Crisisvuur smeult verder voor v CDA Overspannen piloot brengt Loenen en Apeldoorn in rep en roer Leeuw bivakkeerde in slaapkamer Bomgrap kost Udink f 2.500 latsgreep in tailand vaptoe in n i ;Liiderpark en Haag Jongetje (4) verongelukt Aruba kiest voor onafhankeli j kheid E.G. toch naar Londense top AUTORIJLES OP KERKHOF ^etdae Bowia/nt H lapenburg 2, Leiden, postbus 11. tel 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V.. Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. enties (excl. BTW) 0.45 per mm. Telefoontjes 4,08 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: kwartaal 39,80, jaar ƒ147.70, losse nummers: 55 cent. Zaterdag 26 maart 1977,67e jaargang no. 20693 De charge Speelfilm met Errol Flynn „De charge van de lichte brigade op Ned. I om 20.00 uur. Om 22.20 uur Nacht van het hart. Ned. II om 19.14 uur Ted's s.s.-' t.t. show. Zondag Ned. I om 20.00 uur Duizendschoon, om 20.45 uur VAR A's Internationale. Ned. II om 20.30 uur 58 min. Nederlanders en de landbouw. Om 22.10 uur Boek en Televisie. Zonnige perioden Droog weer met opklaringen, maar in de vroege ochtend hier en daar mistbanken. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen. Maxima van 11 tot 16 graden. Morgen: Zon: 6.27-19.05 Maan: 10.34-1.47. Schev. hoogw.: EK 7.29-19.57 laagw.: 3.05-15.28. ,itieagenten in Apeldoorn houden nieuwsgierigen uit de buurt van het café annex woonhuis van de 25-jar (ermiddag dreigde zich met zijn vliegtuig op het pand te storten. APELDOORN Met het dreigement zich te te ondernemen. Direct daarop nam de Apel- Loenen wonende vriendin. Ook boven haar pletter te vliegen op zijn café-restaurant aan doornse politie op grote schaal veiligheidsmaat- huis gaf hij de indruk met vliegtuig en al naar de Zutphense Straatweg heeft de 25-jarige Ab regelen. Omwonenden werden geëvacueerd beneden te zullen gieren. Ook daar moesten T. uit Apeldoorn gistermiddag voor vier uur toen de man vreemde capriolen boven de Zutp- bewoners tijdelijk hun huis uit. Zijn vroegere van angstige spanning gezorgd. De man was hense Straatweg begon te maken. Brandweer instructeur Aldert Pijl slaagde er tegen vier uur de avond tevoren in overspannen toestand en ambulancedienst hielden op veilige afstand in Ab te overreden op de basis Deelen zijn weggelopen uit het Lukas Ziekenhuis in Apel- hulpteams in reserve. De overspannen vlieger wanhoopsavontuur te beëindigen. Eenmaal aan doorn. dwaalde in de daarop volgende uren tussen de grond eiste hij dat zijn vriendin naar Deelen Rond het middaguur had Ab T. op het vliegveld Apeldoorn en Loenen door de lucht en zette zou worden overgebracht. Met een luchtmacht- Teuge een Cessna-150 gehuurd, op het oog rond vier uur op vrijwel de laatste druppel helicopter werd zij van Teuge opgehaald. Zijn volkomen normaal van gedrag, onder het voor- brandstof zijn toestel eindelijk op de vliegbasis eigen vrouw wachtte op Teuge waar tegen wendsel dat hij een vlucht naar Lelystad wilde Deelen aan de grond. kwart over zeven het bericht kwam dat T. zich maken. Eenmaal in de lucht meldde T. per Achtergrond van Ad's wanhoopsvlucht was het had overgegeven. Hij is opnieuw in het zieken- radio dat hij van plan was een zelfmoordactie verbreken van een verhouding door zijn in huis opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De kabinetscrisis heeft gisteren geen nieuwe ontwikke lingen te zien gegeven. De fractie- Voorzitters Andriessen (KVP), Aan- tjes (ARP) en Kruis inga (CHU) héb- ten weliswaar enkele uren lang over leg gepleegd met de demissionaire minister van Justitie Van Agt, tevens lijsttrekker van het CDA, maar over het besprokene zijn geen mededelin gen gedaan. Politiek Den Haag wacht het nieuwe overleg af tussen koningin Juliana en minister-president Den Uvl dat maandag zal plaatshebben. De verkiezingsmachinerie van de ver schillende politieke partijen draaide gisteren en vandaag echter allesbe- live geruisloos verder. Links en rechts werden felle uithalen gedaan naar politieke tegenstanders. Op het congres van zijn partij in Den Haag zei VVD-fractieleider Wiegel, dat de WD, als zij na de verkiezingen betrokken zal worden bij de kabinets formatie, zal eisen, dat de hervor mingsvoorstellen van het kabinet-Den Uyl, die nu vanwege de crisis zijn blijven liggen, drastisch gewijzigd zul len worden. Wiegel uitte felle kritiek op het CDA, omdat het deze week heeft voorgesteld de breuk in het kabi net te lijmen. „Dat is volstrekt onge loofwaardig. Wat moeten die CDA-kie- zers, die blij waren dat het