IERCAS0L HAALT UITONI BIJNA IN oreholte sluit zaalcompetitie met ruime overwinning af Dames Forescate kampioen HIMEKEN-VIERKAMP OP DE AMSTEL Eindzege voor Die Leythe bij nieuwelingen-acht in ^geslagen Verlaag ondanks hoge score TIJDENS lartaan LEIDEN BLIJFT LEIDEN LEI DSE ('OU RANT PAGINA 19 oral ■ensiY onze basketbalmedewerker) fn^U|LEM/LEIDEN Bijna was 8nercaaol gelukt om Bultoni In huls te verrassen. Maar werd het één van die mlnl- pu"1 nederlagen: 103—101. Een hoge score, dat wel. De 1scockeer zelfs, dat de Leldse dit seizoen de honderd-pun- 5?Sons overschreed. Normaal s '%ken ruim voldoende om de 'n iunten te laten noteren. Niet i. Air zaterdag In de Haarlemse p tahal. Mercasol, zoals de 8 'nog luttele weken heet, be- ,n9 'echter de zaak nog niet te p in opgegeven en echt wel n9 vi zl|n mars te hebben. Deelde bijvoorbeeld een goe- 8Sdstrijd. En ook Roy Leysner, '4_1 T»ttien punten liet noteren. Zij n echter overtroffen door jrandioze Victor Bartolome, Isgen zijn oude ploeg alle ars opentrok en op het „rap- van scout Henk Reekers de ide cijfers liet noteren: 24 (i, (251) rebounds en 8 shot- Voorwaar een schitterende Iisol heeft zich in dit seizoen iloeg getoond, die zich het in de underdog-positie laat Buvreren. Het favoriet zijn, tegen Delta Lloyd en Markt is de wedstrijd moeten ma- igt de Leidenaars eenvoudig ■en kleine achterstand is het Zaterdag was het niet an- want de gehele wedstrijd had Sal, ni de leiding met 4 tot maxi- le gi2 punten. Een goede wed- Jorgispelen en toch niet winnen. lan ligt het dan? Een vraag, Dezoalkens een ander antwoord i ligi Tegen Buitoni was het het wasrlies in de eerste helft, want a rujeg trof maar liefst 18 streep- 1 251 de kolom balverlies aan en ind, dat is, zeker voor één helft, veel te veel. Mede daardoor leek Buitoni pro bleemloos naar een ruime zege te glijden: 58—46 bij de rust. Na de basketverwisseling kwam Mercasol wel wat terug, maar er bleef een gat, dat onvoldoende was voor Buitoni om gas terug te nemen, maar dat wel constant bleef. In de negentiende minuut was het nog 101—93, Maar toen kwam de niet meer verwachte Leidse eindspurt. Kop en Bell zorgden voor 101—97. Er leek nog van alles mogelijk, maar toen Kees Limmen niet bestraft werd voor „lopen" en scoorde was het vrijwel bekeken. Op 103—99 kreeg Bell twee vrije worpen. Hij had de twee de moeten missen, op de rebound van Bartolome moeten gokken om zo nog een (kleine) kans te hebben op een gelijke stand en dus verlen ging. Bell gooide een „gekke" bal op, die normaal mis zou zijn ge gaan, maar de bal verdween door de ring. Bultoni kreeg balbezit en kon de wedstrijd betrekkelijk kalm uitspelen: 103—101. Scores Mercasol: Bell 40 (73% schot en 11 rebounds), Bartolome 24 (25 rebounds), Leysner 18, Kop 7 (11), Koeksema 6 en Ruyse- naars 4. Schotpercentage: 54%. Rebounds: 58. Balverlies: 29. Bultoni: Freeman 33, Collins 26, Harrewijn 16, Limmen 12, Ombre 10, Joustra, Jansen en Koster leder 2. Schotpercentage: 43%. Rebounds: 41. Balverlies: 11. Buitoni is inmiddels spelverdeler Jos Wolfs weer kwijt. Wolfs kwam vorig jaar van het Limburgse Kim- bria en drong ook door tot de nationale ploeg. Hij kon echter niet wennen in het westen en zocht weer aansluiting bij zijn oude club. De damesploeg van Mercasol had geen enkel probleem met het sterk verjongde Red Stars, Bij de rust was het al 40—16 voor de Leidse dames, die het na rust wat rustiger aan konden doen en toch de wed strijd met groot verschil wonnen: 78—38. Grootste inbreng: Annette Maassen: 23 punten. In de tweede divisie hadden Luba en VAK een vrije dag. Llsae boek te een zeer regelmatige overwin ning op Herly, dat zich bij degra datie schijnt te hebben neerge legd. Een man-to-man van de Am sterdammers mislukte volkomen en na vijf minuten was het 18—0 voor Lisse. De wedstrijd was daar mee in feite al