Leiden viert t koninginnedag IN DE REGIO STAD/REGIO LEIDSE COURANT PAGIP/I LEIDEN— De verschillende feestelijkheden die In Leiden op de verjaardag van H. M. de Koningin zullen plaatsvinden zijn dit Jaar opnieuw groter In getal dan In voorgaande Jaren. Het aantal wijkvereniglngen en buurtcomltés dat dit Jaar een koninginnedagprogramma heeft samengesteld Is met twee uitgebreid en bedraagt thans 14 wijken. Nieuw zijn dit Jaar de PleterswIJk en de omgeving van de Zijlsingel. Traditiegetrouw zal ook dit jaar de viering van Koninginnedag starten met Carillonmuziek van de stadsbeiaard en het vlaghijsen op het Stadhuis plein. Deze plechtigheid zal dit jaar worden opge luisterd door het jubilerende Werkmans Wilskracht. Na dit startschot vindt in 14 verschillende stadsde len een scala van activiteiten plaats, te veel om op te noemen. Alle activiteiten vinden zoals ieder jaar plaats onder auspiciën van de Vereniging Koninginnedag Leiden. Zuid-West De wijkvereniging Zuid-West doet zijn naam „Ac tief" ook dit jaar weer bijzonder veel eer aan. Onder de bezielende leiding van organisator Henny Kwik zorgt Actief voor een totaalprogramma dat zich rond de Montgomerystraat zal voltrekken. Zoals in vrijwel elke wijk vinden hier 's morgens kinderspelen plaats, maar in de ochtenduren zijn er meteen ook al Taekwondo, karate en judode monstraties door leden van de sportschool Van der Luit en demonstraties met lijnbestuurde vliegtuigjes door de Leidse Luchtvaart Club. Een andere attrac tie in Zuid-West is ongetwijfeld het Live-optreden van Ritmico Special, sprankelende Zuidamerikaan- se muziek in soulstiji die in de muziektent aan de Bazelstraat ten gehore zal worden gebracht. In de middag organiseert Actief een groots majorettecon cours om een aantal fraaie bekers waaraan 13 verschillende korpsen uit Leiden en wijde omge ving met een eigen show van 10 minuten deelne men. Uiteraard wordt in Zuid-West de Koninginnedag afgesloten met een lampionneoptocht. Naast de omgeving van de Montgomerystraat viert in deze wijk trouwens ook de omgeving Schubertstraat de koninginnedag met een heel eigen programma. Kinderen Uiteraard ook dit jaar weer veel aandacht voor kinderspelen. De Burgemeesterswijk start de vie ring van de verjaardag van de koningin dan ook met een kinderoptocht, waarna de hele dag door allerlei kinderspelen gehouden worden. Ook is er een poppenkastvertoning. In het Morskwartier zorgt de wijkvereniging Muiderkring voor een clownsop treden, een rolschaatswedstrijd en een gecostu- meerde voetbalwedstrijd. Een soortgelijk festijn placht ook jaarlijks in De Kooi plaats te vinden, maar dit jaar heeft men hier gekozen voor een damesvoetbalwedstrijd met in de rust een optreden van de miniminimajorettes van de Kooigirls. Majo rettes. poppenkast en judodemonstraties vormen ook de hoofdschotel van de festiviteiten in de Juwelenwijk. Meerburg zorgt in zijn clubhuis Klein Matilo voor een bingoavond en in de Merenwijk staat het clubhuis Op eigen Wieken centraal in de feestvreugde. De Wieken worden 's morgens om half twaalf even verlaten voor een show van buitenlandse dansen door de volksdansgroep Tran- dafir in het winkelcentrum de Kopermolen. Centrum Met de komst van de Pieterswijk in de gelederen van feestvierende binnenstadswijken is het accent van de Koninginnedagviering dit jaar weer wat meer op de binnenstad komen te liggen. De wijkvereniging Pancras-West zorgt voor een grote feesttent op het parkeerterrein rond de Kaasmarkt, waar het middelpunt