FOREHOLTE LMHC kampioen De Danaïden bedwingt TELEURSTELLEND Ongelukkig verlies DOCOS Sterke tijden van selectie De Zijl/LGB i SPORTTRIBUNE DE ALGEMENE ALLEEN AANKOP (Van onze handbalmedewerker) LEIDEN Planienhoek/Foreholte moest tegen het niet op volle oorlogssterkte aantredende van der Voort/Qulntua teleurstellend ge noegen nemen met een 7—7 gell|kspeL Lange tijd heeft het er naar uitgezien dat de Voorhoutse ploeg met ruim verschil zou finishen. Na het openingsdoelpunt van de Kwlntsheulae dames Dep Fore hotte via doelpunten van Hannle Boskamp (2x), Marian Mens en de bijzonder op dreef zijnde Elty Hoek gemakkelijk weg naar een 1—4 ruststand. Met nog zo'n 15 minuten te spelen leek Foreholte bij de stand 2—6 op rozen te zitten. Het zou echter anders uitpakken. De Voorhoutse dames gingen nu vooral in defen sief opzicht fouten maken. Foreholte had nu alle moeite niet weggespeeld te worden. Via twee dubieuze strafworpen kwam Quin- tus in de laatste vijf minuten naast Foreholte en tot ontzetting van de Voorhoutse aanhang even later zelfs op 7—6. Het werd op de valreep dan toch nog 7—7 via een goed opgezette aanval van Hannie Boskamp en Elly Hoek. door laatst genoemd fraai afgerond. Verantwoordelijk voor de score van Plantenhoek/Foreholte waren: Elly Hoek 3x, Hannie Boskamp 3x en Marian Mens. In de regionale tweede klasse A leden de dames van Northa een ongelukkige nederlaag tegen het Leidschendamse EHC: 9—6. Bij rust liet de stand (3—3) nog alle mogelijkheden voor een positief resultaat. In de tweede helft trok de ploeg uit Noordwijkerhout wel het spel naar zich toe, doch kon het overwicht niet in doelpunten uitdrukken. Voor Northa scoorden: Ineke Streng, Hilde van der Berg. Thea ter Heid, Mary van der Berg, Rienie Heemskerk en Monique Heems kerk. In dezelfde klasse heeft het Hoog- madese (MMO) het niet niet gered tegen koploopster Wings. Na een hoopgevende 15 ruststand moest in de tweede helft met 65 de winst aan de Haagse dames worden gelaten. Verdiend werd door doelpunten van Magré Volwa- ter (3x), Coby Salm en Adrie van Leyden een 0—5 voorsprong geno men. Vlak voor rust kwam Wings op 1—5. Wings ging nu steeds beter draaien en kwam zo'n drie minuten voor tijd op gelijke hoogte met MMO. In de spannende slotfa se greep Wings tenslotte de volle winst via een „cirkeldoelpunt". In de regionale tweede klasse B. deden de vertegenwoordigers van de Leidse regio het eenstuk beter. HVS behield haar koppositie dankzij een onbedreigde 2—6 overwinning op het Schledamse DWS. De Stompwljkse ploeg heeft weinig moeite gehad het weer tö hard spelende DWS op afstand te houden. De bij rust verkregen 1—3 voorsprong werd In de twee de rondgang probleemloos ver groot De Stompwljkse doelpunten kwamen op naam van: Cobla Goemans 2x, Leny van der Bosch, Ans Luiten, Sjaan Waayer en Ank van der Bosch. De dames van Jong Ade blijven goed volgen. In Wateringen werd Velo in een sportieve en goed geleide wedstrijd een 6—9 neder laag toegebracht. Bij de stand 2—1 nam Jong Ade het heft stevig in handen. De Wateringse dames konden niet verhinderen dat Jong Ade bij rust een 2—4 voorsprong had genomen. Op regelmatige wij ze werd het tenslotte een 69 zege. Doelpuntenmaaksters voor Jong Ade: Helma van der Geest 3x, Loes van der Geest 2x, Lydia van der Poel 2x, Marjan van der Geest en Plony Olijerhoek. Het Rijpweteringse NIO moest vooral door een slechte eerste helft genoegen nemen met een 5—2 verlies tegen de reserves van Verburch. De in de eerste helft opgelopen 3—0 achterstand kon na rust niet meer worden goedge maakt. Ria Weening nam beide Rijpweteringse doelpunten voor haar rekening. De heren van Sanocel/Satumus bleven in de stromende regen met 15—9 overeind tegen Duinoord. Bij rust