Noordwijkse agrariër mag tennishal houden ,Woningbezit word; niet impopulair"! Bezwaren tegen inrichting woonwagenkamp in Leiderdorp Wassenaar koopt koepel temg Oegstgeest krijgt 3,2 miljoen gulden voor busbanenplan Musical van Noordwijkse jeugd voor bejaarden Boomplantdag Vergunning tramwagen terecht ingetrokken REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 17 MAART 1977 PAGINi&I NOORDWIJK In de februari-ver- gadering van de gemeenteraad stel de Schelvis (PPR) in een fel betoog een aantal vragen aan het college over het gebruik van een nieuwe, omvangrijke bedrijfshal op het agrarisch bedrijf van de firma P. L. van der Deyl aan de Duinweg. Het raadslid schetste de hal als een im mens groot en monstrueel bouwsel, dat zich als een enorme steenpuist zou verheffen tussen de woongebie den Duinpark en Grashoek. Als belangrijkste argument voor de uit breiding van het bedrijf met deze hal, was steeds aangevoerd, dat zij nodig was wegens de stormachtige ontwikkeling van het bedrijf. Tot zijn verbazing had Schelvis echter geruchten vernomen, dat het warenhuis als tennishal zou worden verhuurd. Zowel Schelvis als andere le den van de raad hadden b. en w. om een onderzoek verzocht. Dit blijkt inmiddels te zijn ingesteld, doch uit het antwoord van het college krijgt men de indruk, dat de gehele zaak een storm in een glas water is geweest. Inderdaad is in de bedrijfshal een belij ning aangebracht voor een tweetal ten nisbanen. Tevens zijn, zonder vergun ning, onder meer toiletten en een wasge legenheid gebouwd. De eigenaar zal voor deze sanitaire voorzieningen alsnog ver gunning moeten vragen, aldus b. en w., maar het college voegt daaraan toe, dat deze vergunning verleend zal kunnen worden. In een gesprek met b. en w. heeft Van der Deyl medegedeeld, dat de hoofdbe stemming van het gebouw agrarisch blijft. Van oktober tot april staat de hal echter leeg en daarom is gezocht naar een manier om haar in de maanden van leegstand een nuttige bestemming te ge ven. Het college vindt dit een acceptabele uitleg. Bollenloodsen zijn over het alge meen in de wintermaanden voor het bol- lenbedrijf niet nodig en dan worden ze voor andere doeleinden gebruikt. Soms dienen zij voor de stalling van caravans en dergelijke en ook worden ze wel ge bruikt voor de tennisport Dit is ook elders in de gemeente het geval. B. en w. zien dan ook geen reden om tegen de firma Van der Deyl op te treden. Mocht het komende bollenseizoen blij ken, dat de hoofdbestemming van de hal niet meer agrarisch is, dan zal het college zich nader beraden. Voorhands gaat het college er ook van uit, dat de hoogte van het gebouw uit bedrijfstechnisch oogpunt nodig is. Hiervoer zal men alsnog een deskundig advies ir LEIDERDORP Tegen het plan van burgemeester en wet houders van Leiderdorp om een woonwagencentrum in te rich ten in De Bloemerd nabij de Persant Snoepweg zijn tien be zwaarschriften ingediend. De commissie Beroep- en Bezwaar- schiften behandelde gister avond deze bezwaarschriften in een openbare hoorzitting. De bezwaarden, waarvan er drie aanwezig waren, voerden aan, dat men de situering vlak bij een woonwijk en in een re creatiepark niet er gelukkig vond. Ook was men bevreesd voor een aantasting van het leefmilieu tengevolge van de ac tiviteiten van de woonwagenbe woners, zoals autosloperijen, handel in oud ijzer e.d. Wethou der C. Gordijn van maatschap pelijk welzijn stelde dat het ging om een centrum van geringe omvang namelijk van acht plaatsen. Hij was van mening dat men de woonwagenbewoners, die hij als een minderheidsgroep zag, niet moest beoordelen op hun nega tieve imago. „We moeten af van de regionale kampen. Als Lei