zal liggen van vele kermisat tracties .In deze tent zal dit jaar ook het traditionele Oranjebal plaatsvinden dat door de brand in de Burcht naar een ander onderdak moest uitwijken. De wijken Noordvest en Maredorp hebben dit jaar de handen ineen geslagen en organiseren geza menlijk een koninginnedagfeest met het Leidse Volkshuis. Knaller zal hier wel het eigen songfesti val worden dat om 14.30 uur start. In de ochtendu ren is er dan voor de jeugd al een zeskamp geweest, 's Middags grijpt er overigens nog iets plechtigs plaats middels de opening van de Vollers- gracht door wethouder Waal. Om kwart voor zes is het net als op 3 oktober stampoteten geblazen, waarna er een klaverjaè-toernooi wordt gehouden. De Pieters- en Academiewijk tenslotte zorgt voor een gevarieerd programma rond de Oranjeboom aan het Gerecht, dat onder meer het terrein is van een rommelmart annex ruilbeurs, 's Avonds draait in De Vroolijke Arcke de Goeie Ouwe Tijd Revue. Aan deze lange opsomming moeten dan nog de activiteiten worden toegevoegd die plaats hebben rond de Zijlsingel, georganiseerd door de jubileum commissie van het drum, pijper- en trompetter korps K&G, en in de speeltuin Zuiderkwartier, de Vijf Hoven en de omgeving van de Donizettilaan (beiden in Zuid-West). „Verplichte nummers", waar tenslotte speciale aan dacht voor wordt gevraagd zijn de Oranje Wandel tocht die tussen 11.00 en 14.15 uur start van de Kaasmarkt over afstanden van 5. 10 en 15 km. Verder de Singelloop en niet te vergeten het Koninginneconcert dat de Leidse Oranjevereniging in de Stadsgehoorzaal presenteert en waar zullen optreden het Rijnlands Christelijk Mannenkoor, de Brassband van het Leidsch Politie Muziekgezel schap en het folkloristisch dansensemble Achalay. Swifttoer organiseert op Koninginnedag een riet stoertocht voor het hele gezin. De zgn. Oranjetocht is ongeveer 50 km lang en voert door het bollen en duingebied. Inschrijven en starten is mogelijk op zaterdagmiddag tussen 12.30 en 13.30 uur vanaf LR en TV Swift aan het einde van de Trompstraat, industrieterrein De Waard in Leiden. Inschrijfgeld 3,50 p.p. ®anuj •hout uigei DUIN- en BOLLENSTREEK Ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Juliana worden in de Duin- en Bollenstreek in de komende dagen veel activiteiten ontplooid. Hieronder volgt een overzicht van de Oranjefeesten: De Kaag Woensdag 27 april: 19.30 uur: klaverjas- en sjoel avond in hotel Kaagzicht. Vrijdag 29 april: 19.00 uur: roeiwedstrijden vanaf de Meerpaal. Zaterdag 30 april: 08.30 uur: diverse balspelen. 14.00 uur: ringsteken en spijker slaan voor dames en heren. 14.00 uur: film voor kinderen van de basisschool. 17.00 uur: puzzelrit, gestart wordt vanaf Klerks in Nieuwe Wetering. Na afloop oranjebal in ,,'t Kompas". Katwijk In Katwijk beginnen de festivitei ten op 30 april omstreeks 8.30 uur met een hardloopwedstrijd. Start vanaf hotel Riche. 09.30 uur: poppenkast en goo chelen in de openlucht op het Emmaplein (bij slecht weer in Musica). 10.15 uur: dam- en schaakwed strijden op het Andreasplein (bij slecht weer in het jeugdhuis). 10.30 uur: wielerronde vanaf de Nachtegaallaan. 13.00 uur: puzzelrit voor auto's vanaf Cleyn Duin, inschrijven mogelijk tot 12.30 uur. 14.00 uur: ringrijderij met versier de koetsen in de Princestraat. Noordwijk aan Zee Woensdag 27 april: 14.00 uur: kermis op het Jan Kroonsplein. Aanvang kermis op donderdag 28 en vrijdag 29 april omstreeks 16.00 uur. Vrijdag 29 april: 18.15 uur: hardlopen met hinder nissen in de Bomstraat. 