IGOR wil Alkemade betrekken bij overleg over streekplan V er Overzier wint jeugdschaak toernooi in Alpen Lissese Kanaalstraat nu wandelpromenade Kontakt ontevreden over huisvesting SUBSIDIE VOOR HERBOUW MOLEN „DE BROEKDUK" Foto en film werkgroep U STAD/REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 8 APRIL 1977 PAGINA 4 APHEN AAN DEN RUN - De „Plassengemeenten" (Zevenho ven, Wou brugge, Ter Aar, Rijn- sa terwoude, Nieuwveen, Nieuwkoop en Leimuiden), die deel uitmaken van het IGOR (Intergemeentelijk Overlegor gaan Rijnstreek), zijn van me ning dat het gemeentebestuur van Alkemade onmisbaar is bij een goed doordachte reactie van het IGOR op het concep tontwerp streekplan Zuid-Hol land Oost. Alkemade, die geen deel uitmaakt van het IGOR zal dan ook door het college van overleg van het IGOR, op een zo kort mogelijke termijn worden benaderd en verzocht worden zitting te nemen in een commissie ad hoe, waarin ver der één afgevaardigde zal zitten van iedere IGOR-gemeente. Ook de plassengemeenten zelf zullen een beroep doen op Alke made om toch vooral gebruik te maken van de gelegenheid in IGOR-verband mee te praten. De commissie ad hoe zal zich gaan bezighouden met de voor genomen reactie die bedoeld is voor het Provinciale Bestuur. Voorop staat dat de reactie een standpunt zal moeten vertegen woordigen waarmee alle IGOR- gemeenten zich kunnen vereni gen. Het college van overleg, had, rekening houdend met de wen sen van de plassengemeenten, voorgesteld om een waarnemer van de gemeente Alkemade uit te nodigen. De vertegenwoordi gers van de plassengemeenten vonden dit aanbod te magertjes. Ze stellen dat Alkemade des tijds bij de discussie rond het „streekplan plassengebied" heeft getoond zijn mannetje te staan. Burgemeester Van der Kroft van Rij nsa terwoude vindt dan ook dat het IGOR aan Alke made wat zal moeten aanbieden „waar ze iets aan hebben". Hij zegt verder dat de burgemeester van Alkemade een enorme in breng heeft gehad bij het streekplan plassengebied. „Daarom ben ik van mening dat Alkemade uitgenodigd moet worden als een volwaardige ge sprekspartner". R. Ross uit Nieuwveen: „Voor een goed af gewogen reactie is Alkemade onmisbaar". P. J. Uijttewaal uit Ter Aar zag een gezamenlijke IGOR-reactie eerst helemaal niet zitten. Hij meende dat het veel beter zou zijn als gemeen ten die in het verleden met el kaar overlegd hebben dit nu maar weer moesten doen. Ui teindelijk laat Uijttewaal zijn bezwaren vallen „mits de belan gen van de kleine gemeenten maar gewaarborgd zijn". Twijfelachtig Of die eensluidende reactie er ooit zal komen is vooralsnog twijfelachtig. Er bstaat nog steeds een grote mate van wan trouwen ten opzichte van de bedoelingen van het Alphense gemeentebestuur. En dat wan trouwen is vooral gebaseerd op de soms geforceerd lijkend drang naar groei, die kenmer kend is voor het beleid van Alp- hea IGOR-leden van de zogehe ten kleine kernen, vragen zich dan ook af of de groei van Alphen niet ten koste zal gaan van de kleine gemeenten. P. Oosterhoff uit Hazerswoude: „Indien de groei van Alphen bedoeld is om de natuurlijke groei van de omliggende ge meenten op te vangen komen we in een conflictsituatie". Ook Oosterhoff is van mening dat het komen tot een eensluidende reactie een moeilijke opgaven zal zijn, omdat het gemeenten betreft met uiteenkopende structuren. Hij vindt evenwel dat het wel geprobeerd moet worden om „trachten zo ver te komen dat de doelstellingen van Alphen met de omliggende ge meenten niet strijdig met elkaar zijn maar complementair". Oos terhoff is verder van mening dat IGOR het niet moet laten bij één reactie. „We moeten een aantal varianten bespreken. Bij voorbeeld, wanneer onze regio