had de Leidse formatie, spe lend zonder de geblesseerde Alwin Jansen en Wim van Leeuwen al een 7—4 voorsprong genomen. Met de dames van Sanocel/Satur- nus blijft het sukkelen. Opnieuw moest een nederlaag wrden geïn casseerd. Tegen het tweede team van Westlandia gingen Wil Schulte c.s. na een 0—2 ruststand met 0—6 kansloos ten onder. De heren van MMO leverden een knappe prestatie door het eerste team van DW Hennes in eigen huis een 10—14 nederlaag toe te bren gen. De MMO-score werd bijeen- geschoten door: Gerard Elsgeest 5x, Doris Borst 3x, Joop Volwater 2x, Hans Elstgeest 2x, Piet Bank en Cor Hoogeboom. Het Voorschotense HW70 stevent regelrecht op het kampioenschap van de afdeling tweede klasse af. In een vrij matte wedstrijd moest concurrent DW Hermes 2 met 3—7 het onderspit delven. Met nog drie wedstrijden voor de boeg hebben de HW-heren nu vier punten voor sprong op datzelfde Hermes. TUINCENTRUM „De Plantenboek" Loosterweg 39A Voorhout 02522-11048 Van onze zwemmedewerker RIJSWIJK In het gemeentelijk zwembad In-Rijswijk ging giste renmiddag een vierkamp van start waaraan DSZ uit Den Haag, de RIJswIJkse Zwemvereniging, WVZ uit Zoetermeer en De ZIJ- l/LGB uit Lelden deelnamen. De opzet van deze wedstrijden, reeds nu de leden der selectie- ploegen aan de vljftlg-meterba- den te laten wennen, in verband met het behalen van limieten die- recht geven op deelname aan de nationale zwemkamploenschap- pen, mag geslaagd worden ge noemd. Reeds aan het begin van het pro gramma kwam Edward Maasdijk op de 200 meter wisselslag tot een uitstekende 2.22.9, een tijd waar mee hij zijn beste persoonlijke prestatie benaderde en waarmee hij ruim 6 seconden onder de gestelde limiet bleef. Bij de meis jes onder de 16 jaar was het Ria Hassefras (ditmaal uitkomend bij de dames), die achter Atie Kaders- ma van DSZ en haar clubgenote Inge Wolfs, op de 200 meter wis- Zwemmen selslag als derde aantikte in de goede tijd van 2.40.7. Ook de 100 meter vrije slag voor jongens en meisjes onder 12 jaar leverden een aantal goede tijden op, bij .de meisjes was het Jolanda Weenk, die tot een uitstekende 1.06.6 kwam (limiet 1.11.0). Patricia van Walderveen (De Zijl/LGB) liet hier 1.15.0 noteren, waarmee zij op deze afstand als tweede eindigde. Bij de jongens was Marc van Bel- kum, eveneens van De Zijl/LGB, met 1.10.4 de snelste en bleef daarmee slechts 0,4 seconde ver wijderd van deelname aan de N.K. De 100 meter schoolslag voor jon gens onder 10 jaar heeft eveneens een aantal goede tijden opgele verd. Ralf Verloop van DSZ en Hans Bouwmeester van dc Zij l/LGB finishten in resp. 1.39.0 en 1.39.7, tijden waarmee zij onder de gestelde (1.41.0) limiet bleven. De 100 meter vlinderslag leverde eveneens een eerste plaats op voor Edward Maasdijk. Met 1.03.6 benaderde hij ook hier zijn beste persoonlijke tijd en stelde hij zich zeker van deelname op dit num mer bij de zomerkampioenschap- pen (1.08.0). Samen met Stan van Belkum, John van de Bosch en Robert van Zijp kwam Maasdijk op de 4 x 100 meter vrije slag estafet te tot 4.11.4. Met deze tijd eindigde de Zijl/LGB achter DSZ (4.04.4) en RZV (4.08.5) op de derde plaats en wisten zich ook op dit nummer te plaatsen voor de zomerkampioen- schappen (limiet 4.16.00 LEIDSE COURANT PAGINA J Van onze hockeymedewerker LEIDEN Lelden Is voor de tweede maal In successie kam pioen geworden. Zelf behaalde LMHC en benauwde maar ver diende zege op Breda, terwijl naaste concurrent een kostbaar punt verspeelde tegen Hudito. De heren van Forescate behielde hun promotiekansen door een re gelmatige overwinning op HLC. Leiden—Breda: 1-0 Na vorig jaar gepromoveerd te zijn naar de eerste klasse, heeft Leiden gisteren weer de vlag kunnen hij sen. De Leidenaren