B.J.Wiekmeyer verlaat raad Zoeterwoude 'met pijn in het hart' 'Niemand gebaat bij tegenhouden woonwagencentrum Leiderdorp' Mobiel informatiecentrum woningverbeteraars Katwijk Leidschendam reserveert zeven miljoen Extra voorzieningen voor electriciteit clubhuis Foreseate STADSVERNIEUWING IN NOORD KRIJGT GESTALTE AANTAL BEZWAARSCHRIFTEN INGETROKKEN Natrium verlichting op Stompwiikse- weg Bridgeclub '77 in Voorhout VOOR RAADHUIS EN GEMEENTEKANTOOR KORTWEG NIEUWVEEN ERKENT GEEN VROUWELIJKE WONINGZOEKENDEN Fusie scholen Wassenaar-zuid REGIO LEIDSE COURANT PAGINA 4'J ZOETERWOUDE Fractlevoondtter voor de WD B. J. Wiekmeyer zal per 1 mei afscheid nemen van de gemeenteraad Zoeterwoude. „Met pijn in het hart vertrek ik uit de raad", zegt de heer Wiekmeyer, „maar drukke werkzaamheden maken voortzetting van mijn raadslidmaatschap niet meer mogelijk". In de opvolging van de heer Wiekmeyer Is nog niet voorzien. Van enige continuïteit van de WD in de Zoeterwoudse ge meenteraad is sedert septem ber '74, het tijdstip dat de Liberalen voor het eerst in Zoetewoude mee deden, wei nig terecht gekomen. Wellicht zal alleen de liberale wethou der Maan de volledige rit uit zitten. Fractievoorzitter Wiek meyer: ,Jk was graag nog ge bleven om mee te beslissen over een aantal zaken die in de toekomst besproken zullen worden. Maar mijn werkzaam heden als chirurg in het Mari nehospitaal in Overveen zijn dermate toegenomen, dat ik het raadswerk er onmogelijk meer bij kan doen. Het raads werk zou in elk geval niet meer mijn volle aandacht kun nen krijgen, en dat wil ik niet" Over de werkzaamheden in de bijna afgelopen raadspe riode zegt de heer Wiekmeyer: „Een van de eerste zaken die de WD heeft bewerkstelligd is het „woningbehoefte-onder zoek". Het woningtoewijzings beleid is naar mijn idee nog niet uitgesproken. Het verloop van de laatste raadsvergade ring, waarin dit beleid ter sprake kwam, heeft mij ge schokt Vooral de houding van het CDA vond ik onbegrijpe lijk. P. Z. en de WD hebben toen in elk geval een conse quent standpunt ingenomen". Winkelcentrum Wellicht in de loop van dit jaar zal een beslissing worden ge nomen over de bouw van een winkelcentrum in Zoeterwou de. „Wij zijn er voorstander van, dat de plaatselijke mid denstanders tegen een voor hen betaalbare prijs grond kunnen kopen. Dit zou beteke nen, dat de gemeente een fi nanciële veer moet laten van een paar ton. Wij hebben dit er graag voor over. De grond is eigendom van de gemeente. Oorspronkelijk zou een beleg gingsmaatschappij er winkels voor de Zoeterwoudse mid denstand bouwen. Dat werd echter te duur. De WD heeft' toen een motie ingediend om het contact met de beleggers te verbreken, de gemeente grond in eigendom te houden en naar behoefte te gebruiken voor de vestiging van winkels, aangepast aan de behoefte. Een beslissing is nog niet ge nomen. Dit zou een van de onderwerpen zijn, waaraan ik graag mijn bijdrage als raad slid zou hebben gegeven. Maar mijn werk zal door een ander worden overgenomen. De heer Michielsen zal in elk geval als meest ervaren raadslid de functie van fractievoorzitter krijgen", aldus de heer Wiek meyer. „Graag was ik langer gebleven" VOORSCHOTEN De com missie voor welzijn en onder wijs wilde gisteravond geen ad vies geven over de extra subsi-, die voor tennisvereniging „Fo reseate" voor zover die subsidie betrekking heeft op de onver wachte kosten voor aansluiting van het nieuwe gebouw op het water, licht en gasnet In de bouwbegroting heeft de tennisvereniging opgenomen een bedrag van ongeveer 10.000,- voor deze voorzienin gen. Thans blijkt dat met name de aanvoerleiding voor electrici teit niet voldoende capaciteit heeft en vervangen moet wor den door een zwaardere leiding. De kosten bedragen dan niet 10.000,- maar 30.000,- B. en W. menen dat hiervan 