Mercasol krijgt pak slaai AZC kan titel niet meer ontgaan Ereplaatsen voor Bakker en Geertsma ONGEÏNTERESSEERD SPEL TEGEN KINZO Promotie ÜEHZ1 Avanti en De Treffers Robbers niet verder dan achtste plek Turntitel voor Knip LZ'86 GREEP LAATSTE KANS LEIDSE COURANT 3 PAGINA 20^ (Van onze batketbalmede- werker) AMSTELVEEN/LEIDEN Aan het einde van een competitie zl|n veel wed strijden van geen enkel be lang meer. De beslissingen zijn gevallen en de Interes se Is dan ook ver te zoe ken. Klnzo-Mercasol, zater dag In de Bankrashal te Amstelveen, was een voor beeld van zo'n wedstrijd. Kinzo was al kampioen; Mercasol stond op de tien de en laatste plaats en zal daar ook niet meer vanaf komen. Mercasol speelde wellicht zijn slechtste wed strijd van dit lange sei zoen, speelde na de her vatting In één woord belab berd en kreeg, volkomen terecht, een pak slaag. De 13086 eindstand, die na veertig minuten op het scorebord stond, was dan ook juist. En eigenlijk was het verschil tussen de nummer één en laatst nog groter, maar Theo Klnsber- gen gaf (gelukkig) zijn ploeg pas In het tweede deel van de opdracht Mer casol af te slachten. Het was het verdiende loon van een ploeg, die (zo leek het) weiger de te verdedigen (75% rebound op de mogelijke 200II) en aanvallend nauwelijks tot goed opgezette ac ties kwam. Het begon allemaal wel aardig, omdat Kinzo even moest zoeken naar het ritme. Na drie minuten was het zelfs 28, maar daarna vond de Amstelveense ploeg zijn ritme en kwam het via Cramer terug. Een dunk van Joe Wallace maakte in de vijfde minuut een einde aan de enige Leidse voorsprong: 12—10. Omdat Bell zich uitleefde en voor de rust vol deed aan de eisen, die gesteld mogen worden aan een Ameri kaan. bleef Mercasol redelijk bij. Kinzo liep nooit verder uit dan een punt of tien en bij de rust was het verschil maar vier punten: 5450. Na rust vuurde Kinsbergen zijn ploeg aan tot een hels tempo. De aanvallend, veelal opgezet door Wells, namen soms slechts vijf seconden in beslag. Binnen vijf minuten was het 74—58 en Kinzo ging door. Theo Kinsbergen later: „Ik vond Mercasol erg zwak. Dit was geen spel. We konden zo door die „verdediging" heenlopen". Er waren nog 8 minuten en 22 secon den te spelen, toen Owen Wells 100—66 op het bord schoot. Maar nog was Kinzo niet tevreden. Kins bergen liet zijn sterkste mensen spelen tot er een gat van veertig punten was. Toen pas kregen bankzitters Van Staveren en Van der Ree (zouden ze dit seizoen bij elkaar een hele wedstrijd hebben gespeeld?) ook een kans. Bij 130—86 kwam het einde. Het moet voor Hennie Blom en zijn mannen een hele opluchting zijn gewees- t. Scores Mercasol: Bell 38, Bartolo- me 18, Kop en Hoeksema 8, Ruy- eenaars, Leysner en Paulldes 4, Rljsbergen 2. Schotpercentage: 40 (op 96 schoten). Rebounds: 21 verdedigend en 16 aanvallend. Kinzo: Wells 28, Cramer 26, Fop- ma 18, Kruidhof en Wallace 16, Faber 14. Van der Ree 6, Kip 4 en Van Staveren 2. Schotpercen tage: 56 (ook op 96 schoten). Rebounds: 43 vordedlgend en 23 aanvallend. Regionaal werd de laatste speel dag afgewerkt Alleen VAK Stars dat al was uitgespeeld, kwam niet In actie. De dames van Mercasol verzeker den zich van de vierde plaats door met 47—60 gemakkelijk Hoofddorp in eigen zaal te verslaan. Luba had geen medelijden met Van der Bosch, dat met 89—60 werd verslagen en nu met OSG in een extra wedstrijd zal moeten uitmaken, wie er met Lakers de gradeert. Bij