door het Rijk een andere functie wordt toebedeeld als de provin cie voor ogen staat Ik denk daarbij aan het gebied tussen Leiden en Alphen. Dan moet je daar eventueel op anticiperen, ook al vind je dat niet de juiste ontwikkeling". P. A. M. Juurlink uit Nieuw koop vraagt zich af of het streekplan in het gelanceerde conceptontwerp wel voldoende de leefbaarheid van de kleine kernen waarborgt Vooral het niet mogen opvangen van de natuurlijke groei van de kleine kernen vindt hij onaanvaard baar. Hij vraagt zich dan ook af: „Is het geen verworven recht de natuurlijke groei ter plaatse op te vangen?" Burgemeester Brouwer de Koning vindt het vanzelfsprekend dat de visie van het IGOR ten aanzien van dit vraagstuk moet zijn dat de kleine kernen die groei moeten opvangen. „Dat is nog steeds een van de uitgangspunten van het IGOR". Wat vindt de Alp hense wethouder van ruimtelij ke ordening J. W. Haanstra nou van al deze geluiden van onrust en wantrouwen. Hij zegt: „Te concluderen is dat er verschillen zijn met de nota Alternatieven en Varianten. We zullen de Pro vincie moeten vragen: hoe bent u tot die andere stellingname gekomen? Ik vind wel dat er geen belangtegenstellingen zijn tussen de IGOR-gemeenten on derling. Er is veeleer sprake van een tegenstelling tussen de regio en de Provincie. Dat moet ons uitgangspunt zijn. Als wij het niet eens worden speelt dat in de kaart van de provincie. Dan besluiten zij". Volgens Haanstra zitten de verschillen vodral in het cijfermatige. „De doelstellin gen van het streekplan zijn aan vaardbaar". Uitstel De termijn waarbinnen door de diverse instanties moet zijn ge reageerd is door de provide op 1 juli a.s. gesteld. Een termijn die geen genade kan vinden in de ogen van de IGOR-leden. Burgemeester Van der Kroft heeft al het onaanvaardbaar la ten horen. Hij heeft het college van overleg voorgesteld een mi nimale termijn van zes maan den te bedingen bij de provin cie. „Ook zes maanden is kort, maar bij een nog kortere perio de zou een reactie op het streek plan beslist onvoldoende onder bouwd zijn en schadelijk voor de regio", aldus burgemeester Van der Kroft Het IGOR zal zich bij het opstel len van de reactie de steun ver zekeren van bureaus die zich met deze problematiek dagelijks bezighouden. Forse boete voor oplichting DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN De Haagse poli tierechter heeft een 29-jarige in woonster van Nieuwegein ver oordeeld tot een boete van vier honderd gulden en voorwaarde lijk twee weken gevangenis straf met proeftijd van twee jaar. De vrouw had in Alphen aan de Rijn een juwelier besto len. Zij hing bij de juwelier het ver haal op dat haar moeder jarig was en dat zij zo graag een horloge wilde hebben. Het was haar moeder evenwel niet moge lijk zelf een uurwerk uit te zoe ken. Daarom gaf de juwelier de vrouw vier horloges met een gezamenlijke waarde van 3.435,- mee. De vrouw beloof de dat haar broers zouden ko men betalen. Toen de juwelier er niets meer van hoorde ging hij naar het opgegeven adres in Alphen, daar bleek dat de vrouw hem had opgelicht. In Rijswijk Hulp voor bejaarde weigeraars" RIJSWIJK Het Rijswijkse college van b en w zal proberen om voor de bewoners van het bejaardentehuis Vredenburch in Rijswijk, die tijdens de nieuw- bouw van dit tehuis aan de Jo zef Israëlslaan en het Van Vre- denburchplantsoen, Rijswijk niet tijdelijk willen verlaten, binnen de gemeente een oplos sing te vinden. Dit antwoordt men op schriftelijke vragen van het VVD-raadslid, de heer A. Th. Bogaardt naar aanleiding van de onrust die bij een gedeel te van de bewoners is ontstaan door de op handen zijnde ver huizing van de 65 bewoners naar het verzorgingstehuis