Werkgevers verontwaardigd over afwezigheid FNV bij PVS-vergadering Groen licht voor nieuwbouw huizen in Van Leeuwenpark Agrarische dag Zoeterwoude 700 VERZEKERINGEN Een ongeluk is niet altijd terv voorkomenDe financiële gevolgen ervan vaak wel.u Voorkom dat u in moeilijkheden raakt. J Inwoner Zoeterwoude moet illegale loods afbreken REGIO LEIDSE COURANT PAGINA! LEIDERDORP Ruim vijf en een half jaar nadat de Lei- derdorpse raad al een principe besluit had ge nomen tot sloop van de 24 woningen aan het Van Leeu wenpark heeft de commissie ruimtelijke or dening gisteren het licht op groen gezet voor die sloop en het bouwen van nieuwe huizen in dit deel van het oude dorp. Alle raadsleden wa ren het er gisteren overeens dat de be woners van het Van Leeuwenpark al veel te lang in onze kerheid hebben ver keerd, oorzaak hier van waren de ver anderde inzichten sinds 1971 over de sloop van de be trokken woningen. Er werd gekeken of renovatie van de huizen niet een be tere oplossing zou zijn. De cijfers toonden echter aan dat hiermee een be drag van 85.000 gul den per woning ge moeid was, en daar wilde het rijk niet aan. Dus moest op nieuw beslist wor den over de toe komst van de wo ningen. Zonder veel moeite koos de commissie ruimte lijke ordening en CRM gisteren voor sloop en nieuw bouw, waarmee me dio volgend jaar be- Het Leiderdorpse raadhuis, te klein voor het ambtelijk apparaat gonnen moet zijn. Op verzoek van raadsleden en be woners deed wet houder Drenth de toezegging dat het bedrag van 3000 gulden dat de be woners vergoed krijgen aan ver huis- en inrichtings kosten zo mogelijk met steun uit de ge meentekas zal wor den opgetrokken. Wethouder Gordijn benadrukte desge vraagd nog eens dat het niet de be doeling is dat aan het Van Leeuwen park ook winkels gevestigd zullen worden. Raadhuis Die winkels zullen komen op de plaats van het huidige raadhuis dat over anderhalf jaar ver laten zal worden als de nieuwe secreta rie in het plan Win kelhof zal zijn vol tooid. Voor het zover is zullen de Leiderdorpse amb tenaren echter voor een deel nog een tij delijk onderkomen krijgen. Daartoe zal de huidige brand weerkazerne naast het gemeentehuis voor 70.000 gulden worden verbouwd. Hoewel dit geld ei genlijk weggegooid is als over twee jaar de gebouwen tegen de grond moeten, gingen de commis sies voor financiën en openbare wer ken gisteren toch met dit voorstel ak koord, omdat de ruimtenood onder de ambtenaren die aan de Hoofdstraat gevestigd zijn on houdbaar is gewor den. SASSENHEIM Directeur H. J. Groen van de verfindustrie Sikkens in Sassenheim opent maandag 18 april de tentoon stelling van de Creatieve Werkgroep. In het afgelopen jaar zijn meer dan 120 perso nen creatief bezig geweest met boetseren, het maken van ouderwetse poppen, potten bakken, macramé, wandkle den en sieraden. Tijdens de expositie wordt een selectie van alle werkstukken ge toond. De tentoonstelling wordt gehouden in de hal van het Sikkens kantoor aan de Rijksstraatweg in Sassen heim. Zij is voor het publiek opengesteld van dinsdag 19 tot en met vrijdag 22 april van tien tot vier uur, alsmede zaterdag 23 april van negen tot twaalf uur. OEGSTGEEST - De werk groep Trefpunt Oegstgeest houdt in Tabema aan de Ju- lianalaan 1 in Oegstgeest dins dag 19 april een Franse avond met wijn, muziek en films. Aanvang: acht uur. Voor 17 mei heeft Trefpunt Oegstgeest ter afsluiting van het seizoen een fondue op het programma staan. Belangstellenden kun nen - voor 19 april - inlichtin gen inwinnen of zich opgeven bij tel. 150342. OEGSTGEEST - De plaatse lijke afdeling van de vereni ging Interkruis houdt donder dag 14 april in het