flZC kampioen na zege op Heptunus HO- Overwinningen voor Roomburg en Forescate Zwak Gemini kansloos! tegen Van Houten VCI Gelukkig eerste punt LMHC MERCASOL SLUIT COMPETITIE AF MET NEDERLAAG LZ '86 gedegradeerd t: ff? LEIDSE COURANT PAGINA" Waterpolo LEIDEN De belde over gangsklasse A-teams uit het district Lelden hebben giste ren belde de hele bult binnen gehaald. In de overgangsklas se B moesten twee van de vijf teams met een nederlaag ge noegen nemen. Na de resulta ten van de tweede competitie zondag, die door de harde wind geen al te fraai tennis mogelijk maakte, kan er voor enkele teams al voorzichtig over de kansen in de competi tie worden gespeculeerd. Forescate haalde gisteren stevig uit door Festina met 8-1 te ver slaan. Hiermee nestelde het zich achter Zaandam met een punt min der op de tweede plaats. Volgende week gaat het er voor de Voor schotenaren dus om spannen. Bram Madera kwam mooi terug na een 6—2, 42 achterstand tegen Berendsen en zegevierde alsnog via 6-4 en 6-2. Henny Koemans was net te sterk voor oud-clubge noot Jos Zwart: 7-5, 6-4. Tine Lan- geveld rekende vlot af met mevr. Bedalix-v. Hest: 6-2, 6-0. Liselotte v.d. Bijl en Robbie Hagendoorn hadden aanmerkelijk meer moeite om de winst binnen te halen. Bei den hadden hiervoor een derde set nodig. Het herendubbelspel werd via 4-6, 6-1, 6-4 in winst omgezet, terwijl het damesdubbel alleen spanning in de eerste reeks gaf: 7-6, 6-0. Het tweede gemengddub- bel van Liselotte v.d. Bijl en Made ra tegen het duo V. Oens/Zwart resulteerde in Forescate's enige verliespunt: 5-7, 4-6. Roomburg versloeg Deventer ver rassend met 7-2 en lijkt, ondanks de verzwakking in de ploeg, dus toch een hele goede kans te ma ken om zich te kunnen handhaven. Hans Keizer kreeg de winst ca deau, omdat opponent La Roose, nadat beide spelers een set met 7-5 gepakt hadden, door een en kelblessure gedwongen was op te geven. Dit leverde Roomburg ook het herendubbelspel op. De andere winstpunten in de enkelspelen kwamen van Jurgen Peters (6-2, 6-4 tegen Beltman) en van Annette v.d. Mey (7-6, 6-2 tegen E. Priller). Bub v.d. Zee en Milou Penseeel konden het beiden net niet bolwer ken. Bub verloor met 6-4, 3-6, 5-7 van Leutcher en Milou met 3-6, 7-5, 5-7 van M. Punter. De gespeel de dubbels won Roomburg in twee sets. Saseenhelm maakt na de 7-1 winst op Bakkum 2 een heel serieuze kans op het kampioenschap. De tegenstander van volgende week Joy Mozaïek moet gezien de resul taten in de poule lager aangesla gen worden. De overwinning tegen Bakkum kwam in de meeste partij en tamelijk gemakkelijk tot stand. Alleen de eerste mixed van Marjan Dros en Bob v. Overbeeke ging verloren: 2-6, 6-4, 0-6. Dit was onverwacht want V. Overbeeke had zijn single met maar liefst tweemaal 6-0 gewonnen. Ook de Leldse Hout doet het pri ma. Het staat bovenaan in de pou le samen met Leimonias. Volgende week wacht het team dus een zeer belangrijke confrontatie. Gisteren werd Toeg weggeveegd. Bij 6-0 waren alle partijen in twee sets gewonnen, waarna de gemengd- dubbels maar werden gedeeld, daar het door de onderbrekingen wegens de regen al laat geworden was. In de poule van Noordwljk kan er nog van alles gebeuren. Evenals vorige week kwamen Pasma c.s. niet verder dan 4-4, ditmaal was het Shot 2 uit Zeist, dat de over winning in de weg stond. Noord- wijk kwam met 1-3 uit de singles, alleen Uit den Bogaard zorgde via 6-2, 6-3 voor een punt. Het na zoveel jaren goed op elkaar inge speelde Noordwijk zette deze ach terstand in de drie dubbels heel gemakkelijk in een 4-3 voorsprong om, waarna de dames V.d. Koogh en V.d. Meer in de laatste partij over al of geen 5-3 zege moesten beslissen. Via een 3-6, 6-4, 4-6 nederlaag draaide het uiteindelijk op een 4-4 puntendeling