Verzet tegen prioriteiten in welzijnsnota Voorschoten blijft rente heffen op laat betaalde electriciteitsrekening Noordwijks talent Bestuurs wisseling Groot Deyleroord' VRAGEN OVER RADIOACTIEF AFVAL IN LEIDEN Meer aanvragen voor Burenhulp Wassenaar CDA-verkiezingsteam in Leiderdorp Van Riel naar Katwijk Inspraak bij verkeersplan in Oegstgeest REGIQ LEIDSE COURANT PAGINA 4 "ST VOORSCHOTEN - Wethouder N. Oosterbaan (VVD) is niet van plan om de inmiddels veel besproken renteheffing op de electriciteitsrekening op te hef fen. De commissie voor de fi nanciën, waaraan hij dit mee deelde, was het, met uitzonder ing van dc PPV, hiermee eens. Fractieleider van de progressie ven, drs. Van Wijk, had de in druk dat algemeen gedacht wordt dat de renteheffing een uitvinding van de PPV is. De PPV heeft indertijd een initia tiefvoorstel tot versoepeling van de inningsmethoden bij het betalen van de gas- water- en electriciteitsrekening gedaan en hoewel dat voorstel nog niet in behandeling is geweest heeft het al wel geleid tot een zekere mate van versoepeling. Daar door is er een achterstand bij de betalingen ontstaan, die nu gecompenseerd wordt door deze renteheffing. Fractieleider Van Wijk stelde dafhet zijns inziens om zulke kleine bedragen gaat dat het het niet waard is om hierover met de burgerij op de vuist te gaan. Het CDA en de WD zagen geen reden om op het raadsbesluit terug te komen. Wethouder Oos terbaan meende dat in feite van „een molshoop een berg wordt gemaakt". De commissie was het er wel over eens dat, de wijze waarop de burgers van de renteheffing op de hoogte zijn gebracht, namelijk via een korte brief, zeer te wensen overlaat. De in het raadsbesluit gebruikte „logische en duidelijke" argu menten zijn niet bij de burgerij overgekomen. De wethouder zal voorlopig eerst alle reacties en bezwaarschriften verzamelen en dan een tweede brief aan de Voorschotense bevolking ver zenden. De commissie is niet geneigd zich veel aan te trekken economische zaken. Fifty-Fifty De commissieleden hadden gro te moeite met de aanvrage van dershuis en de nog te plaatsen teitskabel te vervangen door een kabel met een grote capaciteit. De huidige capaciteit is niet vol doende, aldus de vereniging, om ook het nog te bouwen beheer- baanverlichting naast het club huis van stroom te kunnen voor zien. De gemeente heeft voorge steld om de nieuwe kabel op fifty-fiftybasis aan te leggen. De commissie vroeg zich allereerst af waarom Forescate om een grotere capaciteit heeft ge vraagd, en wie de vereniging daartoe heeft aangezet. Daar naast zat de commissie met het probleem hoeveel Forescate nu eigenlijk voor die kabel moet betalen, want Forescate heeft in feite niets te maken met even tuele baanverlichting, daar zij de banen van de gemeente huurt. Al met al zoveel onduide lijkheid dat de commissie hier pas een besluit over kan nemen na nadere inlichtingen te heb ben ingewonnen. KATWUK De gisteravond gehouden gecombineerde vergade ring van de raadscommissies voor jeugd- en sportzaken en voor onderwijs en vrijetijdsbesteding, was geheel gewijd aan de con- cept-welzijnsnota. In dexe nota worden 45 projecten opgesomd en het is de bedoeling dat de raadsleden aan de hand daarvan een prioriteitenlijst vaststellen. Uit de discussies bleek dat de uitbouw van de gemeentelijke muziekschool op grote bezwa ren stuit Nog geen jaar nadat de raad tot oprichting van deze school besloot werd aangekon digd dat de school per jaar 200 duizend gulden meer zal gaan kosten. „De raad wilde voor zichtig starten en nu wordt een dergelijke hoge oversclirij ding gepresenteerd", aldus de CCP- er Timmermans. „Elders krimpt men in en wij gaan uitbouwen en dat alleen omdat de directri ce dat wil..." Uit een toelichting van loco-gemeentesecretaris