In Noordwijk brak de zon CDA Leiderdorp wil tunnelplan Engelendaal toch kans geven DERTIGSTE BLOEMENCORSO IN KOU EN REGEN Succes voor theater Toverlei Veel hulde voor jubilerend NIO KORTWEG Muzikale show in Hoogmade STAD/REG 10 LEIDSE COURANT. MAANDAG 25 APRIL 1977 PAff BOLLENSTREEK Vele tienduizenden belangstellenden uit binnen- en buitenland hebben zaterdag neerkletterende regen en een kille zuidwester moeten trotseren om de pracht en praal van het dertigste bloemencorso aan zich voorbij te zien trek ken. Met 21 praalwagens en 19 versierde auto's slingerde het corso zich door de Bollenstreek langs soms rijen dik opgestelde enthousiaste kijkers. De pracht en praal kwam eigenlijk pas aan het einde tot z'n recht Toen de praalstoet de badplaats Noordwijk binnentrok, verdwenen de buien en brak een stra lend lente-zonnetje door. Stipt volgens het draaiboek startte het corso in Noordwijk om half zes van de Schiestraat voor de tocht door Binnen en Zee, waar duizenden zich langs de straten en boulevards hadden opgesteld om de praal wagens en versierde auto's te bewonderen. Zwaaiend bracht men hulde aan de dames, die met taaie volharding een morgen en een middag weer en wind hadden getrotseerd om aan de bloe- menstoet een bijzondere char me te geven. „Laat men toch eens naar ons terugzwaaien", hadden de meisjes gevraagd en aan dit verzoek om respons heeft het publiek in de bad plaats ruimschoots voldaan. De dames, vaak in plastic ge huld, verdienden dit trouwens dubbel en dwars. Met een minutieuze nauwkeu righeid trok het corso door Noordwijk. De praalwagens en autoversie ringen bleken weer en wind op de 35 kilometer lange tocht goed te hebben doorstaan. Stuk voor stuk waren het pronkjuweeltjes met uitblin kers als „Hallo-Holland" van de afdelingen Lisse en Sassen- heim van de Koninklijke Alge mene Vereniging voor Bloem bollencultuur, „Daar komt de muziek" van de afdeling Ben- nebroek-Vogelenzang, het haar naam eer aandoende .Al lure" van de Bond van Bloem bollenhandelaren, „Zwanen burg" (gemeente Hillegom), en de gouden medaillehouder „Bloemen in de zon" van de gezamenlijke groepen van Bloembollencultuur Hillegom. Erg mooi was „Lentepracht", de wagen van Keukenhof, die een eerste prijs had verdiend, en ook „Spel aan zee en strand" van de gemeente Noordwijk, de VW en het Noordwijkse bedrijfsleven was een glansstuk. Hetzelfde moet worden gezegd van het bijzonder sierlijker „Mooi" van de afdelingen Noordwijk. Wassenaar en Warmond van Bloembollencultuur, de „Tul- pentuin" (WV Haarlem en de Streek VW Kennemerland- Amstelland), het erg leuke oli fantje van „Wijs en Sterk" (Bond van Bloembollenveilin gen te Haarlem) en het fraaie „vijf poppige" praalstuk „Overal thuis in de wereld" van de Algemene Bank Neder land, waaraan een grote gou den medaille bleek te zijn toe gekend. 'Heel aardig waren ook de hondjes uit „Thuis in de we reld Thuis in uw huis" (Haarlems Dagblad), „Hendrik Jan de Tuinman" de „Moonca- mera" van Koda, de „Hollo, zet 'm op, witte muizen" (res taurant-reisbureau De Boer uit Noordwijk) en „Amphilex 77". „Bloemenvreugd" (Bloembol lencultuur Noordwijkerhout) verdient extra-waardering voor de unieke kleurencombi naties en ook „Gezellig uit" van de gemeente Sassenheim was een opvallend stuk. Jam mer dat de lantaarns in dit object wat kaal aandeden. En tussen al deze pracht en praal presenteerde het bedrijf sleven uit stad en streek zich met hun wagens, gesierd met vaak kostbare arrangementen van de beste schikkers uit het gewest. Behalve de „Echo der Dui nen", marcheerden de Leidse Politiekapel, de Harmonieka pel „Crescendo", de Drum band Vogelenzang, het Fanfa rekorps „Excelsior" en het Delftse Christelijk Tamboer en Pijperskorps „Excelsior" mee in de stoet en luisterden met vrolijke klanken dit bloe- menfestijn op. Dit dertigste streekcorso is een geweldig stuk „promotion" voor Holland geworden, waar van duizenden mensen uit bin nen- en buitenland intens heb ben genoten. Stichtingsvoorzit ter Jac. Bonkenburg en zijn medebestuurders hebben eer gehad van hun enorm