Ei kenburg aan de Kruisbessen- straat. VOORHOUT Jeugdsociëteit Kontakt is slecht te spreken over haar huisvesting. Dit bleek gisteravond op een bijeenkomst van Kontakt en de KWJ (Katholieke Werkende Jongeren). Vorig jaar werd de huur van het jeugdcentrum verhoogd van 4000,- tot 9.100,-. Een dergelijke verhoging kan Kontakt niet billijken, vooral niet omdat de verhuurder van het centrum, de Stichting Jeugdraad Voorhout, in geen enkel opzicht nog onder houd pleegt aan het gebouwtje, dat op de nominatie staat afgebro ken te worden. Op de plaats waar nu het jeugdcentrum staat wordt een nieuwe gymnastiekzaal gebouwd. Tevens komt er een onderkomen voor de volksuniversiteit, de peuterspeelgroep en de gezamenlijke jeugd clubs in Voorhout. Voor Kontakt schijnt in de toekomst geen plaats meer te zijn op het terrein. De jongerensociëteit is verontrust omdat zij ook nog geen plaats elders in de gemeente hebben toegewezen gekregen. Op 19 april zal de huisvesting van Kontakt opnieuw ter sprake worden gebracht in een vergadering, waarvoor ook gemeenteraad sleden en het college van b en w zijn uitgenodigd. WARMOND De leden van de commissie financiën en econo mische aangelegenheden gingen gisteravond om. akkoord met het verstrekken van een aanvul lende subsidie voor herbouw en restauratie van de molen de Broekdijk. In het tekort van 28.000,- wil Warmond voor 30% deelnemen mits het Rijk deelneemt voor 40%. Het jachtrecht voor de Zwanen burgerpolder zal wellicht aan twee jagers gegund Kunnen worden zodat zij beiden de voor het jachtrecht benodigde 40 ha aaneengesloten gebied krijgen. Het visrecht voor de Leede werd weer verhuurd aan de ge lijknamige Warmondse hengel sportvereniging waaraan tevens het visrecht in 't Joppe zal wor den toegevoegd als de raad de voorstellen van de commissie overneemt. Onder grote belangstelling van de Lissenaren stelde wethouder De Kort de wandel promenade in gebruik LISSE Wethouder De Kort heeft gistermiddag de Kanaal straat-promenade in Lisse of ficieel in gebruik gesteld. Hij deed dit door een draad te ontspannen, waardoor een spandoek met de tekst „Pro menade" de lucht in werd ge hesen. Namens de winkeliersvereni ging Alverha bracht voorzitter Koelewijn dank aan de ge meente Lisse, die de „renova tie" van de Kanaalstraat op korte termijn had verwezen lijkt Nadat de officiële handeling was verricht gingen diverse festiviteiten van start. Morgen zullen verschillende Lissese muziekgezelschappen op de promenade spelen. Zoals bekend is de promenade geenszins verboden terrein voor fietsers, bromfietsers en automobilisten. Deze verkeers deelnemers worden gezien als gasten in de Kanaalstraat-pro menade. Het is dus niet de bedoeline dat zii de Kanaal straat als doorgaande route gebruiken, maar ze mogen er wel komen. Wanneer het expe riment slaagt, zal de gemeente ook andere gedeelte Kanaalstraat onder handen Van onze schaakmedewerker LEIDEN De Alphense jeugdschaakdag is ook dit jaar weer een groot succes geworden. Ondanks het feit dat nog niet overal de vakantie begonnen was, verschenen gistermorgen ruim 140 jeugdige spelers achter de borden. Onder de deelnemers, die soms zeer grote afstanden hadden afgelegd, bevonden zich dit jaar ook enige bekenden zoals Rinie Kuijf en Peter Gelpke, beide lid van Philidor. H. van Beelen overleden NOORDWIJK Woensdag is plotseling overleden de heer H. van Beelen, voorzitter van de Maatschappij Zeebad. Hij werd 66 jaar. In de badplaats nam hij jaren lang een vooraanstaande plaats in. Zo maakte hij lange tijd deel uit van het bestuur van Horeca Noordwijk en van de plaatselij ke afdeling van het Nederlands Rode Kruis. Tot vorig jaar was hij mede-ei genaar en directeur van het ho