19.30 uur: mastklimmen in de Bomstraat. 20.30 uur: kussenslaan, eveneens in de Bomstraat. Zaterdag 30 april: 08.00 uur: klokluiden. 08.05 uur: koraalmuziek op de muziektent aan het Kerkplein. 08.25 uur: optocht van school kinderen vanaf de Hoofdstraat. Verzamelen op Kerkplein. 09.00 uur: défilé op het Kerk plein. 09.00 uur: rommelmarkt op het terrein van de Rank tot ongeveer 16.00 uur. 09.30 uur: opening kermis. 10.00 uur: kleuteroptocht vanaf de Prins Bernhardstraat. 10.30 uur: voorstelling in Lido door Leidsch Poppentheater. 10.30 uur: muziekuitvoering voor bejaarden van Hoogwaak. 10.00 uur: ringsteken in Hoofd straat. 11.00 uur: snelheidswedstrijden op kangeroefietsen in de Hoof- straat. 15.15 uur: ronde van Noordwijk aan Zee vanaf de Hoofdstraat. 16.30 uur: tobbetje steken op het Kerkplein. 19.30 uur: gewichttrekken op het Kerkplein. 21.15 uur: lampionoptocht vanaf de Hoofdstraat. Noordwijk- binnen De oranjevereniging Noordwijk- binnen organiseert zaterdag 30 april een feestmarkt van 10.00 tot 12.00 uur op het plein nabij de Northgo-sporthal. Leiderdorp Vrijdag 29 april: 19.30 uur: oranje-bridgedrive in Op Dreef. Zaterdag 30 april: 08.45 uur: aubade bij gemeente huis door leerlingen van de ba sisscholen. voorafgegaan door kinderoptochten. 09.15 uur: film in het dorpshuis voor eerste, tweede en derde klassertjes. Dezelfde fulms wor den om 11.00,13.30 en 15.15 uur herhaald. 09.30 uur: puzzeltocht in de Houtkamp. 13.30 uur: oranje-voetbaltoernooi in „De Bloemerd", prijsuitreiking omstreeks 17.30 uur. 17.00 uur: achtste prestatieloop van de Van Diepeningenlaan bij winkelcentrum „Santhorst". 20.00 uur: bingo-avond in de Scheppingskerk. Warmond 09.00 uur: beoordeling door de jury van de door de schooljeugd gemaakte versiering en uitbeel dingen, Laan v. Oostergeest. 09.30 uur: rondgang door het dorp met aansluitend aubade voor het gemeentehuis en toe spraak door de burgemeester. 10.00 uur: Poppenkast voor de kleuters in het Trefpunt. 14.30 uur: kinderspelen op het plein van Duvenvoordestraat. 17.00 uur: prijsuitreiking in de kantine van Klim Op. 18.00 uur: voetbalwedstrijd op het Overbos tussen de veteranen van Warmunda en het personeel van Marienhaven. 20.30 uur: lampion-optocht ver trek vanaf het plein v. Duven voordestraat 20.00 uur: Drive-in Show in het rrrOTri i 11/1 ICZr^CM iLL>v I CLIüi\n tUEiilv Sassenheim Zaterdag 30 april: 08.30 uur: optocht door school kinderen vertrek vanaf het Essen- plein. 09.30 uur: aubade voor het raad huis. 10.30 uur: parachutespringen op de Koningsweide aan de Prins Hendriklaan (alleen bij gunstige weersomstandigheden). 12.00 uur: korfbalwedstrijden om de Oranje-wisselbeker. 13.00 uur: zeskampspel voor sch olieren in het sportpark aan de Menneweg. 14.30 uur: voetbalwedstrijd. 19.00 uur: poppenkast voor jong en oud op het muziekpodium aan de Parklaan. 20.00 uur: Goldtfusz-concert in Hervormde kerk. Voorhout Trefpunt verzorgd door „Orion" uit Leiden.. 21.30 uur: Oranje-bingo in de kantine van Warmunda op het sportpark Overbos. Lisse Zaterdag 30 april: 08.30 uur: koraalmuziek vanaf de toren van de Sint Agathakerk. 09.45 uur: hijsen van de driekleur op 't Vierkant. 10.00 uur: aubade voor bejaar dencentrum Berkhout. 10.00 uur: puzzelwandeltocht vanaf de bloembollenveiling CNB aan de Grachtweg. 10.00 uur: kinderspelen; voor Lisse-dorp op het Hobahoplein; voor De engel in de speeltuin van Kindervreugd en voor de Poelpolder op het Ooievaars plein. 