Haast gaat ten koste van woonkwaliteit Ridderveld Leidse verkent per tandem Australië ENWB wil veiliger fietsen in Oegstgeest PROGRESSIEF ALPHEN BEKRITISEERT COLLEGE 1976 slecht jaar voor genootschap Oud-Noordwijk Nieuwe tennismogelijkheden in Alphen en Hoogmade KORTWEG STAD/REGIO leidse courant; maandag 4 april 1977 pagina 4 LEIDEN Het echtpaar Hul stein— Dickhoft uit KROM MENIE heeft de verleiding van het avontuur niet kunnen weerstaan. Gistermorgen om tien voor elf vertrokken Mar teen en Joke Hulstein van de Leidse Mulderstraat, w$ar de ouders van mevrouw Hul- stein-Dickhoff wonen, op de tandem naar Australië. Ze werden uitbundig uitgewuifd door familie en kennissen. Marti en Hulstein is een echte globetrotter. Hij maakte vele reizen onder meer naar de Kaukasus. Ook als alpinist heeft hij zijn sporen verdiend. Joke Dickhoff leerde haar man kennen tijdens een van die reizen. Hij was toen reislei der. Tijdens hun huwelijk maakten Joke en Martien al eens een autoreis naar Nepal. De reis naar Australië gaat via Oostenrijk, Zwitserland naar Italië. In Genua stappen zij op een luxe passagiersschip, dat hun naar emigratieland num mer 1 zal brengen. De boot tocht start op 26 mei en duurt vijfentwintig dagen. Gevaar In Australië zullen Joke en Martien Hulstein naar schat ting twintigduizend kilometer per tandem afleggen. Hun ba gage voeren zij mee in enkele fietstassen en een aanhangkar- retje achter de tandem. De tocht zal niet geheel zonder gevaar zijn. De route voert door twee woestijnen met nau welijks geasfalteerde wegen. Tijdens de reis zullen Martien en Joke ook ongeveer twintig emigranten bezoeken. De adressen hebben zij gekregen van vrienden en kennissen uit de Zaanstreek. In september 1978 zal het echtpaar Hulstein weer in ons kikkerlandje terug De reis is mogelijk geworden door de sponsoring van ver schillende grote bedrijven. Voorts verdient Martien Hul stein nog het een en ander met het schrijven over de tocht in een weekblad dat in de Zaan streek verschijnt. Voorts ma ken Joke en Martien foto's tijdens hun reis, die zij in Ne derland kunnen tonen bij le zingen. Een sponsor was niet moeilijk te krijgen: voor de bedrijven is het van belang hun naam iedere week in het stukje van Martien vermeld te zien staan. Voor de fietsindustrie is het belangrijk te weten of een tan dem het uithoudt op een der gelijke barre tocht. Ook de Australische autoriteiten zijn gelukkig met het initiatief van het echtpaar Hulstein. Door de tocht komt Australië als emi gratieland weer wat meer „in the picture." Over de afloop van deze mon- stertocht valt niets te zeggen. In de Leidse Mulderstraat zul len ze iedere week op de hoog te worden gesteld van de ver richtingen van dochter en schoonzoon. Vader Dickhoff: „Natuurlijk vind ik het niet leuk dat ik mijn dochter zo'n tijd niet zie. Maar het avon tuur zit ze nou eenmaal in het bloed. En ik heb er niets over te zeggen hoe zij hun leven indelen." De familie Dickhoff is vast van plan van harte mee te leven met de globetrotters. OEGSTGEEST - De ENWB-af- deling Leiden heeft bij het col lege van b. en w. van Oegst geest aangedrongen op betere voorzieningen voor fietsers bij het Groene Kerkje De huidige situatie is zo dat fietsers genoodzaakt zijn enkele honderden meters voor de bocht bij het Groene Kerkje over te steken. Auto's razen met grote snelheid over de weg. Ter verbe tering van deze onveilige situa tie draagt de ENWB drie oplos singen aan. Ten eerste herstel van de vroegere situatie voor fietsers. Komend vanaf het Ma rine Elektronisch bedrijf zouden de fietsers tot voorbij het Groe ne Kerkje op het fietspad aan de oostkant van de weg kunnen blijven rijden. Ten tweede verbreding van het bestaande fietspand in en bij het bochtige gedeelte ervan. Hierdoor ontstaat de mogelijk heid tweerichtingsverkeer op het fietspad in te stellen. Als derde mogelijkheid draagt de ENWB aan de handhaving van de oversteekplicht voor fiet sers en bromfietsers