BOUWPLAN OVERDEKT BAD VOLGENDE MAAND GEREED Maar l Geslaagde expositie handenarbeid 'j Raad Oegstgeest dringt aan Warmond mag van G. S. bouwen langs Oranje Nassaulaan JEUGDTRAINER KOOREMAN SLAAPKAMERS*' c Noordwijks succes op Haags smalfilm festival I NOORDWUK In het EIKEN SLAAPKAMEI Dit is één van onze vele modellen massief eiken slaapkamers Met toebehoren zoals: MATRASSEN SPIRALEN BEKA LATTENBODEMS DONSBEDDEN OVERTREKKEN ENZ. NOORDWIJK Leden van de Nederlandse Christenvrouwen bond in Noordwijk aan Zee ma ken dinsdag 26 april een reisje naar Noord-Holland, langs de plaatsen Bergen, Enkhuizen en Volendam. Dames die alsnog mee willen, kunnen zich aan melden bij het bestuur van de afdeling Noordwijk van de bond. OEGSTGEEST - In het winkel centrum Lange Voort in Oegst- geest gaat maandag 28 maart een postkantoor open. Ter gele genheid daarvan wordt vrijdag avond 25 maart kijkavond ge houden van 19.00 tot 21.00 uur. OEGSTGEEST Het parochie^ huis Sint Willbrord in Oegst- geest krijgt nu het met ingang van juni van dit jaar overgaat in andere handen eveneens een andere naam.. De nieuwe naam is „Camphuys", afgeleid van het aanliggende „land van Camp- huysen", een naam die die op zeer oude kaarten van deze om geving voorkomt OEGSTGEEST - Zaterdag 26 maart heeft de opening plaats van de nieuwe bedrijfpanden en bedrijfsterreinen van de firma J. v.d. Luyt Zn. b.v. De nieu we panden zijn gelegen aan de Dorpsstraat 49 in Oegstgeest Het bedrijf houdt die dag open huis van 14.30 tot 17.00 uur. LEID SCHEND AM Het Am sterdams Strijkkwartet treedt KORTWEG zondag 27 maart op in het Paus Johannes Centrum in de Prin senhof. Het concert begint om streeks 20.15 uur. Uitgevoerd worden werken van onder ande ren Debussy en Wolf. VOORHOUT - Drs. Norbert Schmelzer houdt donderdag 31 maart een spreekbeurt in het parochiehuis in Voorhout. Sch melzer komt op uitnodiging van de plaatselijke afdeling van het CDA. Aanvang bijeenkomst 20.00 uur. WASSENAAR De wijkge- meenschap Groot Deyleroord houdt donderdag 31 januari haar algemene ledenvergade ring in het Deylerhuis aan de Hofcampweg. Aanvang 20.00 uur. Na afloop van de vergade ring wordt gekiend en een verlo ting gehouden. OEGSTGEEST De heer Hue- ting houdt woensdag 30 maart een lezing over het onderwerp .milieu en werkgelegenheid" in Taberna aan de Julian al aan in Oegstgeest Aanvang 20.15 uur. LISSE Zaterdag 26 maart houdt de rekreatiecommissie van het gemeenschapscentrum De Poel een ruilbeurs in 't Poel- huys te Lisse. Behalve postze gels kan men ook terecht met o.a. munten, sigarenbandjes, enz. enz. De zaal is geopend tussen 10.00 en 16.00 uur. nationale woonbeurs Onze 900 m2 showroom staat voor u open. Hoofdstraat 104-106 te Valkenburg (ZH). VALKENBURG (ZH), Hoofdstraat 104-106. Tel. 01718-16947 LEIDEN (filiaal), Lammenschansweg 132. Tel. 071 - 766907 Mini - Austin - Triumph Princess - Morris - MQ - Rover. REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 25 MAART 1977 PAGI Wegens hun succes, vorig jaar komen Rol en Anja van Lint op uiti ging van K O nog naar Katwijk. Morgen' maart brengen zij in Open Hof te Katwijk den Rijn een prograi van oude Nederlands! i, ADVERTENTIE ingezonden films, waren er acht afkomstig van de Noordwijkse Filmclub. De jury op dit filmfestival had in totaal dertig „sterren" toe te kennen met een maximum van drie per film. Tevens waren er prijzen beschikbaar voor de film met het meest funktionele geluid, voor de meest humoristi sche film, de beste animatie, de beste speelfilm, de beste vakan tie/familiefilm en de beste docu mentaire. Aan het eind van de rit bleek het hoogste aantal sterren te zijn toegekend aan de prachtige documentaire „Een bomschuit herleeft" van de NFC-er