Vrijetijdscentrum hele dag in teken van Elvis Presley ROBERT LONG: „EN DAT IS TWEE" „Mascotte" brengt Pruik van de koning Niets is te gek voor „driftkikker" Louis de Funès Dirty Harry wordt een serie-figuur Hendrik Valk tachtig jaar Rosin en Noyen in „De Poort" „Grafuit" verschijnt medio mei OPENBARE REPETITIE TOONKUNSTKOOR huwelijk kan hij dan ook wel vergeten. Dankzij een roversbende, die de pruik ten tweede male aan de koning ontfutselt weet de prins alles toch weer in goede banen te leiden; de prins bewerk stelligt na een aantal hachelijke gebeurtenissen de terugkeer van de -ruik en de koning stelt dat in zijn goedertierendheid zo op prijs dat hijhet huwelijk alsnog laat voltrekken. Kaarten 3,50 te verkrijgen bij: mevrouw J. Looijenstein, Cle matislaan 28, Oegstgeest, tel. 071-155490; SJJO, Julianalaan 1, Oegstgeest, tel. 071-154733; en ten slotte nog aan de zaal op zaterdag vanaf 19.30 uur. DEZE WEEK IN LEIDSE BIOSCOPEN e onder Robert Dhery naar e top geklauterde Louis de is in handen van regis- Gerard Oury pas goed als Frankrijk's nummer één. Na eend en de Cadillac" „Sa- uit, samen thuis" - beide Bourvil - leek de samen- Oury-De Funès even toverkracht verloren te toen Tves Montand in ,»/c bedrieger bedrogen" de plotseling overleden Bourvil moest vervangen. Maar uit „De avonturen van Rabbi Ja cob" blijkt overduidelijk, dat deze kleine inzinking alleen kan noodzakelijke scenario- w ijzigingen-op-het-laats te-mo ment te wijten is geweest. (Vant in „Rabbi Jacob" is weer niets te dol. Het is bijna ongelooflijk, dat Oury, die samen met Daniele Thomson en Roberto de Leo- het scenario schreef, er is om anderhalf iedere scène min- een grap te verwerken, volkomen onverwacht TRIANON De avonturen van Rabbi Jacob (a.l.) met Louis de Funès en Suzy Delair. Regie: Gerard Oury komt. Dat dit ten koste van de structuur van de film ging - het verhaaltje „rammelt" hier en daar flink - is duidelijk, maar een kniesoor die daar op let. Is het nou zo erg als in de film gezegd wordt, dat in het Louis de Funès als zakenman Victor Pivert bedolven onder groene kauwgom. herentoilet twee rabbijnen ge vonden zijn, vastgebonden en ontdaan van baard en hoofd haar, terwijl we even later de échte Rabbi Jacob weer met een welige baard zien. De ech te Rabbi Jacob, want - en dat zult u al vermoed hebben - de kleine Louis vermomt zich al leen maar als rabbijn om te ontsnappen aan een aantal moordlustige Arabieren, die een staatsgreep willen doen,! maar daarbij in de weg gelo-| pen worden door de bemoei zuchtige De Funès. Na zijn hoofdfiguur, de eer biedwaardige zakenman Vic tor Pivert, te hebben afgeschil derd als een braaf katholiek, niet geheel vrij van rassendis criminatie, trekt Oury met da verend geweld alle registers open. Na zijn auto in het water gereden te hebben en zijn Joodse chauffeur te hebben ontslagen belandt Pivert alias De Funès in een kauwgomfa- briek, waar kolonel Farès juist de liberale volksmenner Sli- mane wil executeren. De mo gelijkheden voor slapstick lig gen dan al voor het oprapen. Later, met Slimane op de vlucht voor de moordenaars, worden de grappen wat geraf fineerder, vooral als Pivert in Rabbi-vermomming moeite heeft deze rol overtuigend vol te houden. Het blijft echter dolle pret en als u een of twee subtiele grapjes mochten ont gaan dat ook niet zo erg, want op zo'n hoeveelheid mist men ze