de rust was het 4033 en Leen van Paridon was de uitblinker. Hij benutte 21 van zijn 22 vrije worpen. Voor Luba betekende de zege een vijfde (V plaats in de eindrangschikking. iqei Een vijfde plaats bereikte ook Lis-die se door met 49—65 (24—38) te cht winnen bij Zodiac. Na een gelij- oa kopgaande beginfase vond Lisse |aB] het antwoord op de" zoneverdedi- 4 ging van de Helderse ploeg enf(jt werd het niet meer bedreigd. John jerl de Bruin scoorde 24 punten enB z Maltieu van Litzenburg voegde er^ 14 aan toe. ||e| BVO Alphen besloot de competitie ei met een monsterzege op het reeds |t gedegradeerde Lakers.Het werar maar liefst 65—143 via een matige ju ruststand van 28—54. Na de her-Ljd vatting barstte de Alphense ploeg los en was er voor Lakers geen iv redden meer aan. Eric Ross scoor de 45 punten en Wim Verschuren 26. Nog vier spelers kwamen tot |f I minimaal tien punten. Ben Pon- f 1 sioen scoorde de „honderdste". Dit voor de statistieken. Tafeltennis Roeien Het team van Avanti dat de titel in de promotiehoofdklasse veilig stelde: Vlnr: Theo Louwers, Peter de Groot, Peter Groot en coach San Harkes. De Treffers werd bijna moeiteloos kampioen in de overgangsklasse. V.l.n.r.: Jan Lek. Koos van Beek, Hans van der Zwet en Jac. van Ruiten veroverden die titel. promotie-ereklasserschap vermoedelijk weer voor ten min ste een seizoen continueerde. Avanti had nog één punt nodig om kampioen te worden in de promotie-hoofdklasse. Het kampioenschap hing al weken in de lucht, Avanti was dit seizoen in de promotie hoofdklasse A duidelijk de sterkste. Afgelopen zaterdag werd weliswaar „slechts" gelijk gespeeld tegen Jaski/- Quick, maar het feit dat Avanti hier voldoende aan had was hier niet vreemd aan. Zo kon Theo Louwes het zich permitteren zijn 100%-score in dit seizoen bij de afdoende 5—4 voorsprong uit handen te geven. Het is vooral deze gebrilde aanvaller geweest, die Avanti dit seizoen naar het kampioenschap heeft geleid, daarbij goed gesteund door vooral Peter de Groot en in iets mindere mate Peter de Groot. Naast de twee overwinningen van Louwes scoorde ook Peter Groot zaterdag tweemaal, terwijl Peter de Groot voor het vijfde punt zorgde. In de andere promotie-hoofdklasse zal DOCOS volgende week vermoedelijk toch nog kampioen worden en moet Mizu S.C.Ó. zeer hard strijden om niet te degraderen. DOCOS had dit seizoen voor het eerst Vrouwe Fortuna aan zijn zijde omdat concurrent NMB/VDO onverwacht verloor en DOCOS hierdoor via een 7—3 ovenwinning op Dennenberg een punt "op NMB/VDO voor kon komen. Bij werd kampioen en mag het dus weer in de ereklasse Dennenberg waren de „vroegere vedettes" Bert Onnes gaan proberen, terwijl Scylla door dit gelijkspel het 6n Jan Suiskens niet opgewassen tegen Ed van den Berg Van onze tafeltennismedewerker. LEIDEN Het afgelopen weekend was voor de Leidse regio door de bank genomen een zeer goed weekeinde. „Van boven naar be neden": Scylla stelde zijn plaats in de promo tie-ereklasse bijna veilig, Avanti werd kam pioen en promoveerde daarmee naar de hoofdklasse, terwijl het Roelofarendsveense De Treffers het volgend seizoen ook een klasse hoger mag spelen en wel in de promotie-hoofdklasse. Het reserveteam van het Oegstgeestse Mlzu S.C.O. ten slotte pro moveerde naar de overgangsklasse. Scylla heeft zaterdagavond in een zeer spannend treffen met het Delftse Phoenix voor een goed resultaat gezorgd door met 5—5 gelijk te spelen. Zoals