wijkgebouw aan de Lijtweg 7 in Oegstgeest de algemene jaarvergadering om acht uur. Op het program ma staan bestuursverldezin- gen en een voorstel tot verho ging van de contributie van 22,50 naar 25 gulden per jaar. WASSENAAR De Wasse- naarse afdeling van de ARKA houdt op dinsdagavond 19 april om 20 uur in het Jeroen- huis in de Kerkstraat de jaar vergadering. Bij de bestuurs verkiezing zijn de heren A. J. Kors en A. J. Th. van Steen aftredend doch herkiesbaar. Er zal o.m. gesproken worden over de samenwerking tussen de ARKA en de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel NCBO. Een medewerker van het ARKA-bureau zal daar over nadere informatie ver strekken. BOLBLOEMEN VLOGEN WEG RIJNSBURG De veiling Flo ra in Rijnsburg, naar eigen zeg gen 's-werelds grootste bolbloe- menveiling, heeft in de paas week een grote omzet gehad van vooral tulpen, narcissen, hyacinten en chrysanten. Van de honderdduizenden bos sen bloemen ging meer dan tachtig procent naar West-Duits- land. De vraag was daar zo groot, dat Nederlandse expor teurs zaterdag rond de middag nog aanvragen kregen om zo snel mogelijk exta-partijen tul pen en narcissen af te leveren voor de verkoop in Duitse bloe- menzaken op eerste en tweede Paasdag. In Voorschoten Commissies over recreatie Voorschoten De leden van de commissie financiën en bedrij ven buigen zich donderdag 14 april over de mogelijkheid tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het treffen van voorzieningen ten behoeve van sportieve recreatie en speelgele- genheid in de wijken. Voorts staat een subsidie-aanvraag van de stichting Schoolbegeleidings dienst Voorschoten op de agen da. Sluit tijdig een 1 goede verzekering voor uw gezin, huisjgpgifl^ uw auto en rekreatie. Ga voor eenk^SÉpJpdeskundig advies naar de LEIDSE SPAARBANK PROGRAMMA ZAALVOETBAL (Van onze sportredactie) LEIDEN De Tegelhandel en BMW Van der Plas gaan van avond uitmaken welk team vol gend jaar in de Leidse eerste klasse van de zaalvoetbalcompe titie zal moeten uitkomen. Dit degradatieduel beide ploegen eindigden gelijk onderaan in de hoofdklasse zal om tien uur in de Lisser THB-Hal worden gespeeld. Ook wordt vanavond een halve finale van de beker- competitie gespeeld. Odijk Stars en (Nederlands) bekerhouder Godyla United ontmoeten el kaar in de Rijnsoeverhal in Kat wijk. Aanvangstijd hier: negen uur. ZOETERWOUDE De heer M. J. van der Kolk te Zoeterwoude moet zijn zonder gemeentelijke vergunning gebouwde houten loods van 5 bij 10 meter aan de Dr. Bouwdijkstraat te Zoeterwou de onverwijld afbreken. Een beroep van de heer Van der Kolk op de zogenaamde Arob-rechter heeft niet mogen baten. De bouw van deze loods was in Tijdens de gehouden hoorzitting strijd met het bestemmingsplan van de Raad van State (afdeling „Kern" 1967. B. en W. van Zoe- Arob) erkende Van der Kolk terwoude keurden derhalve de- zonder vergunning gebouwd te ze bouw af, mede op grond van hebben. Deze loods was be de daarin plaatshebbende acti- stemd als voorhoede van een viteiten, die voor het object zelf geheel nieuw bedrijfspand ter als voor de omgeving als brand- plaatse. De loods was in gebruik gevaarlijk te bestempelen zijn voor stalling en herstel van au- De heer Van der Kolk vroeg de to s. Tot juli 1976 hadden deze Arob-rechter het besluit van B.' activiteiten elders plaatsgevon- en W. van Zoeterwoude tot on- den. middellijke afbraak te schorsen wegens verlies van inkomen ten Verweerders, te weten: b. en w. bedrage van 15.000 gulden per van Zoeterwoude - verschenen jaar en wegwis afbraak eèh een- u, de persoon van burgemeester ntalige schade van 3000 gulden j. a. Detmers - stelden, dat het hun