Nog geen uitspraak over doorgang Pinksterpop '77 Leiden gemeente met grootste sociale achterstand Vuuftoot. HPfP INSPRAAK KAN OOK TE VER GAAN" VERGUNNING MOET VOOR 3 MEI BINNEN ZUN Geen verkoop van gemeentewoningen Noordwijkerhout NIEUW CLUBHUIS VOOR „FLUKS" II BEKWAAM SPEL „LITTERIS SACRUM' Mr LEIDSE COURANT ZATERDAG 30 APRIL 1977 PAGINA 3 lit d» iurgemeester A. Vis fe- ïicM iciteert de heer M. Pijn- ™So' laken. laat Koninklijke ge| onderscheidingen f ofJ Van een onzer verslagge- - S,e* vers LEIDEN Burgemeester idzang R. Vis van Leiden reikte istermorgen in de Burger- aai van het stadhuis acht ;oninklijke onderscheidin gen uit. De zelf niet aanwe zige Prof. dr. ir. Borde- wijk. hoogleraar aan de m Technische Hogeschool in ^^E)elft kreeg de hoogste on- ™^*erscheiding. Hij werd be- weginJnoemd tot ridder in de or- Nws de van de Nederlandse DO Da suw' heer Bordewijk, in en die momenteel in Mun- 12.00 chen, vertoeft, werd tele- >or dejgrafisch van zijn benoe- Progr ming op de hoogte ge- ne, muzjDrs. C. J. Franken, direc- 18.01 teur van de afdeling finan- cieel-economische zaken en voorzitter van de directie van de nationale coopera- iblaze tieve zuivelverkoopcentrale ijk ge kreeg de versierselen belie fs ho rende bij de onderschei ding officier in de orde van Oranje Nassau opgespeld. sprak NO» ,Tot ridder in de orde van Iranje Nassau werd be noemd de heer R. de Haas, n waarnemend com- landant van de Leidse 3M uzi Jbrandweer. Mevrouw E. S. Reurich-Van der Horst, hoofdverpleegkundige op 0,S)| de afdeling gastro-entrolo- 12 (S)fgi.e van het Academisch KRO: Ziekenhuis in Leiden ont- (ca. t ving een gouden medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De heer D. March, die zich bijzonder verdienstelijk heeft ge laakt voor het maatschap- •lijke en kerkelijke leven, 1 ontving uit handen van onica burgemeester Vis de ere- issiek medaille in zilver in de or- ïrtura -van 0ranie Nassau. De Cono heer J. Devilée, een bekend muzl figuur in het Leidse sport- n heil leven en de heer M. Pijnak- (S) M ker] die 2ich in het bijzon der heeft ingezet voor de padvindersorganisatie en zwemonderricht geeft aan invaliden in Lei den, ontvingen een zilveren ere-medaille. Tot ridder in !de orde van Oranje Nassau ;rd benoemd de heer H. Terwee, directeur van de Leidse Onderwijsinstellin- jROELOFARENDSVEEN „Naar ik heb begrepen, bent u in lAlkemade rond het derde tuinbouwgebied in Nieuwe Wetering Sn problemen gekomen door het optreden van milieubewuste, of liever milieuóverbewuste mensen. Ik vind, dat inspraak ook te ver kan gaan en dat inspraak over de primaire levensbehoefte dient te prevaleren boven de secundaire levensbehoefte", aldus de heer Piet Blauw, lid van het hoofdbestuur van de VVD op een bijeenkomst in de Alkeburcht in Roelofarendsveen. Voor een klein gehoor (Blauw: „Procentueel is de opkomst voor een kleine afdeling niet slecht") zette het speciaal uit het Groningse Nieuwe Pekela over gekomen WD-hoofdbestuurslid uiteen, waarom de kiezers in zijn visie op lijst drie moeten gaan stemmen bij de tweede kamerverkiezingen van 25 mei. Volgens Blauw is het socialisme gebaseerd op een stukje onder ling wantrouwen, waarbij de overtuiging voorop staat, dat al les wat de overheid doet beter is dan wat de particulier doet. LEIDEN De commissie voor politio nele aangelegenheden heeft gistermid dag nog geen uitspraak gedaan ten aanzien van het bezwaarschrift dat de organisatoren van het popfestival Pinksterpop *77 hebben ingediend na dat hen de vergunning om het festival te houden was geweigerd. Zeker is dat de beslissing