msm tickers W loopt weer in zet promotie tocht Lisse op de lEERBURG NIET LANGS ESTO: 2-2 Nipt verlies Forescate bij Toeg Hillegersberg ïteringse iris struikelt Ier DUNO Jgionale jugd UVS ten «ider tegen ïcelsior Ritzege voor Van der Hulst VVSB NAAR TWEEDE KLASSE rust! damesvoetbal sportredactie iEN Weteringse Girls is op n terrein tegen DUNO niet ver- gekomen dan een 1—1 gelijk- in een matige eerste spelpe- p bezorgde Stephanie Kalker iringse Girls een 1—0 voor- iq. Een fout van de doelvrou- m Weteringse Girls stelde 10 in staat nog voor de pauze Szij te komen. Na rust kwam iringse Girls sterk terug en :hafte het zich vele kansen, iten van Mary van der Meer larion de Groot werden echter lit door het houtwerk. ,8 Leidse damesvoetbalcompe- wees Iduna JSC met 3—0 E). De eindstand was reeds bij bereikt. Ineke van Veen (2x) fera van der Hoorn bezorgden a de beslissende 3O voor- ng. Na de doelwisseling liet 0 het tempo drastisch zakken beperkte het zich slechts tot Consolideren van de verkregen sprong. 1 eerste klasse van de regiona- Dmpetitie leed Lugdunum op 1 terrein een O1 nederlaag n Lyra. De gelijkopgaande I tussen Lugdunum en Lyra I pas na de pauze beslist. tweede klasse leed Valkeri ien kansloze 4—0 nederlaag r'ziidleen suPerieur 's-Gravenzan- het de rust keken de dames uit |Valken 60 reeds te9en een j loze 3—0 achterstand aan. p. dl Ever Di ie' ver I am o Van onze sportredactie en De regionalen van UVS er niet in geslaagd om zich n hetbevrijden van het Excelsior Naè^lex. De blauwwitten verloren —4. 8 gebruilijk: 3-4. Binnen een keer I uur had Excelsior reeds een eten ^oorsprong, j mei Voo|flenheidssP'ts Mari0 Faber bracleinde de achterstand. Na de r0||e'attin9 was het opnieuw Excel- tot|dat doel trof. Het aandrlngen- g sclfV0 kwam via opnieuw Mario KooPr ,eru9: 2-3. Uit een tegenaan- oors^coorde Excelsior wederom al- I ,j0 jins Henk Teeuwen voor de der- gSzij'eidse treffer zorgde. #l|k behaalde een eenvoudige ienbÊ op het zwakke Hermes DVS ien i/Wet de rust hadden Rik Talan j had Plet Varkenvisser Katwijk op comfortabele 2-0 voorsprong t. In de tweede rondgang wist ld y d. Plas tot tweemaal toe Ichiedamse goalie te kloppen. d^etj Vol|edig gewijzigd Quick Boys »ffe!m te9en ADO in het geheel anï Aaan de bak: 5-0. Bij de rust 1 ADO al met 2-0 de leiding Van onze tennlsmed6werker Lelden Voor de Overgangsklas se A teams uit de regio Lelden Is de tennlscompetltle niet voor spoedig van start gegaan. Wat Roomburg betreft mocht dit wor den verwacht, doch de 9-0 neder laag tegen Jaagpad I uit Amster dam zal de verzwakte Roomburg- ploeg geen hart onder de riem gestoken hebben. Ook het veel sterkere Forescate kwam niet tot winst, maar wist de schade zoda nig beperkt te houden, dat de kansen niet meteen al verkeken zijn. In de Overgangsklasse B deden de teams uit de regio Lel den het beter. Drie teams behaal den de volle winst en twee kwa men tot een puntendellng. Voor Forescate is het bij Toeg in Rotterdam een spannend dagje ge weest. Uitgerekend Bram Madera. Forescate's nieuwe aanwinst, ging in de eerste herensingle kansloos ten onder tegen Michiel Schapers, een jeugdig talent uit de bondstrai- ning: 2-6. 