vaker deze competi tie moet dit voor het grootste gedeelte aan de prestatie van Gerard Bakker worden toegeschreven, die ongeslagen bleef. Peter van Schie klopte Ed van Bemmelen. Joly Sojinu scoorde (door in een uiterst spannend duel Peter Overbosch te verslaan) het vijfde punt. Phoenix en Ed Fallaux, die beiden ongeslagen bleven en samen nen. Scylla 4 kon het niet bolwerken bij A.M.V.J. (7—3). permitteren. (Steeds Vooruit) reeds kampioen, bleef onge^ ook het dubbelspel in winst omzetten. Gerard van der Eric Noest (2) en Jos de Wekker (1) zorgden voor de slagen door Temp Tam 4 met 7—3 te kloppen. Nol SikkinAgr Klauw kon niet tot winst komen. 4 Mlzu S.C.O. beleefde weinig plezier aan zijn verre reis naar Goirle in Noord-Brabant. Aan 5—5 zouden de Oegstgeestenaren voldoende hebben om veilig te zijn, maar er werd met 6—4 zeer onfortuinlijk verloren. Ferdi nand Thung zag bijv. een 20—14 voorsprong na een punten. De Treffers. De Treffers kan het 40-jarig jubileum „extra' gaan vieren, nu het in de Overgangsklasse vrijwel moeite- 3 won b'i Nike 2 met 6—4 en heeft nog één punt nodij®®' loos kampioen werd. Slechts één verliespunt leden de om z'cb handhaven. Waayer, Groenendijk en invallei®®' Veners op hun weg naar de titel. Jacques van Ruiten, Angenent wonnen ieder verdienstelijk twee maal. 0< ni' Hans van der Zwet en Koos van Beek konden zaterdag Treffers 2 hield koploper T.S.O. op 55. Cees Vesseu080 was niet te kloppen, terwijl Cees Haasnoot één parti; Ho verloor. Invaller Wim Haasnoot boekte één zege. DOCOf gewonnen eerste game toch nog verloren gaan. Eén freewheelend het kampioenschap grijpen, daar het zwak- deed het wederom uitstekend en hoefde geen tegenstarvjen goede slag meer en men was de degradatiedans ont- ke en reeds gedegradeerde Belcrum op bezoek was. der te feliciteren. Jos van der Veer zorgde voor de andenjksi sprongen. Nu moeten de Oegstgeestenaren volgende Het werd dan ook 10—0; een overwinning een echte twee punten, week bij Swift gelijk spelen om die club te laten degrade- kampioen waardig. Avanti 2 redde het niet bij Delta Lloyd Dames Bij de dames moest Avanti in de strijd om ren en niet zelf een klasse te zakken. Naast een overwin- 3 (6—4). Dat van Wetten ongeslagen bleef en ook het landskampioenschap afmaken. Bij Tempo Team werd ning in het dubbelspel zegevierden Kuiper, Thung en dubbelspel gewonnen werd. kon dit niet verhinderen. verloren, ondanks wederom drie JJjjJ Polak ieder één maal. T.O.V. was reeds gedegradeerd, maar deed goed werk door Blue Star met 73 te kloppen. Sjaak van Veen won één en Bracke'twee nederlagen moest incasseren, twee maal en Ted van der Ploeg boekte één zege. Ruud van Alkemade bleef fraai ongeslagen. De reeds veilige teams van Scylla (2 en 3) speelden beide gelijk. Scylla 2 bij Hia Panels, waarbij Regeer ongeslagen bleef. Theo Bakker en invaller Joost Mentink verdeelden werd duidelijk gemaakt dat men de sterkste was 9—17. verloor van ^hm sterke Stösas Jioger ^maar ^wde de overige 2 punten broederlijk. Bij Scylla 3, dat 5—5 speelde bij Rath, boekte Bert van Schie twee overwinnin gen, terwijl Kantebeen en Fred van der Zeeuw ieder een tegenstander de baas waren. Het dubbel werd ook gewon- DOCOS 2, helaas al gedegraderd, overtroefde met 73 landskampioene Bettine Vriesekoop. Annemieke Smi Irene. Ton L'ami bleef ongeslagen, terwijl Van der Zalm zorgde voor het vierde punt door Mieke Arntz te kloppen één en Bracke'twee