Klooster Goede Herder vrijwel geheel onttakeld Lagere- en kleuterschool Lisse in 1978 definitief onderdak Oud Poelgeest opnieuw in teken St. Jorismars Bezwaar tegen bouwvergunning Engelse school PROJECTONTWIKKELAAR WIL BOUWEN VOOR LEIDSE WONINGNOOD PLAN VOOR JEUGDNATUUR- WACHT SASSENHEIM REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 5 MEI 1977 PAGINA 4 ZOETERWOUDE/LEIDEN - De gebouwen en grond van het klooster De Goede Herder in Zoeterwoude zijn eigendom geworden van de Leiderdorp- se projectontwikkelaar Noor- I ander. Nadat twee jaar geleden reeds door Noorlander een voorlopig koopcontract was getekend, zal deze maand de stichting De Goede Herder uit Bloem en daal de grond overdragen aan Noorlander. Deze bouwonder neming heeft reeds plannen klaar liggen om op het terrein van De Goede Herder 200 wo ningen te realiseren. Wanneer de gemeenteraad van Zoeter woude hieraan zijn toestem ming heeft verleend zal over gegaan worden tot de sloop van het uit 1860 daterende klooster en het daarnaast lig gende voormalige opvoedings gesticht voor moeilijk opvoed bare meisjes. Met die sloop is in feite reeds een aanvang ge maakt Toen de zusters van de orde van O.L. Vrouw der Lief de in 1973 het klooster verlie ten werd het eerst in bezit genomen door een aantal kra kers. Zij verlieten in de loop van het vorige jaar deze ge bouwen, omdat zij niet langer konden beschikken over voor zieningen voor gas, licht en water. Sinds die tijd hebben opgeschoten jongens en klus jesmannen het monumentale gebouw van binnen helemaal gesloopt Vloeren, deuren, lood, stenen, tegels en andere bouwmaterialen van enigerlei historische waarde zijn inmid dels uit het gebouw verdwe nen. Deze week moest zelfs het godskruis op de kapel van het De gebouwen zijn van binnen en van buiten al goeddeels gesloopt. klooster het ontgelden. De po litie van Zoeterwoude heeft slechts sporadisch kunnen op treden tegen dit soort vanda lisme. In het begin van 1974 werden er door de politie nog wel enkele processen-verbaal uitgereikt maar uiteindelijk stond ook de politie voor een onmogelijke opgave. „Wij hebben de eigenaresse van de gebouwen er herhaal delijk op geattendeerd, dat er vernielingen werden aange richt Maar als die niet bereid is geld uit te geven voor de bewaking van haar eigendom men, staan wij op het laatst ook machteloos. Nu heeft het voor ons geen nut meer om er aandacht aan te besteden, want het gebouw is praktisch helemaal gesloopt" De Leiderdorpse projectont wikkelaar Noorlander hoopt de vervallen gebouwen nu zo snel mogelijk helemaal af te breken. Binnen twee jaar wil deze maatschappij het terrein vol bouwen met 200 woningen. Een probleem is echter, dat Zoeterwoude in de zogenaam de verstedelijkingsnota is aan gewezen als C-gemeente. Vol gens deze nota mag Zoeter woude niet meel1 dan ander half procent groeien. Woord voerders van Noorlander stel den onlangs echter dat „de woningen niet gezien moesten worden als een stukje Zoeter woude, maar meer als een handreiking naar de woning nood in Leiden. Onze wens is dat het gebied wordt aange duid als woongebied van Lei den en daardoor buiten de verstedelijkingsnota valt." De toren en de kapel van de Goede Herder in Zoeterwoude. waar Noorlander na sloop 200 huizen wil bouwen Perkplantenmarkt voor herstel Dorpskerk ZOETERWOUDE Evenals vorig jaar organiseert de Com missie Herstel Dorpskerk een perkplantenmarkt. De markt wordt zaterdag 7 mei van 9.00 tot 18.00 uur gehouden bij het gebouw „Ons Huis" aan het Kosterspad. Binnenkort