Al veertien ploegen voor unieke roei- marathonLaga ,Er is geen droom uit, het meemaken illeenwas de moeite meer dan waard" „We gaan het weer maken" RCL B3 15 goals Grillig >ORT ÖIET WEDUWER OVER „ZIJN" RANDSTAD SPORT: KAREL CARON TERUG NAAR NORTHA: Jan van Hees: vijfde plaats RIL LEIDSE COURANT ZATERDAG 30 APRIL 1977 PAGINA 11 (Van onze sportredactie) VOORSCHOTEN „Er hebben allerlei factoren een rol ge speeld", begint Weduwér zijn lange verhaal. „Eigenlijk begon het allemaal met trainer Van Barlingen. Randstad Sport speelde op dat moment al een jaar of vijftien in de afdeling Leiden. We hadden op dat mo ment een redelijk sterk team. Alleen miste dat elftal een of andere push van onderuit. Die push kwam al enigszins met Van Barlingen, alleen qua dis- Wed li- cipline ging het nog niet hon derd procent. Met de volgende trainer Jan Mak, werd ook die discipline sterk doorgevoerd. Mak bracht behalve zijn eigen enthousiasme „Je hebt een trainer nodig die gek is van voetbal, maar ook van de club" - ook een eigen filosofie mee. Hij koos voor een selectie van zo'n zeventien man. En pakte daar de spelers uit die het hardst trainden. De beste man kon op de bank gaan zitten, een jongen die eigenlijk misschien in het derde hoorde, speelde mee. Want hij had getraind. Met die methode kreeg Mak natuurlijk problemen, tegen werking vanuit de groep. Maar hij had succes, dus werd het gepikt. Randstad werd twee maal kampioen - toen ging Mak naar Groningen om hulptrainer te worden en kregen wij Ton Kantebeen. Kantebeen zette de lijn van Mak door, alleen op een gezelliger manier. Randstad Sport redde het weer, kwam in de tweede klasse." Het bleek het laatste succes van de Voorschotenaren. Nu, twee jaar later is Randstad Sport op nieuw in de vierde klasse be land. Weduwer en de verwijten: „Er is ons, ook in de periode dat het zo goed ging, altijd verweten dat we geen aandacht zouden hebben besteed aan het tweede elftal. Maar wij waren al zo blij dat het met het eerste goed ging. Aan het tweede team kon in die periode ook geen eer worden behaald. Jongens die uit het eer ste kwamen, speelden veel min der dan ze daarvoor hadden gedaan. De motivatie ontbrak om er wat van te maken. En Randstad had ook geen jeugd om de gaten op te vullen. Dat zie je nu ook nog aan het eerste elftal. Zeven, acht spelers van het huidige team, speelden ze ven jaar geleden ook al in het eerste. Zoiets kan bijna niet goed gaan." Het ging ook niet goed. Wedu wer: „Dat jaar in de tweede klasse miste het elftal net dat tikje extra. Het team kwam in een situatie die het helemaal niet kende. Onderaan die lijst En had de kracht ook niet zich daar sterk tegen te verzetten. Er kwam ook een soort moede loosheid over de ploeg. Dat kon je het afgelopen seizoen ook goed zien. Daarbij was de condi tie dit jaar erg slecht. Trainer Schrurs wilde gewoon de beste elf spelers in het veld hebben, maar dan dient er wel getraind te worden. Nou, dat gebeurde niet Pech We hebben ook weinig geluk gehad dit jaar", vervolgt Wedu wer. „Neem alleen al de blessu res van Pothof en Vols. Daar door vielen er twee mensen weg uit de toch al verzwakte verde diging. Je kimt het ook zien aan het doelsaldo van Randstad Sport. Genoeg doelpunten voor - Henk van der Zwan staats zelfs erg hoog op de topscorer- slijst - maar veel te veel tegen." Hoewel de resultaten duidelijk minder zijn geworden, noemt Weduwer de sfeer binnen de groep nog altijd uitstekend. „Daarom geloof ik ook in het herstel van Randstad Sport. In ieder