inwoners Flanorpad laten ntobanden leeglopen S' ieman Holding opt herstel Plan voor tunnel onder Willem de Zwijgerlaan Jasperina de Jong: wervelende revuester „Gemeente moet toezicht houden op Waardeiland ugiigiflgi CJE TEGEN PARKEEROVERLAST ACl L.C.-ARTIKEL OVER ONTEVREDENHEID "HAVAARDEILAND PPR-RAADSLID L. BEIJEN: Bezwaren tegen verbreding van Kerkpleinbrug ■GIIOAG 29 MAART 1977 LEIDSE COURANT PAGINA 3 b leem (Van een onzer Verslaggevers) De bewoners van het Flanorpad, een viertal studenten- Ij de ingang van het Academisch Ziekenhuis aan de rseweg zijn gisteren tot een harde actie overgegaan tegen Voverlast die zij dagelijks ondervinden van bezoekers ry.jerjpctelwlen van het AZL en het instituut voor preventieve ide. Zeker vijftien autobezitters troffen twee banden van ;uig leeg aan toen zij van een bezoek aan een van deze en terugkeerden. chip, 7en wind moest er in hen gesleuteld, gekrikt :ect ipt worden om de auto 'aardig te krijgen. Een aat m de gedupeerde auto- deed van het gebeurde bij de Leidse politie. tand precies twee jaar geleden voerden de studenten al actie tegen de parkeerhinder. Via schriftelijke dreigementen die op de voorruit werden ge plakt probeerden zij toen al de automobilisten er toe te bewe gen hun auto niet op het Flanor pad te parkeren. Ook werden aan het begin van de weg duide lijke borden met „verboden toe gang, particulier terrein" en „streng verboden te parkeren" geplaatst Het resultaat was nauwelijks merkbaar en intus sen is de rij auto's zo aange groeid, dat de studenten hi eigen vervoermiddel nauwelijks meer kwijt kunnen. Herhaalde malen zou al aan de politie ge vraagd zijn op te treden tegen de illegale parkeerders, maar deze zou zich op het standpunt hebben gesteld niet bevoegd te zijn op te treden vanwege het particuliere karakter van het terrein. En dus besloten de stu denten gisteren zelf het recht in handen te nemen en lieten reso luut van alle illegale parkeer ders die richting AZL verdwe nen twee banden leeglopen. Een woordvoerder van de bewoners' vertelde dat in de naaste toe komst meer van soortgelijke ac ties te verwachten zijn. In een eerste commentaar stelde politievoorlichter Hoofdinspec teur Oudman niet officieel op de hoogte te zijn gesteld van de overlast op het Flanorpad. Wel waren de acties van de studen ten tot het politiebureau doorge drongen. De heer Oudman wees erop dat de illegale parkeerders Een van de slachtoffers van de actie door bewoners van het Flanorpad niet wegens overtreding van de wegenverkeerswet te pakken zijn, omdat het Flanorpad geen openbare weg is. Alleen een ver baal op grond van artikel 461 (verboden toegang) is dit moge lijk. Overigens verwachtte de heer Oudman moeilijk maatre gelen te kunnen nemen tegen de acties van de bewoners. „Het is altijd moeilijk na te gaan wie die banden leeg heeft laten lo pen. Dan moeten we eerst getui gen hebben of ze op heterdaad betrappen", aldus de hoofdin specteur in een eerste reactie. meJouBchto heer, dlereiizien het artikel ,j u. dat door ons Loidse Courant d.d. 22 maart 1977, berit uu woning geen werkzaamheden meer worden nadat u in genoemde courant in wij weer kontakt met u op. tegenartikel heeft laten iugd van Nieman Holding aan de familie Bergamin 05 Omi n onzer verslaggevers) 4 De Nieman Holding BV, de firma die ^loitatie van het Waardeiland in handen s gestopt met de herstelwerkzaamheden am. woning van een van de families aan de <esf laan. Dit besluit is genomen op last van img. (-directeur J. M. G. Meikert naar aanlei- sber. in een dossier met klachten over hun dat de betrokken bewoners vorige week 1Mb gemeenteraad en de Leidse Courant ïrham 'aste^ij eerder meldden zijn lang niet alle idag. rs van de Leidse Goudkust tevreden over Stoning. Vorig jaar oktober resulteerde dit in jeciailachtenlijsten voor de tweede oplevering. :sterHantal gevallen zouden deze