G.S. zien Katwijk als blinde darm van Leiden Slechts 45 woningen tot 1980 9Noordwijk9 wint mozaïekwedstrijd Secundaire weg 17' krijgt twee tunnels Noordwijk wil vrachtwagens kwijt Maar twintig procent in orde Raad Warmond tevreden over contract met NS VIJFTIEN JAAR WD IN LEIDERDORP RAADSLID MR. VAN DER PLAS: Zweminstuif in Bollenbad Gouden trouw in Sassenheim REGIO LEIDSE COURANT PAGIN, KATWIJK "Als het college op 10 mei het vooront werp streekplan Zuid-Holland West met Gedeputeerde Staten gaat bespreken, is het dringend gewenst dat ze daar een krachtig geluid laten horen, want Katwijk wordt in dit streekplan afgedaan als een vergeten randgebied. Het wordt min of meer beschouwd als de blinde darm van Leiden." Aldus mr. J. van der Plas (Gem. Bel.) in de gisteravond gehouden raadsver gadering. Hij had grote bezwaren tegen het feit dat Katwijk nagenoeg nergens ter sprake komt in het plan van G.S. en hij zag er dan ook maar één positief punt in: de suggestie een buitenhaven voor zeegaande jachten (een "marina") in Katwijk/Zee aan te leggen. In het voorontwerp wordt Katwijk ingedeeld in het uiterste noorden van de agglomeratie Leiden, terwijl Noordwijk tot het deelgebied Bollenstreek wordt gere kend. Mr. Van der Plas: "Een onlogische indeling, want er is een nauw verband tussen de beide kustplaatsen. Daar komt nog bij dat er voor Katwijk geen enkele verbinding met het achterland is gepland, behalve twee fietspaden, terwijl er voor Noordwijk wèl goede (auto-) verbindingen worden gevraagd." Een belangrijk tekort van het plan vond hij ook dat met geen woord gerept wordt over de visserij, niet als het gaat om Katwijk, noch wanneer Scheveningen wordt behandeld. Westerbaan Verscheidene raadsleden kwamen in het geweer tegen het feit dat G.S. de zanderij Westerbaan zien als een uitbreidingsmogelijkheid voor woningbouw. Mr. Van der Plas: "Wij hebben duidelijk om inspraak over de Westerbaan gevraagd. "De WD-er Buitendijk (WD) protesteerde in het belang van de tuinders eveneens tegen de plannen van G.S. Van Oosten van de PvdA wees er op dat er niet alleen voor de gemeenten, maar ook voor individuele burgers nog een mogelijkheid tot inspraak is: de Provinciale raad voor ruimtelijke orde ning heeft namelijk inspraakgroepen in het leven geroepen, waarbij zich nog steeds mensen kunnen aansluiten. De inspraakprocedure loopt nog tot half juni. Overigens adviseerde hij b. en w. op 10 mei wel „in te spelen" op het idee van de jachtjaven. Kritisch Wethouder Bergman (CDA) deelde mee dat het voor ontwerp (te) laat in het bezit van b. en w. was gekomen, waardoor er zelfs niet over gesproken kon worden in de commissies. Hij verzekerde echter dat het college zich zeer kritisch zal opstellen bij zijn bezoek aan "Den Haag". Wat de jachthaven betreft: al jaren geleden wilde Katwijk een dergelijke voorziening en bij de eerste aanvraag werden tóen de kosten geraamd op ƒ4 miljoen. Deze zullen nu nog veel hoger zijn en het is logisch dat Katwijk een dergelijk bedrag niet op tafel kan leggen. Maar als G.S. bij hun suggestie blijven is Katwijk graag bereid (met subsidie van rijk en provincie) zo'n haven aan te leggen. Drs. Bergman verzekerde dat ook de visserijbelangen op 10 mei aan de orde zullen komen. Stomwpijk In Stompwijk mogen tot 1980 maar 45 wo ningen worden gebouwd. Na 1980 zal de bouw van nieuwe woningen alleen aanvaardbaar worden geacht op basis van de behoefte aan woningen voor economisch aan Stompwijk (en op de