G. Verheule bleek, dat er al 175.000 gemoeid is met het plan om op de muziekschool van groepsonderwijs over te gaan op individueel onderwijs. Wethouder H. Haasnoot die de vergadering voorzat voegde hie raan toe dat de directrice duur der is dan men had verwacht: „Ze is een hoog-gekwalificeerde kracht" Meer werk Het raadslid A. C. Berkhey (CHU) vroeg zich af of het be stuur van K O-Katwijk wel zo gelukkig zal zijn met het idee een volksuniversiteit op te rich ten. Een eventueel aan te stellen beroepskracht die dan wel de administratie verzorgt maar daarnaast allerlei activiteiten bedenkt zal de vrijwilligers nóg meer werk bezorgen dan ze nu al (met weinigen) verrichten. Drs. R. J. de Vries (PvdA) pleit te ervoor dat er behalve de cur sussen van K O een mogelijk heid komt om curcussen te or ganiseren waaraan een diploma uitbreiding verbonden is (moe der-mavo's ondermeer). Volgens hem slaan deze meer aan dan de K O-cursussen. Wethouder Haasnoot meende dat dit in Kat wijk beslist niet het geval is. Tegen het systeem van prioritei ten-stelling (45 projecten met fi nanciële gevolgen, die in volgor de van belangrijkheid moeten worden genummerd, werden van alle kanten bezwaren geuit De SGP wenst diverse projecten bijvoorbeeld helemaal niet te waarderen. Drs. De Vries vond het een onaanvaardbare zaak dat er bij een systeem als het hier toegepaste geen rekening wordt gehouden met budgetten: „De projecten moeten tegen el kaar worden afgewogen, want het is heel goed mogelijk dat ik erg veel voel voor één groot project doch bij nadere afwe ging zal kiezen voor twee of drie kleinere, die eenzelfde investe ring vragen als dat ene grote." Na behandeling van de nota in de raadsvergadering van 12 mei kunnen de raadsleden hun defi nitieve prioriteitenlijst inleve- Burgemeester Bonnike: „Volgend jaar weer". NOORDWIJK Burgemees ter Bonnike van Noordwijk opende gisteravond in de Ka pel aan de Hoofdstraat de ex positie „Noordwijks Talent". De expositie is samengesteld uit het eigen werk van de Noordwijkse burgerij. Dat ei gen werk behoefde, getuige de uitstalling in de Kapel, beslist niet uit schilder- en/of .beeld houwwerken te bestaan. In de eivolle expositieruimte vielen gisteren naast eerder genoem de kunstwerken ook wandkle den, foto's en borduur- en houtsnijwerken te bewonde ren. Burgemeester Bonnike toonde zich bijzonder tevreden met het genomen initiatief. „Eigen lijk zou er volgend jaar weer zo'n tentoonstelling gehouden moeten worden", merkte de burgervader enthousiast op. Eenzelfde mening waren de organisatoren toegedaan. Dan zullen naar alle waarschijn lijkheid evenwel meer Noord- wijkers dan nu het geval was, aan de bak komen. Op deze eerste typisch Noordwijkse ex positie, met name door de tal loze schilderwerken over Noordwijkse onderwerpen, ex poseren in totaal vijftig inwo ners van 7 tot en met 24 april. De expositie is dagelijks van 14.00 uur tot 17.00 uur en van 19.00 uur tot 21.00 uur geo pend. Op eerste paasdag blij ven de expositiedeuren voor het publiek gesloten. Voorschotense Dominicanessen protesteren tegen verbindingsweg VOORSCHOTEN De Domini canessen van Voorschoten heb ben de raadscommissie openba re werken laten weten ernstige bezwaren te hebben tegen de aanleg van een verbindingsweg tussen de plannen Bijdorp I en II. Genoemde verbindingsweg zou het landgoed, waarop het moederhuis Bijdorp gevestigd is in twee delen snijden. Naast de staf herbergt het moederhuis ze ventig bejaarden. Het ligt in de bedoeling de bebouwing op kor te termijn uit te breiden. De Dominicanessen vrezen dat de rust rond het bejaardencentrum met de aanleg van een verbin dingsweg ernstig in gevaar wordt gebracht WASSENAAR - Wijkgemeen- schap „Groot Deyleroord" heeft node afscheid genomen van haar