Bewoners Jagerslaan vragen GS maatregelen tegen verbreding Voorlichtingsavonden over woningbouw in Grashoek Pauselijke onderscheiding voor jubilerende kerkorganist Borst STAD/REG 10 41 Inzegening Het Anker door mgr. Simonis SCHEIDENDE KOSTERS WERDEN GEHULDIGD POLDERCROSS ZOETERWOUDE LEIDSE COURANT MAANDAG 18 APRIL 1977 PAGIN>- HAZERSWOUDE - Monseig neur dr. A. Simonis, bisschop van het bisdom Rotterdam, heeft zaterdagavond de dag kapel van de rJc. parochie H. Michael/H. Bernardus in Het Anker ingezegend. Tijdens een toespraak herin nerde de bisschop eraan dat in de tijd van voorbereiding van de bouw van Het Anker paro chiebestuurders/bouwcommis sieleden in Rotterdamse krin gen vaak waren afgeschilderd als „die lastige lui van de Rijn dijk". Nu dr. Simonis het cen trum, inclusief de dagkapel, met eigen ogen had gezien, kon hij niet anders verzuchten dat er enorm veel tot stand is gekomen. Hij complimenteer de pastores en degenen die zich met de bouwvoorbereidin- gen hebben beziggehouden, met de fraaie omgeving. Dege nen die maar node afscheid hebben kunnen nemen van de thans niet meer in gebruik zijnde Michael (Zwaantjes)- kerk, stak de bisschop een riem onder het hart. Hij toon de begrip voor hun gevoelens, maar voegde er prompt aan toe: „Hebt vertrouwen in de toekomst". Parochiebestuurslid J. Boers heette dr. Simonis welkom. Hij besteedde ten aanhoren van kerkgangers en de bejaarden van Rhyndael (die via de kerk telefoon de dienst mee maak ten) aandacht aan het verle den. Aan de fusie van de paro chies en aan de bouw van Het Anker. Bisschop -Simonis meende dat voor de parochie nu een nieuwe periode is aan gebroken. Daarna ging mgr. Simonis voor tijdens de Eu charistie in concelebratie met de pastores Wishaupt, Heems kerk en Claassen. HAZERSWOUDE - De heer H. A. M. Akerboom, die meer dan vijfenvijftig jaar koster is geweest in de inmiddels geslo ten Michaelkerk, en broeder Liborius Vogels, die bijna een halve eeuw de kosterstaak ver vulde in de Bernarduskerk, zijn zaterdagavond in het (af- scheids)zonnetje gezet. In het bijzijn van zo'n driehonderd leden van de r.k. parochie-ge meenschap uit Hazerswoude- Rijndijk/Koudekerk aan den Rijn, van de pastores én van monseigneur dr. A. Simonis uit Rotterdam zwaaide pastor H. M. G. Wishaupt de twee afscheid nemende ex-kosters lof toe. Lof voor de wijze waarop het tweetal zich voor de parochie heeft ingezet. Koster Akerboom kreeg de stoel waarvan hij meer dan vijfenvijftig jaar gebruik maakte wanneer hij in de Zwaantjeskerk in kostersfunc tie was. Broeder Liborius Vo gels (OCD) kreeg een reis aan geboden. Pastor Wishaupt op zijn beurt werd toegesproken door parochie-dagelijks-be- stuurslid L. Senne. Hij prees de toewijding waarmee pastor Wishaupt zich heeft ingezet voor de parochie. Hij immers was een van de centrale figu ren bij de verwezenlijking van de fusie van de parochies van de H. Michael en H. Bernar dus. Ook spande hij zich op een zeer bijzondere wijze in bij het maken van de plannen en bij de realisatie van Het Anker, het centrum waar de feestelijke bijeenkomst van de medewerkers van de parochie zaterdagavond plaats vond. waarna de heer C. N. A. van der Poel de 40-jarige kerkor ganist, zijn familie en de geno digden welkom heette. Na de toespraak van pastoor Juffer mans en na de mededeling dat hem de pauselijke onderschei ding was verleend, spelde de echtgenote van de jubilerende organist de versierselen van de onderscheiding op. Namens het kerkbestuur sprak de heer C. van der Poel lovende en dankbare woorden voor de muzikale medewerking die de heer Borst heeft verleend aan de kerk, de lithurgie en de parochiegemeenschap. Symbo lisch bood hij de jubilaris een bandrecorder aan. Van de vier