-Westerkwartier" precies een jaar ra de brand weer officieel open Trimbaan in Leiden lager en weinig opwindend woners Waardeiland weigeren onderhoudsrekening ANDOLINA: trdige strekking in schamel verhaal Benoeming Dr. A. J. Kuper is bij k.b. benoemd tot gewoon hoogleraar in de sociologie en cultuurkunde van Afrika bezuiden de Sahara aan de Leidse Universiteit. De heer Kuper was tot nog toe lector in de antropologie aan bet University College in Londen. Botententoonstelling In de Leidse Groenoordhallen wordt op 2 en 3 april een zogenaamde „Dinghy-show" gehouden. Op de tentoonstelling zullen geen nieuwe boten kunnen worden gekocht en ver kocht. De tentoongestelde zeilboten (alle erkende wedstrijd- zeilboten of types waarvan de erkenning nationaal of interna tionaal is te verwachten) worden slechts getoond door de klasseorganisaties. Wel is een deel van de hal gereserveerd voor tweedehands wedstrijdzeilboten die door particulieren te koop worden aangeboden. De Dinghy-show is zaterdag 2 april geopend van een tot negen uur en zondag 3 april van tien tot zes uur. De toegang is vrij. Kopstoot Tijdens bet voetbaltreffen tussen Roodenburg 6SJC 6 op bet sportcomplex van de tbuisspelende club beeft zich gistermiddag een uiterst pijnlijk incident voorgedaan. Twee elkaar bestrijdende veldspelers kwamen in bet vuur van de strijd zodanig bard met bun hoofden in aanraking, dat zij uitgeteld op de groene mat bleven liggen. In bet AZL werd geconstateerd dat beiden een hoofdwond hadden opge lopen. Een van hen bad bovendien een lichte hersenschud ding. Tuinonderhoud De koninklijke maatschappij voor tuinbouw en plantkunde viert dit jaar haar 100-jarig bestaan. Dit wordt gevierd met een groot aantal feestelijke bijeenkomsten. Zo houdt de filmkeuringscommissie „Mooi Leiderdorp" een forum-bijeen komst over tuinonderhoud in de Scheppingskerk in Leider dorp op woensdag 30 maart. Het forum bestaat uit W. Oudshoorn (leraar aan de middelbare tuinbouwschool in Warmond), mevrouw K. Begeer (bestuurslid van de maat schappij), J. van Alphen (beplantingsdienst Voorschoten) en A. Wetselaar (Hortus Botanicus Leiden). De bijeenkomst begint om acht uur. De toegang is gratis. Melkhandelaren De Nederlandse Melkhandelaren Organisatie afdeling Lei den houdt maandag 21 maart haar jaarvergadering in het „St. Antonius Clubbuis". De beer Jac. Heeremans, vice-voor- zitter van de landelijke N.M.O. spreekt over de N.M.O. nu en in de toekomst Herbestratingen In de komende twee maanden staan verschillende herbestra- tingswerkzaamheden op het programma van de dienst ge meentewerken. In de week van 14 tot 18 maart wordt begonnen aan de herbestrating van de De Ruijterstraat en de Hogerbeetsstraat. Voor beide straten geldt dat het werk 3 a 4 weken zal duren. Zodra de Hogerbeetsstraat klaar is, wordt de herbestrating van de Van Oldenbarneveltstraat aangepakt. Dat werk zal eveneens 3 a 4 weken duren. In de week van 28 maart tot 1 april tenslotte begint de herbestrating van de Pieterskerk- choorsteeg. Daarmee zullen ongeveer 3 weken gemoeid zijn. -IN(NDAG 21 MAART 1977 LEIDSE COURANT PAGINA 3 regit Vijf bewoners van het and die samen het voorlopig levingvormen van een vereniging onerineigenaren in oprichting, heb- raedebewoners van de Leidse It opgeroepen de aan hen ge erde onderhoudsrekening roldoen. Het betreft hier een in» van de Nieman Holding oeding