voorzitter, de heer C. P. N. Earning en diens echtgenote. Beide hebben drie jaar zitting gehad in het bestuur van deze vereniging en in die korte tijd bereikt, dat de wijkgemeen- schap tot belangrijke activitei ten is gekomen. De heer Bar- ning is door drukke werkzaam heden gedwongen zijn functie neer te leggen. Tot opvolger van de scheidende voorzitter is de heer A. Roze ma benoemd en in de vacature, ontstaan door het bedanken van mevrouw Baming, mevrouw Zandvliet. In de plaats van Mr. P. M. C. -de Lange, die elders in het land een functie aanvaardde en daarom het secretariaat moest neerleggen werd benoemd Dr. J. F. Me wissen. ROELOFARENDSVEEN - De vergadering van de commissie financiën van de gemeente Al kemade die dinsdag 12 april zou plaatsvinden gaat niet door. Re den hiervoor is een gebrek aan voldoende agendapunten. KORTWEG ZOETERWOUDE 8 Het zwem bad "Haasbroek" is morgen. Goede Vrijdag, de gehele dag De meeste reptielen kun nen zich niet verheugen in een grote populariteit. Dat geldt ongetwijfeld ook voor deze soort, een Neus hoornleguaan. Behalve drie stevige hoorns op de Impopulair neus, beschikt dit meer dan 1 meter lange reptiel over een groot aantal doornen aan weerzijden van de kop en is de rug getooid met een stekelige kam. De Neushoomle- guaan is te bezichtigen in het dierenpark Wassenaar. LEIDEN Het PPR-raadslid L. Beijen heeft het college van b en w vragen gesteld over de opslag van radioactief afval aan de Wassenaarseweg. Al ge ruime tijd heerst er ongerust heid bij de bewoners van de Vogelwijk over het bestaan van een dergelijk opslaggebouw in hun nabijheid. De heer Beijen vraagt het colle ge of inmiddels vergunning is gegeven ingevolge het radioac- tieve-stoffenbesluit Kern-ener- giewet. Hij stelt dat het niet uitgesloten is dat in het gebouwtje brand ontstaat bijvoorbeeld door kort sluiting in het aan de opsla gruimte vastgebouwde transfor matorstation. Het is niet on denkbaar dat de brandweer van Leiden dan niet kan ingrijpen. De heer Beijen verwijst in dit verband op een brand bij het fysiologisch laboratorium in 1974. De brandweer zou hier niet naar binnen hebben gemo gen omdat er radioactief mate- riaal was opgeslagen. Het zou toen uren hebben geduurd voor een deskundige van de universi teit kwam, die ervoor kon zor gen dat de brandweer zonder gevaar het laboratorium kon be treden. Voorts gaat het PPR-raadslid in op de slechte beveiliging van het opslaggebouwtje. Volgens hem kan het dak van het gebouw via een ladder worden bereikt. Ook het raam in de westgevel zal eventuele inbrekers weinig pro blemen geven. Tenslotte doet de heer Beijen het college de suggestie te zoe ken naar een andere plaats voor de opslag van radioactief afval, bijvoorbeeld dicht bij een uit valsweg. Het is hem namelijk gebleken dat de Leidse politie niet op de hoogte pleegt te zijn van het per verhuisauto afvoe ren van vaten radioactief afval en van de route die de auto door de stad volgt Zolang de opslagplaats aan de Wassenaarseweg blijft, lijkt het de heer Beijen beter dit soort auto's door de politie te laten begeleiden. LISSE/HEEMSTEDE - In de kapel Nieuw Vredehof, Johan van Oldenbameveldtlaan 15, Heemstede wordt zondag 17 april een aangepaste interkerke lijke gezinsdienst voor gehandi capten gehouden. Voorganger is ds. J. van Winterwijk. Muzikale medewerking aan de dienst, die om drie uur begint, wordt ver leend door Helen Shepherd, zang en Teke Bijlsma, orgel. OEGSTGEEST Jan Jonker- grouw en Alex Garcia expose ren van vrijdag 15 april tot en met donderdag 5 mei respectie velijk kleurpotloodtekeningen en beeldhouwwerk in Galerie Pulchri Studio, Passage 10, Kempenaerstraat, Oegstgeest. De tentoonstelling wordt geo pend op vrijdag 15 april om 17.00 uur. Dagelijks is de expo sitie te bezichtigen van 10.00 tot 16.00 uur. Zondags gesloten. SASSENHEIM De vereniging van postzegelverzamelaars Sas- senheim houdt dinsdag 12 april een ruilbeurs in "Ontmoeting", Narcissenlaan 1. De beurs is vanaf zeven uur geopend voor de jeugdige verzamelaars en vanaf acht uur voor de oudere leden. Zaterdag 16 april is er weer een grote ruildag voor postzegels en munten in hetzelf de gebouw. De "Ontmoeting" is dan geopend van tien tot vijf uur. De toegang is 1,-, 0,25 voor jeugd onder de 16 jaar en 65-plussers hebben gratis toe gang. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden bij G. Marinus, 02522-11932. NOORDWIJK Vanavond wordt in café De Wels aan de Abram van Rooyenstraat 6 in Noordwijk een Vietnambijeen- komst gehouden in het kader van een collecte ten bate van het Medisch Comité Nederland Vietnam, die zaterdag in Noord- wijk plaats heeft. Fred Volmer, tot voor kort verbonden aan de afdeling Voorlichting van het stadhuis in Leiden en actief in de Vietnambeweging zal aan de hand van dia's die hij maakte tijdens een bezoek aan Vietnam, enkele maanden geleden, ingaan op de situatie in het Vietnam van vandaag. Aan zijn aandeel in de avond, die om 20.00 uur begint, gaat een 35 minuten du rende film over Vietnam vooraf. SASSENHEIM De. heer C. Schaap heeft gisteravond in De Stormbal afscheid genomen als voorzitter van het Interkerkelijk jeugdwerk. De heer Schaap, die zich zes jaar voor het jeugdwerk, in Sassenheim heeft ingezet (hij was ondermeer voorzitter van Moef '71), wordt opgevolgd door de heer C. J. Comelissen. WASSENAAR - De stichting Algemene Burenhulp Wasse naar heeft in 1976, het jaar waarin het eerste lustrum werd herdacht, méér aanvragen om hulp ontvangen dan in het voorafgaande jaar, terwijl de afhandeling van die aanvragen over het algemeen meer tijd vereiste en een grotere inzet van de medewerksters. Opval lend is, aldus het jaarverslag van de stichting, het groeiend aantal aanvragen van vereen zaamden, die behoefte blijken te hebben aan contact. Vaak ook wordt hulp gevraagd bij het opvangen van kinderen in geval van ziekte van de moe der. Bij aanvragen van bejaarde personen is de te bieden hulp vaak van langdurige aard. Dat de Burenhulp een eigen plaats is gaan innemen tussen de instanties die zich op maat schappelijk en sociaal gebied bewegen blijkt uit het feit, dat deze instanties steeds vaker een beroep gaan doen op Burenhulp of naar Burenhulp verwijzen. Een voorbeeld hiervan is het toenemend aantal aanvragen van ziekenhuizen voor een pa tiënt, die alleen uit het zieken huis kan worden ontslagen als er van buitenaf hulp geboden kan worden. De stichting heeft voorts goede contacten met de gemeentelijke sociale dienst Leidse Courant gezocht KATWIJK De leden van de commissie voor Sociale Zaken en Volksgezondheid hebben zich tijdens hun ver gadering beklaagd over het feit dat het exemplaar van de Leidse Courant, dat dage lijks op het gemeentehuis wordt bezorgd, na korte tijd immer verdwenen blijkt te zijn. De commissieleden vroegen zich af of het moge lijk was de „L.C.-verzame laar" te achterhalen. LEIDERDORP - De besturen van de plaatselijke afdelingen van ARP, CHU en KVP hebben in een gezamenlijk overleg een CDA-verkiezingsteam gefor meerd. Het team is samenge steld uit de heren J. den Boeft (ARP), P. v.d. Kwaak (CHU), en het KVP-gemeenteraadslid J. Tieken. Dit team zal in Leider dorp de campagne voor de ko mende Tweede Kamerverkie zingen voorbereiden en organi seren. Het ziet er naar uit dat er in Leiderdorp binnenkort een echt CDA-verband zal ontstaan. Sinds de gemeenteraadsverkie zingen van 1974 werken de drie partijen in de gemeenteraad nauw samen. Nog onlangs heeft mr. J. Reugebrink als woord voerder van de samenwerkende fracties bij de algemene