tussen het MEB en het Groene Kerkje in combinatie met de aanleg van een beveiligd, voldoende breed fietspad aan de andere zijde van de weg. Oegstgeester politie grijpt zendpiraat OEGSTGEEST - De rijkspoli tie en de PTT hebben gister middag, bij een inval in een woning aan de Wilthoeflaan de illegale zender „Radio Rand stad" opgerold. De (gewapende) PTT- en politie-functionarissen namen voor een bedrag van 1500 gulden aan zendappara tuur in beslag. Tegen drie jonge Oegstgestenaren, 14, 16 en 18 jaar die op heterdaad werden betrapt, werd proces-verbaal opgemaakt Automobilisten tegen lichtmast ALPHEN AAN DEN RIJN - Tijdens het weekend heeft de Alphense politie twee automo bilisten aangehouden die onder invloed van sterke drank hun voertuigen bestuurden. In de nacht van zaterdag op zondag reed een 22 jarige Rotterdam mer een lichtmast omver op de kruising De Hoorn-Emmalaan. Na de botsing koos hij het haze- pad maar kwam niet verder dan Halverwege, vlakbij het politiebureau, waar hij achter haald werd. De Rotterdammer weigerde de bloedproef. Hij bleek verder niet in het bezit te zijn van een rijbewijs. Zondagmiddag omstreeks 17 uur botste een 31 jarige Alphe- naar onder invloed tegen een lantaarnpaal op de kruising President Kennedylaan-Burge- - meester Bruinsslotsingel. De man werd naar het politiebu reau overgebracht Vragen over kappen bomen OEGSTGEEST - De PvdA/P- PR-fractie in de Oegstgeester gemeenteraad heeft het college van b en w vragen gesteld over het kappen van bomen en strui ken in de pastorietuin van de St. Willibrordkerk. De bomen en struiken worden gekapt met het oog op de te verwezenlijken busbaan over de Rijnzichtweg. De fractie vraagt het college of het niet wat voorbarig is tot kappen over te gaan, nu er nog steeds beroepen tegen het bus banenplan lopen. Voorts verwijt de fractie het college dat het over deze werkzaamheden hele maal geen mededeling in de ge meenteraad heeft gedaan. ALPHEN AAN DEN RIJN - De politie ke partij Progressief Alphen (PA) heeft bij het college van b. en w. een bezwaar schrift ingediend tegen het verlenen van bouwvergunningen aan een aantal aan nemers voor de bouw van woningen in de deelgebieden B en C van Ridderveld II. Het college heeft de bouwvergunnin gen verleend met toepassing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke orde ning. Een procedure die nodig is omdat het geldende bestemmingsplan in de loop van dit jaar gewijzigd wordt. Voor uitlopend op deze wijziging (o.a. meer laagbouw) heeft het college artikel 19 van toepassing verklaard. Een techni sche procedure waardoor het voor het college toch mogelijk is om bijvoorbeeld bouwvergunningen te verlenen, en er geen vertraging ontstaat bij dc bouw van woningen. Een voorbereidingsbe- sluit werd tijdens de laatsgehuden raadsvergadering in meerderheid aan vaard. Progressief Alphen vindt nu dat de wijzi ging van het bestemmingsplan in een dusdanig ver gevorderd stadium ver keert, dat een vooruitlopen hierop niet meer nodig is. Om nu al de deelgebieden vol te bouwen wordt, volgens P. A., ook de struktuur van Ridderveld II groten deels vastgelegd. „Dat zal eventuele be zwaren tegen de herzieningen van het bestemmingsplan bemoeilijken zo niet onmogelijk maken", aldus P. A. Voorts stellen de Progressieven bezwaren te heb ben tegen de veel te forse afmeting van de verlengde Kennedylaan en tegen de uitvoering van deze weg. „Twee rijstro ken van elk 5 meter noodzaken tot het instellen van inhaalverboden". Volgens de Progressieven „volkomen onverant woord". Ook onaanvaardbaar is het voor P. A. dat in de voorgestelde verkaveling van deelgebieden B en C de door de wijk lopende groenvoorzieningen, zoals aange geven in het vigerende bestemmingsplan, worden verplaatst naar de rand van de wijk, met als gevolg een geringer opper vlakte. Ongebruikelijk Het is verder volgens P. A. „hoogst onge bruikelijk" de artikel 19 procedure te starten voordat de raad een voorberei- dingsbesluit