CVV ,dolt' UVS: 2—4 Roodenburg eenvoudig naar overwinning LIJMPOGING BESTUREN GOUDA EN LEIDEN Kickers'69 loopt bij Meerburg in de val VTL lijkt te stranden SVLV langs Alphen Blauwwitten spelen 25 minuten mee. m sËËSiÊi LEIDSE COURANT PAGINA 17 Van onze sportredactie LEIDEN Vijfentwintig mi nuten slechts speelden er gisteren twee teams op de Kikkerpolder. Alleen in die eerste periode genoten zo wel UVS als CW van de alom geboden vrijheid. Werden door beide ploe gen ook goede mogelijkhe den gecreëerd. Na die eer ste vijfentwintig minuten echter speelde er maar een team. Waar UVS, ver baasd nagenietend van al die mogelijkheden schijn baar lusteloos terugzakte naar een bedenkelijk ni veau, speelde CW door. Dolden de Rotterdammers het Leidse elftal met de minuut meer en scoorde CW en passant ook nog even vier treffers. De 24 zege van de Rotterdam mers gaf dan eigenlijk ook geen juist beeld van de krachtsverhou dingen. CW wilede in dit laatste competitietreffen niet tot het uiter ste gaan. Het werd in de Kikkerpolder al heel spoedig duidelijk, dat er geen belangen meer op het spel ston den. Van mandekking was er aan beide zijden maar incidenteel spra ke en kansen bleven dan ook niet lang uit. Van der Heiden, Van Putten en Van Seggelen wensten er voor UVS in eerste instantie geen gebruik van temaken; Maar ten Polderman weigerde op zijn beurt tweemaal alleen voor Wij nand Sloos. In de 25e minuut zou UVS de openingstreffer dan toch laaten noteren. Mattie Kantbeen ging grandioos door, bereikte Van Putten die zijn schot evenwel zag afstuiten. In de rebound knalde Frits van de Heiden wel raak: 1—0. Het bleek later een van de laatste blauwwitte hoogtepunten te zijn geweest. CW pakte de zaken nu wat serieuzer aan en kwam nog voor rust op 1—2. Drie minuten na de openingsgoal schoot Aad van Neutegem al raak en acht minuten voor de pauze stelde Theo van Van Putten wordt gestuit door CW-speler Sjef Nap Seggelen Arie van der Sluis in staat Polderman aan te spelen: 1—2. Twee minuten na de hervatting meldde het scorebord 1—3. Wij nand Sloos maakte de eerste gro ve fouten van het seizoen Aad de Kievit had raakgeschoten. UVS, zonder geschorste Bert Kort en geblesseerde Cees Duprie, zag ver volgens Van der Heiden tweemaal van dichtbij falen voor CW-goalie Cees van Kampen, voordat het nonchalant dollende CW naar 1—4 uitliep. Maarten Polderman rondde een vloeiende combinatie met Van Neutegem en de Boer eenvoudig af. In de laatste minuut UVS had inmiddels Hans Kruit en Sieval Ingezet voor Van Seggelen en Henskenszouden de Leldenaars nog eenmaal scoren. Arie Lagenijk, met Fred Filllpo voor de laatste maal officieel In de blauw- witte kleuren gehuld, be zorgde zichzelf een pas send afscheidsgeschenk. Kantebeen gaf het passje, de toekomstige trainer van Quick Boys het beslissen de tikje: 2—4. Van onze sportredactie LEIDEN Roodenburg lijkt na een aantal duidelijk mindere resultaten de juiste draad weer te hebben op gepakt. Tegen het Rotter damse HOV werd een een voudige 2—0 zege geboekt. De overwinning had veel ruimer moeten uitvallen, maar de bewo ners van sportpark Noord gingen erg onzorgvuldig te werk met het benutten van de vele kansen. In de eerste rondgang namen de Lei- denaren via Wouter Holverda de leiding. Holverda rondde een solo vanaf de middenlijn goed af. In dezelfde periode liet vooral John de Wetering riante mogelijkheden onbenut. Tot tweemaal