plicht is, een einde te ma ken aan een met de wet strijdig! situatie. Deze loods is ontoelaat baar, aldus de burgemeester, die tevens op het grote brandge vaar wees. De bestemming ii „winkels". Of het nieuwe be drijfspand van Van der Kolk ei ooit komt is nog een open vraag Zijn huidige plan is ook in strij< met het bestemmingsplan. Mo gelijk wordt deze bouw in d< verre toekomst nog wel eeru mogelijk, maar een wijziging van het thans geldende plan i< een zaak van lange duur, zo lie het gemeentebestuur van Zoe terwoude weten. De Arob-rechter wenste bij d« huidige wet te blijven en wees in dit verband het verzoek to schorsing van het b. en W.-beve af. Speelplaats bij ,,De Klaproos" KATWIJK Het bestuur van de vereniging voor christelijk onderwijs in Katwijk dringt er bij de gemeente op aan, om, nu er voorlopig geen vervangende nieuwbouw voor het kleuterschool tje „De Klaproos" lijkt te komen, bij de oude school een speel plaats aan te leggen. „De Klaproos" heeft al jaren onderdak in het complex van de Oude Visserijschool aan de Buitensluisstraat en in het verleden is regelmatig het gemis van een speelplaats gevoeld. De kinderen zijn steeds gedwongen geweest in het speelkwartier uit te wijken naar het strand; 's zomers is dat meestal geen bezwaar, maar in de herfst en de winter zijn de kleuters zo vaak ziek, dat sommige ouders hun kind naar huis laten sturen als het klasje de dagelijkse strandwandeling gaat maken. Met de buren van het schooltje is de situatie besproken en deze bleken geen overwegende bezwaren te hebben. Het verzoek van het schoolbestuur komt vanavond aan de orde in de openbare vergadering van de raadscommissie voor onderwijs en vrijetijdsbesteding. LEIDSCHENÜAMSE HUURDERS WILLEN WONING KOPEN LEIDSCHENDAM Drie huurders van woningen in Leidschen- dam-Zuid hebben het initiatief genomen besprekingen te openen met de besturen van de woningbouwverenigingen en het gemeen tebestuur om te komen tot de aankoop van hun woningen. Onlangs is voor déze huurders de mogelijkheid geopend zich te laten inschrijven voor een koopwoning in de nieuwe wijk Duiven voorde maar naar de mening van de initiatiefnemers zijn er velen die het liefst hun eigen huurwoning in Zuid willen kopen. Een eerste vereiste in dat een zo groot mogelijke groep in principe hiertoe bereid is. Eerst als dit gebleken is wil men met onderhande lingen beginnen. De besturen van de woningbouwverenigingen zijn al van de aktie op de hoogte gesteld. Van Algemene Aglemene Woningbouwvereniging is gebleken dat het bestuur in principe positief tegenover de plannen staat Via een aan alle woningen bezorgde circulaire willen de initiatiefnemers een inzicht krijgen in de grootte van het eventuele aantal deelnemers. In Leidschendam-zuid hebben de drie woningbouwverenigingen gezamenlijk 408 eengezinswoningen en 294 galerijflats gebouwd waarvan de laatste midden 1976 zijn opgeleverd. De huurprijzen van de eengezinswoningen liggen, exclusief stookkosten, rond de 450 gulden. Leiderdorp English style Het gemeentebestuur van Leiderdorp geeft er op nieuw blijk van over een vooruitstrevend voorlich tingsapparaat te beschik ken. Deze week is een En gelse vertaling verschenen van de folder „Stel je voor- Leiderdorp", een korte kenschets van de gemeente, fraai van vormgeving en rijkelijk voorzien van fo tootjes. Engelstalige nieuwe inwoners van deze gemeen te ontvangen thans de fol der-met-vertaling, een bege leidende brief, uiteraard ook in het Engels en een kaart waarop de nieuwe Engelstalige inwoners hun vragen, opmerkingen wensen aan het gemeente- bestuur kunnen doen toe komen. Heden voor dit im datief: „Wij krijgen veel nieuwe