nauwelijks. De verdienste van Oury is, dat hij het zo luchtig houdt en nergens - ook niet in de geloofskwesties - aanstoot geeft En Louis de Funès? Die krijgt van Oury de vrije teugel om enkele solotjes weg te geven zonder dat daar bij het tempo ook maar één moment verloren gaat Een prestatie, want kijk maar eens naar de Wim Sonneveld-film, waar bij iedere solo de hande ling volkomen stilstaat. MILO LUXOR The enforcer (18) met Clint Eastwood en Harry Guardino. Regie: James Fargo. Inspecteur Callahan van de politie te San Francisco maakte zijn entree in Don Sie- gel's „Dirty Harry". Clint Eastwood speelde de bikkel harde politieman, die niet zo zeer in arrestaties gelooft en liever meteen zijn revolver trekt ook in „Magnum force" en nu is onder regie van een zekere James Fargo ook de derde aflevering verschenen „The enforcer". Al behoeft Dirty Harry geen introductie meer, in een twee tal korte episodes wordt de kennismaking hernieuwd en leren we hem weer kennen als een man, die eerst meedogen loos optreedt en dan pas vra gen stelt Vervolgens komt voor Harry dan het grote kar wei, het bevrijden van de bur gemeester van San Francisco, die door een zich Revolutio nair Vrijheidsfront noemende Clint Eastwood als de meedogenloze Dirty Harry. groep Vietnam-veteranen, die niet opzien tegen 'n moord meer of minder, wordt gevan gen gehouden op Alcatraz. Het kost Harry wél zijn vrouwelij ke partner, die de hele film door zo braaf achter hem aan rende. Sprekend over slechte films die een geweldig succes had den noemde Peter Bogdano- vich „The enforcer" een film, zoals je die regelmatig op tele visieschermen te zien krijgt. „Don Siegel had het met geslo ten ogen en zijn handen achter zijn rug gebonden beter ge daan", was Bogdanovich's oor deel. Hij vergat daarbij te ver melden, dat ieder beeld al is het nog zo op effect bere kend in deze film handig betekenis heeft en dat het tem po van de montage en de cyni sche dialogen veel hoger ligt dan bij een aflevering van Ba- retta of Kojak. Tegen het slot wordt dit min der, maar de scenarioschrij vers willen dan van de vrou welijke inspecteur Moore af vóór het te serieus tussen haar en Harry Callahan wordt Want Dirty Harry moet im mers als verstokt vrijgezel weer de vierde aflevering van de serie ingaan. Nietwaar? EN VERDER.. CAMERA Cousin, cousine (14) Groeiende liefdesrelatie tussen twee getrouwde leden van een Franse familie. Fraai getekend door regisseur Jean Charles Tacchella. LIDO I —The eagle has lan ded (14) Duitse parachutisten Elvis, het zwartgekuifde in leder gestoken idool uit de jaren zestig LEIDEN In samenwerking met de Nederlandse Elvis Presley fanclub orga niseert het Leids Vrijetijdscentrum za terdag 23 april van twaalf uur 's mid dags tot twee uur 's nachts een ware Elvis-Presley meeting. De figuur Elvis wordt van alle kanten belicht met films, dia's en wedstrijden. De „King of the Rock" bevindt zich momenteel in de nadagen van zijn glitte- rende carrière. Toch trekken zijn regel matige optredens vele duizenden belang stellenden. Ook de verkoop van nieuw uitgebrachte singles en elpees is nog steeds ongeloofwaardig groot. De recente hitsuccessen, waaronder Moody Blue" en de dubbelelpee „Elvis 40 Greatest Hits" vonden over de gehele wereld, ook in Nederland, gretig aftrek. De momen teel wel licht afnemende, maar nog steeds aanhoudende populariteit