koren, die hij begeleidt, mocht de heer Borst een rijwiel in ontvangst ne men. De voorzitster van het dameskoor, mevrouw Zwet sloot bood de 40-jarige jubila ris sigaren en een bloemstuk aan. Een enorme doos sigaren ontving de heer Borst ook van de heer De Bruin, die het ca deau namens de familie Borst uitreikte. De heer C. Verkley stak tevens de loftrompet over de jubilaris af en gag hem enkele muziekstukken cadeau. Het officiële gedeelte werd be sloten met een alleraardigst optreden van het jeugd- en kinderkoor olv. mevrouw Van Scheppingen. Tot slot konden de talrijke aanwezigen de jubi laris en zijn familie persoon lijk gelukwensen, waarbij nog vele cadeau's en bloemen wer den overhandigd. Onder hen bevond zich ook de deken van Alkemade, drs. H. van Zoelen. De feestelijke bijeenkomst werd opgeluisterd met liede ren van het dames- en heren- koor en met gezellige piano muziek van de heren N. Heemskerk, C. Verkley, C. van der Poel en natuurlijk de jubi-, larté zelf, die aan het eind zichtbaar ontroerd iedereen voor de hulde dank bracht. WASSENAAR Bewoners van de Wassenaarse Jagerslaan hebben het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland gevraagd de gemeente op de vingers te tikken naar aanleiding van de vermeende onwettige gang van zaken rond de verbreding van deze straat. Volgens de bewoners wordt de Jagerslaan momen teel in strijd met de wet verbreed met asfalt en zogenaamde groenstenen. Daarmee komt dë ge meente volgens de omwonende tegemoet aan de verkeersdruk op deze weg, waardoor het omlig gende natuurgebied schade wordt toegebracht. De bewoners van de Jagerslaan wijzen er op dat in wat 2 jaar geleden nog een fraai en rustig natuur gebied was, de Jagerslaan werd doorgetrokken zonder te wachten op de vaststelling van het bestemmingsplan Landelijk Gebied. Doordat een belangrijke schakel in de ringweg rond Wassenaar, de Noordelijke Randweg, nog steeds niet wordt aangelegd, is met de doortrekking van de Jager- slaan volgens de omwonenden de stroom door gaand verkeer door de Wassenaarse woonstraten nog verder toegenomen. De bewoners van de Jagerslaan halen de raadsver gadering van 21 februari aan waarin b en w de garantie gaven dat niet met de verbredingswerk zaamheden zou worden aangevangen voor de ver gunningen van G.S. binnen waren. De vergunnin gen houden verband met het feit dat het hier om een waterwingebied gaat. Op 11 maart schreef het college van G.S. nog dat de Jagerslaan niet dient ten behoeve van interlokaal verkeer en dat maat regelen genomen dienden te worden dit doorgaan de verkeer tegen te gaan. .De bewoners stellen dan ook bijzonder verontwaardigd te zijn nu de ge meente desondanks toch met de verbreding is aangevangen. LISSE - De kerkveiling van Hervormde Kerk in Lisse 33.152 gulden opgebracht was de 25-ste maal dat de ling w< stegen werd in gebouw Rehoboth 1,25 kilo koffie maar liefst gulden betaald; een konijn voor 75 gulden van de totaal kwamen 548 kavels de hamer. LEIMUIDEN Tijdens de mene jaarvergadering van ge week heeft de afdeling muiden/Rij nsaterwoude van Koninklijke Ned. Bond EHBO twee jubularissen digd. De heer de Graaf, jaar in het bezit was EHBO-diploma en de heer vo, die zijn diploma al sir jaar op zak had. Aan het adres van beide werd dank en bracht voor het vele zij in de loop der jaren verricht voor de EHBO. mens het hoofdbestuur hen de Dr. ding aangeboden, terwijl het Districtsbestuur, woordigd door de heer zich niet onbetuigd liet in huldiging. De afdeling de beide heren een signe op. Ook de deelden in de hulde, ontvangst van een boeket men. NOORD WIJK Nu binnenkort een be gin wordt gemaakt met de woningbouw in het plan-Grashoek, zullen op donder dagavond, 21 april, en vrijdagavond 22 april