vóór maandag 2 mei om 17.00 uur bij de organisatoren van het popfestival bekend zal moeten zijn, omdat bij een eventuele toestemming na die tijd men de organisatie niet meer „rond" zal kunnen krijgen. De definitieve beslissing over het al dan niet doorgaan ligt overigens bij burge meester Vis, die door de commissie voor politionele aangelegenheden in deze een advies zal krijgen voorgelegd. Zoals bekend (zie L.C. van afgelopen dinsdag) dienden de organisatoren van Pinksterpop '77 op 23 april een be zwaarschrift in tegen de beslissing van het college van b en w om de gevraagde vergunning om Pinksterpop '77 op een terrein gelegen in het meest noordooste lijke deel van de Waard op Eerste Pink sterdag (zondag 29 mei) te houden niet te verlenen. Dit op grond van klachten die vorig jaar zijn binnengekomen naar aanleiding van het toen met Pinksteren gehouden openluchtfestival bij De Burcht, klachten met betrekking tot geluidsoverlast. De organisatoren van het festival beroepen zich in het be zwaarschrift onder meer op het ge woonterecht (omdat het festival vorig jaar wel werd toegestaan) en trekken het in de weigering van b. en w. ge noemde uitgestraalde geluidsniveau van meer dan 100 decibel met een bereik van 1000 meter ernstig in twijfel. Commissielid Vink (CDA) had twijfels ten aanzien van het gewoonterecht. „U hield zich vorig jaar niet aan de voor waarden (vandaar de klachten), kunt u zich dan wel op het gewoonterecht be roepen?", vroeg hij de organisatoren. Politie-commissaris Van Voorden stelde dat de vergunning niet van die aard was geweest dat er voor volgende jaren conclusies aan verbonden hadden mo gen worden. „U wist van tevpren welke wegen u had moeten bewandelen; waar om bent u niet eerder bij ons geko men?", vroeg de heer Van Voorden. De heer Driessen (CDA) vroeg zich af of er geen aanvaardbare alternatieven voor de plaats aanwezig waren; de or ganisatoren meenden dat er moeilijk een ander gebied te vinden is dat goed is af te zetten (om toegang te heffen) en wezen de Groenoordhallen af we gens de kosten die daaraan verbonden zijn en het feit dat het dan geen open luchtfestival meer is. Commissaris Van Voorden en de heer Schoute (WD) vroegen zich af of Twee de Pinksterdag geen aanvaardbaar al ternatief was geweest (vanwege de af spraken met de popgroepen is de datum nu niet meer terug te draaien). De organisatoren stelden hierop dat Twee de Pinksterdag ongunstig zou zijn ge weest vanwege concurrerende sporte venementen en een popfestival in Ge leen op die dag. Mevrouw Koning (PvdA) wees de com missieleden op eerdere rustverstorende evenementen die in Leiden plaats had den gehad. „Wat dacht u van de filmop names van „Keetje Tippel" en „Soldaat van Oranje", de Tour de France en bijvoorbeeld de kermis", aldus me vrouw De Koning. Raadslid Wessels stelde zich duidelijk als een voorstander van het festival op. „Er is zoveel lawaai in de stad. We zitten hier maar te praten over decibellen en lellen, het gaat hier toch om amusement dat je jongeren niet mag onthouden", aldus de heer Wessels. Wanneer het festival niet door gaat betekent dit overigens een strop van 25.000 gulden voor de organisato ren. De confessionelen hebben mate rieel goede raakvlakken met de WD, maar op immateriële pun ten liggen er naar de mening van Blauw duidelijke verschil len. Het WD-hoofdbestuurslid maakte een uitzondering voor de „vleugel-Aantjes en Boers- ma", die voordurend provoce rend tegen de WD zijn opgetre den. De heer Blauw deed een scherpe aanval op D'66, die hij beschuldigde van „volksverlak kerij" door