'koploper donar laat steek vallen Winst voor Godyla United en Swift/'t Winkeltje SPANNING TERUG IN 'CHAAKCOMPETITIE „Toverlei" stapt in Leiderdorp het podium op Mercasol de boot in tegen Markt/U ite jd konl ezenj een coos I Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertel len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldi ge telefoon is 071-122244; u kunt dan naar toestel 18 vragen. ^TVD/REGIÓ'LEIDSE COURANTDONDERDAG 17 MAART 1977 PAGINA 5 Leython verkleint achterstand ■EIDEN In de promotie-klasse heren heeft koploper Donar de (en ernstige steek laten vallen. De Leidenaars moesten in de omdnriswedstrijd tegen Be Fair een onverwachte 1-3 nederlaag ur \flcasseren. Nummer twee van de ranglijst Leython heeft nu teraog maar drie punten achterstand op Donar. Beide teams lok^tmoeten elkaar in de laatste competitiewedstrijd. kwam in het duel tegen werd Gvc siacht0ffer van een slagvaardig Leython, dat een 2-3 overwinning uit het vuur sleepte. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat de Leide naars tot winst zouden komen. In vrij korte tijd had GVC de eerste twee sets voor zich op geëist, waardoor Leython te gen een 0-2 achterstand aan keek. Leython was echter al lerminst uit het veld geslagen. Onder aanvoering van de uit blinkende Chris Verwoert vocht Leython knap terug en wisten ze alsnog een 2-3 over winning te bewerkstelligen. Bij de dames kreeg LUSV het laaggeplaatste Skania op be zoek. De Leidse studentes had den weinig moeite met hun Delftse opponenten, die wel over een redelijke verdediging beschikten, maar aanvallend nauwelijks een vuist konden maken. Binnen een upr had LUSV, met Marijke de Beer in een uitblinkende rol, de Delft- se dames naar een ruime 3-0 nederlaag gespeeld, (setstan den: 15-10, 15-11 en 15-3). Leython-2 heeft zich wat uit de gevarenzóne weten te wer ken door in Zoetermeer Zovoc Fair uitstekend uit de start- den|okken, maar bij een 11-6 orsprong voor de thuisclub, iec&akte Donar volledig van lag. Be Fair nam het initiatief ver en sloot de set alsnog met IIIIIIC -15 winnend af. Een aange- lagen Donar werd in de twee- je set al snel op grote achter- tand gezet: 2-9. Donar greep laar z'n laatste reddingsmid- el. De vrij ernstig geblesseer- I e Ron Groen werd binnen de jnen gebracht. Het mocht chter niet baten. Be Fair rukte door en nam via 7-15 en 0-2 voorsprong. Pas in de erde set wist Ron Groen z'n loegmakkers te inspireren tot j}en grotere inzet. Donar ging 3e janzienlijk beter draaien en jew'a 15-12 werd de achterstnad etteerkleind tot 1-2. Toen was s v. chter de koek op voor de ^ss eidse koploper. Donar had rgeeen afdoend antwoord op de 3et( eiharde services van Be Fair, w raardoor het alsnog naar een erdiende 1-3 nederlaag werd espeeld (11-15) <eython-2 behaalde in 's-Gra- enzande z'n tweede overwin-, Jting van dit seizoen. Ditmaal met 0-3 te verslaan. Onder aanvoering van de uitblinken de Ada Deijn en Lucie de Groot werd Zovoc volkomen kansloos gelaten. In de eerste klasse heren zag het Leiderdorpse DVO zijn ti- telkansen aanzienlijk afnemen door een volkomen onver wacht 2-2 gelijkspel tegen Ge- mini Kangeroes-4. Gemini was zelfs zeer dicht bij een over winning, maar juist op tijd wist DVO het tij te keren en de schade beperkt te houden. Koploper Gemini Kangeroes-3 