begonnen ze nuwachtig. maar namen na vijf minuten het heft in handen om het tot aan de rust vast te houden. Door de druk op het Bredase doel ontstonden er velel kansen. Een combinatie tussen Ton Gardeniers en Wouter van der Berg zag de eerste nog net op de lijn gestuit worden en ook Nick Tierrie miste vrij voor de keeper tot tweemaal toe. Toch verkregen de Leidenaren nog voor rust hun eer verdiende doelpunt, ook al ging daar een afgekeurd doelpunt van Wouter v.d. Berg aan vooraf. Vlak voor de pauze was het dan wel raak. Het strafconortrio Henk Van Veen. Chris Fonteyn en Hendrik Quin- rijns hoorden met de ruim driehon derd toeschouwers de bevrijdende tik tegen het houtwerk: 1—0. In de tweede helft zakte LMHC. weg en kwam het zelfs in de verdrukking.toen Breda het mid denveld in bezit nam. Twee Breda se dorbraken binnen twee minuten brachten bij de Leidenaren dan ook enig angstzweet op het voor hoofd. Maar door rustig spel van vooral Quirijns, Feenstra en De Regt kwa Leiden door de inzinking heen en kon via Jiet middenveld (Gardeniers, van Veen, Coebergh) het accent weer naar de aanval verleggen. Het afmaken van de aanvallen ws gisteren echter niet het sterkste punt bij de Leidena ren, waardoor het bij een schame le 1—0 bleef. Toen vijf minuten na het laatste fluitsignaal van de goed leidende arbiters Nefkens en Van Geffen de uitslag Hurley-Hudito bekend werd (1—1). was het kam pioenschap een feit. Vier zware promotiewedstrijden tegen de Gro ningse Studs en Victoria scheiden Leiden nu nog van d Hoofdklaase. Foreseate-HLC: 3-1 Met nog twee wedstrijden voor de boeg heeft Forescate haar kansen op promotie in eigen land gehou den. In het begin zag het daar nog niet naar uit, want na tien minuten was de stand 0—1, nadat de Hage naars een strafbal hadden benut. Echter nog voor de rust kwamen de Voorschotenaren langszij via een doelpunt van Bob Hofland, die een voorzet van Anne Paul God- berg afrondde. Dezelfde Bob Ho fland scoorde in de tweede helft nog tweemaal. De eerste uit een strafconnerrebound en de twee treffer door een fabujeus „puntje" vanaf de rand van de cirkel, hoog in de touwen. Noordwijk—VCL: 0-1 de Noordwijkers moesten ruim een half uur wachten op de Hagenaars, die vergeten waren hun klokken een uur vooruit te zetten. Wat de Hagenaars niet vergaten waren, was hun felheid, die Noordwijk veel moeite bezorgde. Achteraf ge zien zelfs teveel. (Van onze sportredactie) LEIDEN De Danaïden heeft de belangrijke uitwedstrijd bi) Stan- fries met een 6—6 overwinning afgesloten. Daarmee Is enige af stand genomen van de laagste plaatsen In de overgangsklasse. Afdellngsgenoot Fides Pacta leed daarentegen een 8—4 nederlaag tegen ASKO en blijft hekkeslulter. Ook 'promotleldasser Zulericwar- tier verkeert in zorgen. BI] DTW werd met 10—7 vertoren. De Alge mene plaatste zich vla de 11—8 zege op Karga alleen aan kop in de eerste klasse A. Pemlx deed hetzelfde In I. C. Kinderdijk werd met 7—4 geklopt Ons Eiland (I B) kwam door 5—2 winst op DEVD In veiliger regionen. Derdeklasser Crescendo had (als koploper) wei nig moeite met hekkeslulter De Spartaan: 10—4. KNS veroverde een kostbaar punt op Olympiaan: 3-3. Danaïden Danaïden De Danaïden hebben de vier-pun- tenwedstrijd tegen StSnfries ver- zorgd, hetgeen een 5—2 ruststand diend gewonnen. De Leidenaren opleverde. Dit bleek de basis voor vertoonden de volle speeltijd het de zege. want na de korfwisseling betere veldspel. In de eerste helft werd hier nog slechts één treffer was ook de afwerking goed ver- (van Sander van Nunen) aan toe- Fides Pacta-speler Hennie de Boer (rechts) speelt over in het duel met ASKO, dat met I Pacta blijft hierdoor op de laatste plaats. I werd verloren. Fides gevoegd. De t-riezen