uit. Unicum was niet zo succesvol. Het kwam op eigen terrein tegen Oud- Wassenaar I niet verder dan een 6-2 verlies. De punten werden be haald door Ton Creijghton in de single: 4-6, 6-4, 6-2 en in het herendubbel: 5-7, 7-5, 6-1. Arnold v.d. Capellen wist het Hans Haks nog flink moeilijk te maken: 1-6, 6-2, 3-6. De Munnlk leed gisteren in Zand- voort een nog zwaardere neder laag: 1-7. Ietwat geflatteerd was deze overwinning voor Zandvoort wel, want in het damesdubbel ver speelde De Munnik bij 6-0, 6-6 een 5-2 voorsprong in de tie-break 6 in het herendubbel lieten ze zelfs vier match-points ongebruikt. Het enige winstpuntje kwam uit de mixed van Joke v. Sas en Jan Theunissen. Nick Tierrie van LMHC wordt zwaar belaagd door de verdediging van de Groninger Studenten. Ernst en Wout van der Berg wachten vol spanning af (Van Onze hockeymede- lijden en toen hij revanche nam, werker) mocht hij voor vijf minuten de Leiden De LMHC moest achterkant van het Leidse doel in haar PPr<%tf> wedstriid bewonderen. Net toen Tierrie terug eef"0.. WeaSln!!' kwam, moest Bobby Coebergh met voor de promot ecompeti- n d een beenblessure uitvallen, wat be tte voor twee plaatsen In benode"b°?*- 1~£' RL'ÏÏI™ tekende dat spits Wout v.d. Berg de hoofdklasse aantreden ren d")S 7i'1 sne, over <jé naa' bet middenveld verhuisde en tegen de Groningse Shi- XJS I'L™ invaller dan v. Beek Imksbuiten denten. De Studs hadden minuten nivelleerden de Gronin- Leiden kwam meer onder vorige week tegen de der- gers de stand toen zij handig ge- eb„«Tod de wek» de gegadigde Victoria niet bruik maaittenvan 'ma^e *9^ ;Mf (e |iiken Robbje Feen. meer dan een 0—0 gelijk- chaos. m de. Le stra redde nog net op de lijn. spel behaald. rKS"i?5 keeper Martijn Wer zag drie jrii De Groningers begonnen sterk en Leiden liet zich niet ontmoe- ^a„an.lmrnTn™,°nan^n^ut kregen al in de eerste tien minuten diqen en pield tot de rust de Studs schot net naast na em fout tw« strafcorners door zenuwach- onder een constante druk. Twee van ausputzer Qutnins en een af- tig spel van Leiden. Beide werden strafcorners en een lange corner gekeurd doelpunt waren de enige echter afgefloten wegens foutief brachten echter niet het gewenste "ab®? e'dn w.ek S ?eken stoppen. Vooral door opbouwend resultaat aantekenden. Vlak voor tijd leken werk van middenvelders Henk v. da Groningers alsnog de hele Veen en Ton Gardeniers kwam De tweede helft begon met een winst te grifpen, toen ze op du- Leiden iets uit de verdrukking, offensief Leiden, dat haar vijfde en bieuse gronden een strafcorner maar moest eerst nog een derde tevens laatste strafcorner net naast kregen toegewezen. Keeper Mar- waarschuwing in de vorm van een het Groningse doel zag eindigen, tijn Drijver verwerkte ook de laat- strafcorner krijgen, voordat het Het Leidse vuur leek na deze eer- ste Groningse strafcorner echter spel meer naar de Groningse helft ste vijf minuten opgebrand. De vakkundig, waardoor het voor Lei- werd verlegd Door goed doorzet- Groningers namen steeds meer het den bij een gelukkige 1—1 bteef. ten van Ton Gardeniers kreeg Lei- middenveld in bezit en dcmr hun Volgende week zal tegen het Rol den twee strafcorners vlak na el- enorme felheid kreeg Leiden de terdamse Victoria duidelijk uit een kaar. Hendrick Quirijns schoot de tijd niet meer om een goede aan- ander vaatje moeten worden ge- eerste net naast, maar richtte de val op te bouwen. Vooral Nick tapt om bij een van de twee pro tweede uiterst secuur in de rechter Tierrie had van deze felheid te movendi te gaan behoren. voorsprong. In het tweede speldeel bedroeg de voorsprong zelfs 31. Het gelukte LZ evenwel niet om in de aanval voor voldoende gevaar te blijven zorgen. AZPC kwam dan ook in het derde speldeel op gelij ke hoogte. In de