te zijn voor het onder houd van wegen, paden en groenvoor zieningen op het eiland. Volgens het voorlopig bsbestuur van de wijkvereniging is de door de Nie man Holding toegepaste berekenings wijze niet correct. „In de rekening wordt gesproken van onderhoud, ter wijl er naar onze mening slechts spra ke is van aanleg. De kosten van deze aanleg zijn op grond van de aanne mingsovereenkomst voor rekening van Nieman Holding BV", aldus de bewoners. Brief Een ander bezwaar van de Verenigin- g„Waardeiland" is, dat de gestuurde rekening (gemiddeld 500 gulden) ner gens vermeld over welke periode dit bedrag geheven wordt en of het op jaarbasis is gesteld. De vereniging wijst er op dat veel bewoners nog niet een heel jaar op het Waardeiland wo nen. Voorts stelt de vereniging de gehanteerde prijsindex, peildatum en berekende B.T.W. ter discussie en stelt zij geen inzicht te hebben in de aard en omvang van het te verrichten on derhoud aan wegen, paden, groen voorzieningen en dergelijke. De vereniging van Waardeilandbewo- ners doet hun oproep vergezeld gaan van een concept-brief die de medebe woners vóór 1 april aan de Nieman Holding zouden moeten sturen. Klachtenlijsten Ten aanzien van de tweede oplever- ings-procedure raadt de vereniging in oprichting de bewoners van het eiland aan de verschillende gebreken aan de Holding op te geven onder voorbe houd van alle rechten en met de mede deling dat ze voor de tweede oplever ing verholpen moeten zijn. De lijst moet nimmer als een feitelijke tweede oplevering kunnen worden aange merkt, aldus de leden van het voorlo pige bestuur van de vereniging, die vanavond zijn eerste algemene leden vergadering houdt. it 'IE VAN WUKVERENIGING êVERLANDS HARPENSEMBLE: n)i uV Gistermiddag maakten we ken- een trio, gevormd door harpiste Slt °rethouwer, altvioliste Joke Vermeu- fluitist Pieter Odé, dat zich de naam °5"|ierlands Harpensemble heeft aange- cme Gezien het mooie zondagmiddag- ss?^rokken ze nog een redelijk aantal 13.,'gjrs, misschien vanwege de niet vaak SL C0mb"iat'e instrumenten en de 6 fescbreven muziek. 1 daVden echter niet geconfronteerd met ^geestverruimend programma, waarin <s figen voor geheel nieuwe muzikelemen- ^ar*ngingen. Dat is geen ramp en ook f'peciale eis die gesteld kan worden aan 1 fhia s^ructuur vrÜ zeldzaam ensemble, ^'"inhoudelijk was dit programma toch iger en weinig opwindend. De drie spelers voerden elk een solo uit; Joke Vermeulen kwam met de partita in g en J. S. Bach en zij muntte hierin uit door degelijke aanpak. Haar rustige speelwijze leek een les in structuuranalyse, wat haar redelijk afging maar het geheel leed wel onder een onmiskenbaar tekort aan brille om de bezetenheid deze compositie eigen weer te geven. Joke Brethouwer bracht in haar solo-optre den een Etude de concert „au matin" voor harp van M. Tournier, een stuk dat totaal ongeschikt is om een lans te breken voor dit misschien ten onrechte weinig populaire instrument. De compositie, opgebouwd uit overbekende loopjes en accoorden, harmo nieus tot in het oneindige en daarmee uiterst vervelend, ontneemt de k^rp alle geldigheid als solo-instrument. Fluitist Odé bracht een boeiender werk met de Souffle van Petrassi misschien alleen al boeiender door zijn alerte speeltrant Dit ontbrak helaas aan de uitvoering van de Suite en Trio, waarin de groep zich compleet manifesteerde. Wanneer hier