derdorp zijn we in de gelegen heid van modelkamp in te rich ten," aldus de heer Gordijn. Ge zien de omvang van het cen trum was hij niet bang dat het uit de hand zou lopen. Aan de bewoners zullen in ieder geval voorwaarden worden gesteld. Op voorstel van de voorzitter van de commissie mr. J. Reuge- brink zal er een gesprek tussen de indieners van de bezwaar schriften en de toekomstige be woners van het woonwagencen trum plaats vinden. Voorts zul len de bezwaarden door het ge meentebestuur worden geïnfor meerd over de wijze waarop het centrum zal worden ingericht. De commissie beroep- en be zwaarschriften besloot nog geen advies aan b. en w. uit te bren gen, maar over twee weken op nieuw bijeen te komen om de zaak te bespreken. Een scène vol muziek en dans uit de Tovenaar van Alkmaar NOORDWIJK De leerlingen van de Christus Koningschool Hoewel de school vandaag precies 25 jaar bestaat wordt hebben de bejaarden in Noordwijk gisteravond getrakteerd op feest voor de leerlingen en ouders pas morgen gevierd. B de première van de musical „De Tovenaar van Alkmaar". Het malen zullen de leerlingen hun musical-kunnen tonen. Zater stuk werd door in totaal 125 leerlingen ter gelegenheid van het avond tenslotte valt het doek voor de amateur-acteurs 25-jarig bestaan van de school op de planken van De Kuip in -actrices met een laatste opvoering van het stuk voor oud-Ie Noordwijk-Binnen gezet. gen van de school. WASSENAAR B en w van Wassenaar stellen de gemeente raad maandag 21 maart voor de koepel „De Wildzanck" voor 125.000,- terug te kopen. In 1968 werd de Nederlandse Mo numentenstichting eigenaar van de koepel en de schelpen grot, die zich in de omgeving van de koepel bevindt. De stichting zorgde voor restaura tie van de koepel. B en w. willen de koepel door verkopen aan mej. drs. E. Tam- boezer, lerares van het Rijn- lands lyceum in Wassenaar. Per- Nadat de restauratiewerkzaam- manenten bewoning acht het heden waren voltooid is de koe college de enige manier om het pel voortdurend het doelwit van monument in stand te houden, vandalisten geweest. Schaap jaagt jongen sloot in LEIDEN Een 11-jarige gen is gisteren op een weil nabij de Haagweg door schaap achterna gezeten, was niet de eerste keer da jongen de woede van schaap opwekte. De in het nauw gebrachte j< dige „schapenvechter" kon een gegeven moment kiezen sen het springen over een of in een sloot en verkoos laatste. ['llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliiiiillllllliillliiiiiiiiiiiiliiliiiiiiiiliiiililiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiifi Burgemester De Vreeze gaf de Warmondse jeugd de nodige aanwijzingen. WARMOND/VOORHOUT/WASSENAAR de aanplant van ruim 300 bomen en strui- Voor Warmond is de gisteren gehouden ken op het trapveldje achter de Ganzen- nationale boomplantdag bepaald niet on- wei. De leerlingen van de vijf basisscholen gemerkt voorbij gegaan. Ruim 100 zesde- in Voorhouten gaven het plantsoen op de klassers van de twee Warmondse basis- hoek Sprotlaan-Leidsevaart een groener scholen droegen gistermorgen zorg voor aanzien door de aanplant van 1000 bomen en struiken. In Wassenaar hielden de sch olieren het uitsluitend bij struiken. In de ochtenduren gingen aan de Dr. Mansveldt- kade maar liefst 1200 heesters de grond BURGEMEESTER BIJ OPENING TENTOON STELLING 'DUIVENVOORDE' i LEIDSCHENDAM Bij de officiële ope ning van ontwerpen voor woningen in de wijk Duivenvoorde, gisteravond in de voor malige Duivenvoordeschool, heeft burge meester E. J M. Kolfschoten meegedeeld dat staatssecretaris van Rooijen van finan- cje-n juist gistermiddag nog eens uitdrukke lijk heeft verklaard dat geen wijziging in het