slotfase nam de thuisclub zelfs met 5—4 de leiding, maar 20 seconden voor tijd was het Jan de Graaf, die de definitieve gelijkmaker inschoot. Doelpuntenmakers bij LZ waren: Jan de Graaf 3 x, Joop Siera en Friet Elzinga. De ZIJL/LGB-Zwemlust/Den Hom mel: 5—6. De ZIJL/LGB is er niet in geslaagd om ten koste van Zwemlust de zesde plaats te pakken in de hoofdklasse. In zwembad De Zijl werd met 65 verloren van de ploeg uit Utrecht. Zwemlust nam in het eerste spel deel al een 2—0 voorsprong, maar het team van de ZIJL/LGB, kwam in de tweede periode weer op gelijke hoogte. Hierna ging het spel snel op en neer, zowel de ZIJL/LGB als Zwemlust kregen wisselende kansen. In de slotfase v/as het toch het team uit Utrecht dat een beslissende voorsprong nam en deze niet meer uit handen gaf. Scoreverloop. 1e periode: 0—1, 0—2, Johan Aantjes. 2e periode: 1—2 Jacob Spijker, 1—3, Harm Drent, 2—3, Jacob Spijker, 3—3 Albert Spijker. 3e periode: 4-3 Stan van Belkum, 44 Jan den Boer, 45 Harm Drent. 4e periode: 4—6 Johan Aantje, 5—6 Stan van Bel kum. De eindstand in de hoofdklasse is: 1. AZC 22—43; 2. HZC/De Robben 22—41; 3. ZIAN/Vitesse 22—31; 4. Neptunus 22—27; 5. VZC-Ritmees- ter 22—23; 6. Zwemlust/Den H 22—23; 7. De ZIJL/LGB 22—20; 8. De Meeuwen 22—15; P. PSV 22—13; 10. Nereus 22—13; 11 LZ '86 22—11;12. AZPC 22—4. BZPC-De Gouwe: 3—4. De Gouwe heeft in de tweede klasse B het kampioenschap en de promotie naar de eerste klasse gegrepen. In een direkte konfron- tatie met BZPC versloeg de ploeg van de Gouwe het team van BZPC, dat tot nu toe een voorsprong had van twee punten. BZPC speelde zaterdag in gen zwembad De Kuil feit, dat men aan een genoeg had, erg nerveus routineerde formatie van we nam dan ook brutaal sprong. Pas in het laatste kwam BZPC op gelijke maar ook toen was het Gouwe, die BZPC voor bliek op een achterstand deze stand vast kon houden. Scoreverloop. 1e periode: Verwey, 2e periode: 0—2 Eef dam, 1—2 Maarten Dik Russner. 3e periode Batelaan. 4e periode: 3—3 Poot, 3—4 Dik Russner, 4—4 ten Ettinge», 45 Leo zen. KatwIJk-Merwede: 7—4. Katwijk heeft het seizoen tweede klasse B een overwinning. In werd het een 7—4 zege. Opvallend in dit duel was hetl van de Jonge Hans van DiJ voorde, die in deze wedstrijd^ draaide en maar liefst 3 scoorde. De andere kwamen van de hand van Keel de Moolen, Hans Parlevliet, P/e) Vries en Kees Oudshoorn. Van onze sportredactie ALPHEN Het Alphense AZC Is waterpolokamploen van Nederland. Een titel die zaterdagavond In een afgeladen zwembad „De Dillen" (1200 toeschouwer- s.werd veroverd op Neptunus Arnhem, maar eigenlijk al eerder was vei liggesteld. In die uitwed strijd bij HZC/De Robben bijvoorbeeld, toen AZC de Hllversumse grootmacht de eerste nederlaag sinds laren In „eigen water" toe bracht. Of vorige week, bij ZIAN/Vltesse, waar AZC het laatste lastige struikel blok opruimde. Want, een lastig struikelblok was het toch als vierde genoteerd staande Neptunus zater dag eigenlijk niet. Eén pe riode slechts kon de door het ontbreken van onder meer Mart Bongers gehan dicapte formatie van coach Gerrlt Jansen nog tegen spel bieden, daarna was het gebeurd met de Arn hemmers: met een 12—5 zege stapte de AZC-ploeg uit het water. Dat de Alphenaren niet al in het eerste part afstand namen (0—0) was ook niet echt de verdienste van Neptunus. Weliswaar slaagden de Arnhemmers, met Hans Hoog veld in een spelverdelende rol er redelijk in AZC met vertragend positiespel uit het ritme te houden, een Alphense ploeg zonder zenu wen zou er toch geen moeite mee hebben gehad. Nu de nervositeit wel in het team van George Geurt- sen was geslopen, bleef de eerste treffer echter wel uit. Wist AZC ook een numerieke meerderheid niet uit te buiten. In de tweede periode werd het aanwezige