behaalde een regelmatige 3-1 overwinning op WVC en staat nu twee punten voor op DVO. Een tweede verrassing was de nederlaag, die Leski-1 leed in de broederstrijd tegen Leski-2 Leski 2 toonde zich met 3-1 de baas over het standaardteam. LUSV-2 kwam in Hazerswou- de tegen Orion niet verder dan z'n zoveelste gelijkspel. Bij de dames behaalde Oegst- geest na een lange rij van gelijke spelen eindelijk weer eens een overwinning. Orion werd verrassend met 1-3 ver slagen. Leython-4 verloor met 0-3 van DAC-2, terwijl Gemini Kangeroes-4 en DAC-1 de pun ten eerlijk deelden. Gemini Kangeroes-3 blijft hier op kop met twee punten voorsprong op DAC-2 an onze schaakmedewerker LEIDEN De spanning is weer teruggekeerd in het Leids kampioenschap. Charles Kuijpers verloorin de eerste klasse onverwacht en onnodig van Joop Bakker terwijl Van der Poel in de tweede klasse niet verder kwam dan een gelukkige remise tegen Jan Koet. In beide klassen gaan nu twee spelers aan kop. Charles Kuijpers ging tegen Joop Bakker vol komen onnodig de boot in. Hij kwam zeer goed uit de opening en kon de partij al bijna in zijn voordeel beslissen. Op dat moment werd hij met schaakblindheid geslagen en gaf hij een pion weg. Juist op het moment dat hij zich leer te herstellen gaf hij nog meer materiaal weg. Rini Kuijf is nu op gelijke hoogte met hem gekomen. Op onverklaarbare wijze kreeg hij het punt van clubgenoot Theo Piket cadeau. Tot de kanshebbers voor de eindoverwinning behoort ook Ad v.d. Berg nog. Hij rekende snel af met Henk Osnabrugge die in een rommelige stelling een fout maakte. Op een vol punt achterstand volgen Geertsma, Lommerse en Pols. Folkert Geertsma en Ad Lommerse braken hun positionele partij in eerste instantie af maar gaven hem bij gebrek aan uitspeeltijd maar remise. Leendert Pols stond lange tijd iets minder tegen Ofwegen maar wist hem tegen het eind te truccen. De rest van de deelnemers is kansloos voor de prijzen. Overige uitslagen: Moon-Heemskerk 0-1; Wiebes-Ba- rendse 1-0; Dobbelaar-Haasnoot uitg.; Bey-V.d. Aard weg 1/2-1/2; Verburg-Kamps 1-0 regl.; G. v. Dijk-Oei 1-0; Zwetsloot-Lambooij 1-0 regl.; J. v. Dijk-Koppers 0-1 regl.. Van der Poel mocht nog van geluk spreken dat hij tot remise kwam tegen Jan Koet Koet had meerdere kansen om de partij uit te maken maar zag het niet Kuiper profiteerde van de halve misstap en kwam met een gedegen over winning op Oudshoorn op gelijke hoogte. De rest van het veld heeft één of meer punten achterstand. V. d. Berg en Bakker 4 1/2; 5. Geertsma, Lommerse en Pols 4; 8. Wiebes, Heemskerk en Piket 3 1/2. Stand tweede klasse: 1. V. d. Poel en Kuiper 5 uit 6; 3. V. d. Berg en Geyer 4;5. Koet 3 1/2; 6. öosterom Harry van der Zwet van Godyla United haalt uit. De Lissenaren leiden met 1—0 tegen Oegstgeest. (Van onze sportredactie) LEIDEN Swift/'t Winkeltje en Godyla United, de twee kandidaten voor de Leidse zaalvoetbalti- tel, hebben gisteravond geen fout gemaakt. Swift kwam in de altijd lastige uitwedstrijd tegen Van Gerven de Jong tot een overtuigende 2—5 zege, terwijl het Lisser Godyla in de Groenoordhal met 3—5 de baas bleef over Oegstgeest. Swift/'t Winkel tje voert nu nog altijd de ranglijst aan. Het team van Wim van D ui venbode bezit twee punten voor sprong op Godyla, dat echter een duel minder speelde. De