vele werk, dat zij ook dit jaar ge heel belangeloos hebben ver richt om het Bloemencorso door de streek te laten rijden. Een eresaluut ook voor de ont werpers, vader Jos en zoon Kees van Driel voor hun vond sten en originaliteit in „Hallo- Holland Hier". Het Stichtingsbestuur, VW- vertegenwoordigers, de Evene mentencommissie èn andere genodigden, werden in het fraai gerestaureerde hotel „Noordzee" door het Noord wijkse gemeentebestuur ont vangen. Burgemeester mr. Bonnike hield daar een ent housiaste speech. „Nog een paar seizoenen, dan zijn de bouwkranen verdwenen en kunnen wij het corso in een geheel vernieuwde badplaats ontvangen. De komst van het corso is een jaarlijks hoogte punt geworden en wij willen het niet meer kwijt". Voorzitter Bonkenburg op zijn beurt prees de samenwerking met het Noordwijkse gemeen tebestuur en met WV-direc- teur Rovers en sprak de hoop uit, dat het corso tot in lengte van jaren in de badplaats haar finish zou hebben. „En nu jenever", beval de Noordwijkse burgervader, toen hij blauw-kleumend bin nenkwam, nadat hij met z'n gasten ruim een half uur op het winderige terras had ge staan om het corso te zien voorbijtrekken. Want de „rei ne" lucht, die de oosterburen zo waarderen, was kil en meer dan overvloedig. De badplaats, bij deze gelegenheid bezaaid met mozaïeken en getooid met gevel- en straat versieringen, was dit bloemenweekend vol ler dan ooit tevoren. Touring cars voerden onafgebroken nieuwe gasten aan. Zij vulden de hotels, pensions en kamers tot het laatste bed. AFWIJZEND STANDPUNT COMMISSIE TERUGDRAAIEN LEIDERDORP Wethouder E. Drenth (Pv dA) krijgt van het CDA de ruimte om zijn tunnelplan en overbouwing van de Engelen- daal verder uit te werken. Tijdens het openbare fractieberaad zaterdagmorgen werd het standpunt ingenomen, dat de wet houder tenminste de kans moet hebben te bewijzen, dat zijn plan, met de bestrijding van de geluidshinder als uitgangspunt, een redelijke kans van slagen heeft Men wil in de raadsvergadering van heden avond bij de behandeling van het voorstel inzake de ontwikkeling van de eerste fase van het bestemmingsplan Buitenhof een dis cussie uitlokken, met het doel het harde standpunt dat de commissie ruimtelijke or dening en openbare werken ten aanzien van de plannen heeft ingenomen terug te draaien. Ook heeft men geen waardering voor de persoonlijke aanvallen die op de heer Drenth zijn gedaan. Men vindt dat sommige commissieleden te veel „op de man" hebben gespeeld. Niettemin is men met de wijze waarop het plan is gepresen teerd weinig gelukkig. Namens een meerderheid van de CDA-frac- tie zal Koos Reugebrink een aantal kritische vragen aan het college van B W stellen. Binnen de fractie neemt Jan Hekkelman een minderheidsstandpunt in. Hij is er van over tuigd, dat het plan op geen enkele wijze 1 haalbaar is. Het kost aandacht, energie en geld die beter op een andere manier kunnen worden besteed, is zijn stelling. LEIDERDORP Leiderdorp is een toheelvereniging rijker ge worden. Dat mag men wel stel len na de eerste uitvoering van Theater Toverlei (Toneelvereni ging Leiderdorp). Het blijspel „Maribel" waarmee het zich za terdagavond in het tot de laat ste plaats bezette Dorpshuis presenteerde werd meteen een overweldigend succes. Er werd over de gehele linie met bijzonder veel elan eesDeeld. „Maribel" is het verhaal van een jong en mooi meisje met een lichtzinnige levenswandel die graag gelukkig wil zijn. Sheila Lever die de rol van Maribel speelde gaf blijk over de nodige acteertalenten te beschikken. Haar tegenspeler Wil van Piere kwam in de rol van Marcellino tot een gave creatie. De lang niet eenvoudige rol van het ou de, beverige dametje Dona Ma thilda werd overtuigend ge speeld door Jannie Koelman. Het slotapplaus werd een regel rechte huldiging van alle mede spelenden en regisseur Jan Ver- plancke. De eerste uitvoering van Tover lei werd ook bijgewoond door. loco-burgemeester C. Gordijn en wethouder mevr. D. Tichle- r—Moerman. Mevr. Tichler, die de spelers bloemen aanbood, was erg ingenomen met de