dorpskern georien- teerde omgeving) gebondenen plus een aantal woningen voor bejaarden uit Stompwijk. Dit is het antwoord van de provincie op het ontwerp be stemmingsplan "Kern Stomp wijk" in een brief die gister avond aan de leden van de Dorpsraad werd overhandigd voordat begonnen werd aan een bespreking van uitkom sten van een onlangs gehou den woonwensenonderzoek. Het bestemmingsplan, dat pas na uitgebreide inspraak van Stompwijkse ingezetenen en met medewerking van, behal ve de Dorpsraad, ook een spe ciale werkgroep, tot stand is gekomen, voorziet in het bou wen van woningen in drie fa sen. Het eerste deel zou tussen de Meerlaan en de sportvelden 61 eengezinswoningen bevat ten waarvan echter dertien winkels en kleine bedrijven mogen zijn. In fase twee moes ten nog eens 60 woningen ko men en in fase drie tenslotte 55 woningen. De voorzitter van de Dorps raad wethouder J. J. Meijer noemde het antwoord van de provincie een domper op de STOMPWUKSE WOONWENSEï NIET GEHONOREERD verwachtingen maar wees er op dat het woonwensonder zoek ook teleurstellend was omdat de uitslag daarvan al geen steun gaf aan verwezen lijking van fase twee. De Dorpsraad meende echter dat de behoefte groter is dan uit het woononderzoek is geble ken. Hoewel de provincie zelfs de eerste fase al in termijnen BU BROMFIETSCONTROLE IN VOORHOUT VOORHOUT Bij een preventieve bromfietscontrole op de Katholieke Technische School in Voorhout is gebleken dat rond de tachtig procent van deze vervoersmiddelen niet aan de eisen voldoet De controle werd uitgevoerd door de rijkspolitie Voor hout in samenwerking met de verkeersgroep 's-Gravenhage. De gisteren gehouden controle was als een laatste waarschuwing bedoeld. Het Voorhoutse politie-korps is van plan binnen afzienba re tijd met een „echte" controle te starten waarbij bekeuringen zullen worden uitgedeeld. Deze verrassingscontrole werd gistermorgen tussen 9 en 12 uur gehouden op het terrein |>ij de fiets- en bromfietsstalling van de KT.S. te Voorhout Gekeurd werden 91 bromfietsen van de leerlin gen van de derde en vierde klasse van deze schooL De jongelui mochten zelf hun brommertje komen presenteren aan de technische man van de verkeersgroep Den Haag die met een assistent het keuren voor zijn rekening nam. Opperwachtmeester Oude Veldhuis en wachtmeester J. Jas perse namen het administratieve gedeelte voor hun rekening. Toen na afsluiting van de keuring door hen de balans werd opgemaakt bleken er toch meer mankementen aan de bromfietsen van de scholieren te bestaan dan aanvankelijk was verwacht. Op een aan iedere bezitter van een gekeurde bromfiets uitgereikt formulier, werden de mankementen vermeld. Zo werden 14 brommers genoteerd met ondeugdelijke stuurinrichting. Tien bromfietsen hadden geen gele herkenningsplaat, 24 geen bel, 17 hadden een stuur dat breder was dan de toegestane maximale breedte van 75 centimeter. Aan de carburateur van 14 brommers was geknoeid. Ondeugdelijke remmen kwamen zowel voor als achter voor waarvan bij 12 de kabels bijna waren doorgesleten. Uitlaten werden bekeken, op gasdichtheid. 