Hans Aartse. Een film, waarin plaats genoot Nink de Rotte een bom schuit modelgetrouw nabouwt De tweede plaats was eveneens voor een Noordwijker en wel voor de animatiefilm van Louis Sleiffer, getiteld „Akpekool", Daarin laat hij een meisje dro men over een apenorkest. De Haarlemse smalfilmer Schra- vendijk eindigde als derde met zijn speelfilm „Zilveren Roos mysterie", een parodie op „De Wrekers". Een film met verras send goed spel. Verder kreeg Hans Aartse nog de prijs voor de beste documen taire en Louis Sleiffer die voor de beste animatiefilm. Ex- plaatsgenoot Wim Choufour zag aan zijn film „Keerpunt" de prijs toegekend voor de beste speelfilm. De ruim driehonderd bezoekers van „Cinester" verschilden in hun oordeel maar weinig van de jury-beslissing. Hun eerste prijs was voor de Haagse smalfilmer Van de Burg, op de tweede plaats kwam de „Bomschuit" van Aartse en „Apekool" werd derde. OEGSTGEEST De socialist Kohlbeck heeft tijdens de gister avond gehouden gemeenteraads vergadering in Oegstgeest aan gedrongen op een snellere uit voering van een plan om te ko men tot de bouw van een over dekt zwembad in Oegstgeest. Hij zei dit in reactie op een medede ling van wethouder Thorn die toezegde dat volgende maand een plan ter tafel komt voor het overdekte zwembad. Wethouder Thorn sprak in dit geval van het „hele zwembadplan". Ook wet houder Thorn is van mening dat de realisering van een zwembad plan versneld kan worden want hoe langer men wacht hoe meer geld een en ander gaat kosten. Indertijd is afgesproken door de raadsle- den dat zodra het plan Haaswijk door G.S. is goedgekeurd, begonnen zal wor den met de bouw van het overdekte zwembad. Inmiddels is wel de vraag ge rezen of het wel verstandig is geweest dat de raadsfracties indertijd dat compromis met de WD-fractie hebben gesloten om de bouw van een overdekt zwembad te koppelen aan het uitbreidingsplan Haas- wijk. Tijdens de gisteravond gehouden raads vergadering werd de heer T. H. van Hazel geïnstalleerd als raadslid voor het Christen Democratisch Appel. Hij volgt de heer Penning op. De heer Van Hazel toonde zich een voorstander van het op peil brengen van het fonds kunstop drachten, vooral om het beschadigde ver- zetsmonument in het Bos van Wijcker- slooth te herstellen of eventueel te ver vangen. Liberalen, socialisten en christen-demo craten hadden veel lof voor de nota betreffende reserves en fondsen. De heer Kohlbeck van de Partij van de Arbeid sprak zich tijdens de raadsvergadering wederom uit tegen het storten van ont vangen gelden van het streekenergiebe- drijf in het zogenaamde verkeersfonds. De kwestie voorlichting en openbaarheid stond gisteravond nog niet op de agenda, wellicht wordt dit punt tijdens de volgen de vergadering behandeld. De raadsleden hebben hun visie op voorlichting en openbaarheid inmiddels op papier gezet, en toegestuurd aan het college van burge meester en wethouders. Het raadslid Wolthaus van de PPR heeft erbij het college van Oegstgeest op aan gedrongen dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een snelle beslissing nemen over de aanvrage van Menten betreffen de een verlenging van de vergunning om zand te zuigen in de Voorhofpolder. „Het vreemde patroon doet zich voor dat zo lang het antwoord van de provinciale overheid niet bekend is men rustig door kan gaan met ontgronding in de Voorhof- polder", aldus het progressieve raadslid. Burgemeester Van Eysinga zegde toe een en ander te zullen onderzoeken. De raad sprak gisteravond haar ongenoe gen uit over het autosloopterrein aan het einde van de Wassenaarseweg. B en w hebben bij de gemeente Leiden, rijkswa terstaat en de ministers van waterstaat en CRM aangedrongen op ingrijpen. De heer Van