van de Amerikaanse roek-ster verbaast meni geen. Elvis verscheen al in 1957 aan het muziekfirmament en heeft als een der weinige sterren de opkomst van The Beatles en The Rolling Stones weten te overleven. Daarbij heeft Elvis Presley duidelijk bijgedragen aan de opkomst van de voor jeugdigen, de pop-muziek. Het programma van de Elvis-dag ziet er als volgt uit Vanaf 's middags twaalf uur tot ongeveer zes uur worden de volgende films vertoont: „Blue Hawai" (1960) met Joanna Blackman in de hoof drol, „Change of Habit" (1969) met onder meer Mary Tyler Moore en „Fun in Acapulco" (1962) met Ursula Andress. De laatste twee films zijn nog nooit eerder in Leiden te zien geweest. Het avondprogramma, dat om acht uur begint riet er als volgt uit. Er is een doorlopende voorstelling van de film „That's the Way it is" uit 1972; een gefilmd live optreden van Elvis in Las Vegas. Verder een unieke film van oude journaal fragmenten uit Elvis' diensttijd en zijn huwelijk, met alle songs uit de legendarische film „Loving you" uit 1957. De meeting wordt besloten met eenrock roll happening met medewerking van de rock roll band „The Hurricane Rollers"; een groep die al in de beginpe riode van de rock en roll ontstond. Het belooft dus een waar festijn te worden, dat nog wordt om geven met een dans wedstrijd, een Elvisquiz, een Elvis-imita- tiewedstrijd en met een diaserie over Elvis. Ook zal er een stand van de Elvis- fanclub zijn, waar men onder meer gram mofoonplaten kan kopen, die in Neder land niet in de handel zijn. De toegangsprijs van het gebeuren be draagt 's middags en's avonds zes gul den. Omdat men verwacht dat de op komst groot zal zijn, is het mogelijk kaarten te reserveren, tel. 146449. Voor velen is Elvis nog steeds een idool; voor anderen is het iemand uit een voorbij verleden. Toch zal voor iedereen deze dag in het Leids Vrije Tijdscentrum een boeiend gebeuren kunnen worden. De kuif en het leer is weg, de populariteit is gebleven in een poging om Winston /Churchill te ontvoeren, een vakkundig gemaakte actiefilm goed voor twee uur ver strooiing. LIDO II Assepoester (a.l.). Geslaagde tekenfilm van Walt Disney, nog overgebleven van de verstrooiingsfilms ter gele genheid van de paasvakantie voor de jeugd. LIDO III Next stop Green wich Village (18). De artistieke hippywijk van New York in de jaren vijftig met een uitblin kende rol van Shelly Winters als bemoeizuchtige moeder. STUDIO The Marx Bro thers go West (a.l.). Speelfilm van de beroemde gebroeders Marx uit de slapstick-periode. „En dat is twee" is de titel van het tweede programma van Robert Long dat hij tezamen met Nelleke Burg op donderdag 21en op vrijdag 22 april in de Leidse Schouwburg brengt Tekst en muziek van het programma zijn, op een enkele uitzondering na, afkomstig van Robert Long. Een combo bestaande uit Henk de Jonge, Tony Viola, Wim Brieffies en Rolf Hock zorgt voor de muzikale begeleiding. Aanvang op beide avonden 20.15 uur. Een gedeelte van zijn werk dat heet „De Jaargetij den", Lente, Zomer, Herfst en Winter in zijn bijzonde re stijl. .Ter gelegenheid van zijn 80ste verjaardag worden een aantal tentoonstellingen van het werk van Hendrik Valk georgani seerd. De eerste heeft plaats in Galerie Kerkdam te Wassenaar. Deze zeer vitale en veelzijdige kunstenaar was leraar voor heel wat hedendaagse bekende schilders. Hij maakte spotprenten