15.000,- door de gemeente betaald moet worden en 15.000,- door de vereniging. De commissie finan ciën en bedrijven krijgt nu het verzoek van de commissie wel zijn om te onderzoeken in hoe verre het „tekort" aan capaci teitsvoorziening op rekening van het gemeentelijk electrici- teitsbedrijf geschreven moet worden. Niet duidelijk is of de electriciteitsbehoeften van de tennisvereniging extreem hoog zijn door diverse apparaturen. Het welzijnsaspect in de vast te stellen „Woonruimteverordening 1977" kwam volgens de commis sie niet voldoende in die veror dening uit de verf. De redaktie van de verordening werd op vitale onderdelen als niet juist geacht De commissie laat het oordeel over deze verordening over aan de commissie voor Al gemene Zaken, maar meent wel dat de verordening aangepast moet worden en niet is toege spitst op de wensen van deze tijd. KATWIJK De stadsvernieu wingsplannen in Katwijk aan Zee-Noord zijn op het ogenblik toe aan de daadwerkelijke uit werking en uitvoering. In over leg met de bewoners is intussen de Hessenstraat heringericht; deze straat dient als voorbeeld voor andere straten in „de Noord", zoals de Frieze nstraat, de Kaninefatenstraat, de Fran- kenstraat en de Tuban ten- straat. Ten behoeve van de voorberei ding van een rehabilitatieplan. dat niet alleen de Noord, maar ook de omgeving van de Louwe straat/Baljuwstraat omvat, heeft de Katwijkse raad in 1975 een krediet van 175.000 beschik baar gesteld. Dit bedrag was gebaseerd op 700 woningen (per woning 250) Nu de verbete ring van de woonomgeving aan de orde is rekent men met 869 woningen - reden waarom b en w de raad om een aanvullend krediet van 169 x 250,- 42.250 vragen. Dit bedrag denken b en w te investeren in een directiekeet die kan dienen als informatiecentrum voor ge heel Katwijk. In het verleden is namelijk gebleken dat er bij de bevolking nog steeds een be paalde drempelvrees bestaat als het gaat om het inwinnen van inlichtingen bij overheidsinstan ties. Met het instellen van een mobiel informatiekantoor in de wijk, waar men zich dagelijks - op sommige dagen ook 's avonds - kan vervoegen, willen b en w de communicatie verge makkelijken. Vooreerst zal de directiekeet in de Noord worden geplaatst. Vooral met het oog op de per 1 januari in werking getreden Beschikking geldende steun particuliere woningen, uit hoofde waarvan aanzienlijke rijksbijdragen voor woningver betering kunnen worden verkre gen, is een informatiecentrum van groot belang voor c}e bevol king. Teneinde de voorlichting over deze materie zo goed moge lijk te begeleiden is er een coör dinatiegroep Rehabilitatie inge steld, die bestaat uit een drietal ambtenaren. LEIDERDORP/HOOGMADE - „Ik trek mijn bezwaarschrift in. Niemand is er mee gebaat om het woonwagencentrum tegen te houden. Een goede buur is ten slotte beter dan een verre vriend". Aan de uitnodiging om te komen kennismaken geef ik graag gevolg". Dit zei de heer Wiekevoort Crommelin uit Hoogmade tijdens de voortge zette behandeling door de com missie beroep- en bezwaar schriften van de tegen het plan van de gemeente Leiderdorp in gediende bezwaarschriften om een centrum voor acht woonwa gens in te richten nabij zijn woning aan de provinciale weg 6. Een uitspraak die door de toekomstige bewoners van het centrum die op de publieke tri bune aanwezig waren met ap plaus werd ontvangen. Het centrum komt te liggen in de hoek van de Persant Snoep- weg en de provinciale weg 6. Ter zitting bleek dat bij de in dieners van de bezwaarschriften nogal onduidelijkheid over de situering bestond. De heer Rij- kelijkhuizen die een stuk grond van de gemeente Leiderdorp in huur heeft was nogal bezorgd over zijn vee en weiland. Hij ondervindt nu al veel overlast van inwoners van Leiderdorp die hun honden in dat aan het recreatiepark