iets meer élan in doorgeklonken had, zou het op zich aardi ge stuk beslist aan allure gewonnen hebben. Wel mooi klonk het Poème pour flute et harpe van L. Durey,; de rol van de harp, hoewel zeer lyrisch, bleef hier niet beperkt tot wat melodieus getokkel, maar kreeg hier veel meer zeggingskracht en reliefvorming. Pas in het slotdeel van de Sonate van Debussy hoorden we de geest over het trio komen, maar die werd ze dan wel in over vloed aangereikt door de bevlogenheid van de componist. PAULA KONING. De aanleg van de vier tennisbanen van Holiday Inn is reeds gestart LEIDEN Leiden krijgt er op korte termijn een trimbaan bij. De directie van Holiday Inn zal de Nederlandse Heidemaatschappij opdracht geven om op het terrein voor het motel aan de Plesmanlaan een origineel trim- parcours met een lengte van 600 meter uit te leggen. Momenteel zijn er in Leiden nog geen trimbanen. De dichtstbijzijde baan ligt in Oegstgeest in de Leidse Hout. Holiday Inn zal zijn trimbaan openstellen voor alle Leidenaars. Volgende week wordt een gesprek gevoerd met wethouder Tesselaar Vjin sportzaken over het verlenen van een subsidie voor het aanleggen van deze trim baan. De aanlegkosten worden geraamd op 20.000 gulden. Marketingmanager Martin Spaargaren van Holiday Inn verklaarde, dat dagelijks vele mensen uit het Morskwartier in hun buurt trimmen en dat er dus blijkbaar grote behoefte is aan een trimbaan in Leiden. De aanleg van vier tennisbanen naast het motel Holiday Inn is momenteel in een verge vorderd stadium. Over vier weken zullen de banen officieel in gebruik genomen worden. Ook deze banen zijn opengesteld voor het Leidse publiek. Burgerlijke stand Geboren Jacobus z v. J. van Ouijn en J. Duijndam. Abdeslam zv. A Chebaa Aminoun en S. Cheouati. Tamimunde d.v A. Abdales en H Dahouti. Michel z.v. J. van Ouijn en P A van Duiin, Johanna E. T. d.v J C. H. v Schooten en T. M. A. Doeswijk. Stefan z.v W J W Luykx en A. M B Hoogeveen. Christiaan B. A. z.v. C. B. A Deckers en R. M. T van Breukelen. Esther dr. v. J. A. R de Wit en M van 't Zelfde Gehuwd: D. Hartevelt en J. W Cavè. Th. H. M. de Groot en W Kuyvenhoven. M L van Rossum en A A Hoek. Ondertrouwd: P C van der Wilk en J M E. Turk. W J. Vermin en C J Anderson. P Slingerland en A Nieu- wenburg. P. K. W Ramp en H Eijkes. P Pijnakker en W M. van Rijn. I van der Molen en M M C Wark. W J Korea en J P van den Broek, G van Eijgen en G. J Janssen, G Dallinga on C. E. Hunter. P Chaudron en A J S van Riet, C. van Brero en G L Hop mans, J J M. te Boekhorst en M A M Belt, R. Barendse en C M Laterveer fö* De strekking van „Mirandoli- i^fpdagavond door de Noorder Com- c in de Schouwburg opgevoerd, is Aki ui best aardig. Past u op voor een 00 (Sfote principiële stellingname, uw internkunnen zo'n stellingname wel eens te kia|sen( 0f. (je grootste Prinzipienrei- wel zijn Achilleshiel. Beitaaiwaarin Goldoni(1707—1793), be- >m zijn „De knecht van twee Mees- lis deze waarheid toont, is evenwel In voor een volwassen twintigste- eschouwer wat kinderachtig uitge- rie edellieden en een knecht dingen hand van de herbergierster Miran- ién van de adelijke heren is een notoire vrouwenhater; doch ook hij zal val len voor de verleidingskunsten van Mirando- lina. Zij wijst hem af en biedt hem een terugtocht, die deze principiële vrouwenver- smader naar de buitenwereld toe niet al te belachelijk