BBS stuurt ille jongeren net korting Ie wereld rond Timmy, speels en vriendelijk hondje ■TUDENTENREISKAMER WERD IN I JAAR MODERN REISBUREAU L AD/REGIO LEIDSE COURANT ZATERDAG 23 APRIL 1977 PAGINA 5 k n-K ces 9 n san A 1 A 'erl s v an Daan van Dorssel temidden van zijn medewerksters (actie-foto) keriDEN „Er zijn helaas nog steeds jongeren die veriken dat het NBBS (Nederlands Bureau voor rschienlandse Studentenbetrekkingen) alleen is be- de ad voor studenten en die ons daarom niet weten juinden", zegt Daan van Dorssel, verkoopleider van -hris;tichtlng NBBS in Leiden. Het is een omstandig- poiitl die niet in de laatste plaats door de gewichtige ;t, am van de op non-profitbasis geënte, van origine t de|se reisorganisatie wordt ingegeven. „We kunnen evai„Studenten" in de naam niet laten vallen, maar proberen er wel door middel van het gebruik de naam „NBBS Jonge(ren)reizen", door telefoon »p folders, de aandacht op te vestigen dat ook ""kende jongeren bij ons met fikse kortingen kun- reizen", aldus de heer Van Dorssel. precies vijftig jaar gele dat de NBBS het levenslicht Dat feit wordt onder meer mg. ërd met de zoveelste verhui- g. van het reisbureau in Lei- op 5 mei officieel ingeluid Burgemeester A. Vis die nis, ide nieuwe vestiging van het 'dkantoor aan het Rapen- et wif za' °Penen- Het gaat dit kor0P echter maar om een kleine chuiving vanuit het vorige 1 Rapenburg 6, waarvoor toch wel het pand Bree- ■Lt 53 enige tijd als „wissel- IMing" moest worden benut. ^Haf 15 april 1977 is de NBBS ^^ddels al officieus in het d Rapenburg 8 gehuisvest >rmalig pand van Nationale 3rds erlanden en het Rode crpoiis). 0, Do v.d. - Neisgeschiedenis ds. H Nederlands Bureau voor colai,inlandse Studentenbetrek- v d-in werd in 1927 ergens aan tapenburg opgezet als on- art, ifel van een studentenver- den. ng op initiatief van de Al- Ovene Senaten Vergadering, festiviteiten van de „Studen- 16QhfReiskamer" (zoals het bu- Geb*Ên heette) beperkten zich •k Vrr net motto „voor studen- Kerk oor studenten" tot uitwisse- programma's tussen de ver ende Europese universitei ten. Van die tijd is niet veel bekend, omdat een schoonma ker bij één van de recente ver huizingen het archief bij vergis sing een minder gebruikelijke bestemming gaf: de vuilnisbelt. De heer Van Dorssel: „Het ar chief zat in vuilniszakken ver pakt en de schoonmaker dacht dat het om afval ging; het is niet zo erg omdat we het verleden (de studentenoorsprong) toch proberen enigszins opzij te zet ten". In 1948 werd het NBBS een stichting. De aanleiding hiertoe was een verzoek van het minis terie van CRM dat het NBBS verzocht in het kader van de uitwisseling van Amerikaanse en Nederlandse studenten wat „entertainment" op de Holland Amerika Lijn te verzorgen. De heer Van Dorssel: „Het ging om tal van onderhoudende activitei ten zoals lezingen, muziek, etce tera. De prijzen waren in die na-oorlogse periode nog hoog en het waren eerst voornamelijk Amerikanen die hierheen kwa men". De economie leefde in de loop der jaren echter flink op en daarmee ook de activiteiten van het NBBS, dat zich daar door als een olievlek uitbreidde. Van Dorssel: „In 1961 hadden we al een eigen charter naar Londen en in 1968 een eigen hotel in Parijs. Zo nam de eigen accommodatie steeds meer toe, De panden Rapenburg 6 en het NBBS. 8, respectievelijk oude (links) en nieuwe vestiging van en. nu zijn we één van de groot ste organisaties op het gebied van vervoer van studenten, sch olieren en andere jongeren". Professionele aanpak De krachtige toename van het aantal reizigers - in '1967 2ÜVUU, in 1976 125.000 - noopte de