60wto/ni l,s)nderzoek van auurt 2 weken IBetaal geen doktersnota's Nederland wijst gevluchte Rus uit Confectie voor meer dan 60% uit buitenland DC-9 stort tijdens noodweer neer: 72 doden in Georgia LAMAN - ZIJLSINGEL 2 VAN KEMENADE: IN NEDERLAND GEEN OPNAMEN DOCUMENTAIRE TREINKAPING RUNDLEDEREN ZITMEUBELEN Eenden bekogeld KOOREMAN ZN DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND 'M, .."r-.Ti.:••••••- (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Niet meer dan veertig procent van de confectie komt uit Nederland zelf, het overgrote deel wqrdt uit het buiten land ingevoerd. Het grootste deel van deze invoer komt nog altijd uit de omringende landen, aldus een rapport van de stichting Wetenschappelijk Onderzoek Vakcentrales. Om tegen deze sterk oplopende invoer te kunnen concurreren heeft de Nederlandse confectie-industrie een behoorlijk pakket maatrege len nodig. De stichting Wetenschappelijk onderzoek Vakcentrales meent dat nodig zijn: het verbeteren van de kwaliteit van de arbeid en de arbeidsomstandigheden, beter scholen en vasthouden van de arbeidskrachten en het optrekken van de basisionen. De Neder landse industrie politiek, het werk van de Nehem en ook de speciaal voor de confectie-industrie getroffen overheidsmaatregelen bieden volgens de stichting te weinig garanties, om de confectie-industrie te kunnen behouden. Nodig zal zeker zijn de industriepolitiek en de handelspolitiek aan elkaar te- koppelen. Invoervergunningen moeten daarom alleen gegeven worden aan die ondernemers, die medewerken aan sociaal verantwoorde herstrukturingsplannen in hun bedrijfstak, aldus de stichting waarin CNV, NKV en NW vertegenwoordigd zijn. LEIDEN, 071 14.37.41. j AEG SLAGBOORMACHINES electronisch regelbaar, NU in een voorjaarsvoordeelpakket. Dinsdag 5 april 1917, 67e jaargang no. 20701 Groot uur: U Groot uur: U over erfelijkheid op Ned. I om 21.50 uur. Om 19.04 uur Plem-Plem Brothers, om 19.20 uur Voorwaarts en niet ergeten en om 20.35 uur FC Avondrood. Ned. II om 20.25 uur Nacht van het hart en om 21.25 uur Ed ward VEI (12). Televizier om 22.20 uur met schadeclaims Te- nerife en Willem Oltmans. Wolkenvelden Wolkenvelden maar geen regen van betekenis. Meest matige noordelijke wind en maxima on geveer 9 graden. Morgen zon: 8.0421.22, Schev. hoogw. 5.26 en 17.47, laagw. 1.09 en 13.39. ^ONDSEN TOT LEDEN: benburg 2. Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. fties (excl. BTW) 0,45 per mm. Telefoontjes 4,08 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: kwartaal 39,80, jaar ƒ147,70, losse nummers: 55 cent. IHT (ANP) Tussen de ziekenfondsen en artsen is een meningsverschil gerezen over ig voor welke verrichtingen van een huis- n ziekenfondspatiënt aparte betaling ver- gd is. Op V( Vijze vsartsen vinden dat bijvoorbeeld prenatale t Van C31"® vóór de geboorte)' zorB voor gezonde igen en kleuters en preventief onderzoek .wassenen niet binnen het pakket medische handelingen vallen waarvoor zij van de zieken fondsen een vaste vergoeding per patiënt krijgen. Zij menen daarom dat de verplichtziekenfondsver zekerden voor deze handelingen aparte betaling verschuldigd zijn. De ziekenfondsen zijn van oordeel dat ook deze medische zorg wel degelijk tot het .gewone werk" van de huisartsen behoort en dat de ziekenfond spatiënten hiervoor helemaal niet apart hoeven te betalen. In het huis-aan-huis verspreide blad „Wel zijn" hebben zij hun leden om die reden opgeroe pen nota's voor „speciale handelingen" niet te betalen en de huisartsen aan te raden zich tot de ziekenfondsen te wenden. Over de onderhavige problematiek is door de Landelijke Vereniging van Huisartsen enkele maanden geleden een brief naar de huisdokters verstuurd. Daarin worden als andere voorbeelden van speciale handelingen gegeven: het vaststellen of een vrouw zwanger is, verschillende vaccinaties, sterilisatie van de mah en het maken van een uitstrijkje in het kader van het onderzoek op baarmoederhalskanker. De ziekenfondsen vinden dat al deze zaken vallen onder het normale werk van de huisartsen en dus onder de vergoeding per patiënt die zij van de ziekenfondsen krijgen. De twee partijen in het meningsverschil hebben beide laten weten op korte termijn met elkaar in overleg te willen treden. BERICHT voor onze ADVERTEERDERS in verband met Goedé Vrijdag en Pasen is het sluitings tijdstip voor het aannemen van