in het dorpshuis „De Kuip" door het gemeentebestuur voorlichtingsbij eenkomsten worden belegd. Op deze avonden zal er van 7 tot 11 uur informa tie worden verstrekt door het gemeente bestuur, de stedebouwkundige, de archi tecten, de bouwbedrijven en financiële instellingen. Ter verduidelijking staan in „De Kuip" magquettes en tekeningen van het stede- bouwkundige plan en de te bouwen wo ningen uitgestald. Deze tentoonstelling staat ook 's middags open voor bezoekers. Het ligt in de bedoeling om in de Gras- hoek 408 huizen te bouwen, te weten 40 woningwetwoningen (tweekamerflats in de huursector), 328 premiekoopwoningen en 30 ongesubsidieerde koopwoningen. Waarschijnlijk kunnen er dan ook nog tien kavels ter beschikking worden ge steld van individuele bouwers. Uit de opsomming blijkt, dat in de Gras- hoek geen huurwoningen voor gezinnen zullen worden gebouwd. Aanvankelijk was dit wel de bedoeling en men ging er van uit dat ongeveer 180 van de te bouwen huizen huurwoningen zouden zijn. Bij de ontwikkeling van het bouw plan bleek de exploitatie praktisch niet sluitend te krijgen. De huren zouden de pan uitrijzen en in ieder geval boven de 450,- per maand komen. Dientengevol ge verloren zij voor de doorstroming hun betekenis, zo werd duidelijk uit een woonwensen-onderzoek. Ditzelfde onder zoek gaf gaan, dat de meerderheid van de woningzoekenden, die nog geen huis bezaten (de zogenaamde starters), de voorkeur gaven aan de koop van een huis. Wethouder Van Duyn van openbare wer den, die zich van meetaf intens met het plan-Grashoek had bezig gehouden, zag hier de sleutel liggen om tot een sluitende exploitatie te komen. Een voorstel om in de Grashoek overwegend koopwoningen te laten bouwen, werd door de gemeente raad aanvaard. Het gemeentebestuur hoopt niettemin, dat er toch nog een min of meer belangrijke doorstroming op gang komt naar de koophuizen in de Grashoek. Het bouwplan voor de Grashoek kent een verscheidenheid van woningtypen. Platte gronden van het plan en tekeningen van de huizen zijn te zien op de voorlichtings avonden in „De Kuip". Ook kan men tegen betaling van 5,- een informatie map bekomen. Bij de totstandkoming van het plan-Gras hoek is voor het eerst een groep burgers betrokken, in totaal elf, die zich zo goed mogelijk hebben ingeleefd in de positie van de toekomstige bewoners. Een be langrijk stuk inspraak heeft op deze wij ze gestalte gekregen. Maar daarmede is men er nog niet. Het gemeentebestuur is voornemens om aan de bewoners van het plan-Grashoek ook inspraak te geven bij de afwerking van de wijk en speciaal voor wat betreft de inrichting van de vaak in het plan voorkomende binnenho ven. De koopsommen van de huizen lopen naar gelang van het type uiteen van ongeveer 100.000,- tot net 120.000,-. Het pakket geeft uitvoerige voorlichting over de financieringsmogelijkheden en de daaruit voortvloeiende maandelijkse lasten. Bij de beschrijving van de woningtypen wordt uigebreid informatie verstrekt ovër oppervlakte en indeling. Gegevens omtrent dé ligging en grootte van de tuin ontbreken echter, evenals gegevens om trent de zoninval en de voorzieningen, die de gemeente in de nabijheid van de woningen gaat treffen. RUPWETERING De heer C. Borst, de organist van de rk.parochie in Rijpwetering, die gisteren zijn 40-jarig jubi leum vierde heeft de pauselij ke onderscheiding „Pro Eccle sia et Pontifie" ontvangen. Pastoor Juffermans reikte hem gisteren de oorkonde uit. Met een plechtige hoogmis, waarin het parochieel heren- koor o.l.v. de heer P. v.d. Pouw-Kraan de driestemmige mis van Perosi uitvoerde, werd de huldiging gisteren morgen begonnen. De jubilaris had voor deze keer met ziijn familie plaats genomen in de voorste banken van