konden toen nog tot 6—6 naderen. Door de bal vakkundig in de ploeg te houden, kwam er in deze stand geen veran dering meer. Voor de Danaïden scoorden Aad van Nierop (2x). Sander van Nunen (2x) Gerard Nat en Kees Christiaanse. Fides Pacta Fides Pacta kon ASKO gedurende de eerste speeltijd goed bijhouden (2—3). AKSO joeg direkt na het fluitsignaal voor de tweede helft feller op de bal dan de thuisclub en voerde de score tot 2—6 op. Wim Piket en Hennie Brakel brach ten weer hoop in de Fides harten, maar twee treffers van ASKO brachten de beslissing: 4—8. Wim Piket (2x), Hannie Piket en Hennie Brakel vonden voor Fides Pacta de korf. Zuiderkwartier De verwachtingen voor het duel bij DTV waren niet hoog gestemd. Zuiderkwartier trad immers met zes invallers aan. Toch werd het een goedgespeelde partij. Na een 6—2 achterstand bij rust werd DTV in het vervolg nog dicht benaderd (87). Toen liep DTV definitief uit: 10—7. Wil de Wit (2x), Joep van Dam. Rob de Hertog. Dirk Jan de Kreek. Dick Derksen en Toos van Dam schoten raak. De Algemene Ondanks een zwaar veld bevocht De Algemene bij Harga een 11—8 overwinning. Al vlot werd een 4—1 voorsprong genomen. Harga kwam echter terug tot 4—4. In deze pe riode miste De Algemene vier straf worpen, hetgeen hard aankwam. Harga nam zelfs een voorsprong. Na rust gaf de betere conditie van de bezoekers de doorslag en werd de zege alsnog een feit. tenmakers: Ruud van Vliet Aad Rusman (3x). Wim van (2x), Wim van Iterson (2x), Jan Iterson en Henny Waasdorp den de vijandelijke korf. Ons Eiland Ons Eiland bevindt zich in stijgende lijn. Na de ning op Amersfoort vorij werd nu DEVD aan de gebonden. Al de eerste aanval was raak. Hoewel schil geen grote vormen was de winst gevaar: 2—5. Nan Degenaars, Barry van Piet Beekman. Wim Neyenhuis Huib Hasselbach. Pemlx Pemix behaalde een zege op Kinderdijk ne marge bij rust gebreid, toende bezoeke ademnood kwamen. Alice man (2x). Jacob Bahher (2x) Laman, Kees Brokaar en Zeggelen troffen doel. KNS Eve! KNS heeft Olympiaan op een moe "7 lijk bespeelbaar veld een punt aae c handig gemaakt. De betere cond tie gaf de doorslag. Piet Schot/yan nenberg, Hennie van der Linde (_e|d< en Charles Steijger schoten raak. dat Crescenddo Crescendo had weinig moeite mt zJn# het onderaan de ranglijst vertot pjet vende De Spartaan (10—4). Halve refle wege de strijd was het reeds 7— Daardoor ontbrak de motivatie a de score na rust veel verder g te voeren. Piet l'Ami (2x), Loui Kok (2x). Lenie Kok. Wilfred Coi T; nelissen, (2x) Ria Baak en Joh den Huigsloot troffen doel. met - gebl Van onze tafeltennlsmedewerker LEIDEN DOCOS maakt dit sei zoen wel een zeer ongelukkig verloop van de competitie mee. Ging de eerste competitiewed strijd vooral verloren, omdat Ed Fallaux wegens een knieblessure niet van de partij kon zijn, zater dag kon Ed van den Berg In het topduel tegen NMB/VDO 2 niet spelen wegens een spierblessure en evenals de genoemde eerste wedstrijd ging DOCOS met 6-4 de boot In. Ed Fallaux speelde voor treffelijk en bracht al zijn enkel spelen op zijn naam en won bo vendien ook met Gerard van der Klauw het dubbelspel. Bij die vier partijen bleef het, vooral omdat van der Klauw twee maal met 21-19 In de derde game het on derspit delfde... Hierdoor is DOCOS gezakt naar een gedeelde tweede plaats en is het team weliswaar niet kansloos voor het kampioenschap maar het is daarvoor wel geheel afhankelijk van het feit of de concurrentie tegen elkaar punten zal verspélen Het team van Steeds Vooruit dat het kampioenschap veroverde in de promotie overgangsklasse. V.l.n.r.: Peter Turk, Kees Haasnoot. Louis Ritzen (invaller.) Nol Sikking ontbreekt op deze foto. of niet. Gebeurt dat niet, dan is DOCOS ook volgend