitbeel den: de blaam van zijn blunder trof eigenlijk heel RCL. Een uit trap van de vervanger van de geblesseerde Bram Brandt werd buiten het strafschopgebied door Filip de Haan opgevangen. Zijn direkt geretourneerde hoge inzet had een eenvoudige prooi voor de handen van Van der Zwan moeten zijn, maar tot ieders ver rassing liet de doelman de bal glippen, waarna hij traag over de doellijn verdween: 0-1. De onge lukkige Van der Zwan herstelde zich even voor rust goed, toen hij een inzet van Gerrie Klop spectaculair uit zijn doel ransel de. RCL kon zich ook na rust niet onder de druk van de achter stand vandaan werken. Zonder overtuiging viel de Leiderdorpse formatie aan, totdat Leo Holl een afgeslagen vrije trap van Wally van Haver op de rand van het zestienmetergebied opving en di rekt doeltreffend uithaalde: 1-1. Het ene verliespunt kon echter niet meer worden weggewerkt. John Huguenin, nuchter na afloop: „We zijn er nog niet, ik heb het al meer gezegd. Van daag kon je het duidelijk zien: we zijn nog niet een kampioens- ploeg". dagen voor het einde binnengehaald. Trainer Nanai ziet de toekomst ook rooskleurig in: „Volgens mij moeten we ons moeiteloos kun nen handhaven in de derde klasse, vooral als je ziet hoe gemakkelijk we Quick Boys wegge speeld hebben (voor de beker, 5—0) en vriend schappelijke duels tegen hoger geklasseerde ploegen werd ook moeiteloos gewonnen". Lisser Boys ging in de eerste helft tegen het Rijswijkse Te Werve uitstekend van start. On der leiding van spelbepaler Piet Boot werden de gevaarlijke Lisser Boys-aanvallers in stel ling gebracht. Zo was het de Engels aandoen de spits Gerard Nijkamp (sterk in de lucht, schiet uit alle posities) die blijk gaf van zijn aanwezigheid met twee kopballen dië net voorlangs gingen. In de vijftiende minuut was het dan ook raak. Wim Sluymer bereikte het kalende hoofd van Gerard Nijkamp, die met een harde kopstoot doelman Grielaard kan sloos liet: 1—0. Na dit doelpunt kregen de Lissenaren vele kansen om de voorsprong uit te breiden. Piet Boot kopte maar net over en Jan van Slooten wist de bal op de doellijn er nog niet in te prikken. Nanai over al die kansen: „Ik begrijp het ook niet. Normaal gesproken benutten we al die mogelijkheden wel. Het zal wel door de zenuwen komen". Ook na de hervatting bleef Lisser Boys domi neren. Na een kwartier zette Ben Barten Lisser Boys op 2—0. Na voorbereidend werk van Piet Boot, die doelman Grielaard passeerde, had Barten geen moeite om de bal in het lege doel te deponeren. Het mag een raadsel zijn, dat Te Werve nog langszij kwam. Eerst was het Bert Muller die de bal in eigen doel werkte na een voorzet van Schaap. Dezelfde Schaap zorgde even later voor de gelijkmaker. Schaap brak door, maar schoot in eerste instantie nog tegen doelman Nico Groenenweg op. In de rebound was het echter wel raak. Lisser Boys werd hierdoor kennelijk wakker geschud, want onmiddellijk werd de aanval weer gezocht. Het was niet opvallende Isaac de Kooker die de Lissenaren naar de derde klasse schoot: 3—2. Bart Schaberg KNVB ZONDAG: 1 Henk v.d. Zwan (Randstad Sport) 13; 2 Aad Neuteboom (LFC) en Rob Aniba (DOCOS) 12; 4 Kees Baader (Al- tior) 11; 5 Frans de Boer (Bernar- dus) 10; KNVB ZATERDAG: 1 Gerard Nij kamp (plus 1) (Lisser Boys) 24; 2 Piet Boot (Lisser Boys) 14; 3 Jan van Slooten (Lisser Boys) 10; 4 Bert Stenfers (Arc) (plus 1) en Gerard Gesman (ARC) (plus 1) 9. AFDELING ZONDAG: 1 Vic Bou tier (VTL) 21; 2 Wim Bos (SJZ) (plus 1) 17; 3 Ger Straathof (Meerburg) (plus 1) 16; 4 Gerrit Wit (Kickers) 15; 5 Theo van Klink (SJZ) 14; 6 Albert Bollen (Wet. Boys) en Sjaak van Slinger land (SJZ) 13. AFDELING ZATERDAG: 1 John Cuvelier (Abbenes) 23; 2 Jan Dorrepaal (Rohda) 18; 3 Peter Beukeboom (Meerburg) 13; 4 Floris v.d. Hage (LSW) en Rob de Roo (Hazerswoudse Boys) 12; 6 Gé Perfors (Oegstgeest) en Gerard Ooms (Kickers '69) 11. Het team van Lisser Boys dat het kampioenschap in de derde klasse A binnen- m g ram haalde. Doelman Arie Ottevanger kan met zijn vuisten een kopbal van een opverende Ben Heemskerk uit zijn heiligdom ranselen. Leo Leegemmers blijft liever aan de grond. Van onze sportredactie LISSE De overbekende beelden die men regelmatig aan het einde van het seizoen tegenkomt waren zaterdagmiddag ge bewon deren op het sportpark aan de Spekkelaan, waar Lisser Boys tegen Te Werve het kam pioenschap van de vierde klasse A behaalde. Zenuwachtige bestuursleden, Lisser Boys trainer Nanai die in de slotfase nog nerveus uit zijn dug-out springt om de laatste aanwij zingen te geven aan zijn formatie. Het spel van Lisser Boys gaf wel aanleiding tot al deze emoties, want na dat het een comforta bele 2—0 voorsprong had genomen kwam Te Werve verrassend tot 2—2 terug. De Lissena ren wisten dat naaste concurrent SVPTT tegen De Sleutels had gelijkgespeeld en een overwinning was dus noodzakelijk. Het was Isaak de Kooker die Lisser Boys In een tumultueuze slotfase naar de titel schoot De formatie van trainer Nanai heeft er geen twijfel over laten bestaan, dat Lisser Boys de sterkste ploeg was in de afdeling. Met een ongekend hoog doelsaldo en geen enkele nederlaag werd de titel reeds twee wedstrijd-

Leidse Courant | 1977 | | pagina 18