De Bloemerd grenzende gebied los laten lo pen. Opgejaagd komen zijn schapen wel eens in de sloot terecht waardoor ze jammerlijk verdrinken. „En de politie doet er niets aan", was zijn klacht Hij hoopte dat de gemeente maatregelen zou nemen. Ook hij trok zijn bezwaren in, al bleef hij een claim houden voor de waardevermindering van zijn grond. Wethouder C. Gordijk van maatschappelijk welzijn toonde zich ook erg ingenomen met het intrekken van het enige uit Lei derdorp ingediende bezwaar schrift. De heer Weller bleef evenwel zijn twijfels houden ten aanzien van een mogelijke aan tasting van het leefmilieu in de vorm van autosloperijen. De heer Gordijn wees er op dat met de toekomstige bewoners op dit punt bindende afspraken zijn gemaakt. De voorzitter van de commissie mr. J. Reugebrink die zei namens de ARP in de commissie zitting te hebben, maar er vergat bij te vertellen De situering van het woonwagenkampje ingeklemd tussen de Persant Snoepweg en de prov. weg 6. dat hij dit ook deed namens de aan openbaarheid verweet. De CHU en de KVP, had geen goed heer Reugebrink legde dit ver woord over voor een brief van wijt naast zich neer. Hij vond mr. W. M. A. Kalkman te Lei- het teleurstellend, dat de heer den, die namens een aantal niet Kalkman tot tweemaal toe niet met name genoemde cliënten de ter vergadering was verschenen gemeente Leiderdorp gebrek om zijn bezwaren toe te lichten. Voorbereidingen f 60-jarig bestaan CNV-bouwbond NOORDWIJK. Volgend jaar hoopt de afdeling Noordwljk'f van de Hout en Bouwbond CNV haar 60-jarig bestaan te vieren. Het bestuur is reeds met de voorbereidingen bezig. Dit bleek uit het jaaroverzicht i van secretaris J. Plug op de f algemene ledenvergadering la „De Rank". Men gaat het jubi leumjaar in met 205 leden. Het diamanten feest van de af- deling zal echter gevierd wor.jw den onder een nieuwe voorzit- ter. De heer A. Plug, die tot nog toe de hamer hanteerde, stelde zich namelijk niet meer herkies- baar. Hij heeft de bouw verlaten en een functie aanvaard bij het onderwijs. In zijn laatste voorwoord op de jaarstukken wees de scheidende) voorzitter op de noodzaak tot bezinning in het spel van arbeid en samenleving. Penningmees. ter J. van Duin richtte zich met waarderende woorden tot de gaande man en bedankte hem voor zijn werk in de Hout en Bouwbond CNV. 1/2 meter hoogte op de Stomp wijkseweg zullen nog dit jaar worden vervangen door negen- j tig van natriumlampen voorzie ne masten van zeven meter q kf duizend gulden gevraagd. Bete-^ re verlichting krijgen ook de™ Regthuysstraat, Oude Raad«- huisstraat, het rijwielpad naar de Haagse wijk Mariahoeve en n de Ondermeerweg. Laatstge-^ noemde weg die nog geen open bare verlichting had krijgt 2ip van de Stompwijkseweg afkom-(jr stige lichtmasten. De totair kosten van uitbreiding van dtp verlichting bedragen ruim 151 {j duizend gulden. De gemeenteraad zal maandaj ook worden gevraagd akkoord 1 te gaan met een verhoging van de gastarieven voor kleinven bruikers. Tot een verbruik vaa 600 kubieke meter per jaaj stijgt het vastrecht van 42 naar 45 gulden, de meterprijs blijf! echter met 27 ct gelijk. Daarbo ven stijgt het vastrecht (tot ij duizend kubieke meter) van fw* naar 84 gulden, de meterprr van 20 naar 23 ct. De abonn mentstarieven voor flats wordt H gemiddeld met 3% verhoogd, d zi éénkamerflats echter met 5%. a: T.v.