onder valse liberale vlag te varen. „D'66 heeft zelfs WD -advertentietactiek overgenomen toen duidelijk werd dat het liberalisme goed in de markt lag", beweerde hij. Feestelijke opening Noordwijkse scholen NOORDWIJK - Met het ont hullen van twee kunstwerken werd gistermiddag het nieuwe onderkomen van de Prinses Beatrixkleuterschool geopend. Christa Kagenaar trok in het parkje voor de school het doek weg dat over een beeldenpartij, voorstellende een jongen en een meisje op een vlot zat De voor stelling heeft de naam „Zeetje Houwen" meegekregen. Het is een creatie van de 'kunstenaar Schoenmaker, die ook de schep per is van „De Kikker", beeldhouwwerk werd even later op de patio van de kleuterschool door Sander Timan onthuld. (Van onze correspondent) Noordwijkerhout De gemeen teraad van Noordwijkerhout heeft besloten geen gemeente woningen te verkopen. Deze be slissing viel deze week tijdens een gemeenteraadsvergadering, waarin met name de VVD zich een voorstander van verkoop van gemeentewoningen aan de huidige bewoners toonde. De heer Knapp van deze partij stelde dat bij niet verkopen van deze panden de gemeenschap wordt bestolen, vanwege het ho ge rendement bij eventuele ver koop. In het college van b en w be stond, evenals in de raad, on enigheid over de kwestie. De Bedingen meerderheid van het college verklaarde zich expliciet tegen de verkoop van woningen, ter wijl V.V.D. wethouder Heems kerk voor verkoop was. De kwestie over de verkoop van woningen kwam aan het rollen toen twee bewoners bij de ge meente een verzoek indienden, hun huis te mogen kopen. De heer Knapp was van mening dat bij verkoop speculatie moet worden tegengegaan, onder meer door het recht van terug koop door de gemeente en het opnemen van een boeteclausule in het koopcontract De heer Koelewijn (CPG) toon de zich een tegenstander van verkoop van de gemeentewonin gen. „Een groot gemeentelijk woningbestand is de beste ma nier om het aantal woningzoe kenden, dat nog steeds groeit, te helpen", aldus de heer Koele wijn die eraan toevoegde dat de verkoop vooral bij degenen met lagere inkomens onrechtvaardig zou overkomen. De heer Van Kampen wenste dat bij eventuele verkoop een taxatie gemaakt zou worden van de panden om te voorko men dat de huizen voor een „dagprijsje" worden verkocht De PPNZ sprak zich uit tegen verkoop. CDA De heer Sluis van de CPG deel de tijdens de raadsvergadering mee dat de drie christelijke par tijen in Noordwijkerhout over eenstemming hadden bereikt over de oprichting van een CDA-Noordwijkerhout. De CPG zal voortaan onder de naam Christen Democratisch Appel door het leven gaan. FLUKS IS TEVREDEN NOORDWIJK Mevrouw Passchier-Terpstra, echtgenote van wij len de heer C. Passchier, medeoprichter en ere-voorzitter van korfbalvereniging „Fluks" heeft gisteren het nieuwe clubhuis van deze vereniging geopend. Zij deed dit door een bal in een korf te werpen, waarna de sleutel van het nieuwe gebouw te voorschijn kwam. Hiermee opende zij de deur van het clubhuis. Onder het motto „Fluks is tevreden, een kantine voor alle leden" heeft de vereniging jaren gevochten voor een „eigen onderkomen". Uiteindelijk heeft de gemeente het gebouw bekostigd. Zeshonderd manuren hebben de Fluks-leden besteed aan de afwerking van het pand. Tijdens de feestelijke openingsreceptie deelde voorzitter H. Passchier mee dat „Fluks" in de volgende competitie met twee teams meer binnen de lijnen zal komen. Voorzitter Korbee van voetbalvereniging „Noordwijk" bood de voorzitter van de korfbal vereniging een geschenk onder couvert aan. Het trotse