stich ting in 1972 tot een meer profes sionele aanpak; het studenten- bestuur kreeg in plaats van een uitvoerende bevoegdheid (dat tot dan toe geheel pro deo was gedaan) een adviserende en de uitvoering werd in handen ge legd van een zogenaamd „Pro fessional Management", dat vanzelfsprekend zijn werkzaam heden niet pro deo verrichtte. Het doel van de stichting veran derde echter niet: dat bleef het in gelegenheid stellen van jonge ren en studerenden om elkaar te ontmoeten zonder winstoog merk. Dat komt ook tot uiting in de aankleding van kantoren en folders; eenvoudig doch doel matig. De heer Van Dorssel: „We zijn door ons budget niet in staat om enorme advertenties te plaatsen of middels grote prestige-kantoren en reusachti ge kleurenfolders aan de weg te timmeren. Het is allemaal effi ciënt en aan de prijzen aange past. Wel vinden we betrouw baarheid erg belangrijk; een ge boekte reis gaat door, hoe dan ook". Het lidmaatschap van het NBBS van verenigingen zoals de International Students Tra vels Conference (ISTC), de Fe deration of International Youth Travel Organisation (FIYTO) en de Algemene Nederlandsë Ver eniging van Reisbureau's (AN VR) komt die betrouwbaarheid ten goede. De weg naar huis is hiermee namelijk altijd gega randeerd. Het aantal vestigingen van de NBBS is nu, in 1977, inmiddels al aangegroeid tot 19, verspreid door het hele land; alle universi teitsplaatsen maar ook steden zoals Den Haag, Dordrecht en Zwolle. Doe-het-zelf „Zelfdoden", dat is min of meer het motto van het NBBS. Dat komt tot uiting in het reizenpak- ket, dat maar heel zelden hele maal verzorgd is; „Iemand die bij ons een reis boekt moet in gedachten houden dat hij goed met ons op vakantie kan, maar dat hij niet moet rekenen op een van de eerste tot de laatste mi nuut verzorgde vakantie. Het voordeel daarvan is dat je niet gebonden bent aan vaste tijden en dat je meer bewegingsvrij heid hebt. Je kunt bijvoorbeeld een enkele reis boeken en zelf bepalen hoe en wanneer je te rugreist. Natuurlijk hebben we wel geheel verzorgde reizen, maar in het algemeen is het meeste „half-verzorgd", aldus Van Dorssel. Wat betreft de va kantiebestemmingen komt de NBBS-reiziger ook wel aan zijn trekken. Er zijn goedkope trein- retouren naar Luxemburg 43), Parijs (ƒ80) en (boot/trein) n\ar Londen 93). Er zijn speciüe scholieren/studentenvluchten, zoals naar Londen voor 119, of Dublin 258). Voor de avontu riers zijn er actie-arrangemen ten naar IJsland, De Noord kaap, Cuba of India. Zonaan- bidders kunnen naar Tunesië of Ibiza en andere plaatsen. In het kader van het vijftigjarig jarig jubileum worden er in 1977 50 gratis reizen onder de boekers verloot Toekomst De stichting NBBS wil in de toekomst het aantal vestigingen nog wel uitbreiden en verder ook meer gaan doen aan de werkende jongeren. Van Dors sel: „We willen wat meer aan de groep werkende jongeren doen omdat de kortingsregelingen voor hen niet in die sterke mate gelden als voor studenten en scholieren. We hebben al sinds november kortingen op de trein reizen voor ólle jongeren tot 26 jaar en we willen dat ook op het gebied van de vliegreizen ver breden. En om met de folder te spreken: „Al hebben sch olieren en studenten nog een streepje voor, ook verpleegkundigen, lera ren, secretaresse's, weten schappers, militairen, noem maar op (in princi pe tussen 15 en 36 jaar) reizen met het NBBS te gen een aantrekkelijk ta rief met vaak tussen de 20 en 50% korting op de normale vervoerstarie- ven". Informatie: één der 19 NBBS-jongerenreizen- winkels in het land of schrijven naar NBBS- Jongerenreizen, postbus 254 in