-uitzending mis Stompwijk STOMPWIJK De televisie-ui) W zending van een eucharistievie- dj ring door de KRO komt zonda| 3 april uit de kerk van de H D Laurentius aan de Dr. vane! Noortstraat in Stompwijk. Voor- d< gangers zijn pastoor E. Paap et v< pater F. Aalberse sccc. De ei^ gentijdse liederen worden ge zongen door een parochiekoofk onder leiding van Ellie JansoB" met begeleiding door een com"; bo. De uitzending begint zoall* gewoonlijk om 11 uur op Hilv< VOORHOUT In het paro chiehuis aan de Herenstraat is gisteravond onder grote belang stelling de tweede bridgeclub van Voorhout opgericht De op richting is een gevolg van de al 22 jaar bestaande ledenstop van de eerste Voorhoutse ver eniging. Voorzitter van het voorlopig be stuur is J. Schouten. In septem ber gaat de vereniging officieel van start Tot dat tijdstip wor den een aantal onderlinge wed strijden gehouden. Ruim 70 kan didaatleden hebben zich aange meld. Vertegenwoordiger J. Verhoef van de Nederlandse Bridgebond zei daarover tijdens de oprichtingsvergadering: „U bent al een bloeiende vereni ging, voordat u begonnen bent". Brand bij Nestlé fabriek ALPHEN AAN DEN RIJN - Gistermorgen rond half elf moest de Alphense brandweer in aktie komen bij de fabriek van Nestlé aan de Eikenlaan. Door werkzaamheden aan het dak waarbij een brander werd gebruikt had het isolatiemate riaal tussen de spouw vlam ge vat. De brandweer was na een half uur de brand meester. De Alphense recherche kon giste ren de schade nog niet taxeren. LEIDSCHENDAM De gemeenteraad zal worden voorgesteld een bedrag van 7 miljoen gulden te reserveren voor de uitbreiding van het raadhuis en een nieuw kantoor voor gemeentewerken. Vijf miljoen wordt onttrokken aan de reserves van het grondbe drijf en twee miljoen gulden aan de saldi-reserve die, zo werd bij de begroting meegedeeld, zes miljoen gulden bedraagt Zonder bijzondere maatregelen als de vorming van deze reserve, aldus B. en W. zouden zware financiële lasten voor de gewone dienst ontstaan. Binnenkort is een voorstel te verwachten voor de uitwerking van de schetsontwerpen die al de goedkeuring hebben van de commissie voor openbare werken en ruimtelijke ordening. De plannen waarover anderhalf jaar geleden in de commissie werd gepraat voorzagen in een tweede vleugel aan het raadhuis en de bouw van een tussenstuk midden achter het raadhuis. Verder de bouw van een kantoor van gemeentewerken op de plaats van het huidige gebouw van sociale zaken tussen de Koningin Wilhelmina- laan en de Koningin Julianaweg. Bij dit kantoor zou een parkeer ruimte worden aangelegd voor tegelijk de secretarie en gemeente werken. De plannen beoogden en zo groot mogelijke centralisatie van de huisvesting van de gemeentesecretarie, inclusief dus sociale zaken, en gemeentewerken. De kosten van uitbreiding van het raadhuis en de nieuwbouw voor gemeentewerken werden eind september 1975 geraamd op 4,7 miljoen gulden, exclusief inrichtingskosten. VOORSCHOTEN - De Voor- schotense werkgroep van Am nesty International haalt zater dag 2 april huis-aan-huis boeken op in Voorschoten. Deze boeken zullen op 13 en 14 mei in het centrum van Voorschoten op een boekenmarkt aan de man worden gebracht. De opbrengst van deze boekenverkoop komt ten goede aan het werk van Amnesty International Om or ganisatorische redenen zal het niet mogelijk zijn alle huizen in Voorschoten af te gaan. Voor schotenaren die het werk van Amnesty International willen steunen, kunnen ook contact op nemen met Rob van Lint, Offen- bachlaan 15, Voorschoten, tel. 4441. VOORSCHOTEN/WASSE NAAR Het Jongerenpasto raat Voorschoten/Wassenaar viert dit jaar zijn eerste lustrum. Ter gelegenheid daarvan zal het pastoraat actie voeren voor het werk van ATD (Aide toute detresse, of Hulp in iedere nood). Deze organisatie houdt zich bezig met het lenigen van de ergste armoede in zowel de westerse wereld als in de Derde Wereld. Tijdens een bijeenkom st, die het jongerenpastoraat vanavond houdt in het J.P.