beslist. Via 40—30 bij rust werd het 8347, waarbij Herly in de laatste tien minuten niet verder kwam dan een score van drie punten. Broekhof (20), De Bruin (13) en Van Litzenburg (12) waren de beste schutters. BVO heeft het niet kunnen redden tegen een voor behoud vechtend VDB/Eagles. De Schledamse ploeg kwam In de vl|ftlende mi nuut voor en stond de leiding niet meer af. BVO, dat al veilig Is, miste de Inspiratie om er werke lijk keihard tegenaan te gaan. Verschuren maakte 21 punten, Ross 26 en Klazlnga 13. Nljssen Trotters heeft de eerste halve finalewedstrijd voor de B-Be- ker tegen Hoofddorp gewonnen. In een spannende wedstrijd, 60—60 na tien minuten in de tweede helft, trok de Leidse distriktsploeg aan het langste eind: 8480, maar het moet worden betwijfeld of die mar ge genoeg is voor de return en een plaats in de finale. Wil Moerer was met 21 punten topscorer. Annette Maassen had het grootste aandeel in de 78—38 tegen Red Stars. i van de Mercasol-dames (Van onze roeimedewerker) Amsterdam Oe door Nereus op de Amstel georgani seerde Helneken-Roelvlerkamp heeft voor de Leidse roeiverenigingen wisselend succes gebracht. Die Leythe behaalde een overwinning In de nieuwelingen-divisie en Njord en Asopos De Vliet werden respectievelijk vierde en zevende In het nummer heren acht. De Heineken-Roeivierkamp, de officieuze opening van het wedstrijdseizoen is een wedstrijd over vier afstanden: 250, 750, 2500 en 5000 m. en de tijden worden naar de kleinste afstand omgerekend, zoals dit ook bij schaatsen gebeurt Zaterdag werden de 250 en 2500 meter verroeid en gisteren de twee andere afstanden. Njord behaalde bij de herenacht een vierde plaats in het totaal-klassement door op de 750 m., de belangrijkste afstand, de derde plaats in te nemen achter de twee veel sterker roeiende achten van Nereus. Die Leythe behaalde de eindoverwinning in het nummer nieuwelingen-acht door op de drie kleine afstanden als snelste over de baan te gaan. helaas lieten zij het er op de 5 km bij zitten en werden toen geklopt door Orca. De Leidse combinatie Njord/Die Leythe kon in de lichte heren-acht de aansluiting met de kopgroep niet vinden en werd in het totaalklassement zesde. Een betere prestatie leverde de combinatie Orca/Njord/Euro- s/Skadi door als eerste te eindigen op de 750 m. in de tijd van 2 min 22.71. Bij de dames werd de combinatie Njord/Skadi/Die Leythe vijfde in de SB-acht. Een opvallend kenmerk van deze wedstrijd was het aantal combinaties; het wordt blijkbaar steeds moeilijker om een verenigingsacht op het water te brengen. Het gelukte slechts twee verenigingen Nereus en Rijnland om op alle vier de afstanden als eerste over de finish te gaan. Op de Head of the River zullen de twee Nereus-achten, die gisteren duidelijk het veld achter zich lieten, het een stuk moeilijker krijgen met onder anderen de tegenstand van Aegir (Groningen), dat gisteren niet op het strijdtoneel verschenen was. Uitslagen: Heren-acht: Nereus 179.973, Nereus 186,565, Proteus/Nau- tilus/DDS I88.770. Nieuwelingen-acht: Die Leythe 198.767, Orca 198.977, Njord 199.891. Dames SB-acht: Orca 164.893, Willem lll/RIC/de Amstel/Okeanos 165.012, Proteus Eretes 171.108. Van onze handbalmedewerker LEIDEN Plantenhoek/Foreholte heeft de zaalcompetl- tie met een daverende overwinning afgesloten. In Etten- Leur moest het Bredase EBHV met liefst 6-11 het onderspit delven tegen een op alle fronten superieur Foreholte. De Voorhoutse formatie, met de op dreef zijnde Marlies Nieuwendijk In het doel in plaats van de geblesseerde Lla van Kesteren, mocht van trainer/coach Frank Bonte binnen zekere grenzen vrijuit spelen. In het begin van de eerste helft moesten Hannle Boskamp c.s. daaraan nog wat wennen. Vooral in verdedigend opzicht klopte het at en toe niet. EBHV, dat fel van start was ge gaan, kon zodoende weglopen