zullen de herstel werkzaamheden aan het dak en muren van dit oorspronkelijk 13e- eeuwse monument aanvan gen. De subsidies zijn toegezegd.' De eigen bijdrage van ƒ30.000,—, 10% van de begrote kosten, is echter nog niet geheel bijeen. Met de aktie van zater dag hoopt men een stuk in de goede richting te komen. Allerlei soorten planten voor tuin en balkon, waaronder schit terende geraniums, worden te gen normale prijzen verkocht Zij, die het doel van de Commis sie op andere wijze willen steu nen, kunnen hun bijdrage stor ten op rek.nr. 375304.525 bij de Rabo-bank Zoeterwoude. Het gi ronummer van de bank is 132068. LISSE Met ingang van het schoolse izoen 1&-79 zullen de openbare kleuterschool „De Pluizebol" en de openbare lagere school „De Wildeling" een definitief onderkomen krijgen. De gemeenteraad van Lisse neemt hiertoe tijdens de vergadering van woensdag 11 mei om acht uur een beslissing. De twee scholen zijn thans ondergebracht in verplaatsbare lokalen. Het college van B en W van Lisse ziet een mogelijke vestigingsplaats van de school, waar het lager- en keluteronderwijs geïntegreerd zullen worden ondergebracht, op het terrein aan de oostzijde van de trimweide op de hoek Sportlaan- Trompstraat De definitieve vestiging van de school ,,De Wildeling" zal zes lokalen tellen, de kleuterschool krijgt op basis van de bevolkin- sprognose drie lokalen waarvan een speellokaal- De vrijkomende noodlokalen wil het gemeentebe stuur bestemmen voor de Rembrandtschool. Voor het komende schooljaar heeft de Rembrandtschool echter extra lesruimte nodig. Het gemeentebestuur wil hiervoor de aula van de school bestemmen. Het schoolbestuur van de Rembrandt heeft ver klaard al tijdens het komende schooljaar een extra noodlokaai te willen hebben. Indien toch besloten wordt tot inrichting van de aula als lesruimte, dan wenst men uitgebreide voorzieningen zoals geluid dempende wanden en een extra gang als loopruim te voor de leer- en hulpkrachten. Het gemeentebe stuur van Lisse meent, dat deze voorzieningen „wat ver gaan" en wil slechts middelen verstrek ken voor de inrichting van de aula als tijdelijk onderkomen. NOORDWIJK De dames van de Nederlands Christen Vrou wenbond, afdeling Noordwijk- Binnen, gaan op woensdag 11 mei een bezoek brengen aan het Zendingshuis te Oegstgeest Aan de excursie, die duurt van 6 tot 10 uur n.m, is een brood maaltijd verbonden. De kosten daarvan bedragen ƒ5,- per per soon. Het programma vermeldt verder een toespraak door ds. De Haan en een rondleiding door de gebouwen, zodat men kan zien hoe de zendingsarbei ders en zendingarbeidsters wor den opgevangen als zij terugko men. Het is de bedoeling dat men op eigen gelegenheid naar het Zendingshuis gaat Dames die opgehaald willen worden, kunnen zich opgeven bij me vrouw Van Duin, Clusiusweg 120, telefoon 10424. VOORSCHOTEN - De werk groep Leiden en omstreken van de stichting Terre des Hommes organiseert zaterdag 7 mei een feestelijke mei-markt in de Voorstraat in Voorschoten. De opbrengst van deze markt komt ten goede aan de activiteiten van de stichting en heeft tevens de bedoeling om de Voorscho- tense dorpskern te verlevendi gen. In het kader daarvan is het de eerste activiteiten in de Voor straat. Wethouder Marcelis ver richt 10.00 uur de officiële ope ning. KOUDEKERK Zondagmid dag, 8 mei, 1977 om 17,00 uur zal in de Ned. Hervormde Kerk in Koudekerk aan den Rijn een gezamenlijke Open Deurdienst voor belangstellenden worden gehouden. Van 16.45 uur tot 17.00 uur is er samenzang. Ds. H. Kuyk, een