11.00 uur: bloemschik- en sjoel wedstrijden in de Hobahohal ten bate van de Zonnebloem. 13.30 uur: driekamp atletiek in het gemeentelijk sportpark. 13.30 uur: schoolvoetbalwedstrij- den in het sportpark. 15.00 uur: filmvoorstelling voor de jeugd in Rehoboth. 20.30 uur: Oranjebal in gemeen telijke sporthal aan de Sportlaan. Wassenaar Vrijdag 29 april: 20.00 uur: in sporthal feestpro gramma voor jongeren met me dewerking van „Massada" en „Alquin". Zaterdag 30 april: 09.00 uur: show van Excelsior met drumband op grasveld aan de Hofcampweg. 09.15 uur: kinderoptocht naar sporthal. 09.30 uur: feest voor de kinderen in de sporthal met medewerking van vele artiesten. 14.00 tot 17.00 uur: inhalen van de wandelaars. 14.00 uur: muziek op het Dorps plein. 16.30 uur: gewichtheffen in de Langstraat waar tevens een markt wordt gehouden. 20.45 uur: stertocht met fakkels en lampions vanaf Plein. 21.00 uur: in sporthal optreden van „The New Orleans Syncopa- ters". De Zilk Zaterdag 30 april: 09.30 uur: start kinder-corso van af de kerk. 10.00 uur: Kees-Bartels tournooi op Van Nispenterrein. 14.00 uur: film voor kinderen in kardinaal Alfrinkschool. 15.00 uur: optreden Zilker drum band op Van Nispenterrein. 19.00 uur: na eucharistieviering een orgelconcert in de H. Hart- kerk. 20.30 uur: jeugdbal in het jeugd huis. 21.00 uur: Oranjebal in het Van Nispenhuis. Zoeterwoude Zaterdag 30 april: 09.00 uur: rondgang door het dorp. 09.30 uur: aubade bij huize Em- maus. 10.15 uur: kinderspelen voor kin deren van de basisscholen. 13.30 uur: klaverloop. 15.00 uur: voetbalwedstrijd tus sen de oranjevereniging en drumband Vios op Haasbroek. 19.00 uur: concert door St. Jans^ fanfare. Oegstgeest Vrijdag 29 april: 07.15 uur optreden van de Wil- burt Drummers in de Apollohal. 08.00 uur: zaalvoetbal in Apollo hal. 20.30 uur: lampioenoptocht. Zaterdag 30 april: 08.00 uur: aubade bij het raad huis. 10.00 uur: tonknuppelen aan de hofdijk. 10.00 uur: kinderspelen in de Irislaan. 11.00 uur: rondgang door Oegst geest. 13.30 uur: autobehendigheids- wedstrijd nabij Hof-Brouckerlaan en Hofdijk. Prijsuitreiking om streeks 17.30 uur door burge meester Van Eysinga in de „Roo- de Leeuw". 14.00 tot 15.00 uur: trottoirteke nen nabij winkelcentrum. Lange Voort. 15.00 tot 16.00 uur: optreden van de Böggelrieders in Lange Voort. 15.00 tot 17.00 uur: oranjefeest voor 60-plussers in het gemeen tecentrum. 15.00 uur: volksdansen op de Lijtweg. 15.00 uur: beoordeling huisdie ren aan de lirislaan. 16.00 tot 18.15 uur: wielerwed strijden nabij Hazeboslaan. 20.00 uur: optreden „Electric Blues" In Taberna. 22.30 uur: vuurwerk nabij Alke- madelaan. 08.30 uur: Opening Koninginne dagfeesten met Muzikale rond gang door Sint Cecilia. School- handbaltoemooi voor meisjes van de 5e en 6e klassen van de basisscholen. Schoolvoetbaltoer- nooi voor jongens van de 5e en 6e klassen van de basisscholen. Beide toernooien worden op het gemeentelijk sportpark gehou den. Direkt na afloop hiervan worden om half elf door burge meester M. Th. van de Wouw de prijzen uitgereikt. Voor de leer lingen van de 3e en 4e klassen van de basisscholen wordt in de K.T.S. de film vertoond „Circus op Stelten". Er wordt verzameld op het kerkplein vanwaar de kin deren onder begeleiding van de Oranjevereniging en St. Cecilia naar de Leidsevaart vertrekken. Na afloop worden zij ook weer terug gebracht naar het Kerk plein. 08.45 uur: Voor de kinderen van de twee laagste klassen van de basisscholen wordt door The Jol ly Jokers uit Diemen een speciale kindershow gegeven in het Paro chiehuis. 