4-6. Ook de andere he rensingles werden niet in winst omgezet. Trainer Hagendoorn ver loor met 6-1, 6-2 van Hendriks en Henny Koemans redde het net niet tegen Wattez: 2-6, 6-2, 4-6. De dames brachten de spanning even wel terug. Tine Langeveld debu teerde goed door met 6-1, 2-6, 6-1 te winnen, terwijl Liselotte v.d. Bijl in twee sets met 7-6 6-1 Bruens versloeg. Ook in de dubbels kwam de zege van de kant van de dames, hetgeen de stand op 3-4 bracht. Alles was dus in de gemengd dub bels nog mogelijk, vooral toen Koemans en Tine Langeveld de partijen via 6-4, 7-5 op gelijke voet brachten. De tweede mixed werd echter op het nippertje een over winning voor Toeg. Madera en Liselotte v.d. Bijl kwamen niet ver der dan een verlies in drie sets: 6-7, 6-4, 3-6. Voor Roomburg was het in Am sterdam een trieste aangelegen heid. Slechts in twee partijen maakte het team een redelijke kans op een gunstige resultaat. De enkelspelen van Milou Penseel, Jurgen Peters en routnier Keizer, evenals de vier dubbelspelen gin gen in twee sets verloren. Annette v.d. Mey capituleerde in de eerste reeks pas in de tie-break en bleef in de tweede reeks bij tot 5-5. Bub v.d. Zee zag na een vlot verlies van de eerste set nog kans om zich via 7-6 naar een derde set te worstelen, waarin hij evenwel met 6-2 het loodje moest leggen. Unicum zegevierde gisteren in de uitwedstrijd tegen de Gravellers met "5-3. Vechtjas Ton Creijghton won zijn partij nog, nadat hij met 3-1 in de derde set had achterge staan. Har Meyer, die ook weet wat volhouden is, verloor in een drie uur durende slijtageslag met 6-7, 6-2, 5-7. Ook zijn vrouw Maureen ging in een drie-setter ten onder. Marjon van Boeckel won gemakke lijk van M. v.d. Werf. In de dubbel spelen sloeg Unicum beslissend toe. Alleen hei herendubbel van Meyer en Van de Capellen werd nog verloren. De Leidse Hout maakte een voortreffelijk debuut in de overgangsklasse via een 53 ze ge op DTB I. Alfred Gelevert kon Grosveld net achter zich houden: 6-4, 3-6, 6-4. Peter Pauwels won met 7-5, 6-1 van Sietrlnga-Mulder. Maya de Boer demonstreerde, dat haar keus in het eerste team geen gekke geweest is. Zowel in de single als in de mixed kwam zij tot winst. De Munnlk speelde op eigen terrein 4-4 tegen Lucky Stro ke I. Het scoreverloop was merk waardig, want de heren Theunis- sen en v.d. Berg wonnen bun enkels tamelijk gemakkelijk, maar kregen in het herendubbel met 6-0, 6-4 klop. Carien Heestermans en Joke v. Sas verloren beiden hun enkels in drie sets, maar zij won nen de dubbel juist met 6-1, 6-2. Een 4-6, 6-4, 9-7 zege in de mixed van Theunissen/v. Sas bracht De Munnik op 4-4. Ook Noordwljk dat in Schiedam tegen KSW aan moest treden, kwam niet verder dan 4-4. Span ning was er volop. Alle enkelspe len werden op het scherpst van de snede in drie sets uitgevochten. Uit den Bogaard en de dames v.d. Koogh en v.d. Meer trokken hierbij aan het langste eind. Pasma redde het net niet. Ook in het dubbelspel samen met Blommendaal leed hij een driesets nederlaag. Het vierde wirlstpunt voor Noordwijk werd in de mixed van Blommendaal/v.d. Koogh binnengehaald. Sassen- helm reisde gisteren niet tever geefs af naar Leusden. Met 6-2 werd Lokhorst geklopt. Alleen de single van Rosemarie Verdegaal en het damesdubbelspel werden niet in winst omgezet Van onze sportredactie LEIDEN Op het parcours op het Industrieterrein In Zoeterwoude werden gistermiddag de eerste ritten van de Zuidhollandse wlel- rencompetltle verreden. Ruik 200 deelnemers verschenen aan de start. Van de Swlft-renners be haalde Cock van der Hulst een eerste plaats bij de liefhebbers. Uitslagen: Amateurs: 1. Jan van der Lugt (Ahoy-Rotterdam); 2. Ton van der Valk (Swift); 3. Hans van der Knoop (Excelsior-Gouda). Lief hebbers: 1. Cock van der Hulst (Swift); 2. Hans Hofman (Excel sior); 3. Ton van der Velden (Ex celsior). Nieuwelingen: 1. E. Ouds hoorn (Excelsior); 2. P. Koet (Swift); 3. E. Robijn (Swift). Jeugd: 10-11 jaar: 1. R. Kroes (WWV-Poeldijk); 2. T. Röhr (Ahoy); 3. S. v. Weexren (Swift). 12 jaar: 1 M. Jongejan (Ahoy); 2. P. Albers (Swift); 3. E. Robijn (Swift). 4. J. Zandstra (Swift); 5. R. Koster (Swift). 13 jaar: 1 W. Ender (Ahoy); 4 R.Neuteboom (Swift). 