van de landelijke evengelisatiepredikanten zal preken over het onderwerp „Is de kerk nodig?", dit in aanslui ting op het mei-nummer van „Open Deur". Medewerking aan deze dienst zal worden verleend door het Chr. Gemengd zang koor „Soli Deo Gloria", o.Lv. de heer A. C. J. Schohaus. HAZERSWOUDE 8 Vierentwin tig teams gaan strijden om het bedrijfsvoetbalkampioenschap van Hazerswoude. De wedstrij den worden op de zaterdagen 14 en 21 mei gespeeld op de terrei nen van Bernard us aan de Rijn dijk. Behalve dat de elftallen strijden om de titel, is er tevens een strijd om de Fair Play Cup en de Pingel Cup. De ploeg van de boomkwekers van de Burge meester Smitsweg verdedigt de vorig jaar veroverde titel „be drijfsvoetbalkampioen van Ha zerswoude". ROELOFARENDSVEEN - Progressief Alkemade houdt dinsdag 10 mei „politiek café" in „De Woelige Baren" aan de Langeweg in Roelofarendsveen. De gratis toegankelijke bijeen komst begint om acht uur. Aan wezig zijn Frans Ui jen (PvdA), Cees Tilanus (PPR), mevr. A. van der Zande (PSP) en mevr. A. Kouwenhoven-De Sain (D'66). Gesproken wordt onder meer over „versterken van de positie kleine middenstander en land- en tuinbouwer" en .houdt de kleine kernen leefbaar, vóór beter openbaar vervoer". Landelijke fietsdag start ook in Noordwijk VOORSCHOTEN De be stuursleden van de wijkraad Boschgeest vechten tot hun laatste snik tegen de vestiging van de Engelse School. Deze mededeling deed wethouder L. Marselis tijdens de vergadering van de commissie voor welzijn' en onderwijs. De door de wijk raad ingediende bezwaren te gen de vestiging van deze school zijn ongegrond ver klaard zowel door Gedeputeer de Staten als door de Raad van State. Thans heeft de wijkraad bezwaar aangetekend tegen de door B en W afgegeven bouw vergunning. Gezien de snelheid waarmee de eerste bezwaren tot in hoogste instantie afge handeld zijn, verwacht het ge meentebestuur dat ook de nieu we bezwaren snel door de ver schillende bestuurscolleges be handeld zullen worden. De woonwagenproblematiek wordt thans opgedragen aan een open discussiegroep. Die discussiegroep bestaat uit een aantal deskundigen op het ter rein van de woonwagenbewo ners en de bevolking. Deze groep zal trachten het woonwa genprobleem te benaderen. Aan de hand van de resultaten uit die discussiegroep zal een hoor zitting gehouden worden voor de gehele bevolking van Voor schoten. De S reekmuziekschool wil graag een andere huisvesting. De lokalen in het Ambachts- en Baljuwhuis zijn dermate slecht dat de leraren overwegen het onderricht op die plaats te stop pen. Er wordt door de afdeling onderwijs al naarstig naar ande re huisvesting gezocht, maar die is nog niet voorhanden. SASSENHEIM De stichting „Natuur en Jeugd" heeft plannen om op korte termijn een jeugdnatuurwacht in Sassenheim op te richten. De landelijke stichting probeert in zoveel mogelijk plaat sen te komen tot de oprichting van een dergelijke wacht, geleid door plaatselijke comité'*. Enige maanden geleden heeft op initiatief van hoofden van de basisscholen een bijeenkomst plaatsgehad om de interesse voor een dergelijke jeugdna tuurwacht te peilen. Tijdens de ze samenkomst hebben verschil lende ouders van scholieren zich' bereid verklaard de plannen voor de oprichting van een Sas- senheimse afdeling verder uit te werken. Het voorlopige bestuur heeft inmiddels concrete plan nen klaar en heeft een begroting samengesteld aan de hand van de activiteiten die zij in de ko mende tijd denkt te organiseren (voorlichtingsavonden, films, ex