goeddeels zijn ■Bn. Dat echter niet iedereen tevreden is wijze waarop de Nieman Holding de problemen tracht te verhelpen blijkt onder t Le*ut het dossier dat de familie Bergamin imus.week naar de gemeenteraad stuurde. Dit (S) %nd met de raadsvergadering van gisteren aantal zaken met betrekking tot het I2.3fliland aan de orde kwamen. ■s: Pftweek dinsdag maakten wij in deze kolom- len. |n dit klachtendossier en een begeleidend If&n al melding. De betrokken bewoners de- van irin een beroep op de Leidse gemeenteraad oerdhan Holding op zijn verantwoordelijkheden in, omdat deze in vele gevallen schromelijk lke zou blijven bij het herstellen van de »m-f\enten aan de huizen, leden zaterdag ontving de betrokken familie een brief van de Nieman Holding, waarin de heren Pieterse-en Landman namens deze firma meedeel den dat naar aanleiding van dit artikel in de Leidse Courant de werkzaamheden aan hun wo ning werden gestaakt „Pas nadat u in genoemde courant een tegenartikel heeft laten plaatsen ne men wij weer kontakt met u op", aldus het schrijven. Gevraagd naar het waarom van deze brief stelde de heer J. Pieterse van de Nieman Holding, dat de familie Bergamin de Nieman Holding al zoveel schade had berokkend dat er niets anders meer op zat dan deze maatregel te nemen. „Het wordt ons nu te gortig, pas als deze familie de zaak rechtzet zullen wij weer kontakt met hen opnemen. Met al dat geschrijf in die krant bereik je helemaal niets. Wij voelen ons persoonlijk aangesproken. Ze betrekken het hele eiland in hun schrijverijen en daar hebben ze geen sodemieter mee te maken", aldus de heer Pieterse die daar nog aan toevoegde bereid te zijn het huis van de betrokken familie terug te kopen. Blijkens een mededeling van Hol ding-directeur Meikert kan er echter hierover al leen nog maar schriftelijk onderhandeld worden. De personeelsleden van de Nieman Holding heb ben het verbod gekregen nog langer met de be trokken bewoners te spreken. Overigens is de familie Bergamin niet de enige familie bij wie de Nieman Holding de herstelwerk zaamheden heeft gestaakt Na de publikatie in deze krant in oktober van het vorig jaar werd ook het werk bij een familie aan het Sam van Houten plein stopgezet Volgens de Holdingdirectie zou er met de betrokken bewoners niet te werken zijn. 99 LEIDEN „Beneden alle peil". Zo kwalificeerde het PPR-raad- slid L. Beijen gisteravond de reactie van Nieman Holding b.v. op de publicaties in deze krant over de klachten van be woners van het Waardeiland betreffende de kwaliteit van hun nieuwe huizen. De heer Beijen drong er bij wethouder C. Waal op aan enig toezicht door de gemeente op de gang van zaken op het Waardeiland uit te oefenen. WD-fractievoorzitter C. Elzen- ga noemde de reactie van Nie man Holding wel terecht „Het gaat hier om een contract tus sen de exploitant en de bewo ners. Wanneer door een van de twee partijen het contract niet wordt nagekomen, moet men zich tot de rechter wenden en de zaak niet via een krant uit vechten", aldus Elzenga. Wethouder Waal moest toegeven dat de manier waarop Nieman Holding een t?genstuk in de krant eist op hem een „minder sympathieke indruk" maakte, maar hij stelde wel nadrukke- PPR-raadslid Beijen lijk dat de verantwoordelijkhe den van de gemeente en Nieman Holding moesten worden ge scheiden. „De exploitant neemt de ver plichtingen op zich om behoor lijk te bouwen. Aan de gemeen te is het alleeen toezicht te hou den op de woningwet en de bouwverordening. Slechts in zeer dringende zaken kan de gemeente interveniëren. Dat dergelijke zaken zich voor doen, is mij nog niet gebleken". Overigens ging de gemeente raad wel akkoord met het verle nen van medewerking aan het in exploitatie brengen van het Waardeiland en met de herzie ning van het bestemmingsplan voor het Waardeiland. Met de exploitant van het Waardeiland is de gemeente overeengekomen