14 jaar: 1. R. de Knegt (Ahoy); 5. J. v. Straa- ten (Swift). Ton van der Valk van de wieler vereniging Swlft heeft een con tract getekend bij Markthof. LEIDSE COURANT MAANDAG 18 APRIL 1977 PAGINA 19 (Van onze sportredactie) LEIDEN In de eerste klasse zaterdagvoetbal afdeling Lelden heeft Kagla voor een levensgrote verrassing gezorgd door titelpretendent Sc. Lisse met 2-0 te ver slaan. Hierdoor zijn de kampioenskansen van Hazers- woudse Boys fors gestegen. Het duel Sc. Llsse-Hazers- woudse Boys zal nu waarschijnlijk de beslissing moeten brengen. VVSB heeft de degradatie niet kunnen ontlo pen. De 3-2 nederlaag tegen Oegstgeest heeft de door slag gegeven. Valken'68 kwam een remise overeen met MVKV: 1-1. Ook KRV en GWS deelden de punten (2-2). Woubrugge behaalde een 1-0 zege op het bezoekende Leiden. Kagia en Sc. Lisse legden een aantrekkelijke wedstrijd op de grasmat, met als zeer belangstel lende toeschouwers het elftal van Hazerswoudse Boys, dat zelf vrij was. De eerste helft waren beide ploegen goed tegen elkaar opge wassen, zonder echter al te veel kansen te creëren. Lissenaar Frans van der Laan zag twee inzetten geblokkeerd door de Kaagse doel man. Een treffer van Kagia werd op advies van de grensrechter als nog afgekeurd. Na rust bouwde Kagia met de wind in de rug aan een overwicht, dat in de twintigste minuut tot de eerste treffer leidde. John van Dijk mikte de bal uit een vrije trap op het hoofd van Herman Brouwer, die inkopte: 1-0. Tien minuten voor tijd bracht Ton Mes man met een zuiver schot de stand zelfs op 2-0. De Lisser voorhoede was niet inventief genoeg om het doel van de thuisclub ernstig te bedreigen. Guus van Krimpen bracht MVKV in het duel bij Valken '68 al spoe dig aan de leiding. Tien minuten later moest hij met een dubbele beenbreuk van het veld gedragen worden. Na een langdurige onder breking werd het spel toch nog hervat. Jan Hoekstra scoorde diep in de tweede helft de gelijkmaker: 1-1. VVSB had de eerste helft met een 4-0 voorsprong moeten afsluiten, zoveel gave kansen schiep de ploeg zich. Toch was de ruststand slechts 2-1 in het voordeel van Oegstgeest (Jan van Schoten scoorde voor VVSB, Bart Charitê voor Oegstgeest). Wim den Hollan der zette 3-1 op het scorebord. Jan Schoten maakte er nog 2-3 van. Een technisch beter Lelden werd door het ontvangende Woubrugge toch overtroefd. De ontmoeting be gon leuk. maar zakte snel af naar een matig peil. Siem Kesping zorg de voor de enige en beslissende treffer. KRV startte sterker en drukte dat na 10 minuten uit in een treffer van John Ouwehand. Jan Coupe rus bezorgde GWS de gelijkmaker, waarna Jan van Aken de Sassen- heimers op winst zette. Sjaak de Jong trof na rust doel voor KRV, dat daarmee één punt in eigen huis hield: 2-2. In de tweede klasse overklaste SVLV het bezoekende Alphla, dat met 7-0 naar huis werd gestuurd. Jan Verhaar (2x) Johan Koree (2x), Cors Witteman, Jelle Kramers en Ron Helder zorgden voor deze monsterscore. Medekoploper Abbenes kwam te gen LSW'70 ook tot hoge cijfers, zij het met grote moeite. Eerst werd nog tegen een 2-1 achter stand aangekeken. John Cuvelier (2x), Henk Redeker, Harm Katten- berg en Jan Harteveld brachten de 5-2 stand op het scorebord. Bernardus verdedigde 89 minuten, maar had aan één aanval genoeg. Een solo van Wim Neuteboom be tekende de volle winst op VNL. De Zoeterwoudse derby eindigde in een remise. Abe Heemskerk zet te SJZ op voorsprong, maar Peter Beukeboom maakte de gelijkma ker: 1-1. Ook Unltas Lelden en Stompwljk- se Boys deelden de punten (2-2). Jos Baxhoven en Jaap van Har- tingsveld troffen voor de Leidena- ren doel. Aad van Zon tekende voor de Stompwijkse produktie. In de afdeling Gouda verspeelden beide koplopers één punt zodat er zich geen wl|ziglngen