geval gaan we daar ko mend seizoen hard aan werken. We kunnen dan een jeugdig tweede elftal gaan formeren, voor het eerst sinds jaren. Met een goede begeleiding moet daar wat uit kunnen komen. Kunnen we toch nog redelijk hoopvol in de toekomst kijken." Een toekomst die voorlopig in de vierde klasse ligt. „We heb ben altijd al plezierig willen spe len, in de vierde klasse kan dat ook. Daar zijn voorbeelden ge noeg van. Consolideren staat nu ook opnieuw voorop." „Opnieuw". Weduwer verklaart dat Randstad Sport dat consoli- René van de Pas nieuwe trainer René v.d. Pas. Van onze sportredactie VOORSCHOTEN René van de Pas, ex-speler van ADO/FC Den Haag, zal komend seizoen de training verzorgen van de zondagafdeling van Randstad Sport Van de Pas, opvolger van Frans Schrurs, tekende voor een jaar. Valken-trainen Jan van Egmond zal de zaterdagselectie onder zijn hoede nemen (Joop de Wolf stopt definitief). Theo Valkenhof is aangewezen als jeugdtrainer van Randstad Sport Van onze sportredactie VOORSCHOTEN De zo grillige prestatiecurve van het eerste team van de zondagafdeling van de voetbalvereniging Randstad Sport verdriet Piet Weduwer. De Voorschotenaar („Nu nog een vijftiger") mag dan bestuurslid af zijn, officieel nauwelijks meer een functie vervullen binnen de club; een deel van zijn leven is het gegeven Randstad Sport nog altijd wel. Daarvan getuigt de wijze waarop Weduwer zijn vereni ging de revu laat passeren, daarvan getuigt ook zijn werkka mer, gevuld met zwartwitte souvenirs. „Souvenirs uit een beslist nog niet zo ver verleden. Het in drie seizoenen vanuit de afdeling doorgestoomde Randstad Sport speelde immers amper twee jaar geleden nog in de tweede klasse; dezelfde voetbalvereniging die nu in twee jaar tijd naar de vierde klasse is teruggezakt. Een verbazingwekkende gang van zaken. Ook Weduwer weet geen concreet antwoord op de vraag hoe dat nu allemaal mogelijk is. Wel wil hij wat filosoferen over de club. Over de trainers, de spelers - over alles wat maar betrekking heeft, of heeft gehad op die prestatiecurve van Randstad Sport. deren, ook in de „vette jaren" altijd voorop heeft gesteld. „Ei genlijk hebben we nooit echt die aspiraties gehad om nog hoger te gaan spelen. Wat mij betreft is er na deze degradatie ook niet echt een droom uit We hebben het nu meegemaakt, een dorpsclub in de tweede klasse van de KNVB gebracht. Het is even leuk geweest En we pluk ken er nog steeds de vruchten van. Want, de accommodatie, het clubhuis dat Randstad nu heeft, hebben we voorlopig wel aan die successen te danken. Als afdelingsclub waren we waarschijnlijk nooit zo brutaal geweest om dit allemaal te vra gen. Daarom geloof ik dat de „schade" voor de vereniging na die twee degradaties ook wel meevalt. Als het enthousiasme van de laatste jaren maar in de club aanwezig blijft. En daar geloof ik wel in. en to twee gr 1 licht?, k 2.3 Van onze handbalmedewerker SIDEN „Let op mijn woorden, Northa gaat het binnen niet te lange tijd weer helemaal maken." Aan het woord is Karei |ron (33) momenteel nog trainer/coach van MMO uit Hoogmade aar met ingang van het nieuwe seizoen in dezelfde functie bij damesafdeling van de Noordwijkerhoutse handbalvereniging H-tha. Zo te horen gaat Northa dus na een seizoen vol tegensla- n weer zonniger tijden tegemoet. Secretaris Carel Peters van )rth: „Onder Karei Caron heft Northa bijzonder goed gedraaid, i hebben er dan ook het volste vertrouwen in dat hij de reniging er weer bovenop helpt." tan Karei Caron vorig jaar na 