Wethouder Haanstra acht haalbaarheid nota minister Gruyters bijzonder klein Succesvolle antiekbeurs in Alphen Enquete onder woningzoekenden in Stomp wijk Nieuwe predikant Leimuiden Geboortegolf in dierenpark j- Wassenaar VERSTEDELUKINGSNOTA FUNEST VOOR ALPHEN Trail stelt - teleur IN LEH)SCHENDAM Culturele Raad wil wethouder als waarnemer KORTWEG VOETBALFAN OVERLEDEN Motorrijders mishandelen automobilist Weer giftig vlees in Merenwijk? STAD REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 21 MAART 1977 PAGIK "EN ALPHEN AAN DEN RIJN - Wethou der Haanstra van Ruimtelijke Orde ning en Stadsontwikkeling is van me ning dat de voor Alphen aan den Rijn ongunstige verstedelijkingsnota van minister Gruyters niet in de huidige vorm door de Tweede Kamer zal wor den aangenomen. Evenmin verwacht de wethouder dat er nog door dit kabinet een beslissing over de plan nen van Gruyters zal worden geno- Misschien zijn de verwachtingen van de wethouder uit wensdromen gebo ren want de verstedelijkingsnota zoals de minister die kort geleden ter tafel bracht is bepaald ongunstig voor de gemeente Alphen aan den Rijn. Met name de gemeentelijke bouwplannen in de polder Kerk en Zanen zouden, indien de plannen van de minister ongewijzigd door de beide Kamers zouden komen, op losse schroeven ko men te staan. In de bedoelde nota gaat de minister namelijk vrij uitgebreid in op het openhouden van het Groene Hart Dat zou betekenen dat de bouw plannen in Kerk en Zanen al bij voor baat bakzeil halen. Kiezen Wethouder Haanstra ziet de zaken evewel niet zo somber in. „Kort gele den is er nog een advies van de Raad van Ruimtelijke Ordening binnenge komen. Daarin staat uitdrukkelijk dat het openhouden van het Groene Hart een complete volksverhuizing vanuit de Randstad richting Gelderland en Noord Brabant tot gevolg zal hebben. Het is dus kiezen of delen voor de minister." De wethouder is dan ook van mening dat de minister de zaken erg zwart-wit ziet „Er zijn voldoende argumenten om een kleine aanslag op het Groene Hart te plegen. Maar het is dan ook bekend dat de nota van de minister niet meer is dan zijn eigen visie, aldus de wethouder. Omstreden De gemeente Alphen aan den Rijn wil in de periode tussen 1980 en het jaar 2000 rond de 8000 woningen in Kerk en Zanen bouwen. Dat aantal is vol gens de wethouder technisch zeer ze ker haalbaar. G.S. hebben evenwel indertijd hun voorkeur uitgesproken voor plan D van de nota Alternatieven en Varianten. In die plannen is sprake van slechts 5600 woningen. Een defin- tief besluit is echter nog niet genomen. Evenmin is de formele inspraakproce dure voor de gemeenten aan de orde gweest Wel zijn rijk. provincie en gemeente het erover eens dat Kerk en Zanen voor een deel zal moeten wor den geofferd aan het bedrijfsleven. Wethouder Haanstra: „Daar bestaan in het geheel geen misverstanden over. Momenteel worden zelfs al voorbrei- dingen getroffen om het industrieter rein te exploiteren. De woningbouw in Kerk en Zanen blijft evenwel een omstreden zaak. „Zolang de overheid geen duidelijk standpunt bepaalt kunnen wij als ge meente weinig beginnen. Willen is natuurlijk een andere ^ait maar om zo'm immens project aan te pakken is wel wat meer nodig dan alleen een gemeente aldus wethouder Haanstra. ALPHEN AAN DEN RLJN Enkele duizenden belangstellenden hebben afgelopen zaterdag de eerste Alphense antiekbeurs bezocht. Organisator Alfred Noppeneij bestempelde de beurs als: ,3oven elke verwachtingen waanzinnig