tel „Noordzee", een van de vier grote hotels in de badplaats. Als tragische bijzonderheid zij nog vermeld, dat de heer Van Beelen voige week vrijdag nog aanwezig was op de receptie ter gelegenheid van de heropening van „Noordzee". WASSENAAR De onlangs opgerichte Foto- en Film-werk groep Wassenaar is donderdag avond in de zaal van de Zijl- laankerk enthousiast van start gegaan. Er was een groot aantal belangstellenden. Zij werden verwelkomd door de voorzitter, de (Engelse) heer G. Suther land, waarna secretaris Drs. J. Iterson nadere mededelingen deed over de doelstelling van de werkgroep en over het pro gramma, dat voor de komende maanden is opgesteld. In de komende maanden hoopt men met elkaar materiaal bij een te brengen voor een in no vember te houden tentoonstel ling van foto's, dia's en films over Wassenaar. Dit gezamenlij ke project start op zaterdagmid dag 16 april met een rondwan deling door het dorp Wassenaar. Verder zal er in de loop van het seizoen aandacht worden be steed aan de donkere kamer- techniek en zullen er „work- shop"-bijeenkomsten worden gehouden. De contributie voor volwasse nen bedraagt 50,- per jaar. Jeugdigen en meerdere leden uit een gezin genieten een re ductie van 50%. Door het lid maatschap van de werkgroep is men tevens lid van de Bond van Nederlandse Amateur-fotogra- fenverenigingen, de BNAFV. De werkgroep zal een eigen blad uitgeven en de mogelijkheid be staat dat men als lid reducties geniet bij de aanschaffing van foto-artikelen. Het secretariaat sadres is: Rozeveldlaan 57, Was- Circus Renz in Voorschoten en Wassenaar WASSENAAR/VOORSCHO TEN Het Nederlandse cir cus Renz komt donderdag 14 en vrijdag 15 april naar Was senaar en Voorschoten met een geheel nieuwe show. Donderdag staat het circus aan de Dr. Mensveltkade in Wassenaar, vrijdag op het MOC-terrein in Voorschoten. Op beide dagen beginnen de voorstellingen om drie en om zeven uur. Het circus biedt plaats aan drieduizend toe schouwers. Het vervoer van het circus geschiedt met twintig vrachtwagens en twintig aanhangwagens. Ze ventig personen zijn werk zaam bij Renz. Het grote aantal deelnemers j was voornamelijk op leeftijd in- I gedeeld in een viertal klassen. In de hoofdklasse bevonden zich de grote namen. De A-groep leek lange tijd een prooi te worden van de thuis- Slechts eenmaal maakte hij een enorme blunder verder won hij alles. Op een punt achterstand volgden Jacobs en Jan Bakker waarbij Jacobs door loting tweede werd. Vooral in de eerste klasse werd TER AAR De Ter Aarse IJs club organiseert tweede paas dag haar traditionele fietstoch ten. De afstanden van beide tochten bedragen 33 en 57 kilo meter. Gestart kan worden van af 's ochtends negen uur tot 's middags twee uur. Al naar ge lang dat het beste uitkomt kan worden vertrokken vanuit Ter Aar (de ijsbaan) en Leimuiden (café Keijzer). Het inschrijfgeld bedraagt voor volwassenen 3,50 gulden en voor de jeugd tot 15 jaar 2,50 gulden. Voor dat geld wordt bij het volbrengen van de tocht een medaille verkegen. SASSENHEIM Een 27-jarige inwoonster van leiden belandde gisteravond met haar auto in de sloot langs de Oranje Nassau- laan in Sassenheim. Zij schrok zo van een geparkeerde perso nenauto, die ze te laat ontdekte, dat zij het stuur van haar auto abrupt omgooide en recht op de sloot afreed. De automobilist kwam met de schrik en een nat pak vrij. SASSENHEIM De inzame ling voor de Nederlandse Hart stichting heeft in Sassenheim 4730,60 opgebracht. KATWUK. groenten. 