ierste nederlaag VTL moeizame zege Boys LMHC handhaaft koppositie Gemini/Kangeroesi overwinningen voor Lisse Hazerswoudse drll=!im=» feteringse Boys verrast SJZ Jeugd Quick Boys blijft winnen LEIDSE COURANT PAGINA 19 (Van onze sportredactie) IEN De enige wedstrijd, die In Groep A van de afdeling in/Gouda doorgang vond, leverde zomaar een sensationele ult- op: koploper VTL leed zijn eerste nederlaag. Nleuwerkerk was oordelljk voor de 1-2 uitslag aan de Vliet. In Groep B verraste ie Boys SJZ. De Boys wonnen met 2*1. Unltas Lelden deed niet minder door Floreant met 2-0 terug te wijzen. VNL stelde teleur door bij Soccer Boys met 3-2 te verliezen, aanvallend verzwakt VTL (Jan len van de bal geduwd en Slem van der Linden mocht vanaf de stip aanleggen. In eerste instantie stopte doelman Boer de bal, maar de rebound was te simpel voor dezelfde Siem van der Linden. VTL leek door te gaan maar de ver opgedrongen defensie werd vlak voor tijd door een uitval verrast. Joop de Buck zette voor naar Nico Stuiver, die raak schoot: 1-2. fiusius en Vic Boutier waren ins een schorsing niet van de heeft zijn eerste seizoenne- iag geleden. Nleuwerkerk won 12-1VTL had het grootste deel |de wedstrijd wel een veldover- fit maar de koploper wist dat I in doelpunten uit te drukken, werkerk nam voor rust zelfs voorsprong. Rob van Ginkel Ide hands en Dik Haasbroek |>ot van elf meter raak. Een Jrtier na rust kwam VTL langs- aveneens via een penalty. Doel- 1 Nico Boer had Bram Verkuy- Groep B SJZ heeft bij Weterlngse Boys een wat ongelukkige nederlaag gele den (1-2). De Zoeterwoudenaren waren over het algemeen wat meer in de aanval maar Weteringse Boys had wat meer geluk met de afron ding. Het eerste doelpunt van de thuisclub was daar een voorbeeld van. Ben van Kempen wilde een corner van Weteringse Boys weg werken, maar hij schoot tegen de voet van Jos Cozijn, waardoor de bal onverwacht in het doel ver dween. Wim Bos zorgde voor de gelijkmaker. Nadat hij gelanceerd was door Sjaak van Slingerland, schoof hij de bal langs doelman Ben van der Groep. Na rust kreeg dezelfde Wim Bos niet een tweede treffer. Een lob van de SJZ-aanval- ler over Van der Groep heen bleef precies op de doellijn liggen. Even later schoot Koos Romein net naast na aangeven van Theo van Klink. Vlak voor tijd greep Wete ringse Boys de winst. Een terug speelbal van Ben van Kempen zondag afdeling bleef steken in de modder, waar door Chris van Egmond (invaller voor Albert Bollen) de bal kon oppikken. Hij ging langs doelman Ammerlaan, maar schoof de bal tegen de paai. Jos Cozijn kon de bal toen alsnog in het verlaten doel tikken: 2-1. Unltas Lelden heeft in de wed strijd tegen Floreant net wat meer geluk gehad, waardoor de thuis club de winst kon binnenhalen: 2-0. Voor de pauze had Floreant gedomineerd, maar niet geldig gescoord. Wel had Jan van Vliet raak gekopt uit een voorzet van Kees de Jong, maar scheidsrechter Frankhuizen keurde de treffer af, omdat de bal de achterlijn gepas seerd zou zijn, toen De Jong voor zette. Unitas trof het na rust beter. Een vrije trap van Jan Sierat werd door keeper Jan Mathot wel ge stopt, maar hij liet de bal weer glippen waardoor Aad Vermont eenvoudig kon scoren. Even later werd een voorzet van Dammes Sierat door de defensie van Flo reant gemist, waarop Gijs van der Blom raak kon schieten: 2-0. VNL, dat trainer Van Hees aan het eind van het seizoen ziet vertrek ken, heeft de winst bij Soccer Boys laten liggen: 2-3. De Leidena- ren kwamen snel op winst toen Jaap van Dijk een schot van Piet van Berkel van richting verander de: 0-1. Jaap van Dijk maakte deze De eerste treffer voor Weteringse Boys. SJZ-verdediger Ben van Kempen schiet de bal tegen de voet van Jos Cozijn: de b?l zal langs de verbaasde doelman Leo Ammerlaan in het doel verdwijnen: 1-0. fout voor Soccer Boys volledig nog terug. Ton Luykx rondde een Boys kwam op winst toen doelman goed: hij scoorde tweemaal, zij het voorzet