10.10 uur: De kleuters van de vier kleuterscholen worden in het Parochiehuis verwacht voor het showprogramma. De ouders moeten er wel attent op zijn dat de kleuters niet zoals in voor gaande jaren bij de scholen wor den verwacht maar in het Paro chiehuis waar zij ook weer opge haald moeten worden. Na afloop van de diverse kinderprogram ma's zal er een traktatie worden uitgereikt waar dit jaar een loterij aan is verbonden. In elk zakje zit een gratis lot op deze lotnum mers wordt een aantal prijzen verloot waarvan de uitslag later bekend zal worden gemaakt. 12.00 uur: Bedrijfsvoetbal op het gemeentelijk sportpark. Er zijn vier prijzen beschikbaar en een wisselbeker aangeboden door „Speciaal Drukkerij Bax". Iedere deelnemende ploeg ontvangt een herinneringsvaantje. 13.30 uur: 5e fletstrimtoertocht over twee afstanden 25 en 50 km. langs zo veilig mogelijke VM ■hnf 3 wegen. Kinderen tot 14 jaar on der begeleiding van een oudere deelnemer voor het inschrijfgeld van 1,50. Voor 14 jaar en ouder wordt 2,50 berekend. Aan de 5C km. mogen alleen 14-jarigen en ouderen deelnemen. Een fraaie herinneringsmedaille zal woeden uitgereikt. 19.00 uur: de koninginnedag wordt besloten met een muzikale rondgang door muziekvereniging St. Cecilia. Leidschendam Op Koninginnedag zal de Mu ziekvereniging „Caecllla" met een mars door Leidschendam- zuid de feestelijkheden openen die de Oranjevereniging „Wll- helmina" voor een periode van ruim twaalf uur organiseert De mars duurt van half 10 tot half 11. Showband '75 begint om 10 uur met een soortgelijke mars van een uur door de wijken Prinsenhof, de Heuvel en Raad- huls. In het sportcentrum „de Fluit" worden voor alle kinderen van basisscholen van kwart voor 9 tot kwart over 12 filmvoorstellin gen van telkens een uur gege ven. Na afloop krijgen de kinde ren bovendien een attractie. In het binnenbad van „de Fluit" is van 10 uur tot half 2 onder leiding van de Algemene Zwem vereniging Leidschendam, een zwemfestijn dat geopend wordt door wethouder J. J. Meijer. Voer de ouderen, dames en heren bo ven de 30 jaar, wordt 's middags van 2 tot 5 uur in de kantine van de Vleeswarenfabriek van der Laan een klaverjastoernooi ge houden waarvoor fraaie prijzen beschikbaar zijn. Onder leiding van de atletiekver eniging V&LTC—Oen Haag rac) Olympia '48 wordt 's middagplan Leidschendam-zuid weer eter prestatieloop gehouden. De (wijl standen zijn anderhalve km. vis d de jeugd. 3 km. voor de gehster familie en 6 km. voor geoefld v den. Voor wie het traject"beeiB/4 - igt is er een herinneringsvaanf dl De wijkvereniging „De Heuvu ui organiseert 'smiddags van 2'en, 5 uur kinderspelen op het Pri- dent Kennedyplein. Van half 3 tot 4 uur wordt v het gemeentehuis een muziekl tijn gehouden waaraan behi Caecilia en Showband '75 mi werken de Jong Federatie Bi 's-Gravenhage en het TamboP Trompetter- en Majorettekoi Hercules uit Scheveningen. (SC 4 uur begint op het basketths veld bij de Tol een basebalw» g strijd tussen de wijkverenigin&ar Leidschendam-zuid, oud-zuid r G de Heuvel. mei Begeleid door muziekkorpsjn. majorettes en tamboers vertrlurr ken 's avonds om 9 uur van dzeil plaatsen in de gemeente de fen ditionele lampionoptochten. Üe eindpunt is zoals gewoonlijk »n de speelweide achter het raan huis vanwaar men een goed iRe zicht heeft op het even tradifeat nele „Groot Vuurwerk" dat Loi 10 uur wordt afgestoken opng Koningin Wilhelminalaan.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4