toe ver scheen hij allen voor de Rotter damse goalie. Na de hervatting bracht Reinier Verkuylen met een schitterend afstandsschot Rooden burg op 2—0. Dat Roodenburg de gehele wedstrijd oppermachtig was bleek wel uit het feit dat eerste klasse doelman Frits van Berge Henegou wen vrijwel niets te doen had. Blauw Zwart stelde danig teleur door tegen het laag genoteerde Papendrecht een 1—0 nederlaag te lijden. Blauw Zwart liet het met name in de eerste helft lelijk lig gen. Papendrecht maakte daar gretig gebruik van. Karei Henne- ken schoot in de beginfase al een keer tegen de paal. Dezelfde Hen- neken had even later meer geluk toen zijn inzet na aangeven van Wim Terstegen achter doelman Peet Pieterse verdween: 01. Na rust speelde het grootste deel van de strijd zich af op de helft van Papendrecht. Schoten van Ger Smit en Pieter Donath werden op magnifieke wijze gestopt door doelman Gerard Romeijn. Boven dien was laatste man Gerrit Schalks uitstekend op dreef. Hij was het die Papendrecht aan de nodige rust hielp. (Van onze sportredactie) LEIDEN De afdelingsbesturen van Gouda en Leiden zullen alsnog pogingen in het werk stellen om de barst te herstellen, die ont staan is in de samenwerking lussen de twee afdelingen in de gecombineerde competitie. Zes dissidente verenigingen van de afdeling Gouda, die een eind aan de competitie willen maken, zullen worden uitgenodigd voor een gesprek met de besturen. Dit gesprek zal op 23 mei plaats vinden. De besturen willen aan de bezwaren van o'e groep van zes in die mate tegemoet komen, dat zal worden voorge steld om een soort fonds in het leven te roepen, waarmee te hoge reiskosten kunnen worden teruggeschroefd. Dit voorstel lanceerde Alphia vorige week tijdens een hearing. Verder wil men volgend seizoen beginnen met een aantal dubbele programma's en één rond het paasweekend om de duur van de kompetitie (in ieder geval in tijd) te bekorten. Bovendien zal het aantal wedstrijden volgend jaar met twee verminderd zijn, aangezien er geen clubs naar de afdelingen zijn gedegradeerd uit de vierde klas. De afdelingsbesturen hebben besloten in ieder geval het advies van hun leden over te nemen, om de zes verenigin gen te verplichten het komend seizoen de samenwerking voort te zetten. Daarop zou alsnog beslist moeten worden over de voortzetting op langere termijn. Wie hierin het laatste woord heeft is vooralsnog onduidelijk. De groep van zes meent zich te kunnen beroepen op een commissie van beroep, iets wat voorzitter Dusée van de afdeling Leiden betwijfelt. De afdeling Gouda wil in ieder geval niet meegaan met de wens van de Leidse clubs om de promotie-regeling te wijzigen. De Leidse verenigingen hadden op de vorige week gehouden hearing gevraagd om de twee kampioe nen in de groepen direkt te laten promoveren naar de KNVB, zonder rekening te houden met het feit of het Goudse of Leidse clubs betreft. De Goudse verenigingen waren hierop tegen. i jULum Van onze sportredactie LEIDEN De Inhaalwedstrijd In de vierde klasse B tussen Alphen en SVLV eindigde In een 3-2 zege voor de Voorschotense ploeg. De eindstand was bij de rust reeds bereikt. SVLV nam via Frans Blom al snel een voorsprong. Hans Ver kerk zorgde voor de gelijkmaker. Het was echter wederom SVLV, dat een voorsprong nam (ditmaal via Henk van Vliet), maar opnieuw kwam Alphen via Peter van der Poeg op gelijke hoogte. De win nende treffer kwam op