geslaagd". Volgens de organisator zijn dan ook zowel de standhouders als bezoekers ruimschoots aan hun trekken gekomen. „Iedereen is laaiend enthousiast Er is verkocht, dat houd je niet voor mogelijk", aldus Noppeneij, die nu reeds weer benaderd is door de standhouders voor de volgende in november a.s. te organiseren beurs. Niet alle standhouders zullen evenwel terug mogen komen. Alfred Noppeneij: „Tenminste vier standhouders zijn hun belofte niet nagekomen. Ze hebben antiek geëxposeerd van zeer twijfelachtig allooi". De selectie voor de komende beurzen zal dan ook nog strenger worden. De enige dissonant eigenlijk van deze eerste antiekbeurs al zullen enkele standhouders ook niet zijn gaan juichen toen ze bemerkten dat er uit him stand antiek was verdwenen zonder dat daar iets voor betaald was. De eerstvolgende antiekbeurs is gepland op 5 novem ber a.s. Weer in het parkrestaurant van Avifauna. OEGSTGEEST - Na een gemis van een tiental Jaren was er eindelijk weer eens een popconcert in bet sfeervolle Patro naatsgebouw te Oegstgeest. Waar eens groepen als Cu- by and tbe Blizzards en Brainbox bun eer ste stappen zetten om bet publiek voor zicb te winnen, tra den nu twee echt Leidse formaties op. Bet voorprogramma werd verzorgd door de formatie „Gim mick" en in bet hoofdprogramma trad de formatie „Trail" op, voor bet eerst weer in de Leidse regio na een naar bun zeggen suc cesvolle tournee door bet land. De formatie Gim mick, bestaande o.a. uit Roland de Leeuw (ex-Spirit of St Louis), slaagde er op een uitstekende wijze in de half gevulde zaal in stemming te krijgen. Via enkele uitstekende roc knummers als „It's a plain shame" van Pe ter Frampton, „Hon- ky Tonk Women" van de Rolling Sto nes kwam de zaal al helemaal los. Alleen zal er wat meer aan dacht geschonken moeten worden aan de zang, terwijl het volume ook wel wat minder had mogen zijn. Dit laatste kan ook wel gezegd worden van de groep Trail, waarin o.a. Chris Co en en (ex-White Rabbit) en Ard Bausch (ex-Blue Pla net) spelen. I. I treden begon jj lovend met ea J nummer, datf ter uitkwam ondersteuning een goede ligl en een goei Daarna was 1 ter slechts n gende muziek tegen het ERI brachten ze kele soepel sy jj de rocknumm,jei de zaal weer e. tje deed oda' maar murw den door de muziek vroepa j niet eens móV'aa een toegift Aken toch wel een at i stellende avomt THEO Pr hi be\ ligü Volop antiek en belangstelling in Avifauna LEIDSCHENDAM - De Culturele Raad Leld- schendam heeft b. en w. laten weten prijs te stellen op deelname van de wethouder als waar nemer. Dit teneinde een goede communucatie en informatie-uitwisseling tussen de Culturele Raad en de gemeente te bevorderen. Ook de betrokken heid van de ambtenaar culturele zaken bij de raad, zij het niet als ambtelijk secretaris, wil de raad in het verlengde hiervan zien. De medede ling komt na gesprekken die de nieuwe wethou der, de heer J. J. Meijer, de laatste tijd heeft gevoerd over de positie van de Culturele Raad ten opzichte van het gemeentebestuur. Het be stuur van de Culturele Raad stelt voorts in de brief dat de gewenste aanwezigheid in de be stuursvergaderingen van een wethouder en de ambtenaar culturele zaken als waarnemer c.q. contactpersonen kan plaatshebben op een andere wijze dan nu uit de tekst van de statuten blijkt. De Culturele Raad zegt bereid te zijn te bevorde ren dat bij de eerstvolgende gelegenheid de statu ten van de stichting op deze punten wj aangepast De brief is een vervolg op het verzoek