seizoen nog geen hoofdklasse; dit in tegenstel ling tot het Hazerswoudse Avantl, aan wie het kampioenschap en daarbij promotie naar de hoofd klasse niet meer kan ontgaan. Op regelmatige wijze werd het toch bepaald niet zwakke Steeds Hoge- r/T.S.B. met 7-3 aan de kant gezet. Theo Louwes liet wederom zijn kracht zien en bleef ongeslagen. Peter Groot evenaarde hem, terwijl Peter de Groot niet tot winst kwam. De Scylla-teams die in actie kwa men en zich vorige week ai prac- tisch in veiligheid hadden gesteld, deden het ook zaterdag goed. Scylla 2 boekte bij Irene een 7-3 zege, waarbij de voor Theo Bakker invallende Frits Kantebeen zeer verdienstelijk twee partijen op zijn naam bracht. Karei van Schie en Rob Regeer deden hetzelfde, ter wijl ook het dubbelspel naar de Scyllanen ging. Scylla 3 speelde in Vlissingen 5-5 tegen Wilno. Dat is geen slecht resultaat, zeker niet als men bedenkt dat Scylla met 5-3 achterstond. Joos Mentink speelde hier voor Kantebeen en won 1 partij. Fred van der Zeeuw en Bert van Schie namen ieder één partij meer voor hun rekening. Mlzu S.C.O. leek dit seizoen in de pro motie-hoofdklasse een subtopper te worden, maar de ernstige terug val van de laatste weken maakt dat degradatie niet tot de onmogelijk heden behoort, al hebben de Oegstgeestenaren nog zeer goede papieren voor handhaving. Tegen Vriendenschaar had Mizu S.C.O. zich veilig kunnen stellen maar er werd met 4-6 verloren. Chiel Kui per en Ferdinand Thung kwamer ieder slechts tot één overwinning. Jaap Polak deed het met twee zeges iets beter. T.O.V. is nu gede gradeerd, iets wat al weken zo goed als zeker was. Tegen Den- nenberg kwamen Sjaak van Veer c.s. wederom niet tot winst. In Vlalkenswaard werd met 7-3 verlo ren. In de overgangsklasse is de Tref fers zo goed als zeker van het kampioenschap DOCOS 2 was kansloos: 10-0 voor van Ruiten, van Beek en van der Zwet. Boven het hoofd van DOCOS 2 hangen sombere wolken. De andere streekderby tussen Avantl 2 en Scylla 4 werd met 3-7 door de laatste gewonnen. Rini Hansen (2), Eric Noest 3) en invaller Azier (1) maakten de punten voor Scylla naast het dubbelspel. Jan van Wet ten, die twee partijen pakte en Steenbergen, die een maal won waren het, die voor Avanti voor de punten zorgde. Bij de promotie-overgangsklassers is Steeds Vooruit (zie foto) kam pioen geworden. U.T.T.C. 2 werd met 6-4 geklopt. De overwinning zou veel ruimer zijn geweest, ware het niet dat Nol Sikking afwezig was en door Louis Ritzen werd vervangen. Cees Haasnoot bleel ongeslagen en won samen mei Peter Turk ook het dubbelspel. Peter Turk zorgde voor de overige twee punten. Mlzu S.C.O. 2 zal vermoedelijk ook kampioen worr den. Tempo Team 5 kwam er niet aan te pas: 10-0 voor Verkerk, van Nes en Reitsma. Het was een slecht week-end voor DOCOS, want ook DOCOS 3) verloor: 8-4 van Wlbats 4. Het team verkeert In groot degradatiegevaar. Hans Waayer en Peter Groenendijk kwamen allebei twee maal tot' winst, Iets wat voor Invaller Theo Owel niet was weggelegd. Dames Het tweede damesteam van Avantl la helaas uit de hoofdklaa se gedegradeerd. Tegen Gispen werd een 4-6 nederlaag geleden. Liesbeth Smits en Mirjam Achter berg zorgden leder voor twee winstpartijen. De wat wlsselvlllge Wllma Kooter kwam deze keer niet tot winst De DOCOS-dames deden het evenals de heren niet best. Lian Brouwer kon met een winstpartij tegen Nieuw-Vennep de grootst mogelijke nederlaag voorkomen (9-1). Avantl 3 deed het beter en wees de dames van Evro Salaman ders met 6-4 terug. Ineke Streng had met drie zeges een groot aandeel in de overwinning. Irene Schmidt (2) en Karin van Meygaar- den (1) namen de overige partijen voor haar rekening.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 22