naam van Helmuth van Veen. Van Veen speelt morgen in een vriendschappelijk duel met UVS zijn laatste wedstrijd voor SVLV. Na de hervatting probeerde Alphen nog wel om naast SVLV te komen. Er deden zich echter weinig moge lijkheden voor voor de Alphense ploeg. Bernardus en WSB speelden hun laatste competitiewedstrijd afge lopen zaterdagavond. De ploeg uit Noordwijkerhout sloot deze wedstrijd positief (0-1) af. WSB, dat een aantal zeer jeugdi ge spelers in de gelederen had, wilde er best nog een pittig partij tje van maken. Bernardus, dat het verplichte nummer wat rustiger wilde afwerken, werd dan ook in de 20ste minuut verdiend met een achterstand geconfronteerd. Peter van de Klugt scoorde voor WSB. In de tweede helft freewheelden de ploegen naar het einde van het seizoen. Paul van der Heyden heeft direkte tegenstander Arie Wolvers uitgespeeld. Zijn schot zal evenwel over de kruising verdwijnen. Het was intussen al 2—0 voor Meerburg. RKAVV bekert door Van onze sportredactie LEIDEN RKAW heeft door de 10 zege op RKSVM de vierde ronde van de KNVB-beker behaad. RKAVV dat volgend seizoen op nieuw een groot deel van de vaste kern zal gaan missen: Henk Hooy- mans, Willem Bijlen, Henk van Dorp, Fons v.d. Donk en Henk Kouwenhoven hebben een andere vereniging gevonden. Vandaar dat RKAW tegen vierdeklasser SVM volop kon experimenteren. In de eerste helft mocht de jonge garde opdraven. De jeugdige spelers weerden zich uitstekend. Nico Blaaser scoorde in die periode ook de winnende treffer. Na de hervat ting mocht het oude elftal het karwei afronden. (Van onze sportredactie) ZOETERWOUDERIJN DIJK Twijfel kon er niet bestaan. Niet alleen wees het denkbeeldige score bord Meerburg als winnaar aan (20), ook negentig minuten voetbal had over duidelijk aangetoond hoe de verhoudingen lagen: Kickers'69 was naar het tweede plan verdrongen. Niet alleen Individueel/- technisch waren de Lel- muldenaren de minderen van de zwart-wltten, ook tactisch liepen zij In de val, die Meerburg Iedere week open probeert te zetten voor de tegenpartij. Kic kers '69 liep er In en moest dat bekopen met een ne derlaag, die elke hoop op de titel de grond In boorde. Het moet wel gezegd worden, dat Meerburg de steun kreeg van een snelle voorsprong. Hierdoor werd Kickers '69 ook min of meer ge- zondag afdeling dwongen om de aanval op te zoe ken, waardoor het de gastheren de kans bood om via zijn meest ge liefde wapen (de counter) hard terug te slaan. Toch moesten ook de Leimuidenaren zelf constateren, dat ze niet bij machte waren om de defensie van Meerburg voor grote problemen te stellen. Henk de Rijk mocht dan kort voor rust rakelings over schieten na een voorzet van René van Zon, invaller Leo van Velzen kon kort na de pauze dan wel de lat raken na een doorkopbal van Gerrit Wit, echt gevaarlijk werd de groen-witte for matie niet. Meerburg daarentegen toonde met soms fraaie en intelligente combi naties terecht aanspraak te maken op een plaats in de KNVB. Al na enkele minuten bracht een pass van Renè Meyer Ger Straathof al leen voor doelman Ton van der Meer: zijn fraaie lob was teveel voor de Leimuidense goalie. Ook de tweede helft startte opwindend. Na fouten van laatste man Peter van Velzen en doelman Ton van der Meer kon een struikelende Ger Straathof de bal alsnog te pakken krijgen. Hij tikte hem naar Jan Zandbergen, wiens schuiver langs de ontredderde verdedigers en via