1n vijfjarige verbintenis met ïrtha overging naar MMO kon et worden vermoed dat zijn aartrek voor Northa minder |ettige gevolgen zou hebben, aanpassing aan de nieuwe i men in Noordwijkerhout zo ngzamerhand gewend was ge lakt, ver beneden peil bleven, e wrijfpunten tussen de trai- ïr en een groep speelsters kon- sn niet worden opgelost, zodat trainer halverwege het zaal seizoen besloot zich terug te trekken. Uit zijn oogpunt bezien misschien een verstandige daad, maar voor het eerste dames team had dat verregaande ge volgen. De ploeg duikelde in de zaal uit de landelijke tweede liner verliep namelijk zo. klasse en moet nu op het veld' •oef dat de prestaties, waar- alle zeilen bijzetten om zich in de regionale tweede klasse te handhaven. Karei Caron hierover: „Als ik het allemaal van te voren gewe ten had, dan was ik beslist bij Northa gebleven. In de loop der jaren heb ik een bijzonder hech te band met de vereniging opge bouwd. Toen MMO mij vorig jaar vroeg als trainer/coach in te springen heb ik lang geaar zeld. Ik heb uiteindelijk voor de Hoogmadese vereniging geko zen omdat het voor mij een zekere uitdaging betekende met het team uit mijn dorp (ik woon in Hoogmade) ook succesvolle resultaten te behalen." Ambieert hij eigenlijk geen functie bij een topclub? Bij Foreholte komt binnenkort door het vertrek van Frank Bonte een plaats vrij. Karei Ca ron: „Nee voor mij moet het liefhebberij blijven, een topclub kost enorm veel tijd. zo'nrie keer per week trainen en dan zondags nog eens als coach mee naar Limburg bijvoorbeeld. Ik geloof niet dat mijn gezin dat prettig zou vinden." Is hij niet bang dat de succes sen bij Northa zullen uitblij ven? Karei Caron lijkt zeker van zijn zaak. „Northa heeft, vooral bij de jeugd, een behoorlijke leden- aanwas, een goede traningsac- commodatie en talent in over vloed. Wat wil je nog meer. Het is natuurlijk wel zo dat je een ieders medewerking nodig hebt, Al ben je nog zo'n wondertrai- ner (om misverstanden te voor komen, ik kwalificeer mij daar niet onder), alleen kun je het niet. Bovendien moet je niet te hard van stapel lopen. Je moet van de basis uitgaan. Het heeft totaal geen zin je speelsters al lerlei mooie systemen te laten instuderen als zij nog moeite hebben met de elementaire be ginselen van de handbalsport. Je moet zoiets stap voor stap opbouwen en dat kost jaren. Een goed voorbeeld lijkt mij de Nederlands kampioene Hellas, waar trainer Jan Alma al meer dan 10 jaar de scepter zwaait. Of een en ander impliceert dat ik de komende vijf jaren bij Northa blijf zitten, laat ik voor lopig nog maar in het midden." Blije gezichten dadelijk bij Northa, bij MMO zal dat niet zo zijn. José Elstgeest, speelster van het eerste damesteam: „Het is bijzonder jammer dat hij weggaat. Bij ons hééft hij door zijn aanpak speelsters die in het verleden totaal niet uit de verf kwamen op een meer- dan redelijk niveau weten te bren gen." Aanvoerster Coby van der Salm voegt daaraan toe: „Karei Caron ging bij zijn beslissingen niet alleen af op je sportieve prestaties, maar hij liet ook je persoonlijke omstandigheden meespelen. Dat werd door ons bijzonder op prijs gesteld. Het zal erg moeilijk worden een dergelijke trainer terug te krij gen." Lovende woorden voor een trai ner die ongetwijfeld ook met weemoed aan zijn MMO-tijd zal terugdenken. „MMO was een uitdaging" Van onze sportredaktie LEIDEN Ook de poging van VNL-trainer Jan van Hees om zich op de prognoselijst langs Koos van Weerlee te werken, is mislukt. Van