fiscale regime is te verwachten die het wo- ningbezit impopulair zou maken. Verder zei de burgemeester zijn gehoor, dat bestond uit bijna de voltallige raad, directies van aanne mingsbedrijven en besturen van woning bouwverenigingen, dat na zes zeven jaar van passen en meten het laatste stadium van verwezenlijking van de wijk Duivenvoorde was bereikt. aan woonruimte in onze gemeente te De tentoonstelling in de school aan de Q vin Juliana van Stolberglaan is de komef „We zijn aangeland in 'n tijd van participatie veertien dagen 63 uur geopend, 28 uur \f van iedereen", zo vervolgde de burgemees- houders van toegangskaarten de restera ter, „burger, bouwer en bestuur en de vorm 35 uur voor iedereen. In een zestal lokd van de plannen voor Duivenvoorde heeft zijn 35 ontwerpen van woningen te zl een groot gedifferentieerd woongenot tot gevolg." Hij benadrukte nog eens dat Dui venvoorde niet alleen door, maar vooral voor Leidschendam is gemaakt, „het groot ste probleem zal zelfs nog zijn het tekort aannemer gelijke kansen te geven. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIHIIIIIIIII van plattegronden en stichtingsl ten tussen de 102 en 200 duizend gulden] ontwerpen zijn genummerd en zonder i duiding van de eventuele bouwers om ied AMSTERDAMMER BESTRAFT VOOR AANRIJDING IN KATWIJK DEN HAAG/KATWIJK De Haagse rechtbank heeft een 30-jari- ge lasser uit Amsterdam veroordeeld tot twee maanden gevange nisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid voor anderhalf jaar wegens het veroorzaken van ernstig lichamelijk letsel. De Amsterdammer was in mei vorig jaar met zijn auto in de Voorstraat in Katwijk tegen twee geparkeerd staande auto's opge botst. Hierbij raakte een meisje dat bij hem in de auto zat zodanig aan het oog gewond, dat zij daaraan vrijwel blind is geworden. De auto van de verdachte was geheel vernield toen de politie arriveerde. De wetsdienaren constateerden bovendien dat de man aanzienlijk dieper in het glaasje had gekeken dan goed voor hem was Snijboon krijgt naam carnavalsprins LEIDSCHENDAM De Zaadhandel Van der Ploeg in Barendregt heeft de naam „Quintus", van de Leidschendamse carnavalsprins Quintus, aangevraagd voor een nieuwe snijboon. De bij de zaadhandel werkzame selecteur Ophem heeft tien jaar aan kruisingen gewerkt waarna de Leid schendamse tuinder Hooijmans, carnavalsprins van „De Damzwabbers", drie jaar geleden begon nen is met 63 zg. lijnen in zes soorten. Hooijmans die op de Leidse groenteveiling „de snijbonenko- ning" wordt genoemd hield er drie over die goed waren. „Eén, de beste, zondert zich echter zó af van de soort waar hij uitgekomen is dat er een nieuwe naam voor kan worden aangevraagd. Selecteur Ophem is een bijzonder serieuze man, zo iemand noemen wij „een bonenknots". Het resultaat van de kruisingen moet aan de praktijk worden ge toetst en daarvoor heeft de firma destijds mij gevraagd. Nu het een succes blijkt, het is 'n snijboon zonder draad, willen ze haar naar mij noemen. Zo blijft de naam Quintus toch nog voogtleven," zegt de Leidschendamse tuinder die a.s. zaterdag, tijdens het halfvasten-carnaval in „De Witte Kakatoe" aan de Damlaan, als prins zal „aftreden". OEGSTGEEST Het rijk die 2511 worden aangewend verleent de gemeente Oegst- v°or de reconstructie van geest een subsidie van 3,2 de Rijnzichtweg, de Leidse miljoen gulden. Deze subsi- Buurt en de Geversstraat. De subsidie wordt verleend in het kader van het busbanen plan. De uitvoering daarvan kost de gemeente nog eens 1 miljoen gulden. De gemeente raad heeft dit bedrag inmiddels beschikbaar gesteld. De goed keuring van GS is evenwel nog niet binnen. De reconstructie van de Rijn zichtweg, de