dat hij ƒ500.000,- in het fonds bovenwijkse voorzieningen zou storten. De heer Beijen noemde deze bijdrage wat laag. Wethou der Waal wees er echter op dat Nieman Holding zelf het onder houd van het eiland ter hand zal nemen. Daartoe zullen de bewo ners jaarlijks een bijdrage aan Niemand Holding moeten geven van naar schatting 600,-. Over deze gang van zaken sprak de PPR-fractievoorzitter zijn verontrusting uit „De bepalin gen hierover in de exploitatie overeenkomst zijn wel wat vaag gehouden. Ik voorzie hierover in de toekomst ernstige moeilijkhe den". Het voorstel van het PvdA-raad- slid J. Duyvestein om Leidena- ren en economisch gebondenen aan Leiden voorkeur tot aan koop van huizen op het Waar deiland te geven, werd zonder hoofdelijke stemming door de gemeenteraad overgenomen. Een en ander zal nader worden bekeken in de werkgroep Waar deiland, waarin op korte ter mijn ook huidige bewoners zit- ting zullen hebben. De ondertunneling van de W. de Zwijgerlaan LEIDEN De dienst gemeente- laan- De Marnixstraat zal dan werken van Leiden wil een fiets- de drukke verkeersweg onge- en voetgangerstunnel aanleggen lijkvloers kruisen, onder de Willem de Zwijger- De gemeentelijke dienst stelt ifta ige^EN Een oordeel over 3eeledjesprogramma als „Joze- Jasperien", gisteravond ate| een wervelende Jasperina ong m de Leidse Schouw- I gebracht, valt altijd sub iet fcf uit Toeschouwers, die h<erina in hun favorieten- 'hefle hebben staan, zullen niet ior40oit genoeg van haar krij- ipv»al zong ze de gehele nacht el h Is Jasperina niet direct je kJster", dan kan een avond Haliedjes toch wel te veel van jdagoede zijn. 'onindelijk gaat het op zo'n Ojd alleen maar om Jasperi- enfle Jong. Wat ze zingt en in B* raam dat is ingepast, doet s, liet zo erg toe. Zij is in staat e D elke tekst wel iets temaken. Het is daarom niet zo heel erg, zongen nummers. En voor de schijnlijk één van de weinige dat van het verhaaltje „Joze- liefhebber zal de stroom liede- echte revue-artisten, die Neder- fien", het frame waarin voor de ren na de pauze wel slagroom land rijk is. Zij heeft persoon- pauze de liedjes zijn gevat, niet zonder de gebakjes zijn. lijkheid, kan haar lijf gebrui- veel klopt; de geschiedenis loopt ken, is niet mooi van stem, maar enigszins weg in een horde ge- Nu is Jasperina de Jong waar- gebruikt wel al de mogelijkhe den die de hare heeft. Haar stijl is het licht-ordinaire en het vooral uitdagen, gebaren en emoties aanzetten en opkloppen. In dat kader past ook het enigs zins pasticherende, dat is: de neiging andere stijlen te imite ren, eventueel met de bedoeling ze te ironiseren. Tenslotte staat ze op het podium met een gemak en een ontspan nenheid, die de ware inspanning en training niet doen vermoe den. Wie dat kan is een artiest, een ster, van wie je alleen maar de persoonlijkheid kan beoorde len en nauwelijks meer het pro gramma. Dat laatste blijft maar bijzaak. PAUL VAN DER PLANK zich voor de tunnel te realiseren door het straatniveau van de Marnixstraat ter plaatse te ver lagen en het niveau van W. de Zwijgerlaan te verhogen. Een tunnel met een lengte van 22 meter zou dan aangelegd kun nen worden. De aanleg van de tunnel zou wel gevolgen hebben voor het gemotoriseerd verkeer: bus en auto dienen een andere route te kiezen. Om ook voor deze weggebruikers een oplos sing te vinden is de gemeente van plan beide ventwegen langs de twee zijden van de W. de Zwijgerlaan door te trekken. Om het tunnelplan aan de om wonenden te verduidelijken en tevens hen een inspraakmoge lijkheid te bieden, wordt dins dag 5 april in het dienstencen trum aan de Van Hogendorp- straat 36 vanaf acht uur een hoorzitting gehouden. Tekenin gen zijn vanaf heden in het dienstencentrum en in de etala ge van de firma Van Heusden aan de W. de Zwijgerlaan te bezichtigea Traktatie Voor de raadsleden was er gisteravond tijdens de