be schouwingen voor de begroting voor hpt jaar 1977 naar voren gebracht, dat de partijen als één fractie opereren. De besturen zijn thans overeen gekomen, dat zo spoedig moge lijk moet worden gekomen tot de oprichting van een plaatselij ke CDA-afd?ling. Daartoe is een commissie gevormd die zich gaat bezighouden met het op stellen van de oprichtingsakte en de concept-statuten. Wanneer de afzonderlijke ledenvergade ringen hun fiat hieraan geven, verwacht wordt dat dit het komende najaar het geval zal zijn wordt bij de volgende verkiezingen voor de gemeente raad in 1978 één kandidatenlijst opgesteld. Veiling Katwijk wil uniforme aanvoer KATWIJK Ter bevordering van een vlotte aan- en afvoer met heftrucks, wil het bestuur van de GroentenveiHngsvereai- ging „Katwijk en omstreken" met ingang van het nieuwe sei zoen ook de bloemkool in plas tic fust en op pallets laten aan voeren. Tot dusver geschiedde de aanvoer van bloemkool in honten bakken die door hun afwijkend formaat probleem geven bij de plaatsing op pal lets. Ook de administratie zal eenvoudiger worden als slechts één fust wordt gebruikt. De leden van de groentenvei- lingsvereniging zullen zich op een buitengewone ledenvergade ring op 15 april a.s. over dit bestuursvoorstel kunnen uit spreken. Het bestuur vraagt de leden ook toestemming voor verhoging van het rekening-courant kre diet van 750.000,- tot maxi maal twee miljoen gulden Deze verhoging is nodig in verband met perioden van hoge omzet (soms ruim 1.000.000,- per week), de grotere kapitaalbe hoefte door omschakeling op plastic fust en pallets en een aantal investeringen in o.m. de peenwasserij en het dichtmaken van de fustloods. Het bestuur vraagt de vrijheid een kwart van het nieuwe rekening-cou rant krediet desgewenst te mo gen omzetten in een vaste le ning, dit met het oog op mogelij ke toekomstplannen. KATWIJK Ex-senator mr. Harm van Riel komt dinsdag 12 april naar de Open Hof in de Rijnstraat te Katwijk aan den Rijn. Mr. Van Riel trad vorig jaar af als voorzitter van de WD-fractie in de Eerste Ka mer, omdat hij geen verant woording kon dragen voor het door zijn partij ingediende ei gen initiatief-wetsontwerp in zake de abortus. Hij had er toen een Eerst Kamer-lidmaatschap van 20 jaar op zitten; in de Open Hof zal hij op die periode terugblikken. Het gaat hier niet om een lezing met partij-politieke bedoelingen, maar om een populaire voor dracht Mr. Van Riel is zeer belezen en staat bekend om zijn originele en krasse uitspraken, die vaak opzien varen zowel bij vriend als bij vijand. De door K O-afdeling Katwijk georganiseerde avond begint om 20.15 uur. De toegangsprijs be draagt: 5,-; K O-leden en houders van een CJP of 65+ pas betalen 4,-. Voorverkoopa dressen: Drulckerij Wouda, Lijd- weg 9 en het VW-kantoor aan de Boulevard. OEGSTGEEST Alle inwo ners van Oegstgeest kunnen vanaf volgende week woens dag bij de dienst Algemene Zaken op het gemeentehuis de tekst van de zogeheten „Aan zet tot een verkeersplan" afha len. Binnen een maand kun nen zij naar aanleiding van deze plannen eventuele kritiek hierop schriftelijk aan de ge meente kenbaar maken. Dit werd gisteravond door de leden van de commissie ver voer en verkeer besloten nadat wethouder Thom te kennen had gegeven weinig te voelen voor inspraak als de nota al lang en breed door college en de raad besproken zou zijn. Inmiddels zijn de bewoners meente is wel bereid om ver van de Oegstgeester Cartesius- beteringen in deze laan aan te laan, zo bleek tenminste, in de brengen, maar wil een afrem- pen geklommen om alternatie- ming van de verkeerssnelheid ve verkeersoplossingen voor bewerkstelligen door de straat hun laan te vinden. De "ge- enigszins te versmallen.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4