vöidócSoimmt CDA_fractie R'dam eist klaarheid in fraude-zaak voor u Lente lijkt door te breken Voorarrest Amsterdamse agenten remeente werkt aan behoud van Vredestein :en stappen tegen directeur Frisokapel ente Zakkenroller steekt slachtoffer dood OORSTELLEN AAN DIRECTIE Beatrix en Claus zondag naar China Vrijdag 29 april 1977,67e jaargang no. 20721 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND ipenburg 2, Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijtewey. nties (excl. BTW) 0,45 per mm. Telefoontjes 4,08 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: kwartaal 39,80, jaar ƒ147,70, losse nummers: 55 cent. Défilé Morgenochtend Ned. I om 10.30 uur Défilé. Vanavond: Kommissaris Mai- gret op Ned. I om 20.00 uur. Om 22.40 uur Volgende patiënt en om 23.05 uur Nieuwe ketters op Java. Ned. II om 19.04 uur Koning Bolo, om 21.25 uur Jordaches en om 23.05 uur Moeder wat is het heet. Zonnige perioden Perioden met zon en vooral in de middag plaatselijk een bui. Overwegend matige wind uit Zuid tot Zuidwest Min. temp. omstreeks 5 gr, ma xima van 11 gr. opde Wadden tot 15 gr. in het zuidoosten van het land. Morgen zon: 6.13—21.03. Schev. hoogw. 1.07 en 13.37. Laagw.: 8.59 en 21.42. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De fractie van het CDA in de Rotter- iamse gemeenteraad heeft het college van b. en w. een aan tal vragen voorgelegd over de Fraude bij de gemeentelijke sociale dienst in de Maasstad. -Het CDA wil met name weten, waar 'nu precies de verantwoordelijkheden voor het beleid van de dienst liggen. Zonder nu direct het politieke hoofd wethouder E.Schmitz (sociale za ken en volksgezondheid) te vragen, wil de fractie toch wel eens van b. en w. horen hoe de politieke verantwoorde lijkheden in deze kwestie' liggen. Het college heeft inmiddels laten we ten dat het onderzoek van de Tilburg- se hoogleraar dr. Van Dijck naar het reilen en zeilen van de gemeentelijke sociale dienst een maand zal worden onderbroken. Als de rust is terugge keerd gaat het onderzoek weer door. Na het vertrek van directeur Bruens zal de directeur van het Rotterdamse energiebedrijf, W. Zandbergen, de lei ding van de sociale dienst voor drie maanden overnemen. B. en W. willen daarna iemand aanstellen die gespe cialiseerd is in het begeleiden van veranderingen. Geruchten in Rotterdam, als zou de fraude bij de sociale dienst de ge meente meer dan tien miljoen hebben gekost, worden door het bureau voor lichting „uit de lucht gegrepen" ge noemd. Pas als een diepgaand accoun tantsonderzoek heeft plaatsgehad, kan worden becijferd hoe groot het bedrag is, aldus het bureau. (Van een onzer verslaggevers) HAAG De inspecteur militaire ik luitenant-kolonel J. P. Laro te Den is niet van plan maatregelen te nemen de direkteur van de Johan Willem (tapel le luitenant P. C. van Uffelen Hiertoe was door een aantal muzikanten verzocht in verband met moeilijkheden die tussen hen en de direkteur zouden zijn ontstaan. De inspecteur, die een onderzoek ingesteld heeft naar de gerezen klachten, heeft mede gedeeld, dat de gehele orkestcommissie vol ledig achter direkteur Van Uffelen staat. Recente opnamen van de jarigen van morgen: koningin Juliana wordt 68 jaar, mr. Pieter van Vollenhoven blijft dertig jaar bij zijn schoon moeder achter. ADVERTENTIE in we het weerbericht gelo- krijgen we nu toch echt ._iDEN (ANP)Koninklij- Nederlandsche Hoogovens Staalfabrieken NV stelt voor 1976 een dividend uit te in van ƒ2,05 per aandeel 20 ten |aste van de alge- >e reserve, aldus Hoogovens. alles voor uw tuin. AMSTERDAM (ANP) De 25-jarige Am sterdamse student Martin Goedings is gis teravond rond zes uur bij het verlaten van dé tram voor het Centraal Station in Am sterdam doodgestoken. Volgens de recherche was de dader een ongeveer 17-jarige kleurling die de student bij het uitstappen zijn portefeuille afhandig maakte en hem vervolgens met een groot broodmes in de hartstreek stak. Goedings was in de Vijzelstraat op de tram gestapt. Tijdens de rit werd hij het mikpunt van twee kleurlingen, die zich agressief ge droegen. Toen de student bij het station wilde uitstappen, wilde zij hem niet doorlaten, waarna Goe dings een andere uitgang nam. Toen hij op straat stond werd hij neergestoken. Daarna na men de aanvallers de vlucht. houten hekken, schuttingen en deuren in alle maten