heeft aanvaard. Hoewel de Progressieven erkennen dat dit wettelijk mogelijk is, menen ze dat deze handels wijze is ingegeven door het streven de 50.000e inwoner voor 1 januari 1979 te kunnen begroeten. „Dat gaat naar onze mening ten koste van de toekomstige woonkwaliteit en dat is onaanvaard baar". P. A. stelt verder dat met het vaststellen van de struktuur van lob B en C ook de struktuur voor deelgebied C2 wordt vastgelegd. „De muur van 12 meter hoog en 469 meter lang, waartegen de commis sie ROSO unaniem bezwaar had, wordt zodoende een onontkoombare zaak". De Progressieven menen dat de door het college gekozen procedure in strijd is met de door het college van GS gegeven voorschriften. Ook de belangenvereni ging van het buurtcentrum Ridderveld heeft een bezwaarschrift ingediend. Volgens wethouder Haanstra is het een „volstrekt technische zaak". „Het is de lijn voortzetten die we ook met lob A hebben gevolgd. We zitten nu eenmaal ii een keurslijf van tijd, daarom menen w_ er goed aan te hebben gedaan, mede met het oog op de procedure, zo snel mogelijk te zijn begonnen, zodat hoor en weder hoor kan starten". Oplossing wateroverlast kost 60 mille LEIDSCHENDAM Naar aan leiding van klachten van bewo ners zal in Leidschendam-zuid alsnog 2700 meter drainering worden gelegd. De kosten be dragen 60 duizend gulden die bestreden zullen worden uit het krediet voor het bouw- en woonrijpmaken van de wijk. De lekkages binnen de wonin gen, zo delen B. en W. de raad mee, zijn ontstaan door het uit elkaar zakken van de verbindin gen in de afvoerpijpen. De klachten hierover zijn doorgege ven aan de woningbouwvereni gingen. De overlast is ontstaan onder die woningen waarvoor bij de bouw het maaiveld moest wor den afgegraven waardoor een soort bouwput ontstond die ver hinderde dat het door de regen verhoogde grondwater niet zij delings kon afvloeien. Met het werk is al begonnen, over onge veer zes weken denkt men klaar te Zijn. NOORDWIJK. Het Genoot schap Oud-Noordwijk heeft gis teravond in het Zinger Hotel de balans opgemaakt van een waar rampjaar. Secretaris-penningmeester J. Sier haalde in zijn jaaroverzicht op, dat van 12 op 13 augustus jl. uit het museum een aantal kostbare bezittingen van het G.O.N. waren gestolen. Verdwe nen zijn een gouden kap, oorij zers, kapspelden, een broche en een ketting, behorende tot de oud-Noordwijkse klederdracht, alsmede een collectie Neder landse munten uit de periode van Koning Willem I tot en met Koningin Wilhelmina. Het zijn alle onvervangbare stukken, die eerst na jarenlang' verzamelen konden worden verkregen. Tot heden is er niets van terugge vonden. Bij de inbraak bleek de wankele toestand van de mu seumboerderij een belangrijk punt te zijn geweest. „Maar blijven treuren is niet verstandig, aldus voorzitter dr. J. van Nes in zijn openingsspee ch. Tegenover deze tegenslag, stond een groter aantal bezoekers aan het museum. „Dit moet", aldus de voorzitter, „worden toege schreven aan de grotere be kendheid welke aan het bestaan van de boerderij is gegeven, on der meer door een beschikbaar gestelde vitrine in de vuurtoren- tunnel". Inmiddels dreigt het museum uit haar jas te groeien. Daarom werden het afgelopen jaar geen nieuwe aankopen meer gedaan. iv$% OUDE WETERING - We- teringse Boys zal vrijdag en za terdag haar oud-papieraktie weer vervolgen, die vier weken geleden zo succesvol is verlo pen. Ruim acht ton oud papier werd opgehaald en dat was een recordopbrengst Vrijdagavond komen de boys in het Kampie, Kerk- en Veerstraat, Plantage en een deel van de wijk tussen Weteringlaan en Elzenstraat Zaterdagmorgen wordt het res terende deel van die wijk afge handeld en komen ook de wij ken aan beide zijden van de Middenweg en de Rembrandt van Rijnsingel aan de beurt. ROELOFARENDSVEEN - On der de titel „Vernieuwingen in het kleuter- en basisonderwijs" organiseert de Vereniging voor Openbaar Onderwijs vanavond een bijeenkomst in de aula van de