voor „De Groene", was docent o.a. aan akademies in Arnhem. Maakte decors voor Albert van Dalsum, muurschilderingen voor de gemeente Arnhem. LEIDEN Galerie „De Poort" aan de Herensteeg 11 in Leiden exposeert van 16 april tot 14 mei werk van Greet Rosin, keramiek en Leny Loyen, olieverf, aquarel, pastel, etsen, inte rieur en poppen. De opening van de tentoonstelling geschiedt op zaterdat 16 april door kunsthistoricus drs. N. J. Brederoo om 14.00 uur. De galerie is van dinsdag tot en met zaterdag geopend van 12.00 tot 17.30 uur en donderdagavond van 19.00—21.00 uur. LEIDEN „Grafuit", het lang verwachte boek van de Literai re Workshop van het Leids Academisch Kunstcentrum zal medio mei verschijnen. Deze 124 pagina's tellende offset-uitgave bevat werk van 21 Leidse auteurs, voornamelijk poëzie. Het gaat om een cyclus gedichten over het wedervaren van „de dichter", geïllustreerd met een groot aantal foto's; verder nog twee korte verhalen die met het verschijnsel arbeid worstelen en een serie korte gedichten, gëinspireerd door de Japanse Haiku en Senriu. „Grafuit" verschijnt in een eerste oplage van 250 genummerde exemplaren. Men kan zich via voorintekening van een exem plaar verzekeren. Daarvoor moet een bedrag van 5 worden overgemaakt op gironummer 11859, te name van het COS, onder vermelding van „LAK, Grafuit". De bestelling kan ook worden gedaan bij contante betaling op het secretariaat van het LAK- theater. Levendaal 150, Leiden. LEIDEN Het Toonkunstkoor Leiden stelt op maandag 18 april haar repetitieruimte open voor belangstellenden die het koor aan het werk willen zien tijdens een repetitie. In de consistorie van de Pieterskerk zal het koor op die dag vanaf 20.00 uur te volgen zijn tijdens het instuderen van werken van Haydn, Rachmaninov en Gaade, werken die onder leiding van de nieuwe dirigent André Kaart op 28 april in'een concert tezamen met het Gewestelijk Orkest in de Stadsgehoorzaal zullen worden uitgevoerd. Het Toonkunstkoor hoopt met deze openbare repetitie nieuwe leden te winnen, omdat met name bij sopranen, bassen en tenoren versterking hard nodig is. Tentoonstelling 'Ons Buiten' LEIDEN Tuingroep „Ons Buiten" organiseert in het weekeind van 7 en 8 mei een bloemsierkunst-annex schilderijententoon stelling in haar gebouw aan de Middelstegracht 131. De kunst schilder Peter Wülemse verleent hieraan zijn medewerking. Tevens houdt de tuingroep op 21 mei een kinderkampioenschap bloemschikken met als inzet Jeugdkampioen van Leiden. Aan vang 13.00 uur. Een rolprent vol grollen en grappen, speciaal voor de nos talgische liefhebbers. REX De wraak van de black dragon (14). Karatevech- ter Ron van Cliff tracht de moordenaar van Bruce Lee te achterhalen. Een van de mati ge vechtfilms waarvan er der tien in een dozijn gaan. OEGSTGEEST Het Jeugd Operette Gezel schap „De Mascotte" voert op zaterdag 16 april in de zaal van het Rijnlands Lyceum in Oegst geest de Kinderoperette „De Pruik van de Ko ning" op. De voorstelling begint om 19.30 uur. „Mascotte", opgericht in 1974 is een onderdeel van de werkgroep muziek van de Stichting Jeugd en Jongerenwerk Oegstgeest (SJJO), en staat onder leiding van Johan Looijenstein. Korte in houd: Prins Ottokar, die verliefd is op prinses Sièna en met haar wil trouwen, verstopt de pruik van de koning die daar zeer gebelg over is; het

Leidse Courant | 1977 | | pagina 7