advertentieopdrachten als onderstaand gewijzigd. Voor onze edities van ZATERDAG 9 april en DINSDAG 12 APRIL geldt als uiterste inleveringstermijn vrijdag 8 april 's morgens 9 uur. (Van een onzer verslaggevers) Ede/Den Haag Op last van het ministerie van Justitie heeft de Edense politie gisteren de 31-jarige Rus Alexei A. Miyagkov over de grens bij West-Duitsland gezet. De Rus, die zegt een oud-agent van de Russische geheime dienst te zijn, verbleef sinds de zomer van vorig jaar in Ede. Hem is een verblijfsver gunning voor Nederland geweigerd. Ook zijn verzoek om politiek asyl is afgewezen. Alexei Miyagkov is enige tijd gele den in het nieuws gekomen door zijn boek over zijn vroeger werk bij de Russische geheime dienst, de KGB. Voor de NCRV-t.v. heeft hij daarna onthuld, wat hij als KGB-agent steeds gedaan heeft. Het ministerie van Justitie baseert zijn weigering om de Rus als vlucht eling in Nederland toe te laten op het feit, dat hij al een vluchtelingen- paspoort voor West-Duitsland heeft. Met dit paspoort kan hij, aldus het ministerie visum-vrij door Europa reizen en op een periode van een half jaar drie maanden verblijven in een Europees land, dat volgens zijn paspoort niet zijn hoofdverblijf (in dit geval west-Duitsland) is. ATLANTA (Georgia), UPI/AP - Minstens 72 mensen zijn om het leven gekomen, toen een DC-9 gisteren tijdens noodweer bij het plaatsje New Hope in de Amerikaanse staat Georgia neerstort te. Het toestel was op weg van Huntsville in Alabama naar Atlanta in Georgia. Tijdens een zwaar onweer ontstond brand in de motoren, waarna de piloot meldde dat hij een noodlanding wilde maken op de luchtmachtbasis Dobbins. Hij had zijn toestel echter niet meer onder controle. Het stortte neer op een levensmiddelenbedrijf, en schoof door tot vlak bij een school waar het uit elkaar klapte. In het toestel zaten 81 passagiers en een vierkoppi ge bemanning. Een aantal inzittenden heeft de. ramp overleefd en is in ziekenhuizen opgenomen. Woordvoerders van de ziekenhuizen meldden ech ter dat de meeste gewonden zeer ernstig waren verbrand. Tot de slachtoffers behoren ook enkele mensen die in de getroffen levensmiddelenwinkel aanwezig waren toen het toestel erop neerstortte. Een radioverslaggever die in een helikopter boven de plaats van het ongeluk vloog, zei dat de wrak stukken over bijna een kilometer verspreid lagen en dat alleen het staartstuk van het toestel nog intakt was. Een huis was afgebrand, evenals een aantal bomen. Het toestel had door een gebied gevlogen dat gisteren was getroffen door tornado's. Wervelwin den hadden gisteren in Alabama zeventien slach toffers gemaakt. Door de hevige regenval zijn veel rivieren gezwollen, terwijl bij overstromingen in de staten Kentucky, Virginia, Alabama, Mississippi en Georgia al 25 mensen om het leven zijn geko men. Mevrouw Gertrud Weinhold uit West- Berlijn is. zoals zij zegt, de bezitster van de grootste col lectie van beschil derde paaseieren. Zij heeft hier twee opmerkelijke onder delen van deze ver zameling: twee uit Ethiopië afkomstige en in ikoonstijl be schilderde eieren. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT De Engelse televi sie maatschap pij B.B.C. ziet af van haar plan in Neder land opnamen te maken voor een documentaire over de treinka- treinstellen van de Nederlandse Spoorwegen. „De ping bij Wijster in december 1975. Spoorwegen hebben zich steeds aarzelend opge- De B.B.C. heeft dit besluit genomen op grond van steld tegenover het verzoek van de B.B.C. om aan praktische bezwaren en vanwege „in Nederland de documentaire mee te werken", aldus een gebleken gevoelens". Ze heeft dit gisteren aan de woordvoerder van de NS. „Wij wilden een beslis- Nederlandse Spoorwegen laten weten. sende stem in het script en tevens de garantie dat Het was de bedoeling dat de documentaire bij niet onnodig gevoelens zouden worden gekwetst", Wijster zou worden opgenomen in en bij twee aldus de woordvoerder. Een overzicht van de geweldige rava ge, die het bij New Hope in de Ameri kaanse staat Geor gia neergestorte vliegtuig heeft aan gericht. Uitgebreide sortering LEIDEN De politie heeft gis teravond vijf jongens aangehou den, die eenden in een vijver aan de Mahlerstraat met stenen aan het bekogelen waren. Hier bij werd een eend gedood. De jongelui in leeftijd variërend van 15 tot 19 jaar zijn door de politie onderhouden en daarna weer in vrijheid gesteld. Periodemeubelen Nieuwe Rijn 9 Leiden Telefoon 071-122144 LADERBOOT Ontsporing ...en gaan er nu mee varen tussen Amsterdam en Rotterdam. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Minister Van Kanenade van Onderwijs streeft naar een rookverbod tijdens de lesuren op alle scholen, zowel voor het voortgezet als voor het lager en kleuteronderwijs. Binnenkort komt hij voor de rijksscholen al met een rookverbod tijdens de lessen voor zowel leraren als leerlingen. Verder wil hij, dat de scholen regelingen treffen voor het roken door leraren, leerlingen en anderen binnen het gebouw op andere uren dan tijdens de lessen. De minister van Onderwijs, die dit de Tweede Kamer gisteren heeft laten weten wijst er tevens op, dat volgens hem in de scholen eigenlijk helemaal niet gerookt moet worden, noch tijdens de lesuren, noch in gangen, toiletten, kantines, lerarenruimten en dergelijke. Hij vindt namelijk, dat wanneer iemand bezwaar maakt tegen het roken (en die zijn er zeker) de overige aanwezigen hieraan gevolg moeten geven. Wanneer zijn aanbevelingen niet opgevolgd worden wil de minister samen met het Georganiseerd Overleg komen tot voor alle scholen geldende maatregelen. Voor wat dit betreft hebben aldus diverse onderwijsorganisaties, tal van scholen allang maatregelen getroffen om het roken zoveel mogelijk te beperken. Veelal wordt tijdens lesuren al niet meer gerookt, dit in overleg tussen leraren en leerlingen. Paaseieren uit Ethiopië John vi ïnvoerd it kundT Ruim de helft van een 12 meter lan ge een-wagons- treio hangt ver vaarlijk boven het wegdek, nadat de trein in het week einde bij het En gelse plaatsje Stourbridge is ontspoord. De treinwagon ver loor zijn eerste onderstel, dat tus sen stukken puin op straat terecht kwam. Wonder boven wonder werd bij het onge luk niemand ern stig gewond. De treinbestuurder en de negen pas sagiers van de trein konden na een bezoek aan het ziekenhuis weer naar huis. hieL ande M t Clert top va ege o| fe ovei (Van onze correspondent) en, wa ceind dSHINRTON Verzegeld in een naiioruten krat zijn gisteren in Washington ['fiurgin-e[ujdsbanden gearriveerd, waarop Jfj gesprekken staan geregistreerd uit un Hpockpits van de jumbo's van KLM ei. HifanAm, die betrokken waren bij de en matste lucbtramp uit de geschiedenis, lii/jkhewel de experts gisteren reeds van ling waren dat het materiaal zich in elijk goede conditie bevindt, werd al I duidelijk dat de geluidsbanden uit uneoi^LM-toestcl er aanmerkelijk slech- n jar,aan toen zijn dan die uit de PanAm- anseicbine. De cassettes en een deel van rtxuikisolatie bleken te zijn gesmolten. In de JJJSrecorders werden door een Spaanse delegatie ora r een nauwgezet onderzoek overgedragen aan pster Todd, de voorzitter van de National Tran- vr0_Jt Safety Board, de Amerikaanse raad voor ie (3eersveiligheid. Behalve de geluidsbanden wer- van elk van de vliegtuigen ook de flight data arian-,rders me* techmsche gegevens overgedragen. njefle laboratoria van de Safety Board werden de cassettes geopend en begon direct het nzame werk aan het afschrift van de inhoud or5e- de banden. Volgens een woordvoerder kan dit enkele weken duren. Het resultaat van de alduslyse worden verstrekt aan de Spaanse ering. Pas over twaalf tot achttien maanden zal board een eigen rapport over de botsing uit- OQ^ngen. Na afloop van de analyse gaan alle- t qqp oidsbanden en de bijbehorende gegevens terug gen ir Madrid. Bij de analyse zullen vertegenwoor- ac.ers van de rijksluchtvaartdienst en de KLM trole lwez*ë zÜn- Onder hen bevinden zich ook enkele )ten' d'e de stemmen van hun omgekomen lega's goed kennen. het oude Schiphol-oost zal morgenmiddag om 'e uur een k°rte, besloten herdenkingsplechtig- id worden gehouden ter nagedachtenis aan de aan 1 slachtoffers uit de KLM-Boeing De Rijn. De jgH. ïchtigheid is uitsluitend toegankelijk voor nabe- 0fTV landen. Donderdag wordt ieder die daaraan ien hoefte voe)1 van ne8en uur 's morgens tot vier ir 's middags op de begraafplaats Westgaarde llen Amsterdam-Osdorp gelegenheid geboden de atste eer te bewijzen aan de slachtoffers, de zes. die vóór de oorlog een Nederlandso rederij pie rnaakte. Paul Turner van de National Transport Safety Board bekijkt een van de vluchtrecorders, die gisteren voor nader onderzoek in Washington arriveerden.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1