nederlagen moest incasseren. De Scylla-dames stelden het ereklasserschap zeer fra, In de promotie-overgangsklasse deed Mlzu S.C.O. 2 een vei,'9 d00r Phoenix met 6—4 terug te wijzen. Sandra 41 geslaagde greep naar het kampioenschap, tegen de Kruyff boekte drie overwinningen, Arjan Zoetemelk kloptt Brucht, dat eerder dit seizoen 1 2 en op 55 had gehouden enige ploeg Mizu S.C.O. de enige concurrent was, Juul Nitsususanta, Liesbeth van Winsen was René Fierlinj de baas. Ook het dubbelspel was voor Scylla. Avanti J kranig. Liesbeth Smits en Wilma Kooter boekten ieder; twee zeges (4—6). Avanti 3 was al veilig en kon zich Vooral Otto Verkerk deed goed werk door via de tijdregel de tot dan toe nog ongeslagen Busé te kloppen. Bus'e was hierna geheel van slag en verloor ook zijn andere ®®n 8-2 nederlaag veroorloven. Irene Schmidt en Kanr partijen. Bij 8—0 kon Van Nes zich wel een nederlaag van Wijngaarden kwamen ieder tot één winstpartij. (Van onze waterpolomede- werker) DEN HAAG Het lands kampioenschap lijkt AZC niet meer te kunnen ont gaan. Zaterdagavond In het sfeervolle zwembad De Morgenstond won AZC met 63 van ZIAN/Vitesse en met deze zege lijkt met nog één wedstrijd te gaan (tegen Neptunus Arnhem in De Dillen) het kampioen schap van Nederland voor de Alphense formatie ver zekerd. De ploeg van coach George Geurt- sen had nogal opgekeken tegen het duel in De Morgenstond. ZIA N/Vitesse zou er van alles aan doen om van AZC te winnen, om dat bij een landskampioenschap voor HZC/De Robben, IAN in de Europacup-2 mee zou mogen doen. Voor de confrontatie tegen AZC gingen zelfs de geruchten, dat zowel de Zweed Sören Carls- son als de kort geleden gestopte Hans Parrel weer mee zouden spe len. Hans Parrel was afgelopen zaterdag inderdaad aanwezig, maar zijn optreden was meer van taktische aard. want de Leidenaar 1 alleen maar deel aan de war- ming-up. AZC draaide in vergelijking met ZIAN meer als een compleet ge heel. ZIAN moest het teveel heb ben van de kwaliteiten van Jan Evert Veer, die er alleen natuurlijk niet in slaagde om de AZC-defen- sie voortdurend onder druk te hou den. AZC beschikte in de aanval over meer kwaliteit. Naast de altijd weer gevaarlijke Ton Buunk, was het dit keer niet Gijze Stroboer of Erik Noordergraaf, maar Frank van de Akker, die de kansen van zijn ploeg koelbioddig afmaakte. AZC nam in het tweede speldeel door twee doelpunten van Frank van de Akker ^Je leiding. In het derde partje kwam ZIAN echter terug. Twee treffers van Jan Evert Veer bracht de thuisclub op gelijke hoogte. Direkt hierna, op een be langrijk moment in deze wedstrijd, waren het evenwel wederom Frank van de Akker en Ton Buunk, die tot grote vreugde van de AZC-aan- hang een 4—2 voorsprong op het scorebord brachten. In de laatste periode vergrootten Wim Keman en Erik Noordergraaf deze voor sprong nog tot 6—2, alvorens Er- win Metz de eindstand op 6—3 bepaalde. LZ'86Nereus: 4-3 L.Z'86 heeft zijn laatste kans om de degradatie te ontlopen goed aangegrepen. In zwembad De Zijl werd met 43 gewonnen van Ne reus en hierdoor bedraagt de ach terstand op datzelfde Nereus met nog één wedstrijd te gaan. nog maar één punt. Vorig seizoen promoveerden beide teams naar de hoofdklasse, maar Nereus bleek in de race om het kampioenschap met LZ duidelijk sterker. Deze kompetitie is dat krachtsverschil evenwel verdwe nen. De coach van de Zaankanters, Dik Meulenberg, beschikt welis waar over een meer geroutineerde ploeg, maar LZ'86 daarentegen kan veel meer tempo in het spel brengen. Bijna gedurende de ge hele wedstrijd heeft de thuisclub een voorsprong gehad. In het vier de speldeel kon Joop Siera deze voorsprong zelfs vergroten tot 41. Nereus kwam nog wel terug, maar niet voldoende om de over winning van LZ'86 nog in gevaar te brengen. Scoreverloop: '1e spel deel: 1—0 Joop Siera, 2—0 Aad van Mil. 2e periode: 2—1 Reinier Eyskens. 