bestuur van Fluks voor de nieuwe kantine. Van links naar rechts A. v.d. Berg, H. Passchier. J. Imthorn, T. Verloop, J. v.d. Haak, K. Imthorn en J. Verloop. hdriessen „CDA kan het alleen ïssenheim: redden met een sterk programma" misSENHEIM - „Het CDA ■■■Bet met zijn eigen programma sterk mogelijk staan". Dit fflOO l,de de heer F. Andriessen lei termiddag in het bijna tot de i.! tste plaats gevulde „Oude debningshuys". De voorzitter 35 w. D ,je Tweede Kamerfractie grootste partij uit de bus komt. Desondanks staat er een moei lijke kabinetsformatie voor de deur. „Dé PvdA heeft immers haar voorwaarden over een ver deling van de ministerszetels (8—8) en de post van minister president opgeëist, ongeacht de 2Q - Antwuc uauicuiatiic ujjgccioi, uiigcdtill uc .ge de EVP stelde dat er rede- uitslag van de verkiezingen. Wil- i nu. 1 2»in om aan te nemen, dat len wij enigszins tegengas kun- .30 Bolt CDA bij de verkiezingen als nen geven, dan moeten wij dat week. doen door de kiezers van de juistheid van ons eigen pro gramma te overtuigen", aldus de heer Andriessen. De PvdA. stelt harde voorwaarden, naar het lijkt, maar intern beraadt zij zich inmiddels over eventuele concessies, volgens de heer An driessen. Desgevraagd noemde de heer Andriessen lijsttrekker Van Agt een integer, eerlijk man, die be wogen is met zijn medemens." Verontwaardigd wees hij het verwijt dat het CDA onbetrouw baar zou zijn van de hand. „De schuld van de kabinetscrisis ligt bij Van Tijn, die de laatste we ken nog zoveel mogelijk wilde doordrukken. Van Agt heeft correct gehandeld", aldus de KVP-fractievoorzitter. Van een onzer verslaggevers meer dan 100.000 inwoners is dit gedaan per LEIDEN Na Maastricht en Tilburg is stadswijk. Leiden is met Maastricht en Til- Leiden de gemeente met de grootste sociale burg koploper en kent een grotere sociale achterstand in Nederland. achterstand dan Amsterdam en Rotterdam. Aan de hand van cijfers, die beschikbaar Den Haag neemt op deze lijst de veertiende zijn gekomen na de volkstelling in 1971 heeft plaats in. Uit de cijfers van het Sociaal en het Sociaal en Cultureel Planbureau een Cultureel Planbureau blijkt verder dat rangorde opgesteld van gemeenten naar so- Oegstgeest, Wassenaar en Voorschoten een ciale achterstand. Voor 16 grote steden met geringe sociale achterstand kennen. De vrij gegeven cijfers zijn alle echter voorlopig. Verdere studies kunnen verricht worden wanneer de volledige gegevens van de volk stelling 1971 beschikbaar zijn. De studie werd verricht op verzoek van staatssecreta ris Meijer van CRM met het oog op de in de maak zijnde Rijksbijdrage Regeling So ciaal-Cultureel Werk, waarin extra financië le steun is voorzien voor situaties met een sociale achterstand. Waardig slot meesterserie LEIDEN Willem Brons speel de gisteravond in de Stadsge hoorzaal het tweede pianocon cert van Rachmaninof. Het was het laatste concert van de meesterserie van K&O. Een waardig slot van deze reeks zeer goed gekozen concerten. We konden het met de interpre tatie van Willem Brons niet altijd eens zijn, vooral niet in het tamelijk traag gespeelde tweede deel, toch was het fijn, om ernaar te luisteren. Brons werd begeleid door het Rotterdams Philharmonisch Or kest onder leiding van Edo de Waart. Solist en orkest konden het zo te horen utstekend met elkaar vinden: niet al te roman tisch, een beetje schools, maar toch briljant genoeg om de tech nische hoogstandjes in dit con cert tot hun recht te doen ko men. Na de pauze werd de Italiaanse symphonie van Felix Mendels sohn utgevoerd. Na de grote' muzikale