vergade ring een traktatie. In plaats van het gebruikelijke rondje jus of druivesap om tien uur was er gisteravond rosé met kaas. Deze ongewone verfrissing werd de raadsleden en het college aangeboden door de heer M. Ham (CDA), die van daag het feit herdenkt dat hij veertig jaar geleden in overheidsdienst trad. De heer Ham is werkzaam bij de belastingdienst als inspecteur. Record Ondanks, (of dankzij?) deze plezierige onderbreking heeft de gemeenteraad in recordtijd de agenda afgewerkt Sinds mensenheugenis is het niet meer voorgekomen dat burge meester Vis om kwart over tien kon afhameren. We hebben zo vaak via deze kolommen onze zuchten en kreunen over de ellenlange vergaderingen van de Leidse gemeenteraad laten doorklinken, dat we dit maal de ongewone gang van zaken niet onvermeld wilden laten. De wethouders H. van Dam en B. Oosterman zullen geduren de onbepaalde tijd wethouder D. Tesselaar vervangen. De wethouder van onderwijs wordt mogelijk over enige weken geopereerd aan een hernia. Het zal daarna nog lange tijd duren, voordat de wethouder weer achter zijn bureau te vinden zal zijn. In onderling overleg zullen wethouder Van Dam en Oosterman de lopende zaken voor hem waarnemen. en De heer M Verdegaal is gisteravond door de gemeenteraad benoemd tot lid van de commissie van advies als bedoeld in artikel 8 van de woonruimtewet 1947. De heer A. Nijs is benoemd tot hoofd van de dr. Van Voorthuysenschool. Tot hoofd van de openbare lagere school aan het Regenboog pad is de heer L. Schwartz benoemd. De heer A. Pesant is het nieuwe hoofd van de openbare lagere school aan de Oppenheimstraat Poëzie Hardop Oe groep, die Poëzie Hardop op de planken zet. Poëzie Hardop brengt donderdag 31 maart een dubbelportret van Elsschot en CarmiggelL De voorstelling begint om kwert over acht De toegangsprijzen zijn 7,50, 3,75 (CJP-houders en 65-plussers) en 6,50 (inschrijvers K 0). De voor te dragen gedichten van Elsschot zijn, zoals vele van zijn romans en verhalen, doortrokken van ironie en soms wrange spot De gedichten van Carmiggelt zijn „lyrische cursiefjes". CPN-stadsvernieuwing De CPN-afdeling Leiden houdt vanavond een vergadering in „De Zevensprong" aan de Bernhardkade. Dirk van Zwin- deren zal spreken over de stadsvernieuwing in Leiden Noord en De Kooi. De CPN is van mening dat de stadsvernieuwing in deze wijken sneller moet worden aangepakt De vergade ring begint om acht uur. Rijksdaalderconcert De pianiste Mary Stanton verzorgt woensdag 6 april het laatste rijksdaalderconcert in de kapelzaal van K O. Het concert begint om kwart over acht Plaatsen zijn te reserve ren bij het bureau van K O, Oude Vest 45, tel. 14U4L Het programma dat de Amerikaanse pianist in Leiden zal brengen omvat een Chaconne van Bach, de sonate opus 111 van Ludwig van Beethoven, de Grazer-fantasie van Schu bert en de sonate van Ginastera. LEIDEN De gemeenteraad heeft gisteravond het voorbe- reidingsbesluit voor het gebied tussen Zuidsingel en Ooster kerkstraat genomen. Hier zal de stichting „Nieuw Groenhoven" 195 woningen realiseren. Door het PSP-raadslid A. v.d. Zande en de heer L. Beijer (PPR) werd bezwaar genaakt tegen de voorgenomen verbre ding van de Kerkpleinbrug. De twee raadsleden vreesden dat hiermee de verkeersdruk op de Oosterkerkstraat zou worden vergroot. Wethouder Waal stelde dat een wijziging van het voorberei- dingsbesluit een vertraging van de uitvoering van het bouwplan met zich mee zou brengen. Een amendement ingediend door de heer Beijen met betrekking tot de Kerkpleinbrug werd hem ontraden. Het CDA-raadslid M. Ham wees erop dat het handhaven van de brug op zijn huidige breedte een gevaarlijke situatie in de hand zou werken. Het amendement van de heer Beijen werd door drie raadsleden gesteund. Wet houder B. Oosterman onthield zich van stemming.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 3