-huis aan de Leidseweg 33 in Voor schoten zal besproken worden hoe het project voor ATD zal worden ingericht. De bijeen komst begint om acht uur. KATWIJK De opbrengst van de bingo-dansant die onlangs ten bate van het nieuwe Trefpunt in Tripodia is gehouden, heeft 7000 opgebracht, terwijl de bingo-avond in Cleyn Duin 1000 opleverde. In totaal is nu ongeveer 11.000 in kas. Als het streefbedrag van 20.000 is bereikt zal het actiecomité „t Trefpunt uit de brand" worden opgeheven. NIEUWVEEN Het gemeente bestuur van Nieuwveen is voor alsnog niet bereid vrouwelijke inwoners van Nieuwveen te er kennen als woningzoekenden. Dit bleek tijdens de raadsver gadering. Mevr. J. C. Amelun- xen-Vonk (Gem. Belangen) ï-l. Hilverjb NIEUWVEEN Tijdens de vie ring van het 25-jarig bestaan van de Nieuwveense EHBO-af deling St.-Veronica werden gis teren vier jubilarissen gehul digd. Dr. A. M. van Dongen kreeg het gouden bonds insigne overhandigd. B. Vink en R. Schrama kregen een zilveren onderscheiding. De eretekenen werden uitgereikt door G. J. M. Verkerk uit Gouda, voorzitter van het district Zuid-Holland. wond zich nogal op, over deze „vorm van discriminatie". Zij wenst zo snel mogelijk een wij ziging van de woonruimtever ordening. De raad van Nieuwveen had onlangs besloten het artikel in de woonruimteverordening te toetsen bij het IGOR. In een eerste reactie heeft het IGOR laten weten geen andere ge meente te kennen, waar een soortgelijke verordening wordt gehanteerd. Burgemeester G. J. van der Kroft twijfelde aan de juistheid van deze informatie. Hij beweerde zeker te weten, dat elders in het land tenminste nog twee gemeenten een soort gelijke verordening kennen. De raad van Nieuwveen besloot, dat er opnieuw overleg gevoerd zal worden met het IGOR. WASSENAAR Met ingang ren. De twee lagere scholen zul- vooral in Wassenaar zuid is de van het nieuwe schooljaar *77- len volgend schooljaar samen- aanleiding geweest van de fusie- '78 zullen de chr. school aan de gaan onder de naam „Oecume- besprekingen van schoolbestu- Bloemcamplaan, de rJt. Pi us nische school Paulus". Beide ren, leerkrachten en oudercom- X-school, de St.-Anna-kleuter- kleuterscholen blijven nog een missies. In Nederland bestaat school en de prot chr. Prinses jaar zelfstandig. nog maar weinig samenwerking Margriet kleuterschool fusione- Het dalend aantal leerlingen, tussen prot.-chr. en r.k. onder wijs. De Wassenaar se fusie wordt dan ook met veel interes se gevolgd. Inlichtingen over de nieuwe school kunnen worden ingewonnen bij mevr. L. Ver- beek-Heeger, tel. 79934 en de heer T. Buitink, tel. 77057. Festijn bij heropening Soefi-tempel l KATWIJK De Soefi- tempel aan de Sportlaan te f Katwijk is de afgelopen ft maanden alleen gebruikt u voor een paar incidentele ft evenementen; de activitei- g ten van de Soefi-beweging ift zelf hebben namelijk, alt- k hans in de tempel, een win- j terlang stil gelegen in ver- band met onderhoudswerk- zaamheden aan het ge- bouw. Om de heropening i te vieren wordt nu op za- terdag 2 en zondag 3 april f een voorjaarsfestival geor-1 ganiseerd in de Universel Murad Hassil, zoals tempel officieel heet. Tijdens dit twee-daagse fes- T tijn kan men genieten van muziek door de Samt-groep 1 (jazz-improvisaties, ooster- Ij se en westerse klanken), to- C neel door het Magic Thea-1 tre, kunst uit het Museum L voor Land- en Volkenkun-P de in Rotterdam, beeldend P werk van o.a. kunstenaars r) uit ,,'t Pandje" in Katwijk f' en een bazar. Ook zijn er kunstnijverheidsartikelen te zien en te koop, is er een handlezer aanwezig en wor- r den er spelletjes georgani- T seerd voor de kinderen ff Consumpties zijn tegen een j kleine vergoeding verkrijg- r baar; de toegang is vrij. Iedereen is welkom in de tempel met zijn sfeervolle L interieur: een unieke gele- L genheid voor degenen die L zich, in de acht jaar dat het l koepelgebouw nu in de zuidduinen staat, wel eens t hebben afgevraagd hoe het 1 er van binnen zou uitzien. t Openingstijden van 11.00 tot ongeveer 22.00 uur

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4