de kerk, terwijl het orgel bespeeld werd door de heer N. Heems kerk. In de feestpredicatie sprak pastoor Juffermans over het thema „Beschikbaar heid en dienstbaarheid", het welk hij van toepassing ver klaarde op de jubilaris. Na de mis werd het „Panis Angeli- cus" van W. Smit gezongen. In het dorpshuis werden de jubilaris en zijn echtgenote ontvangen met een welkom slied van het kinderkoor olv. mevrouw Van Scheppingen, Mevrouw Borst spelt haar echtgenoot de versierselen van de pauselijke onderscheiding op. ZOETERWOUDE De gisteren door de Zoeterwoudse K. J. georganiseerde poldercross, trok een behoorlijke publiel belangstelling. De 135 deelnemers, waaronder 72 heren, dames en 46 junioren, liepen een parcours door de Zoeterwou se polders van respectievelijk 6500 en 5500 km. Bij de here finishte Gerard Tas uit Pijnacker als eerste in een tijd va 20.40 min. De tweede tot en met de vijfde plaats waren weggelegd vo< Gerard van der Ham (Ter Aar), Bert Kerkvliet (Roelofareni veen) Peter Berg (Zoeterwoude) en Jos van der Geest (Oud Bij de dames ging Anjo van Kreuningen uit Voorburg als over de streep in een tijd van 22.10 min. Magdalen van Bernadette van Diemen, Nel Verstegen en Lenie Straathof, uit Zoeterwoude, legden beslag op respectievelijk de 2e tot met de 5e plaats. Bij de junioren werd de 5500 meter het afgelegd door M. Honsbeek uit Leiderdorp. Hij deed dit in tijd van 21.14 min. De start van de junioren NIEUWVEEN Onder muzika le klanken van de drumband Crescendo van Nieuwveen en het optreden van majorettes werd zaterdag de nieuwe huis vesting van de Rabo-bank geo pend door burgemeester J. G. van der Kroft. Na de opening werd in het bankgebouw open huis gehouden voor de Nieuw- veense bevolking. Het muziek korps Arti et Regigioni uit Lan- geraar besloot met een optreden de feestelijke opening. HOOGMADE - De NKJB-to- neelgroep van Hoogmade speel de dit weekeinde het jaarlijkse spel. De voorstelling van „hoog-, heid uw kameel staat voor" trok veel belangstelling. Het enthou siasme van de spelers werd door de toeschouwers gul met applaus beloond. AARLANDERVEEN - De rui tersportvereniging De Ziende hield dit weekeinde onderlinge wedstrijden voor uiters in de leeftijdsgroep van 12 tot en met 18 jaar. Winnaars van de ver schillende groepen werden Nan j'an Zeiederen met Veronica qn Kia van Schaik met Delmóra. RIJNSBURG - Prof. Dr. Piet Steenkamp houdt vrijdag 22 april een verkiezingstoespraak in de Immanuelkerkte Rijns burg op uitnodiging van het CDA-Rijnsburg. Aanvang 20.00 Voor de eerste maal in de 27-jarige geschiedenis van de Noordwijkse tafeltennisverer ging TOV heeft een van de teams het kampioenschap van Nederland weten te behale In de hoogste jeugdklasse toonden Karin de Haas, Angelique v.d. Bosch en Ineke r (v.l.n.r.) zich de sterksten en veroverden de titel. De opbrengst van de zaterdag "1 TFT "1 *1 markt „Klein Waterlooplein" Klein Waterlooplein voor het derde achtereenvolgen de jaar georganiseerd door de Stichting Jeugdraad Voorhout" 1 - - •li was opnieuw hoger dan vorig I PVP 1*T tiPH TY11 lip All jaar. Op slechts enkele guldens A V/ V v/A A A A A/A A AAA AAA A/ A/ 1-J na werd 10.500 gulden geteld op A de plaatselijke Rabo-bank. Rond negen uur opende burge meester M. Th. van de Wouw dit opbreken werd gegeven was een Voorhoutse jeugd. Onder meer al tot in de wijde omtrek ver- groot aanthl kramen totaal leeg- zullen de vier vakantieweken maard spektakel op het plein verkocht. De opbrengst was ook voor de schooljeugd grotendeels voor de R.K. Bartholomeuskerk. nu weer voor het organiseren met de baten bekostigd kunnen Toen om vier uur het sein tot van allerlei aktiviteiten voor de worden.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4