in de stand voordeden. Waddlnxveen hield Sportlef op 1-1. Reeuwljk leverde tegen Rohda eenzelfde prestatie. Bergambacht en Slveo behaalden flinke zeges op Rljn- 8treec (3-0) en Gouda (4-0). Rohda speelde een ongelukkige •wedstrijd. Jan Dorrepaal gaf de Bodegraafse elf met een kopbal na een voorzet van Hans van Dijk de leiding. In de tweede periode be landde een verre ingooi nabij de hoekvlag via het hoofd van verde diger Martin de Jong in eigen doel. (Van onze sportredactie) DEN Kickers '69 is door het gelijke spel van srburg en ESTO (2—2) een punt Ingelopen op de Jekoplopers In groep B van de Gouds/Leldse afde- Zelf wonnen de Lelmuldenaren met 2—1 van toenieanL SJZ haalde weer eens fors uit: bij RVC werd ivoudii 7—1 gewonnen. Aan de top van Groep A bleet de °°'d«lming eveneens groot. Alphense Boys moest een afstaan het op de derde plaats staande Stolwi|k: hii zol' VTL kwam eveneens niet tot wlnsL Bij Gouderak s spajpeelde de koploper In de laatste minuut een 2—1 1 oorsprong. Het topduel tussen Alphense Boys en VTL aandiende week zal waarschijnlijk meer duidelijkheid dukkigppen. at uitg 1200 toeschouwers maakten rburg en ESTO er een aantrek- AN Oft duel van. Al a een kwartier n ESTO op een voorsprong, mbm de Bodegravers na een mis- van doelman Peter van der jen uit een onoverzichtelijke tie scoorden. Paul van der jen zette zijn ploeg met een afstandsschot op gelijke |te, maar Meerburg moest vlak rust weer tegen een achter- i aankijken. Aad van der Pol de bal net over doelman Van Heijden heen. Meerburg kwam jst op 2—2, toen Ger Straathof toot op aangeven van Jan Ibergen. ars "69 behaalde een moeiza- zege op Floreant: 2—1. De lopers hadden vaak pech, Jan van Vliet en Kees van i, die voor rust het houtwerk len. Toch kwamen zij aan een I sprong middels Clemens van der Werf, die een voorzet van Jan van Vliet benutte. Kickers sloeg terug. Een schot van Gerrit Wit werd door doelman Jan Mathot niet voldoende verwerkt, waarop Harrie Verhaar kon scoren. Na rust deed Kickers er met veel inzet van alles aan om de winst alsnog te pakken. Tijdens een doelworste- ling was het Henk de Rijk, die doel trof: 2—1. SJZ had met RVC geen enkele moeite. De Reeuwijkers boden vrij wel geen tegenstand van beteke nis: 1—7. Sjaak van Slingerland opende de score na een aanval via Theo van Klink en Wim Bos. Theo van Klink zorgde voor 0—2 en schoot even later tegen de lat. Een kopbal van Sjaak van Slingerland op een voorzet van Kees Lelieveld bepaalde de ruststand. Nadat Theo van Link er 04 van had gemaakt, scoorde Peter Overdam tegen. Daarop schoten Wim Bos en Theo van Klink beiden van elf meter raak (de laatste na hands van Ties Stolwijk). Sjaak van Slingerland deed dat even later minder goed: zijn penalty ging naast. Peter Bos bepaalde de eindstand tenslotte op 1-7. Weteringse Boys kwam thuis te gen Nicolaas Boys niet verder dan 3—3. De bezoekers namen zelf een 2—0 voorsprong via Dik Fransen. Vlak voor rust zorgde Albert Bollen na een overtreding tegen hemzelf via een penalty voor 1—2. Na rust viel Weteringse Boys veel aan. Na dat Koos Loos op de lat had gekopt en de weer ingeschoten bal van de lijn was gehaald, was het Jos Cozijn die uiteindelijk wel raak schoot. Via een penalty van Frans Eijs kwam Nicolaas Boys weer op winst, maar tenslotte was een kop bal van Koos Loos (uit een vrije trap van Ton Bouwmeester) vol doende voor de derde „gelijkma ker". VNL en WOA kwamen niet tot scoren: O—O. Voor rust was het aanvalswerk van WOA gevaarlijker maar Sjaak van Seggelen en Gé van der Star schoten over en naast. Na rust was VNL opper machtig. Piet van Berkel kopte naast uit een voorzet van Theo Luykx, die met zijn schoten weinig geluk had. En Ton Luykx