voorradig geïmpregneerde dennehouten palen 1.50 mtr. lang, per stuk 2.95 - per bundel van 20 stuks v«f I doos viooltjes 20 stuks5.95 geraniums per stuk2.25 bomen - heesters - groente- en vaste planten kamerplanten en bloemen gardencenire bloemendaal b.v. hoogmadeseweg 43 leiderdorp tel.: 12.19.20 Ernstig ongeval op Rijnsburgerweg LEIDENEen 20-jarige Leidse wielrijdster liep gistermorgen ernstige verwondingen aan het hoofd op. Zij werd aangereden door een bus van de NZH. De bus reed op de Rijnsburger weg in de richting van Oegst- geest. De wielrijdster sloeg plot seling links af naar het Acade mische Ziekenhuis. De bu schauffeur zag geen kans meer haar te ontwijken. De wielrijd ster werd overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. KOFFIE NIET GOEDKOPER MAAR DUURDER ALMELO De grote koffie- branders in Nederland zijn zeer verbaasd over-de door Albert Heijn uitgesproken verwach ting, dat de koffie spoedig goed koper zal worden. Volgens hen zal de koffie daarentegen nog duurder worden en naar ver wachting met ongeveer drie kwartjes per half pond. Ook verwacht men als gevolg, van de toegenomen vraag een prijsstij ging voor thee. Dit zal voor een pak met 20 theezakjes „enige dubbeltjes" bedragen. DEN HAAG No de lentemaand voor de deur staat, wordt het tijd dat er een einde komt aan de koude weertypen die de maand april hebben gekendmerkt. Dat lijkt toeval ligerwijs ook te gebeuren. Het regenfront dat vandaag is gepasseerd en waarachter opnieuw betrekkelijk koude lucht naar ons land is gestroomd, zal in het weekeinde geen opvolger krijgen. De kans op een bui wordt in de loop van het week einde kleiner. Volgens het KNMI zal de temperatuur dit weekeinde nog niet veel hoger stijgen dan tot 15 graden, maar op wat langere termijn bezien zijn er aanwijzingen voor echt lente weer met temperaturen van 20 graden of nog hoger. Dit jaar is deze zomerse warmte alleen nog maar waargenomen in het Mid dellandse Zeegebied. De komende dagen kunnen de liefhebbers mooie bloesemtochten maken. De bloei van de peren en pruimen gaat haar hoogtepunt bereiken en volgende week zullen de eerste appels hun bloemknoppen openen. De Betu we en het Zeeuwse fruitland, met Kapelle- Biezelinge als centrum, tonen een rijke pracht aan bloesemweelde. Sportief protest Studenten van de Groningse sportacademie hebben gisteren in Den Haag ge protesteerd te gen de dreigen de sluiting van hun academie. Tientallen van hen waren daar voor naar het Binnenhof geko men. waar zij hun protest go ten in de vorm van sportde- monstraties. Kiellegging door onderofficier VLISSEMGEN (ANP) Voor het eerst in de geschiedenis van de Koninklijke Marine is de kiellegging van een marineschip verricht door een onderofficier. De man die dit deed was adjudant B. Knol, voorzitter van de marine-belangenvereniging, en het gebeurde gisteren op de werf van maatschappij De Schelde in Vlissingen voor een nieuw te bouwen standaardfregat. Volgens Knol een teken van groeiend vertrouwen van de marineleiding in zijn vereniging. HELDERE VUURBOL VERLICHT HEMEL LEIDEN (ANP) - Een zeer heldere vuurbol van nog onbekende oor sprong heeft in de nacht van 27 op 28 april rond kwart over twee 's nachts de gehele nachtelijke hemel verlicht. De vuurbol vertoonde zich in het westen. Dit heeft de werkgroep Meteoren in Leiden meegedeeld. Bij de werk groep zijn tientallen telefoontjes over het verschijnsel binnengeko men evenals bij de Stichting De Koepel een samenwerkingsorgaan van alle amateurastronomen in Ne derland. Volgens de Leidse werk groep waarin amateur- en beroeps sterrenkundigen samenwerken is de vuurbol ongetwijfeld een brok mate rie uit de ruimte geweest dat in de dampkring is verbrand. Een enkele maal komen dit soort brokstukken op aarde neer. Begrafenisstoet geramd: 2 doden LEERSUM (ANP) De 76-jarige G. de Ridder en zijn 73-jarige echtgenote, afkomstig uit Zwijndrecht, zijn gisteren in Leersum om het leven gekomen, doordat de laatste volgauto in de begrafe nisstoet waarin zij zaten, werd aangereden door een vrachtwagen. Het echtpaar overleed op weg naar het ziekenhuis. Drie andere personen moesten met verwondingen worden overgebracht naar het ziekenhuis. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Een van de zes Amsterdamse hoofdagenten, die maandag jongstleden zijn gear resteerd op verdenking van het aannemen van steekpenningen, blijft op last van justitie in voorarrest. Drie anderen konden gisteren naar huis terugkeren, maar houden huisarrest. Vandaag zou de rechtercommissaris be slissen of twee anderen van de zes gear resteerden eventueel ook in voorarrest moeten blijven, of naar huis mogen te rugkeren in afwachting van het verder onderzoek. In arrest bevinden zich ook nog de twee op 12 april aangehouden hoofdagenten. In totaal blijven van de acht gearresteerden agenten er derhalve drie in voorarrest. Gisteren is, in afwachting van het ver loop van het onderzoek, een wachtmees ter van de marechausse, dienstdoende in Amsterdam, geschorst. Hij wordt van heling verdacht. Hij zou buiten de dienst om in Haarlem een aantal goederen ge kocht hebben, die van diefstal afkomstig waren. De zaak kwam aan het rollen bij een onderzoek, dat de Haarlemse recher che instelt naar diefstallen uit een pak huis aldaar. De wachtmeester, afkomstig uit Haarlem, doet al acht jaar dienst bij de Amsterdamse politie. n w. van Den Haag zijn bereid de grond van fredestein-vestiging in Loosduinen te kopen In erfpacht te geven aan Vredestein. Dit is van de voorstellen die de gemeente Den Haag eravond tijdens een bespreking in de Vredes- -vestiging in Loosduinen te berde bracht en er toe zal moeten leiden dat deze vestiging het rubberconcern blijft bestaan. Voorts willen b. en w. ook meewerken aan een soort ruilverkaveling waarbij het huidige fabriek sterrein aan de Oude Haagweg (ongeveer 6,5 ha) wordt vrijgemaakt en een nieuwe fabriek in de omgeving wordt gebouwd. Men denkt daarbij aan een fabrieksterrein van circa drie hectare. Een kleinere fabriek moet toereikend zijn voor het huidige personeelsbestand, zo vinden b. en w. De huidige fabriek is gebouwd op een personeelsbe stand van meer dan duizend werknemers. Bij Vredestein-Loosduinen werken momenteel zo'n 420 man. Voor een eventuele nieuwe fabriek is ruimte opgenomen in het bestemmingsplan Hout- wijk. Tijdens de bespreking van gisteravond, die werd gevoerd op initiatief van het ministerie van econo mische zaken en waarbij behalve het ministerie ook de gemeente Den Haag, Vredestein en de vakbonden NW en Unie BLHP vertegenwoordigd waren, kwamen b. en w. tevens met het voorstel het kantoorpand op het bedrijfsterrein te kopen. De direktie van Vredestein reageerde in eerste instantie welwillend op de voorstellen van b. en w. Men denkt op zeer korte termijn concrete onderhandelingen over die voorstellen te kunnen voeren. Zoals bekend wordt binnenkort een defini tief reorganisatieplan voor Vredestein verwacht. DEN HAAG (ANP) Prin ses Beatrix en prins Claus vertrekken zondag aan staande voor een bezoek van dertien dagen ïi'n aar China. Na dit bezoek brengen zij nog drie dagen in Japan door. Van Peking uit zal het prinse- in het zuiden van de Chinese lijk paar een als in het regering. Het rondreis langs noorden van paar wordt op een aantal Chi- de volksrepu- 22 mei in Ne- nese steden bliek, dit op derland terug maken zowel uitnodiging verwacht. Lichte borstoperatie mevrouw Carter WASHINGTON (Rtr.) Rosalynn Carter, echtgenote van de Amerikaanse president, is gisteren geopereerd in verband met een knobbeltje in een van haar borsten. Het gezwelletje bleek niet kwaadaardig te zijn. Het was gistermiddag geconstateerd tijdens een routine-controle, waarna direct tot de ingreep besloten werd. Mevrouw Carter was alleen naar het ziekenhuis gegaan. Dat wilde zij zo en de president wachtte haar na de operatie in het Witte Huis op. ADVERTENTIE Koninginnedag OP zaterdag 30 april zal in de kerk van de H. Lodewijk, Steenschuur 19 te Leiden, 's morgens om 10.00 uur een H. MIS woeden opgedragen, waarbij in het bijzonder zal worden gebeden dat God onze vorstin HARE MAJESTEIT KONINGIN JULIANA bij haar verantwoordelijke taak zal bijstaan en Zijn zegen aan haar, haar huis en haar werk zal schenken. Deze matstalen 4-kleurenbalpen is een van de kado's, waaruit u een keuze kunt maken, als dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement. NOTEER m.i.vals nieuw kwartaalabonnee van de Leidse Courant naam- adres: i<% woonplaats: Stuur als dank voor de moeite de 4-kleuren balpen naar: naam: adres:.- woonplaats: Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar: antwoordnr. 349, Leiden.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1