overwinning van Godyla United tegen het jonge Oegst- geestse achttal is overigens niet gemakkelijk tot stand ge komen. Tot tien minuten voor tijd hield Oegstgeest zelfs ge lijke tred met het Lisser team (3—3); toen echter sloeg Gody la definitief toe. Een sublieme kopbal van Jan van Slooten en een „punter" van Haary van der Zwet beslisten de strijd toch wel verdiend in het voor deel van Godyla: 3—5. Het zag er trouwens niet naar uit dat de Lissenaren het nog zo moei lijk zouden krijgen. Voor rust werd Oegstgeest bij vlagen volledig overspeeld. De bereik te 0—2 ruststand (treffers van Van der Zwet en Van Slooten) bleek echter niet voldoende om Oegstgeest alle hoop op een goed resultaat te ontne men. Via Ton Werner en Gé Perfors kwamen de geelhem- den langszij: 2—2. En ook een derde goal (van Johan Elfe- ring) kon door Oegstgeest nog worden beantwoord: Ron van der Kolk scoorde. Doeltreffende counters heb ben Swift/'t Winkeltje gister avond de volle winst gebracht tegen Van Gerven de Jong. Waren de Leidenaars in de eerste helft nog wel de betere ploeg (Wim de Roo scoorde ook eenmaal); na de doelwisse- ling moest Swift zich duidelijk in de verdediging terugtrek ken. Het pressievoetbal van Van Gerven leverde echter een averechts resultaat op. Welis waar verzorgde Gerard van Beek eerst nog de gelijkma ker, maar twee succesvolle counters stelden Jan van der Reyden, eenmaal met mede werking van Lisse-doelman Leo Konings, in staat de score naar 3—1 op te vijzelen. Een fout van Wim de Roo bracht Van Gerven via Gerard van Beek nog even dichterbij (3—2), maar Koos van Egmond en opnieuw, en erg fraai, Van der Reijden bepaalden de eindstand tenslotte wat geflat teerd op 2—5. Standen/uitslagen Van Gerven de Jong—Swift't Win keltje 2—5; Oegstgeest—Godyla United 3—5. 1 Swift Winkeltje 13 9 2 2 20 46-29 2 Godyla Un ted 12 8 2 2 18 56-33 3 Zwaanvogels 12 6 2 4 14 47—32 4 Oegstgeest 13 5 2 6 12 47-37 5 Van Gerven 13 6 0 7 12 36-46 6 LDWS 13 4 2 7 10 25-42 7 BMW Van der Plas 13 3 3 7 9 44-53 8 De Tegelhar del 13 3 1 9 7 20-48 Topscorerers: 1 Harry van der Zwet (Godyla) 2) 18; 2 Wim de Roo (Swift Wink.) 1) 17; Pirn van der Meer (Zwaanvogels) 15; Jan van Slooten (Godyla) 2). Gé Perfors (Oegstgeest) 1) en Jan van Duyn (Zwaanvogels) 14. Prestatieloop AV Holland (Van onze sportredactie) LEIDEN De Leidse atletiek vereniging AV Holland organi seert komende zaterdag in het Wassenaar se Meyendel een bos- en duinloop. De deelne mers aan deze prestatieloop hebben de keuze uit drie af standen: 2 1/2, 4 en 8 kilome ter. De start en finish zijn op het parkeerterrein tegenover hotel Duinoord nabij de Was- senaarse Slag. Om 14.00 uur wordt het eerste startschot ge lost. Vanaf 13.00 uur kan men zich inschrijven bij de start. Van onze basketbalmedewerker LEIDEN Mercasol/Leiden heeft gisteravond een nieuw dieptepunt bereikt Na de overwinning op Arke Reisen van vorige week woensdag en dr nipte nederlaag tegen Delta Lloyd van zaterdag mochten de verwachtingen voor het midweekse duel tegen hekkesluiter Markt/Utrecht redelijk hoog gespannen zijn. Het pakte allemaal heel anders uit. Mercasol werd na verlenging verslagen (8192) en zag daardoor Markt twee punten nader bij komen. Het verschil tussen beide ploegen be draagt nu nog slechts twee punten en Mercasol