grote belangstelling van de Leider- dorpse gemeenschap. Het was voor haar een reden om op te merken, dat Leiderdorp een grotere zaal nodig had. Ook fi nancieel is de uitvoering een succes geworden. Dank zij de goede kaartverkoop en giften van middenstanders waaruit de decors konden worden bekos tigd, kon een aan het gemeente bestuur gevraagde subsidie wor den ingetrokken. FRANS BROCKEN. Oe druk bezochte NiO-receptie RIJPWETERING De handbalvereniging NIO yierde afgelopen zaterdag haar 25-jarig be staan. De feestelijkheden begonnen met een handbalwedstrijd tussen oudleden en het hui dig seniorenteam van NIO. De wedstrijd eindig de met een 10-6 overwinning voor het senioren- team. Tijdens de receptie, die daarna in het clubgebouw werd gehouden, was het bijzonder druk. Vele plaatselijke verenigingen en hand- balklubs uit de omgeving boden het NIO-be- stuur gelukwensen aan, veelal vergezeld van bloemen en geschenken. Burgemeester Bolten sprak namens het gemeentebestuur en bood een wedstrijdbal aan. Door het Ned. Handbal- verbond werd een geldbedrag aangeboden, ter wijl de heer Ant. v.d. Geest namens de voetbal ver. „Rijpwetering", dit deed met een met bankbiljetten omhangen paraplu. De festiviteiten werden besloten met een ge slaagde feestavond in het klubgebouw voor de oudleden en leden van NIO, waarbij het duo „Boemerang" uit Leiden voor de nodige muzi kale stemming zorgde. Tijdens de feestavond werd de 25-jarige „levensloop" van NIO op een aantrekkelijke wijze gezongen door Corry en Ria Weenink. ROELOFARENSVEEN - De Alkemadese afdeling van de koninklijke maatschappij van tuinbouw en plantkunde houdt morgenavond haar jaarverga dering in de Woelige Baren in Roelof arendsveen. Naast de gebruikelijke jaarverslagen zal ook de herverkiezing van de bestuursleden mevrouw De Jong-Plasmeyer en de heer M. Hoogenboom aan de orde ko men. Tenslotte zal ook de vie ring van het tienjarig bestaan ter sprake komen. De vergade ring begint om acht uur. OEGSTGEEST - De fancy fair die het afgelopen week einde in het Rijnlands Lyceum is gehouden heeft meer dan 16.500 gulden opgeleverd. De baten komen ten goede aan de bouw van een school voor do ven in Kenya. Maandagavond 23 mei wordt de aktie besloten met een toneelavond in de school. Leraren zullen dan het stuk ,31oed en Liefde" van Bomans opvoeren. welzijnsproject in Tabora in Tanzania heeft ruim tien mille opgeleverd. De werkgroep Missie en Ontwikkeling is ver heugd over deze opbrengst. SASSENHEIM De Sassen- heimer G. van Egmond heeft zaterdag de eerste prijs ge wonnen in een gevel- en mo- zaikwedstrijd ter gelegenheid van het jaarlijkse bloemencor so. De heer Van Egmond won ook de wisselbeker. P. J. Lem mers van de Eikenhorstlaan won de eerste prijs met het mozaik Rakker; J. J. Geer ling aan de Hoofdstraat won de eerste prijs in de categorie „gevelversiering". SASSENHEIM In de aula van het Fioreti-college in Lisse wordt morgenavond een lezing gehouden door dr. J. G. N. Renaud. Hij spreekt over het slot Teylingen. Aanvang: acht uur. ZOETERWOUDE In vereni gingsgebouw Ons Huis wordt morgenavond een lezing ge houden door mevr. de Jonge omtrent de te dragen kleder drachten tijdens de festivitei ten rond Zoeterwoude 700. Deze avond waarop o.a. ook dia's worden vertoond van kle dingstukken begint om 20.00 HOOGMADE Een zeer goed bezet Cultureel Centrum heeft zaterdagavond kunnen genieten van een geslaagde muzikale show door de plaatselijke mu ziekverenigingen. De harmonievereniging D'Heer- lijkheid opende de avond met drie nummers onder leiding van dirigent J. Klein. De christelijke zangvereniging De Lof stem bracht een aantal zwaardere nummers ten gehore. Het mees te applaus was voor de accor- deongroep Solé, aangevuld met zang, drum en gitaar onder lei ding van Theo Elstgeest. Het was het eerste openbare optre den van de groep. Gevarieerd was het optreden van het Kings Kombo onder leiding van pater J. van Sasse. Het fanfare-korps D'Harmonie zorgde met vijf nummers voor een waardig slot.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4