Leiden, tel. 071—143941. FRANK BUURMAN was ge- t diertje itie, die f Timmy heeft ongeveer een week door de omge ving van Leiden gezwor ven alvorens te worden gevonden. Het viel een oplettende bewoonster van onze stad op, dat er in de buurt al een paar dagen een klein hondje ronddoolde, dat kenne lijk het spoor naar het thuishonk kwijt was raakt. Ze nam het mee naar de politie, op haar beurt het hondje naar het Leids Dierena siel bracht. Een niet al te originele voorgeschiede nis, temeer daar het met onze huisdieren helaas maar al te vaak op deze manier gaat. Het is nu al weer bijna twee maanden geleden dat Timmy dit avontuur meemaakte en het is haar dan ook niet meer aan te zien dat ze toen van de honger bijna van haar stokje ging. Toch heeft Timmy geen afkeer van de mensen gekregen die haar in die tijd voor de voeten kwamen. Een bewijs, zou men zeggen voor wat betreft haar goedhar tigheid. Eén brok speelsheid en vrolijkheid is de anderhalf jarige Timmy. Met andere honden kan ze reuzeleuk spelen en het is dan ook niet ondenkbaar, dat menig andere grotere hond het bijltje er eerder bij zal moeten neerleggen dan Timmy. Want de energie die dit hooguit vijfen twintig cm hoge beestje kan opbrengen, is haast ongelooflijk. Door haar postuur is ze water vlug en erg goed wendbaar. Het zal een vreemde dan ook nooit of te nimmer gelukken haar zonder meer te pakken te krij gen, tenzij hij haar naam roept. En ook dan zal het niet van een leien dankje gaan, want Timmy is beslist geen allemansvriend en zal dan ook alleen echt goed gehoorzamen als ze een bekende stem hoort Hieruit volgt dan haast vanzelfsprekend dat Tim- De watervlugge Timmy Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek irHoqd zoekt huis". In deze rubriek wordt een bond beschreven die in het asiel verblijft om daar een zekere dood tegemoet te gaantenzij bet dier een goed tehuis vindt. De in de rubriek beschreven bonden zijn alle door hondenbezitters naar bet asiel gebracht Om uiteenlopen de redenen, vaak begrijpelijke, maar soms ook volslagen onzinnig. De in ,Jlond zoekt huisbeschreven dieren zijn alle goed gezond, hebben een wormkuur ondergaan en zijn volledig ingeënt Tegen betaling van ca. 60 gulden ten bate van zwerfdieren zijn ze af te halen. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Leiden, tel. 131670. Geopend di t/m vr. 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur. Zaterdag van 10.00-12.00 en 14.00-16.00 uur. Zondag en mannrlzg gpcfrtfan, my goed waaks is. Deze waaks heid heeft echter geen' verstrek kende gevolgen voor eventuele indringers, want afschrikwek kend ziet Timmy er nu bepaald niet uit Nu we het over Timmy's uiter lijk hebben, gelijk maar even een verdere beschrijving. Een spits snuitje, waarin twee brui ne ogen olijk de wereld in kij ken. Ter completering van het kopje één staand oortje (links en één hangend oortje, hetgeen ze kennelijk niet kan bewegen. Maar ermee horen kan ze des te beter. Het staartje is half lang en enigzins krullend. Tenslotte is het geheel uitgevoerd in don kerbruin en zwart Wat betreft haar „come-back" in de maatschappij, zijn er wei nig problemen te verwachten. Ze kan zowel bij een gezin met (De gastvrijheid, aan schrij vers van deze rubriek ver leend. behoeft niet te beteke nen dat hun meningen altijd overeenkomen met ons standpunt weergegeven in de commentaarrubriek Electoraal gewin In de laatste raadsvergade ring, toen op ons Initiatief het punt dependance Leider dorp van de Louise de Collg- ny scholengemeenschap aan de orde werd gesteld, heeft de voorzitter van de PvdA- fraktie Leo Meijer een be toog