lico Jansen Max heeft geen voorhoede coort weer: en hattrick ■FC Pen Haag al op vakantie' Van Leeuwen traint weer Geen betaalde manager bij FC Den Haag Van onze sportredactie DEN HAAG - Henk van Leeuwen hervat van daag de training. Nadat de Haagse spits drie weken geleden een me niscus-operatie onder ging heeft het herstel zich zo voorspoedig ont wikkeld dat hij naar ver wachting over een week of drie vier zijn ren tree kan maken. Lex Schoenmaker is wat minder voortvarend. Hij zal pas over veertien dagen weer op de trai ning verschijnen. ^STERDAM Spitz Kohn left tussen de duels tegen )arta en Ajax de zweep er 'er gehaald. Op iedere i in puntje gezet. Het heeft iholpen. De Twentse oeg die een week geleden >or het eigen publiek 3rd weggehoond, heeft ax het water tot aan de 'pen gebracht. Het lever- i een punt op, belangrijk 'or de strijd tegen de de- adatie, waar deze Twen- n toch veel en veel te led voor zijn. 1 Ploeg van Kohn speelde behou- nd, defensief, voorzichtig, maar J niet laf. Met slechts één echte 'is (Jeuring) en slechts een vaak ®r het middenveld terugvallende ihlplatz, waar ook Mühren (ge weldig), Thijssen. Van der Vall en Bloemberg hun plaats hadden. Een uitgangsstelling die duidelijk maakte dat Twente voor de punten wilde knokken en de ploeg heeft dat met een optimale inzet ook gedaan. Uiterst correct, op Sip Bloemberg na dan, werd verde digd. De laatste vier van Twente kregen één overtreding tegen. De kleine vergrijpjes vonden plaats op het middenveld, waar Ajax door Krol en Zuidema het sterkst was. De Amsterdamse aanval was geen overtreding „waard". Geels werd uit de wedstrijd gespeeld door Overweg en Drost, Bruggink en zijn vervanger Oranen lieten het publiek steeds harder om Tahama- ta roepen door de manier waarop zij La Ling beteugelden en Van lerssel was gewoonlijk meester over Arnesen. Kortom Ajax had geen voorhoede en daardoor leverde het pressie voetbal slechts een schijnover- wicht op. Er werd veel gespeeld op de Twentse helft, maar op de manier die Twente wilde. Zelfs in de perioden dat Ajax met overgave op jacht ging naar de bal bleef Twente koel en behield zijn uitge sproken greep op de gebeurtenis sen in het eigen strafschopgebied. De ervaren ploeg, het oude elftal zo men wil, had weinig moeite met. dravertjes als La Ling, Arnesen.' Lerby, Tahamata en toch ging het mis, halverwege de tweede helft. Onbegrijpelijk. Kick van der Vall, het souvereine hart van een sterk en vaak teruggetrokken spelend middenveld, verklungelde de bal op dertig meter van het doel aan Zuidema, die geleidelijk begonnen is aan het inlossen van oude belof ten. Zuidema haaide meteen vol uit. Van Gerven deed niets en Ajax stond gelijk. Kort voor rust had Mühren weer eens gescoord in zijn oude huis. Na een snelle penetra tie op rechts van Bloemberg, kwam de voorzet waarop slechts de oud-Ajacied reageerde. Kop pend bekroonde hij één van de zeldzame Twentse acties die via de kortste weg op het doel was ge richt. Ajax heeft na de rust zijn druk nog vergroot maar werd nimmer ge vaarlijk. Dreigend werd het pas wanneer Krol (groeiend naar zijn absolute top naarmate de slordig heidjes verdwenen) en Zuidema ii\ het strafschopgebied verschenen. Die dreiging kon Twente weer staan, de kardinale fout van Van der Vall was echter niet te corrige ren. Mühren, die Twente bijna op 2—0 had gebracht