7 april 1977 Boerenkool 28-33, Was peen; Al p. kst. 3670-4160, All 1170-3760, BI 3080-4120. Bil 620-2100, Cl 2310-2730, Cll 1170- 228, Breekpeen 1 2000, Prei 17 per bos, p. kg. 104-125, Rabarber 105, Radijs 76-77, Aanvoer 200 ton waspeen. Sla 28-30. Rijnsburg, bloemen, 7 april Alstoe- meria 980 0,822; Amaryllis 13534 0,519; Anemoon 49260 0,132; Anjer gr. bl. 18540 0,477; Anjer tros 3840 0,384; Anthurium 1735 2,886; Anthurium 40 2,856; Asparagus 1550 1,662; Calla 150 3,615; Chrysant tros jr. 538340 0,870; Chrysant tros jr. 2304 3,351; Chrysant gepl. jr. 480 0,720; Duizendschoon 920 2,875; Droogbloemen onb. 225 0,617; Droogbloemen bew. 100 0,850; Fresia dubbel 59730 0,331; Fresia enkel 163220 0,246; Gerbera 8090 0,629; Gla diolen 1900 0,396; Glad Nanus 200 0,549; Helianthus 2400 0,313; Hyacinth gesn. 8059 1,405; Hyacinth met bol 16578 0,188; Iris 68330 0,359; Ixia 1178 2,631; Lelie kelk 2760 0,430; Molucella 30 0,100; Blauwe druifjes 2100 0,731; Narcis kas 103640 0,192; Narcis kas 2420 0,206; Narcis buiten 499574 0,284; Narcis tros 504 0.483; Cymbidium aan tk 7465 0,705; Cymbidium Is blm 688 0.674; M-Cymbidium tak 7976 0,484, Cypripedium 18 1,050; Phalenopsis 508 0,525; Imp-Alstroemeria 16670 0,264; Imp-Anemoon 850 0,477; Imp-Anjer gr bl 17730 0,472; Imp-Anjer tros 1550 0.638; Imp-Gladiolen 10510 0,640; Imp- Goudsbloem 100 1.060; Imp-Ledervaren 1900 0,149, Imp-Liatris 5300 1,022; Imp- Nerine 40 0,700; Imp-Orchidee tak 2718 0,854; Imp-Rozen gr bl 880 0,202; Imp- Rozen kl bl 7360 0,178; Imp-Statice 765 4,533; Imp-diversen 460 0,687; lmp-di- versen 8890 1,375; Rozen gr. bl. 41555 0.605; Rozen kl bl 47460 0,331Strelit- zia 1070 2,209; Tulpen 1930010 0,285; Tulpen buiten 119980 0,179; Vallota 25 0,210; Snijbloemen 63725 0,161; Snij bloemen 6435 3,573; Diversen 2231 0,419; Diversen 2480 2,029; Potplanten 4180 1.948 speler Danny Oosterman. Hij. er verbeten gevochten. Alle drie laatste partijen ging hij door de toernooi zonder verliespunt vlag waardoor hij zelfs terug- bleef. Hallebeek, Jan Willem zakte naar de een vierde plaats. Duijser en Jan Vleggert waren Winnaar werd nu, evenals vorig duidelijk te sterk voor de ande jaar, Casper Overzier, die dus ren. De strijd om de overige niet voor niets vanuit Tilburg- plaatsen was volkomen open. was gekomen. Zijn puntentotaal Tweede werden V. Os, Verbeene werd nog geëvenaard door Ber- en V.d. Berg terwijl Lindhout, nard v. Doorn. Maarten Visser v. Leur en Marée derde werden De strijd in de B-poule ging van gewonnen werd door een meis- meet af aan tussen Peter Gelpke je. De pas veertien jarige Nellie en Rinie Kuijf. Eerstgenoemde Bos kwam in de B-groep tot 6 verspeelde veel te veel halfjes uit 7. De overige groepen wer- waardoor Kuijf al bij het ingaan den gewonnen door Apon, van de laatste ronde zeker was Kerkmeester en Koek. van de eindzege. In die laatste ronde verloor hij nog verras- Overige uitslagen waren: 3A send van Marius van Alphen Guido Imbens 6 1/2; 3B Ronnie waardoor hij op 4 1/2 uit 6 bleef Antes 11 1/2; 3C René Scholte steken. Mathijs de Jager werd 6; 3D Michel v.d. Meer 6; 4A derde met 4 punten. Corrine Verduijn 8 1/2; 4B Art- Hans de Vilder liet er in de hur Plontfeber 8; 4C Roeland C-poule geen twijfel over be- v-d. Marei 8; 4D Erik Kuilboer staan wie hier de sterkste was. 7. Guinness Book of Records Het groots guinness record boek ver meldt Holiday Inn als grootste hotelor ganisatie ter wereld, en als grootste organisatie kunnen wij U dus een enorme ervaring aanbieding, ervaring op het gebied van kwaliteit en service. U moet onze records eigenlijk zelf meemaken - Holiday Inn met 1751 recordhouders. y rrwm E) ED p VUA. LEIDEN BOWLING.i FUN CENTEN 071-769310 V/46 Holiday Inn's aangesloten op Holidex Reserveringssysteem per Early Bird. voor een fijne avond uit Overige vestigingen in: Utrecht 030-910555; Eindhoven 040-433222

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4