CDA eindelijk van zich afbeet, daar nu van denken?", aldus Wiegel. Harde woor den had hij ook voor de PvdA, die hij van hoogmoed en dwingelandij beschuldigde, en voor D'66, die vol gens Wiegel uitsluitend een bijwagen van links is. .Alleen de PPR stelt zich in deze crisis consequent op, door te zeggen dat ze met dit CDA niet verder- wil gaan". Die stellingname herhaalden zowel fractievoorzitter Bas de Gaay Fort man als de toekomstige fractievoorzit ter mevr. Beckers, tijdens respectieve lijk de vergadering van de PPR-partij- raad en een werkbezoek aan Limburg. De Gaay Fortman haalde fel uit naar de fungerend fractievoorzitter van het CDA, mr. Aantjes, die hij onduidelijk heid en ondoorzichtigheid verweet. „Enerzijds is hij mede verantwoorde- lijl voor de breuk met de progressie ven, anderzijds betoogt hij dat de ruimte voor samenwerking tussen CDA en progressieven zo groot moge lijk gehouden moet worden". Me vrouw Beckers zei in Limburg, dat samenwerking met het CDA van Van Agt en Aantjes niet meer mogelijk is. Een breuk tussen PPR en PvdA zag zij niet zitten en voor samenwerking met de CPN hield zij de deur op een kier. PvdA-fractievoorzitter E. van Thijn zei in Coevorden, het optreden van minister Van Agt de beste verkiezings stunt sinds jaren voor de PvdA te vinden. Van Thijn sluit een minder heidskabinet van de PvdA na de ver kiezingen niet uit. Evenmin een her nieuwd samengaan met het CDA, „maar dan met een meerderheid van de PvdA in die coalitie". IGKOK (Reuter) - De re- ig van Thailand is vanmor- door een geweldloze mili- staatsgreep ten val ge- jit, zo heeft radio Bangkok 1 onder leiding van de ^vervangende opperbevel- jer van het leger hebben revolutionaire raad" inge- I en sociale en economische |iteit beloofd, i omvergeworpen militaire ■ing was een half jaar oud l'erd ingesteld nadat vorig 1 oktober de civiele regering Bloedige wijze ten val werd licht. isholt: ïchmidt is een mbtenaar" LEN (UPI) De voormali- jju torzitter van de Europese uissie, de Nederlander Sic- uisholt, heeft de Westduit- >ndskanselier Helmut Sch- gisteren een ambtenaar !md zonder politieke visie, nidt gelooft dat hij een itische politicus is. Hij is politicus, maar een be- der zonder politieke vi- zo vertelde Mansholt in idio-in terview. Nederlandse socialist had littere woorden voor ande- iders in de gemeenschap, irrunisters zouden gewipt Bn worden. Zij zijn lui ge en in de Europese poli- VLISSINGEN (ANP) - De politie van Vlissin- gen heeft gisteren een leeuw dpodgeschoten, die van driehoog uit een flat op straat was geval len. Het beest liad daar door een poot gebroken en was volgens de poli- o een onzer verslaggevers - HAAG Den Haag krijgt taptoe in het Zuiderpark. het terrein van FC Den S komen op zaterdagavond tugustus vijf van Neder- s sterkste korpsen in actie. Hilversum komt de negen man sterke Beatrix Band Dnlangs een trip door Cana- maakte en kampioen van erland is. Sneek komt Advedo, tweede »s van Nederland die even- Beatrix al verschillende Speelplaten heeft gemaakt. Je korps, de drumfanfare elsior uit Rotterdam die een lafrikaanse show zullen ge- Uit dezelfde stad komt imond met een show uit land. De Delftse Drumgards ïen het vijftal compleet, geheel wordt besloten met groot vuurwerk. De organi- f is in handen bij Harry jpoel van deze dansgroep lissy die ook op zal treden gelegenheid van het eerste fum van Fentissy. DOODGESCHOTEN NA VAL UIT FLAT tie zo agressief dat een te hulp geroepen diere narts geen heil zag in een verdovende injectie. De leeuw had voor zijn val acht maanden gebi vakkeerd in een kleine slaapkamer van een 23- jarige Vlissinge zeeman. Op den duur was er geen land meer mee te bezei len, de baas durfde niet meer met hem de straat op. „Simba" kon de fris se lucht alleen nog op snuiven door een gat in een ruit Vorige week zou Simba naar het Bur gers' dierenpark in Arn hem verhuizen, maar we gens vervoersproblemen werd de reis uitgesteld. Inspecteur G. Blijdorp van de Zeeuwse Dieren bescherming noemt het geval een ,in en in tries te vertoning*. „Een leeuw is geen huisdier en kan dat ook nooit worden. Maar als Die renbescherming sta je machteloos, want er wordt geen enkele wet overtreden". Het dwergnijl paard, dat twee weken geleden in Artis werd ge boren mocht vandaag voor het eerst met moeder nijl paard de lente lucht in. Nootdorp De vierjarige F. Gerritsen uit Nootdorp is gis teravond aan de gevolgen van een verkeersongeluk eerder op de dag op de Veenweg in Noot dorp overleden in de Wasse- naarse