kwaliteit van het ge deelte voor de pauze viel het spel van het Rotterdams Phil- harmonicsch hierin enigszins te gen. De interpretatie van Edo de Waart was tamelijk vlak en soms wel wat al te vlot. We hadden de indruk, dat wat meer studeren op dit werk nodig was geweest Ton Koning ADVERTENTIE Pits U vergeet de tijd als u rondkijkt in de showroom van CIEBA! Begrijpelijk, want op 750 m* vindt u zóveel interes sant nieuws op 't gebied van kantoorinrichting, meubilair voor directièkamers, enz Daarom krijgt iedere bezoeker onze kleurige ClEBA-cata- logus mee. Om alles nóg eens op z'n gemak te bekijken en dan een weloverwogen keus te doen. Ook u bent van maandag tot en met vrijdag tijdens de kantooruren welkom I a L Willem Barentszstraat 35 1 ^W| 1 ^-1 i l—w Induetrieterrein "de Waard" Iwv Leiden. (071) 1490 44* Mors poort brug weer omhoog Met veel gepiep en gekraak ging gister middag voor het l eerst sinds jaren de Morspoortbrug weer omhoog. Van ophalen was geen sprake, drie man moesten de brug omhoog duwen, om een woonboot er door de krijgen. Het zware karwei werd I dooj velen gade ge slagen. LEIDEN In late middeleeu wen en rederijkerstijd was het de gewoonte na het ernstige en zware toneel een klucht te spe len om het publiek vrolijk ge stemd huiswaarts te laten gaan. Iets van zo'n programma-op bouw had „Litteris Sacrum" gisteravond in haar seizoen-af sluiting. Voor de pauze een se rieuze .Antigone" van Anouilh, na de pauze een veel lichtere ,„Een zonnige morgen" van Se- rafin en Joaquin Quintero. Dat Anouilh in tegenstelling tot Sofocles voor Creon zou kiezen, zoals regisseur Kees Schutte in zijn programma-inleiding meldt, is er in de voorstelling niet dui- deijk uitgekomen. Zeker sche meren her en daar modernis men en Anouilhse opvattingen, maar over de hele linie over- U SPREEKT OVER ZAKEN WIJ ZORGEN VOOR DE REST Van heinde en verre komen zakenlui samen in Holiday-lnne, om zaken te bespreken. Wij op onze beurt stellen daarvoor alles ter beschikking, wij zorgen voor conferenties in al hun aspectdn. ook de informele. Waarom zoudt u het dus ver gaan zoeken, als het dichtbij beter is? Holiday-Inns met alle voordelen in huis. Vanaf 20 mei ook met 4 tennisbanen. Bel even voor informatie 071-769310. Martin Spaargaren. O li) B Q R WVC LEIDEN BOWUNG.i FUN CENTER 071-769310 1746 Holiday Inn's aangesloten op Holidex Reserveringssysteem per Early Bird. voor eon fl|ne «vond uit Overige vestigingen in: Utrecht 030-910555; Eindhoven 040-433222 heerst het karakter van de Griekse tragedie. Mede door het zeer innemende spel van Marian Delfgaauw-Tabben, dat van An tigone toch een veel sympathie ker mens maakte dan de stugge en bijna hooghartige Creon van Arnold Wenink, leek de keus gisteravond eerder op Antigone te vallen dan op Creon. De korte, waarschijnlijk Spaan se, eenacter na de pauze, was lichtvoetiger. Twee oude men sen ontmoeten elkaar op een parkbanken blijken oude amants uit een ver verleden. Beiden willen elkaar niet de illu sie ontnemen van vroeger en doen zich voor als goede beken den van die oude geliefden, ter wijl zij elkaar wel herkend heb ben. Truus Hogewind en Bob Hage- man zetten de Romeo en Julia bekwaam op de planken. Met de toch wat gekunstelde terzijdes, die toeschouwer inzicht gaven in het denken van de twee, had den ze nauwelijks moeite. Jammer was, dat gisteravond de Schouwburg niet goed vol zat. Dat scheelde wel wat in de am biance. Misschien is het in LAK op 6 mei, wanneer Litteris nog maals optreedt, anders. PAUL VAN DER PLANK ADVERTENTIE

Leidse Courant | 1977 | | pagina 3