van voorzitter J. J. Roovers van Progressieve: schendam aan Gedeputeerde Staten de de' U van het gemeentebestuur aan de stichtinfcbl schorten tot voldaan zal zijn aan de bep van de gemeentewet Volgens PL is deelnaJ"t het gemeentebestuur aan de Culturele Raaifee' mogelijk na een raadsbesluit dat bovend goedkeuring van GS nodig heeft Dat b. werkelijk deelnemen aan het bestuur van (vaj turele Raad blijkt volgens de heer Roovers j11 gewijzigde taakverdeling (na de wethouder ling door het overlijden van de heer EST waarin de Culturele Raad als onderdeel portefeuille Culturele Zaken werd vermeld. w. hebben de raad meegedeeld de brief bestuur van de Culturele Raad ook aan teerde Staten te zullen sturen. Het gem< stuur zal de zaak na het antwoord van de gemeenteraad aan de orde stellen. LEIDSCHENDAM/STOMP- fn bii het secretariaat ran de straat 42. Sluitingsdatum voor WUK In Stompwijk wordt bouwvereniging, van Santhorst- inzending is 2ö maart deze week huis-aan-huis een circulaire verspeld naar aanlei ding van een onderzoek naar de woonbehoefte. Tijdens de vori ge maand gehouden hoorzitting over het ontwerpbestemmings- plan „Kern Stompwijk" werd door verschillende Stompwij- kers de wens naar zo'n onder zoek geuit en b en w vinden dit, als aanvulling op de reeds be schikbaar zijnde gegevens, eveneens zinvol. De deelname aan de enquête is geheel vrij blijvend en schept in geen en kele opzicht rechten en ver plichtingen. Het onderzoek met vragen over het belastbaar in komen, gegevens over de huidi ge en gewenste woonruimte, re denen om te verhuizen en wel ke bedragen men aan huur of koopsom wil betalen, is ano niem, naam en adres behoeven dus niet te worden vermeld. Wie van plan is ongeveer de eerste drie jaar geen beroep te doen op een woning in Stomp wijk wordt verzocht het enüjue- te-formulier niet in te zenden. Omdat niet kan worden uitge zocht wie een woning wil of wie wil verhuizen worden de formu lieren, met medewerking van de woningbouwvereniging „Don Bosco", huis-aan-huis verspreid. Als meer gezinsleden belang hebben bij het invullen van 'n formulier kan men deze aanvra- ROELOFARENDSVEEN Muziekvereniging Liefde voor de Harmonie heeft gistermiddag voor een goed bezette zaal van het Wapen van Heemskerk een goed koffieconcert gegeven. Tussen de verschillende werken door gaf de dirigent, de heer Cornelisse, een uitleg over het werk en een toelichting op mogelijkheden die er voor de verschillende blazers in het stuk zaten. Het concert trok vooral veel ouders met hun kinderen. ROELOFARENDSVEEN Vogelvereniging De Diamant- vink draait vanavond in café De Vier Heemskinderen in Roelofarendsveeh de film „De vogelvriend kent geen verve ling". De heer Van Oostrom uit Utrecht zal een toelichting op de film, die alle aspecten van het houden van vogels behandelt, geven. Iedereen, (ook niet-leden), heeft gratis toegang. AARLANDERVEEN De bazar die het afgelopen weekend tb.v. de Sportvereniging Aarlanderveen werd gehouden is een groot succes geworden. Deze bazar bracht netto ruim 5000 gulden op. KATWIJK Vrijdag is in het open jongerencentrum aan de Voorstraat het programma over seks ingezet met het door ons al aangekondigde toneelstuk „Ik ben geen kind meer" door de groep Genesius. In vervolg hierop zullen nog zeven avondvullende bijeenkomsten worden georganiseerd, te we ten op 23, 25 en 30 maart en op 6, 8,13 en 15 april. Jong en oud vol belangstelling voor de Liefde voor de Harmonie ALPHEN AAN DEN RIJN De 52-jarige L. van der