met een verre boogbal over de uitgelopen Schrij vers, kreeg er na Twentes tweede directe actie, via Van lerssel en Pahlplatz, nog een kans voor. Acht minuten voor het einde kwam hij vlak bij Schrijvers. Hij koos echter de langste weg en zo veel tijd heeft het bezige Ajax de Twentse ploeg geen mo ment gegeven in een duel dat dank zij Twentes sterke middenveld en Ajax' uitblin kers Krol, Ousbaba en Zuid ema bijna twintigduizend toeschouwers prettig boei de. Scoreverloop: 43. Mühren 0—1, 69. Zuidema 1—1. Scheidsrechter: Corver. Toeschouwers: 19.450. Ajax: Schrijvers, Van Dord (Tahamata), Dusbaba, Krol, Suurblar, Schoenaker, Hulshoff (Lerby), Zuidema, La Ling, Geels, Arnesen. FC Twente: Van Gerven. Van lerssel, Overweg, Drost, Bruggink (Oranen). Bloemberg, Thijssen, Van der Vall, Mühren, Jeuring, Pahlplatr Ruud Geels kreeg geen schijn van kans tegen Epi Drost en Niels Overweg. i MAANDAG 21 MAART 1977 De late gelijkmaker van FC Den Haag in beeld. Perazic (achtergrond) heeft de bal voor het doel gebracht, waar Telstar verzuimt weg te werken. Kila kan uitha len, hetgeen v.l.n.r. Helling, Jonker en Kraal hem niet kunnen beletten. maal scoort Nico Jansen niet. Doelman Dortmundt sft de bal in zijn bezit. DEN HAAG De gezich ten van de spelers van FC Den Haag stonden op on weer toen zij gistermiddag druppelsgewijs uit de kleedkamer kwamen. Vrij wel niet één van de heren kon een glimlachje produ ceren, hoewel daar toch alle reden voor was. Want hoewel de ploeg van Anton Malatlnsky met uitzonder ing van de eerste twintig minuten een meelijwekken de demonstratie van on macht ten beste gaf moch ten de spelers toch nog de halve winstpremie in de portefeuille steken. Een wat fortuinlijke treffer van Aad Kila, die in een wirwar van benen in het strafschopgebied van Telstar één van de uiterst schaarse wer gerichte schoten lanceerde, bete kende de gelijkmaker die FC Den Haag nauwelijks verdiende. Telstar, dat zich gezien zijn beden kelijke positie op de ranglijst be grijpelijk wat behoudend opstelde, behoefde zich slechts gedurende de openingsfase de zonder veel overtuiging aandringende Hage naars van het lijf te houden om overeind te blijven. De ploeg van Joop Castenmiller kreeg zelfs uit zichten op de volle buit toen Mon- ne de Wit een fout van Joop Korevaar afstrafte, maar miste de durf om het ongelooflijk povere FC Den Haag definitief de genadeklap toe te brengen. De thuisclub moest wel de aanval kiezen na de opgelo pen achterstand, waardoor er ach terin zeeèn van ruimte ontstonden voor de aanvallers van Telstar. Maar de Velsenaren hebben er geen gebruik van gemaakt. Als er al eens een veelbelovende uitval dreigde te ontstaan dan werd de vereiste dieptepass niet gegeven door lang treuzelen van vooral Dick Helling, die weliswaar toonde een redelijke techniek in huis te hebben, maar het balbezit zo ver doorvoerde dat hij het projectiel op den duur kwijt raakte. Verklaard Voeg daarbij het verre van impo nerende aanvalswork van Telstar, dat de geschorste Ko Stout zeer node miste en de overlevings kans van FC Den Haag is ver klaard. Want wat de Velser clown Frank Kramer presteerde kan maar het best met de mantel der liefde worden bedekt, hl) werd dan ook In de tweede helft te recht gewisseld voor Paul Stam. Hoewel elk punt Telstar in deze fase van de competitie toch lief moet zijn kijkt Joop