3e periode: 31 Jan de Graaf. 4e periode: 4—1 Joop Siera. 4—2 Reinier Eyskens, 43 Hans Stam. De Meeuwen-De Zijl/LGB: 5—4 De ZIJL/LGB verloor de uitwed strijd tegen De Meeuwen op nogal ongelukkige wijze. In het Sport- fondsenbad Oost te Amsterdam werd het een 5—4 nederlaag. In tegenstelling tot De ZIJL/LGB hadden ge geroutineerde Amster dammers, bijzonder weinig kansen nodig om te scoren. Het was daar om zelfs de ploeg van De Meeu wen, die in het tweede partje een voorsprong nam. In de derde pe riode kwam de ZIJL/LGB op gelij ke hoogte en in de slotfase leek het erop of de ZIJL/LGB zijn ver diende overwinning zou gaan be halen. Tot twee maal toe kwam de ZIJL/LGB voor te staan, maar evenvele malen maakte de Meeu-^ wen gelijk en kon bovendien met een gelukstreffer van Sieverts de overwinning pakken. Bij de ZUL/LGB scoorden Frits Welling, Alex van Belkum, Paul. Belt en Leo Onderwater. BZPC won afgelopen zaterdag met 11—3 van BZV Fortuna en behoudt hierdoor zijn voorsprong van twee na< punten op De Gouwe. BZV Fortune heeft de formatie van BZPC in het aör Brabant-bad te Den Bosch weinig j WQ tegenstand kunnen bieden. In hel eerste speldeel kwam de Bode- $tu graafse ploeg nog maar met 1—0 voor te staan, maar toen BZPC in na; het tweede partje al uitliep naar 6—1 was de strijd al beslist. Vil ad' 8—1 in de derde periode werd het uiteindelijk 11—3. Voor BZPC wo zorgden Maarten Schouten (5x), De: Pim Batelaan (3x) en Bas Jan ant Stam, Kees Sandifort en Maarten Ettinger voor de doelpunten. ts "h (Van onze schaakmede- werker) LEIDEN Een kleine groep Leidse schakers heeft niet zonder succes deelgenomen aan het In- terpolls snelschaaktoer- nool In Hoogland. Twee spelers, Joop Bakker en Folkert Geertsma, betden lid van LSG, vielen in de prijzen. Leo Barendse (Phl- lldor) en Rudolf Dobbelaar (LSG) kwamen vooral In de voorrondes goed voor de dag. Het toernooi werd verspeeld vol gens het selectiesysteem „Amster dam". Er werd gestart met drie indelingen in groepen van vier. Na de derde indeling werden de vaste groepen A. B en C gevormd en werd er in groepen van acht verder gespeeld. Het meest succesvol in de voorrondes was Nederlands snelschaakkampioen John van Baarle. Hij scoorde 81/2 punt, één punt meer dan zijn naaste concur renten Jaap Vogel en Piet van der Weide. Beste Leidenaar was Leo Barendse, die met 6 1/2 punt nog makkelijk in de A-groep terecht kwam. Joop Bakker en Rudolf Dobbelaar kwamen in de B-groep, terwijl Folkert Geertsma tevreden moest zijn met een plaats in de •C-groep. Leo Barendse stortte in de finale geheel in. Hij kwam niet verder dan een schamele remise uit de laatste zeven partijen. Heel wat beter verging het Joop Bakker. Na een zwakke start van 1 1/2 uit 3 kwam hij tot 5 1/2 uit 7, waardoor zijn totaal op 10 1/2 punten kwam. Hiermee werd hij gedeeld vierde. Rudolf Dobbelaar kwam nog tot 31/2 uit 7 en met een totaal van 8 1/2 punten kwam hij in de grijze middenmoot terecht. Folkert Geertsma stond in de finale nog