Britse pers vond weer geschikte vrouw voor prins Charles Peék&Cloppenburg DONDERDAG 31 MAART 1977 LEIDSE COURANT PAGINA 19 Kllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllll in onze correspondent Roger Simons ONDEN Het stond weer in een ondense krant: „Kroonprins Charles jeft trouwplannen. Er zijn geheime be- irekingen aan de gang tussen Bucking- un Palace en de Luxemburgse konin- lijke familie. Charles (29 in november) jl katholieke prinses Marie-Astrid (23) uwen". Louter speculatief, verklaart de »rsattaché van het koninklijke paleis in widen, „eerlijk gezegd, weten wij er demaal niets van. Wij kunnen het be- •stigen noch tegenspreken. Dit gerucht trouwens niet nieuw. Op 17 november 1976 werd het uitvoerig behandeld door een populaire Londense zondagskrant. Het Britse publiek is dol op zulke verha len. Een ding kan ik wel met de nodige zekerheid vertellen: prins Charles heeft het dit jaar veel te dnik om te trouwen. Dat zei hij trouwens van de week zelf op de Ivoorkust", aldus deze charmante woordvoerster van Buckingham Palace. Kroonprins Charles kan het in dit Britse zilveren jubeljaar inderdaad te druk heb ben- om een huweijk aan te gaan, maar volgens de Londense Daily Mail denkt hij er wel aan. Vroeger heeft hij gezegd: ,Jk vind rond de 30 een geschikte leeftijd om te trouwen". Aangezien die tijd dichtbij begint te komen, doet de Britse pers geregeld hardnekkig pogingen om voor prins Charles een geschikte vrouw te vinden. Groot-Brittannie's troonopvolger kan zich uiteraard nergens vertonen met een jongedame, of er wordt direkt gefluis terd, dat hij er mee gaat trouwen. Een maand geleden woonde hij een theater voorstelling bij in gezelschap van Penelo pe Eastwoord (22), die een diploma op zak heeft van Londens befaamde Econo misch school. Daarna gingen ze samen een hapje eten. Daarna liet de Britse troonopvolger zich de laatste achttien maanden geregeld in het openbaar zien, met de blonde Davina Sheffield (26), die bij hem aan huis komt. Charles leerde Davina kennen in 1974, toen zij aan hem voorgesteld werd door Lady Jane Wellesley (25), dochter van de hertog van Wellington, waarmee de kroonprins al een jaar beste maatjes was. Lady Jane is redactrice bij de „Radio Times", het programmablad van de BBC- radio en televisie. De „Daily Mail" beweert, dat prins Char les Davinda, Jane en Penelope slechts gebruikt om de aandacht af te leiden. Door kenners van koninklijke hartsgehei men werd aan deze krant verklapt, dat vroeg of laat de verloving van prins Charles met prinses Marie-Astrid van Luxemburg wereldkundig gemaakt zal worden. Charles is net terug in Londen van een drieweeks bezoek aan Afrikaanse landen. Volgens de „Daily Mail" staat slechts een probleem zijn voorgenomen huwelijk in de weg: prinses Marie-Astrid is katholiek. Als Charles en Astrid trouwen, zonder dat de Luxemburgse prinses overgaat naar de Anglicaanse kerk. verliest hij - op grond van een wet van 1700 - automa tisch zijn recht op de troon. Hoewel er vooralsnog geen plannen bestaan om die verouderde wet in te trekken, is het klimaat voor een dergelijke maatregel nu veel gunstiger dan ooit In januari werd het rapport van de gezamenlijke commis sie van de Anglicaanse en de katholieke kerk gepubliceerd, waarin wordt gezegd, dat de fundamentele opvattingen van bei de kerken inzake het pauselijke gezag met elkaar verzoend kunnen worden. IlllllllllllillllllllllllilllllllllllIlllllllllllillIIIIIIIIilllllIIlll^ Omdat het weer wijd wordt Deze gabardinejas met kapuchon en omgeslagen manchetten. In o.a. camel, marine en kaki. Mt 36 t/m 44. Wijde zwier. In deze wijd vallende jas met kapuchon. In o.a. kaki en marine. Poplin. Mt. 36 t/m 44. wijd en mooi. Ueze gabardine trenchcoat met stolpplooi. In o.a. marine, zwart camel en kaki. Mt. 36 t/m 44.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 19