Ursulakliniek. Het jon getje reed samen met zijn moe der, de 30-jarige mevrouw Ger ritsen op de fiets richting rijks weg toen ze van achteren wer den aangereden door een auto bestuurd door de eveneens uit Nootdorp afkomstige 52-jarige A. de K. Deze kwam na de botsing driehonderd meter ver der met zijn auto in de sloot terecht. Hij wist zelf uit de auto te komen. Moeder en kind werden beiden naar een zieken huis in Delft gebracht. De moe der kon na behandeling der ver wondingen aan haar been naar huis, het jongetje werd overge bracht naar de Ursulakliniek in Wassenaar waar het in het be gin van de avond aan hersenlet sel overleed. ORANJESTAD (ANP) De bevolking van Aruba heeft zich gisteren uitgesproken voor onafhankelijkheid van het eiland. Op een door het bestuurscollege uitgeschreven opiniepeiling in de vorm van een referendum lieten 21.419 van de in totaal 37.346 kiesgerechtigden weten dat zij voor onafhankelijkheid zijn. Dat komt neer op 57,4 procent van het aantal stemgerechtigden. 1085 Arubanen (3 procent) kozen voor de andere mogelijkheid die het stembiljet bood: Aruba deelstaat van een toekomstige onafhan kelijke federatie van de Antillen. Tien procent van de stembiljetten (3617) was ongeldig gemaakt. In totaal hebben 26.120 mensen aan het referendum deelgenomen. Dat betekent een opkomst van 70 procent. De 21.419 stemmers voor een onhankelijk Aruba vertegenwoordigen 82 procent van de personen die aan de verkiezingen hebben meegedaan. Presidentsvrouw zat ook in toestel (Van onze correspondent) NEW VORK De „bomgrap", die, zoals gisteren gemeld, oud-mi- nister Udink (CHU) heeft uitgehaald bij het betreden van een vliegtuig op de New Yorkse luchthaven La Guardia, blijkt hem niet alleen enkele uren cel te hebben opgeleverd, maar ook een boete van duizend dollar, ruim 2500 gulden. Achteraf is gebleken, dat zich in _bom in", het toestel ook de echtgenote Via tussenkomst van de Neder- van de Amerikaanse president landse ambassadeur in Amerika bevond. Vandaar dat zich ook kwam de heer Udink na enige de nodige veiligheidsofficieren uren weer op vrije voeten. Voor aan boord van het toestel be- de rechter werd hij formeel be vonden, die de oud-minister on- schuldigd van „het valselijk middellijk in de boeien sloegen aangeven van een misdaad", en afvoerden toen hij tegen een behulpzame stewardess die een Gezien Udinks status en zijn pakje van de minister in het verdediging „louter een gcap- bagagevak wilde leggen, grapte je" nam de rechter genoegen „pas op mevrouw, hier zit een met een geldboete. ADVERTENTIE christen democratisch appèl ledereen is welkom Staatssecretaris Hendriks van Volksgezondheid en Prof. dr. I. A. Diepenhorst Lid van de Eerste Kamer. ROME (ANP) De kleine lan den in de Europese gemeen schap hebben gewonnen. Van nacht, tijdens topberaad in kleine kring, hebben zij weten te bereiken dat de Franse presi dent Giscard d'Estaing zijn ver zet tegen een vertegenwoordi ging van de Gemeenschap op de economische wereldtopcon ferentie, begin mei in Londen, opgaf. De Europese Commissie, in de persoon van de Britse voorzitter Roy Jenkins, zal de Gemeen schap in Londen vertegenwoo- ridgen, evenwel slechts bij de behandeling van onderwerpen die tot de competentie van de E.G behoren. Het is echter nog lang niet zeker dat zulks bij komende wereldtopconferenties ook het geval zal zijn. De Franse president zou over stag zijn gegaan door met name de overtuigende taal van de Bel gische premier Tindemans. DURBAN (Beuter) Voor de rechtbank in bet Zuidafrikaanse Durban stond fisteren een leerling-automobilist terecht omdat hij was betrapt toen hij bezig was op een kerkhof tussen de graven door te laveren om met het oog op zijn rijexamen zoveel mogelijk ervaring op te doen. De rechter zond hem zonder straf heen, omdat hij, naar zijn zeggen, nog nooit zo'n goed pleidooi had aangehoord. „De bewoners van het kerkhof waren al dood, dus ik ging ervan uit dat ik niemand in gevaar kon brengen", verklaarde de 18-jarige automo bilist in spe. De beschuldiging dat hij zonder rijbewijs op openbaar terrein had gereden leg de de rechter toen maar terzijde. Deze handige rolmeetband is een van de kado's, waaruit u een keuze kunt maken, als dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement. als nieuw kwartaalabonnee van de woonplaats: Stuur als dank voor de moeite de rolmeetband naar: woonplaats: Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar: antwoordnr. 349, Leiden.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1