naar een 3-1 voorsprong. Via Ma rian Mens kwam Foreholte terug tot 3-2. De Bredase ploeg vergroot te de marge weer tot twee doel punten middels een dubieuze strafworp. Verder liet Foreholte de Brabantse dames niet komen. De Voorhoutse speelsters trokken met snel en gevarieerd handbal het spel duidelijk naar zich toe. Door doelpunten van Leny van Beek en Annemiek de Bruyn, deze laatste met een schitterend sprongschot, kwam Foreholte vlak voor rust op gelijke hoogte. In het begin van de tweede helft kon EBHV slechts met de grootste moeite overeind blij ven. Vooral de weer ongrijpbare Hannie Boskamp stichtte met haar acties de nodige verwarring in de Bredase defensie. Bij de stand 6-7 was het echter gebeurd met EBHV. De ploeg werd volkomen dolge draaid door het op volle toeren opererende Foreholte. Het werd uiteindelijk „maar" 6-11 omdat het houtwerk zekere doelpunten in de' weg stond. De doelpunten van Plantenhoek/Foreholte werden gescoord door: Hannie Boskamp 5x, Annemiek de Bruyn 2x, Marian Mens, Leny van Beek, Elly Hoek en Anske Broekhuyzen. In de afdelings derde klasse be haalden de in degradatiegevaar verkerende dames van Sanocal/- Saturnus een kostbare overwin ning op concurrent CWP 2. Na een zenuwslopende wedstrijd bleef Sa turnus, dat overigens nog steeds topscoorster Monique Plouvier moet missen, juist met 5-6 aan de positieve kant van de score. In het Leidse doel vormde good-old Wil Schulte een betrouwbaar sluitstuk. De Saturnus doelpunten kwamen op naam van: Ine Honsbeek 2x, Willy Luiten 2x, Lucienne Evers en Marion Blansjaar. In dezelfde klasse moest het War- mondse Warmunda na een 3-2 ruststand met 6-5 de eer laten aan het tweede team van HVS uit Stompwijk. Bij de heren moest Sanocel/Satur- nus aantreden tegen streekgenoot MSV uit Noordwijk. Net als vorige week tegen Rijnstreek heeft het er lange tijd naar uitgezien dat Satur nus met een nederlaag genoegen zou moeten nemen. Vooral in de eerste helft had de Leidse ploeg het moeilijk tegen de fel spelende Noordwijkers. De Noordwijkse aan valsleider Jaap van der Linden vormde een voortdurend gevaar voor de nogal mat reagerende Leidse defensie. De rust ging in met een verdiende 11-8 voor sprong voor MSV. Ook in de eerste vijftien minuten van de tweede helft dicteerde MSV het spel. Toen bij 15-12 echter een Noordwijkse speler voor vijf minuten uit het veld werd gezonden kreeg Satur nus de gelegenheid terug te ko men. Via 15-15 werd het vijf minu ten voor tijd zelfs 15-17 in het voordeel van de Leidse ploeg. MSV gaf zich echter nog niet ge wonnen. Met een bewonderens waardige inzet gelukte het de Noordwijkers in de slotfase toch nog naast Saturnus te komen 17- 17. Het mocht niet baten. De halve winst moest in de laatste minuut uit handen worden gegeven toen Anton Klok een aan Saturnus toe gekende strafworp koelbloedig verzilverde. 17-18. Daarmee kreeg de Leidse ploeg beslist meer dan het verdiende. MSV moest later op de dag nog een keer aantreden tegen kam pioen Animo 2. Het werd al gauw duidelijk dat de Noordwijkse heren al hun kruit in de voorgaande wedstrijd hadden verschoten. Vrij probleemloos bleef de Rijswijkse ploeg met 5-17 in de meerderheid. Het Is toch een merkwaar dige zaak dat MSV op één zondag tweemaal moet aantreden, terwl|l de Noordwijkse ploeg zo'n drie weken achtereen heeft stilgestaan. Overi gens zijn meerdere teams deze zaalcompetltle gecon fronteerd met een bepaald talend competitlebeleid. De dames van Jong Ade, kampioe nen van de afdelings eerste klasse, zijn automatisch gepromoveerd naar de landelijke derde klasse. De promotiewedstrijd tegen de Rotter damse kampioen behoefde niet te worden gespeeld door de overwin ning van de kampioen van de landelijke derde klasse Verburch op haar Brabantse opponent Blauw-Wit. kld )nze sportredactie EN/DEN HAAG - LKV De j laan heeft