Castenmiller toch wei nig verheugd na afloop. Ook de twee resterende Velser spitsen Staats en De Wit, van wie de laatste een „hangende rol" ver tolkte, vermochten geen enthou siasme op te wekken. Toch was dit angstige Telstar lange tijd in staat om FC Den Haag aan banden te leggen. Want hoewel ook het Velser middenveld, met de vrijwel voortdurend onzichtbare Jonker en Kamphues, ook weinig verheffende prestaties voor het voetlicht bracht was het Velser potentieel steeds de meerdere van zijn Haagse op ponenten. Maar wat die er dan ook van terecht brachten kan niet an ders dan als hopeloos worden be stempeld. Stuk voor stuk leek iede reen er op uit de persoonlijke records „foutieve passes afleve ren" te verbeteren, hetgeen dan ook een collectief succes werd. Vrijwel elke pass belandde bij een tegenstander, elke combinatie liep al in het vroegste stadium stuk, het Aad Mansveld temidden van een woud Telstarspelers waarin Dick Helling de bal wegkopt. Hoekema (9) kijkt toe. was voor de getrouwen op de tribunes om wanhopig van te wor den. Vermoeid Anton Malatlnsky kon dan ook na afloop niet anders dan vermoeid vast stellen dat er wel gewerkt was, maar niet gespééld. „Alleen Mansveld bereikte zijn normale niveau, de rest bleef ver onder de maat", deelde de Tsjech met een wat geforceerd glimlachje mee. „De meeste spelers geloven na de winst op PSV in het bekertoernooi kennelijk dat de vakantie reeds is aangebroken. We hebben naast een gemiste kans van Jol ons niet één reel'e scoringspositie kunnen creëren. Er wordt alleen maar ge lopen, niet gedacht. De twee doel punten waren eigenlijk toevalstref fers. Dat van Telstar vloeide voort uit lichtzinnigheid van Korevaar, die geen schim is van de speler van vorig jaar. Maar hij is niet de enige. Twee minuten voor het einde scoorde Telstar bijna weer uit een vergelijkbare situatie, maar toen kon Mansveld nog met een wanhoopsredding voor opluchting zorgen. Het is te hopen dat we binnen een paar weken, in ieder geval vóór de halve finalewedstrijd voor de beker tegen PEC, weer een beetje in vorm komen". Experimenten Anton Malatlnsky overweegt ko mende vrijdag in het oefenduel tegen Union St. Glllolse In Brussel enige experimenten uit te voeren. „Vooral op het middenveld gaat het niet goed", oordeelde de Ts jech. Maar wat hl) gaat proberen kon hij niet zeggen. De mogelijk heden zijn nou ook wéér niet voor het opscheppen. Een feit is wel dat FC Den Haag. het bekertoernooi buiten beschouwing gela ten, aan zijn slechtste sei zoen sinds jaren bezig is. Het duel van gisteren on derstreepte dat eens te meer. Scheidsrechter Jan Keizer toonde Eddie Kraal overi gens nog de gele kaart voor een overtreding tegen Pera zic en schreef Hoekema op wegens het „demonstratief afpassen van negen meter bij een vrije trap". FRANK WERKMAN Scoreverloop: 26. De Wit 0-1, 76. Kila 1-1. Scheidsrechter: Keizer. Toeschou wers: 5.500. FC OEN HAAG: Galjè; De CaluWe (Swa- nenburg), Mansveld, Toet. Korevaar; Ki la, Ouwehand, Albertsen; Jol, Perazic, Hoekema. TELSTAR: Van der Meeren; Driesen, Van Essen, Kraal. Bisschot; Kamphues, Helling, Jonker; Staats, De Wit, Kramer (Stam). ARONS VOORZITTER? (Van onze sportredactie) DEN HAAG De kans dat FC Den Haag na het vertrek van voorzitter Herman Choufeur een betaalde manager In dienst zal nemen moet uitgesloten worden geacht Hoewel zowel