van Jan Ubink af. Na rust Theo van der Berg een bal liet de tweede maal na hands gemaakt viel VNL veel aan, maar bracht vallen waarna Bart van Dijk simpel te hebben. VNL kwam voor rust weinig variatie in zijn spel. Soccer kon scoren. i Slo(T Van onze volleybalmedewerker Lelden Gemini Kangeroes Is het afgelopen weekeinde op nieuw, zij het moeizaam tot winst gekomen. In de Vllethorst te Voor schoten werd Duivesteyn PVC met 3-2 teruggewezen. Gemini speelde matig, maar het toonde zich In de eerste twee sets toch- duidelijk oppermachtig aan PVC. Vla de setstanden 15-10 en 15-12 namen de Voorschotenaren een 2-0 voorsprong. Daarna gaf Gemi ni het Initiatief volledig uit han den. Er werd aan Voorschotense zijde zeer zwak gespeeld, waar door PVC vla winst In de volgen de twee sets (9-15 en 8-15) de stand weer In evenwicht kon brengen. In de beslissende vijfde set stelde Gemini echter orde op zaken. Het tempo werd opge schroefd, terwl|l PVC geen enkele kans meer kreeg tegen het hech te blok van de Voorschotenaren, waarin met name Kees de Ridder excelleerde. Vla 15-9 werd het duel uiteindelijk beslist In het voordeel van Gemini Kangeroes. De reserves van Gemini Kange roes moesten aantreden tegen de de nummer drie van de ranglijst: Volendam. Gemini kwam verras send sterk uit de startblokken, maar nadat ze de eerste set met 15-9 in de wacht hadden gesleept raakten de Voorschotenaren volle dig van slag. Pas nadat Volendam Volleybal via de setstanden 10-15 en 5-1 een 1-2 voorsprong had genomen, wist Gemini de inzinking enigszins te boven te komen. De Voorscho tense ploeg kwam in de vierde set zelfs met 14-13 voor. Het geluk was echter niet met Gemini. Enke le ongelukkige momenten aan Ge- mini-zijde brachten de winst ui teindelijk toch bij Volendam: 14- 16. De heren van Haak Novo lijken aan degradatie niet meer te kun nen ontkomen. De Noordwijkers gingen in het belangrijke duel te gen van Santen Leyland kansloos met 3-1 de boot in. De eenheid was in de Noordwijkse formatie ver te zoeken. Haak Novo speelde on geconcentreerd en lijkt zich reeds met degradatie verzoend te heb ben. Vrij gemakkelijk kon de con currentie via de setstanden 15-6, 15-5, 11-15 en 15-9 de eer en de punten voor zich opeisen. De dames van Gemini Kangeroes zijn nu vrij zeker van het spelen van promotiewedstrijden. De Voor schotense dames kwamen zelf de afgelopen week tweemaal tot win st, terwijl het als derde genoteerde Die Raeckse een nederlaag moest incasseren. Vrijdagavond moest Gemini in Voorschoten aantreden tegen Tonegido. Gemini heeft dui delijk weer de opgaande lijn te pakken. De penetratie liep uitste kend, waardoor ook de aanval vol ledig tot z'n recht kon komen. Tonegido bleef zo goed als kan sloos en werd via de setstanden 15-8, 15-9 en 16-14 naar een 3-0 nederlaag gespeeld. De wedstrijd van afgelopen zaterdag gaf een vrijwel identiek wedstrijdbeeld te zien. Een oppermachtig Gemini had geen enkele moeite om het laaggeplaatste Interlance Z-2 met 0-3 te verslaan. De dames van Leython hebben zich via een 0-3 zege op van Santen Leyland wat verder verwij derd van de degradatiezone. On danks het ontbreken van Wil v.d. Wijngaard wist een collectief sterk Leython via de setstanden 14-16, 12-15 en 7-15 de zege vrij gemak kelijk binnen te slepen. De reserves van Gemini Kange roes speelden een bijzonder slech te wedstrijd tegen Tonegido-2 en verloor dan ook verdiend met 3-1 (setstanden 3-15, 15-10, 15-7 en 15-6). De dames van Leski wisten tegen koploper OVRA wel voor een verrassende start te zorgen, maar nadat zij de eerste set in de wacht hadden gesleept, kwamen de Was- senaarse dames er niet meer aan te pas. Leski werd alsnog naar een kansloze 1-3 nederlaag gespeeld. zaterdag afdeling - met 3-1 de baas. Met dezelfde cijfers klopte Alphla het bezoe kende SJZ. Meerburg versloeg LSW70 met 3-2. Bernardus be haalde de volle winst op Klc- kers:'69:1-0. Hoewel Abbenes sterk aandrong, heeft