18 maal zat het fout Van 14 werd het aantal decibellen te hoog geacht 102 was het toegestane maximum. Topscore hier was 109 decibel. Van de 91 waren er 13 die geen verzekeringsbewijs bij zich hadden. Allen hebben de dringende raad gekregen een en ander zo spoedig mogelijk in orde te brengen, daar binnen een maand vrijwel zeker intensieve controles kunnen worden verwacht. Is de zaak dan nog niet voor elkaar dan zal in tegenstelling tot gisteren wél verbalise rend worden opgetreden in het belang van de eigen veiligheid en die van de medeweggebruikers. Twaalf maal werden ondeugdelijke remmen geconstateerd. gerealiseerd wil zien zei voor- <7( zitter Meijer dat het gemeente- v bestuur met alle kracht wil™ streven naar uitvoering van de eerste fase. Omdat het woon- 7.C wensonderzoek anoniem is ge- Si weest wil de gemeente nu op m korte termijn weten wie wer- OI kelijk geïnteresseerd is in een koopwoning voor 'n prijs van e* boven de 100 duizend gulden. WARMOND De overeenkomst tussen de gemeente WarmoFd en N.S. inzake de aanleg van de Schipholspoorlijn vormde gistei?ds tijdens de raadsvergadering een belangrijk gesprekspunt. IMek deze overeenkomst worden de belangen van zowel de gemeaH als van N.S privaatrechtelijk vastgelegd. Hoewel de meeste rai"1 sleden nog de behoefte voelden hun afschuw over de spoorli uit te spreken, waren zij toch van mening dat de overeenkom vrij gunstig te noemen is. an De opsteller, mr. Groenendijk, gaf vanaf de tribune antwoord op vragen van juridische aard. Het veroorzaken van schade aan bestaande woningen en ge bouwen bleek een vrees van ve len te zijn. Het fotograferen van de woningen aan de Padoxlaan zal in ieder geval plaatshebben voor de ingebruikneming van de tijdelijke overweg omdat het niet denkbeeldig is dat er bij voorbeeld scheuren ontstaan door het meer intensieve ver keer dat dan van de Padoxlaan gebruik zal maken. Het fotogra feren van de andere woningen langs de spoorlijn is door de gemeente wel geadviseerd iOl NS. De geluidsoverlast is prb niet helemaal te voorzien. V(irn de zekerheid zullen er wa schijnlijk isolerende voorzie* gen aan de woningen wore* getroffen. L Door de minister is m ie* geval toegezegd dat hiervan geld beschikbaar is. De Oijoi Dam zal voor zover het NS büt treft bereikbaar blijven vannc Warmond. De Schiphollijn »or gekruist kunnen worden ddva een onderdoorgang terwijl in {- bestaande lijn de onbeveilij voetgangersovergang verplai zal worden. VOOR DERDE MAAL IN SUCCESSIE NOORDWIJK Voetbalvereniging „Noordwijk" heeft de bloemenmozaïekwedstrijd die ter gele genheid van het corso werd gehouden, gewonnen. Het is voor de derde maal in successie dat de sportvereniging beslag legt op de eerste plaats. Zij heeft thans definitief de wisselbeker in bezit gekregen. Deze beker werd gisteren het bestuurslid Van Kesteren overhandigd door J. v.d. Haak, voorzitter .van de evenementencommissie. SJC haalde in de wedstrijd voor verenigingen de tweede prijs. De derde prijs ging naar „Steeds Sneller". De eerste prijs voor de bedrijven, die een bloemen- mozaïek maakten, ging naar de Duinrand Apo theek. De tweede prijs was voor bejaardencentrum Huize Jeroen. Het mozaïek was vervaardigd naar ontwerp van de bewoners van het centrum. Het gemeentelijke elektriciteitsbedrijf kreeg de derde prijs. A. v.d. Berg uit de De Ruyterstraat gooide in de categorie van de particuliere mozaïekleggers de hoogste ogen. Gonzaler en zijn buren werden tweede en D. van Gulik derde. De familie Bruggeman kreeg de eerste prijs voor haar gevelversiering. De tweede prijs in deze categorie ging naar mevrouw Alkemade-Pinguin en de derde prijs naar mevrouw Van der Meer. KATWIJK De Gemeenschap pelijke Openbare bibliotheek aan de Schelpendam is morgen in verband met koninginnedag niet open. Ook op Hemelvaarts dag, donderdag 19 mei, is de bibliotheek