Hees kwam tot een score van 51.72% goede uit slagen. Een vijfde plaats op de voorspellers-ladder. Stand nu: 1. Koos van Weerlee (VNA) 57.14%; 2. Nick Verwoerd (Alphense Boys) 56.66 3. Frans van der Laan (SC Lisse) 55.55%; 4. Dick Zaal (Hazers- woudse Boys) 55.17 5 Jan van Hees (VNL) 51.72 6. Wim Bos (SJZ) 48.27% 7. Wim van Dui- venbode (tot voor kort afde- lingsscheidsrechter) 48.14 8. Nico van Maren (KRV) 47.61%; 9. Gidion van der Bom (Leidse Boys), Paul van der Geest/Gé van der Star (WOA) en Koos Tettero (Oranje Groen) 44.28%; 12 Jan van der Weyden (Unitas Leiden) 37.93%; 13 Koos Loo- s/Albert Bollen (Weteringse Boys) 37.50%; 14. Gé Perfors (Oegstgeest) 36.66%; 15. Renzo Candido (Leiden) 36.36% 16 Bert Spaan/Bram Boot (GWS) 35.-%; 17. Thijs de Wit/Bert de Ruiter (Meerburg) 33.33%; 18. Hendrik Murer (MVKV) en Dolf Kok (Warmunda) 31.03%; 20- Hennie de Haas (ZLC) 29.16%. Van onze sportredactie .•®ï?a LEIDERDORP - De door Sporthuis Wout q ,oanp Bergers beschikbaar ge- Euro, stelde Leidse Courant niey R Bal is deze week in Lei- et gegi derdorp beland. De B3- ai toen junioren van RCL klop- "SJ ten KRV B2 met 1-15 na lande. een !"5 ruststand. Een >ai zon uitslag die voldoende jrijpen. bleek voor de LC-Bal lie onb ee voet Qp jotQ winnende iget" w team van de Leiderdor- te vani pers. V.l.n.r.: staand: n 6.50' Hendrik v.d. Maas, René Jïïl Kammenga, Wouter de geore' Robert Janssen, Qrakingt ?'ck Rozenbpom en lei- ieder I per Van Helden. Knie- at ais t lend: Rob Sterk, Bram er de i van Zwieten, Ed Dem- l "'f, menie, Kees Jan v.d. irp°vJ| £°mrner, Herman Blote, egels t 'heo van Kuijk en Cock zegeid' Gladpootjes. i gebrtj iuw" i egel (Van onze sportredactie) LEIDEN/DELFT Nederland heeft er definitief een unieke (roei)marathon bij. De vorig jaar voor de eerste maal, ter gelegenheid van het honderd jarig bestaan van de Delftse roeivereniging Laga georganiseerde marathon over honderd kilometer zal ook dit jaar weer worden gehouden. En, deden vorig jaar .slechts" drie ploegen mee (Aegir, Njord en Laga) deze tweede tocht zal door min stens veertien verenigingen worden geroeid. Veertien teams die achteneenhalf uur in de boot zullen doorbrengen. En in dat tijdsbestek naar schatting elfduizend „halen" zullen moeten vol brengen om de tocht van De Kaag naar Laga in Delft te kunnen voltooienEen zware opgave voor de teams van Argo, Nereus, Asopos de Vliet, Euros, De Amstel, Proteus Eretes, Skadi, Triton, Vidar, Willem III, Aegir, Njord en Laga die don derdag 26 mei van start zullen gaan. Het parcours dat de ploegen zullen moeten roeien leidt hen vanaf de Kaag, over de Ringvaart, langs Haarlem en de Westeinder Plassen. Over de Braassem wordt Alphen aan den Rijn dan bereikt waar richting Leiden wordt afgeslagen. Via Leidschen- dam zal dan de finish bij Laga worden bereikt Deze Ringvaart Regatta, in eerste instantie als prestatietocht opgezet wordt door sommige teams nu al als wedstrijd gezien. Er wordt dan ook al intensief getraind om de regatta in recordtijd binnen het huidige baanrecord van Laga (8 uur, 52 minuten, 32 seconden) te kunnen gaan volbrengen. Evenals vorig jaar zullen de ruim honderdtwintig roeiers ook dit keer weer in actie zijn voor een goed doel. Gehoop wordt veel geld in te «amelen voor de Vereniging Spierdystrofie Nederland, een vereniging die zich inzet voor mensen die lijden aan een van de tweehonderdvijftlg verschillende spierziekten, waarvan Spierdystrofie de verzamel naam is.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 11