Stompwijkse Boys het ach terin goed dichtgehouden. Beide elftallen misten talrijke kansen en troffen geen doel: 0-0. Via een strafschop (Ton Siecker) kwam VNL met 1-0 voor. Jan Wit- teman, Fred van der Berg en Cors Witteman zetten SVLV alsnog op 3-1. Alphla behaalde een regelmatige zege op SJZ. Bram Amsterdam, Bert Koster en John Sonderop scoorden voor de thuisclub. Henk Lelieveld redde de Zoeterwoudse eer. Een slap schot van Fred Piket, waar de doelman van Kickers'69 overheen dook, leverde Bernadus de volle wist op. Meerburg verspeelde een 2-0 voor sprong, maar eindigde toch nog winnend, toen Peter Beukeboom een solo fraai afrondde. Voor Meerburg scoorden Peter Beuke boom (2x) en Kees Hagenaars. Mar Schouten en Huub van der Linden troffen voor LSW'70 doel. GOUDA In de afdeling Gouda blijft Sportlef aan de leiding. Het klopte Slveo met 2-0. Het achter volgende Rohda versloeg Aarlan- derveen met 4-2. ReeuwIJk en Flo reant wonnen belde rn®t 1-0 van resp. Gouda en Zwammerdam. Waddlnxveen en Rijnstreek scoor den nlet:0-0. Bergambacht en Ou dewater deelden eweneens de punten (1-1). Aarlanderveen nam in het duel met Rohda al spoedig via Herman Vink de leiding. Lang duurde deze situatie niet. Karei van Hanswijk, At van Hanswijk en Martien de Jong zetten Rohda op winst. Loek Verhage en Jan Dorrepaal brach ten de eindstand op 4-2. Een iets sterker Floreant drukte de verhoudingen goed uit. Zwammei dam werd met 1-0 aan de zegeka gebonden, waardoor de derd plaats haalbaar lijkt. Arno van de Heiden strafte een fout van d doelverdediger goed af: 1-0. je hé toezij •lleswl Van onze hockeymedewerker Splinl LEIDEN In het afgelopen In- tstekf haalweekelnde werden maar Pi^ twee herenwedstrijden ge- rg-do tpteld. Lelden handhaafde zich kre<**n dê top van 1 A door een ide t verdiende, maar benauwde ze ge op Den Bosch. Forescate kwam tegen Haarlem ook tot nd winst Den Bosch Lelden: 1—2. ar bef veldtechnische redenen werd el gede2e voor Leiden belangrijke Niet» wed8tr'jd naar Son nabij Eindho- en j ven verplaatst. Leiden begon gehandicapt door ontbreken van spits Ernst van der Berg, die nog drie weken in de lappenmand zal moeten, terwijl Henk van Veen de wed strijd met een op de training opgelopen beenblessure begon. Toch was het Leiden dat in het begin de toon aangaf en al snel op 0—1 kwam. toen Henk van Veen sterk doorzette en Wout van der Berg, die zijn broer op de midvoorplaats verving, hard inpushte. Den Bosch met ausput- zer Van Weerden aan het hoofd kwam halverwege de eerste helft op gelijke hoogte door een goed genomen strafcorner beheerst af te ronden. Leiden bleef echter knokken voor iedere centimeter van het droge, maar hobbelige veld. Dit stugge doorzetten werd vlak voor rust beloond, toen al weer Wouter van der Berg 1—2 scoorde, nadat hij zijn harde schot van richting zag verande ren. De tweede helft hield Leiden het met keeper Martijn Drijver als zeer betrouwbare sluitpost In het doel, achter goed dicht, terwijl de Leidse voorhoede geen reeële scoringskansen meer kreeg, waardoor de eindstand 1—2 werd. De laatste wedstrijd van dit sei zoen zal nu voor Leiden de be slissing moeten brengen. Op 3 april speelt Leiden thuis tegen Breda en krijgt concurrent Hur ley uit Amsterdam het Delftse Hudito op bezoek. Forescate Haarlem: 3—1. Het Voorschotense Forescate heeft weinig moeite gehad met middenmoter Haarlem. Voor rust gaven Jelmer Siersema en Bob Hofland, beiden uit een lange corner, de krachtsverhouding weer, terwijl na rust dezelfde Bob Hofland er 3—0 van maakte nadat hij gebruik maakte van een misverstand en de Haarlemse achterhoede zijn hielen liet zien. Vijf minuten voor tijd redde Haar lem de eer door een misser van ausputzer Mastenbroek af te straffen. Door dit resultaat heeft Foresca te zich samen met het Haagse VCL op de eveneens op promotie rechtgevende tweede plaats van 3 B genesteld. Met nog drie wedstrijden voor de boeg heb ben de Voorschotenaren hun kansen