cursies, etc.). De leden van het voorlopige bestuur hebben een subsidieaanvraag van 1200 gul den ingediend bij de gemeente Sassenheim. Het bestuur hoopt op korte termijn een uitspraak van de raad te krijgen over dit verzoek, zodat zo spoedig moge lijk met de activiteiten en de definitieve oprichting van een Jeugdnatuurwacht begonnen kan worden. OEGSTGEEST Duizenden wandelaars stromen zaterdag 14 mei weer samen rond kasteel „Oud Poelgeest" om deel te nemen aan de 31ste Sint Joriswandelmars. Aan deze nationale wandelmarsen neemt dit jaar ook een groot aantal buitenlanden deel als vertegenwoordigers van de 23 mil joen leden die scouting over de hele wereld telt. Gezien het aantal inschrijvingen be looft de mammoetactiviteit ook dit jaar weer zeer intensief te worden bezocht Er zijn inmiddels tientallen wandelvereni gingen die deze scoutingdag in hun pro gramma hebben opgenomen. Voor kabou ters en welpen is een wandelmars uitgezet van 7,5 kilometer. Oudere jongens en meis jes kunnen kiezen tussen een wandeknars over een lengte van 10 of 15 kilometer. Elke deelnemr die de mars uitloopt ontvangt een herinneringsmedaille of, indien de deelne mer de mars al meerdere keren heeft gelo pen een cijfertje dat het totaal aantal vol brachte Sint Joriswandelingen aangeeft De opening van de mars wordt verricht door de landelijk voorzitter van Scouting Neder land, mr. W. J. van Dorp. De gasten worden vanaf 13.15 opgewacht in de koetszaal van het kasteel, terwijl het startsein voor de wandelmarsen ongeveer een uur later wordt gegeven. Omstreeks 15.15 uur wordt op het kasteelterrein een bandconcours gehouden, besloten met een optreden rond half vijf van de Jorisband uit Boskoop. Een uur later heeft de prijsuitreiking plaats. Groepen kun nen in aanmerking komen voor een ereprijs. Voor de uitreiking van een dergelijke prijs wordt onder meer gelet op het gedrag van de groepen ten opzichte van andere wegge bruikers en op de wijze waarop groepsvlag- gen en totems worden meegevoerd. Inlich tingen zijn verkrijgbaar tussen 18.00 en 19.30 uur onder telefoonnummer (071) 762315. NOORDWIJK - Noord wijk is aangewezen als een van de startplaatsen van de ANWB- Landelijke Fietsdag 1977, welke zaterdag 7 mei wordt verreden. De VWs van Noord wijk en Katwijk hebben één route sa mengesteld over een afstand van circa 22 kilometer en bij beide VW-kantoren kan naar keuze worden gestart. De start in Noordwijk is bepaald op 9 uur. Het startschot wordt gege ven door de aanvoerders van de eerste elftallen van de plaatse lijke voetbalverenigingen: Cees Spaanderman voor de voetbal vereniging Noordwijk en Leo van Houten voor SJ.C„ beiden in voetbaltenue. Dit is geheel in „stijl", want over het gehele land zullen na melijk aanvoerders van voetba lelftallen de startschoten lossen en wel op het moment, dat ook het „nationale" startschot wordt gelost door Jan van Beveren, aanvoerder van het eerste elftal van de landskampioen PSV uit Eindhoven. Het lossen hiervan wordt uitgezonden door de TROS-radio. Routebeschrijvingen zijn ver krijgbaar bij de VWs van Noordwijk en Katwijk voor de prijs van 2,50 gulden per stuk. Voor deelnemers onder de zes tien jaar en voor groepen van tien of meer personen bedragen deze kosten 1,50. Men dient dan voor het vertrek wel een startstempel bij de VW te ha len. De beloning voor volbrach te tocht is een medaille met het jaarcijfer '77. Een blik op het vorig jaar gehouden concours tijdens de Sint Jorismarsen.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4