Nagel uit Alphen aan den Rijn is afge lopen zaterdagmiddag op de tri bune van de voetbalvereniging Alphen aan een hartinfarct overleden. De man die de ver richtingen van de thuirjlub Culinaire album op Wassenaar lyceum Op het Rijnlands Lyceum in Wasse naar zijn eind vorige week de „cultu rele dagen" gehouden, een evene ment, dat enkele jaren geleden werd „uitgevonden" als mogelijkheid om tijdens de twee dagen durende do centenvergaderingen de leerlingen zinvol bezig te houden. De leerlingen kregen een lijst met een twintigtal verschillende activiteiten, waaruit zij een keus konden maken. Bovendien waren er doorlopende filmvoorstellingen en in vijf geim- proviseerde keukens werden op bei de dagen warme maaltijden van ver schillende origine bereid, die onder disco-begeleiding werden genuttigd. n LEIMUIDEN In een speciale dienst heeft drs A. M. Los zon dagmiddag zijn intrede gedaan als predikant van de gerefor meerde kerk van Leimuiden en Rijnsaterwoude. Eeen bijzonder feestelijk gebeuren, mede ge zien het feit, dat de gerefor meerde kerk meer dan 112 iaar geen eigen pastor heeft gehad. Kort voordien was Anton Marie Los in de morgendienst beves tigd in het ambt door Ds J. J. Tissink te Amersfoort Deze gaf de jonge predikant in zijn predi king de opdracht mee „verkon dig het Woord", een tekst uit de brief van Paulus aan Timotheus (2 Tim.4: 2a). Na de eerste prediking van Ds Los in zijn nieuwe gemeente, werden hem vele woorden van welkom toegesproken, o.a. door Ds de Vree, als vertegenwoordi ger van de N. H. Gemeente van Leimuiden en Rijnsaterwoude, pastoor Harding namens de R.K. kerken van Leimui<in] Kudelstaart en burgen*: Van der Kroft als vertegefï diger van het gemeenteb" De intrededienst werd mfp opgeluiderd d door orfr van de heer Oostermann, r Joke Los (zusje v.d. preiv dwarsfluit speelde. LEIDEN Een 61-jarige Rot terdamse automobilist heeft gis teravond bij de Leidse politie aangifte gedaan van mishande ling. Er ontstond tussen hem en twee motorrijders op de afrit van rijksweg 44 een woorden wisseling over een vermeend verkeerd uitgevoerde inhaalma noeuvre. Daarbij sloeg een van de motorrijders de Rotterdam mer op zijn neus. Beide motor rijders maakten zich uit de voe ten maar hun kenteken is bij de Leidse politie bekend. LEIDEN De Leidse politie heeft een hoeveelheid gesneden vlees doorgezonden naar het ge rechtelijk laboratorium voor een onderzoek op het vergif strychnine. Het vlees werd vori ge week door een ambtenaar van de gemeentelijk plantsoe nendienst aangetroffen op een weide van de kinderboerderij in de Merenwijk. Er bestaat moge lijk een verband met recente vergiftigingsgevallen van huis» dieren in dit stadsdeel. D< b WASSENAAR Vele honderden bezoekers van bet dt park Wassenaar werden gisteren getracteerd op een attractie. Koesterend in bet lenteachtige zonnetje bra een moeder-kameel, een moeder-mouflon, Ion een mft sambarbert, een moeder-manenschaap en een moedt delstaartbagedis Jongen ter wereld. De moeder-bi stak met baar ter wereld gebrachte tweeling ongetw met kop en schouders boven baar baar-genoten ui de geboorte van bet Jonge kameeltje na, verliept bevallingen vlekkeloos. Het Jonge kamelenleven ekanl leven lag bij de bevalling namelijk verkeerd. Daal duurde de bevalling vele uren. Na de komst var dierenarts waren de problemen voor moeder kameelj wel spoedig opgelost en oogstte zij bevallig bet apl van de toegestroomde toeschouwers.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4