slechts een half punt af. Zijn totaal van 9 punten was goed voor een gedeelde derde plaats. Het toernooi werd uiteindelijk ge wonnen door Bruno Carlier met een totaal van 131/2 punten. Hij moest nog wel een beslissings wedstrijd spelen tegen Jaap Vogel en Piet van der Weide, die tot hetzelfde totaal waren gekomen. John van Baarle zakte geheel te rug en kwam niet verder dan 101/2 punten. Van onze roeimedewerker LEIDEN De atrl|d op de Sklf- head Is een Amsterdamse aange legenheid geworden, hoewel op papier de kansen op een overwin ning gunstig leken voor Rob Rob bers van Die Leythe. Een bl|na spiegelglad water ondersteunde de sklffeurs dit jaar op hun een zame tocht van Ouderkerk naar het centrum van Amsterdam. De eerste startpositie was voor Huib van Drooge van Nereus. die vorig jaar vierde was geworden. De nummers één tot en met drie van de vorige skifhead ontbraken we gens roeiwedstrijden in het buiten land of blessures (Harald Punt). Van Drooge, die dus niet door roeiers voor hem werd geplaagd, zette er direct een pittig tempo in en wist geleidelijk aan een voor sprong op te bouwen. Alleen de als tweede vertrokken Stegeman wist in de buurt te blijven ook al bedroeg het verschil bij de finish toch nog acht seconden: 30.45.51 tegen 30.53.49. Robbers, die pas een minuut later mocht vertrekken, kon zich niet rechtstreeks in deze strijd mengen. Evenals voorgaande jaren bleek de skifhead voor Rob bers geer. succes en dat terwijl de training in gezelschap van Punt en Barbara de Jong naar wens leek te gaan. Robbers werd achtste in 31.18. Terug van een éénjarig verblijf in Afrika is Ed Maan, die de Skifhead aangreep om te kijken hoe de kansen dit seizoen vor or hem liggen. Ondanks een gebrek aan training en kracht wist hij zich toch naar een tiende plaats te vechten. Bij de dames was de hoop geves tigd op Barbara de Jong. Zij ging in een pittig tempo (32) van start. Mede door enig versturen op de laatste kilometer kwam zij uiteind elijk niet verder dan de zesde plaats. Een klasse apart bij de dames bleek de jeugdige Skadi- roeister Sietske Boomstra, die zich van gevestigde namen niets aan trok en een klinkende overwinning behaalde. Haar voorsprong op nummer twee, Liesbeth Vosmaer, bedroeg maar liefst achttien se conden. Ondanks het vele inhaal- werk (zij was als laatste gestart) dat zij moest verrichten. Michèle Parmentier (Die Leythe) werd der tiende. Van onze sportredactie LEIDEN Alex Knip van de Haarlemse gymnastiekvereni ging VOLO is gistermiddag in de Leidse 5 Meihal winnaar geworden van de finale van het toestelturnen van Konin klijk Nederlands Gymnastiek Verbond. Knip behaalde in to taal 52.65 punten en legde bij de onderdelen vrije oefening, rekstok en brug beslag op de eerste plaats. Zijn clubgenoot Metz eindigde met 51.85 pun ten op een tweede plaats. Klei weg van de vereniging TOOS uit Waddinxveen moest met een derde plaats genoegen ne men. Uitslagen: Vrije oefening: 1. Knip 9.10, 2. Bergen 9.05. 3. Kleiweg 8.75. Paardvoltige: 1. Stegerhuis 8.75, 2. Ter Metz 8.55, 3. Van de Kop 8.50. Ringen: 1. Ter Metz 8.75, 2. Knip 8.70, 3. Bergen springen: 1. Stegerhuis 9.00, 2. Kleiweg 8.90, 3. Van de Kop/- Straatman 8.60. Rekstok: 1. Knip A 8.90, 2. Kleiweg 8.70, 3. Ter Metz Alex Knip, bezig met zijn winnende oefening op het 865. Brug: 1. Knip 9.05. 2. Ter onderdeel paardvoltige. Metz 8.70,3. Jager 8.55.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 20