Leidse Buurt en de Geverstraat behelst onder meer de aanleg van verkeersinstalla- ties en de vernieuwing van de riolering. Met het verlenen van subsidie aan het busbanenplan, wil het rijk het openbaar ver voer tussen Leiden en Den Haag bevorderen. Dit teneinde de toe name van het verkeer op te vangen op een andere manier dan een geheel nieuwe weg (de zogenaamde Leidse Baan) aan te leggen. VIJFTIG JAAR NOTARISKLERK NOORDWIJK Tijdens een druk bezochte receptie in Bad hotel „Zeerust" In Noordwijk heeft de heer H. J. A. Henslng gistermiddag zijn 50-jarig jubi leum gevierd als notarisklerk bij Noordwljks notarissen. Thana Is hij werkzaam, slnde 1970, bij notaris Th. Hoekstra. De heer Henslng trad In dienst als nota risklerk In 1927 bij notaris A. B. ter Haar. Tijdens de receptie werd de heer Hensing gefeliciteerd - door tal van mensen met wie hij in de loop der jaren uit hoofde van zijn functie een nauwe relatie heeft opgebouwd. Naast burgemeester Bonnike van Noordwijk en ge meentesecretaris Aardweg van Voorhout waren ook vele verte genwoordigers van het Noord wijkse bedrijfsleven aanwezig. De jubilaris werd door zijn gasten ook rijkelijk bedacht. Onder de vele cadeaus en bloemen bevon den zich ook een aktetas en een enveloppe met inhoud van zijn huidige werkgever, notaris Hoek stra. RECHTSKUNDIGE COMMISSIE: WASSENAAR De tramwa gen, die de tuin van de heer Dorgelo in Wassenaar aan de Van Bergsenlaan siert, moet weg. De rechtskundige commis sie kwam gisteravond tot de conclusie dat B. en W. de ver gunning voor plaatsing van de tram terecht hebben ingetrok ken. De heer Dorgelo had een ver gunning voor het plaatsen van de tram achter zijn woning. trotse trambezitter weigerde wagen op de daarvoor aangev zen plaats in zijn tuin te zetU Wanneer de raad het advies v de rechtskundige commis; overneemt, zal de heer Dorg( het rijtuig uit zijn tuin moet verwijderen. Zonodig zal de v gen door het gemeentebes' i op kosten van de betrokke worden verwijderd. ZOETERWOUDE - De stichting muziekonderwijs Zoeterwoude houdt morgen avond een zogenaamd .muzi kaal uurtje" in „Ons Huis". Leerlingen van de muziek school zullen dan verschillen de werken spelen. WASSENAAR Buurtver eniging Oostdorp en omge ving houdt zaterdag 19 maart een kinderochtend in de sporthal. Het programma be staat uit een optreden van het vijftig personen tellende kindercircus „Capriole" uit Hazerswoude. Het program ma begint om half tien. WASSENAAR De christe lijke basisschool „Belles- teyn" viert morgen met de christelijke kleuterschol „De Robbedoes" het eerste lus trum. Ter gelegenheid daar van zal 's middags om half twee bij de school een kunst werk worden onthuld. Het kunstwerk is gemaakt door mevrouw Nieuwenhuis uit Wassenaar. Tevens staan dia- en filmvoorstellingen, een fo to-tentoonstelling en een ver kleedwedstrijd op het pro gramma. SASSENHEIM - Op de ge compliceerde splitsing Vin kelaan/opgang Rijksweg hac gistermiddag rond vier uui weer een autobotsing plaats Twee personenauto's werder geheel vernield. De bestuur der van de ene wagen, eer 45-jarige Hagenaar, brak eer sleutelbeen. De andere be stuurder, een Rijnsburger kwam met de schik vrij. VOORHOUT - De Oegst- geestse operettevereniging „De Troubadours" treed! morgenavond op in het paro chiehuis aan de Herenstraat in Voorhout. Het programma is een reprise van hetgeen „De Troubadours" onlangs in het gemeentecentrum in Oegstgeest presenteerden. Solisten zijn Corinne de Graaf (sopraan), Tineke Knoester (alt) en Koos Kiens (tenor). Het geheel staat on der leiding van Meta Reyn- houdt. De uitvoering begint om kwart over acht.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4