klasseverschil wel dui delijk in de score uitgedrukt. Bin nen een minuut veroverden de Alphenaren een marge van drie treffers. Nadat Erik Noordergraaf nog tegen de lat had geknald zorgden Cees van de Broek en diezelfde Noordergraaf, met twee treffers, ervoor dat de rust in het AZC-zevental terugkeerde: 3—0. Ton Buunk (nummer 8, zwarte cap) scoort in het kampioensduel tegen Neptunus Arnhem. Twaalfhonderd toe schouwers kijken belangstellend toe. Ook het uitvallen van Gijze Stro- boer (een wondje bij het oog) deed het ritme van AZC niet stokken. Een tegentreffer van Walter Tie- missen werd door Frank van de Akker beantwoord: 41. Nog even kreeg AZC het moeilijk. Rik Thoo- nen had opnieuw de bal veroverd voor Neptunus, waardoor Gerrit Jansen doelman Meier kon ver schalken. Een doelpunt dat spoe dig werd gevolgd door een derde Arnhense treffer van Tiemissen: 43. De voor AZC mindere perio de werd door Ton Buunk persoon lijk afgesloten. Buunk, nog altijd de belangrijkste speler binnen de formatie van Geurtsen forceerde een strafworp (Noordergraaf scoorde) en rondde vervolgens zelf een vloeiende combinatie hard en zuiver af: 6—3. De bloemen konden worden ge haald, het telefoontje naar het muziekkorps gepleegd. Immers, Neptunus zou deze klap niet meer te boven kunnen komen? En kwam dat ook niet Werd zelfs In dat derde partje en In het begin van het vierde nog met vier te gentreffers geconfronteerd. Buunk, Van de Akker, belde twee maal, zetten AZC op 10—3. Jan sen, Noordergraaf, Tlemlsse en Wlm Keman bepaalden uiteinde lijk de totaalscore op 12—5. AZC was kampioen, kon zich gaan op maken voor de grootse huldiging èn, volgend seizoen, de Europa- Cup-competltle. Geurtsen: „Maar nu eerst feestvieren. AZPC-LZ '86: 5—5. LZ '86 heeft zijn verblijf in de hoofdklasse niet kunnen verlen gen. De Leidenaars, die deze kom petitie hun debuut maakten, speel den met 5—5 gelijk tegen AZPC en omdat concurrent Nereus met 7—4 won van ZIAN/Vitesse, is LZ '86 weer gedegradeerd naar de eerste klass. LZ "86 had dit seizoen een zwakke start, maar naarmate het einde naderde gingen de spe lers van coach Gijs van de Leden aansluiting krijgen bij de andere ploegen in de degradatiezone. Afgelopen zaterdag, in de laatste kompetitiewedstrijd, gelukte het LZ echter niet om het reeds gedegra deerde AZPC te verslaan. In het sportfondsenbad te Amers foort nam LZ aanvankelijk een Van onze volleybalmedewerker LEIDEN Afgelopen weekeinde werd de laatste ronde In de vol leybalcompetitie afgewerkt Des- Interesse vierde In de resterende duels hoogtij, waardoor het ver toonde spel In de meeste wed strijden nauwelijks het aanzien waard was. Gemini Kangeroes kwam er tegen het met vier Inval lers spelende Van Houten VCH nauwelijks aan te pas. Een zwak opererend Gemini wist de Llmburgsrs geen moment te bedreigen. Op de beslissende momenten was het steeds Van Houten dat moeiteloos door kon drukken naar setwinst Vla de setstanden 10-15 en tweemaal 11- 15 vond de volleybatcompetltle voor de Voorschotenaren een te leurstellend einde. De dames van Gemini Kangeroes, die al zeker waren van het spelen van promotiewedstrijden, hebben ook hun laatste wedstrijd in winst omgezet. In Leiderdorp werd Ley- thon AC kansloos met 0-3 versla gen. Leython wist alleen in de eerste set nog redelijk tegenspel te bieden maar nadat de Voor- schotense dames deze set met 13-15 in hun voordeel hadden be slist, was het verzet van Leidse zijde gebroken. Gemkkelijk kon Gemini via de setstanden 6-15 en 4-15 de 0-3 zege veilig stellen. Het reserve herenteam van Gemini Kangeroes moest in Voorschoten aantreden tegen het bezoekende Formen uit Enkhuizen. Gemini wist zich na een zwakke start uitste kend te herstellen. Na verlies in de eerste spel periode (10-15), namen de Voorschotenaren via de set standen 15-7 en 15-4 een 2-1 voor sprong. Ook in het begin van de vierde set bleef Gemini uitstekend draaien. Maar bij een 10-2 voor sprong verslapte de concentratie aan Geminizijde waardoor Formen terug kon komen en zelfs de set nog in de wacht wist te slepen: 12-15. In de daardoor noodzakelijk geworden vijfde set was het ui teindelijk toch Gemini dat aan langste eind trok. Via 15-12 verzekerde Gemini zich van de overwinning. In een bijzonder enerverende fi Ie hebben de heren van Leytl de districtsbeker veroverd. Leidenaars hadden echter handen vol aan een zich fel ij zettend Zovoc. In het begin i het duel toonde Leython zich d delljk sterker dan de concurri tie. Collectief goed spel bral Leython een 0-2 voorsprong (I 15,10-15). Twee wissels haalden toen ectj het ritme uit de Leidse ploeg. foutieve services maakten het voc wel erg gemskkelijk, zodatl korte tijd via de sotstanden 9-1 6-15 weer een gelijke stand op1 borden stond. In de beslissen vijfde set speelde Leython weeij z'n vertrouwde basis opstelll hetgeen niet zonder gevold bleef. Zovoc werd onder druk zet en via 6-15 naar een 2-3 neef laag gespeeld. (Van onze basketbalmedewerker) LEIDEN Mercasol heeft zater dag de basketbalcompetitie be sloten met een verwachte neder laag tegen het Bossche Reming ton (70-87), dat een zege op het Inmiddels gedegradeerde Merca sol nodig had om beslag te leg gen op de tweede plaats in de eredivisie. Die plaats geeft recht op deelname aan de Europa Cup II. Mercasol heet nu weer even BS Leiden, want vrijdagavond kwam de buitengewone algemene le denvergadering nog niet tot een besluit over een naamswijziging in Parker. Die beslissing kan nu pas op zijn vroegst volgende week worden verwacht. Er was in de Vijf Meihal toch nog een grotere schare supporters bij een, die in het laatste optreden van Mercasol niet teleurgesteld werden. Het fijnste afscheidsca deau voor Perquin was natuurlijk een overwinning en daarvoor wil den de mannen van Hennie Blom nog één keer het vuur uit de sloffen lopen. Het harde werken ten spijt, Merca sol was vanaf het beginsignaal kansloos. Het schot was bedroe vend slecht, juist bij belangrijke lides lemM ScfU spelers als Bartolome en Bell. De Bosschenaren verkregen zodoende op eenvoudige wijze een voor sprong (914, 23-32), die bij rust 10 punten bedroeg: 31—41. Na de hervatting ging het nog even goed, toen echter sloeg Remington ge nadeloos toe. Kees Akerboom (27 punten in 28 minuten spelen) was onhoudbaar en Mercasol stond er bij en keek erna, de Leidenaars scoorden vijf minuten lang niet en van 43-53 werd het 45-66. De laatste tien minuten hield Lei den, dat de geblesseerde Berend sen moest missen maar verder wel al zijn spelers in het veld bracht (inclusief Marcel Rijsbergen), de schade verder beperkt. De eind stand werd tenslotte 70-87 voor Remington. Scores Mercasol: Bell 23, Bartolo me 16, Leysner 14, Kop 7, Hoekse- ma 6, Ruijsenaars en Paulides Schotpercentage: 36%. T 1 ton: Akerboom 27 punten percentage 46%. i|0 Het damesteam van Merci kwam in haar voorlaatste wedstr3 van het basketbalseizoen tegenL gradatie-kandidate Wartburgiaf Amsterdam pas in de verlengL tot winst. De potige Amsterdam stonden in een zone-verdediótu goed opgesteld, waardoor hel! nemen van een plaats in de buéa; vrijwel onmogelijk was. Lei» moest het daarom hebben van?d' afstandschot, maar kan daanf onvoldoende afstand nemen. Inr° laatste minuut kwam WartbuÖe nog langszij (52-52) waardoorl"1 verlenging noodzakelijk was. De in toonde Mercasol zich duid» de beste: 58-52. Doelman Jur Winthorst van BZPC stopt een strafworp van De Gouwe. De zouden niettemin met 3—4 aan het langste eind trekken.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 18