dus in eigen hand. Gemini/K (links) in de aanval. Duivestein werd met 3-2 geklopt. (Van onze sportredactie) LEIDEN De regionalen van Quick Boys lijken regelrecht op een eervolle tweede plaats af te gaan achter het ongenaakbare Feyenoord. Tegen De Musschen werd een krappe maar verdiende 2—1 overwinning behaald. Het eer ste half uur werd door de Katwij- kers volledig beheerst. In die pe riode scoorde Johan Varkenvisser met het hoofd: 0—1. Na deze goe de start viel Quick Boys terug waardoor De Musschen op gelijke hoogte kwam. Na de hervatting nam Quick Boys het initiatief weer over. Pas tien minuten voor tijd scoorde Quick Boys de winnende treffer. Arie Schaap was de maker: 1-2. me, 3ivai van SC. Lisse in de wedstrijd tegen Leiden levert slechts een hoekschop op. de laat Van <1 irvleuc li ooten effer v i vd vei huis m irdwijM d was |n (van onze sportredactie) Zowel Hazerswoudse Boys als Sc. Lisse hebben zich aan van de eerste klasse zaterdagvoetbal afdeling Lelden gehand- Hazerswoude Boys bleef het bezoekende GWS met ruime cijfers (5-1). Sc. Lisse bleef bij Lelden met moeite overeind: 2-3. slaagde er opnieuw niet In de punten te veroveren. BIJ Kagla met 3-0 verloren. Oegstgeest bezet nog steeds de derde positie, teindejv werd met 2-1 geklopt Valken'68 verloor op eigen terrein met van Woubrugge. goed fluitende J. Geysman heeft zwaar stempel gedrukt op de Lelden-SC Lisse. In de igende minuut stuurde hij Koos ilier, 29 jaar en nog met een ïnco strafregister, na een onbe- isde actie uit het veld. SC. Lisse ld toen reeds een 1-0 voorèprong nomen via een vrije trap van fter van Dijk. Na rust ontketende iiden een ongemeen fel offensief, et tien man werd SC. Lisse ge- lel in de verdediging gedrukt. Dit Sulteerde in de gelijkmaker van m Boehmer, even later gevolgd lor een tweede treffer van Renzo indido, die een strafschop benut- De ploeg van trainer Bekkering hiep zich nog vele kansen, maar rzuimde de marge te verruimen, i een dik half uur spelen kwam Lise op gelijke hoogte. Gerard in Beek scoorde uit een vrije lp. De Leiden-doelman had het zachte schot rustig laten lopen, in de mening, dat de vrije trap indi rect genomen moest worden... Ne gentig seconden voor tijd pakten de Lissenaren na een fraaie combi natie alsnog de volle winst door een doelpunt van Frans van der Laan Hazerswoudse Boys keek binnen tien minuten tegen een 1-0 achter stand aan, nadat GWS-vleugelspits Toni Werner had gescoord. Blun ders in de Sassenheimse achter hoede hielpen de Boys vervolgens langszij te komen en ruim afstand 'te nemen. Joep de Ruiter, Rob de Roo (2x), Kees de Gelder en Chiel Kampman voerden de stand tot 5-1 op. Kagla won onverwacht dik van WSB. Voor rust zetten Ton Mes man en Herman Brouwer de thuis club op 2-0. Na de doelwisseling bracht John van Dijk met een prachtige omhaal van 25 meter afstand de eindstand op het score bord: 3-0. Oegstgeest en KRV legden geen hoogstaand partij voetbal op de grasmat. Het duel had voor Oegst geest vervelende gevolgen. Aan voerder Jaap van Duivenbode werd met een gekneusde rechterschou der van het veld gedragen en ook doelman Kees Star moest gebles seerd het veld verlaten. Zijn plaats werd ingenomen door spitsspeler Gè Perfors. In de eerst periode straften Wim de Hollander en Dick Oosterlee verdedigingsfouten van KRV goed af (2-0). Na de thee verkleinde Wim van der Plas de achterstand tot 2-1. Een voortdurend sterker Valken'68 heeft het toch moeten afleggen tegen een counterend Woubrugge. Frank Treuren opende de score, Auke Hoekstra tekende na rust voor de gelijkmaker van Valken. Cees Boer zorgde voor de beslis sing. 1-2. Ayke Hoekstra werd en kele minuten voor tijd uit het veld gezonden. De koploper In de tweede klasse, Abbenea, verspeelde een punt aan Stompwijkse Boys (0-0). Hier door kon de naaste belager SVLV een puntje dichterbij komen. De Voorschotense ploeg bleef VNL 3S SJZ.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 19