moet danig oppassen wil het straks aan het slot van de reeks van 36 ontmoetingen, niet de aller laatste plaats innemen. De feitelijke beslissing viel in de 15e minuut van de tweede helft, toen de matig arbiters arbiter Barrett en Van Dis- hoeck Vic Bartolome zijn vijf de persoonlijke fout toebedeel den. De kleine, maar toerei kend lijkende voorsprong van drie punten (70—67) was toen, door het ontbreken van vol doende rebound, snel verdwe nen. Mercasol behoefde Markt voor de 40e minuut echter nog niet te laten passeren, maar was in de extra tijd kansloos: 81-92. Het begon allemaal zeer rede lijk voor de Leidse ploeg. Via 8—2 werd Utrecht onmiddel lijk op achterstand gezet en dat bleef lang zo. Plotseling stortte de zaak echter ineen. De rebound viel volkomen weg en Markt greep die ineen feit, dat het veel minder ging dan in de (beperkte) mogelijk heden ligt, leek Mercasol de winst toch te kunnen pakken. Toen kwam echter de vijftien de minuut Uitblinker Vic Bar tolome verdween naar de bank en aangezien Bell een matige avond had, leek de zaak voor Utrecht voor de bakker. Markt dankte gisteren veel aan zijn spelverdelers. Hagens en Van Doorn scoor den samen 29 punten. Het Leidse trio Leysner, Paulides en Hoeksema kon daar slechts 19 tegenover stellen. Vic Bar tolome kon in de matig bezette Vijf Meihal veel goed maken. Maar alles is voor één man nu eenmaal onmogelijk. Dat kon gisteren niet Dat kan nooit Scores Mercasol: Bartolome 33 (20 rebounds), Bell 17 (12), Kop 14 (7), Leysner 11, Paulides en Hoekse ma 4^ SchotpercenUfe 43, rebounds Topscorers Markt: Mallory 25, Lar- sen, Hagens en Van de L ieder 16, Van Doom 13. J centage 40, rebounds 53. ..Maar toch eerst het kappersdiploma halen.. SlSf: i li gisseur Jan Verplancke (links) volgt nauwlettend de verrichtingen van de kersverse tonelisten In Leiderdorp heeft zich sinds ruim een jaar een nieuwe toneelgroep ont wikkeld, die nu de eer ste schreden op het gladde podiumijs gaat zetten. Het is het gezel schap Theater „Tover lei", (Toneelvereniging Leiderdorp, een attrac tieve naamvondst, dacht ik), dat thans met ver trouwen in eigen kracht zich op de planken gaat blootstellen aan de ap preciatie en kritiek van aanhang en andere be langstellenden. „Tover- lei"-voorzitter, de heer G. van Wielink, vertelde me, dat vorig jaar ja nuari de eerste prille ge luiden rond een Leider- dorpse toneelgroep op amateuristische basis begonnen te klinken. „Daar was toen Saskia van Itterson, huisvrouw en actief bezig in het bedrijfsleven, die vond dat er best wat lol in het leven bijgeschapen mocht worden. Ze vroeg toen medestanders om tot een toneelvereniging te komen. Het idee sloeg eigenlijk meteen al aan, hier en daar. Er kwa men aanmeldingen en er vielen weer af, maar het uiteindelijke resultaat was, dat 17 mannen en vrouwen zich met „Toverlei" wilden gaan bezighouden." Elf van deze enthousiaste Lei derdorpenaren begonnen ac tief een stuk in te studeren. „Toverlei" kreeg inmiddels in mei van het vorig jaar konin klijke goedkeuring en toen zat men met de plannen helemaal gebakken. Jan Verplancke, vooraanstaand marktkoopman en amateuristische tonelist met ervaring (ik schreef al eer der over hem), werd als regis seur gevraagd. „Toverlei" heeft het wel geweten, want Verplancke zat erop als een