maakt, maar voor zichzelf een gebroken man. Een prachtige scène, die met kop en schouders boven de rest van het stuk uitsteekt, omdat in die scène alle woorden en handelingen een dubbele betekenis heb ben. „Mirandolina" is een typisch kleding-stuk. Fraaie kostuums, een redelijk verzorgd de cor, vele hoffelijke bejgeningen, kokette ge baren en dure cadeaus. Ook de figuren blijven aan de buitenkant en zijn dus types. Voor redelijke acteurs mogen die geen pro bleem opleveren. Opvallend was zaterdag avond een zekere tekstonzekerheid, die men niet zo vaak tegenkomt bij het beroepsto neel. De zaal was in ieder geval redelijk gevuld in aanmerking genomen de onbekendheid van een groep als de Noorder Compagnie. Misschien dat de naam Ton Lensink de verkoop nog wat heeft aangetrokken. Het is ieder, geval de laatste keer dat we hem hebben kunnen zien. Hij heeft inmiddels te kennen gegeven met toneelspelen te willen stoppen. I Clubhuis „Westerkwarler" aan de Ten Katestraat gaat Vprecies een jaar nadat het buurthuis bijna tot de grond ndde, weer officieel open. Mede dankzij de medewerking gemeentebestuur en de door de Leidse Jeugdactie opgezet- izamelingsactie „Westerkwartier uit de brand" werden het en de leiding van de stichting club- en buurthuiswerk e knkwartier" in de gelegenheid gesteld het buurthuis weer uwen. erslagenheid heerste er ar 16 april in het Haag- Jtier. De brand, veroor- Sor het springen van een Mies in de keuken, ver- nagenoeg het gehele ge- Vlleen een deel van de Heef overeind staan. Het is was zwaar onderver- Zonder de financiële n de Leidenaars was er (n nieuw clubhuis geko- 3.45 orkeswordt de laatste hand :,a3S aan „Westerkwartier". 2-1® 1'uwe clubhuis is een stuk 0n m, dan dat wat de brand 3e va^ar verwoestte. De nog en ond staande muren zijn yoga»espoten. En het club- n frisse kleuren geverfd. ^_jen is er een uitbreiding ïfflh. Haaks op het her- ÜM clubhuis is een ruimte bij 7 meter gebouwd, k. i8.uimte zal de stichting Het *b- en buurthuiswerk hu- 20 «de gemeente. Het omvat 2 02 priteitenruimte, een hal, ds en^kamer, een garderobe, 0.02 fclidentoilet en een over- p-driemdbak. gebouwde ruimte is zeer ijna de gehele wand be- t ramen. Hier zal in de »t een peuterzaal worden ^™*Ht. 's Avonds kan de iradio.benen als vergaderruim- bejade buurtbewoners of als iriRvrpt6' B°ven een gedeelte jouW nieuwe ruimte is een emdePeze ma6 niet worden gen vi voor hetclub- en dio. 19 buurthuiswerk. Het ligt in de bedoeling op de zolder een sten cilkamer en een archief in te richten. Partiji ien Het oude clubhuis werd in 1951 gebouwd door leden van speel tuinvereniging „Westerkwar tier". Er werd een lening geslo ten bij de gemeente van 14.000,-. Toen waren we ge noodzaakt het clubhuis te ver huren aan bruiloften en partij en", vertelt de voorzitter van de speeltuinvereniging en van de stichting voor club- en buurt huiswerk. „We hebben daar al tijd grote ellende mee gehad. Maar het was nodig om onze schuld aan de gemeente af te lossen". Vorig jaar januari werd de stichting voor club- en buurt huiswerk „Westerkwaxtier" een feit De stichting hield zich bezig met de verschillende buurtacti- viteiten. Zij huurde daartoe de ruimte van de speeltuinvereni ging, die hierdoor niet meer was gedwongen het clubhuis voor allerlei niet buurtgebonden fees ten te verhuren. Een dag voor de noodlottige brand kreeg het stichtingsbestuur