de paal in het doel verdween: 2-0. De voorsprong had nog groter kunnen worden. Doelman Ton van der Meer liet nogmaals een bal schieten, waarop een slim hakje volgde van Loek de Jeu naar Jan Zandbergen. Nu werd diens inzet van de lijn gekopt door René van Zon. Peter van Velzen gaf even eens bijna 3—0 weg, toen hij een backtrap in de voeten van Ger Straathof schoof. Het schot kon met moeite tot corner worden ver werkt door Ton van der Meer. ROEN VAN DER GEEST (Van onze sportredactie) LEIDEN VTL lijkt het weer niet te redden. Werd de Vlietbewoners vorig sei zoen de weg naar de vier de klasse in een beslis singsduel afgesneden, nu dreigt de formatie van Aad Koren al eerder te worden uitgeschakeld. Gisteren werd tegen Bergambacht een kostbaar punt ver speeld, waardoor de (theo retische) achterstand op Alphense Boys tot twee punten groeide. De Alphe- naren wonnen zelf wel: 1-0 bij Gouderak. Stolwijk hield de kansrijke derde plaats vast door met 2-0 van War- munda te winnen. In Groep B schakelde Meerburg Kic kers 69 uit: 2-0. ESTO houdt de race goed vol: VNA werd met 5-0 verplet terd. VTL zocht tegen Bergambacht te vergeefs naar het juiste ritme (0-0). In het eenzijdige duel bleek de Leidse formatie niet over een af maker te beschikken, die de stug ge defensie van Bergambacht kon verrassen. Vlak voor rust kwam een inzet van Vic Boutier niet verder dan de doellijn en een schot van Bram Verkuylen ver dween over de kruising. Na rust moest Siem van der Linden met een blessure in de kleedkamer blijven. Rob van Ginkel kwam in zijn plaats in de ploeg. Ook de komst van Dik Verbruggen (voor Ab Kolkman) kon VTL niet een treffer brengen. Alphense Boys kon met een kleine winst Gouderak aan de zegekar binden: 1-0. Eigenlijk hadden de Alphenaren al voor rust ruim af stand moeten nemen. Kees van den Nieuwendijk en Kees de Rijk scoorden niet. Het veel schietende Alphense Boys kwam een kwartier na de pauze aan de treffer. De uitblinkende Nick Verwoerd legde de bal terug en John van Nierop kon ineens inschieten: 0-1. Alphia heeft een knappe overwin ning geboekt op het wegens disci plinaire straffen verzwakte Nleu- werkerk. Kort na rust viel de enige treffer. Melle Kleisma lanceerde Kees Bosman, die voorzette naar Alex Preussner. Deze haalde ineens doeltreffend uit: 0-1. Een kwartier voor tijd leek Nieuwerkerk alsnog op gelijke hoogte te ko men. Hands van Wiggert Krap werd bestraft met een penalty, maar het schot van Hans Wetzel werd gestopt door doelman Siem van Roon. Stompwijkse Boys heeft een mi nieme overwinning tegen Oranje Groen geboekt: 1-0. Het werd geen hoogstaande wedstrijd. Al na tien minuten kwam Stompwijkse Boys aan de voorsprong. Na een fraaie combinatie schoot Henk Luiten in. Na rust kwam Oranje Groen wel opzetten, maar veel gevaar kwam er uit dat overwicht niet. Bij een counter aan de andere kant had Jan Luiten pech toen zijn lob op de lat belandde. Warmunda (zonder Piet van Win- sen en Hans Tijssen) heeft het niet kunnen redden bij Stolwijk. Al na vijf minuten kreeg Stolwijk een fraaie kans op een goal. Door hands van Hennie van Winsen mocht Gerrit Boogaard vanaf elf meter aanleggen. Hij schoot echter naast. Toch werd het 1-0 door een kopbal van Jan Noomen. Na rust schoot Gerrit Boogaard met een onhoudbare inzet zijn ploeg naar 2-0. Warmunda probeerde terug te komen, maar schoten van Toon van der Vooren en Hans Oostdam verdwenen naast