ook de laatste com- ewedstrijd in afdeling A win- afgesloten. Tegen Simpson uit Den Haag toonden de "S-chtheffers van coach Thomas dt weinig interesse. Zij tilden ►taal 783 kilogram, slechts 6 vatram meer dan Simpson KDO. een ongunstiger factorreke- ger (de Hagenaars hadden een lichtere ploeg) begon LKV De i taan de wedstrijd met een Srstand van 165 kilogram. In hstelling tot vorige wedstrijden )0f LKV De Spartaan na het irdeel trekken nog steeds te- een achterstand aan. Het ver van drie kilogram werd ech- fij gemakkelijk overbrugd. Per- 'lijke uitslagen: Aad Koppe: ten 60, stoten 80; Arie Swa- 85 - 120; John ten Brinke' 20; Herman Filippo 110-142, 5. maakt in het duel SCHC. Sjoerd Zwanenburg omarmt zijn (Van onze hockeymedewerker) Lelden De dames van Foresca te kunnen het bestuur het kam pioenschap aanbieden voor het derde lustrum. Ook de Voorscho- tenae heren haalden de volle bult binnen, terwijl Lelden naaste be lager SCHC het onderspit liet del ven In een boelende wedstrijd. Heren LeldenSCHC: 3—1 LMHC had tegen SCHC uit Biltho- ven de pech dat na vijf minuten spits Ernst v.d. Berg wegens een enkelblessure vervangen moest worden door Bobby Coebergh. Broer Wout v.d. Berg ging nu in de spits en nog dezelfde minuut scoorde Hendrik Quirijns uit de eerste strafcorner 1—0. Leiden beef de hele eerste helft vooral technisch beter en gaf de Stichte naren geen reële kansen. Binnen twee minuten na rust werd het 2—0 door Wout v.d. Berg, die de bal uit een rebound hard in- pushte. SCHC kreeg daarna twee kansen in de vorm van strafballen om gelijk te komen. De eerste werd toegekend, nadat Chris Fon- teyn de bal bij een strafcorner op het lichaam had gekregen en de tweede toen Robbie Feenstra sha- dow-obstructie zou hebben ge pleegd. De eerste was voor keeper Martijn Drijver onhoudbaar, maar sing paal en lat. En toen het na vijftien minuten door Nick Thierry 3—1 werd waren de Stichtenaren verslagen en speelde Leiden een gewonnen wedstrijd. Forescate—Bennebroek: 4—0. De voorschotenaren speelden met drie invallers, maar dat weerhield hen er niet van om fors uit te halen. Voor rust drukten Edwin Dekker uit een rebound en Frank Tiedeman het Voorschotende over wicht in doelpunten uit. Na de thee voegden Anne Paul Goudberg en Kees Went uit een strafcorner er ieder nog één aan toe. Doot dit resultaat behoudt Forescate de mogelijkheid op een eveneens op promotie recht gevende tweede plaats. Roomburg—Zoetermeer: 0—0. Roomburg heeft een iets sterker Zoetermeer de gehele wedstrijd van zich af weten te houden. De Leidenaren trokken in de tweede helft het initiatief naar zich toe, maar konden niet scoren. HDS—Alecto: 1—1. Beide ploegen hielden elkaar de wicht. Alecto nam na een kwartier de leiding: Andries Osseman tikte een strafcorner van Robert Kruide nier, die naast dreigde te gaan in. Kort erna was het gelijk, toen HDS uit een lange corner tegenscoorde. Dames Lelden—Kameleon: 0—0. Een lichtelijk gehandicapt Leiden was in een gelijk opgaande strijd niet in staat te scoren. Forescate—Noordwijk: 2—0. Een sterker Forescate heeft duide lijk gemaakt, waarom het dit jaar kampioen van 3B is geworden. Met veel lange klappen en technisch goed spel bracht het Noordwijk op de knieën. Voor rust scoorde Eve lien Kimman uit een strafcorner. Erna bepaalde Janneke te Groen de eindstand op 2—0. Roomburg—Bennebroek: 0—0. De Leidse dames hadden het in de eerste helft nogal moeilijk met Bennebroek, maar draaiden de rol len in de tweede periode om. Ech ter ook Roomburg kwam niet tot doelpunten, waardoor het bij de aanvangsstand bleef. Alecto—Cartouche: 2-3. Hoewel niet de mindere is Alecto er weer niet in geslaagd een winst punt in huis te houden. Met rust was het 2—2 (doelpunten van Sas- kia Spierdijk en Silvia Post). Ui teindelijk trokken de bezoeksters

Leidse Courant | 1977 | | pagina 19