Veen (CDA) trad gisteravond af als lid van de algemene raad van het Energie bedrijf Rijnland. Hij oogstte voor zijn werkzaamheden veel lof. Hij wordt opgevolgd door zijn frac tiegenoot Kakebeeke. Burge meester Van Eysinga wenste de heer Kakebeeke veel sterkte op de „electrische stoel". WARMOND Het college van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland is niet van plan in te grijpen in de plannen van de gemeente Warmond voor de bouw van landhuizen aan belde zijden van de Oranje Nassau laan. Dit antwoordt bet college op vragen van het lid van Pro vinciale Staten drs. C. P. G. Tllanus (PPR). Dit statenlid meende, dat de bouw van landhuizen in strijd de bestemmingsplannen. G. S. menen, dat de bebouwing van de Oranje Nassaulaan een buf ferfunctie zou kunnen vervullen tussen de bebouwing van de gemeente Warmond en het plan Haaswijk van Oigstgeest. G. S. zou zijn met ter plaatse gelden- doen geen uitspraak over de gedachte van de gemeente War mond om de bouw van meer dan het oorspronkelijke aantal landhuizen mogelijk te maken. Het statenlid had gevraagd, of de bouw van een landhuis per kwart-hectare hectare wel toe gestaan kon worden omdat oor spronkelijk op elke halve hecta re een landhuis gebouwd zou worden. G. S. zeggen in de antwoorden toe, bij het gemeentebestuur van Warmond aan te zullen dringen op voortvarendheid met het maken van een voorberei- dingsbesluit voor de Oranje Nassaulaan, zodat toetsing met het streekplan Plassengebied mogelijk is. R.K. v.v. Teylingen te Sassenheim vraagt met ingang van 1 juli a.s. een aa Dol re r voor training op dinsdag- en donderdagavond k] begeleiding op zaterdag en/of zondag van onze jeugft"u Schriftelijke sollicitaties met opgave van beschikbafc uren te richten aan de secretaris: P. Berg, Essenlaan 65® Sassenheim. hu Minka's Droom in het Trefpunt Nieuwe Rijn 13a, Leiden, telefoon 071-122144' WARMOND Het |eugdtoneel van Kommunlkatle Warmond zal morgenmiddag het sprookjes spel Minka's Droom opvoeren In het Trefpunt De voorstelling Is het resultaat van maandenlang Intensief repeteren met een groep van achttien kinderen. Het jeugdtoneel is een uitvloeisel van een werkgroepje dat bij bij zondere gelegenheden, een to neelstukje instudeerde. De da mes Barends van Van Haastregt willen nu de groep een meer blijvend karakter geven en wat vaker optreden ook voor anderen dan uitsluitend leden van Kom- munikatie Warmond. „Als de rol len eenmaal ingestudeerd zijn en de kostuums gemaakt kunnen we net zo goed meer mensen van het resultaat laten genieten door meer opvoeringen te ge ven", zegt mvr. Barends. Vlaamse volksmuziek dansen. De avond b^pg( om 20.15 uur. Het duo Van minne- en liefdesliedje wiegeliedjes, zeemansb 37( den, kinderliedjes waarvan woorden en,p ziek stammen uit vro tijden: van de MiddeH- wen tot het eind vahn vorige eeuw. Ze besffljl daarbij eigenhandig oude (volks)-muziekirfB menten zoals bijv. BI draailier, kromhoorn, B serpent, vedel, buikg enz. Voor deze avond&g kaarslicht en wij zijn ten verkrijgbaar bij VW-kantoor aan de BpÉ vard. Prijzen: 6,- voo£3 O-inschrijvers, en hoi||| van 65+ pas en CJP; voor anderen. NOORDWIJK „Ik kom weer eens wat inspiratie bijtanken". Dit merkte een bezoeker op tijdens de bezichtiging van de expositie van handenarbeid en tekenwerk in de Chr. Mavo. En daarmede maakte hij meteen duidelijk waarom dit jaarlijks gebeuren in de school aan de Duinweg zich in een nog steeds toenemende belangstelling mag verheugen. De tentoonstelling geeft een beeld van het geen handenarbeid- en tekenleraar H. Sabee met zijn jongens en meisjes weet te berei ken. Zelf zegt hij het zo: „De leerling moet via allerlei klassikale en persoonlijke op drachten gebracht worden tot