gesloten. KATWIJK De heer Jhr. mr. A. W. Beelaerts van Blokland spreekt dinsdag 3 mei over „En kele aspecten van de ruimtelijke KORTWEG ordening in Nederland". Hij doet dit tijdens een openbare ledenvergadering van de WD afdeling Katwijk, die om 20.00 uur in Tripodia begint Voorts zal de afdelingsvoorzitter drs. F. L. van Velsen de huidige politie ke situatie in Nederland onder de loep nemen. KATWIJK De Katwijkse mu ziekschool van de heer J. J. Gouw geeft op dinsdag 3 mei de jaarlijkse uitvoering. De mu ziekavond wordt voor het eerst in Katwijk gehouden (vroeger week men meestal uit naar Val kenburg) en wel in Tripodia. Aanvang 19.30 uur. NOORDWIJK Op vrijdag, 6 mei a.s. wordt in het Bollen bad een instuif gehouden voor personen van zestien jaar en ouder. Op verzoek van het ministerie van CRM wordt daar door de Stichting Sport en Spel en de Nederlandse Culturele Sportbond een cur sus zwemrecreatieleider gege ven. Naast het lopen van sta ge, moet men met een zestal cursisten een avondvullende instuif organiseren. Daarbij gaat het er om de sport recreatief te beoefenen. Men heeft op 6 mei de be schikking over het gehele bin nenbad, dat verdeeld wordt in vakken. In elk vak is een akti- viteit Er zijn spelaktiviteiten, trimaktiviteiten en behendig heidsspelen, in en rond het water. Ook mensen, die niet kunnen zwemmen, zijn wel kom. Het evenement heeft vele uren van voorbereiding gekost en men rekent daarom op een groot aantal deelnemers. SASSENHEIM De heer P. Th. Zwetsloot en mevrouw J. M. Zwetsloot-Verkley gedenken woensdag 18 mei het feit dat zij 50 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Het echtpaar woont aan de Westerstraat in Sassenheim. De bruidegom is actief geweest in het maatschappelijk leven in Sassenheim. Hij was onder meer 40 jaar bestuurslid van het plaatselijke Wit-Gele Kruis en 40 jaar medewerker van het Sint Radboudcomité. Hij ontving voor zijn activiteiten onder meer de pauselijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice". Het echtpaar recipieert in Motel Sassenheim NOORDWIJK Het gemeente bestuur van Noordwijk zal mo gelijk binnen afzienbare tijd korte metten maken met het parkeren van vrachtwagens in de smalle straten in het Bee- klaankwartier en het Duinpark. Op vragen van het raadslid Schelvis van de PPR antwoord de het college de zaken met het politie-korps te zullen opne men. De PPR-man Schelvis bracht tijdens de gisteravond gehouden raadsvergadering de gevaarlijke situaties die door het parkeren van autobussen en vrachtwa gens ontstaan, onder de aan dacht van het gemeentebestuur. Behalve de verkeersonveiligheid stipte Schelvis ook het parkeren van deze kolossen vlak voor de ramen van de daargelegen wo ningen aan, wat hij een onaan vaardbare zaak noemde. ii ZOETERWOUDE De secundaire weg 17, die om Zoeterwoude wordt aangelegd, krijgt twee tunnels, ter bescherming van de weggebruikers. Waar de nieuwe weg het Westeinde snijdt, komt een tunnel voor zowel auto's, fietsers als voetgan gers. Op het punt waar de nieuwe weg overgaat in de Dr. Kortmannstraat komt eveneens een tunnel, alleen voor wielrijders. Over de gehele lengte krijgt de secundaire weg 17 aan de zijde van de bebouwing een fietspad en een voetpad. Een en ander werd gisteravond meegedeeld tijdens de raadsvergadering. De heer Duindam (CDA) stelde de vestiging van een kinderboetiekje in het souterrain van het pand Watertje 4 aan de kaak. Volgens hem was vestiging van een dergelijke winkel