inwoners die het Nederlands niet meester zijn. Van Estec en de uni versiteit bijvoorbeeld", al- dus de Leiderdorpse afde ling voorlichting. „Voorts voor toerisüsche doeleind- en en uiteraard is het ook j een brokje Leiderdorppro- modon". Zoeterwoude Op vrijdag 3 juni beginnen de festiviteiten rond 700 jaren Zoeterwoude om 13.30 uur in de Christus Dienaarkerk met een poppenkast voor de kinderen van de kleuterscholen en de klassen 1 en 2. Na de poppenkast krijgen zij een traktatie. Om 15.00 uur wordt een musical opgevoerd door teamleden van de gezamenlijke scholen. Dit alles wordt georganiseerd door de kleuter- en basisscholen. 's Avonds om 20.00 uur is er in het Don Boscohuis een kla- verjas-drive, die georganiseerd wordt door het Oranjecomité en de Oranjevereniging. Naast klaverjassen kan men er ook kruisjassen en er is een eerste prijs ter waarde van 50,-. Men rekent op 120 deelnemers. Het hoogtepunt van de festivi teiten wordt zaterdag 4 juni bereikt in en rondom „Ons Huis" en op het Kosterpad. Deze „agrarische" dag begint om 9.00 uur met een rondgang door het dorp van een boeren- blaaskapel op een boerenkar met om 9.30 uur de opening van de vee- en rommelmarkt. Op de veemarkt vindt men: koeien, kalfjes, varkens, bigge tjes, schapen, lammeren, ko nijnen, kippen etc. Op de rom melmarkt: antiek, meubelen, speelgoed, huishoudelijke arti kelen, boeken,' stroopwafels en pannekoeken. Tegelijkertijd begint in „Ons Huis" een de monstratie kaas maken vol gens de oude methode, d.w.z. alles wordt met de hand be reid. Ook zijn er demonstra ties houtbranden, spinnen, klompen maken en manden maken. Om 11.00 uur zullen er voor „Ons Huis" schapen geschoren worden. Om 13.30 uur begint op het Loetheveld het ringrij- den te paard. Deelnemers moeten minimum 18 jaar zijn en kunnen ter plaatse inschrij ven. Om 14.30 uur is er voor „Ons Huis" koeien melken. Ter af sluiting van deze dag, die door de L.T.B. en de Hervormde Jeugdraad georganiseerd wordt, is er om 20.30 uur een groot gecostumeerd boerenbal in „Ons Huis". Die dag zijn er ook diverse boerderijen te be zichtigen met o.a. moderne dag kaas installatie-systeem, varkenfokbedrijf en ligboxen- stallen, Bij mw. J. P. Versteegen-Vink, Zuidbuurtseweg 33 van 8.15- 9.45 uur en de ligboxenstal van 10.30-12.30 uur. Bij W. G. A. van Veen, Weipoortseweg 72 van 8.30-12.00 uur. Het is die dag ook mogelijk om een 2 1/2 uur durende rondvaart door en om Zoeterwoude te maken. De opstapplaats is in de Antoniusstraat (Hoge Rijn dijk) en de mogelijkheid tot vertrekken is er om 10.00 uur, om 13.00 uur en om 16.00 uur. De rondvaart gaat o.a. door de Rijn, de Weipoortse Vliet, de Stomwijkse Vaart en de Meer- burger Wetering. Organisato ren hiervan zijn de Oranjever eniging en het Oranjecomité. Zondag 5 juni is er buiten de drie voorgenoemde tijden een extra rondvaart om 19.00 uur. Het Sterrit-comité organiseert die dag de jaarlijkse Sterrit, waardoor men op de fiets van de omgeving van Zoeterwoude kan genieten. Tot slot is er die dag een door de Haflo-manege georgani seerde demonstratie dressuur- rijden en springen op het Ha- fl o-terrein. Bollenstreek De openbare bestuursvergade ring van het Prod uk tsc hap voor Siergewassen, die gistermiddag in Den Haag werd gehouden, verliep tot de rondvraag uiterst vlak en tam. Maar toen kwam de heer J. Koomen met een verklaring van de ondernemersvertegenwoordi gers in het bestuur van het PVS. Daarin ging hij terug naar de voorlaatste vergadering van het schap die niet kon doorgaan omdat de werknemersvertegenwoordigers van hun bestu ren geen groen licht hadden gekregen en toen schitterden door afwezigheid. De heer