van wethou der D. Tesselaar nog te horen dat het nog een strafkacht mocht aantrekken voor het club- en buurthuiswerk. Een dag daarna, om tien uur 's och tends gingen alle mooie plannen letterlijk in rook op. Kinderclubs Gedurende de verbouwingspe- December 1976: De herbouw nog in volle gang. riode heeft „Westerkwartier" slechts een gedeelte van haar werk kunnen voortzetten. De peuterspeelzaal werd onderge bracht in de LFC-kantine, de bejaardenkaartclubs konden zo lang in clubhuis „Het Vijfhoven- huis" terecht, en de moeder- groepen kregen een plaatsje in de renovatie winkel. „Het ergst hebben de kinderclubs geleden. Hiervoor konden wij geen pas sende ruimte vinden", aldus een van de twee vaste stafkrachten, Henk Mekenkamp. Begin februari zijn de verschil lende clubs weer van start ge gaan in de nog wat kale ruimte van het herbouwde clubhuis. Nu kan „Westerkwartier" al weer wekelijks zo'n vijftienhonderd bezoekers verwelkomen. Vooral de disco-instuiven en koffie shops van tussen de middag worden druk bezocht. „Deze ac tiviteiten trekken bepaald niet alleen jeugd uit de buurt aan. De bezoekers komen vaak hele maal van de andere kant van de stad," vertelt de voorzitter van de stichting voor club- en buurt huiswerk. Zeer in haar nopjes is de leiding van het clubhuis met alle mede werking die zij heeft gekregen. De afhandeling van de verschil lende procedures, is zeer vlot verlopen. „Hoewel het voor de bewoners natuurlijk toch nog te lang heeft geduurd", aldus Henk Mekenkamp. De actie „Westerkwartier uit de brand", heeft 20 duizend gulden opgele verd. Hiervan kon met de uitke ring van de verzekering 89.000) het oude clubhuis in ere worden hersteld. Al twee jaar had de stichting „Westerkwartier" plannen ge reed liggen voor een broodnodi ge uitbreiding. Deze heeft zij thans gekregen. „Wat dat be treft heeft de brand in ons voor deel gewerkt. Wanneer er niets was gebeurd, hadden we nu waarschijnlijk nog met een te klein clubhuis gezeten", veron derstelt Henk Mekenkamp. Voor het vernieuwen van de inventaris heeft „Westerkwar tier" de beschikking gekregen over geld uit de fondsen van de kinderpostzegels en van „Madu- rodam". De dag van de officiële opening zal bol staan van de activiteiten. In de week erna zal in ieder geval worden gestart met de activiteiten die er in het club huis waren voor de brand. „In de toekomst willen we het pak ket gaan uitbreiden", aldus Henk Mekenkamp. „Zo willen we de uitbreiding iedere don derdagavond vrijhouden voor bewonersvergaderingen en der gelijke. Er komen waarschijn lijk meer kinderen en volwasse nenclubs. We denken ook aan het opzetten van een cursus huiswerkbegeleiding. Misschien zijn er bovendien mogelijkhe den voor een cursus „Ouders op Herhaling". Voor de speeltuin, die toch al tijd zeer nauw met het club en buurthuiswerk in het Haagweg- kwartier zal blijven verbonden, staan eveneens wat veranderin gen op stapel. Bij het Nationaal Jeugdfonds is een aanvraag in gediend voor een bijdrage voor het bouwen van een blokhut in het midden van de tuin, waar vroeger een rolschaatsbaan lag. Bovendien zoekt het bestuur van de speeltuinvereniging naar mogelijkheid tot aanleg van een kikkerbad met een lengte van tien meter en een diepte varië rend van vijftien tot tachtig cen timeter langs een deel van de uitbreiding.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 3