ontoelaatbaar. „Als dit wordt goedgevon den, gaan we ons op een hellend vlak begeven", aldus het CDA-raadslid. Vestiging van de detail handelsbedrijven aan het Waterjp is strijdig met no het bestemmingsplan. De kinderboetiek is tijdelt»ni in het pand gevestigd, in afwachting van een leg?or plaats. Wethouder De Jong deelde mee dat b gemeente onmiddellijk maatregelen zal treffen de verkoop te doen staken. In de rondvraag vestigde de heer De Graaf Progressief Zoeterwoude er de aandacht op er aan het terrein waarop een winkelcentrum geprojecteerd in de dorpskern van Zoeterwoii nog niets is gedaan. Volgens De Graaf heeft 1 college enige tijd geleden beloofd het terrein P ieder geval alvast te egaliseren, zodat het een vl toonbaarder aanzien heeft Wethouder De J(*« zegde toe in de volgende raadsvergadering op del zaak terug te komen. Ten slotte vroeg de heÜD Michielsen (WD) het college maatregelen te trf fen tegen het bedrijf op de Keerweer, dat volger t zijn zeggen plastic snippers in de omgeving vag spreidt Jjk LEIDERDORP De WD-afdeling Leiderdorp viert 10 mei haar 15-jarig bestaan. Ter gelegen heid hiervan wordt in het wegrestaurant .Alberts Corner" aan de Persant Snoepweg een bijeen komst gehouden die zowel een politiek als een feestelijk karakter heeft. De kamerleden Rietkerk (WD) en mevr. Barendregt (PvdA) gaan met elkaar in debat over het onderwerp „Wat is werkelijk sociaal beleid?" Na afloop wordt er gedanst met medewerking van het combo van de marinierskapel der Koninklijke Marine. De Leiderdorpse afdeling van de WD heeft sinds de oprichting in 1962 een belangrijke groei en verandering ondergaan. Begonnen met 26 leden is de afdeling gegroeid ondergaan. Begonnen met 26 leden is de afdeling gegroeid naar 250 leden, waaronder 35 jongeren. Afdelingsvoorzitter Jaap van der Meulen (30) vindt vooral de aanwas van de jongeren de laatste tijd een verheugend ver schijnsel. Hij wijst op de invloed die de afdeling Leiderdorp op het landelijke verkiezingsprogram heeft weten uit te oefenen. „Als je er wat voor over hebt en je er voor inspant, dan werkt de democratie. Ons ideaal is ook de politiek dichter bij de mensen te brengen." In dit verband is de heer Van der Meulen i te spreken over de wijze waarop afgelopen ma« dag de gemeenteraad van Leiderdorp de verkl zing van de tijdelijke wethouders heeft behandr toen na een schorsing van bijna een i Gehner van de WD en Jos Verdier van het werden gekozen en de verkiezing van ^en tijdelif wethouder uit de fractie van de PvdA-wethoudjJ Drenth. De heer Van der Meulen vindt dit i duidelijk voorbeeld van hoe het niet moet: „ff1 gehele gang van zaken geeft mij een gevoel v onbehagen over de manier waarop de dei in de praktijk wordt toegepast Ik vind het kwal dat de discussies buiten de raadsvergadering z gevoerd. Wat zich achter de schermen heeft z speeld, daar kun je alleen maar naar raden. I heb die vergadering vanaf de publieke tribi bijgewoond, maar ik vraag me dan wel af ik hier als burger deed." De heer Van der Meulen zegt deze kwestie i meer teleurstellend te vinden tegen de achtergi van het voorstel van het PPR-raadslid Jan Gort om de publieke tribune spreekrecht te geven. valt me tegen van de partijen die eerst geroep^ hebben om inspraak bij de raadsvergadering o dan in een volgende vergadering een stuk ondui lijkheid op te voeren wat lijnrecht in strijd i inspraak is", aldus de heer Van der Meulen.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4