Koomen had daar geen enkele waardering voor. Hij wilde niet polariseren en daarom was afgezien van een gemeenschappelijk overleg in de werk gevers organisaties om zich te beraden op een gemeenschappelijke reactie op de boycot-actie van de werknemersvertegenwoordigers in de schappen. Daarom wilden de werkgeversverte genwoordigers volstaan met de opmerking dat ze deze actie betreuren. Om te beginnen achtte men deze actie zinloos omdat het PVS geen enkele bevoegdheid heeft met betrekking tot het arbeidsvoorwaardenbe leid. Men heeft zelfs geen bevoegdheid van adviserende aard en kan derhalve op dat beleid geen enkele invloed uitoefenen. Daarnaast be staat het gevaar dat een dergelijke actie de goede verstandhouding in het bestuur - ondanks de nodige verschillen van inzicht - gaat versto ren. Ik hoop dan ook, aldus de heer Koomen, dat deze boycot-actie een incident zal blijken, dat snel vergeten kan wordea De FNV-vertegenwoordiger, de heer J. Meere, was van deze verklaring allesbehalve onderste boven. Hij toonde totaal geen behoefte er op in te gaan, maar wilde wel verklaren dat zijn organisatie zich genoodzaakt heeft gezien de zaak op te schorten. We kiezen, zo zei de heer Meere, nog altijd voor het harmonie-model, maar als men ons in de richting van het conflict model stuwt, dan zullen wij niet aarzelen maat regelen te nemen en zullen we ons ook harder gaan opstellen. Hij memoreerde in dit verband ook nog het schrijven van zijn organisatie over de gang van zaken in de PBO, waarmee men allesbehalve ingenomen is. Met name het volle dig ontbreken van inspraak wat betreft het investeringsbeleid in de ondernemingen zit de werknemers heel hoog. Nog dit jaar zal er een koerswijziging moeten komen anders stapt de FNV uit de PBO. Voor de goede orde liet de heer Maltha even weten dat de heer Meere sprak voor de bij de FNV aangesloten bonden, maar dat de christelij ke vakbeweging een veel genuanceerder stand punt inneemt Met deze twee, toch wel wat opzienbarende verklaringen werd deze PVS-vergadering beslo ten. Een vergadering, waarin de secretaris van het PVS, mr. N. Luitse, enkele bijzonderheden bekend maakte over besluiten die het College van Beroep straks moet nemen. Veel wijst er op dat degenen die menen recht te hebben op teruggave van vak- en surplusheffingen weinig kans maken. In de Werkgroep Verdeling lasten en besteding vakheffing bloembollen werden benoemd de heren J. Koomen (namens het PVS), jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden en P. A. van Saase als vertegenwoordigers van de kwekerij, J. Blonkenburg en W. Witteman zullen de handel vertegenwoordigen, evenals drs. P. Vermeulen, de directeur van de Bond van Bloembollenhandelaren. Namens de werkne mers zal de heer L. Elferink zitting in de werkgroep hebben. Sprekend over de activiteiten van de Stichting Public Relations Land- en Tuinbouw werd opge merkt dat de heer Wijbers tijdens een van zijn vele spreekbeurten die hij in de lande vervult zich allesbehalve complimenteus had uitgelaten over de fruitkwekers en dat achtte men een kwalijke zaak. De heer Elferink merkte op dat het bestuur van bedoelde stichting wordt ge vormd door mensen uit kringen van land- en tuinbouw. Als er klachten zijn kan men die via de eigen organisatie spelen. Drs. G. Hogewoning (voorzitter van de Verenigde Bloemenveilingen Nederland) vroeg of men de klacht uit de eerste hand had en zo ja, of het verwijt onjuist was. Hij zou niet graag zien dat men uit een dergelij ke klacht opmaakt dat de heer Wilbers zijn werk niet goed zou doen. Het tegendeel is waar, aldus de heer Hogewoning.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4