strandde op doelman Joop Straver, die veel goed werk voor WOA moest ver richten. Soccer Boys benutte de kansen beter dan VNA: 3—1. Wel kwamen de Leidenaars voor via een treffer van Frans Redel maar Herman Langelaan bepaalde de ruststand op 1—1. Nadat in de tweede helft Nelis de Wit en Jan Honsbeek kansen onbenut hadden gelaten, scoorden Herman en Ton Lange laan in het laatste gedeelte van het duel wel voor soccer Boys. Unltas won wel verdiend van ZLC (2—1), maar speelde evenals de bezoekers een slechte wedstrijd. De inzet van Unitas was doorslag gevend. Een omhaal van Arthur Koet betekende 1—0 en Gilles van der Broek schoot 2—0 in nadat een schot van Arthur Koet op Kees van der Steen was afgeketst. An- dré van der Hulst scoorde tegen. GROEP A Alphense Boys heeft veel moeite gehad met Stolwijk: 1—1. De kan sen waren er wel voor Alphense Boys, maar doelman Teus de Bruin stak in een goede vorm. Na rust werd het zelfs 0—1, toen Piet Ernst een dekkingsfout afstrafte. Alphen se Boys bleef aandringen en kreeg loon naar werken, toen uitblinker Niek Verwoerd op Paul Bahlmann voorzette, die doel trof. Stolwijk was intussen gevaarlijk via de counter, waarbij Gerrit Boogaard een hoofdrol speelde. VTL keek lange tijd tegen een 0—1 achterstand aan bij Gouderak. Een vrije trap van Sjaak Oosterom be landde via de paal bij Arjan Duran, die raak schoot. Na veel aanvallen lukte het VTL pas tien minuten voor tijd tegen te scoren. Vic Bou- ter was de maker. Dezelfde speler bracht de Leidenaars zelfs op een voorsprong met een fraaie kopbal na voorbereidend werk van Siem van der Linden. De winst ging toch weer half verloren, toen een mi nuut voor tijd Jan Nobel inschoot nadat Wim van Dam op de lat had gekopt. Warmunda heeft een kleine over winning geboekt op Alphla: 1—0. William Bastiaan en Wim van der Neut misten voor rust kansen voor het aanvallend spelende Alphia. Een aanval via Hennie van Velzen en Mathieu van Winsen en een fout van voorstopper Maarten van Boxel bracht Hans Oostdam alleen voor de keeper, een kans die hij niet onbenut liet. Frans Beugels- dijk, Hans Oostdam en Paul War- menhoven hadden de thuisclub een grotere zege kunnen geven. Leidse Boys verloor met 2—3 van Nieuwerkerk. Een goede eerste helft was voor Leidse Boys niet voldoende. Nadat Murwin Jong-a- tai tegen de paal had geschoten, benutte Rini van Veen een vrije trap. Kort voor rust werd het ech ter 1—1 via een van richting veran derde vrije trap van Joop de Buck. Na rust werd de strijd harder. Joop Haasbroek en Rinus Moerland (Leidse Boys) werden van het veld gestuurd. Paul de Vos zorgde wel voor 2—1, maar dat was niet vol doende. Alewijn Radder en Dik Haasbroek (kopbal) brachten de winst alsnog naar Nieuwerkerk. Doelman Dik Bakker van Esto brengt redding voordat Paul van der Heijden gevaarlijk kan worden. Links kijkt René Meijer belangstellend toe. Meerburg en Esto deelden de punten in dit belangrijke duel: 2—2. KRV en Schoonhoven speelden een duel, dat het aankijken nauwe lijks waard was. Het enige hoogte punt was het doelpunt, dat KRV de volle winst bracht. Via een uitval scoorde Henk Krouwel. Oranje Groen verloor van Am- merstol in een slechte wedstrijd: 1—2. Ben van Graas en Jaap van de Werke gaven de thuisclub een voorsprong. Henk Tegelaar redde iets voor Oranje Groen door een penalty te benutten, zij het eerst tegen doelman Herman Looren de Jong te hebben aangeschoten. Aan de andere kant stopte Kees Leugering wel een penalty van Jaap van de Werke. Bergambacht won verdiend van een matig opererend Stompwijkse Boys, dat zich geen kansen winst te scheppen (2—0). Henk de Bie en Diets Potuyt scoorden voor de thuisclub.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 19