gehouden. Ons pogen om de gemaakte afspraken te honoreren, zou een poli tieke stunt zijn die In het licht van de komende verkie zingen de beslissing van de CDA-staatssecretaris moest camoufleren. Wij zouden uit zijn op goedkoop electoraal gewin enz. Op onze argu menten, waarom wij ons wil len inzetten voor deze school werd totaal niet In gaan. Wanneer Ik zoiets hoor, dan vraag Ik me echt af, waar we in deze gemeenteraad mee bezig zijn. Onze motieven worden, zonder enig argu ment, op deze banale manier verklaard. Onvoorstelbaar. Waar gaat het om. Niet om staatssecretaris De Jong, niet om wethouder Tesse- laar, maar om ruim duizend 12- tot 15-Jarlge kinderen. kinderen, als bij een bijv. iets ouder echtpaar zonder kinderen terecht Waarbij Timmy overi gens de eerste categorie wel pre fereert Wel, dat was het zo'n beetje wat betreft Timmy. Over een ideale hond valt nu eenmaal niet zoveel te vertellenO ja, Timmy is uiteraard zuidelijk en heeft de vereiste inentingen ge had. Labrador Toy Onze Labrador van de vorige week, Toy, heeft een nieuw thuis gevonden in Roelofa- rendsveen, bij een gezin met kinderen. Toy kampt nog wat met aanpassingsproblemen, maar ook die zullen zonder twijfel zeer binnenkort kunnen worden opgelost. BART SPIJKER Deze kinderen zouden naar school kunnen gaan vlak bij eigen huis. Eén school staat er al, de andere zou nu ge bouwd moeten worden en de derde moet In 1979 klaar zijn. De In september 1975 geopende dependance van het Visser 't Hooft Lyceum moet in 1979 weer gesloten worden, de Louise de Colig- ny scholengemeenschap en het SL Bonaventura College mogen plotseling niet meer in Leiderdorp bouwen. Deze beslissing komt van de staatssecretaris en de wet houder heeft dit besluit goedgekeurd. Wanneer wet houder Tesselaar er niet ak koord mee was gegaan, werd nu de dependance ge bouwd. Staatssecretaris De Jong gaat uit van landelijko prognosecijfers die niet van toepassing zijn op het voe- dingsgebied van de drie scholen. De In geldnood ver kerende wethouder van Lel den kan het eventueel vrijko mende bedrag heel goed ge bruiken voor voorzieningen die hij niet begroot heeft Wat is ons motief. Wij menen in de raad van Lelden te moten proberen beleidsfou ten te corrigeren. Stel je voor dat een partij alle fou ten van partijgenoten goed praat en die van bewindslie den die niet tot de eigen partij behoren, aandikt en opblaast om electoraal voor deel te behalen. Vaak heeft de PvdA-fraktle de Indruk ge wekt dit te moeten doen. Ik denk aan de discussies over het beleid van wethouder Van Aken la.v. het beleid welzljnsbron en kabel-Lv. Merenwijk. Het is kennelijk onvoorstelbaar voor Meijer dat wij het beleid van een bevriende staatssecretaris ter discussie willen stellen. Wij gaan er echt niet van uit dat het beleid van partijge noten per definitie goed Is. Elk beleid willen wij op haar waarde beoordelen. Uit mijn betogen In de commissie en in de raad Is dit ook duidelijk gebleken. Wij zijn met een motie gekomen waarin wij de staatssecretaris willen ver zoeken zijn besluit te herroe pen. Waar gewerkt wordt, vallen spaanders. Wanneer in een gemeenteraad de wethouders alleen maar wor den gecorrigeerd door de oppositie, die ook nog In de minderheid is, dan Is het slecht met deze gemeente gesteld. Het college heeft In Leiden dan ook vrijspel. Het is bijzonder triest, dat deze stad, die al zo veel proble men heeft ook nog door een gemeenteraad wordt be stuurd die In meerderheid kritiekloos achter eigen wet houders gaat staan. J. Bosch lid CDA-fraktie Leidse Gemeenteraad

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5