bok op de haverkist en liet de „Toverlei "-cast van begin af aan behoorlijk werken aan die eerste uitvoering, die op 23 april in het Dorpshuis aan de Hoofdstaat moet plaatsvinden. Voorzitter Van Wielink: „Na een aanloopperiode begonnen we in oktober '76 met het inha meren van „Maribel", een uit het Spaans vertaald blijspel. De laatste drie maanden voor al zijn we onder druk gezet door Jan Verplancke die ons behoorlijk aan het werk zette, juist omdat we als amateurs nog maar een stel goedwillen de dilettanten zijn. Twee avon den per week hebben wij on der zijn veeleisende en niet minder bezielende leiding ge werkt; we werden door Ver plancke gestuurd naar een be hoorlijke uitvoering. Eerst gaan we een paar „try outs", proef-opvoeringen, geven voor tehuizen in de omtrek, alvo rens met de „echte" uitvoering in het publiek te verschijnen. Onze verwachting is zonder meer, dat we met dit enigszins „pikante" en ook wel kluchtige stuk wat meer leden erbij krij gen. Natuurlijk hopen we ook op wat meer donateurs, maar we moeten eerst wat laten ziea In elk geval is het ent housiasme bij ons er al en ook bevinden zich in onze gelede ren enkele werkelijke „natuur talenten". We hopen op een goede toekomst, want we kun nen het aan, dachten we. Eerst moeten we onszelf gaan bewij zen en dat komt dik voor el kaar, met die mensen van „Toverlei". Car/a Wilkens opereert aan het country-front Jong talent steekt op geregelde tijden de jeugdige kop op. Dat moet ook wel, anders zouden we over enkele tiental len jaren elk lichter en zwaarder amu sement wel kunnen afschrijven. Nu is daar weer de pittige en doorzettende 16-jarige Carla Wilkens uit het Leidse Morskwartier (over twee weken wordt ze 17), die min of meer geroutineerd de vaderlandse ether binnendringt met country music. Zij doet dat ko mende zaterdagavond op Hilversum II tijdens het uurtje Tross-country, van 7 tot 8 uur. Ze heet dan Carla Wilson. „Op 4 maart zijn de opnamen geweest en zaterdag verwacht ik, dat een stuk of twee van mijn liedjes zullen worden uitgezonden". Carla heeft aan de vakschool voor meisjes aan het Rapenburg nog een jaar kappersopleiding voor de boeg, maar al sinds haar negende jaar beweegt zij zich vocaal in de country-wereld, met begeleiding en al. De uitnodiging om voor de Tros te komen optreden kwam van Jan Hesseling uit Breda, die haar al van vroeger kende. Ook trad Carla Wilkens al op in België en Breda, en met succes, zoals ze zelf heeft kunnen vaststellen. „Het is wel verbluffend, vind ik zelf", vindt Carla, die een zangcarrière tracht te combineren met haar schoolwerk: „Nog een jaartje en dan heb ik m'n kappersdi ploma. Ik zou liever zingen dan mensen in de haren zitten, maar je weet het nooit; daarom toch maar eerst dat diploma". Zelf gaat Carla zaterdagavond uit, als de uitzending doorkomt. Dat vindt ze belangrijker. „Mijn ouders nemen het wel op een bandje op. Daarna probeer ik ervan te leren. Dat wel". Op 30 april is het weer een drukke dag voor Carla. Dan treedt ze 's avonds eerst op in Borne bij Almelo in de Jack Jersey Show en een uur of wat later in Den Haag, op een feestelijke avond in het Westeinde. De volgende dan kan ze uitslapen. Dat is ook wat waard. Carla Wilkens: zaterdag op de radio.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5