of over het doel Leidse Boys heeft een ruime 4-0 overwinning op KRV behaald. Op het slecht bespeelbare veld kwam de thuisclub voor rust aan treffers dank zij Rini van Veen, die alleen door ging, en Cor Mantel. Na rust kwam KRV opzetten, maar ook een penalty konden de Katwijkers niet benutten. Na hands van Henk Sch- lagwein schoot Frans Kobosse naast. Direkt daarop werd het 3-0 toen Rini van Veen neer ging en zelf de strafschop omzette in een doelpunt. Paul de Vos maakte er kort voor tijd 4-0 van. Schoonhoven en Ammerstol speelden tegen elkaar gelijk: 1-1. Jos Verlegh scoorde 1-0 en de gelijkmaker was van Peter van En gelen. Groep B Esto kwam al snel aan een voor sprong bij VNA. Wim van der Neut was de maker van het doelpunt. Direkt voor rust schoot Jan Hons- beek via de paal naast. Na rust was het snel gebeurd met VNA. Na hands van Aad de Graaf schoot Wim van der Neut de penalty in. Jos van Uk (tweemaal) en weder om Wim van der Neut bepaalden de geenszins geflatteerde eind stand. ZLC toonde zich sterker dan RVC: 3-1De bezoekers kwamen wel aan een voorsprong, toen een schot via de hand van Roel Pegt in het doel verdween, maar vlak voor rust hielp Rob Crama zijn ploeg langs zij. Na rust zette André van der Hulst met twee treffers zijn ploeg op winst. Bij de laatste goal gaf de wegens buitenspel vlaggende grensrechter er de brui aan, toen scheidsrechter De Jong zijn zwaaien negeerde. Nadat SJZ linksbuiten Sjaak van Slingerland wegens Zijn 300ste wedstrijd voor het standaardteam had gehuldigd via aanvoerder Theo van Klink en vice-voorzitter Piet Opdam, werd WO A met 4-0 teruggewezen. Joop Straver ver keek zich op een vrije trap van Wim Bos maar de bal belandde op de paal. Even later was het 1-0 toen Kees Lelieveld scoorde, nadat een inzet van Sjaak van Slinger land nog door Siem van der Geest van de lijn was gehaald. Voor WOA kreeg Paul van der Post een goede kans maar hij schoot in de handen van doelman Ammerlaan. Kees Lelieveld zette na rust SJZ op 2-0 waarop Wim Bos en Gerard Bos na twee dieptepasses vrij op doelman Straver af konden gaan en beiden succes hadden: 4-0. Weteringse Boys wist een tech nisch overwicht bij Unitas Leiden om te zetten in een kleine zege: 1-0. Voor rust misten Arthur Koet en Nico Hockx voor Unitas en Koos Loos en Leo Olijerhoek voor de bezoekers. Na de pauze was een kopbal van Koos Loos vol doende voor de zege. Arthur Koet en Loek Olijerhoek (Weteringse Boys) werden van het veld ge stuurd, toen zij met elkaar in de clinch raakten. Nicolaas Boys heeft wat gelukkig van Soccer Boys gewonnen: 2-1. Nadat Loek Tuinenburg de thuis club op winst had gezet, beteken de een fraaie terugspeelbal van Bert Ruigrok zelfs 2-0. In het niet geweldige duel kwam Soccer Boys nog wel terug tot 2-1 via Jaap van Dijk maar meer leverde het slotof- fensief niet op. VNL is nog steeds op de goede weg. Nu werd Floreant in Boskoop verslagen met 1-0. VNL werkte hard en probeerde met veel scho ten succes te boeken. Het teveel breiende Floreant kwam voor rust bijna op winst toen een kopbal >/an Clemens van der Werf rakelings over het doel verdween. Een hoge voorzet van Ted van Berkel leek een eenvoudige prooi voor de de fensie van Floreant te kunnen wor den. maar Gijs Verwey kopte de bal over zijn uitlopende doelman Jsn Mathot heen, waarna Rob van Leeuwen simpel kon scoren: 0-1.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 17