de gemeen te als clubbestuur voorstander Is van een dergelijke constructie blijken de financiële mogelijkhe den voor volgend seizoen, mede door de tegenvallende recette van het huidige compet!tie|aar (begroot tekort van anderhalve ton), niet toereikend om tot de aanstelling van een professionele manager over te gaan. Zoals het er naar uitziet zal Fred van Hal zijn belde functies (manager en vlce-voorzltter) aanblijven, terwijl er dan een ander opvolger wordt van Choufeur. In dat verband Is drs. Plm Arons de belangrijkste kandidaat HIJ zou In leder geval een Jaar voorzitter zijn, waarna bezien zal worden of volgend Jaar eventueel wel financiële ruimte aanwezig Is om een betaalde ma nager aan te stellen. Indien dat gebeurt zou Van Hal alsnog voor zitter worden. Het budget voor volgend seizoen ziet er In leder geval weinig per spectiefvol uit voor veeleisende spelers. De begroting vermeldt hetzelfde bedrag als dit Jaar, zo dat er geen speelruimte Is om verbeterde contracten af te slui ten of (dure) versterkingen aan te trekken. Van het grootste deel van de selectlegroep loopt de verbintenis af aan het eind van deze competitie. Slechts Mans veld, Kila, Perazic, Swanenburg, Hoekema en Schonemaker heb ben een contract dat langer duurt dan dit seizoen. IRLEM Gehandicapt door het ontbreken van enge en fysiek sterke voorstopper Huyg heeft ^lem geen kans gezien te profiteren van de «crisis waarmee Feyenoord al een tijd kampt, ker nog: na een levendig eerste half uur Is jer teruggezakte formatie van trainer Hughes ilmpele wijze door de zeker niet groots spelen- Rotterdammers opzij gezet Spltsspeler Nico Sen, die sinds begin |anuarl niet meer had 3oord, was met een hattrick de grote man bij enoord, dat na het verlies bij RWDM allerminst 1 aangeslagen Indruk maakte. |em begon met een fel offensief, maar opnieuw bleek, dat goed spelende ploeg te veel kansen nodig heeft doelpunten te komen. Reynolds kwam tot twee keer toe positie, maar faalde. Een kopbal van Van de Berg over. In de dertigste minuut nam Feyenoord de leiding, voorzet van Budding kopte Nico Jansen, raak (0—1). Kort kwam Peijs alleen voor Treytel, maar de Rotterdamse redde met uitgestoken been. Na de rust speelde Feye- meer ontspannen en in die fase zakte Haarlem, dat zich een reëele kans wist te scheppen, ver terug. In minuut imponeerde Nico Jansen opnieuw. Uit een pass uiterst actieve Vreijsen kreeg hij de bal. Na een lange hij de bal over doelman Dortmundt heen. Hughes twee spelers. De Winkel kwam in het veld voor Reynolds voor De Geer. Het rendement was nihil. Haarlem bleef en de verdediging van Feyenoord (waarin Van de Janks een gele kaart een souvereine rol vertolkte) kwam onder druk. Vooral ook omdat Rijsbergen de Haarlemse de Berg volledig uitschakelde. Een minuut voor het fluitsignaal van scheidsrechter Mulder maakte Jansen de Uit een voorzet van Verheijen, die kort daan/oor Ernst jrvangen, caramboleerde de bal via De Jong naar Jansen, moeilijke positie opnieuw het net vond (0—3). duel kreeg Peijs een gele kaart omdat hij een doorbraak met beide handen had Van de Korput kroeg het geel te zien hij Wentink te hardhandig van de bal had 64 en 89 Nico Jansen 0—1, 0—2 en 0—3. Scheidsrechter; 10.000. Vries; Wlldbret, Melgere, en De Geer (De Kip). Van "de Korput, Vos; De Jong, (Verheijen).

Leidse Courant | 1977 | | pagina 13