de ontdekking van eigen mogelijkheden en vaardigheden, dus tot een stuk zelfontdekking". De heer Sabee leert de jongelui werken met een schier onbegrensd aantal materialen en technieken en weet hen te brengen tot mees terlijke creaties. Een bloemlezing uit het tentoongestelde werk geeft daarvan een beeld: een verschei denheid van poppen, weefwerk, sieraden (in email, alpaca, hout en tin), blikken reliëfs, knoopwerk (macramé), potten, houten speel goed, papieren maskers, en nog veel meer. Echte uitspringers waren de tinnen hangers, de bomschuit, de handbedrukte stoff^1 de van afvalmateriaal gemaakte maaïO der. J1 De jongens van klas 1B hadden het fonei bele centrum van de expositie voorj rekening genomen met als thema ..Vil tjesdag". F1! De vissersvloot - één boot per deelner311 zag men varend langs de kust met de d£h en het dorp op de achtergrond. Een grf°€ werkstuk, dat de aandacht trok en b^1 dering oogstte. 1 rn Ook bij het tekenwerk was er eenJP verscheidenheid, zowel wat onderwerp 1 materiaalgebruik betreft. De expositie161 ook vanavond nog te bezichtigen van *2 9.30 uur. P van het 80-jarig bestaan Noordwijkse HarmonieL „Crescendo" wordt vanavo® de Nederlands Hervormde aan de Voorstraat in Noori - binnen een concert gej met medewerking van Rijn Christelijk Mannenkoor, vane 20.00 uur j LISSE De afdeling LissJ de EHBO houdt zaterdag 2 in het gebouw Rehoboth jaarlijkse, feestelijk jaart dering. Op de agenda sta£ der meer bestuursverkiez: Aanvang 20.00 uur. Teven len een aantal EHBO-diplfT worden uitgereikt |f Alle kostuums worden eigenhan dig gemaakt en dat zijn er voor het sprookje van morgen maar liefst achttien. Dat zijn overigens niet de grootste moeilijkheden. Als er op het laatste ogenblik een kind geen zin meer in heeft of er wordt er eentje ziek dat geeft meer problemen. Tot nu toe gaat echter allemaal voortref felijk, de kinderen oefenen ent- houiast en de leidsters zijn heel tevreden en vol goede moed. „Kinderen hebben minder last van zenuwen en trekken zich over het algemeen weinig van publiek aan, dat is een groot voordeel"^. Het sprookjesspel Minka's Droom, 5 taferelen en 18 rollen, begint in het Trefpunt om half twee. Entree leden KW 0,50 en niet-leden 1.—. Belangstellen den voor meer opvoeringen kun nen inlichtingen inwinnen bij me vr. Barend, v. Duvenvoordestraat 1. Warmond tel. 01711-10562. Van Kemenade opent Vliethorst LEIDSCHENDAM De demis sionaire minister Van Kemena de van onderwijs en weten schappen opent dinsdag 29 maart om 14.30 uur de LOM- school „De Vliethorst" aan Prinses prinses Carolinalaan. De school is gesticht door de Haagse Edith Steinstichting en is reeds in gebruik sinds sep tember van het vorig jaar. Op de school zitten ruim honderd leerlingen. De bouwkosten be droegen ruim twee miljoen gul den en de school is gebouwd door de Leidschendamse bouw bedrijven Tetteroo en Schouten. LISSE In de CNB-hal se wordt vrijdag 25 en 26 maart de zogenaamd denarbeidtentoonstelling gehouden. De expositie georganiseerd door het Vakantievreugd. Zij die willen nemen aan deze te stelling kunnen hun ken op woensdag 23 14.00 tot 16.00 en van 19 22.00 uur inleveren. De te stelling wordt vrijdagavo 19.00 uur geopend. Za zijn de werkstukken te gen van 10.30 tot 16.00 uui WARMOND - In de Herv de kerk in Warmond wordt avond een dia-concert gl den. Met behulp van dia»Tj tekst wordt daar de „Die Slll fung" van Haydn gebi Aanvang 20.00 uur. Het Warmondse jeugd-toneelgezelschap. NOORDWIJK - De Noord wijkse filmers hebben een beste beurt gemaakt op „Cinester", het door de Haagse Smalfilm Liga in de Gouden Wieken georganiseerde festival voor filmclubs. Van de in totaal 32

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4