openbare school Elckerlyc in Oude Wetering. De heer Sekeris uit Amsterdam zal om half ne gen een inleiding verzorgen, waarin twee onderwerpen cen traal staan: de samensmelting kleuter- en lager onderwijs en de relatie ouders-oudercommis- sie-school. Ouders en belangstel lenden zijn van harte welkom. LISSE De pluimvee- en konij- nenfokvereniging Lisse en om streken houdt morgen, dinsdag 5 april, een ledenvergadering in het gebouw van de „Luchtklie- vers" aan de Gasstraat in Lisse. Aan de orde komt onder meer de inenting tegen myxomathose. De vergadering begint om acht uur. WASSENAAR De Wassenaar- se afdelingen van de WD en de Partij van de Arbeid houden morgen, dinsdag 5 april een ge zamenlijke bijeenkomst in het Jeroenhuis. De heer H. Vonhoff, burgemeester van Utrecht en oud-staatssecretaris van CRM en de huidige staatssecretaris van dit departement, de heer W. Meier zullen spreken over de hedendaagse politiek. Het debat begint om kwart over acht Burgemeester Brouwer-de Koning was bij zijn opening weinig fortuinlijk. Door de harde wind schoot de vlag bij het hijsen los van de touwen. Burgemeester Gallas overhandigde de voorzitter van de tennisvereniging een klok VEERTIG JAAR TUINMAN OP „HASEBROEK" WASSENAAR Zaterdag heeft de heer mevrouw R. Wolf-Gokkes. Daar ver- H. G. Looijestein het feit herdacht, dat scheen burgemeester mr. K. Staab om hij 40 jaar geleden als tuinman in dienst de jubilaris mee te delen, dat hij door trad op de buitenplaats „Groot Haese- HM de Koningin begiftigd was met de broek", die in 1937 eigendom werd van bronzen eremedaille, verbonden aan de de familie Wolf. In de ochtend was er orde van Oranje Nassau. Mr.Staab speld- een gezellige bijeenkomst ten huize van de hem het ereteken op. LISSE Mevrouw Berends, echtgenote van de Lissese bur gemeester, opent dinsdat 5 april om 15.30 uur het nieuwe mode centrum „Liza" aan de Heere- weg 211. RIJPWETERING - De uitslag van de loterij van de bejaarden vereniging van Rijpwetering ziet er als volgt uit: 1803-1247-417- 257-219-1405-2060-22-107-218- 1376-991-759-1999-1912. De prij zen zijn af te halen bij C. War merdam, Kokpoellaan 18, Rijp wetering. ALPHEN AAN DEN RIJN „Een wel heel bijzonder begin van het nieuwe tennisseizoen", vond burgemeester mr. R. M. Gallas toen hij het nieuwe clubgebouw van de Alphense tennisclub TEAN (Tennissen En Anders Niet) zaterdag j.I. officieel opende door de nieuwe clubvlag te onthullen. Burge meester Gallas stelde dat de realisering van het clubgebouw nauw samenhangt met de ver dere tennisplannen van de ge meente. In de komende jaren zal er een tweede tennispark worden aangelegd op de huidi ge korfbalvelden bij de „tennis balion". Volgens de burgemees ter nodig, gezien de enorme vlucht die het tennissen de af gelopen jaren heeft genomen. „De tijd is niet meer zo heel ver weg, dat de tennisbond na de voetbalbond de grootste sport bond zal zijn", meende de bur gemeester. Hoewel het, aldus de burge meester, niet de gewoonte van de gemeente is om bij openin gen van clubgebouwen geschen ken te geven werd er zaterdag een utzondering gemaakt omdat TEAN dit jaar tevens 70 jaar bestaat „Een vereniging die niet 70 jaar oud, maar 70 jaar jong is", aldus burgemeester Gallas die de voorzitter van TEAN een klok aanbood voor het nieuwe clubgebouw. Het interieur van het gebouw, dat in recordtempo is gebouwd, werd door de leden zelf voor hun rekening geno-1 men. Zaterdag was er ter gelegenheid van de officiële opening ook een tennisexhibitie georganiseerd waaraan onder meer Willem Duys meedeed. De TV-ster trachtte evenwel tevergeefs de talrijke toeschouwers er van te overtuigen dat hij het tennis- reacket net zo vaardig beheerst als een geopende microfoon. Hoogmade werd afgelopen weekend ook een tennis-accom- modatie rijker. Zaterdagmiddag opende burgemeester Bouwer- de koning middels het hijsen van de vlag Hoogmadens nieu we tennisbanen.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4